Naše milovaná Michalka

Rodičovství
  • čtverda
  • 19.05.14

Milé maminky, přemýšlela jsem dlouhou dobu, jestli mám napsat deníček, který si některá z vás přečte, a rozhodla jsem se, že ano, proč to neudělat. Své první dítě jsem měla porodit 26. března 2011, ale osud tomu chtěl jinak.

Naše sluníčko,poprvé bez hadiček
1 komentář

Konečně doma
1 komentář

Michalka v nemocnici poprvé s maminkou

Už jsem spokojená,mám zde maminku

Hurá,jedeme domů...

Byla jsem prvorodička, tudíž jsem se o všechno velice zajímala. Chystala jsem si výbavičku pro chlapečka Honzíka, když mi na posledním ultrazvuku řekli, že to Honzík nebude, ale prý nakonec holčička. Tudíž jsme si ji s přítelem hned pojmenovali Michalka.

Těhotenství probíhalo naprosto normálně. Cítila jsem se hrozně šťastná, akorát jsem měla strach z neznáma. Při každé návštěvě od doktora jsem chodila domů vzrušená s obrázkem našeho miminka a byla hrozně šťastná, když jsem viděla, jak moc se mění, jak krásně roste a jak je nádherné. Pokojíček jsem krásně zařídila, chodila jsem do práce, i na noční směny, jak to jen šlo, noční směny mi vyhovovaly daleko více než ranní.

24. ledna 2011 jsem večer doma chytla ve vaně obrovské bolesti, a jelikož jsem byla prvorodička, četla jsem si tam chytrou knížku pro maminky, ve které jsem se dočetla, že se může jednat o takzvané poslíčky. Jenomže bolesti se stupňovaly a já jsem je měla každých pět minut. Celou noc jsem byla ve vaně a ráno jsem již nemohla vydržet, a taky jsem si všimla, že ve vaně plave hlenová zátka. Když jsem vylezla z vany, začala jsem dost krvácet, vzbudila jsem přítele, ten mě ihned nabral do auta a jeli jsme do nemocnice, kde mi bylo potvrzeno, že rodíme.

Můj přítel měl ten den právě kontrolu u lékaře v té samé nemocnici, protože byl po operaci nohy, tak se šel jen přeobjednat, porodní lékařka mu totiž říkala, že budu jako prvorodička rodit asi až odpoledne. Přijeli jsme do porodnice v půl deváté ráno a můj přítel se šel tedy přeobjednat. Mezitím jsem dostala takové bolesti, že mi doktorka při druhé kontrole říká: „Paní, už rodíme, do deseti minut bude maličké venku“.

Rodila mě lékařka, a to z důvodů předčasného porodu. Pamatuji si ohromnou bolest, pak mi praskli vodu a řekli: „zatlačte, maminko“. Tak jsem zatlačila a Michalka se narodila. Vtom se vrátil přítel od svého lékaře a slyšel mě na chodbě. Prý mě poznal podle toho mého výrazu „panebože“. Okamžitě ho tudíž vtáhli dovnitř a tatínek stihl už jen ustřihnout šňůru. Dceruška po porodu vůbec neplakala.

Hned nám ji odnesli neznámo kam, byla modrá a já jsem se rozplakala. Přítel se mnou po porodu čekal u lůžka a snažil se mě uklidnit, že se jistě o nic nejedná, ale to mě moc nepomohlo. Konečně se otevřely dveře, vešla dětská lékařka bez mé dcerky se slovy: „Maminko, z důvodů špatné adaptace vaší dcerky a nedozrálosti, jsme malou museli dát na zvláštní přístroj, a jelikož naše nemocnice není přizpůsobená na tak brzy narozená miminka, přijede pro něj rychlá sanitka se speciálním lékařským týmem a inkubátorem a převeze ho do ostravské fakultní nemocnice na neonatologii, kde se o něj budou starat specialisté na dříve narozené děti“.

Poté mě odvezli na poporodní pokoj. Oči jsem měla zalité slzami a do dneška, když si na to vzpomenu, tak je mi moc smutno. Když jsem se ptala lékařky, jaký je zdravotní stav mé dcerky, řekla mi, že mi nemůže odpovědět, že se vše dozvím až po výsledcích, které budou dělat další den v Ostravě.

Byli na mě moc hodní, ale nevěděla jsem, co mám dělat a co si myslet. Byla jsem beznadějně zničená. Navíc na pokoji ležely maminky se svými dítky a u mě byla postýlka prázdná. Myslela jsem si, že ten den nic horšího nezažiji, ale zažila jsem šok. Otevřely se dveře, přišlo šest dospělých záchranářů, obrovský přenosný inkubátor a v něm samá hadička a konečně mezi těmi hadičkami jsem viděla svého broučka Michalku. Bylo to poprvé, kdy jsem ji viděla a nemohla se jí ani dotknout. Když odjeli, zhroutila jsem se a nechtěla nikoho vidět. Všechny maminky mi byly oporou, přítel obrovskou, a sestřičky a lékařky také.

Druhý den hned ráno jsem dala příteli telefonní číslo, aby do Ostravy zavolal a zeptal se, sama jsem toho nebyla schopná. Řekli mu, že je holčička stabilizovaná, jen je pod přístrojem s pomocí dechu, protože její plíce nejsou dost vyzrálé, aby dýchaly samy, prý nemá žádnou infekci, jen žloutenku, která je běžná. Strašně se mi ulevilo a zároveň jsem se bála.

Když jsme konečně mohli za maličkou po měsíci jezdit, byla již v pořádku na normálním pokoji a já jsem mohla s mou princeznou být. Byla jsem neskonale šťastná. A jsem za ni šťastná dodneška. Je z ní šikovná 15měsíční slečna, hyperaktivní a neúnavná Michalka, a letos v září čekáme druhé miminko. Bude mít stoprocentní sestřičku Aničku. Jelikož mi nevyšly dobře genetické testy, tak jsem opět v Ostravě byla na odběrech, vyšly dobře, žádná vada. Teď zbývá jen čekat a modlit se, aby miminko vydrželo u maminky déle: beru Utrogestan a magnesium na udržení.

Maminky, moc se těším a věřím, že vše dopadne tak, jak má.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 19.05.12 12:23

j krasne hlavne ze to dobre dopadlo. to je nahoda my mame taky doma 18 mesicni Michaelku a v zari se nam narodi dalsi holcicka, ale jmeno jeste nevime :) preji at ti vse dobre dopadne :kytka:

 
nicolinda
Závislačka 3751 příspěvků 19.05.12 14:11

Ahoj,
předně bych chtěla moc pogratulovat k holčičce, hlavně že všechno dobře dopadlo :kytka:
A víš nakonec co Ti rozjelo porod, proč jsi porodila tak brzo?? Ptám se, proto, že jsi znovu těhu a bylo by moc dobré to vědět… já porodila předčasně obě dětičky, tak o nedonošených a Neonatologii toho vím docela dost, ty už ted asi taky, ale jen písnu - kdyby měl někdo podobné bolesti tak nespoléhat na poslíčky, neležet tak dlouho ve vaně a uhánět do porodnice - dr. by měli šanci napíchat včas kortikoidy na dozrání plic a miminko by mělo mnohem snažší příchod na tento svět..
Nebo by se dokonce i mohlo těhu podařit udržet o dalších pár dnů, týdnů…
Já po prvním předčasném porodu razila teorii ( i praxi) že přijedu raději 4× zbytečně než jednou pozdě (když se přijede fakt včas tak ten porod mohou i zastavit)
TO NENÍ NIC PROTI TOBĚ - poprvé toho člověk opravdu moc neví, ale myslím to jako dobrou radu - třeba si to přečte některá maminka, které by to mohlo do budoucna pomoci…

TOBĚ PŘEJI NAPODRUHÉ MNOHEM VÍCE ŠTĚSTÍ S DONOŠENÍM MIMINKA :srdce: co nejblíže k určenému datu porodu.. :kytka:

 
Koty
Závislačka 3699 příspěvků 19.05.12 14:38

Tvůj příběh je tak podobný tomu mému. Taky jsem měla termín na konci března 2011 a rodila 21.1.2011. Však si přečti můj deníček. Moc gratuluji k Michalce a k tomu, jak jste to perfektně zvládly. Obdivuju Tě, že jsi tak brzy otěhotněla znovu. Taky bych si moc přála druhé dítko, ale ten strach je zatím větší, než touha. Každopádně Tobě přeji hlavně mocmoc zdravíčka, aby to druhé těhu dopadlo na jedničku! :palec:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 19.05.12 15:31

gratuluji ti k narození holčičky :kytka: , také jsem rodila předčasně, ale já jsem den před porodem byla hospitalizovaná v nemocnici. Také bych chtěla druhé dítko, ale jelikož mám stále strach aby se to neopakovalo tak zatím také ještě čekáme :mrgreen: . Držím ti palce, aby tvůj druhý porod byl v termínu a vše bylo v pořádku :hug: :hug:

 
Anonymní  19.05.12 18:50

Gratuluji k miminku a hlavně, že vše nakonec dobře dopadlo :kytka: :kytka: .

Ale nerozumím jedné věci. Proč sis nechala rozbíhat kontrakce celou noc ve vaně místo abys jela do porodnice, aby ti je zastavily. Nemůžu uvěřit, že jsi chtěla rodit o dva měsíce dříve?

 
čtverda  19.05.12 19:32

já totiž vůbec netušila,že jsou to kontrakce,víš,příš­tě už budu vědět, :mavam:

 
čtverda  19.05.12 19:33

děkuju,maminko :mavam:

 
čtverda  19.05.12 19:34

petulle,já se toho nebojím,a hlavně na to nemyslím,že by to dopadlo jinak,papa a děkuju :mavam:

 
čtverda  19.05.12 19:34

:P děkuji,také tobě :mavam:

 
čtverda  19.05.12 19:35

to máme spolu podobné,viď? mamčo,to bude teprve frmol.chichichi :srdce:

 
Anonymní  19.05.12 19:37

@čtverda Tak jsi asi měla lépe číst chytrou knížku pro maminky a ne čekat celou noc v 5minutových kontrakcích jestli už náhodou neporodíš ;)

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 19.05.12 21:04

já rodila dřív o měsíc,ale neřekli mi proč. Prostě mi praskla plodová voda. Ten den jsme měli oslavu přítelových narozenin a já se strašně smála a malá tam skákala jak blázen, možná chtěla vědět, čemu se tak směju :mrgreen: Ale rodila jsem 35+6, a měla už přesně tři kila a vše v poho, takže jsme šli domů. Na syna jsem byla připravená taky už koncem 8.měsíce a narodil se 40+3, přirozeně, 4250g :D
Jsi moc statečná, určitě sis užila svý a druhý mimčo bude stopro v pohodě!!!!!!!!!Že byl první porod předčasně nic neznamená, viz já :hug: :mavam:

 
macis30
Závislačka 3582 příspěvků 20.05.12 21:34

Při tvém deníčku jsem si vzpoměla na své druhé těhotenství které bylo ukončeno ve 32.týdnu a má dcerka taky ležela v Ostravě na neonatologii. Ja si nemůžu na tamní personál stěžovat.Taky mám dceru Michaelu ale té je dnes 13 let :D

 
čtverda  20.05.12 22:50

jsi moc hodná,děkuju,mamčo :srdce: :kytka: :mavam:

 
čtverda  20.05.12 22:51

V Ostravě byli andělé,starali se skvěle a patří jim obrovské díky,krásný den,mamčo :* :kytka:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 28.05.12 16:32

moc krasne gratuluji k druhe holcicce ktera se ma narodit

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama