Naše štěstí ponese jméno Anetka

Pátá část deníčku o našem snažení o miminko. Poslední deníček nesl titulek Čtyři roky čekání. Tímto deníčkem bych chtěla dodat sílu všem, kteří se nechtějí vzdát šance na vlastní miminko.

Původně jsem chtěla napsat deníček až za dva měsíce. Ale když tu čtu většinou jen smutné deníčky, ráda bych přidala jeden optimističtější. První deníček jsem psala v listopadu roku 2014. Ale kdo bude chtít, určitě si deníčky dohledá :)

Píše se duben 2018. Začali jsme se snažit o miminko v roce 2012. Bylo mi 24 let a měla jsem před sebou svatbu. Po celkem 3 cyklech IVF a 7 ketech se ve mě něco „zlomilo“. Pár let jsme nedělali nic jiného, než chodili do CARu a podstupovali samé kety. Jeden byl úspěšný, jinak nic. Po posledním pokusu ketu jsem začala mít pocit, že vlastně ani nežijeme, ale spíše přežíváme. Jediná myšlenka, kterou jsme měli v hlavě, byla ta, že se nám ani po letech snažení nedaří otěhotnět. A proč zrovna nám? Oba máme rádi děti a dali bychom za ně vše, jen abychom měli také svůj malý poklad. Nedokázali jsme si užívat život. Že jsme mladí a atd.

Řekli jsme si, že si dáme pauzu od dalších návštěv CARu. Zaměřila jsem se více na sebe. Dříve jsem ani pořádně nevěděla, co je to kosmetika, cvičení atd. Rozhodla jsem se, že třeba pomohu k otěhotnění tím, že udělám něco se svou postavou. Začala jsem chodit na cvičení 2× týdně. Vím, že to není moc často, ale od přírody jsem línější člověk :) Ze začátku jsem se musela více nutit. Ale postupem času jsem se začala těšit. Změnila jsem jídelníček a výsledky se začaly dostavovat. Už i lidé si všímali, že jsem hubenější. Dodalo mi to trochu více sebevědomí. Kterou ženu by to nepotěšilo.

V létě jsme jezdili na kratší výlety po zámcích a po krásách české země. Na doporučení jsme se objednali ke kinezioložce, která měla skvělé výsledky. Řekli jsme si, proč ne? Za to nic nedáme. Lékařům jsem přestávala věřit. Zvlášť když nám pořád říkali, že jsme mladí a přirozeně se nám nepodaří otěhotnět. Zajímala jsem se trochu o alternativní medicínu, která pro mě byla zajímavější. Nedokázala jsem si představit, co nám kinezioložka bude nebo nebude dělat. Nechci to rozepisovat, protože se to nedá popsat. Kdo nezažil, nepochopí. Ve zkratce povím jen to, že používala energii a naše tělo. Našla mi blok z 13. generace. Manželovi „odblokovala“ jen menší problémy. Odcházeli jsme se smíšenými pocity a museli přemýšlet nad tím, co nám před odchodem řekla. Za tři měsíce jsem měla přijít na další návštěvu. Aby se koukla ještě na další „bloky“.

Dny plynuly, pořád jsem chodila cvičit a tak nějak jsme oba měli pocit, že od návštěvy kinezioložky se něco změnilo. Mé tělo bylo hubenější a já spokojenější. Za 3 měsíce od návštěvy kinezioložky přišel říjen a oba s manželem jsme měli narozeniny. Muži bylo 30 let, tak jsem mu dala darem wellnes víkend. Těšili jsme se na něj.

Přiblížil se den, kdy bych měla mít menstruaci, a pořád nic. Když už bylo zpoždění více než týden, něco mi říkalo, ať zajdu do lékárny pro těhotenský test. Do té doby mě nenapadlo, že na testu najdu //. Brečela jsem jako želva a nešlo to zastavit. Po 5,5 letech snažení přišlo přirozené otěhotnění. Manželovi jsem to řekla až druhý den. Nemohl se z toho vzpamatovat. 4 dny od pozitivního testu jsem šla k lékaři. Bylo to moc malinké, tak mě objednal na kontrolu za další dva týdny. To už bylo krásně vidět i slyšet srdíčko. Krásný pocit a od té doby jsem si říkala, že teď už to musí vyjít. Vždyť paní kinezioložka „šeptala“, aby bylo těhotenství a porod bez komplikací. Přišel první screening, druhý screening a vše v pořádku. Jsem v 31. tt a mimi pořádně kope…

Ráda bych všem snažilkám popřála hlavně trpělivost, spoustu štěstí a sílu nezdávat se. Protože jen bojovníci bojují do poslední chvíle. Sami jsme to pomalu vzdávali. Vždyť 5,5 roku a deset IVF mluví za vše. Někdy je dobré soustředit se na něco jiného a budovat vztah se svým partnerem. Protože IVF je hrozný na psychiku obou lidí. A zkusit jiné způsoby než jen CARy a lékaře. Kdo tomu věří, může to i pomoci…

A víte, co nám řekla paní kinezioložka, když jsme odcházeli? Že do konce roku otěhotním… :)

Naše štěstí ponese jméno Anetka a má se narodit v červnu.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
413
27.4.18 01:08

Je fajn, že to zhubnutí pomohlo… je prokázáno, že to zlepšuje činnost vaječníků a kvalitu vajíček. Jestli ti psychicky pomohla i ta kinezioložka, je také fajn, ale nestav ji nad lékaře… to opravdu není. Mě se poštěstilo až na 6tý cyklus IVF… kdybych já spoléhala na nějakou kinezioložku, tak teď rozhodně nečekám dvojčata :) ale došly by mi vajíčka a finito… mám nízké AMH.

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.4.18 07:12

Gratuluji! :potlesk:
Ja nahodou verim pani, ktera vam pomohla. Take verim vic homeopatii a podobnym lidem. Ja tehdy v dob studii a bolesti patere navstevovala jednu pani, ktera pracovala s energii. Ta mi jen lehounce polozila ruce na zada a rekla, v klidu si poplacte… nechapala jsem, proc bych jako mela brecet, ale to uz se mi slzy kutalely po tvari a brecela jak zelva. A nebylo to bolesti! :) Nebyt tohoto zazitku, tezko se tomu veri. Fakt mazec a par takovych lidi je a plne tomu verim. Takze bez pochyb vetim, ze to pani vam pomohla :).

Tak drzim palce, at jde vse hladce a brzy se pak dockate i druheho :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
27.4.18 07:25

@Luciferka_j Děkuji. Také jsem brečela jako želva. Jsou lidé, kteří nevěří a potom ti, kteří věří. Nikomu nic nevnucuji. Jen si myslim, ze je dobre zkusit vše :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
27.4.18 07:52

Já jsem taky byla u kineziologičky. Snažili jsme se ani ne půl roku - takže pomerně krátce. Ale taky mi to někdo poradil a já tak šla celkem skeptická. Jsem spíš racionální člověk. Ale kdo nezažil, nepochopí. Byla jsme jen jednou. Měla jsem přijít za půl roku - kdyby bylo potřeba. Už nebylo. Jsou věci mezi zemí a nebem, která se nadají uchopit a popsat.

Moc gratuluji a držím palce ať je konec a i vše co tím začne jen za odměnu :)

 • Nahlásit
7629
27.4.18 08:43

:kytka: gratulace

 • Nahlásit
 • Zmínit
578
27.4.18 09:14

@Luciferka_j
Mám podobný zážitek, také jsem se u jedné paní, která pracuje s energii takto rozplakala, stačilo aby vyslovila jednu větu a mě se slzy hrnuly naprosto sami. Od te doby těmto věcem věřím…

@Ivuska88
Krásný deníček, moc ti gratuluji, čekala jsem na mimco také dlouho, ale rozhodne nemám za sebou tolik co ty. U mě nakonec pomohli prave doktoři laparoskopií a na ivf nakonec nedoslo. Jsem v 25.tt, cekam chlapečka, ale pro holcicku mám také jméno Anetka :kytka:
Drzim pěsti ať je všechno dal v poradku :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.4.18 10:40

Nádherný deníček, přeji mnoho zdravíčka ať vše klape a Anetka vám bude dělat jen samou radost ;)!

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.4.18 11:41

Děkuji Vám za sdílení příběhu a napsání pokračování vašich deníčků. :srdce:

Držím nadále palce,
Monika

 • Nahlásit
 • Zmínit
3498
27.4.18 12:08

@abcd32 já mám také nízké amh 0,72 a mám dvě děti prirozene. Taktéž jsem zdrhla totálně psychicky na dně z ivf centra a také jsem vyzkoušela kinezku. Otehotnela jsem po třech měsících od první návštěvy. Vyzkoušela jsem toho hodně a nevím co presne tomu pomohlo, Ale ta kinezka je dobrá vec, opravdu je to potreba zazit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3498
27.4.18 12:11

@Ivuska88 gratuluji. Také jsem po kinezce rvala a rvala a pak mi ještě paní řekla, ze přijde vztek a mám ho pustit ven. Opravdu večer dosel a rvala jsem do polštáře. Vybrecela jsem asi všechny životní křivdy… do tří měsíců jsem byla v tom.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
27.4.18 12:39

@Mallorka Děkuji. Jsem ráda, ze nejsem sama, komu kineziolozka pomohla :-) takže na tom opravdu musí něco být :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
125
27.4.18 15:21

Moc gratuluji a preji uz jen šťastné chvíle. Říká se že trpělivost růže přináší u vas slo však uz o víc než jen pouhou trpělivost. Smekám před vaší odhodlaností a sílou bojovat :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
27.4.18 15:36

@Luren Děkuji :-) neříkám, ze to bylo snadné, ale hodne se nám utvrdil vztah s manželem. Takze jsme byli na vše pořád dva :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.4.18 15:51

Je mi 34 let. Otehotnet jsem si prala od 26 let. Ovsem ma diagnoza nebyla moc prizniva. Pred 8 mesici mi doktori rekli, ze v mem pripade je moc faktoru proc to nejde. Tak nejak jsem se smirila s osudem a taky se zamerila na sebe - cviceni, zdrava strava atd. Take jsem nemohla uverit tem dvema carkam na testu. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
27.4.18 16:04

@ludmilaadamkova jeeee :-) tak tomoc gratuluji. v kolikatem jsi tt? nebo uz máš mimi? :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21166
27.4.18 16:24

Takže lékaři měli pravdu, otěhotněla jsi přirozeně, když jsi změnila životosprávu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.4.18 16:28

@Ivuska88

Ted zacinam 18 tyden. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
125
27.4.18 17:57

@Ivuska88 No ano manzela jsem zapomela zmínit. Musim se přiznat, ze jsem nejdřív vyhledala předchozí denicky, nez jsem precetla ten závěrečný a měla jsem hruzu z toho, ze narazim na slovo rozchod nebo rozvod.Vim že to muselo být hrozně těžké. Ja sama jsem nezažila problemy s početím, ale jsem matka čtyř dětí, miluju děti a jak jste sama psala život bez dětí musí být strašně prázdný. Moc vám přeji rychlí a bezproblémový porod :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
193
27.4.18 17:58

Moc hezký deníček. Gratuluji a přeji at Vám holčička dělá jen samou radost :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1233
27.4.18 18:07

Hezké, hlavně mnoho zdravíčka a koukám, že to zatím u několika deníčků fungovalo, že se přestali snažit a vyšlo to. I když nedokážu si představit sex, při kterém bych si otěhotnění nepřála (krom znásilnění, což se mě naštěstí netýkalo). Kineziologii moc nevěřím, mně řekla jedna, že otěhotním před 3 lety, druhá, že už za zdva měsíce (což už je skoro 4 roky), pravdu neměla ani jedna. Na druhou stranu věřím v něco mezi nebem a zemí, tak jsem třeba měla smůlu (i když to byl vždy někdo vyhlášený, s recenzemi od známých a třeba i z diskuzí zde a na dalších webech pro dámy). A vy štěstí :) Anetka je pěkné jméno, přeji, ať vám dělá samou radost a přibyde pozitivní deníček za pár měsíců ;) :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
288
27.4.18 18:54

Velka gratulace :kytka: A mimochodem - moc pekne jmeno. Taky mame doma Anetku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
27.4.18 18:57

Ještě nemáš prcka doma. Já jsem bohužel hodně zatížená mým vzděláním, takže klidná na duši jsem začala být asi až od 3.měsíce našeho synka. Hodně se toho může pokazit, příroda je nemilosrdná. Přeji ti, ať tě nic z toho nepotká, ať se těšíte zdraví, lásky a štěstí :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
27.4.18 22:20

Velká gratulace taky máme Anetku a v bříšku ještě nevíme jestli holčička nebo chlapeček :palec::srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3201
27.4.18 22:59

Držím moc palce, ať je vše jak má být. :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
669
27.4.18 23:01

Moc gratuluji :potlesk: vím, jak se asi cítíte. Já jsem se dočkala zdravého syna až ve svých 40ti letech. Po 15 letech snažení, 6ti potratech (zkoušeli jsme i IVF), jsem otěhotněla přirozeně a navíc jsem těhotenství zjistila až v 10tem týdnu. No a teď jsem ta nejšťastnější máma na světě. Můj syn je můj zázrak :* :roll: :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
636
28.4.18 08:43

Ahoj, moc gratuluji. Já měla za sebou ZT a od prosince 2016 se nám nedařilo otěhotnět. V březnu 2018 už jsem toho měla dost a na doporučení kamarádky jsem se vydala k jedné paní léčitelce, která pomáhá s neplodností. Mimochodem byla u ní i právě tato kamarádka, které se nedařilo otěhotnět 3 roky. Tak jsem sedla do auta a jela na smluvenou schůzku. To co se u ní dělo je těžko popsatelné, protože jak říká autorka deníčku, kdo nezažil, nepochopí a strašně těžko se to vysvětluje. Každopádně jsem u ní byla 14.3., dodržovala jsem vše co mi řekla a to včetně poctivého pohlídání ovulace (což jsme dělali stále) a bum…31.3. jsem našla na testu druhou čárku. Teď už máme i srdíčko a já věřím a cítím, že tentokrát bude těhotenství prosperovat až do konce. A o kilech navíc bych mohla povídat… :srdce:

Příspěvek upraven 28.04.18 v 08:45

 • Nahlásit
 • Zmínit
3251
29.4.18 01:49

@abcd32 jak vidíš, kinezioložka pomohla víc než lékař, takže chápu zakladatelky nadšení a moc jí gratuluju. nejhorší je, se tupě odevzdat těm „bohům v bílých pláštích“ a chtít po nich zázrak. i já jsem se mockrát přesvědčila, že dr.toho dost podělají a pak člověk lítá po fyzio a řeší jejich chyby na vlastní náklady, hlavně finanční + čas.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21166
29.4.18 15:50

@mattule Myslím, že zakladatelce hlavně pomohlo, že konečně překonala svou lenost a změnila svou životosprávu i přístup. A jestli je někdo schopen se jim tupě odevzdat a čekat na zázrak, pak se nesmí divit, že lítá a řeší svůj špatný přístup na své náklady.

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
29.4.18 17:05

@hanka.br. Myslím, že vůbec nevíš, co pisatelka prožívala a taková poznámka je hodně, hodně necitlivá. Nevím, jestli jsi někdy řešila problémy s otěhotněním (asi ne, protože jistě dodržuješ správnou životosprávu), ale často je problém mnohem, mnohem hlubší. Fascinuje mě, jak si každý dokáže rychle na životní příběh druhého člověka udělat svůj vlastní názor :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
29.4.18 17:06

Blahopřeji k vytoužené holčičce. Buďte spolu moc šťastní!!!

 • Nahlásit
 • Zmínit
21166
29.4.18 17:17

@karjak O čem to mluvíš? Vždyť to přesně zakladatelka popisuje, dokonce stejnými slovy. Byla línější člověk, změnila životosprávu, jídelníček, začala cvičit, věnovat se sobě, zhubla, otěhotněla. Jistě ji to neuráží a je na to pyšná - taky má být na co. Ale promiň, že si myslím, že otěhotnění je důsledek těchto pozitivních změn a ne nějakých seancí - to si myslím. Můžeš dokázat, že to tak není?

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
29.4.18 17:40

@hanka.br. Nevím jestli jsi četla vsechny mé deníčky, ale problem s otehotnenim nebyl jen u mě, ale také u manžela. Měl horší spermiogram(skoro katastrofální).Mě to neurazi, ale znám i takove ženy, které sportuji, žijí zdrave a presto spoustu let nemohou otěhotnět. Protoze nikdo z nás nezná přesný problém, proč nemohou otehotnet..

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
29.4.18 19:31

@Ivuska88 :kytka: Bohužel, mnoho žen má tendenci odsoudit na základě vlastní představy… Moc mě na emiminu mrzí, jak na sebe mohou ženy být útočné… A kdybychom měly dodržovat všechny, rady, které nám, jistě v dobré víře, dávají ženy kolem, tak nám na to jeden život nestačí :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
29.4.18 23:08

Moc gratuluji! Na kineziologii nedám také doplatit. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
30.4.18 08:56

@hanka.br. Otěhotnění je tak nevyzpytatelné, že nemůžeš vědět, co pomohlo. Jistě, dostat tělo do kondice jistě pomůže. Kde ale bereš jistotu, že byla paní líná a pohodlně se spolehla jen na doktory? Nejsem moc zastánkyní léčitelů a podobných, ale co my víme. I kdyby to pomohlo jako placebo… Víš, ono je tohle hodně citlivé téma a tvrdit, že paní neotěhotněla tolik let jen proto, že byla vlastně lenivá a mlsná je velmi povrchní. Určitě obě známe spousty žen, které kouří, pijí, necvičí a těhotní jak na běžícím pásu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
30.4.18 10:01

@karjak Děkuji :) Cca pred 3 roky jsem zhubla, ale necvicila. Takze sice jsem byla líná na cvičení, ale stačí změnit jídelníček a kila jdou dolů… :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21166
30.4.18 16:36

@karjak To jsem si naběhla, že jsem si dovolila vyjádřit něco jiného, než nadšený údiv nad schopnostmi kinezioložky, která pomůže k otěhotnění odblokováním 13.generace. Źe je paní líná jsem nenapsala já, ale to o sobě napsala zakladatelka sama. Já bych si to nikdy nedovolila. Změnila svůj přístup ke svému tělu i sama k sobě a to je podle mě k otěhotnění mnohem důležitější, než odblokovat generace - ale budiž. Trošku mi to připomíná nadšení ze zázračných pilulek na hubnutí, které je třeba podpořit změnou jídelníčku a dostatečnou dávkou pohybu a pak budou fungovat úžasně. A světe div se - ony fakt fungují. Nechte to být, zbytečně se bude diskuze zakladatelce plevelit nářky nad útočností uživatelek. Zakladatelko - hodně štěstí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
30.4.18 19:30

@hanka.br. No, asi se nebudeme hádat - paní kinezioložku nevychvaluju, to opravdu v mém příspěvku napsané není. Ale kdo nezažil zoufalství z nemožnosti otěhotnět, nepochopí, že páry hledají naději kdekoli.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2
30.4.18 21:09

Mohla bych se prosím zeptat, odkud ta paní byla?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.5.18 18:22

Gratuluji. Jste dobří, že jste vydrželi. Muselo to být psychicky náročné období. Osobně úspěch přičítám náhodě a zhubnutí + změna jídelníčku. A také větší psychické pohodě, ke které mohla přispět paní kinezioložka.

Ať je Anetka zdravá a pěkně roste.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4.5.18 10:57

Taky mame stesti Anetku!
A taky Viktorku a Adamka.
Drzim palce,..musi byt uzasne, kdyz se to po tolika letech povede :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit