Naši cestu za miminkem nevzdáme

Prázdná náruč

Ačkoliv nejsem žádná spisovatelka, mám toho teď v sobě tolik, že jsem se rozhodla napsat pár řádků a vypsat se ze svého smutku. Že chceme miminko, jsme se manželem rozhodli před 2 lety. Chodili jsme spolu 5 let a oběma nám táhlo na 30, touhu jsme měli stejnou, tak jsme se společně rozhodli, že do toho jdeme a necháme tomu volný průběh.

Antikoncepci jsem vysadila už rok před začátkem našeho snažení, aby se tělo pročistilo a dalo do pořádku z těch hormonů. Uplynul rok, menstruace přicházela každý měsíc poměrně pravidelně, ale my se nezneklidňovali, říkala jsem si pořád, že všechno má svůj čas a není kam spěchat, jsme mladí, zdraví, tak si musíme počkat na správný čas. Plánovali jsme svatbu, dovolenou a měli jsme i jiné starosti.

Bylo po svatbě, svatební cesta se nám vydařila a MS opět pravidelně přicházela. Začal se mi do všech pocitu vkrádat smutek a myšlenka, co když něco u nás není v pořádku? Neměli bychom si nechat udělat základní vyšetřeni? Probrali jsme to s manželem a šli do CAR, abychom se ujistili, že jsme v pořádku. Ujištěni přišlo záhy, žádný problém ani u mne, ani u manžela. Doktoři poradili vyzkoušet plánovanou soulož, když ani to nevycházelo, tak IUI. Proběhlo celkem 5×, MS si stále vždy na čas dorazila. Rozhodli jsme se tedy, že když to nejde přirozeně, pomůžeme tomu ještě víc a šli jsme do prvního IVF.

Rozepisovala bych se dlouho, zkusím to shrnout. 1. IVF nevyšlo. Žádné vajíčko se nám neoplodnilo a doktoři krčili ramenem, prý je to něco mezi nebem a zemi. Doporučení znělo, darované sperma, příp. darovaná vajíčka. Kladli jsme si otázky proč? Proč, když moje vajíčka jsou v pořádku a spermiogram v normě? Proč si nechat vzít šanci na to, mít vlastni miminko? Nevzdali jsme to. Navštívili jsme jinou kliniku, následovalo další IVF, tentokrát s jiným protokolem, výsledek byl o něco lepší. 2 vajíčka se oplodnila, druhy den se však zastavila embrya ve vývoji. Následoval telefonát z nejvyššího vedení kliniky s vysvětlením, že to už zřejmě není náhoda, je to v medicíně nevysvětlitelná záležitost a máme opravdu zvážit darovaná vajíčka.

Ne, nevzdáme, opět jsme se po slzavém údolí rozhodli jít dál a nic nevzdávat. Na internetu jsem našla kliniku Reprofot a doktora Machače, přečetla si nespočet kladných referenci a blog uživatelky MK Bellka. Nakoplo nás to znovu, tento doktor je vyhlášený nejen tím, že pomáhá v případech, kdy se ze záhadného důvodu nedaří. Navštívili jsme jej v dubnu letošního roku, navrhnul IVF s minimální stimulací, s minimem hormonu a světe div se, já začátkem června držela v ruce pozitivní těhotensky test. Ne jeden, udělala jsem si jich asi 30 celkově, protože jsem nemohla tomu štěstí uvěřit :-)

Následovaly kontroly, ultrazvuky, všechno bylo v pořádku a nás pocit štěstí se stupňoval. Byli jsme přešťastní a těšili se na miminko. Okolí jsme tuto novinu prozatím neprozradili, rozhodli jsme se, že to uděláme po ukončení rizikových 3 měsíců. Dočkali jsme se, všechno proběhlo bez komplikací a já si paradoxně užívala i ranní nevolnosti. První 3 měsíce za námi a tu radostnou novinu jsme rozhlásili do světa. Jsem poměrně hubená, takže bříško začalo vykukovat a pozornému oku už to neuniklo, že se něco děje. Stále jsem vsak v sobě měla malou obavu, aby vše bylo v pořádku, ale myslím, že to má v sobě každá nastávající maminka.

Následoval screening na konci 1. trimestru, vzala jsem s sebou manžela, aby viděl, jak náš prcek krásně vyrostl a jak se má čile k světu. Pan doktor mě vyšetřil, my byli oba dojati, doktor se vsak tvářil vazně a sdělil nám, že podle ultrazvuku je sice všechno v pořádku, ale krevní testy vyšly hodně špatně a máme zvýšené riziko, že děťátko má Downův syndrom. Riziko bylo 1:210. Rovnou nám navrhl odběr choriových klků z placenty, nebo odběr z plodové vody, aby se tato VVV vyloučila. Neváhali jsme ani minutu, nechtěli jsme být v nejistotě a hned druhý den jsem absolvovala odběr choriových klků. Zaplatili jsme zrychlené výsledky (cekat 3 týdny by bylo utrpení), stále jsme doufali, i když jsme byli vystrašení. Druhý den ráno nám zavolal přímo doktor z genetiky a na ten moment v životě nezapomenu. Miminko má Downův syndrom, přijďte co nejdříve, ať se domluvíme, co dál. Padaly otázky proč? Jak se to mohlo stát? Dá se to nějak ovlivnit, co jsme udělali spatně? Prý náhoda, takový „černý Petr“, stává se to a údajně už se to neopakuje.

Nemusím popisovat, jak nám bylo. Slzy, slzy, slzy a zase jen slzy bylo to, co následovalo nejen u nás obou, ale i u nejbližších, kteří věděli, co máme za sebou. Rozhodli jsme se okamžitě, bez váhání, i když to moc bolelo a bolí. Takové dítko by bylo nešťastné a nešťastni bychom byli i my, nedovolíme tedy, aby přišlo na svět. Hned druhý den jsem nastoupila do nemocnice, zákrok to byl velký, byla jsem už ve 2. trimestru a miminko tedy taky poměrně velké, naštěstí těsně před hranici terminu, kdy už se musí vyvolávat porod, proto zákrok proběhl „pouze“ formou operace. Cesta na sál a doba, kdy jsem na sále vnímala, byla plná slz.

Dnes je to 2. den od zákroku. Je mi smutno, je mi to lito, ale vím, že to rozhodnutí bylo správné. Časem to snad přebolí a jsme rozhodnutí bojovat dál. Hned jsem začala pít kontryhelový čaj na zahojení dělohy, nasadila jsem znovu kyselinu listovou, objednala jsem nás znovu na detailní genetické vyšetřeni a za 3 měsíce to zkusíme znovu. Nevzdáme to, my se jednou vytouženého a zdravého miminka dočkáme.

Děkuji všem, kdo dočetli až do konce, potřebovala jsem se vypsat, dostat to ze sebe. Ještě to chvíli potrvá, než se z toho dostaneme a otřepeme, ale na světě jsou i horší věci a tak to musíme brát.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
cher  22.08.11 07:41

Je mi to moc líto, držte se. A věřím, že jste si svou dávku smůly už vybrali a teď už vás čekají jen prosluněné dny :srdce:

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 22.08.11 07:54

Urcite jsi se rozhodla spravne, velmi me mrzi, cim jste si oba, s manzelem, museli projit, ale ver, bude lepe. Ted si chvili odpocines, das se do kupy a pustite se plni elanu do dalsiho pokusu … a ver, ze jednou to URCITE vyjde! :hug:

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 22.08.11 08:11

MOc Vám držím palce!!! Určitě to vyjde!!!!!!!!!!!

 
ABRILL
Kelišová 6574 příspěvků 22.08.11 08:37

Určitě se jednou dočkáte zdravého miminka :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: moc držím palečky a vím jak ti musí teď být… vše čas zahoji :andel:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 22.08.11 09:28

držím pěstičky,snad se brzy povede! :palec:

 
Chmelda
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 22.08.11 09:44

Ahoj Elzi, jste opravdu s manželem moc stateční a držím Vám pěstičky, aby ten další pokus byl úspěšný až do konce. Ukápla mi slza, když jsem ten Tvůj deníček četla, ale taky myslím, že jste se rozhodli správně. Za čas ta bolest přebolí a nejlepší náplastí bude zdravé miminko v Tvém bříšku a následně ve Tvém náručí. Moc na Tebe všichni myslíme. :huban:

Příspěvek upraven 22.08.11 v 09:44

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 22.08.11 09:48

Je mi líto co máte za sebou, ale přeji vám v co nejkratší době zase radostnou zprávu :palec:

 
Ivča1982
Kecalka 492 příspěvků 22.08.11 09:52

Elzi, nooo, nemám slov. Tvůj deníček jsem četla jedním dechem a ten konec mi ho úplně na chvíli vyrazil. My jsme se s manželem snažili o Miminko rok a půl. Dvakrát jsem měla pozitivní těhu test, ale do pár dní jsem vždy začala krvácet, to zklamání bylo hrozný. Pak jsme byli na jedné neúspěšné IUI a chtěli jsme jít na IVF. Usmálo se nás štěstí a ten cyklus před tím se nám najednou zadařilo přirozeně. Přesto i ta doba se mi zdála nekonečná a mnohokrát jsem plakala. Takže, když jsem četla kolikrát jste byli v CAR, jak jste prodělali nětolikrát IUI a IVF, hned jsem věděla, že naše snažení byla vlastně procházka růžovou zahradou. A ten konec… Nedokážu si to představit a trochu se teď po přečtení tvého deníčku stydím, protože když nám před týdnem řekli, že budeme mít úplně zdravou, krásnou holčičku byla jsem malinko zklamaná, nějak jsem se tomu pocitu nemohla ubránit, protože jsem si vždy přála chlapečka a najednou to bude holčička…
Ježíš, jak já byla pitomá. Je to úplné rouhání si ještě ke všemu tomu štěstí říkat, co to má být.

Vím, že to vyzní zvláštně, ale děkuji ti za tvůj deníček. Neskutečně Vás obdivuji a vím, že zdravé miminko je ten největší zázrak na světě. Pevně věřím, že se svého vytouženého Miminečka dočkáte a budete šťastní!!

 
Kahu
Závislačka 2911 příspěvků 22.08.11 09:59

Elzi jsi statecna zenska a mas uzasneho muze…a vy dva miminko v naruci mit bude to mi ver!!! :hug:
Co nas nezabije to nas posili… :hug:
Napsala jsi to nadherne a je dobre, ze jsi to sem dala mozna to i pomuze nejake jine mamince, ktera proziva tu stejnou bolest!!! :srdce: :srdce: :srdce:
mam te rada holka moje zata :hug:
Tvoje Lenka a Kahu :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Mikimiri
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 22.08.11 10:08

Elzi,kdo nezažil nepochopí,je to tak smutné a vy tak silní,i když vím že je v tom spousta trápení bolesti a slz,jestli si někdo zaslouží krásné zdravé miminko jste to právě vy. Myslím na tebe a posílám spousty spousty štěstíčka,uvidíš nakonec to vyjde musí!

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 22.08.11 11:04

Je mi to hrozně moc líto,držím palečky aby se hned v nejbližším možném termínu zadařilo znovu a vše proběhlo v pořádku a dočkali jste se zdravého dítka…moc moc držím palečky :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Lenuleenka
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 22.08.11 11:12

Elzi, jsi silná žena…s mužem to společně překonáte, a brzy se určitě dočkáte vytouženého miminka! Moc vám to oběma přeju :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 22.08.11 11:19

držím palečky…věřím že časem i vy budete hrdými a štastnými rodiči :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Kachet  22.08.11 11:19

Elínku, i když vím, jak to všechno bylo, tak takle to číst pohromadě,to je tíha…Ale všechno má svůj čas i důvod…i když je mi jasny,že lehko se to říká … nicméně podržte se s Míšou navzájem, odpočiňte si a pak zase směle do toho, nic nezvdávejte…vyjde to, učitě a brzo, sem si jistá. Mám tě moc ráda a myslím na tebe. K. :hug:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 22.08.11 11:51

vytrpěly ste si dost a ted už si zasloužíte opravdu jen a jen samé štěstí v podobě vytouženého miminečka, je to hrozný, jak se někdy osud doslova spikne a háže klacky pod nohy.. Hodně sil tobě a manželovi :hug: :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 22.08.11 12:07

Držím vám palce na všech končetinách a přeji ať se vám povede krásné zdravé miminko. :hug: :hug:

 
Pavla7
Kelišová 5761 příspěvků 22.08.11 12:35

Moooc držím palečky, aby Vám to co nejdříve vyšlo a narodilo se Vám zdravé miminko… :hug:

 
Belča
Kelišová 5466 příspěvků 22.08.11 12:44

Jedno pozitivum je,že jsi už byla těhotná a tělo dokázalo překonat to čemu ostatní lékaři nevěřili,že vaše buňky se dokážou spojit.Věř,že bolest přejde a i vy se dočkáte zdravého miminka :hug: Vím o čem mluvíš zažila jsem také to se ho vzdát,ale já už ho musela „porodit“ :cry: Přeju tobě a manželovi hodně sil v tomto nerovném boji :hug:

 
Lula9
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 22.08.11 13:29

Ahojky, zazila jsem take neco podobneho…4,5 roku snazeni, hormonalni lecba, kontoly u manzela i u me. Az jsme nejak ‚vypli‘ a na dovolene pred rokem se nam podarilo otehotnet;) Bohuzel ve 13 tydnu (15.10.2010) jsem podstoupila na zaklade vyvojovych vad preruseni. Detatko melo zaludek i jatra venku z briska, konskou nohu, 6 prstiku na rucicce a riziko trisomie 13/18 bylo 1:3!!! Prognoza pro male velmi spatna, pokud by se vubec dozilo porodu, maximalne rok zivota. Bylo to tezke rozhodnuti a obdobi potom take, ale vim, ze jsme udelali spravne. Tri mesice nato jsme opet jeli na dovcu a uz jsme se vraceli ve trech;))) TP mam 21.10, ale porodim urcite drive, bot se mi ve 27 tt narusila deloha a odteklo dost plodove vody, ale to uz je na jinou diskuzi. Vam preji moc moc stesticka, at to tezke obdobi co nejlepe zvladnete a brzy se budete moci tesit z maleho balicku:)))

 
beruska03
Kelišová 5394 příspěvků 22.08.11 13:41

je mi to moc líto - přeji mnoho sil a hlavně brzy vytoužené miminko !

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 22.08.11 13:53

Přidávám se rovněž k těm, kteří Tobě i Tvému muži posílají velkou podporu. Okamžitě se na prožitou situaci zapomenout rozhodně nedá, také vím, o čem mluvíš a i mluvím, prošli jsme (přesně před rokem) si s manžou VVV také - ikdyž my měli Pataův syndrom (těžké postižení a žití mimi by bylo max. rok). Rozhodnutí bylo neskonalo těžké, ale padlo a připadala jsem si jako ta nejhorší těhule, která zabíjí své mimi… Následně jsme vypustili zcela všechny myšlenky na mimiska z hlavy - byly jiné starosti - a? povedlo se - dneska začínáme 26. tt a nemůžeme se dočkat, takže se určo povede i u Tebe s manžílkem. Chce to jen nepřemýšlet, ikdyž je to hodně těžké… Jeďte na dovču nebo prostě začněte přemýšlet nad třebas přestavbou bytu či něčím jiným… Vím, je těžké radit, abys přestala přemýšlet nad tím, co se stalo, ale přemýšlení a neustále se vracení, je prostě to nejhorší co může být a nedokážeš se přenést přes nic… Prostě zahoď všechno přemýšlení… Hodně štěstí!!! :kytka:

 
Purelily
Kelišová 6381 příspěvků 22.08.11 16:43

Je mi to líto co máte za sebou, držím vám pěstičky ať se zdravého vytouženého miminka dočkáte co nejdříve :kytka:

 
Calea
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 22.08.11 18:08

Přeju hodně moc štěstí. Určitě to klapne a budete držet v naručí svoje zdravé miminko. Rozhodla jsi se dobře.Když jsem byla těhotna ( ted mam 4.mesicniho chlapečka) tak jsem musela take podstoupit odber plodove vody pro dvakrat pozitivni vysledky testu.Dokonce se prvni odber nepovedl a tak museli dvakrat bodnout. Nikdy nezapomenu na to, jak moc jsem se bala , ale vedela jsem, ze jestli to dopadne spatne tak dite si nenecham a podstoupin potrat.To jsem vedela na 100 procent. :hug: Mela jsem stesti a mam zdraveho syna. Nevzdavat se, štěstí si Tě najde. Uvidíš.DRZ SE A POKRACUJTE!!!Ur­čitě to vyjde!!!

 
ája 2
Závislačka 3311 příspěvků 22.08.11 19:17

AHOJ, je mi to tak moc líto , držte se .
Ač to nakonec dopadlo špatně , tak ale hlavní je že se ukázalo i přes několik rad doktorů že může te mít svoje vlastní miminko :lol: a to co Vás potkalo potká i jiné… bohužel , nemá to s IVF a ani s Váma nic společného. Pevně věřím ve štastný konec . :mavam:

 
marketta
Echt Kelišová 7997 příspěvků 22.08.11 19:20

kdyz jsem cetla tvuj pribeh, bylo to, jako bys psala muj pribeh, neuveritelne, uplne vsim, co popisujes, jsme si prosli s pritelem taky, jen snad zmena v tom, ze se nam podarilo pocit prirozene mezi dvema pokusy IVF… a bohuzel ten tvuj konec je jiny, stejne to bylo do chvile, kdy mi dr. sdelil po screnningu, ze mame vysoke riziko DS (1:15), podstoupila jsem odber plodove vody, cekala 3 tydny a vysledek negativni - cekame zdravou holcicku… ale ty nervy a strach, to vsechno nikomu nepreji a takovy konec, ktery potkal vas, to si snad nezaslouzi nikdo :( je mi to lito, ale podle toho, jak pises, jsi silna a bojujes dal, mas po boku sqeleho manzela, takze to nakonec vyjde ;) drzim palce a co nejdrive // a vse dobre az do sameho konce! :palec:

 
Capricorn
Echt Kelišová 7952 příspěvků 22.08.11 20:40

Jsi moc statečná :hug:
rozhodnutí bylo určitě správné, i když bolestivé.
Ale čas všechno zahojí a vy se určitě zachvilku budete těšit ze zdravého miminka :wink:
To Vám moc přeji!! :kytka: :kytka: :kytka:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 22.08.11 20:44

Moc vám přeji, ať ty // přijdou co nejdříve :-))) :hug:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 22.08.11 20:54

Elzinko, je mi to moc a moc líto. Moc dobře vím, že už sis užila své.
Ale věř mi, bude líp. A tak dlouho to trvá, protože nám čáp vybírá ta nejhodnější miminka:)
Určitě to dobře dopadne. Drž se, moc na Tebe mysím…

E.

 
Pettulka
Povídálka 19 příspěvků 22.08.11 21:19

Elzi, také Vám moc přeju, aby jste se co nejdříve dočkali miminka.
A ze své vlastní zkušenosti doporučuju krom genetiky, také imunologické vyšetření v Plzni u dr.Ulčové.
Taky jsme přišli o miminko kvůli genetické vadě a jí vděčím za to, že po našem třetím IVF bylo druhé těhotenství naprosto bezproblémové.
A taky vřele doporučuju před dalším IVF lázně, je to opravdu balzám jak pro tělo tak duši.

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 22.08.11 21:35
ach jo :-(

Vždy, když vidím deníček s peříčkem, je mi moc smutno. Vrátí mě to zpátky o deset měsíců, kdy jsem přišla o svou holčičku a takový deníček s peříčkem psala také :cry:

Drž se a obdivuji tě za ten elán, kterým chceš bojovat s nepřízní osudu. Držím moc palečky, aby ses konečně dočkala krásného, zdravého a živého miminka v náručí :hug:

 
Bibi 72
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 22.08.11 23:32

moc držím pěsti, aby další // byly co nejdříve a když už budou, aby bylo i zdravé miminko v náruči…držet se , vy oba, máte jeden druhého, nezapomeňte na to, ikdyž svou bolest prožíváte třeba jinak… :hug:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 23.08.11 13:38

Elzi, tvůj příspěvek mě dojal až k slzám..... :cry: Strašně moc mě to mrzí!!!
Jsem také čekatelka na mimi a moc dobře chápu, jak ti je…Ale za ty 3 měsíce se dáš dohromady a vytvoříš krásné prostředí pro nové miminko, které vás oba udělá šťastným až do konce života...... :srdce: :srdce:
Držím moc moc palečky!!!

 
Elzina
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 23.08.11 14:48
DĚKUJI

Všem moc a moc děkuji za každý vzkaz, povzbuzení a milá slova.
Nesmím se hroutit, ikdyž je mi neskutečně smutno. Vzhůru do boje, musíme to zvládnout a co nás nezabije, to nás musí posílit! :andel:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 23.08.11 15:03

Z tohohle příběhu mám husí kůži a šílenou směsici naprosto protichůdných pocitů. Na jedné straně obrovskou lítost nad smutkem autorky a jejího muže, na druhé straně pocit neuvěřitelného zmaru, nepochopení a taky - ač jsem od základu extrémně racionální typ - zvláštního strachu. Z toho, co dnešní věda a medicína dokáže - a k čemu to v konečném důsledku vlastně vede…

Díky za ten deníček, budu mít hodně dlouho námět na přemýšlení - a přeji Vám do budoucna hodně sil.

 
Stenatko02
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 24.08.11 20:37

Elzinko,

slzicky tekly proudem - sama se toho screeningu bojim - nam po IVF embryjka umirala strasne rychle, takze ted taky nemam dobry pocit. Je mi to moc lito a verim, ze se na vas s manzelem brzy usmeje stesti - vzdyt i pan doktor rikal, ze uz se to nebude opakovat…

Hodne stesti :hug:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.08.11 13:34

JE TO MOC MOC SMUTNÉ :hug: :hug: :hug:
Ať se vám brzo zadaří a vytoužené miminko máte v náruči

 
Leena_4  27.08.11 11:07
Jsem na tom stejně

Ahoj Elzi, jsem dva dny po potratu ze stejného důvodu. Miminko se nám po roce snažení podařilo přes IUI, protože mám polycystické vaječníky a bez stimulace nemám ovulaci. Celé těhotenství jsem se bála, že se něco stane a nikdy nezapomenu na výraz doktorky, když dělala při NT screeningu utz. Přesně jak popisuješ - podle výrazu jsem poznala, že je to špatné a jelikož jsem věděla, že NT má být maximálně 2mm a na té veliké obrazovce byo vidět, že náš chlapeček má 4,25, věděla jsem, že je zle. Pravděpodobnost downa i edwardse 2:1 a navíc špatný prtok cévy. Genetička nám nedávala šanci. Odběr klků mě hrozně bolel, ale pořád jsem si říkala, co když je to jenom chyba! co když se jen spletli?. Druhý den mi to telefonem potvrdili a zařídili potrat na Bulovce, kam jsem tenhle čtvrtek nastoupila. Za sebe můžu říct, že nejhorší chvíle byla od screeningu, přes genetický pohovor až do potratu. Po potratu jako když utne. Taky mi to dělali na konci 13tt ještě operativně a jsem za to moc ráda. Snad bude hojení rychlé. Po operaci se mi (možná to zní divně) ulevilo. utěšuju se tím, že tahle situace je jeeště lepší, než přijít o miminko zamlklým potratem a nevědět proč se to stalo. My takhle víme, proč se to stalo, byla to hloupá náhoda a chyba spojení. Nebude se to opakovat a brzy to vyjde příště. Chtěla jsem ti jen napsat, že na tom jsemúplně stejně, jen se mi to stalo o týden později a už jsem četla příběhy spousty holek, kterým se to stalo taky a dneska mají zdravá miminka :wink: Hodně síly nám oběma a drž se :-) Lenka

 
Elzina
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 27.08.11 11:22
pro Lenku

Leni, děkuji mockrát za Tvůj vzkaz.
Kdyby jsi chtěla a nevadilo by Ti to, budu s Tebou ráda ve spojení, kdyžtak mi napiš soukromou zprávu.
Pokud ne, držím MOC pěsti, zvládneme to!!!!!!!!! :hug:

 
justy 1
Povídálka 14 příspěvků 27.08.11 20:32

ahoj moc moc držím palečky, miminko si vás určitě brzo najde. Podle toho jak si napsala svůj deníček budeš určitě dobrá maminka :srdce: drž se

 
nba
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 27.08.11 20:55

Ahoj, moc Vám oběma držím palce! Tělo se vzpamatuje ze zákroku a věřím, že se Vám „zadaří“.

 
Elzina
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 28.08.11 09:44

Holky, vsem jeste jednou velke DIK, moc pro me znamena kazdy vzkaz a kazde povzbuzeni.
Diky vsem - co se ma stat, to se stane, asi to melo nejaky duvod a my to proste nevzdame :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama