Naše první horečkování

Rodičovství

Koncem srpna byly naší Karolínce 2 ročky a já jsem si libovala, jak je moje holka šikovná, že ještě nebyla nijak extra nemocná. A během pár dní jako když praští. Lidově řečeno jsem to pěkně zakřikla.

Naše malá uzpůsobila životní styl tatínkovi. Spinkat chodí kolem 23. hodiny a nevstáváme dřív jak dopoledne v 10. Kdo neví, tak náš taťka jezdí kamionem a vrací se každý večer kolem 22. hodiny. Minulý čtvrtek jsme začali jako každý jiný den. Já vstala s Honzou v 5 ráno, udělala jsem mu sváču, snídani a zase jsem zalehla ke Karolínce. Ta se vzbudila něco málo po 10., dala jsem jí mlíčko, převlékla jsem ji a šly jsme do pekárny pro čerstvé pečivo a do zeleniny, chtěla jsem mrkev a petržel, že udělám falešnou svíčkovou. Malá byla úplně v pohodě, vydyndala na mě Lentilky a šly jsme domů.

Doma jsem ji opět převlékla a šla jsem umývat nádobí. Malá si většinou přistaví židličku a kouká, jak se umývám, nebo má puštěnou pohádku a chodí mě kontrolovat. Bylo cca 12 hodin, bylo mi divné, že malá je potichu, tak jsem se za ní šla podívat. Usnula u pohádky, což mi samo o sobě bylo divné, nikdy se to nestalo. Tak jsem k ní šla blíž a koukám, malá celá rudá, rozpálená jako kamínka. Okamžitě jsem měřila teplotu, měla 41°C, tak jsem jí hned dala Ibalgin a volala doktorce, jestli můžeme přijít. Ta jako na potvoru měla zrovna od čtvrtka dovolenou a lékař, který ji zastupuje, měl jen dopolední ordinaci. Naštěstí jsem tam na telefonu zastihla sestřičku, která mi poradila, za kterou Dr. mám skočit, že má odpolední ordinaci a na malou se jistě koukne. Povolala jsem tedy kamarádku z práce, ať mě s malou odveze, že zpět si už vezmu taxíka.

Když jsem u Dr. zaklepala, otevřela mi sestra, která na mě ihned spustila, co chci. Vysvětlila jsem jí, jak se věci mají a že malé ani po Ibalginu teplota neklesla, že mě sem poslala sestřička od našeho zastupující dětského doktora. Vyslechla jsem si litanie tipu: „Tady nejsme nikde v obchoďáku, aby si sem mohl přijít, kdo chce a kdy chce!“, a podobně. Načež mi po 10 minutách čekání s rozpáleným dítkem v náručí otevřela doktorka, která mě sjela na dvě doby, že nikoho nezastupuje a ať si s malou jdu, kam chci, že mi ji neošetří!

Nejdříve by se ke mně krve nedořezal, při představě, kde všude tu moji malou v horečkách vláčím, mi bylo všelijak. Tak jsem si taky pustila pusu na špacír. Doktorce jsem vysvětlila, že jen tak ze své iniciativy bych nikam s malou nešla a že po mě přece nemůže chtít, abych ji v horečkách tahala po všech čertech. Nakonec mi tedy malou do ordinace vzala, ale ten přístup! Malé povídá: „Tak sakra, lež v klidu a přestaň řvát, ať Tě můžu vyšetřit“. U malé diagnostikovala angínu, ale antibiotika mi odmítla napsat, ať si prý zajdu večer na pohotovost, nebo ráno k našemu zastupujícímu doktorovi :-O

Malou jsem taxíkem dopravila domů a čekala jsem na Honzu, který se měl kolem 18. hodiny vrátit, že zajedeme na pohotovost pro recept na atb a ještě do lékárny, která má otevřeno do 20 hodin. Co čert nechtěl, Honza uvíznul v zácpě v Německu na dálnici, takže jsem v 19. hodin opět povolala taxi a jela jsem s malou na pohotovost. Tam mě čekala velice milá a usměvavá paní doktorka, která nejen že mě pochválila, že si nedělám taxi ze sanitky jako jiné maminy, ale taky mi oznámila, že nebude nic protahovat, ať stihnu tu lékárnu. Malé napsala Ospen, poradila mi zvýšit dávku Ibalginu, když nesmíme Paralen, malá je na něj alergická, a řekla mi, že jí atb měla doktorka napsat už odpoledne, protože malé už mohlo být líp a nemusela být celé odpoledne ve 40 horečkách.

Noc byla šílená :-( Karolínka měla stále vysokou horečku a jak se říká, zoufalý člověk dělá zoufalé činy, přišly na řadu octové ponožky, obklady na ruce, na nohy. Karolínka každou půl hodinu blinkala, pak se přidal průjem, do toho to naše mrně odmítá jakékoliv tekutiny, když je zdravá, natož když je nemocná :-/ Mléko šlo během půl hodiny ven, no šílené. Nad ránem Ospen zabral, teplota šla dolů. V pátek po horečce nebylo ani památky, žádné zvracení, jen malinko průjmík a nechutenství. Říkám si, že kdyby atb dostala hned, nemusely jsme takovou noc prožít.

Měla jsem o tu moji berušku takový strach, až mě z toho mrazilo. Ještě dnes se několikrát za noc budím a sahám na ni, jestli není horká. Včera měla opět trochu teplotku, ale to bude tím, že se jí začínají prořezávat poslední 4 stoličky :-) Ibalgin zabere i na celou noc, takže super.

Teprve když má člověk vlastní dětičky, uvědomí si, jak veliký strach může vůbec mít. Ano, největší strach je podle mě strach o dítě. Proto maminky vážně nemocných dětí, smekám před vámi, musíte mít vážně pevné nervy a odvahu!

Omlouvám se za takový dlouhý deníček, ale chtěla jsem se podělit o nepříjemný zážitek, který bych od lékařky pro malé děti rozhodně nečekala.

Hodnotilo 4 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 10.09.12 06:43

Jsem ráda, že už je malé líp. Přístup té lékařky byla ale otřesný :cert: :cert:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7873 příspěvků 10.09.12 07:57

Na lékařku bych podala stížnost. Nebo jí to bude procházet stále. A co se týká maličké. Holka ještě mockrát toto prožiješ. A nejhorší je že ti to malé dítě nepoví. :cert: Ale nejhorší bude první rok ve školce…Tak hodně zdraví posílám.

 
Pettule69
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 10.09.12 08:09

Ahoj malý ještě nemocný nebyl (má 6.měsíců) ale byl na dlouhé operaci s ledvinou, jak jsem ho odnesla na operační sály, předala ho sestře, málem jsem se sesypala, nikdy jsem neměla větší strach než v tuhle dobu, když malého operovali…jinak ten přístup lékařky je otřesný 8o :pocitac:

 
Misschelle
Echt Kelišová 9239 příspěvků 10.09.12 08:15

Souhlasím s názorem že bych na lékařku podala stížnost. Myslím, že i existuje nějaký web na hodnocení lékařů tam bych jí to také pěkně vybarvila :cert:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 10.09.12 08:20

Natrefily jste asi na peknou kravu a ne na doktorku :cert: pardon. Preji hode zdravi do budoucna :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 10.09.12 09:30

To je přístup k dětským pacientům, že bych je kopla do hlavy… :pocitac:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 10.09.12 10:38

Některý doktorky jsou fakt šílený, v náchodě jsem zažila takovýto na gynekologii kde jsem přišla k zastupující lékařce na první ult s fazolkou. at vám dcerka dělá jen radost a moc nemarodíte :)

 
mijka
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 10.09.12 11:02

Hlavně že už jste zdraví :D doktorce bych asi nic příjemného neřekla a ošetřit bych šla malého jinam pač bych měla strach jestli to ta kráv… udělá dobře. no jo všude žijou blbci ale dětská by se měla chovat jinak :think:

 
Hadumi
Extra třída :D 11609 příspěvků 10.09.12 11:12

Přístup šílený! Malá dostala atb hned a stejně měla ještě 2 dny po nich kolem 40. Když měla 41, tak jsme jeli na pohotovost (dr. měla dovolenou), tam se k ní chovali jak k věci a do zprávy napsali, že se bránila vyšetření (co asi čekali od 10m. dítěte), ale aspoň si odpustili kecy…hlavně, že to dobře dopadlo.

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 10.09.12 14:08

:kytka: moc všem děkuji za přáníčka. Malá už je v pohodě a řádí :-)
Stížost na ní napíšu na web kam se hodnocení na lékaře píší tam jsem i registrovaná. Na českou lékařskou komoru si myslím, že to smysl nemá…
Pettule69 tý jo, tak držím plaečky ať maličkej už na žádnou operaci nemusí, to je šílený. Já to říkám pořád, že děti by neměli být nemocný!!!

 
verča3636
Stálice 91 příspěvků 10.09.12 14:47
doktoři

Někteří doktoři jsou opravdu na odstřel! Jednou jsme byli pozdě večer na pohotovosti s klukem, bolelo mu ouško, doktor spal, přišel, celý nervózní, prý co chceme, když jsme řekli, že pořád drží ouško a řve, tak řekl, že on je očař, ať mu dáme ibalgin a nazdar. Šílený!

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 10.09.12 19:06

To je hroznej pristup :pocitac:,takovym doktorum bych vzala diplom at jdou delat rukama, hlavni ze je mala v poradku :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 10.09.12 20:55

Fuj, hnus, jak se k vám zdravotníci zachovali :(
ať už je líp, taky se bojím horečky.

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 10.09.12 21:10

Hlavně, že je malá v pořádku :hug: my jsme tak byli na pohotovosti před týdnem, malá měla taky skoro 41 a jinak nemocná nebývá. nemohli jsme to ničím srazit a začínala křečovat. No nakonec měla 6.nemoc, na kterou jsem měla podezření, ale 39 měla celý týden, než se osypala :(

 
Catharin
Závislačka 4254 příspěvků 10.09.12 21:14

Plně chápu, zažila jsem podobné. Dvě roční děti, z ničehož nic teplotky, sice max.38°C, ale noci děsné.. Strach jsem měla, to ano.. Nedávám je spát ke mně do postele, ale tentokrát jsem udělala výjimku.(nakonec to byly zuby- špičáky) Jsem zdra. sestra, lékárnu mám plnou, zareagovala jsem rychle.. Ale na Tvém místě- s horečkou bych jednala také tak, a tu sestru bych ihned seřvala a Dr. také. To by mě tak vytočilo! :zed:
Ještě, že alespoň na pohotovosti byli příjemní a zvládla jsi to! :palec: :hug:

Příspěvek upraven 10.09.12 v 21:16

 
Dee.an
Povídálka 36 příspěvků 10.09.12 23:14

Osobně bych se zaručila o to aby ta blbka nedostala zaplaceno od pojišťovny.

 
elisagi
Kecalka 219 příspěvků 10.09.12 23:59

To si rikam ze kolikrat trefim na spatne doktory ja ziju ve velke britanii a tady zadne antibiotika nechtej davat a nechaj je klidne i tyden v teplotach :,( a porad rikam ze v cechach se to stat nemuze a svete div se i tam se to deje hruza jeste ze si malou stoho dostala. :potlesk:

 
kate02
Nadpozemská drbna 26093 příspěvků 11.09.12 07:58

Natu doktorku bych podala stížnost. Ale na druhou stranu jste měli jet do nemocnice hnedka, tam by na to, že jste přijeli, kecy mít neměli určitě, prostě jakmile doktor, pod kterýho spadáte, nemá ordinační hodiny, patříte už automaticky na pohotovost nebo prostě do nemocnice… (takhle nám to vysvětlovala naše praktická doktorka… :nevim: )

Každopádně když už vás do té ordinace vzala nechápu, co bylo za problém ten recept na atb. napsat… :zed:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama