Naše snažení o druhé mimi

Snažení

Tento deníček je trochu delší, tak kdo nemá rád dlouhé deníčky, ať to raději nečte. V roce 2010 se nám narodila krásná dcera Anežka. Ihned po šestinedělí jsem přešla k doktorce u které jsem doteď. Dokonce jsem si dodělala autoškolu a získala řidičák. :D

Jelikož s manželem pocházíme z velkých rodin (já mám 6 a manžel 4 sourozence), tak jsme se rozhodli, že Anežce pořídíme sourozence. V září 2011 jsem zjistila, že jsem těhotná. Běžela jsem to oznámit manželovi a tentokrát měl taky radost.

Objednala jsem se na gyndu a doktorka mi těhotenství potvrdila, byla jsem 8+2tt. Na kontrolu jsem měla jít za 4 týdny. Těšila jsem se, jak zase uvidím našeho drobečka, jak se krásně vyvíjí. Bohužel mě místo toho čekal velký šok.

Doktorka mi dělala ultrazvuk, ale bohužel neviděla akci srdíčka. Asi týden po první kontrole přestalo bít. Strašně moc jsem to obrečela, ale bohužel se nedalo nic dělat. Manžel to nemohl moc dlouho pobrat, čím se to stalo, ale nakonec prohlásil, že to způsobilo dlouhé kojení. Začal mi nadávat, ať už nekojím. :(

Na kyretáž jsem jela za dva dny. Maminka pohlídala malou a mě odvezl manžel do nemocnice. Udělali mi předoperační vyšetření a uložili na pokoj. V osm hodin nám dali premedikaci (prášek před operací) a v devět mě a dvě spolubydly vzali na malý sál, kde nám provedli kyretáž. Odvezli nás na pokoj, kde nás nechali dospat.

Odpoledne nám daly propouštěcí zprávu, poučily a poslaly domů. Bylo mi strašně moc smutno, ale naděje na miminko mě stále držela nad vodou. Stále jsme se snažili a dávali tomu volný průběh. S Anežkou jsme prožívali chvíle radosti i starosti.

V září roku 2012 začala Anežka dost silně kašlat. Jela jsem s ní k doktorovi a diagnóza: zánět průdušek. Dostala antibiotika a za týden na kontrolu. Poslech stále strašný, ale zánět naštěstí povolil. Dostali jsme jiné tablety a kontrola za týden. Bohužel za týden to stejné.

Byly jsme poslány na alergologii s podezřením na astma. Místo testů jsme dostaly doporučení na antibiotika kvůli zánětlivému poslechu. Dostaly jsme od dětské Spiroment na inhalování a každé dva dny jezdit na přeposlechnutí. Nakonec nás poslala do nemocnice na dětské oddělení s podezřením na oboustranný zápal plic. To se bohužel potvrdilo i z rentgenu.

V té době jsem byla opět těhotná a tentokrát vše probíhalo v pořádku. Brala jsem Duphaston a Utrogestan. Na dětském jsme ležely týden, ale protože měla stále strašný kašel, ale neměla teploty, tak nás přeložili na dětské oddělení do Hradce Králové.

Druhý den jí pod narkózou udělali bronchoskopii, kde zjistili, že má něco v průduškách. Druhý den na CT plic (opět pod narkózou) to potvrdili. Bohužel byla dost malá na to, aby jí to mohl odstranit v Hradci. Tak nás tedy přeloží do Prahy do Motole, ale bohužel neměli volné místo, tak jsme museli čekat.

Konečně nás 9. 11. přeložili do Prahy. V úterý 13. 11. šla pod narkózu, kde jí vytáhli z průdušek, které byly trochu srostlé, 3 kousíčky burských oříšků. Bohužel u toho trochu krvácela, tak šla opět 16. 11., na mé narozeniny, na sál. Tam naštěstí už nic závažného nenašli a druhý den nás propustili domů.

Za měsíc jsme jely ještě na kontrolní bronchoskopii, kde díky Bohu nic nenašli a bylo vše ok. Vánoce jsme prožili v rodinném kruhu s mými rodiči a sourozenci. Kontroly na gyndě dopadly dobře a my se těšili, až se opět staneme rodiči druhého miminka. Bohužel naše štěstí netrvalo dlouho.

V březnu (přesně 4. 3.) jsem cítila jen slabé pohyby a pak už nic. Šla jsem na kontrolu, ale tam bylo vše v pořádku a nic nenaznačovalo velký problém. Trochu jsem se uklidnila, ale moje intuice mi ale říkala něco jiného. Ve čtvrtek 7. 3.jsem jela pro jistotu do nemocnice a tam mi mé černé myšlenky ještě více zčernaly.

Doktorka mě dělala ultrazvuk, ale nic neříkala, jenom se tak zasmušile dívala. Pak si zavolala ještě jiného lékaře a pana primáře a ten mi oznámil, že naše milovaná holčička umřela cca před dvěma dny. Byla jsem 24+5tt.

Byla jsem v šoku, ale protože jsem tam byla s Anežkou, tak jsem se držela. Sedla jsem si do čekárny a byla jsem schopná napsat jen sms. Nasadili mi antibiotika a léky proti srážení krve. Domluvili jsme se na druhý den na vyvolání porodu/potratu.

Doma jsem uspala dceru a poté jsem se zhroutila a řvala jsem jak želva. Nachystala jsem si věci a čekala až se rodiče a manžel vrátí domů. Manžel se mnou vůbec nemluvil, ale druhý den mě odvezl. Mladší sestra měla prázdniny, a tak doma hlídala dceru.

V nemocnici mě udělali ultrazvuk a do břicha mi píchli jehlu dlouhou cca 20 cm. Přes ní mi aplikovali do dělohy cca 6 dávek „vyvolávačky“ a poslali mě na pokoj, ať počkám. Může to prý trvat až dva dny. Ještě mi píchli Clexane na ředění krve.

Do hodiny jsem začala mít nepravidelné kontrakce, ale pak se zpravidelnily a byly hodně bolestivé. Ani ne tak fyzicky, ale hlavně psychicky. Když se už docela kontrakce staly dost nesnesitelné, prosila jsem manžela, ať zavolá sestru. Místo toho se na mě ani nepodíval, četl si knížku a smál se u toho. Pak mi suše oznámil, že to ještě vydržím. To jsem si raději zavolala sestru bzučákem.

Při oznámení, že mám kontrakce co 5 minut, mě rychle odvezli na sál. Vyšetřili mě (hrábli do mě jako do krávy) a trochu mi pomohli se otevřít. Bolelo to příšerně, víc jak samotný porod. Byl mi nabídnut epidurál, ale bohužel kvůli léku na ředění (abych nezačala krvácet do páteře a neochrnula) mi ho dát nemohli.

Trpěla jsem až do dvou odpoledne, než jsem ji porodila. Ukázali mi ji na chvilku a já si ji mohla alespoň pohladit. Byla tak krásná. Pak mi ji navždy odnesli pryč. Měla 32 cm a 450 g. Placenta nešla sama ven, tak mě vyčistili pod narkózou. Příčina smrti: infarkt na pupečníku způsobená oparem na mém rtu během těhotenství (způsobeno stresem při hospitalizaci s dcerou Anežkou). Dny po potratu byly šílené. Nad vodou mě držela Anežka, můj muž mi akorát řekl: „Neřvi.“

V červnu téhož roku jsem opět byla těhotná, ale praskla mi cysta a já opět potratila. Protože jsem dost krvácela, tak mě neminula hospitalizace. Pak jsme absolvovali genetiku, kde jsme se dozvěděli: zdrávi jako řípy.

Snažení se o další miminko jsme ale nevzdali. Jestli se zadařilo, o tom bude až příští deníček.

Hodnotilo 18 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
fashion_victim83  09.03.16 00:05

Pokud pominu hrůzu rodit mrtvé mimino, tak ten tvuj manžel je docela neempaticky blb (kulantne receno),ne? Asi bych si na snažení (viz dalsi deníček) našla jiny exemplar :mrgreen:

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 09.03.16 00:20

Manzela mam chut nakopnout do kouli…ja bych s nim na Vasem miste zadne dalsi „snazeni“ neabsolvovala :?

 
maminka201  09.03.16 00:32

Téda zažila jsi hodně :-(.Je mi to moc líto, ale život jde dál. No a tvůj manžel?..promin, ale taky bych mu nakopala do koulí :?.Přeji hodně štěstí a at je lépe.

Příspěvek upraven 09.03.16 v 00:33

 
IvaB
Kelišová 5342 příspěvků 17 inzerátů 09.03.16 00:55

Je strašně smutné všechno, co Tě potkalo. Ale s takovým partnerem bych se o další miminko ani nepokoušela. Drž se! :hug:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 09.03.16 01:56

Je mi lito tve ztraty :,( ale proboha ziveho co to mas doma za chlapa. Humus. Vic nemam co rict…

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 09.03.16 03:09

To jako s timhle muzskym snazeni o dite? Dobry vtip :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: drz se!!!

 
Ketty655
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 2 inzeráty 09.03.16 05:08

Manžel na zabiti :pocitac:

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 09.03.16 05:08

Pokud s tímto mužem chceš opravdu další dítě, tak přeji hodně štěstí. Většina z nás by od něj byla už dávno pryč. Jsi silná žena a oporu v něm myslím nemáš žádnou. Dávej na sebe pozor a hodně všechno zvaž. Smutných a samotných žen s kupou malých dětí je spousta…taky měly takové muže jako ty. :hug:

 
elot
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 09.03.16 05:49

Je mi tě opravdu líto :hug: Kvůli tomu čím jsi si prošla, ale i kvůli tomu jak se k tobě chová chlap. Proč tam vůbec s tebou byl? Aby si v klidu přečetl knížku :zed: Potkalo mě něco podobného a brečely jsme s manželem spolu. Nechápu proč s někým takovým chceš další dítě :nevim:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 09.03.16 07:11

Prožila jsi toho opravdu hodně a hodně toho ustála. Manžela bych asi vyměnila :mrgreen:,říct mě to co řekl tobě, nedala bych to a šel by. :pocitac: Držím pěsti at se zadaří a ty se dočkáš miminka. :hug:

 
Bonulinka
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 09.03.16 07:31

Paní už má 3 holčičky ( nejmladší je měsíc ), takže se asi můžeme brzy těšit na další deníčky :).
Ale chování manžela mě také zarazilo.

Autorce přeju hodně sil a štěstí, snad už máte vše špatné za sebou :hug:.

 
Lenka 80  09.03.16 07:38

Je mi to moc lito.drz se. preji hodne stesti.

 
Lenka 80  09.03.16 07:41

@Bonulinka jeee no jo.taky jsem koukala.tak to jsem moc rada ze to nakonec dobre dopadlo :-)

 
bronick
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 09.03.16 07:57

Jses moc statecna a Tvuj manzel je moc na prezdrzku… :pocitac: Mas muj obdiv, ze s nim jsi. Tech par popsanych situaci mluvi za vse. Drzim palce.

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 09.03.16 08:07

Podle fotky na facebooku vypadá pán sympaticky, ale tím chováním by se mi minimálně oddálil. A mít s ním tři dcery… třeba nám zakladatelka napíše jeho klady, které jistě převažují

 
Uživatel je onlineGorlami
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 09.03.16 08:19

Tak po takovych zazitcich bych ja osobne snazeni o dalsi dite vzdala, hlavne s takovym neempatickym blbcem, ktereho si popsala ve svem pribehu :?.

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 09.03.16 08:42

Je mi strašně líto, co jsi všechno musela prožít :,( :hug: Jsi opravdu silná žena :kytka: Doufám, že příští deníček už bude optimističtější ;)
Ale ten Tvůj muž, to je čirá hrůza :zed: To je teda „opora“ :cert:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 09.03.16 08:45

Je to hrozny, co Te potkalo. Sama si to neumím představit, posílám Ti na dálku mnoho sil a Anezce uz jen pevné zdraví, každopádně, treba je to vse uz takové znamení, ze s takovým chlapem, který Te v tak težké situaci dokáže spis jeste vic potopit, uz bys to miminko mit ani neměla… :( Preju Ti uz jen to lepší! :kytka:

 
maminka201  09.03.16 08:45

Drdlinka..Taky mám 3 holčičky :srdce:.Jinak teda už se těším na další deníčky :-)

Příspěvek upraven 09.03.16 v 08:47

 
ivulebobule
Kecalka 248 příspěvků 09.03.16 09:09

Je to strasne smutny, co te potkalo, nedokazu si to ani predstavit…ale proboha proboha proboha co ten tvuj manzel? To mi hlava skutecne nebere :roll: Hodne stesti!

 
peťka82
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 09.03.16 09:26

Jak píšou holky, je to moc smutné, co tě potkalo, ale ten blb je na tom to nejsmutnější :( a ty další děti jsou taky s ním???
A promiň, ale nedá mi to - dávat dvouletému dítěti buráky??? to by mě teda ani ve snu nenapadlo :roll: nebezpečné na vdechnutí a hodně silný alergen..uf uf…

 
whitehorse
Kecalka 266 příspěvků 09.03.16 09:37

@peťka82 někdy se dítě neptá a když to uvidí, tak sebere a sní. bohužel u nás jsme se taky nevyhnuli tomu, aby je někde (buráky) nenašel (třeba ve spíšce) a potají neuzmul. A snažit sem se mnohdy mohla co chtěla. Takže bych hned nekřičela, že dítěti nepatří ;-) jde o to, zda opravdu je dítě dostalo od rodičů a nebo si je vzalo bez vědomí rodičů. Někdy to vzití si něčeho totiž dopadne tak, že rodič začne dítě nahánět a na neštěstí je „zaděláno“ a dítě je vdechne, jen aby mu to někdo nesebral. to raději - ok, už sis to vzal, tak si sedni, v klidu to sněz a pak teprve „jdi po svém“.

 
lucindaluckatá
Neúnavná pisatelka 15559 příspěvků 09.03.16 09:49

Když jsem četla ty smutné příběhy a pak reakce tvého partnera, tak jsem si říkala, oj osud jí chce něco naznačit, no ale vidím, že sis z toho nic nevzala a pana chytrého, neempatického, evidentně nemilujícího, sis nechala, smutné, snad se vztah zlepšil, protože to, co dělal, je hnus.

 
tara3
Povídálka 39 příspěvků 68 inzerátů 09.03.16 09:51

Je mi líto čím vším jste si museli projít.

pro ty co by manžela hned opustily, ne každý muž je empatický, nebo se stydí dávat emoce najevo, nebo neví jak se k plačící ženě v této situaci chovat, třeba si myslí že když bude silnej tak to žena lépe překon… pokud je to jeho jediný problém a jinak je to skvělý otec, manžel, nechodí každý den do hospody a nosí domů peníze, tak bych mu to nevyčítala… možná vysvětlila co od něj potřebuji, ale nechápu proč by ho měla opouštět… kdyby kvůli každé chybě žena muže opustila pak by tu byly jen svobodné, rozvedené matky

 
lucindaluckatá
Neúnavná pisatelka 15559 příspěvků 09.03.16 09:56

Když se už docela kontrakce staly dost nesnesitelné, prosila jsem manžela, ať zavolá sestru. Místo toho se na mě ani nepodíval, četl si knížku a smál se u toho. Pak mi suše oznámil, že to ještě vydržím. To jsem si raději zavolala sestru bzučákem. @tara3

jak víc dát ženě najevo, že je vám ukradená a že vám dělá radost, když trpí.
No ale máš pravdu, možná nechlastá.

 
Tiffany1
Závislačka 3130 příspěvků 09.03.16 10:10

Manžel by se neměl dále rozmnožovat. Vic takových idiotů svět nepotřebuje :roll:

 
Quarta
Kecalka 462 příspěvků 09.03.16 10:11

Muselo to být strašný, projít si tím vším. Ale je dobře, že se pak zadařilo a tři holky určitě dělají radot a plní sen o velké rodině.
Ale jsem také zvědavá, jestli ty další dvě holčičky nejsou s jiným hodnějším manželem…tenhle vypadá, že hodnotí ženu jen podle schopnosti rodit děti…

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 09.03.16 10:18

Bože co to más za necitlivého manžela za de.ila :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: ja byt vama tak dite s nim uz nechci tak se chovat k manželce ma to naopak s ni proživat a byt ji utechou ane toto :pocitac:

 
tara3
Povídálka 39 příspěvků 68 inzerátů 09.03.16 10:20

@lucindaluckatá no já bych ho seřvala v tu dobu tak, že by tu sestru zavolal a knížku odložil:-)

nejsem psycholog, ale třeba se snažil hrát siláka, nebo prostě si pamatoval z prvního porodu že to chvíli trvá.

jen mi prostě nepřijde, že protože se tak chová, tak ji prostě nemiluje… nemám ráda tyhle zjednodušené závěry… navíc to může autorce ublížit…

a psala jsem pokud ostatních věcech funguje normálně, takže fakt nechápu proč zrovna vyzdvihuješ to nechlastání, já to myslela komplexně pokud v ostatních věcech vyniká, proč mu prostě jeden nedostatek neodpustit…

 
lucindaluckatá
Neúnavná pisatelka 15559 příspěvků 09.03.16 10:40

Pro mě je tohle prostě podmínka partnerství, v dobrém i ve zlém, tady pohořel na plné čáře (ok, nechlastá, nosí peníze), ale už první deníček - neměl radost z plánovaného těhotenství, i sama autorka, píše manželovi reakce s jistou hořkostí, jestli je jinak tak skvělej, tak to ani neměla psát, protože já z těch poznámek o něm vidím rudě.

můj muž mi akorát řekl: „Neřvi.“
Manžel se mnou vůbec nemluvil, ale druhý den mě odvezl. ten je hodnejManžel to nemohl moc dlouho pobrat, čím se to stalo, ale nakonec prohlásil, že to způsobilo dlouhé kojení. Začal mi nadávat, ať už nekojím.
áá pán je lékař samouk

tak i kdyby nosil miliony, prdíky mu voněly fialkama, tak prostě toto je chování hulváta, necity, omezence a nevím čeho ještě.

Příspěvek upraven 09.03.16 v 10:40

 
Uživatel je onlinekaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 09.03.16 10:53

@HanulkaUH jak jsi zjistila její fb? 8o

 
Bebuše
Echt Kelišová 7564 příspěvků 09.03.16 10:56
qq

Omlouvám se, dcera se zmocnila telefonu.

Příspěvek upraven 09.03.16 v 11:10

 
lucindaluckatá
Neúnavná pisatelka 15559 příspěvků 09.03.16 10:57

@kaja00 já jsem ho taky našla, stačí si zadat poslední dcerku do vyhledávače a z deníku, kde jsou fotka miminek, hned zjistíš jak se jmenují rodiče, no a příjmení už taky víš, tak se mrkni.

 
fashion_victim83  09.03.16 10:57

@kaja00 podle prijmeni-podíváš se na prijmeni deti, napises čistě prijmeni a vyjede ti jedna se shodnym bydlištěm.

 
Bebuše
Echt Kelišová 7564 příspěvků 09.03.16 11:02

To bylo určitě hodně náročné období. Reakce manžela mě taky zarazila, ale podobně „mimo“ reagujícího chlapa mám doma, problém je u něj v tom, že všechno prožívá hodně intenzivně, a tenhle „postoj tvrďák“ je obranná reakce. Tak třeba je to u vás podobně, pokud ne, tak je to fakt smutné… Těším se na další deníček.

 
Uživatel je onlinekaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 09.03.16 11:16

@fashion_victim83 @lucindaluckatá Já jsem asi blbá, ale nemohu to najít :oops: :mrgreen:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.03.16 12:09

Proč chceš s takovým oslem druhé dítě? Rozvedla bych se… :zed:

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 09.03.16 12:16

@reinkarnace už má 3 :think:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.03.16 12:22

@sparaxis aha..jak se řekne samice od osla?  :think:

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 09.03.16 12:32

Holky děkuji za podporu. Na obranu manžela musím říct, že tím svým chováním u prvního těhotenství (s tím že má strach)byla reakce na to, jak to zvládneme finančně a jak malou zvládneme společně vychovat a reakce u potratu byla sice strašná, seřvala jsem ho jak malého kluka (poté co mě dovezly zpět na pokoj),hned se mi omluvil a od té doby „seká latinu“.Je milý, hodný, empatický, pracovitý, snaživý a snaží se dělat maximum pro rodinu. A chybovat je lidské a odpouštět Božské. :)

 
kattulda001
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 09.03.16 12:38

Zvladla jsi toho hodne, jsi silna, ale tvuj muz? Po takovem chovani by jsem s nim rozhodne dalsi dite nechtela..

 
pe-terka
Extra třída :D 11249 příspěvků 09.03.16 13:47

Moc mě mrzí, kolik bolesti zažíváš :hug:. Je dobře, že už je Anežka v pořádku - nenapadlo by mě, co dokážou obyčejné buráky. Asi i proto je nemám ráda. Ale jednu věc si neodpustím - jak vnímáš dlouhodobě necitlivé chování tvého manžela? V těžkých chvílích, kterých bylo už několik, tě nepodpoří, ale sráží…Neumím (a nechci) si to na vlastní kůži představit :nevim:

 
pe-terka
Extra třída :D 11249 příspěvků 09.03.16 13:51

Jinak tedy nechápu název deníčku a druhotně ani jeho obsah a logiku - vždyť tvého profilu vyplývá, že už máte tři děti, z nichž Anežka je nejmladší 8o! Tak jaké druhé mimi? A co starší dcerky, o nich se nezmiňuješ…
Aha, tak se opravuji - Anežka je nejstarší…V tom případě ale nechápu, proč deníček vyšel až ted, když už se mezitím narodily další dvě dcerky…

Příspěvek upraven 09.03.16 v 14:07

 
Korčulka86
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 09.03.16 13:53

Manžel je dobrej magor, sorry :pocitac: :zed:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 09.03.16 14:08

@pe-terka Anežka je nejstarší :roll:

Příspěvek upraven 09.03.16 v 14:09

 
pe-terka
Extra třída :D 11249 příspěvků 09.03.16 14:57

@Pampeliskam Pokud jsi přečetla pořádně, opravila jsem se ;)

Příspěvek upraven 09.03.16 v 14:57

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 09.03.16 15:06

Moc smutny deniček…preji Vám uz jen pekne veci v živote.

K manzelovi se vyjadřovat nebudu, musela bych byt sprosta a to se pod tento denícek nehodí…hlavne, kdyz Vám to tak vyhovuje a jste šťastná!

 
HanulkaUH
Kecalka 258 příspěvků 09.03.16 15:51

@kaja00 velmi jednoduše. Kdyz si tu nekdo vystavi deti s celym jmenem, tak to moc prace neda… ;)

Příspěvek upraven 09.03.16 v 16:53

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 09.03.16 15:58

Manžela bych poslala do pr… a nakopala do vajec. Na snažení s ním se vyprdni. Takový s prominutím dement si Tě nezaslouží. :?

Příspěvek upraven 09.03.16 v 15:59

 
pajinkapajinka
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 18 inzerátů 09.03.16 16:52

Taky vcelku nechapu toho chlapa. Ale asi fakt v jadru nebude tak hrozny kdyz s nim pisatelka deti ma… a infarkt pupecniku z oparu??? to slysim poprve :nevim:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Naše Monička

Můj první porod


Reklama