Naše první čekání

Těhotenství

Ráda bych se s vámi podělila o to, jak jsme k miminku přišli, aniž bychom ho plánovali. Po přečtení spousty deníčků jsem se rozhodla, že i já se s vámi podělím o svůj životní příběh.

Testíky

První fotka z ultrazvuku:)
5 komentářů

Zhruba od 20 let jsem snila o tom, jak se seznámím s tím „pravým“, budu mít krásnou svatbu a minimálně dvě děti :-) Než jsem si ovšem tento svůj sen splnila, čekala mě ještě dlouhá cesta. Na chlapy jsem moc štěstí neměla, dvakrát jsem se hodně spálila a přestala jsem věřit tomu, že ještě někdy budu šťastná a že potkám někoho, komu budu moci věřit a kdo mě nepodrazí. Všechny moje vrstevnice kolem mě se vdávaly, rodily a já pořád nic. Říkala jsem si, že to snad ani není možné :(

Zlom nastal v roce 2011, kdy jsem získala novou práci a v této době se seznámila s mým, teď už, manželem. Já největší odpůrce jakýchkoliv internetových seznamek jsem z nudy sedla k jedné sociální síti a začala si prohlížet profily lidí z mého okolí. Narazila jsem tam na profil jednoho kluka, který mě neskutečně pobavil a opravdu upřímně rozesmál :) Nedalo mi to, poslala jsem mu zprávu a hle zrovna byl online. Výsledkem byla naše konverzace zhruba do 4 do rána, kdy mi připadalo, že se známe snad odjakživa. Zhruba za týden jsme měli první schůzku a od té doby byli spolu.

V únoru 2012 jsme se zasnoubili a začali plánovat svatbu. Byla jsem štěstím bez sebe, hrozně se těšila na všechny ty svatební přípravy a nemohla se dočkat toho dne D. Jediné, co mi kazilo veškerou tu radost, byli moji rodiče. Měla jsem velikou obavu z toho, jak se budou chovat na svatbě, jelikož jsou několik let rozvedení a hlavně moje matka je velice zvláštní člověk, který má neuvěřitelný dar vše hezké pokazit.

Veškeré přípravy ohledně svatby se mnou zařídila moje tchyně a za to jí patří veliký dík. Když konečně nastal ten den D, vše bylo samozřejmě jinak, než jsme si všichni plánovali. No abych to shrnula, byla to taková svatba jako v Slunce, seno a pár facek, jak konstatoval můj švagr:-D Výsledkem bylo, že jsme na svatbě měli policajty i záchranku, a s manželem jsme ze svatební hostiny odešli cca o půl 11. Jen podotknu, že celý tento cirkus byl samozřejmě díky mojí máti.

Byla jsem z toho psychicky špatná a cestou z hostiny jsem jenom plakala, protože takhle jsem si to rozhodně nepředstavovala. Manžel mě uklidňoval a svatební noc byla vážně úžasná :)) Co se týká našeho vztahu, celá tato situace na svatbě nás ještě více semknula a potvrdila to, že nás nic nerozdělí :)

Den po svatbě se nám přihodila menší nehoda, a i když jsem nebrala antikoncepci, nepřikládala jsem tomu žádnou váhu, jelikož před svatbou, když jsem byla na preventivní prohlídce, mi dr. řekla, že mám nějakou špatnou dělohu a zřejmě budu mít problém otěhotnět. Dost mě to tehdy vzalo, ale říkala jsem si, že nebudu stresovat, dokud se to 100 % nepotvrdí. S dr. jsem byla domluvená, že po svatbě přijdu na ultrazvuk, kde se vše potvrdí, popř. vyvrátí a uvidíme, co dál.

Za nějakou dobu mě začala pobolívat prsa, sem tam vaječníky, tak jsem si pro jistotu udělala dva testy, ale oba byly negativní. Říkala jsem si, že už asi blbnu a něco si vsugerovávám, protože jsem se dozvěděla, že je kolegyně těhotná a najednou si přála být taky :)

20. července jsem byla objednaná na zmíněný ultrazvuk. Stála jsem celá nervózní v kabince a čekala, až mě dr. zavolá do ordinace a najednou mi hlavou problesklo, že by bylo vtipné, kdyby mi řekla, že jsem těhotná :)) Vešla jsem do ordinace, lehla si na lehátko a dr. mě začala vyšetřovat. Po chvíli mi sdělila, že co se týká mojí dělohy, je všechno v pořádku a žádná operace mě nečeká, uf, spadl mi veliký kámen ze srdce.

Nějakou dobu si mě ještě na ultrazvuku prohlížela a najednou se mě zeptala, zda plánujeme miminko. Na to jsem jí odvětila, že zatím ne :) No a dr. mi sdělila, že to s největší pravděpodobností vypadá, že jsem těhotná, ale že si pro jistotu mám udělat druhý den ráno test, a když se nedostaví MS, mám se objednat. No upřímně, byl to pro mě trochu šok, první co, mi problesklo hlavou, bylo, kde budeme bydlet.

Jen, co jsem vylezla od dr., jsem spěchala do lékárny pro těhotenský test. Samozřejmě jsem to nevydržela a test si udělala hned ten den, jelikož bylo ráno. Celá nervózní jsem čekala na výsledek testu… objevila se tam jedna silná čárka, ještě jsem si v duchu říkala, co mě ta doktorka plaší, když nic… a najednou začala vystupovat i ta druhá čárka, no páni :)))

Nevěděla jsem, co mám dělat, chtělo se mi brečet (radostí) a zároveň se mě zmocnily veliké obavy, zda to vše zvládneme a vše bude ok. Prostě hrozně moc rozporuplné pocity. Hned jsem manželovi vyfotila těhotenský test a poslala mu ho i s vysvětlivkami :D Druhý den jsem si udělala 2. test, který byl opět pozitivní, a MS se také nedostavila. Objednala jsem se tedy opět k dr., která mi těhotenství potvrdila:)

Aktuálně jsem v 8tt+2 a je mi tak nějak všelijak, jen ne dobře :) Jsem unavená, věci, které jsem měla hrozně ráda, se mi strašně zprotivily, celé dny mám žaludek na vodě, pravidelně zvracím, ale jsem neskutečně šťastná a moc se na miminko těším :) Prostě všechny tyto věci k tomu patří a alespoň vím, že tam mimi je :)

Takže abych to shrnula… celou dobu co jsem byla s manželem, jsem antikonepci nebrala, dávali jsme si pozor, ale i přesto si myslím, že mimi prostě přišlo až když přijít mělo. A stoprocentně vím, že jsme si ho z lásky udělali den po svatbě. A jen tak mimochodem, termín porodu mám 21. 4, a 23. 4. je dnem, kdy jsme spolu s manželem začali chodit :) Moc si přeji, aby si ten prcek dal chvíli na čas a narodil se v tomto termínu, protože by to pro nás byl ten nejkrásnější dárek k dvouletému výročí seznámení :))

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 15.09.12 07:34

Jéé :kytka: Gratulace k těhotensktví, ke svatbě.. prostě paráda. :hug: Deníček je napsaný krásně optimisticky jen tak dál. :mavam:

Příspěvek upraven 15.09.12 v 07:35

 
maritimka
Kelišová 7449 příspěvků 15.09.12 08:52

Gratulace veliká k životním úspěchům :dance:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 15.09.12 09:14

Gratulace k // a přeju krásné těkulkování :kytka:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.09.12 09:33

Krásné gratuluji

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 15.09.12 17:21

Moc gratuluji :andel: Jak dobře znám žaludek na vodě celý den a co jsem měla ráda, tak na to nemám vůbec chuť, nemám chuť vůbec na nic a o to mi je pak ještě víc zle, musím se přemáhat něco sníst. Takže se moc těším až tohle skončí a budu si těhotenství fakt užívat ;)

 
Edík.37  15.09.12 20:00

Moc krásný článek a gratuluji :kytka:

 
verunecka87
Povídálka 50 příspěvků 15.09.12 21:26

Gratuluji k miminku a přeji hodně štěstíčka, moc hezky napsaný deníček:)

 
Jancaqa
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 1 inzerát 16.09.12 11:19

Krásný příběh… Já to mám a přítelem podobne, ted ve středu budem slavit 2 výročí a take jsem si přála aby se maly narodil v tento den, ale zbýváji mi necelé 4 týdny :) ale kdo ví :) blahopřeji a přeji hlavne štěstícko a zdravi

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 17.09.12 13:10

Holky moc děkuji za reakce potěšily :) Měla jsem potřebu se o to s někým podělit. Jinak minulý týden byl peklo myslela jsem že už to nezvládnu jak mi bylo zle navíc se do toho ještě přidalo nějaké nachlazení ale zatnula jsem zuby a už je to lepší. Jsem teď plná pozitivní energie jelikož se mi daří v práci a zítra přijede po 14 dnech manžel z montáže tak se těším jak malá :)

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 17.09.12 15:22

Gratulace, hezký děníček…však si to uží to že je ti zle :lol: ono to za to stojí ;)

 
Laculka
Ukecaná baba ;) 1071 příspěvků 07.11.12 17:00

Moc krásný deníček… :kytka: :hug:

 
Ali-Ali
Extra třída :D 11138 příspěvků 07.11.12 17:27

Gratuluji a urcite u zto bude jen lepsi a lepsi. Mi bylo mezi 2. a 3. mesicem strasne, cele dny jsem lezela na gauci a bylo mi tak zle, ze jsem nebyla schopna se ani divat na tv nebo si cist, proste nic. kazde cisteni zubu jsem malem prozvracela a rikala jsem si, ze to nedam. ale pak jak kdyz utne a pak az do konce tehotenstvi totalni pohoda bez jedineho problemu :pankac: takze preju, at to mas stejne.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama