Naše malá spinká na mráčku

Prázdná náruč

Naše malá holčička, prvorozená princezna beruška nás opustila. Je teď v nebi na mráčku. Tento deníček věnuji na její památku... a všem maminkám, které taky mají prázdnou náruč.

Tento deníček patří naší malé holčičce, vymodlené prvorozené dcerce, která musela odejít ještě dříve, než se mohla dostat sem k nám z bříška na svět. Začnu však od začátku…

Moc jsme se s manželem Zbyňkem snažili o těhotenství a furt nic. Dva roky minuly a stále se nedařilo. Neboť nejsem nejmladší (35 let), tak jsme to začali řešit. Dostali jsme se pak k paní doktorce Krmíčkové do IVF centra v Plzni. Po třetí inseminaci se podařilo a byly na testu dvě čárky…

Možná si mne některá vybavíte z diskusí z jara 2016, kdy jsem sem dávala fotky se skoro neviditelnými čárkami a ono to vyšlo. Určitě si dokážete představit tu radost, ale věděli jsme že není vyhráno, že nás čekají tři trimestry. Byli jsme vyklepaní před každým ultrazvukem, aby tam bylo srdíčko. Už jenom proto, že bratránkova přítelkyně při třetí kontrole bohužel přišla o dvojčátka - těhotenství zamlklo, neboť ve vajíčku byly dvě spermie, ale dvojčátka se od sebe neoddělila.

Náš první trimestr dopadl skvěle, druhý taky a na začátku třetího, když už jsme se moc na miminko těšili, se to stalo! Poslední kontrola, kde malé tlouklo srdíčko, byla 29.09.2016. Týden před tím se mi trochu změnily pohyby, ale byla jsem uklidněná, že je větší než obvykle děti v tomto bývají, že tam má málo místa… Vše bylo v naprostém pořádku a pak za cca dva dny, max 4, se to muselo stát. Malé přestalo tlouct srdíčko a mně plodová voda, přelévající se, simulovala pohyby… stejné jako před tou dobrou kontrolou.

Zaznamenala jsem změnu, ale když ten předposlední ultrazvuk byl skvělý! :-( Malá nám tam pusinkou gestikulovala, jako by chtěla něco říct. Nezapomenu na tu větu, když nám doktor v říjnu na poslední kontrole oznámil… S bledou tváří, že pro nás nemá dobrou zprávu, srdíčko víc než dva týdny netluče. :-(

Bulela jsem a blulela. Hned to šlo ráz na ráz. Hospitalizace ve fakultce v Plzni a vyvolávání porodu. Zbyněk byl celé dva dny se mnou na porodním pokoji a vydržel tam až do konce. Ty, které jste rodily s vyvolávacíma tabletami, tak víte, o čem mluvím. Bolesti byly neskutečné, a neboť tam měli tu noc 9 porodů a nás jako desátý, tak mi dali pozdě injekci na zředění krve a tím pádem jsem nemohla dostat epidurál, který se v případě mrtvého porodu dává. Opiáty, které jsem pak dostala, řekla jsem si o ně když už to vůbec nešlo vydržet, zafungovaly jen tak, že porod poskočil.

A tak jsem zažila porod se vším všudy s neskutečnou bolestí a nyní máme prázdnou náruč. Manželovi zemřela před lety maminka na rakovinu. Nevím, proč my máme tolika smůly v životě. Každá maminka a tatínek, co takto dopadli, se jistě ptají podobně. Ale jsou to otázky, které se nám asi nezodpoví.

Je to dnes tři týdny a mně to přijde na jednu stranu, jako by to bylo před okamžikem, a na druhou, že čas se vleče jako celá věčnost. Stihla jsem se s malou rozloučit, pohladila jsem jí při porodu, když šla ven. Křičeli na mne: „Ne, to nemůžete,“ ale nebylo v jejich silách mi v tom zabránit. Věděla jsem, že je tam dlouho a že mi jí nedoporučí vidět a taky to tak dopadlo.

Byla jsem po porodu v neskutečném šoku a furt opakovala, že si chci malou pochovat alespoň na chvilku, ať jí ovinou a dají mi jí. Doktorka opakovala stále dokola, že to není vhodné, a ano měla pravdu, ale já to musela pořád opakovat.

Naše malá je v nebíčku na mráčku, tento deníček je pro tebe naše beruško. Vzpomínáme na tebe, jsi v našem srdíčku a nikdy na tebe nezapomeneme! Bolest časem otupí, nebude tak silná, ale rána na srdci a na duši zůstane u nás do smrti. Můžeme se teď jen zase modlit, aby k nám opět přišlo to požehnání a byla jsem opět těhotná a dopadlo to tentokrát dobře.

Taky jsme vyzvedli žádost o adopci, kterou jsme už před dvěma lety chtěli podat, ale přišla jsem o práci a už tenkrát jsme chtěli požádat o miminko, a to o holčičku. Já ti tady naše malinká slibuji, že pokud se nám narodí holčička - tvá sestřička, tak se bude jmenovat Nikolka. Bude mít jméno po tobě, neboť věřím, že tvá dušička čeká na mráčku a sestoupí k tvé sestřičce a budeš součástí jí. Milujeme tě naše malá, odpočívej v pokoji. Ani nevíš, jak nám tu chybíš a na vždy budeš chybět. :-(

Všem ostatním maminkám, co se jim stalo to stejné jako nám, přeji, ať jsou silné a vydrží to. My se snažíme vše překonat a koukat do budoucna. Děkuji především svému manželovi Zbyňkovi za neskutečnou podporu a oporu. Vzala jsem si nejúžasnějšího chlapa, co jsem mohla.

Přeji hodně sil vám všem, co máte stejnou či podobnou zkušenost od života, a určitě mi napište. Je dobré naší bolest sdílet a podržet se v tak kruté a nešťastné události.

Další deníček bude o tom, jak nám dopadly testy. Zatím příčinu, proč se to stalo, nevíme a spíš nám řekli, že se asi nic neprokáže, ale i tak napíši, co zjistili… jedem tam 24.10. Naše maličká, líbáme tě do nebíčka, posíláme nekonečně polibků. Jsi tam s babičkou, prababičkou a pradědečkem… a jednou se s tebou shledáme.

Lenka a Zbyněk

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 9043 příspěvků 17.11.16 00:39

Upřímnou soustrast, moc mě to mrzí. Nikolka by měla uzasne rodiče :hug: :andel:

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 17.11.16 00:43

Moc mě to mrzí…Podobných deníčků ted bohužel kvapem přibývá :think: Držím pěsti, at se vám brzy náruč naplní :hug:

 
yse
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 17.11.16 00:47

Je mi moc líto co se vám stalo. Moc vám držím pes ti ať vás brzy potká štěstí.

 
Milka111
Kecalka 461 příspěvků 17.11.16 01:20

Upřímnou soustrast, je to strašné přeji at se brzo zadaří a tentokrát s happy endem :kytka: :hug: :hug:

 
Ginuš
Hvězda diskuse 35746 příspěvků 17.11.16 01:49

@Lenka 81 upřímnou soustrast. Moc bych vám přála, ať máte s manželem brzy plnou náruč a do života jen to dobré :hug: :hug: :hug:

@pe-terka viď, taky mi přijde, že je hrozně moc smutných příběhů.

 
angelivanka84  17.11.16 01:50

:,( To mě moc mrzí, nedokážu si to ani představit :,(
Je to síla, nejspíš bych to nezvládla :(
Upřímnou soustrast a ať je už jen lépe :hug:

 
Romilda
Kecalka 165 příspěvků 1 inzerát 17.11.16 05:16

Je mi moc líto takové bolestné ztráty :(
Přeji vám hodně sil a ať se svého vytouženého děťátka brzy dočkáte :hug:

Příspěvek upraven 17.11.16 v 05:38

 
Aotearoa
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 17.11.16 05:42

To je moc smutné. Vubec si to predstavit nedokážu a ani nechci. Moc vám přeji, ať si k vam miminko najde cestu co nejdrive. :srdce:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 17.11.16 07:07

Je mi to moc líto :/ Zažila jsem to také, ale z jiných důvodů… Z tvého deníčku cítím, že jsi silná, jako já, takže to překonáte :kytka: Ale stávat by se to nemělo. :hug:

 
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 17.11.16 07:38

Promin, ale uprimne receno jsem myslela, ze vam umrelo dite, takze po precteni denicku jsem si spis oddechla, ze to tak vlastne neni. I kdyz chapu, ze to pro tebe i manzela musi byt smutne, ale takove veci se proste stavaji a nez treba pak porodit nemocne nebo postizene dite, ktere ty by jsi radu mesicu opecovavala a ono by stejne nakonec umrelo, je lepsi potratit. Priroda vi co dela. Preji ti, aby jsi byla znovu tehotna, hned jak to pujde a porodila jsi zdrave miminko :kytka: Dnes se rodi i v petactyriceti, takze mas jeste cas. Ja sama jsem porodila ve 39 letech zdravou holcicku.

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 17.11.16 07:48

Je mi to líto. Je dobře, že jste se rozloučili, podle mne to je naopak velmi vhodné. Ale s tím jménem bych si to ještě rozmyslela…držte se :kytka:

 
kristýnashefcik
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 17.11.16 08:25

@kacaba379 souhlasím s vama s tím jmenem nam zemřela narozená dcera byla postízena a zemřela po 3 dnech od porodu jmenovala se Veronika…a nenapadlo by me znovu po ni pojmenovat další dceru… bylo by to jako nahrada za tu zemřelou a to si myslím že by nemelo být Verunka byla jen jedna… a hlavne nenosí to smulu?!? :zed: :nevim:

 
Katty1203
Kecalka 177 příspěvků 19 inzerátů 17.11.16 08:27
:,( :hug:
 
Ledge
Kecalka 402 příspěvků 17.11.16 08:37

Mohu Vám jen přát spoustu sil, k překonání bolesti. Vím, jaké to je. A je úplně jedno, jestli o vytoužené děťátko přijdete ještě před jeho narozením nebo až poté. Držte se, Vy i Váš manžel. :hug:

 
samanta2208
Kelišová 5668 příspěvků 17.11.16 09:17

Je mi to moc moc líto :,( drž se :hug:

 
shina
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 17.11.16 09:20

@krtek7489 promin, ale nezemrelo dite? Byla uz ve 3 trimestru… a musela porodit mrtve miminko.

Hodne sil preju!!! A taky bych nedavala stejne jmeno, pze nove detatko by melo mit sve jmeno. A pri kazdem vysliveni byste si pripomneli Nikolku.

Hlavne at se Vam brzo zadari a nebo adoptujete! :hug:

 
elineckam
Kecalka 466 příspěvků 31 inzerátů 17.11.16 09:39

Uprimnou soustrast, je mi to moc lito, ale verte vase mala se z nebicka na vas diva a usmiva se a tesi se z vaseho zivota, musite byt silni, at se muze radovat s pohledu z nebicka naa vas.

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18907 příspěvků 17.11.16 09:40

@krtek7489 A co jí teda umřelo když né dítě?? 8o

Autorko deníčku je mi to moc líto co se vám stalo :hug: :hug: A upřímně jsi mě teď vyděsila s tou plodovkou a pohyby. Já na ty pohyby dost spoléhám, nenapadlo by mě, že to dokáže stimulovat i plodová voda.

 
elineckam
Kecalka 466 příspěvků 31 inzerátů 17.11.16 09:41

@krtek7489 miminko nepotratila, ale porodila mrtve, v tom je velky rozdil!!vim o cem pisu! nekdy komentare opravdu jsou na :poblion:

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 17.11.16 09:44

@krtek7489 Promiň, ale zakl. byla ve třetím trimestru! U v břiše jako neměla dítě? Dítětem se plod stává až po narození, nebo jak to vidíš 8o? Samozřejmě že jí zemřelo dítě a bolest není o nic menší, než kdyby se narodilo a zemřelo ve 40tt.

 
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 17.11.16 10:01

@shina @Kikuška90 @elineckam @pe-terka tak samozrejme, ze se plod stava ditetem az po narozeni. Nejdriv je to shluk bunek, embryo, plod. To „dite“ co autorce zemrelo nebylo zivotaschopne, proto plod odumrel. Kdyby zivotaschopny byl, autorka by normalne v terminu porodila. Co je na tom nepochopitelne? Pokud si priroda sama neporadi, rodi se pak nemocne a postizene deti a to jiste zadna nechceme. Neni proto lepsi aby plod odumrel? Nevim, kazda to mame nastavene jinak a myslim, ze neni treba blicich smajliku. Nevim, kdyby nedoslo k prirozene selekci, plod autorky by prezil a ona porodila tezce postizene dite, protoze ten plod evidentne v poradku nebyl, tak jak moc by byla stastnou maminou :nevim: Prala bych ji, aby dalsi tehotenstvi uz mela v poradku a porodila zdrave dite. Tot vse. :mavam:

 
witwe
Stálice 81 příspěvků 17.11.16 10:12

@krtek7489 trochu empatie… a nebo raději už nepiš. Autorka má právo na smutek a stesk po porodu mrtvě rozeného dítka a Tvůj komentář zlehčující její situaci a smutek není na místě. Některý lidi mají empatie asi tak jako kámen. Bohužel je mám kolem sebe taky.

 
bejbyn
Echt Kelišová 8663 příspěvků 17.11.16 10:23

@krtek7489 Jak víš, že by se holčička zakl. narodila postižená nebo nemocná? Mohlo jít o SIDS, kdy se náhle zastaví srdíčko, nebo se uškrtila na pupeční šňůře.
A navíc, pokud pro tebe není plod v 3.trimestru ještě dítětem, co potom ty miminka, co se narodí předčasně, v 7. měsíci třeba? To nejsou dětičky, byť ještě sami nedýchají a musejí být v inkubátoru?
Myslím, že od 24.týdne, kdy se už nejedná o potrat, to prostě děti jsou. Dostávají po narození jména a pokud zemřou, mají i pohřeb.

 
Šťastná Renata
Nováček 9 příspěvků 17.11.16 10:24

To mě strašně mrzí. Já o svou holčičku přišla ve 22.tt. U mě to bylo jiné v tom, že jsem UPT podepsala já, byla 98%, že mi umře v břišku a já nechtěla nechat trápit sebe ani jí. Jinak porod se vším všudy, zástava laktace…byla nejhorší zkušenost v mém životě..ale věřím, že už bude jenom líp..

 
Barunka93
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 17.11.16 10:46

Je mi to moc líto, věřím a držím palečky, že i vy budeme mít brzo zdravé miminko:-)… Držte se.

 
Nikca200
Kecalka 291 příspěvků 17.11.16 10:50

Moc me to mrzi :,( ja mam za sebou potrat/porod ve 20 tt. Uz je to 3 mesice. Bezna kontrola netlouklo mu srdicko byl to chlapecek..Ty muka kdyz vyvolavaji porod a clovek bezmocne lezi, place, nejradsi by nebyl nepreju nikomu…Nikdo to nepochopi tak moc nez kdyz si tim projde. Zadny slova utechy nepomuzou, jenom cas pomuze.
U me byla pred tydnem zjistena tromboza, byla jsem na hematologii a za tri tydny budou vysledky tak v hlouby dusi doufam ze to byla pricina spatne srazlivosti a dalsi tehotenstvi bude v poradku a ja nebudu trnout strachy.Taky jsem zvazovala, ze uz deti nechci ze to nezvladnu. Ale snazim se byt silna a nepodat se tomu a dat tomu volny prubeh.. Preji ti hodne sil a posilam obejmuti :hug:

 
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 17.11.16 10:58

@witwe 8o ja ji prece jeji smutek neberu 8o to je samozrejme prirozene. A empatie msm na rozdavani, to mu muzes verit, jen to neberu tak tragicky a myslim, ze muj postoj muze autorce spis pomoct, nez ji litovat. Proste se stalo, hotovo. To „dite“ se vzivote nenadechlo, nekouklo na svet, proste priroda to tak chtela. Tohle se prece neda srovnavat, kdyz nekomu umre miminko nebo dite. Jen to jen muj nazor, hotovo. Ja vam ten vas taky neberu.

 
hanicka16
Nováček 2 příspěvky 17.11.16 11:02

Přeji mnoho sil, budete je potřebovat :,(. Mám za sebou úplně to samé, je to 9 měsíců a bolí to pořád…Držím palce, je to opravdu to nejtěžší :(

 
hanicka16
Nováček 2 příspěvky 17.11.16 11:05

Přeji mnoho sil, budete je potřebovat :,(. Mám za sebou úplně to samé, je to 9 měsíců a bolí to pořád…Držím palce, je to opravdu to nejtěžší :(

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 17.11.16 11:29

@krtek7489 neznáš příčinu úmrtí plodu. Něco si o tom zjisti - důvody mohou být i na straně matky nebo prostě špatných okolností - špatná funkce placenty, zaškrcení pupečníku, úraz a pod. Holčička mohla být klidně 100% zdravá. Navíc dítě v třetím trimestru už životaschopné je, s menší či větší dopomocí.
A věta „samozřejmě že to není dítě, dokud se nenarodí“ - to nemá smysl ani komentovat…Tento emotikon si tedy neodpustím :roll:

Příspěvek upraven 17.11.16 v 11:30

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 17.11.16 11:38

@Kikuška90 neboj se :hug: Plodovka může simulovat pohyby v situaci, kdy ty sama se hýbeš a dítě s v břiše přelévá a naráží do stěn dělohy. Ale pohyby dítěte cítíš, i když jsi absolutně v klidu, sedíš, ležíš. V takové situaci si můžeš být 100% jistá, že jsou to pohyby aktivního živého tělíčka.

 
freematka
Stálice 74 příspěvků 17.11.16 12:02

Upřímnou soustrast, je mi to strašně líto. Nedokážu si představit jak to je těžké ale jsi neuvěřitelně silná žena, když jsi zvládla to čím sis musela projít. To je snad to nejhorší co může žena prožít, příšerný porod bez té odměny. Drž se a zůstaň silná! :hug:

 
Pracovitá
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 17.11.16 12:21

@krtek7489 já jsem v dubnu, v 36tt porodila také mrtvé miminko, které bylo úplně v pořádku.
To, že se narodí mrtvé miminko neznamená, že by jinak hned umřelo nebo bylo postižené. Máte fakt super názory :poblion:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 17.11.16 12:26

Ne nadarmo mi říkala manželova babička „žena v naději“, která nosí „smrt za pasem“… Dokud jsem neměla syna v postýlce a nepřeklenul 3.měsíc pořád jsem se nemohla z toho štěstí radovat dostatečně..Bohužel dnes už to tak samozřejmé - mít zdravé dítě - není…

Přeji Vám moc moc moc štěstí :hug:

 
Zuuuzaaa122
Kecalka 488 příspěvků 17.11.16 12:28

@krtek7489 no vsak autorce deníčku dite zemrelo. To preci je rozdil - potrat a porod mrtvého ditete…to musi byt strašné, vubec neni proc si oddychnout…

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 17.11.16 12:31

@krtek7489

Víš, jako v základu s tebou souhlasím. Sama si říkám, když čtu, jak holčičny krvácí od 6.týdne, ve 20.tt skoro porodí a na konec mají postižené dítě, že někdy je lepší to nechat odejít. Moje sestra to tak měla - ve 24.tt musela porodit mrtvý plod a to od 6.tt měla už problémy. Plod měl vrozené vážné vady snad všech orgánů, ale díky lékařům, se to dalo ovlivnit. ALE! zakladatelka nyní potřebuje spíš útěchu a empatii, ne fakta a soudy :hug:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18907 příspěvků 17.11.16 12:51

@pe-terka Děkuji :hug: :hug: Mám strach od samého začátku a přeju si aby už byla v pořádku venku. Je to pro mě dost těžké to těhotenství po tolika letech snažení :roll:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18907 příspěvků 17.11.16 12:52

@ASAndrea Tady je hlavní ALE to, že miminko autorky vůbec nemuselo být postižené. Nechápu kde jste to některé vzaly :zed:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 17.11.16 12:58

@Kikuška90

To ví jen autorka, kde byl problém :nevim: bylo, nebylo, to nikdo z nás neví…

 
Lenek
Kelišová 5625 příspěvků 17.11.16 13:07

Moc mě to mrzí, jen já bych stejné jméno nedala, příjde mi to dívné a hned se mi vybavila scéna z filmu Obecná škola, kdy tam malý Eda uklízí hrob bratra po kterém byl pojmenován :nevim:

Příspěvek upraven 17.11.16 v 13:08

 
dadik77
Kecalka 206 příspěvků 17.11.16 13:08

Moc mě to mrzí. Taky jsem si nemyslela, že se mi to může stát…a stalo se. Taky malému dotlouklo srdíčko na začátku 4.měsíce. Je to kruté a moc to bolí. Soucítím s vámi. Přeji vám, aby jste se co nejdříve dočkali miminka…ať už svého vlastního nebo adoptovaného :hug:

 
Kajule21
Závislačka 2995 příspěvků 5 inzerátů 17.11.16 13:25

Jsi úžasná, ale to už jsem ti říkala :hug: Jste stateční a Nikolka Vám Nikolku určitě brzy pošle :srdce:

 
PiškotAdamek
Kecalka 442 příspěvků 17.11.16 13:56

:hug: :hug: :hug: kocenko drz se :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: a na některé komentáře se Vykašli to může napsat jen osoba která to nema úplně srovnané hlavně je hodně smutné kolik,, zlých lidí "teď je teď tak strašně často čtu tak škaredé komentáře i na fb :(

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 17.11.16 14:13

@krtek7489 Buď vděčná, že nevíš, o čem mluvíš. Až jednou zažiješ totéž, dej vědět, jestli jsi nezměnila názor.

Nechápu, jak je možné, že když některá potratí, tak ji každý lituje. Ale když holka přijde o dítě v pokročilém stádiu těhotenství, tak se má sebrat a být rada, ze to nedopadlo hůř. :zed:

 
Jiti88
Kelišová 5974 příspěvků 17.11.16 14:16

Upřímnou soustrast, velice mě mrzí, co se vám stalo. :hug: Osobní zkušenost nemám, ale dost mě zaráží přístup lékařů, že vám pořádně nedopřáli rozloučit se s vaší holčičkou. :andel:

 
admin
Echt Kelišová 8891 příspěvků 1 inzerát 17.11.16 14:22

@krtek7489 Dobrý den,

vhledem k citlivému tématu a z respektu k autorce deníčku Vás prosím, abyste zvážila styl vyjadřování.

Děkuji za pochopení, :kytka:
adminka Gábina

 
pe-terka
Extra třída :D 11233 příspěvků 17.11.16 14:41

@Kikuška90 Tomu rozumím :think: Ony ty strachy provázejí každou těhuli i mámu, k mateřství to prostě patří. Však to poznáš, až se beruška narodí. Ale aby se z toho člověk nezbláznil, musí být taky trochu fatalista a věřit. Bohu, osudu, každý si tam dosadí něco jiného. Ty už sis to zlé vybrala, vše bude v pořádku :hug:

 
Michaella78
Kecalka 461 příspěvků 17.11.16 14:59

@krtek7489 Empatie na rozdávání?? A kde ji schováváš??

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 17.11.16 15:00

@PiškotAdamek

Také jsem nad tím teď přemýšlela, už to rozebírají i holky na emiminu, kam se podělala obyčejná slušnost :think:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 17.11.16 16:57

Přeji upřímnou soustrast, je mi to moc líto :hug: :kytka: Já otěhotněla po naštěstí hned prvním IVF, ale přiznám se, že tohle byla moje noční můra až do porodu - aby bylo všechno v pořádku, aby se něco nepos…aby mi začala fungovat placenta, pak aby fungovat nepřestala…Oddychla jsem si až po porodu.
Moc vám přeji ať se brzy zadaří :hug: a máte plnou náruč :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama