Naše cesta za štěstím V.

Pokračování anabáze s cílem být šťastnou rodinkou a pořídit sourozence.

V posledním deníčku jsme skončili vyprávění ne zrovna šťastným koncem, o to lepší zprávu přináší tento.

Po zamlklém potratu jsme dodrželi šestinedělí a pak se rovnou snažili dál. Opět jsme nedali na doporučení k IVF a podobně a zkoušeli to „přírodně“. Za půl roku se nám skutečně zadařilo. Tentokrát vše probíhalo přímo ukázkově, takže jsme se mohli v druhé polovině října těšit na chlapečka. Nakonec jsme si pohlaví říct tentokrát nechali, abychom lépe připravili dcerku na příchod sourozence. Ukázalo se to jako prozíravé, chtěla totiž sestřičku. Nicméně, postupem času si zvykla na myšlenku bratříčka.

Jako u prvního porodu, i tentokrát jsem děsně přenášela, 12 dní, už to vypadalo na vyvolávačku, takže jsem domlouvala, přemlouvala, prosila… přidala maliník, heřmánek, masážní oleje, procházky, sex, teplou sprchu, akupresuru, no prostě všechno možné… a poslechl.

Porod tedy 24 hodin doma (od dvou ráno do dvou rána - počítáno od kontrakcí po 10 min.), pak přesun do porodnice. Na WC jsem totiž objevila čerstvou krev. Ale prý je to normální. Tam jsme byli tak ve tři. Pak už jsme to znali - oxytocin (má nereaktivní děloha totiž jinak nehodlá zkrátit intervaly na méně než 5 minut), to už jsme znali z předchozího porodu a epidurál. Protože jinak bych ten oxytocin nedala a po celém dni kontrakcí už jsem taky měla dost.

V jedné kontrakci manžel zahlásil (poté co odešla doktorka s tím, že se nám to tam hezky otevírá): „No vidíš, to třetí už půjde samo.“ :D Nevzaly byste ho něčím po hlavě? Podotýkám, třetí jsme zatím rozhodně neplánovali. A vzhledem k mé endometrióze III. stupně by to bylo i trochu jako výsměch, takové plány.

Před sedmou ranní se nám narodil syn Přemek, úctyhodných 3 890 g a 53 cm (změřeno až po čtyřech hodinách, jinak se od maminky nehnul). Měl uzel na pupečníku, díky Bohu nebyl dotažený, takové štěstí jsme měli. Nádherný pětihodinový bonding (jen pro info, miminko monitorováno na mém těle - připnutý monitor na srdce na prstu + kontroly z novorozeneckého, pomoc s kojením, no naprostá paráda).

Tentokrát jsem ani neztratila tolik krve, takže jsem se starala o malého dnes sama a bylo to super. Novorozenecká žloutenka proběhla v poklidu, jen nám potom pořád spal a nechtěl jíst, takže zhubnul a museli jsme převažovat a kojit do zblbnutí (myslím tím ne v porodnici, ale první dva týdny doma. Měla jsem z toho vítr, ale začal pak hezky přibírat rychlostí i 600 g za tři dny, až doktorka valila bulvy. :) Takže to zas brzo dohnal. A v půl roce měl 9,8 kg, takže žádný drobeček.

Pointa na závěr, podržte se. Malý má 8 měsíců, kojím, přesto se cyklus nedávno vrátil (proběhl 2×, ale delší než 28 dní). Nicméně mi takhle mešká menstruace a říkám si… co když… ale používali jsme kondom, a jo vlastně, on se nám jednou shrnul (stalo se nám to celkem 3× za 10 let, že po akci zůstal někde vzadu v pochvě, sotva šel vydolovat v domácích podmínkách). Že by byla zrovna ovulace?

Takže jsem v 7+3 a budeme doufat ještě ve třetí zázrak. Jak se ten život někdy otočí.

Přála bych každé ženě, která se trápí s endometriózou, bojí se, že nebude mít děti, aby měla takové štěstí jako já. Moc na vás myslím a posílám spoustu pozitivní ženské těhotenské energie.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
420
24.8.17 06:49

Krásný deníček! :srdce: plný optimismu :) Moc gratuluji ke chlapečkovi a držím palce se třetím miminkem :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
133
24.8.17 08:45

Úžasný deníček, který mi neskutečně zvedl náladu a přesvědčil mě, že zázraky se dějí. :srdce: Držím palce a přeji zdraví a štěstí celé rodince :potlesk:

  • Zmínit
  • Nahlásit
5480
24.8.17 10:28

Dvojnásobná gratulace - jak k chlapečkovi, tak ke třetímu těhotenství :) Kéž by všechnya snažení končila takovým happyendem jako u Vás :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
15620
24.8.17 14:25

Manžel zavtipkoval o třetím a celkem by mě zajímalo, jak se tvářil na pozitivní test :lol: Je to úžasné překvapení, budu držet pěsti, ať je všechno v naprostém pořádku :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.17 16:26

No gratulace ke druhatku a ke tretatku :potlesk:.to je mazec :pankac: manzel uz o tretim nechce ani slyset takze by se mi taky libila nejaka nehoda :-) ;-)

  • Zmínit
  • Nahlásit