Naše Madlenka a jiné zázraky I.

Snažení

Moc ráda si tady pročítám Vaše deníčky o narození miminek. Také teď jedno čekám a říkám si, že bych měla i já přispět svou troškou do mlýna. Ale než se to malé narodí, musím nejdřív napsat o našem prvním zázraku – o narození Madlenky. A jak to všechno začalo?

Po mojí dosti bouřlivé pubertě jsem konečně poznala i já toho svého vyvoleného. No a do roka a do dne byla svatba. Bylo mi sice „teprve“ 21 a manželovi 22, ale oba jsme byli v té době už značně vybouření a moc jsme toužili se usadit a založit rodinu. Brzy jsme dostali byt, hezky ho zařídili, a užívali si života … dovolené u moře, posezení s přáteli… a miminku jsme nechávali volný průběh, antikoncepci jsem nebrala už půl roku před svatbou.

Měsíce a roky utíkaly a my byli stále jen dva. A tak jsem se konečně svěřila své lékařce, že nám „to“ nejde. A paní Dr. mi odpověděla, že dokud neshodím minimálně 20 kilo (byla jsem dost obézní, to jo), tak se mnou nemíní nic zkoušet. No, co k tomu říct. S mou obezitou pravdu měla, ale v době, kdy jsme měli za sebou už 4 roky snažení, to člověku na psychice moc nepřidá a navíc ten její tón a pohled opovržení k tomu – no Dr. byla madam dokonalá. Přestala jsem k ní chodit a rozhodli jsme se, že sami oslovíme nějaké CAR. Zvolili jsme Fertimed Olomouc.

Tam nás přijali moc hezky a dodali nám spoustu nadějí. Po mnoha vyšetřeních jsme zkusili první IUI. A ejhle, povedlo se… to štěstí se nedalo ani popsat. Bohužel však trvalo jen dva týdny. Potratila jsem v 8. tt. A tak se rozběhl dlouhý kolotoč pokusů (IUI i IVF), očekávání a zklamání. Vyzkoušeli jsme, co se dalo, připláceli jsme, za co jen šlo v naději, že tohle už určitě zabere (ICSi, apod.). Dokonce jsme přistoupili i na IVF s darovaným vajíčkem (po chybné interpretaci mých genetických testů…(dnes již vím, že jsme pro ně byli jen další kus, šlo jen a jen o prachy, ale tohle by vydalo na další deníček).

V roce 2004 jsme svá snažení vzdali, notně finančně odlehčení, dokonce i zadlužení, oba na pokraji psychických sil, já i fyzických (moje váha po mega dávkách hormonů skončila na 125 kilech, padaly mi vlasy, rapidně se mi zhoršila pleť, menstruaci jsem už bez injekce nedostávala vůbec). Sebrali jsme poslední síly a navštívili jsme OSPOD (oddělení sociálně právní ochrany dětí) a požádali o adopci a po objasnění problematiky NRP (náhradní rodinné péče) sociální pracovnicí jsme nakonec souhlasili i s pěstounskou péčí (v naději, že do PP dostaneme dítě mnohem rychleji, než do adopce).

Prošli jsme všemi těmi potupnými procedurami a vyšetřeními a do roka jsme doma měli 10letého chlapce a další rok na to jsme děti měli už tři (přibyl sourozenecký páreček, jednoroční holčička a 2,5 letý chlapeček). Já v té době ještě studovala dálkově VŠ (na kterou jsem se dostala těsně předtím, než jsme dostali první dítě), takže čas jen pro mě nezbýval žádný, přes den děti a domácnost, po večerech učení, spát jsem chodívala totálně vyčerpaná, ale byli jsme tááák šťastní. Koncem roku 2007 jsme do rodiny přijali ještě dívenku, vlastní sestru našeho prvního kluka, byl za to moc rád. A jelikož i toto vydá na další deníček, ve zkratce jen uvedu, že o prvního klučinu jsme koncem roku 2008 přišli – z vážných důvodů musel do výchovného ústavu (násilná trestná činnost).

Nicméně, já v červnu 2008, zaměstnána čtyřmi dětmi, domácností, prací na domě, zahradě a nočním učením, začala pociťovat značný úbytek sil, a notnou dávku únavy. Usínala jsem doslova ve stoje. A tak jsem si jen tak „z legrace“ udělala těhu test. A ony se na něm objevily dvě čárky. No, můj komentář při tomhle zjištění není zde publikovatelný. Šťastná jsem byla, to ano, ale… co když znovu potratím (tohle jsem zažila v době návštěv CARu už tolikrát), už jsem nechtěla znovu prožívat tu bolest a pak… co škola? Kdybych dítě donosila, rodila bych v době státnic. A co na to ostatní děti? Vždyť budou žárlit.

A co dům? Byli jsme před velkou rekonstrukcí, která vyžadovala naše vystěhování…kam s dětmi a v tomhle mám mít mimino? No, mlelo se to ve mně dva měsíce.. do toho jsem zvracela, hubla, nervy dělaly své. Po dvou měsících jsem se nějak zklidnila a přispěl k tomu i fakt, že mě celá rodina podporovala, pomáhali mi, spoustu věcí jsem prostě hodila za hlavu, děti se na mimčo moc těšily a nejlepší ze všeho byl i průběh těhotenství, který nasvědčoval tomu, že tentokrát už to výjde. 31. ledna 2009 mě čekaly státnice a 8. března jsem měla termín porodu. Ale už jsem nic neřešila, říkala jsem si… nějak to dopadne.

Pokračování v dalším deníčku.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 27.12.10 19:27

Hezky napsaný deníček! Těším se na další díl. Máte můj respekt, že jste se dala na pěstounskou péči, kdyby takových maminek bylo víc! :palec:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 27.12.10 19:47

Moc hezký deníček, už se těším na pokračování :-). Je super, že se staráte o tolik dětiček, určitě jsou moc šťastné.

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 27.12.10 20:33

hezký a vyčerpávající deníček…moc přeji aby vše vyšlo…

 
ABRILL
Kelišová 6574 příspěvků 27.12.10 22:00

ahojky Dany, já jen mimichodem kdy jdeš rodit??? CO tak ještě ve středu ještě malý dívčí „dabí“ dýchánek??? :hug: :mavam:

Příspěvek upraven 27.12.10 v 22:02

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 27.12.10 23:48

Smekám, máš můj obrovský obdiv!!! Nic víc netřeba dodávat, snad jen aby vše proběhlo jak má a abyste se už brzy všichni radovali z nového přírůstku :kytka: Jsi fakt dobrá!

 
Nerine
Kelišová 5317 příspěvků 28.12.10 09:03

Krásný deníček :potlesk:
Jsi moc statečná žena a máš můj obdiv :hug:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 28.12.10 13:11

Děkuju všem.

ABRILL: jsem po KO, na porod to nevypadá :-( a dýchánek beru…kde a v kolik? :wink:

 
ABRILL
Kelišová 6574 příspěvků 28.12.10 17:15

Zítra u Vlaďky kolem 16.00 vyzvedneme tě autem??? :mavam: :mavam: :mavam:

 
ABRILL
Kelišová 6574 příspěvků 28.12.10 17:16

tak to roztočíme a třeba tomu pomúžeme :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 28.12.10 18:32

Daní,krásné!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama