Naše trnitá cesta k miminku

Toto je deníček o tom, jak už nám s partnerem docházejí síly. Ten, kdo prochází procesem umělé oplodnění, tak bude dobře vědět, o čem mluvím. Teď jsem již po 2. IVF a 5 nezdařených KET. Zbývá nám již poslední embryo KET. Asi leden 2017.

*

Na začátek pro shrnutí. S partnerem jsme spolu od roku 2010. Když jsme si po dvou letech řekli, že bychom si přáli založit rodinu, v duchu by nás ani nenapadlo, čím vším si budeme muset projít. Byla jsem čerstvě po škole a dva roky se nedařilo najít práci, všude nezaměstnanost, a stále jen nějaké brigády.

Spolužačky ze střední postupně přidávaly na internet fotky svých dětí, a my jsme si řekli že…, že bychom si miminko taky moc přáli. Tak začala naše cesta snažení, a snažení a každý měsíc samozřejmě nulový výsledek.

Tak jsme to zas na chvíli přestali řešit. Bylo léto 2014 a my jsme se chystali na dovolenou v Řecku. Ihned po dovolené, červenec 2014, byl již přítel domluvený na spermiogram do CARu, jestli je v pořádku.

Zpráva byla pro nás oba zdrcující, když jsme se dozvěděli, že v podstatě nemůže mít děti, že šance na přirozené otěhotnění je nulová. Diagnostikovali mu azoospermii. Byl to pro nás šok, a tak jsme začali řešit otázku umělého oplodnění.

Začal kolotoč všech vyšetření, genetika, imunologie, atd. Já byla na laparoskopii/hysteroskopii, jestli jsem i já v pořádku a to vyšlo všechno ok. Genetika v pořádku a krom toho, že mi zjistili blbou srážlivost krve (leidenskou mutaci), tak bylo vše v normě.

Byl listopad-prosinec 2014 a my jsme měli všechny vyšetření, testy hotové a vše bylo v pořádku. V CARu jsme se domluvili na 1. IVF na leden 2015. Kontrolní spermiogram potvrdil azoospermii, tak jediná šance, jak získat partnerovy spermie, byla operace MESA/TESE -odběr vzorku spermie přímo z tkáně. Já podstoupila odběr vajíček, přítel operaci MESA/TESE. 5. den kultivace se vyvíjelo pouze jedno jediné embryjko (ze 13).

Hrozil mi dle výsledků krve hyperstimulační syndrom a mě vysoce nedoporučili jít ihned po 5 dnech na ET. Čekali jsme další měsíc a v únoru 2015 jsme podstoupila 1. KET s jediným naším společným mrazáčkem, samozřejmě neúspěšně. :(

Další cyklus IVF nám byl doporučen až po létě 2015. V srpnu 2015 jsme byla na odběru vajíček. odebrali mi 26 folikulů. Tentokrát jsme použili spermie dárce, protože nám to doporučili. Partnerovy spermie, které našli při minulém IVF při operaci MESA/TESE, nejsou moc kvalitní, tak aby se neopakovalo to, co minule. Hlavně po tak krátké době nemohl jít zas pod kudlu…

Po 5denní kultivaci jich zbylo 5, všechny výborné kvality, jen jsem opět nemohla podstoupit ET hned, protože hrozil OHS. Takže jsem musela počkat do října na 2. KET. Říjen 2015 - neúspěšně. :(

3. KET - leden 2016, to už jsem bez práce, protože mi netolerovali mé neustálé absence ohledně vyšetření atd. Ale tentokrát jsem poprvé na testu viděla 2 čárky. Tedy společně s přítelem, a ani jsme tomu nemohli uvěřit. Bylo to teprve 7. den po KETu. Tak nádherný pocit ale nevydržel dlouho a v 8. týdnu těhotenství přestalo tlouct srdíčko a plod se přestal vyvíjet. Takže následovala kyretáž a čekání 5 měsíců do dalšího KETu. Jak já naivní si myslela, že když najdu těhotenský test, že už půjde vše jak po másle.

Byl červen 2016 a nás čekal už 4. KET. Našla jsem si brigádu, kterou bych mohla vykonávat i po zavedení, a doufala, že když přijdu na jiné myšlenky v práci, už se konečně zadaří. Omyl - opět test a krev negativní… Sami v centru už tomu nevěří, že po tolika pokusech nic. Asi jsem jediná…? Nebo nevím. Domluvili jsme se teda na konec srpna, poprvé po tak krátké době na další, už 5. KET a já už bez veškeré energie jsem tušila, že to zase nevyjde, ale pořád jsem doufala. Testy opět bez výsledku… 14 dní uběhlo jak voda a my jsme zase tam, kde jsme byli.

Máme už poslední embryo… a eventuálně někdy v budoucnu 3. IVF. :(

Jsem už fakt v koncích a nevím, co už bych měla udělat k tomu, aby se zadařilo.
Podstoupila už jsem snad všechno, co se dá, rehabilitace, cvičení Mojžíšové, akupunkturu, čínskou medicínu, bylinky. Nic nezabírá. :( Jo a psa jsme si pořídili jako terapii, alespoň tak je trochu líp.

Momentálně se blížíme k částce 200 000 korun, co už jsme za IVF a všechny pokusy zaplatili… Člověku už dochází síly a ve všem ztrácí naději… Já už ani nevěřím, jestli to poslední vyjde. Už nemam ani chuť do CARu chodit - jen rýžují z lidí peníze, nic víc. Člověk už jim ani nevěří, a já už jsem i na to prostředí alergická. Na jednu stranu tam chodíme jak do sokola a na druhou stranu bych si já přála, aby to co nejdříve vyšlo.

Chtěla jsem se touto cestou alespoň trochu vypsat, páč to vše v sobě dusím, a třeba od vás uslyším nějaké smysluplné rady, co bych pro to ještě mohla udělat. :( Je mi už vážně na nic.

Snad nebude můj deníček nijak otravný, že si jen stěžuju. Stěžuju, já vím, ale třeba je tu někdo, kdo mi poradí, co bych pro to ještě mohla víc udělat. Nebo zda má někdo nějaký podobný příběh jako já… což pochybuju. Vím, že nejsem jediná, ale samotné mi to tak přijde.

Snad tu někdy budu moct dát deníček o něco pozitivnější, pokud se zadaří.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
11.9.16 01:01

Preju hodne stesti :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.9.16 01:25

Víš, pokud ti mohu za sebe neco poradit, pak je to : VĚŘ!
Vim, ze se mi to radí a ze je to težké, ale kdyz do toho jdes s tim, ze je to předem prohrané, pak je. Podvědomí je mocný čaroděj.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.9.16 01:32

Máte zprávu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
mynames.katrine
11.9.16 05:48

Preji hodne stesti pri poslednim embryu a drzim palecky, aby to vyslo… Jen se optam - teoreticky, myslis že kdyby si měla jineho partnera, že by to normalne neslo?

 • Upravit
9344
11.9.16 07:04

Co treba na 3ivf zkusit jiny car? Casto vidam, ze se to tak deje.. kazdy leci preci jen trosku jinak

 • Nahlásit
 • Zmínit
6082
11.9.16 08:31

Ja se divim, ze jste se nejdriv nepokusili napravit manzeluv zdravotni stav. Spravna dieta a urcite bylinky muzou udelat zazrak.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17308
11.9.16 08:31

A co IUI s darcovskymi spermiemi? Tak jako tak mate darcovske spermie, muzete to zkusit 6× za rok, to uz je slusna pravdepodobnost.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.9.16 08:38

Anonymní a teoreticky vy by jste odešla od partnera kuli tomuhle? Já ne protože ani on si to nevybral…přišlo by mi to dost sobecké. Zakladatelé držím palce :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21391
11.9.16 08:48

@Cuddy
Zakladatelka si asi s jiným mužem dítě nepřeje. A její muž taky nechce napůl cizí dítě.

 • Nahlásit
 • Zmínit
17308
11.9.16 08:51

@Russet no a spermie darce pri druhem ivf se lisi jak od spermii darce pri iui?

 • Nahlásit
 • Zmínit
21391
11.9.16 08:58

@Cuddy
Toho jsem si nevšimla :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5026
11.9.16 09:41

Ahojky zakladatelko, naprosto vim, co prozivas, jsme na tom dost podobně, jen s tim rozdílem, ze manžel ma své spermie, sice ne vubec kvalitní, ale pri dodržování určitých zásad se dostaneme na úroveň, kdy jdou odebrat a da sw vybrat par hezkých, za embrya jsme vždy dostali pochalu jak jsou krásná a do ted se taky nezadarilo, jednou zamlkle a 4×vubec nic, přesto se nevzdáváme a myslíme pozitivně, i kdyz nekdy mam chut se na vsechno vyprdnout. Jak uz tady nekdo psal, zkuste změnit car, ja změnila teda jen lékaře v rámci car, ale je to pro me novy směr a ceka nas ted poslední KET :) jeste co by slo udelat, pokud bude potřeba nove ivf, tak nechat vyšetřit embrya pomoci genetického vyšetření, to by taky mohlo odhalit nejaky problem! Strasne moc ti držím palce!!! Bud statecna a neztracej naději! :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.9.16 10:05

Ze zoufalství jsme s manželem zkusili Reiki terapie. A to upozorňuji, že jsme oba pragmaticky smýšlející a alternativám moc nevěříme…
Reiki „mistryne“ nám oběma porovnala čakry, já docházela na terapie každý týden až do porodu :)

 • Nahlásit
8100
11.9.16 10:50

Jste praktický příklad, co si lékaři a pojišťovny představují pod pojmem bezplatné.
Uvažovali jste o adopci?
Možná kdyby jste měli rozděláno na více frontách, nebyl by to takový stres.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.9.16 11:27

Nám se zadařilo (po IVF) až po deseti letech všemožného snažení, kdy už jsme měli rozjetou adopci. Taky jsme změnili CAR z „hogofogo“ na obyč Apolináře a vyšlo to. Minimálně z finančních důvodů bych ti doporučila inseminaci s dárcem. Hormony se u toho berou minimálně, takže i ze zdravotních důvodů. A opravdu věř…když se ohlédnu zpět a kouknu na syna, který nám tu teď běhá, podstoupila bych všechno znova, protože to za to stálo.
Držím palce. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
513
11.9.16 11:28

To zoufalství z bezmoci je úplně hmatatelné. Až mě z toho mrazí. Já chci mít své vlastní dítě a udělám pro to všechno za každou cenu. A kam se podela pokora? Co se třeba naučit přijímat život takový, jaký je a odprostit se od myšlenky, že jen život s vlastním dítětem může být naplněný? Možná, že kdybyste myslela pozitivněji a nelamala to přes koleno, tak by to vyšlo. Stává se to, zázraky se dějí. A často právě tehdy, kdy už pár nedoufa, že by to mohlo vyjít a vnitřně se zklidní.
Já vím, mě se to mluví, když mám vlastní děti, ale člověk přece nemusí nemít děti aby dokázal žít pokorně. Myslím, že je to hlavně o přístupu a úhlu, kterým se na to podívám.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4819
11.9.16 11:32

Návrh @Cuddy se mi zdá dobrý (IUI s dárcem). Ještě by se hodilo vyšetření na imunologii, ať máš do dalších pokusů jasno, že u tebe je vše v pořádku.
Trochu mě mate, že z takového počtu vajíček (psala jsi o folikulech, ale i tak počítám, že vajíček bylo hodně) vzniklo 5 embryí. Pokud byste se na tom shodli, ještě máte možnost jít do darovaných embryí.

Co se týče takových těch věcí, co pro to můžete udělat vy sami, tak za sebe říkám, že zaručená rada není. Pozitivně jsem zrovna nemyslela, rehabilitace jsem neměla, bylinky jsem neužívala. Prostě to vyšlo, vidím v tom spíš štěstí. Jediná věc, co mě napadá - změň doktora nebo rovnou CAR. Považuju v tomhle ohledu za hodně přínosné, když svému lékaři věříš, že ti k dítěti chce pomoct.

Jinak přeju hodně štěstí!

 • Nahlásit
 • Zmínit
Lenka 80
11.9.16 11:34

Bude to znit blbe ale pokud dojde na 3 ivf a bude vam zase hrozit hyperstimulak nechte si i presto embryo zavest.to je totiz nejvetsi sance ze se ujme.telo je totiz nabuzeno hormony a nejvic pripraveno.byla chyba ze jste transfer vzdycky odlozili.to iui s darovanym sperma neni vubec spatnej napad kdyz vy jste v poradku. neleze to tak do penez a 6 pokusu je hodne. nevzdavejte a bojujte. vyjde to :-)

 • Upravit
4840
11.9.16 12:21

:hug: :hug: taky se přimlouvám za změnu CAR..

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.9.16 12:49

Vím, jak ti je. Ale ono to dobře dopadne, i když si to teď nemyslíš, uvidíš :hug: nám se povedlo po devíti letech, sedmi inseminacich, třech IVF, jednom SP, atd atd. Moc držím palečky :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.9.16 13:12

A když ty jsi v pořádku a manželovy spermie jsou špatné a teď už stejně používáte spermie dárce, tak proč nezkusíte raději IUI se spermiemi dárce? Je to míň invazivní a levnější a necpala bys do sebe tolik dryáků, které ti evidentně nedělají moc dobře. A třeba je to v téhle fázi už taky trochu v hlavě a ty by ses hodila víc do klidu a šance na početí by se zvýšila.

Edit: Aha, teď teprve procházím diskusi a on už to tu někdo psal.

Příspěvek upraven 11.09.16 v 13:14

 • Nahlásit
 • Zmínit
1507
11.9.16 13:46

Kačenko, přeji hodně síly a víry v to, že jednou to vyjde. Vím přesně jak ti je ta neskutečná bezmoc snažit se udělat něco co by pomohlo, ale ono pořád nic. Máme vybrané všechny ivf pokusy, peníze je čím dál těžší šetřit. Také jsme zkusili vše od bylinek, rovnaní kostrče a nevím co vše. Snažíme se přes 6 let a síly ubývají :/ Ale pořád tam ta víra je, že zázraky se dějí, tak snad i nám i vám :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
46
11.9.16 14:25

Ahoj, moc dobře vím čím procházíš.. Mám za sebou 3. IVF a nakonec z toho mám jednoho syna a ten se mi ještě narodil předčasně 26+1 tt.
První 1.IVF nic. Druhé IVF se ujmuly dvě embria, ale bohužel jsem v 21 tt začala krvácet a o obě miminka jsme přišly najednou..
V roce 2014 jsme šly do třetího. Mám z něho syna, který se narodil předčasně. Naštěstí je zdraví.
Držím palečky, aby Vám to vyšlo..

 • Nahlásit
 • Zmínit
19177
11.9.16 14:28

Moc dobře vím, jaké to je podstupovat IVF.. neúspěšně. Ale u Tebe mi nesedí víc věcí.
Hned na začátku - 2 roky bez práce? Pořád mě baví, když se někdo vymlouvá na nezaměstnanost. Po škole a bez dětí je hledání práce jednodušší. Zajímalo by mě jak si budeš hledat práci potom.. Stejně to, že Tě vyhodili z práce kvůli tvým častým absencím kvůli vyšetření, taky jsem chodila do CARU, několikrát měsíčně a vždycky jsem se domluvila tak abych v práci chyběla co nejméně. Snad každý CAR ordinuje i v pozdních odpoledních hodinách. A který CAR navštěvujete, že vás to vyšlo na 200 tisíc?? :think: :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Smazaný anonym
11.9.16 14:35

Pokud je zakladatelka v pořádku, spermie manžela evidentně nefungují a je ochotný přistoupit na dárcovské sperma, pak nevidím důvod pro tak náročné úkony jako odběr vajíček, ale kvalitní vitamínová strava a IUI to jistí a rozhodně je to mnohem méně invazivní zákrok, o penězích ani nemluvě.

 • Upravit
4147
11.9.16 15:38

V mem podpisu uvidíš, ze se nam podařilo 4. IVF s miňimalni stimulaci. Manžel ma bohužel též azoospermii, ale bohužel jsme bez naděje zisku spermii, takže všecky nase pokusy byly s dárcem. Podstoupila jsem několik IUI a zadarila se az 4. IVF. ja se te musím zastat v tom, ze teda IUI zas tak levná záležitost neni. Zaplatíš samotnou IUI, spermie, nějaké léky a 10000 jak vy šitých. Na to jak ma malou úspěšnost, tak to zrovna ideální řešení neni. Ja jsem na IUI šla, když jsem se na IVF ještě necítila nebo pokud mi dobihala stimulace od IVF a tim pádem jsem do sebe žádné léky necpala. No a co me asi pomohlo? Asi hlavně to, ze jsem si musela dat nějakou chvíli od všech pokusu pokoj a trosku se zas nadechnout a užívat si sportu a jiných věci, které jsem pri věcných stimulaci nemohla. Proste si vyčistit hlavu. No a taky jsme uz měli rozjednanou adopci a taky jsem změnila CAR. Zarazí me, ze uz po prvním hyperstimulaku si u tebe doktor nedal pozor, aby se to ne opakovalo. Když je folikulu moc, tak ty vajíčka pak nebývají tak kvalitní:(

 • Nahlásit
 • Zmínit
27158
11.9.16 16:14

Taky bych zkousela IUi s darcem, 10.000 za IUi je naopak hodne prehnana castka, pokud u zeny normalne probihaji ovulace, da se delat i bez leku, pripadne s clomifenem. Zajima me tedy, zda jste IUi s darcem uz podstupovali a pokud ne, proc vam toto nedoporucili. Mas problemy s ovulaci?

Co se tyka zavadeni embrya az dalsi cyklus, naopak se to dnes jevi jako novy trend a doporucuje se nekdy i u pacientek, u kterych OHSS nehrozi. Takze v tom bych chybu nevidela.

Co se tyka otazky, proc to nejde - to je na tom to psychicky nejnarocnejsi. Ze nevis a mas pocit, ze uz neni nic, co by clovek mohl vice udelat.

Pokora - ano, ta je nutna a ta je, ne ze neni. Clovek, ktery deti ma na prvni dobrou, ti vyklada o pokore? Vtipne. Cekani, trpelivost, premysleni jak tomu dopomoci vyzaduje praveze hodne pokory, bez ji se clovek totalne zhrouti. Je to velka beznadej, ovsem stejne clovek bojuje dal. Ano, bojuje, protoze mit deti je touha obrovska a pochopitelna a je i pochopitelne, ze se ptas, co muzes udelat dal. Ten kdo pise o pokore nekomu, jehoz partner ma azoospermii, by se mel jit dovzdelat v biologii, patrne si neuvedomuje, co to znamena.

Rada bych ti pomohla nejakou radu, ale tech az tak moc neni. Delej to, co ty citis, ze bys mela delat, premyslej, zda je cesta lekaru ta spravna, urcite se zajimej o to, co je medicinsky kozne udelat a debatovat o tom s nimi. Zmenu CAr bych po KEtu taky zvazila.

Drz se a hodne sil. :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4147
11.9.16 19:50

Co ja vim, tak nejlevnější IUI v brne bez stimulace je na Obilnaku - IUI 700 Kč + spermie 3500 Kč, reprofit IUI 1500 Kč + spermie 5000 Kč. Na to ze je úspěšnost okolo 15 % ty pokud mas pouze 1 folikul a vlastne nevíš, jestli v něm je vajicko, tak zas tak levná záležitost to dle me teda fakt neni.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.9.16 20:07

Děkuji všem za komentáře, Bohužel možnost IUI nám nikdo nenabídl. Určitě o tom budeme přemýšlet, ale čím dál víc přemýšlíme nad změnou centra, pokud by jsme šli do 3.IVF. O adopci vůbec nepřemýšlíme, já jsem v pořádku tak bych alespoň jedno své dítě mít chtěla. Přítel se už smířil s darovanýma spermijema, ale i tak budeme teď docházet na kliniku čínské medicíny v Praze a zkusíme to zase bylinkami a akupunkturou, to ničemu neuškodí a třeba i pomůže. Každopádně se ale i tak snažím myslet pozitivně. V našem CAR už není snad jediný doktor kterému bych důvěřovala a to je myslim že taky špatně vystřídala jsem už snad skoro všechny, protože si Vás tam přehazují jak horkou bramboru. Teď při dalším nám nám řekli, že pokud půjdeme do 3. IVF tak už automaticky budou dělat vyšetření PGD/PGS aby zjistili příčinu zda jsou embrýjka úplně ok to stojí 15.000.

 • Nahlásit
 • Zmínit
493
11.9.16 20:45

Ja vim, ze se na me tady asi vsechny sesypete…ale tohle je presne ta situace do ktery se nikdy nechci dostat…jsem zatim jeste bez deti, ale kdyby snazeni melo vest presne k popisu v denicku tak se na to asi vyprdnu…jako mit vlastni dite by bylo fajn, ale sama sobe takhle ublizovat fakt nehodlam…uz ted vim, ze max 3× ivf nebo ket a pak proste konec. Radsi se smirit s nevyhnutelnym a jit do adopce a nakonec mit z toho treba i dobbry pocit, ze jsem par detem dala tu moznost mit normalni detstvi v rodine a ne nekde v decaku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
743
11.9.16 20:48

Ahoj, i ked smutne, pekne napisany dennicek, snad ti to aspon trosku pomohlo. Nechcem zniet ako klise, ale suhlasim, ze psychika je prvorada.

Ako sama pises, ked neveris doktorom, urcite zmen centrum a porozmyslaj o alternativach, i ked v inej krajine, moznosti je vsade velmi vela. Keby som bola na tvojom mieste a cas by to dovolil, urcite by som sla do alternativ v zapadnych krajinach a neobmedzovala sa len liecbou jedneho centra, toboz ked su take nakladne (cim nechcem povedat, ze inde nie su, ale ked do toho vrazate tolko penazi, aspon musite byt spokojni s priebehom, s doktormi a vsetkym). Ale to predbieham, len pisem, co ma napada.

Prajem vela stastia, nech vidis vysnene 2 ciarky, predpokladam, ze ste stale mladi. A urcite daj vediet o priebehu. Vela lasky a porozumenia!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1208
11.9.16 20:52

Ano, chce to věřit, že to jednou vyjde. My si s manželem na naší vytouženou holčičku, i když bylo jedno zda holka nebo kluk, počkali celých dlouhých 8let a vyšlo právě to poslední embrijko z Ketu. A nikomu nepřeji ta zklamání vždy když to nevyšlo, o penězích raději nemluvím. Takže moc a moc palce :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
743
11.9.16 20:53

@Leenvecka tak zosypeme…asi to len autorke moc nepomoze. Potrebuje pomoc v alternativach, ktore vidi ako riesenie. A myslim, ze to je prakticky nepredstavitelna situacia, ak ju sama neprezivam.

 • Nahlásit
 • Zmínit
19177
11.9.16 21:22

@Kačenka05 PGD/PGS proplácí pojišťovna, jinak to stojí okolo 50 tisíc.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1918
11.9.16 22:08

@Kačenka05 Typický přístup CARu, který funguje hlavně pro to, aby ždímal z lidí prachy. :zed: Ty jsi dle vyšetření v pořádku, jste ochotní akceptovat darované spermie a nikdo vám nenabídne inseminaci??? Být tebou, jdu od nich pryč. Anebo si to IUI zkuste vybojovat. Nás od toho taky zrazovali a 2× se povedlo, máme 2 krásné, zdravé děti. Jasně, kdybychom šli do IVF, tak z nás mají pár desítek tisíc, takhle měli jen pár tisíc. :roll: Jen informativně - v našem CARu jsme za samotnou IUI neplatili ani korunu, nemusela jsem brát léky na stimulaci, takže jsem platila pouze injekci Pregnylu těsně pře výkonem (cca do 100 Kč) a dárcovské spermie za 2000 Kč pro jednu IUI.

Jinak celkově k té azoospermii - nehledali příčinu? Protože u azoospermie zpravidla nějaká příčina je, nejčastěji genetika. Předpokládám, že karyotypy vám dělali a asi vyšli v pořádku, ale co něco jiného??? Hážu odkaz na diskuzi, kde jsem to už s jednou holčinou řešila, ať to nemusím všechno vypisovat znovu: https://www.emimino.cz/…rmie-264711/

Držím pěsti! Neztrácej naději a sílu, naopak zkus více bojovat! :kytka: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1191
11.9.16 22:12

@Leenvecka tak tohle si myslím je úplně blbě. Adopci zvol ne že ti nic jiného nezbývá, ale že to adopcatko opravdu chceš! K tomu je potřeba opravdu dospět.
Zakladatelce přeji hodně štěstí!!!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1125
11.9.16 22:22

@Leenvecka vidíš a mně vždycky přijde zvláštní, jak tolik lidí píše, jak by hned šli do adopce. Vždyť to je hrozně závažný krok, na kterém se musí oba partneři shodnout a také ne každý je právě schopný adopci zvládnout. Mně např. manžel řekl, že si právě není jistý, jestli by dokázal mít rád „cizí“ dítě, tak jsem to prostě musela akceptovat (když jsme spolu chtěli zůstat). A už jsme pomalu začali mluvit i o plánu B - bez dětí. Naštěstí zůstal nenaplněn.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1125
11.9.16 22:24

@Lístečka :P byla jsi rychlejší :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
40289
11.9.16 22:39

@Kačenka05 za PGS jsem platila 5 tis - muj CAR to posílal do Brna do Repromedy, tak se asi platilo to vše okolo, jinak to platí pojišťovna (jen některá), ale 15 tis je na to aby jsi to platila celé malá částka a na to aby jsi platila za „manipulaci“ zas sakra velká částka

 • Nahlásit
 • Zmínit
1125
11.9.16 22:44

Při čtení mě taky napadlo to IUI, jak se píše dřív. Já jsem na IUI chodila před lety (ne od dárce) a těch 6 do roka bylo zdarma. Jen jsem některý cyklus brala Utrogestan (měla jsem teoreticky pokaždé, ale některý cyklus jsem nebrala, dávala jsem tělu na výběr :lol: ) a injekci Pregnylu.
S tou prací to chápu, taky jsem s tím měla vždy problémy. Stačí kontrolní ultrazvuky, atd. a u mě rozhodně bylo vše v pracovní době, žádné večerní hodiny k dispozici nebyly.
Co mi v tvém popisu taky chybělo, bylo řešení to Leidena. Na to se berou snad hned po zjištění těhotenství injekce na ředění krve, ne? Jinak právě hrozí předčasné potraty… Takže tohle určitě pak řeš příp. s hematologií.
Změna CAR je taky určitě na místě, už jen z důvodu, že každé CAR používá jiné roztoky v laboratoři, tak třeba se těm tvým embryjkům bude víc líbit v tom jiném ;)
Jinak mě teda vyšlo 2.IVF a na něm mě zaujalo, že jsem byla úplně klidná a prostě vnitřně věřila, že to vyjde. Vůbec nechápu, jak to bylo možné. V tu dobu jsem právě nechodila na žádné procedury, měla jsem toho zrovna plný zuby. Šla jsem na IVF na jaře, protože mě přišlo, že to je ten správný čas na početí (všude jsou samí mláďátka, všechno pučí, atd.). V létě se člověk vaří, v zimě zase mrzne :mrgreen:
Vlastně teď mě napadá, že asi 2 měsíce před tím jsem byla několikrát na akupunktuře do hráze. Takové sado maso, ale šlo to zvládnout. Přišla jsem k tomu nějak náhodou, našlo si mě to samo, tak jsem do toho šla. Dělala mi jí doktorka z kožního, u které jsem si nechala zrovna kontrolovat pihy, zda jsou v pořádku. Třeba zrovna toto pomohlo, aspoň k té klidné mysli. Kdo ví…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
11.9.16 23:20

V první řadě přeji hodně sil do dalších pokusů…

Jak už tu bylo zmíněno několikrát, zmena CARu je zřejmě na místě. I my jsme to udelali… Prvni CAR, nekolik IUI, před prvním IVF me poslali na diagnostickou laparoskopii - v pořádku. Manžel spermie výborné kvality. Prvni IVF - ani na transfer nedošlo, embrya se přestala vyvíjet ještě „ve zkumavce“.
Poslali nas na imunologii, prý až na lehkou alergii na manželovi spermie vše v pořádku, takže do mě nacpali prednison a hurá na další IVF.
Transfer dvou embryí (kvalita jednoho pry „pěkná morula“ druhé prý dáme pro jistotu, zamrazeni by prý neprezilo)… Po 7 dnech od výkonu jsem spinila, po telefonu mi řekli

 • Nahlásit
Anonymní
11.9.16 23:40

…po telefonu mi rekli, ať vysadim prášky a dostala jsem menstruaci.
Toto vše trvalo asi tři roky.

Sil už bylo málo a touha po miminku obrovská, takže jsme rozjeli adopci. Další rok v coudu…mezitim jsem různě cvičila, reiki jsem zkusila… Dovolené…prostě vypnout, i když na tu touhu po dítěti jsem nikdy ani na jediný den nezapomněla…

Po pripravkach na adopci jsem na netu našla CAR, kde dělali studii, takže jsme se přihlásili. Navíc tam pracuje skvělá a známá paní doktorka, takže když jsme se objednavali, na rovinu jsem jim řekla ze chceme jen tuto paní doktorku a u té jsme taky zustali.
IVF v rámci studie bohužel opět nedopadlo.

Ale zjistili a hlavně mi sdelili to, co v minulém CARu ne. A to, že mam hodně vysoký AMH hormon, spousty vajíček, ale žádné kvalitní.

Dali jsme si zase pauzu a rozhodli se pro darované oocyty.

Poslední IVF hrazené pojišťovnou, s darovanymi vajíčky proběhlo letos v dubnu. Měli jsme jich 5 které přežili. Myslím že ze 12ti… Dvě blastocysty mi zavedli a obe se chytly. O jedno jsem ale přišla cca v 6 tt.

Ale moje zlatíčko mě už teď krásně kope a jsme ve 24týdnu. Stále se modlím, abych porodila zdravé miminko a vše bylo v pořádku.

Naše cesta trvá už 6 let, ale měli jsme dostatek přestávek a nelamali to tak úplně přes koleno. Děťátko chceme, ale i adopce pro nas byla řešením.

Tímto chci říct, ať to nevzdáváš, ale mysli pozitivně co nejvíc to půjde, choď do přírody, mě na psychiku pomáhal les a louky. Někteří lékaři mi tvrdili jak jsem zdravá a ejhle…úplně pravdu neměli.

Hodně štěstí!

 • Nahlásit
5043
12.9.16 08:14

@Leenvecka : Taky ti přeji, aby ses do té situace nedostala. Nemůžeš ale nikdy vědět předem, jak by ses zachovala ty. A mimochodem to nezáleží jen na tobě. Když ti partner řekne, že adopce nikdy, tak uděláš co? Mateřský pud je neuvěřitelně silný. Nutí tě dělat šílené věci. A adopce to řeší jen někdy. Každý na to nemá.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3739
12.9.16 10:20

Přeji hodně sil do dalšího snažení. Ve tvém případě bych asi šla do toho IUI s darovanymi spermiemi. Není to tak zdravotně náročný ukon jako vše co jsi do teď podstupovala. Divím se, že vám to nenabídli jako možnost, asi bych taky zkusila jiný Car.

 • Nahlásit
 • Zmínit
662
12.9.16 12:45

Mít dítě s dárcem = s cizím chlapem. To by mě přišlo naprosto nemyslitelné. Přece dítě chceme s tím koho milujeme. Mám kamarádku, ona zdravá, on neplodný úplně.
Přišlo jí také divné mít dítě od dárce. Nakonec zvolili adopci a jsou štastni…

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
12.9.16 18:28

Hezký den, dcera také si také procházela vším možným při cestě za dítětem. První je po několika letech a pokusech " ze zkumavky" a když chtěli naposledy zkusit štěstí s posledním mrazáčkem, nasadila si ARTHAVAPRASH z Everest Ayurvedy a povedlo se úplně nečekaně přirozeně. Vím, že u vás to přirozeně nejde, ale tělo by se mohlo na poslední pokus připravit na miminko. Určitě to není zázrak, ale myslím, že bylinkami nic nezkazíte. Přeji, ať ten poslední pokus vyjde a vy máte v náručíten vytoužený uzlíček štěstí. :hug:

 • Nahlásit
507
12.9.16 20:48

Něco málo máme s manželem taky za sebou. S darovanými spermiemi nám pak taky navrhli, ale nešla bych do toho. Když nemůžeme mít dítě nás obou, dáme domov dítěti, které nemůže mít rodinu. :) Zřejmě to tak u nás má být. :kytka:
Držím vám oběma palce, je to hodně náročné období na psychiku a „prověrka“ vztahu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
12.9.16 21:31

Mov mne mrzí, že se vám takto nedaří. Ty máš nějaký problém, že musíš podstupovat IVF? Oplodnit dárcem lze i přes IUI, mnohme méně náročnější, bolestivější, levnější. Lze opakovat častěji. Sama přesně takto dítko mám. Mnoho marnách pokusů, ztráta půlkilového miminka a nakonecu dárcovské IUI máme chlapečka. Jen podotýkám, že v CARu by nám tuto možnost nikdy nenavrhli. Vydupali jsme si ji sami. Je to pračka na peníze :poblion:

 • Nahlásit
3029
12.9.16 21:41

Jsi moc silna, ac uz vam dochazeji sily, kdyz je to takhke narocne, moc bych vam to orala… psychika dela kolikrat nejvic. Avkoliv nechces, myslis na to dokola a to je spatne. Kezby existovala nejaka rada, kterou bych mohla prispet. Drzim tedy alespon palce…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
14.9.16 09:46

Šmankote, to je hrozné…to si nedovedu ani představit, moje kamarádka již 7.rokem doufá, oba dva jsou zdraví, neví se, v čem je problém, nicméně oni doufají, IVF ani ostatní metody si dovolit nemohou, adoptovat nechce on.

To si pak vždy uvědomím, jak se říká u oltáře „znají vzájemný zdravotní stav“, zda bych od manžela kvůli tomu odešla.

DRŽÍM PĚSTI!!! :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit