Naše dvojité překvapení 2. část

Rodičovství

Dneska jsou to přesně 2 měsíce, 1 týden a 6 dní, co se miláčci narodili. Byla to neskutečně dlouhá a vyčerpávající doba. To, když jsem si je odnesla domů, se to stalo ještě únavnější. Ale od začátku...


13 komentářů

5. 8. 2014 se narodily Vojta se Štěpánem.

6. 8. 2014 jsem se ráno dozvěděla, že jsou oba kluci v pořádku. Od narození sami krásně dýchali a měli se čile k světu (holz kortikoidy jsou super, když se píchnou včas). Jak už jsem psala předtím, tak Vojta kvůli prenatálním komplikacím měl nekrotické nožičky.

Jak jsem se dostala na pokoj, kde jsem mohla být aspoň prvních pár hodin sama, než se tam nastěhovala další maminka, jsem to zpracovávala. Hned jsem volala manželovi, jestli by nemohl jet za mnou do nemocnice. Akorát byl na cestě do práce. Chudák od devíti večer, kdy jsem šla na porodní sál o mě nic nevěděl. Zpětně si tak říkám, že jsem mu to neměla říkat po telefonu, ale osobně. Holt byla jsem sama v šoku a on se mohl aspoň cestou s tím vyrovnat.

Jelikož jsem nebyla po tom císaři schopná se moc hýbat, tak jsem ho za klukama poslala samotného, ať mi je aspoň vyfotí. Na oddělení RESu mluvil s panem doktorem. Miláčci měli inkubátory hezky vedle sebe.

7.8. jsem se šla na kluky poprvé podívat. Jeden den odpočinku po císaři na rozhejbání prostě muselo stačit, dál už jsem fungovala přes bolest, abych se co nejrychleji zmátořila. Pan doktor Ivan Berka mi vysvětlil, co nás čeká dál. Jeho přístup byl úžasně lidský a neměla jsem problém cokoliv pochopit.

Druhá věc byla, že jsem vnímala jen napůl. Vojta byl po ultrazvuku a čekala ho nutná operace. Musel být uveden do umělého spánku kvůli bolestem. V několika příštích týdnech se z něj stane miminko závislé na morfinu - ale lepší, než aby se zbláznil bolestí (z propouštěcí zprávy jsem se pak dozvěděla, že jednu nožičku měl už mumifikovanou a v druhé otevřenou zlomeninu a vytočený kotník).

Podle testů jsou kluci jinak v naprostém pořádku. Mají zdravý mozek i srdce.

8.8. jsem se byla za Vojtou podívat ráno před operací. Byl už na operačním sále. Ten mají přímo na oddělení RESu. Jeho inkubátor tam byl za celou tu dobu docela dlouho, ale aspoň tam měl klid.

Ta doba, než operace skončila, byla k nevydržení. Myslela jsem si, že se strachy zblázním. Trvalo to až do půl dvanácté. Jakmile to šlo, čekala jsem u Štěpánka. Hned se u mě stavil pan doktor Berka s informacema z průběhu - Vojtíšek byl děsně šikovnej, operaci zvládl bez problémů, pravá nožička musel být amputována v koleni a levá v polovině stehna. Zatím se zdá, že další už nebude potřeba.

Když se mnou mluvil, akorát dokončovala sestřička pooperační pelíšek u Vojty, tak jsem ho viděla bez přikrývky jen s bandáží. Co říct - ten pohled byl šok a ještě dlouho jsem se vzpamatovávala. Zvyknout si na to bude těžký.

Do budoucna prý počítat s tím, že jelikož to má od narození, tak to pro něj bude naprosto normální. Bude mít nárok na nejlepší protézky, které bude mít už zhruba od prvního roku, aby se naučil přirozeně chodit jako ostatní děti jeho věku. Štěpán byl na modrém lůžku na prosvětlení kvůli novorozenecké žloutence. Zatím si ho nemůžu klokánkovat.

10. 8. už Štěpánek krásně tráví mlíčko. Vypije už neskutečných 6 ml. Skoro celou dobu mojí návštěvy pokukoval po okolí. Když na něj manžel promluvil, tak se dost vrtěl. Když jsem ho hladila, tak rozkošnicky přivíral očička a usínal. Už nemá žádnou podporu dýchání (předtím měl SPAP - masku s kyslíkem, která mu usnadňovala dýchání aby se tak nevyčerpal a nesplaskly mu plíce).

Vojta má snížené dávky morfinu a už sebou začíná pěkně vrtět. Držela jsem ho za ručičku a on mě občas stiskl. Začal dostávat k umělé výživě i moje mlíčko a krásně ho strávil, další dávka v něm zmizela bleskovou rychlostí. I se už usmívá.

11. 8. První 2 hodiny klokánkování Štěpánka. Už vypije 11 ml. Vojtovi sundali kanylu z hlavičky, snížily morfin, odstranili cévku a dostal svoji první plínku. Zní to jako prkotina, ale znamená to, že ledviny už pracují na 100 %. Už nebydlí na sále a je pod sluníčkem proti žloutence.

Sestřička mi nabídla, abych si přebalila Štěpánka, ale odmítla jsem. Je takový droboučký a já měla strach. I to klokánkování bylo jak úžasný, tak děsivý. První hodinu se tak koukal po okolí a pak usnul. Však to znáte, jaké to bylo, mít toho drobečka poprvé na ruce. Po těch dvou hodinách, kdy jsem se ani nehnula, mě teda dost bolela záda. :D

13.8. Vojta má nasazená antibiotika na lehký zánět v žaludku. Zítra se přestěhuje vedle Štěpánka. Trošku mu mokvá jedna nožička, ale prý to nic není. A já se trošku sesypala, tak jsem si Štěpánka ani nebrala na klokánkování. Pořád jsem posmrkávala a ještě bych ho vytrousila. Tenhle den byl na moje nervy dost.

14.8. Štěpán na sobě už nemá žádný kabel. Vypije 20 ml mlíčka. Vojta je na 6 ml.

15.8. Vojta má 12 ml a při klokánkování Štěpána jsem se na něj mohla koukat a hladit si ho, to bylo dokonalý. Poprvé jsem ho slyšela plakat a byl to ten nejhorší zvuk, co mohl vydávat. Byl pokakaný a nespokojený.

16.8. Poprvé jsem měla na ruce Vojtu, chovala jsem si ho celé dvě hodiny a moc se mu to líbilo. Krásně spinkal, usmíval se i nahlas zasmál. Vyprděl se i vykakal - prostě si udělal maximální pohodlí.

17.8. Vojta je na 20ml. Klokánkovali jsme s manželem společně. Byl z toho pěkně nervózní.

18.8. Štěpán přestěhovaný na JIP. Měl trošku problémy s trávením, tak je na 23 ml. Vojta na 25 ml, trošku mu povolily stehy a už vydržel 3 hodiny bez podpory dýchání.

19.8. Vojta je zase na sále. V levé nožičce se mu udělal hematom a když se vyplavil, odkryl kost. Zítra se na něj přijede podívat specialista z Motola. Další operace bude asi nevyhnutelná, úplně mě to zdrtilo.

21.8. Telefonát z Podolí. Operace bude už ten den odpoledne. Krev se ve mně zastavila, zestárla jsem na fleku o několik let.

V 16 hodin začala operace. Doktoři kvůli tomu našemu sluníčku přerušili dovolenou a dali ho do pořádku. Musela se odstranit nekrotická tkáň a kost. Tím přišel o dalších cca 6 mm z levé nožičky. U tak malého miminka to je děsně moc. Zbyla mu tak 1/4 stehýnka. Byly učiněny bezpečnostní kroky, aby se to už neopakovalo a pahýlek nekontaminoval obsah plenky. Možnost, že bude potřeba další operace, je tak 50 %.

22.8. Štěpánek dostává první mlíko stříkačkou. Vojta se po operaci pěkně vrátil do předoperačního normálu.

23.8. Štěpán 100% času přídavného kyslíku. Vojta dostal hadičku do páteře s lokální anestezií, která má nahradit morfin. U toho se snížila dávka na polovinu.

26.8. Štěpánek se 24. vrátil na SPAP, dneska už zase bez něj a jen mu proudí kyslík do inkubátoru. Vojta měl bolestivou epizodu a vyškubl si kanylu ze zad. Zase se vrátil na morfin a bude se mu snižovat po menších skocích.

28.8. Včera jsem poprvé vynechala návštěvu a vyspala jsem se. Za ten den, co jsem je neviděla, strašně vyrostli. :D Z malých mimozemšťánků se staly miminka. Takhle velká miminka už bych v porodních cestách teda nechtěla. Vojtíšek je bez kapačky, bez morfinu i antibiotik.

3.9. Den blbec, starší skončil v nemocnici. Babička neuhlídala a on skončil na sledování. Návštěva u kluků byla extrémně krátká a já se sesypala. Vojtovi zjistili při převazech zánět, a tak je zase na antibiotikách. Štěpánek je OK.

6.9. Manžel dostal poprvé Vojtu do ruky. Nějak jsem si doteď neuvědomila, že jsem mu ho zatím nepůjčila a sprostě jsem soukromničila. Štěpánek zažil své první kojení. Co jsem zapomněla - oba jsou už několik dní spolu na JIPu.

9.9. Už zkouším kojit oba. Vojta má po převazu na nožičkách už jen náplast. Infekce je fuč.

12.9. Dneska obr šok - oba kulíšci jsou přestěhovaní na IMP. Štěpánek je dokonce v postýlce, už žádný inkubátor. Oblečení mu strašně sluší. Sestřičky mě přesvědčily a kojila jsem stereo (oba kluky najednou). Poprvé jsem přebalovala Vojtu, Štěpánka už několikrát.

17.9.-18.9. Vojta má vytahané všechny stehy, nožičky jsou moc pěkné. Už taky není v inkubátoru, ale v postýlce. Svítá na cestu domů. Je to docela šok vidět na něm ty prázdné kalhoty a peklo mu je oblíkat. Housenka jedna, děsně se kroutí. Obléknout plenku je záhul.

23.9. Kluci mají za sebou všechny možné kontroly: EEG, SONO hlaviček, krevní testy i kontrolu očiček. Všechno je v pořádku.

26.9. Vojta (1880 g, 39 cm) a Štěpán (2115 g, 43 cm) jedou domů.
37+0. 1 měsíc, 2 týdny a 6 dní.

Všechny ty sestřičky z RES, JIP i IMP jsou andělé. Staraly se o kluky s láskou. Nedokážu ani vyjádřit, jak moc jsem jim za tu péči, co poskytly nejen jim, ale i mně, vděčná.

Co jsou doma, je to trošku náročnější. Starší syn je ale miluje a pomáhá nám s nima, jak jen mu jeho dvouapůlleté tělíčko dovolí. Mazlí je, krade jim dudlíky, pomáhá chystat věci na přebalování a chlácholí je, když pláčou. Moc toho s manželem nenaspíme.

Před pár dny měli termín narození a k tomu dni přešli na umělé mléko - já jsem kojení zdravotně nezvládala. O dost líp teď spí, takže z toho máme prospěch všichni. Pěkně se baculatí.

Občas na mě dolehnou ty černé myšlenky, kdy nenávidím svět za to, co se stalo Vojtíškovi - přece jen čím si to on zasloužil. Nebude mít lehký život a já musím přestat říkat, že jsou moje miminka v pořádku, protože nejsou. Otázky na téma, zda se mi narodila zdravá miminka, už pomalu nezvládám - nutí mi si to připustit, že nenarodila. Jedno je doživotně poznamenané a já se musím smířit i s možností, že bude muset být na vozíčku.

A já teď jdu krmit, už se mi tam vrtí a protahujou - čas odpočinku skončil. :)

Hodnotilo 81 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 24.10.14 00:46

Drzim moc palecky Vam vsem :palec: :palec: :palec:

Urcite to vse zvladnete jeden klucina bude toho druheho podporovat, nebudete to mit lehke, ale dulezite je, ze jsou oba dva v poradku mentalne, jsou zdravy :srdce: :srdce: :srdce: Urcite bude jednodussi pro Vojtiska, ze uz se s tim narodil, takze to prijme daleko snaz :hug: :hug: :hug: :hug:
Dnes je plno moznosti :kytka: :kytka: :kytka:
Jinak jsou to krasny kluci a jsou moc veliky bojovnicky, je to az dojemne cim si vsim prosli a drzi se krasne :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
NikiNaty
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 24.10.14 00:53

Nevim co napsat…cetla jsem to jednim dechem, jsi statecna, oba kluci, vlastne vsichni tri na Tebe budou jednou pysni…Vojtiskovi preji jen to dobre do zivota a aby potkaval same dobre lidi!! Mam kamarada bez casti ruk (pul predlokti na jedne a po loket na druhe) a je velice oblibeny..! Hodne stesti :-*

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 24.10.14 06:15

Jsou nadherni.
Bude to tezke pro vsechy, ale verim ze kdyz nema nozicky od narození bude se ucit chodit s protezami. My ae na skole učitele bez ruk a uci na fletnu. Preji do zivota uz jen zdraví a pohodu.

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 24.10.14 07:38

Drzim palecky…jmeno Vojtik…je to zvlastni ale kazdeho co ja znam a ma Vojtika, tam je nejaky problem:-(. Dokonce i zde se psalo uz o vice Vojtisku s postizenim. Zvlastni ukaz :think:.
Vam preji mnoho sil a stesti.

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 24.10.14 07:39

Nadherny denicek!!! Posilam Vam spousti sil, lasky a radosti z malickosti!!! :srdce: :srdce: :srdce:
Jsi velmi silna zena!! A kluci to urcite zvladnou a budou Vam delat gelkou radost!!!

 
Sarik12
Extra třída :D 13177 příspěvků 24.10.14 07:46

Drzim palecky. :hug: Az budou kluci vetsi vyrazte do lazni

Cetla jsem o jednom chlapeckovi z DD, kteremu amputovali nozicku take po narozeni - teda jen jednu. Sestricky si prosadili protezku driv nez v roce, aby spravne lezl - tusim, ze v 6 mesicich.

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 24.10.14 08:12

Drz se @Sucu :hug: :hug: jsi neskutecne silna zena.
Mas dva krasne zdrave kluky. Ver mi zdravi je hodne relativni pojem. A i kdyz vas to jako rodinu bude stat hodne prace, verim ze Vojtula vam to vrati, je to veliky bojovnik :dance: :dance: :srdce: :srdce:
Nam nezbyva nez vam k tomu drzet vsechny :palec: :palec: a tesit se na dalsi denicek..

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 24.10.14 08:20

A prestavam si stezovat :zed: Je neuveritelny s cim jste se musela poprat, jake ostre zacatky mate za sebou. Uprimne, nejedna z nas by byla na antidepresivech, Vojta moc dobre vedel, do jake rodiny se narodit. Mate muj veliky respekt :kytka:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 24.10.14 08:39

To je strašné, chudinka Vojtíšek. Je mi hrozně moc líto, co si musel hned od narození zkusit. :hug: :hug: :hug:
Přeji mu, aby byl v životě i přes svůj handicap šťastný :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 24.10.14 v 08:49

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 12 inzerátů 24.10.14 08:56

Až mi naskočila husí kůže. Držte se doma všichni, přeji pevné zdraví všem, ať jsou kluci spokojená a šťastná mrňata :-) A palec nahoru! :palec:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 24.10.14 08:58

@Sucu A jinak naprosto rozumím tvým pocitům, že je to nespravedlivé, že je Vojtíšek doživotně poznamenaný a že za to nenávidíš svět, že se to stalo. Pusť ty pocity ven, nedus je v sobě. A pak, až si popláčeš, zabrbláš, :) pusť k Vám moře lásky a poděkuj nahoru, že se Vojtíšek narodil a že ho máte. Mě v takových chvílích pomáhá najít v sobě veškerou pokoru a uvědomit si, že by mohlo být i hůř. Ale chce to čas. Přeji hodně síly celé rodině. Bude dobře, uvidíš. :hug:

 
MiskaLala
Kecalka 210 příspěvků 24.10.14 09:09

Jsi strasne silna, klobouk dolu. Preji hlavne zdravi, urcite to zvladnete :hug:

 
mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 24.10.14 09:34

Přeji hodně sil :hug:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 24.10.14 09:37

:hug: :hug: jsi super Mama.Pres takovy sok, jsi o Tom dokazala psat svizne a s nadhledem.Vis, ten pan Dr.ma pravdu. Vojtisek sice bude pravda jiny, ale on to tak vnimat nebude.Nevi co je pocit chodit, nebude mu nikdy chybet…Zni to trochu krute, vid? Ale presto je v Tom spousta utechy :hug: :hug: Pevne verim, ze mu dopadnou ty protezky! Jsem si jista, ze o obou klucich jeste svet uslysi :srdce:
Jste skvela rodina!!! Preju moc stesti, radosti a lasky. Pozdrav manzela a klobouk dolu, ze to dokazal vsechno ustat.Je to super chlap :palec:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 24.10.14 09:57

Mnoho sil :hug: :kytka:

 
Libunka7518
Nováček 2 příspěvky 24.10.14 10:39

Přeji hodně sil a pevné nervy. Jsi vážně dobrá, jak tohle všechno zvládáš. Kluci jsou fakt nádherní :) Hodně štěstí vám všem :) :*

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 24.10.14 10:48

Kluci jsou moc krásní a šikovní! Vojtíšek je statečný kluk, určitě se s tím v budoucnu popere na jedničku, jako spousta dalších lidí, které jejich handicap nezastavil :kytka: Navíc má užasného brášku (brášky) a ten mu bude jistě oporou. Vychovejte z něj zdravě sebevědomého kluka a pak se ve světě určitě neztratí :hug:
Celé vaší úžasné rodině přeji už jen a jen zdraví a hodně síly do boje, věřím, že je to náročné, ale vy to zvládnete a bude už jen líp a líp :kytka:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 24.10.14 11:10

Sedim v práci, čtu a bulim, jak želva!

všichni jste neuvěřitelně statečný a já prostě jen posílám hodně síly! :hug: :srdce:

po přečtení jsem se taky silně zastyděla…až zase děti budou řádit a skákat, tak si nejdřív dám facku, abych si uvědomila, že místo napomínání mám být vděčná :oops:

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2413 příspěvků 24.10.14 11:13

Jak už tady někdo psal, taky si přestávám stěžovat. Hodně štěstí, síly a hlavně co nejvíc zdraví přeju celé rodince. :andel:

 
Trudinka  24.10.14 11:40

Ty i chlapečci jste úžasní, jak jste to zvládli. Nic si nevyčítej, bohužel zlé věci se stávají i těm, kteří si to zaslouží nejméně. Vojtíšek má skvělou rodinu, to také není málo, zvládne to, je to přece lev (tedy spíše lvíček), ti jsou silní. Hodně štěstí, ať už se daří jen dobře. :srdce:

 
79Kate
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 24.10.14 12:11

Silnej pribeh.Moc drzim palce, abys mela dost sil to vsechno zpracovat. Znam jednoho jiz dospeleho muze, ktery ma tentyz problem a je to tak uzasnej clovek, ze by byla pro svet obrovska skoda, kdyby nebyl…Moc preju, aby vam oba klucici (mimochodem jsou naprosto kraaaasny!!!) prinaseli mnoho radosti, byt kazdy trochu jinak. Fakt na vas moc myslim. :hug:

 
terokac
Neúnavná pisatelka 15924 příspěvků 24.10.14 12:18

…já jsem si pobrečela u prvního deníčku a teď když se dívám na moje zdravé děti, uvědomuju si jaké je to obrovské štěstí…kluci jsou úžasní, nádherní a velcí bojovníci :srdce:

 
B EL
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 24.10.14 14:00

Před pár lety jsem potkávala lidi, co měli různě amputované ruce a nohy. Jednou jsem šla a šel proti mně docela mladý chlap, nešel úplně normálně jako lidi co mají dvě nohy svoje, ale taky nějak zvlášť nepajdal nebo tak. Měl takovou tu lepší protézu. No na první pohled na něm nebylo vidět, že by byl nějak nespokojený nebo smutný. Úplně normální. Lidi přece můžou bejt šťastný i bez nohy a ti co to tak mají od malička to asi přijmou lépe než třeba po úraze. Puberta asi bude těžká, ale věřím že to už zvládnete levou zadní.

 
Evca22
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 24.10.14 14:28

Jste uzasni rodice. Hodne sil a zdravi cele Vasi rodince. :srdce: :hug: :kytka:

 
mm11
Kecalka 130 příspěvků 24.10.14 14:48

Přeji moc a moc sil a štěstí do dalšího života. Držím Vám všem palce :srdce:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 24.10.14 14:49

Jste s manzelem obdivuhodni. Preji hodne sil do dalsiho zivota.

 
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 27 inzerátů 24.10.14 16:27

Jsi moc statečná, klobouk dolů. Držím vám palce, ať to zvládnete. Naše malá byla ve 4 měsících na operaci a byla jsem z toho hotová, tohle si ani nedokážu představit, přeju hodně sil a už jen to dobré.

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 2 inzeráty 24.10.14 17:47

Přeji, aby j :srdce: ste zvládli, jak nejlépe to půjde. Někdy je život hnusně nespravedlivý. Hodně sil, budete to potřebovat, ale kluci jsou bojovníci a spolu všechno překonáte!

 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 24.10.14 18:30

Moc Vám fandím :hug: :hug: jste bezvadní. :srdce:
Dětičkám i Vám přeji mnoho sil a štěstí, spolu to všechno zvládnete :hug: :srdce: :srdce: :srdce:
Budu Vám moc držet palce :kytka: :mavam:

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 24.10.14 21:05

Neuvěřitelně silný příběh! Četla jsme jedním dechem!!! Přeji Tobě a Tvé rodině mnoho sil do dalších dní a ať vás potkává už jen to hezké!

 
kozisek
Hvězda diskuse 35537 příspěvků 24.10.14 21:16

Držím, co se dá, ať už vás v životě potká jen to dobré a zažíváte už jen samé štěstí a radost :hug: :hug:
Jste bojovníci - všichni :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
ivalinka
Ukecaná baba ;) 1732 příspěvků 24.10.14 21:53

Držte se rodinko :srdce:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 24.10.14 22:02

Kráný deníček, přečetla jsem ho jedním dechem a klobou dolů - mít doma 2,5 letýho syna a k tomu dvojčátka, navíc jeden chlapeček s amputovanýma nožičkama…jste moc silná a statečná žena :hug: Chlapečci jsou moc roztomilý. Přeju Vojtíškovi hodně síly a radosti ze života, určitě to zvládne, protože má skvělou rodinu :hug:

 
panikralickova
Kelišová 5569 příspěvků 25.10.14 17:09

Jsou to krásní kluci, moc šikovní. Vojta je moc statečný a velký bojovník. Přeji Vám všem hodně síly.
Určitě to nebude lehké, to víme všechny a Ty nejvíc. Jen napíšu, že moje velmi dobrá kamarádka a jedna z nejoblíbenějších holek z naší třídy na gymlu se narodila s jednou nožičkou končící pod kolenem. Zjistila jsem to až asi 3 týdny po začátku školy, když přišla do školy v kraťasech. Na lyžích jezdila líp, než všichni kluci z naší třídy, tedy s výjimkou jednoho. Vystudovala VŠ a už několik let žije spokojeně se svým klukem. Věřím, že i Vojta bude vest podobně hezký život jako tahle moje kamarádka.

 
xxMakyxx
Zasloužilá kecalka 924 příspěvků 25.10.14 17:42

Nemohla jsem dočíst do konce. U amputace jsem musela přestat. Tyhle věci mě zasahují, kor když se dějí malým bezbranným dětem, které neměly možnost výběru. Nestačily v tom životě ani udělat nic špatného a přesto jsou poznamenány. I tak, já Vám opravdu z celého srdce přeji jen to nejlepší. Ať už se kloučkům jenom daří a já jsem přesvědčená, že i přes tady tu překážku bude mít Vojtíšek krásný život plný krásných zážitků. O tom nepochybuji :srdce:

Příspěvek upraven 25.10.14 v 17:43

 
macimax
Kecalka 105 příspěvků 25.10.14 21:53

Přeji hodně sil, zdraví a lásky :srdce:

 
Hanulkaa
Kecalka 486 příspěvků 25.10.14 22:23

Děkuji za pokračování, Vojta je šťastný kluk, přijali jste ho, milujete ho a to je teď pro něj velmi důležité. Bez vás by to pro něj bylo o hodně těžší. Vaši lásku vám mnohonásobně vrátí a věřím, že prožijete i spoustu radosti. Ráda si přečtu, jak se klukům daří časem :hug:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 26.10.14 13:29

Posílám Vám hodně sil a chlapečkům kopu zdraví.
Můj táta prodělal jako mimino DMO s ochrnutím spodních končetin - je taky z dvojčat a mám po něm spoustu fotek kde ho brácha vozí na kárce aby nemusel být jen doma (nevím jak to bylo tehdy s inv. vozíky). Nicméně celý život chodil - sice o berlích kdy na nohách měl připásané železné podpěry, ale chodil a byl šťastný. Věřím, že i Vojtík bude šťastné dítě :hug: :hug: :hug: :hug:

 
nadkanadka
Kecalka 192 příspěvků 29.10.14 09:18

Dobry den, docetla jsem Vas pribeh a moc Vam drzim palce. Je tezke videt ditko tak trpet a prozit vsechny ty operace. Verim, ze pro Vojtika to bude o neco lehci, ze s tim bude zit od narozeni. Deti jsou sikulky.
Je to hrozne, to napsat, ale i tak Vam zavidim ty dva broucky. Ja porodila krasny holcicky jednovajecny v 36.tydnu, obe v poradku, zdrave a na mistnim oddeleni je sestry diky nedostatecne dezinfekci rukou obe nakazily bakterii e.coli,Beatce se infenkce dostala do krve, takze 4.den zemrela na otravu krve. O nicem mi nerekli. 3.den jsem usinala s tim, ze mam krasny zdravy holky a rano byla mrtva. Nel pak prevezli do Prahy, kde bojovala o zivot.
Nevim, jestli Vas to trochu uklidni. Ale myslim, ze je skvele, ze to Vojta zvladnul a zustal s vami. Diky Vam bude mit krasny zivot, i kdyz tezsi, nez jine deti. Bude to bojovnik, uvidite! Drzim Vam palce

Příspěvek upraven 29.10.14 v 12:18

 
market19
Nováček 4 příspěvky 30.10.14 12:56

Při čtení příběhu mi tekly slzy, jste velice silná! Proč se nemůžou rodit dětičky zdravé a v termínu :-(

 
panamera9  02.11.14 01:23

Zvládneš to, již nyní jsi dokázala moc.
Jen to dobré po celý život

 
helaras
Nováček 2 příspěvky 04.01.15 21:22

Vím, že máš teď spoustu starostí a nemáš čas, ale nerada bych s tebou ztratila kontakt, Až budeš mít chviku, tak dej vědět.
A přeji všem do nového roku hodně síly a pevné nervy. Naztrácejte optimismus a víru. Myslím stále na tebe i tvé drobečky. Hel

 
Sucu
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 05.01.15 19:20

Vojtisek se zacal o vikendu pretacet na bok tak jsme uz objednani do Motola na pristi tyden a dostane prvni protezku, uz se na to moc tesime, prdelky maji prez 5 kg :)

tady je jedna fotka ze silvestra :)

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.01.15 20:56

Jsem z tohohledeníčku hodně smutná a je mi těžko…Děkuji Bohu ža dvě uplně bezproblémová těhu a uplně zdravé děti. Je mi to moc líto. Mám 2,5 kluka a 8m holku a mít k němu dvojčátka, navíc jedno z nich vyžadující zvýšenou péči…veliký obdiv tobě i celé rodině. Bud silná!!!Drž se :hug: a budu se těšit na další deníčky jak na tom kluci jsou a jaké dělají pokroky…

 
Sucu
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 19.01.15 22:50

Pripravuje se 3. dil

 
Daša 2
Generální žvanilka 24392 příspěvků 29.01.15 14:45

Neboj broučku on to zvládne, dostane protézky a naučí se chodit. A možná bude chodit jak zdravý kluk. :srdce: :srdce: :hug: :hug:
Přeji vám hodně zdraví

 
zdend76
Závislačka 3308 příspěvků 29.01.15 15:00

Pro slzy sem chvílemi ani neviděla co čtu :,( :,( :,( moc moc držím palečky at už je jen a jen dobře a nic zlého Vás nepotká :hug: Vojtíšek je určitě moc silný bojovník, s tímto „postižením“se prakticky narodil takže se mu tak bude lépe s touto situací sžívat :hug: celé Vaši rodince přeji zdraví a moc držím palečky :hug:

 
helaras
Nováček 2 příspěvky 31.01.15 12:02
farmáři

Moc na tebe i tvoje kluky myslíme, prosím, dej nějakou zprávu. Hel

 
georgesab
Kecalka 421 příspěvků 03.02.15 17:59

Jsem z toho uplne mimo. Stezuji si, jak to mam se 7mi mesicnakem tezke, a dala bych si za to facaka!.Jsi neskutecne silna zena, a davas Vojtiskovi to nejcenejsi na svete. Neco, drausiho, nez vsechny diamanty sveta. LASKU! Na co by mu byly nozicky, bez maminy lasky? Verim, ze si tohle Vojtisek uvedomuje, ze Tva pece a laska je mnohem cennejsi. Mozna to zni osklive( Coz vubec nechci) ale mohlo byt hur, takze verim, ze nejaka sila nahore ve vesmiru pri Tve rodine stala. Protoze TTTS neni zadna sranda. Nekonci vzdycky „pouze“ amputovanymi nozickami. Moc Tve rodine fandim a preji vam jen to nejlepsi. Mam vztek, protoze tohle se proste detem stavat nema… :cert: Z Blesku mam cislo uctu, kam vam poslem nejake korunky., a budu jej sirit dal, aby se vybralo co nejvic penez, na ty nejlepsi ortezky!!! Vas pr :srdce: ibeh sleduji od zacatku a budu sledovat dal!!!

 
Sucu
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 03.02.15 18:32

@georgesab moc dekuji :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama