Naše (ne) dokonalá svatba

O životě

Takový nedůležitý deníček o jedné svatbě, kde se cholerik stal flegmatikem a flegmatik cholerikem, a kdy nakonec snoubenci (teď už manželé:D ) byli rádi, že to dobře dopadlo a už to mají za sebou :D


3 komentářů

Začala bych přípravami na svatbu. Mám ráda věci připravené předem, nerada vše řeším na poslední chvíli, můj nynější choť je však opak. I tak jsem ho donutila, abychom datum svatby zamluvili již v lednu, ale dohodli jsme se, že to utajíme až do synových prvních narozenin v dubnu, a tam to všem oznámíme. Obě naše rodinky totiž mají vynikající organizační schopnosti a rádi je využívají, extra když o ně nikdo nestojí.

Naše představy o svatbě se dost lišily, ale nakonec jsme se dohodli na kompromisu max 20 lidí, jen v rodinném kruhu. Udělali oznámení, zamluvili takové chatové středisko i s celým sálem, rozdělili si, kdo co objedná, zařídí, dohodne a v klidu se soustředili na synovi 1. narozeniny.

Vše začalo asi týden předtím, než jsme se chystali to oznámit rodině, měli jsme jet koupit šaty, oblek, objednat prstýnky, avšak několik nepříjemných událostí nám vysálo úspory, i peníze na svatbu. nu což, když nejde o život jde o…o nic, že…
Tak jsme to nechali, bude spousta času, já si zařídila kytku, kadeřníka, dort, naplánovala menu, ozdoby, prostě no stress..
Dva dny na to volá příteli majitel střediska, že si to spletl a má jej už dlouho dopředu rezervované pro setkání nějakých megahafanů…dámy a pánové, já psy miluju, všechna zvířata miluju, ale v tu chvíli jsem byla hodně sprostá :-D

No tak měsíc před svatbou zkuste sehnat v sezóně místo dle těchto požadavků: ubytování i oslava na jednom místě, blízko bydliště kvůli prckovi, společenská místnost kvůli mokré variantě (jak prozíravé), vlastní jídlo i pití, gril, možnost čoklíků.

Obvolali jsme všechny známé i neznámé, když se nic nenašlo, už jsem byla zoufalá a říkala, že na to ser* a že se vezmem ve čtyrech a basta :-D Jako zázrak se den na to ozval jeden známý, že asi 2km od naší vsi je k pronájmu podniková chata, že ji pronajímají a tenhle víkend mají volný, víc však neví.

No přítel to objednal a abych to zkrátila, měli jsme se tam jet podívat, jestli to vyhovuje, co bude potřeba a tak. No co Vám mám říkat, chatu jsem viděla až po obřadu a zrovna radostí jsem nezářila :-D ROH chatka, z 50. let v původním stavu :-D, ale to už jsem rezignovala a bylo mi vše jedno :-D

Další věc, fotograf, kterého znám, tak slíbil focení dětí kdesi pryč :-(, ostatní buď mají šílené ceny, nebo hrozné fotky, vzdala jsem, fotit bude bratr.

Prstýnky - chtěli jsme jen pro mě, nějaký pěkný, manžel nesmí nosit kvůli práci. Mám velikost 48/49, hmm tak tuhle velikost ve třech městech nevedou, objednání na míru už nestihnem, nu což, půjčujeme si od rodičů, však si je pak dokoupíme.

Přítel si nebyl schopný koupit oblek, takže si ho dva dny před svatbou půjčuje od bratránka. Výzdobu mi má dovézt PPL, bohužel mají novou závoznici a ta na nás jaksi 2× zapomněla, třetí den dovezla balík v salátovém provedení a pro pobavení sousedů se s ní o něj přetahuji, protože mi nechce povolit ho před ní otevřít, jestli je vše v pořádku.

Svatba

Den před svatbou přijíždí moje akční, všehoschopná, organizací posedlá rodinka, jedna půlka jede připravovat chatu, druhá mi tu zůstane na krku a pomáhá mi se salátem a podobně. Snažím se držet hesla, rozděl a panuj, moje babičky však veškeré mé pokusy zdatně ignorují, bojují spolu o každou mrkev a já to z povzdálí pozoruji s řvoucím děckem na ruce (asi si řekl, že se nudím a musí mě zabavit), a tak se nejdřív potichu, a pak i nahlas směji jejich jedovatým poznámkách na stranu té druhé. Když jedna chce doprava, druhá najust doleva, no prča, perou se tu o každý centimetr (asi mají trénink ze slevových akcí v kauflandu :-D)

Z chaty mi volá nasraný přítel (on je ten zmiňovaný flegmatik), že ho všici se*ou, že už na to nemá nervy, blablabla…popisuje mi danou situaci, která velmi připomíná to, co se děje doma a já už se jen směji, přítel je ještě víc rozčílený, raději pokládá telefon.
Když přijede, seřve mě, že nemá večeři na stole a jde spát :-D To je lásky před svatbou :-D

Ve svatební den se rozjede neřízené šílenství, jeden huláká přes druhého, všichni musí naráz do koupelny a tak dále, já jsem si v klidu dala kafe, zavolala své svědkyni, že od kadeřníka jedu k ní, že se oblíknu a připravím tam, do tohodle blázince se odmítám vracet. Předám zase uřvané děcko a jedu ke kadeřníkovi, ztišujíc hlasitost telefonu na minimum.

U kadeřníka si při kávičce s ním hezky popovídám, účes je nakonec perfektní a já jedu ke svědkyni, najednou vidím asi 10 zmeškaných hovorů. Postupně všechny obvolám a každý mi řekne jeho verzi hádky o řízky či co, která se uskutečnila u nás doma, já se jen směju a vypínám zvuk telefonu úplně :-D

U svědkyně je klídek, její přítel nám nazdobí auto, my se vypravíme a jedeme na radnici, cestou pročítám zprávy a jsem ráda, že jsem telefon vypnula :-D

U radnice vše v pořádku, všici přišli včas a nakonec s úsměvem na rtech, jen mezi ženichem a mýma akčníma babičkama, cítím jakési napětí :-D, chci si pochovat své dítě, které mě však bez brýlí, v nových šatech a účesem nepoznává a s křikem běží k tatínkovi, který už je i tak jak papiňák.

Začíná obřad, nastupujeme s dítkem na ruce, které se však po chvíli začne ženichovi v ruce mrskat, kopat ho, křičet a podobně, přítel ho raději vypustil a děj se vůle boží. Náš milovaný syn se rozhodl jít seznámit se starostou (naštěstí se trochu známe, tak to bere s humorem), pak se rozhodne mu podupat boty - při pokusu příbuzenstva děcko chytit, přidá rychlost a s hrozným řevem utíká po obřadní síňi (těžko zadržuji smích, přítel je vzteklý jak sviňa), najednou je klid, začla hrát hudba a děcko tancuje, tak jsme ho spustili z očí a to byla chyba. Najednou se přihnal za starostou s kusem umělé květinové výzdoby, to už vybuchují smíchy i sboristka s klavíristkou. Předal ozdobu paní matrikářce a zas se ztratil, několikrát se přerazil o židle, až objevil krásné dlouhé závěsy, chtěla jsem zahodit kytici a jít přerazit děcko, no pokusili se o to jiní, to si však s nimi a závěsy začlo hrát na schovávanou, obřad končí, chytám děcko do náručí a mizíme pryč :-D

V tom shonu zapomněli všichni fotit, takže fotky nulové, cestou na chatu se můj bratr s autem ztratil, takže fotografie příjezdu taky žádné :-D

Chata nebyla dle mých představ, ale hlavně že byla. Jídla bylo dost, pití bylo dost, zábava se skvěle rozjížděla…už to vypadalo, že zbytek dne/večera bude super. Za dvě hodiny, spustilo děcko šílený řev, sáhnu na něj, má teplotu, řve a drží si uši, takže rychle převlíknout a na pohotovst. Když jsme se vrátili, byla část hostů již pěkně upravená, uspali jsme děcko, zapnuli chůvičky a pokračovali v zábavě (já s mojí mamkou téměř bez alkoholu, kdybychom musely na pohotovst znova). Babičky se neustále hádaly, co na stole chybí a čeho je moc, moje máti se šla uklidnit do lesa a my ostatní trsali rock and roll až do rána.

Bylo to hektické, náročné a pro přítele velmi stresující…ale ANO jsme si řekli, tak snad nám pršelo štěstí a ještě ve stáří budem na svatbu se smíchem vzpomínat, třeba i s vnoučaty na klíně.

Hodnotilo 34 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 08.06.13 07:08

Jsem se po ráno fakt pobavila. Úplně vidím toho našeho ročáka a svého přítele. U nás si myslím, bude něco podobného. Hezky a vtipně napsané. Děkuji. Krásnou a pohodovou cestu společným životem. :kytka: :mavam:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 08.06.13 07:12

Máš můj neskonalý obdiv, jsem salámista, ale tohle je fakt na neurol :lol:

 
Uživatel je onlineSalorka
Závislačka 3887 příspěvků 10 inzerátů 08.06.13 07:41

Tak to by mě odvezli :-) Přeji šťastné manželství plné spokojenosti, lásky a pohody :kytka: :kytka:

 
irinek  08.06.13 07:57

To je skvělý deníček :palec: Určitě budete vzpomínat celý život. Přeji hodně štěstí :palec: :kytka:

 
Dagmik
Extra třída :D 13572 příspěvků 08.06.13 08:15

Děkuju za ranní sobotní pobavení.. takovou svatbu bych asi brala :lol: protože pokud u mě budou všichni klidní, budu brečet jak nezřízená střela :lol: :kytka:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 08.06.13 08:15

Jojo, krásný deníček, aspoň jsi měla dort. Já nesnáším rodinné oslavy. Tak jsme jednou odjely na hory, jenom jako. Vzali se, pak si dali se svědky oběd, koupili v cukrárně zákusky, igelitku sýrů a salámů a zavolali rodičům, že jsme se vzali a že odpoledne si uděláme kafe :pankac: Pak jsme si u fotografa nechali udělat foto a jeli domů :pankac: Tchýně nic moc, ale moji rodiče v pohodě. Pak jsme všechny pozvali do hospody, nějak dvacet se nás tam sešlo, pustili hudbu a suprově si to užili :pankac:
Ty peníze co jsme ušetřily, teda spíš moji rodiče, mě pak táta dal do obálky, na baráček.

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 08.06.13 08:16

Joooo u me uz to zacina, uz se na me svatbe mluvi o 17ti lidh.
Nastesti svatba v Praze, pak jen obed se vsemi a potom jen oslava doma s mladyma :-D
Rekla jsem, nic velkeho a narocneho. Obdivuji!!

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 08.06.13 08:43

Krasny denicek. jsem rada ze mi to stihli pred porodem :-D:-D

 
mamkyjáryk
Závislačka 3521 příspěvků 08.06.13 10:37

Káťo tak gratuluji l manželství… :kytka: kdyby tam takhle vyváděl malej mě tak se asi taky potrham smíchy… :mrgreen: ale aspoň se tam nikdo nenudil… :mrgreen:

 
Fanny30
Kecalka 319 příspěvků 08.06.13 10:39

Joo, kdyz se dari:-) bych asi sbalila manzela a prchla s nim do tech lesu od vsech:-) me se to ale libi, dokonala svatba je nuda… :palec:

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 08.06.13 11:38

Moc pěkně napsané, věřím, že budete dlouho vzpomínat :D :palec:

 
nety
Závislačka 4992 příspěvků 08.06.13 11:52

Bomba deníček. :lol:
Bych byla asi zralá na převoz do Bohnic, ale zase máte na co vzpomínat, nudu jste tam rozhodně neměli. :mrgreen:
Nám sice všechno klaplo, ale to martýrium před svatbou už bych znovu absolvovat nechtěla, poslední 2-3 měsíce před svatbou jsme furt někde lítali, sháněli, řešili, bylo to na palici. :jazyk:
Ty hurá akce jsou prostě někdy nej. :mrgreen:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28946 příspěvků 08.06.13 11:55

Díky všem :hug:, my naštěstí nejsme nároční, takže nakonec jsme spokojení :srdce:, ale rádi, že už je to za námi :mrgreen:

 
Bibi30
Extra třída :D 10408 příspěvků 32 inzerátů 08.06.13 12:11

Vtipný deníček a ke svatbě moc gratuluju

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 08.06.13 12:39

Moc krásný deníček :potlesk: Hezky napsáno. Jsem se pobavila, ale teda jsem ráda, že mi svatbu stihli před porodem :lol:
Na takový zážitek určitě budete ještě ve stáří vzpomínat s úsměvem, přeju hodně štěstí :kytka:

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 08.06.13 13:18

@catherine100 tomu se říká pořádná svatba :D :hug:

 
pet01
Závislačka 4432 příspěvků 08.06.13 16:06

Kásný deníček Káťo, svatba jak má být :mrgreen: ještě jednou veliká gratulace :hug:

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 08.06.13 16:54

Krásně a vtipně napsané, svatba jako řemen :mrgreen:!Jsi opravdu dobrá, já bych asi taky byla ten nervák :D
Hlavně ať vám to vydrží a jste spolu šťastní :kytka:

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 08.06.13 20:24

Super deníček, po takovém svatebním dni bude manželství jako procházka růžovým sadem, ať vše zvládnete a vnoučatům to jistě jednou budete vyprávět, vždyť už teď na to vzpomínáte rádi…

 
aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 08.06.13 23:27

Super deníček :palec: :mrgreen:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 09.06.13 09:18

Kačko moc krásně napsané :kytka: a ještě jednou moc gratuluji :hug: :hug:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 09.06.13 19:54

No nevím jestli se smát nebo brečet ale věším že se tomu už ted jen smějete

 
Hewe
Závislačka 3705 příspěvků 09.06.13 21:53

Úžasný deníček Katy! :palec: Výborně jsem se bavila :P A obdivuju tvoje klidné nervy, já už bych to asi nedala :mrgreen:

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 09.06.13 22:20

Tak konečně jsem si to taky přečetla :mrgreen: Měli jste teda fakt veselo, by mě kleplo…já věděla, proč chci svatbu dřív, než začne běhat :mrgreen: Tak ať vám to vydrží :kytka:

 
Terýnek
Kecalka 171 příspěvků 10.06.13 08:50

Vdávám se za dva týdny, teda jestli dřív neuteču někam hooodně daleko. Z malé svatby je najednou šílený kolos. Příští svatba (či nějaká jiná oslava) se bude rodině oznamovat 24 hodin předem - pochopila jsem že 3 měsíce jsou až moc na to aby si vše udělali podle sebe. Nikdy víc :-D

 
mian
Kecalka 448 příspěvků 10.06.13 11:02

Super deníček. Tak nějak podobně probíhala i naše svatba. Byla díky těm nedokonalostem naprosto dokonalá a my na ni strašně rádi vzpomínáme. Samozřejmě přidávám gratulaci a přeji mnoho štěstí.

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 10.06.13 11:28

Super denicek, no takova normalni pohodova svatba ne..? :lol: me by urcite odvezli, ale zvladli jste to super a ted uz budete stastne zit az do smrti :hug: a vubec, nerikej Kaci, zes podobny prubeh necekala :lol:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28946 příspěvků 10.06.13 12:07

@ametyst víš jak, já věděla, že když budu stresovat, nic to nevyřeší a ještě bychom se zhádali :lol:

@Terýnek věř, že i za 24 hodin by moje babičky dokázaly z toho udělat bojovku :lol: takže pro mě ponaučení, raději rozeslat pozvánky až po :mrgreen:
ne já je mám moc ráda a nerada bych se vdala bez nich :hug:

@jane-e čekala, jelikož je znám a vím, že Ben je, mírně řečeno, živější dítko :mrgreen: :mrgreen: jen jsem nečekala, že můj nastávající tak vypění :mrgreen:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 10.06.13 14:02

Když se daří tak se daří :mrgreen: Tak hlavně že jste to nějak zvládli :potlesk:

 
mila.dka1
Závislačka 3359 příspěvků 66 inzerátů 11.06.13 12:28

Krásné! Pobavila jsem se :lol:.
Já bych ale při takových přípravách asi zešílela, tohle mě strašně rozčiluje, takže ikdyž jsme neměli takovou zábavu, jsem ráda, že jsme se brali v pěti, resp. v šesti, když počítám naší malou fazolku, co mi klíčila v břiše ;) a o které jsme věděli s manželem jen my dva asi tři dny. :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama