Naše vláda by se měla zamyslet

O životě

To, že někteří lidé žijí v bídě jsem tušila, ale že až tak?! Milé maminky, nedávno jsem přes maminku mého přítele poznala skvělou rodinu. Ale... v jaké bídě tato rodina žije, se nedá ani popsat. Pokusím se o to.

Žijí na vesnici blízko města, ve kterém bydlím. Na vesnici mají baráček, skromný, ale krásný. Paní která v něm žije, má po celém těle atopický ekzém včetně dlaní, v tom nejhorším stádiu, kdy jí kůže praská až do masa, ovšem nemá peníze na to, aby si kupovala drahé mastičky, protože jí nedají invalidní důchod, že prý může vykonávat nějakou práci.

Její přítel je sice zdravý, ale jak víme práce není a jelikož nemají auto, nemůže za prací ani nikam dojíždět. Dělá, co může, doma pere, vaří, dělá vše, co ona nemůže. Lidem na vesnici seká trávu, a dělá alespoň za nějakou almužnu. A aby to neměli tak „jednoduché“, starají se o jejího vnuka, matka klučíka, žije s jinými lidmi a o tom, jak žije její maminka a její dítě ji vůbec nezajímá, i přes to na něj pobírá peníze a jim nedává ani korunu. Elektriku nemají, svítí svíčkami a pro vodu si chodí k několik metrů vzdálené benzínce. To, co je pořádné maso, ani snad nevědí, vždy, když jim přijde hmotná nouze (2 500 kč), dojdou si na jatka a nakoupí to nejlevnější, játra, nožičky apod. V létě jedí to, co roste na poli, a co sami sesbírají (kukuřice, brambory).

Píši Vám to proto, že se jim snažíme s mamkou pomoci, jelikož si myslíme, že jsou to hrozně hodní lidé a nezaslouží si to. Rády bychom vás požádaly, když probíráte skříně, a máte pytel oblečení na vyhození, zda-li by nebylo možné mi to poslat a já to předám. Pokud máte někdo na vyhození oblečení na dvouletého klučíka, prosím zašlete. Slipy, ponožky, bundy, boty atd. Nemusí toho být moc, klidně pár kousků. Věřím, že se najdou lidi, kteří pomůžou. A prosím vás, nepříjemné komentáře si nechte pro sebe. Děkuji.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
kerrankin  15.11.12 09:04

No tak tady by se měl zamyslet hlavně zbytek rodiny… :nevim:

 
ŠáruušN  15.11.12 09:16

Ahoj pisatelko, můžu prosím vědět odkud ti lidé jsou? My teď taky řešíme dost blbou situaci, ale rodina a církev nám pomáhá a nenechá nás v tom. Možná taky proto chápu situaci lidí, kteří také řeší existenční problémy, a koukám že mnohem mnohem horší než my. A cítím zodpovědnost těmto lidem prakticky pomoci. Jak hmotně, tak i radou nebo nějakou nabídkou, jak si přivydělat. Uměli bychom poradit, stačí napsat odkud jsou a něco víc o nich. Klidně SZ. Děkuji.

 
becky87  15.11.12 09:24

To je hrozne:-/Pripominami to jeden pribeh z modre z neba.Co zuksit zait za starostou obce, podat pisemnou zadost o financni dar? nebo zazadat si o byt. Posli sz, mam tady kupu obleceni. I zimni vecicky.Rada chlapeckovi zaslu. Vyrid jim at se drzi a ze na ne myslim. :hug:

 
lemyk
Kecalka 205 příspěvků 15.11.12 09:27

Mám zrovna probranou skříń a mohu zaslat dámské oblečení, pěkné, ale nevím, zda by se hodilo. Je to většinou vel. M, ale kdyby to zrovna sedlo, klidně ráda zašlu. :D

 
lemyk
Kecalka 205 příspěvků 15.11.12 09:28

Pardon, to nebyla reakce na blorchi, ale to je myslím jasnéé :mrgreen:

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 15.11.12 09:46

No tak hlavně by si měli nechat svěřit dítě do péče a pobírat na něj příspěvek a hned budou o pár tisíc bohatší.

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29146 příspěvků 15.11.12 09:57

Nevím proč by se teda měla zamýšlet vláda :think:

když by si vzali dítě do opatrovnictví dostali by jistě více peněz a pokud žijí na vsi, tak jak už tu psal, stačí požádat obec a většina jich má nějaký fond pro podobné situace…dále jsou příspěvky na bydlení a podobně, chce to si dát práci oběhat vše možné…

 
Miš-El
Závislačka 3068 příspěvků 15.11.12 10:27

Myslím že kdyby jen trochu chtěli, tak si oblítají úřady aby toho od státu dostali co nejvíce.

 
jannina1
Závislačka 3281 příspěvků 15.11.12 10:50

No nějáký majlant nedostanou, ale ať si nechají urychleně svěřit dítě do péče a získají příspěvěk snad docela slušný.

 
Lynette
Echt Kelišová 7674 příspěvků 15.11.12 10:53

Na dítě dostává příspěvek ten, kdo se o něj stará. Sousedí vidí že to dítě tam je furt, svědky mají, tak by se měli obrátit na příslušné úřady a usilovat o to, aby přídavky na dítě dostávali oni, nikoliv jeho matka která se o něj vůbec nestará. Nevím jaké tam je spojení MHD, dojíždět se dá i vlakem a autobusem. Spoustu lidí co má auto ho má na leasing, zadluží se tak na několik let dopředu a benzín taky něco stojí. Znám hodněš lidí co každý den dojíždí MHD za prací. Pokud spoje nejsou na takové úrovni aby to šlo a dům je jeich měli by ho prodat, najít si malý byt ve městě kde je víc pracovních příležitostí. Pokud je žena pojištěná, pojišťovna jí ročně uhradí léky, léčbu v určité hodnotě - musí si zjistit částku kterou její pojišťovna uhradí.

 
Capelucita
Extra třída :D 14387 příspěvků 15.11.12 10:53

Také si myslím, že to není problém vlády. Naopak, tito lidé mají spoustu možností, kterak si na „vládní“ pomoc sáhnout.

Pokud paní nemůže pracovat, může znovu řešit situaci s lékařem a znovu se pokusit získat invalidní či nějaký předčasný důchod. Předpokládám, že jejich příjmy není jen hmotná nouze, ale jsou registrovaní a berou podporu v nezaměstnansti, popř. další sociální dávky. Mám pocit, že dávek se spousta, stačí se jen poptat a trochu se v tom angažovat.
To, že matka dítěte nemá o dítě zájem, to je hrozné, ale stává se to. V tomto případě bych to řešila se sociálkou a požádala o opatrovnitví dítěte. Jako nejbližší příbuzní mají šanci a pokud budou opatrovníci, tak budou od státu dostávat i nějaké dávky pro opatrovníky. Také by si měli zajistit, aby za ně stát hradil zdravotní pojištění.

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 15.11.12 10:55

Dítě chtějí do péče, zabývá se tím sociálka, jde o tky v jakých žijí podmínkách. Po úřadech běhají jak můžou, mají jen malý příspěvek nic víc.

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 15.11.12 10:55

Kdo by chtěl něco poslat prosím pište do zpráv :)

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 15.11.12 11:10

Chtěla bych pomoci, sice mám holčičky, ale i modré kousky se tu najdou…mohu adresu? děkuji. Ps:do zpráv neumím, díky za pochopení

 
ona15  15.11.12 11:30

Vláda by se měla zamyslet?? Proč??Že chlap nemá auto??to je jeho problém, existují vlaky, busy..Hodně lidí nemá auto..Že nemá práci??tak je línej makat!!ja ve svém okolí neznám nikoho kdo by dlouhodobě nemohl sehnat práci, když není ta na kterou mám kvalifikaci, beru vše byť za mini peníz, ale beru a makám…práce je dost, a bohužel i línych lidí co nechtěj makat!!!Zamyslet by se měl zbytek rodiny, že rodiče nechá tak živořit..Naopak vládá dost podporuje kdejaké vyřírky, a měli by to hodně utnout aby na ně nemuseli druzí dřít!!!Každý sám strůjcem svého štestí!!A to pocházím z velice chudé rodiny-takže vím o čem mluvím

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 15.11.12 11:55

Chlap nemá auto, protože na něj nemá, vlak tam nejezdí, a spojení MHD je na palici. Není líný dělat!!! Doma dělá vše co jeho žena nemůže. Makal by, ale nemůže sehnat práci. A ani ve městě ve, kterém bydlím a je kousek od vesnice kde žijí, také není práce. Mamka sháněla práci dlouho, a přítel tky… a Oba dojíždějí, ale my máme auto, tak dojíždějí autem. Zkouší shánět práci, ale vše je o dojíždění.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 15.11.12 11:57

Trochu se bojím, že svěření do péče lidem, kteří nemají elektriku, ba co hůř, nemají ani vodu, aby nakonec dítě neskončilo v ústavu :|
Pokud tu vodu nemají zavedenou na pozemek, tak by jim pomohla maximálně tak velká finanční injekce. Myslím, že by měli zažádat o nějaký sociální byt, aby měli slušné bydlení, potom si myslím, že budou mít mnohem větší šanci se o svoje vnouče starat oficiálně a s patřičnou finanční podporou naší vlády, tj. RP, přídavky na dítě… Zároveň by za ten krásný domeček mohli dostat alespoň trochu peněz a dostat se do lokality, kde by šla sehnat práce, pán zní přičinlivě, tak minimálně někde u technických služeb či tak by ho snad vzali

 
mladámamča
Povídálka 40 příspěvků 15.11.12 12:18

Co se týče toho, když je město nedaleko a chlap je zdravý, proč nechodí pěšky? Naši jsou z vesnice, 6 km od města, kam máma dojíží za prací. Když je hezky, jde pěšky a to maj auto k dispozici. Jestli maj 2.500 měsíčně tak bych taky koukala chodit pěšky do práce, autobus na těch 6km stojí 14kč, to je 28kč za den, tak ať si spočítá kolik by platil za dopravu. I kdyby sháněl práci dlouho, určitě by aspň něco sehnal, jak dlouho tak žijí? Jsou zcela jistě ve srabu a věřím že hodní lidé, ale tohle je krátkodobá situace, která se dá pochopit na 2 - 5 měsíců, ale jestli to trvá dýl, měli by se zamyslet oni, ne vláda. Když má někdo malé dítě (byť i ne své) tak sekání trávy a praní prostě nestačí, to ať se na mě nikdo nezlobí. A až bude zima, co budou dělat? Minimálně by měli mít (podle mě) nárok na dávky v hmotné nouzi, tak ať si zařídí aspoň ty… Každopádně od autorky deníčku je hezké, že se snaží pomoct ;-) (i když podle mě by si ti lidi měli umět pomoct sami)

 
nicolinda
Závislačka 3751 příspěvků 15.11.12 12:18

Opravdu nemám ve zvyku rýpat, ale moc nechápu jak se můžou starat o dítě, když jak sama píšeš z masa koupí jen nožičky nebo játra :( určitě tedy nemají ani na to koupit mu alespon párkrát v týdnu „skleničku“ nebo prostě něco s tím masem… nemají elektriku ani vodu… :( nebylo by lepší baráček tedy prodat a odstěhovat se někam do „civilizace“ kde by měli trochu slušné životní podmínky… lépe by i pán našel práci… takhle moc štěstí neudělají a kdyby se tam sociálka přišla podívat, nevím nevím zda do takových podmínek dítě svěří, spíše nee…

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30765 příspěvků 15.11.12 12:30

Já jenom nechápu, že mají 2500 měsíčně, když životní minimum na 2 dospělé osoby je okolo 5000–i když tam nepočítám to dítě, které tam není oficiálně :think: já myslela, že na životní minimum má nárok každý, kdo není líný docházet alespoň na :nevim: pracák

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 15.11.12 12:37

Taky nechápu, co s tím má společného vláda. Každý svého štěstí strůjcem. :nevim:
No rady už tu zazněly x-krát, nemá cenu se opakovat… Domek bych zkusila prodat a místo něj malý byt ve městě… Ve městě se práce shání líp.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 15.11.12 12:56

Naprosto chápu, ze někdy jede autobus jen dvakrát denne a vlak tam ani nevede. Takže tohle narozdíl od ostatním evidentne s lepsim spojením nebo z města.
A ze si ma jít znova zažádat o invalidní důchod? To jsem se zacala opravdu smát. Moje mati měla 5 operaci na kazdem zápěstí, neunesla talíř a invalidni ji nedali. Mati umi pracovat jen rukama, ma jen základní vzdělaní. „Dikybohu“ částečný invalidni dostala na rakovinu. Takže pokud pani neureze obe nohy tak na invalidni muže zapomenout.

Ano, vláda by se měla zamyslet. Je to šílené ze takhle někdo v ČR žije. Ale podle některých je to asi jejich smůla, nemají prorizlou hubu 8o

Příspěvek upraven 15.11.12 v 12:57

 
Scarlett2011  15.11.12 13:05

Vlada by se mela opravdu zamyslet!!
Je sice hezke, jak tu vetsina z vas pise, ze se maji postarat sami, dojit si tam a tam, ale tohle je opravdu z velke casti problme nasi vlady.
Je zajimave, ze v jinych zapadnich zemich takto nikdo zit nemusi, patricne urady se postaraji. Samozrejme nechci podporovat lidi, kterym se nechce pracovat leta, nic pro to nedelaji. Na druhou stranu v CR neexistuje podpora snad niceho.
A takto by nemel zit nikdo. Kdyby byly zakony nastavene spravne a urady poradne fungovaly, tak se nemusi vubec resit, ze u nich zije dite a pridavky ci rodicak na nej pobira nekdo jiny, nez se o nej stara. To snad ma byt preci samozrejmost, ze si to stat pohlida, kdyz uz ty davky rozdava. :nevim:

 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 15.11.12 13:09

Holky chytrolínky, ono to s těmi dávkami není tak růžové a já věřím, že na tom jsou opravdu tak, jak je popsáno. Sama jsem ve státní sféře pracovala tak vím o čem mluvím. Na pracáku dostanou podporu půl roku a to za podmínky, že mají něco odpracováno. A sociálka? Ty limity jsou tak přísné, že na ně většinou dosáhnou jen Ti, co nemají vůbec nic a kupu dětí k tomu…hádejte koho myslím?
A rady tipu proč nechodí x kilometrů do práce pěšky? No to snad ani nebudu komentovat. Jen by mě zajímalo, která z vás něco podobného denně podstupuje…

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.11.12 13:11

Příspěvek na bydlení, přídavek na dítě a životní minimum na to by měli mít nárok

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.11.12 13:13

Ahojky já jsem poradila příspěvěk na bydlení a životní minimum, na to by dosáhli, když oba nepracují. :nevim: někteří si pletou podporu v nezaměstnanosti právě sživotním minimem

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.11.12 13:15
:pankac:
 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 15.11.12 13:16

@slavuska1 existencni minimum je neco jineho nez zivotni minimum

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 15.11.12 13:19

Ono když žiješ v kraji, kde celou dobu na pracáku se to hemží samými servírkami a seřizovači tak se špatně práce hledá. a s rekvalifikacemi, to je dost ošemetná věc, taky vim o čem mluvim. Každý se může dostat do tíživé situace :cert:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30765 příspěvků 15.11.12 13:21

@jeudi já ví, ale kdo má teda nárok na životní, a kdo jen na existenční? ale i tak ex minimim pro 2 lidi je 4400, ne 2500 :nevim:

 
ja24  15.11.12 13:22

Když mají lidi jenom základní vzdělání co čekají??že se zaměstnavatele prorvou aby je zaměstnali??? vzbudte se lidi!! i s vysokoškolksým vzděláním je těžké najít práci-ale dá se to!!kdy to tomu socialistickému lidu dojde, že se o sebe musí každý postarat sám??Myslíte, že proč stát utína podpory??protože vychcaný lidi to jenom zneužívají!!Kdyby nezneužívali tak věřím že by se pomoc potřebným dostala..takhle si za to lidi můžou samy!!!

 
AdrejkaPodbřezí
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 15.11.12 13:31

Odkud jsi, to by mě zajímalo? Z Prahy, nebo z jiného velkého města? Jo, to se to lidem povídá, že práce se dá vždycky sehnat. NEDÁ!!! V malých městech prostě nejsou volná místa! Není to tak jednoduché, pokud se sama do takové situace nedostaneš, nepochopíš!

 
Scarlett2011  15.11.12 13:33

No, dokud budete omlouvat vladu, tak se to v CR nikdy nikam nepohne. :nevim:
Zacit se musi odshora. Vlada preci nastavuje vsechna pravidla. Co takovy obycejny clovek sam zmuze. Zvlast pokud zije v kraji, kde neni prace.
Lidi proberte se! Takhle to v normalni demokraticke zemi nema vypadat.
Proc se stavkuje ve vsech zapadnich zemich, kde se lidi maji mnohem lepe a v CR se chovani vlady porad jen omlouva a uklidnujete se tim, ze jinde se nemaji o moc lip?

 
asha
Nadpozemská drbna 29546 příspěvků 15.11.12 13:35

Oni jsou kupodivu lidi, kteri se svym IQ nemaji sanci studovat ani stredni skolu a jsou radi, ze dokoncili zakladni. A protoze nejsou chytri, nechame je pochcipat? :nevim:

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 15.11.12 13:36

Takže cikáni to nejsou, o dávky se snaží jakkékoli. Makat není líný dělat! Prodat baráček by byla možnost, ae podle stylu života dovedete si představit jak to tam asi vypadá, takže zevnitř by to chtělo hooodně velkou rekonstrukci, někteří by se štítily si tam i sednout, ale bordel nemají. Nepijou, nefetujou nic takového! Snaží se žít lepší život a jinak než žijí, ale nemají šanci.

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 15.11.12 13:37
:potlesk: :potlesk:
 
Scarlett2011  15.11.12 13:41

@asha
Souhlasim. Ne kazdy muze nebo chce studovat vysokou skolu. Ve spolecnosti by ale melo byt misto i pro lidi se zakladnim vzdelanim, lidi vyucene, lidi postizene. To jsou veci, ktere nastavuje stat. A nezlobte se na me, ale ceska vlada zatim selhava uplne ve vsech oblastech.
A neni to jen o tom, byt zavisla na statnich pridavcich. Vsichni platime dane a nekdy se muzeme dostat do situace, kdy budeme radi za jakoukoliv pomoc. Jenze od ceskeho statu ta pomoc bohuzel neprijde. A kdyz uz, tak opravdu mala, dobra tak jen pro preziti, ale ne pro ziti.

 
kiki 24
Kecalka 420 příspěvků 15.11.12 13:42
:potlesk:
 
kiki 24
Kecalka 420 příspěvků 15.11.12 13:43
:palec:
 
annonym  15.11.12 13:44

To bych chtěla vidět kde se mají líp…v řecku? v itálii, ve švýcarsku, irsku (před krachem),v americe- zadlužení nejvíc na celém světe, obrovské množství bezdomovců, zdravotní pojištění čili ošetření lékařem má jen ten kdo pracuje),v anglii-prála bych vám zažít jejich zdravotníctví, v Holandsku-platy několikanásobně vyšší ale třeba pivo stojí přes 100 kč na naše(obecně vše mohem drahší než u nás?? Kde se teda mají líp??Ty co remcaj jak se mají špatně nevědí co mají!!A pokud se mají špatně mají zvednout zadky z gauče a sakramensky se snažit aby se měli líp!!Příklad vietnamci-pracují 7 dní v týdnu od rána do večera, průměrný čech od 6 rána do 14:00…a pak remcá, že čínan si tady žije líp než on!!!

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 15.11.12 13:50

A ten její manžel nemůže dožjídět do práce někam do města autobusem? a všichni v té vesnici nepracují že by nějak dohodl na svozu do práce??

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 15.11.12 13:53

Na vesnici bydlí spíše starší lidé, kteří mají důchod, a město od kterého kousek bydlí není moc velké a práce se tu shání hodně těžko. Máma moje např. hledala práci rok a půl, a nakonec dojíždí, ale máme auto. A lidé co pracují, pracují ve městě, kteří mají místo už jisté a dlouhodobé…

 
Scarlett2011  15.11.12 13:53

To je velmi vtipne. :)
Ziju nekolik let v Anglii a kazda mistni socialni rodina s 6 detmi se ma lepe nez prumerny Cech. Zdravotnictvi je vec pohledu a na trochu jinou debatu. Zila jsem v Nemecku a tam asi opravdu nemusim dokazovat, ze ziji lepe, nebo jo?
Ze v Holandsku stoji pivo 100Kc, to je asi jako tady 3 libry. Coz pro cloveka i s minimalni mzdou je uplne nic. Dukazem je i to, ze vetsina Cechu, kteri sem prijedou a delaji podradne prace za nizkou mzdu, si mohou dovolit usetrit na byt v CR a jeste jezdi minimalne jednou nebo dvakrat rocne navstivit rodinu do Cech. Opravdu si tohle mohou dovolit lide s minimalni mzdou v CR?
A to nemluvim o tom, ze kdyby se stalo neco memu muzi, ktery nas momentalne zivi, jelikoz jsem doma se synem a nepracuji, tak se nemusim obavat toho, ze padnu nekam na dno, ale stat se o mne postara, protoze tu nejaka ta leta mam ja nebo muj manzel odpracovana.
A neznamena to, ze kdyz je nekde krize, ze se tam lide maji hur nez lide v CR. Takovych zemi je v EU opravdu malo.

Příspěvek upraven 15.11.12 v 13:54

 
ja24  15.11.12 13:55

Znám hodně lidi co mají základní vzdělání a vydělávají víc než vysokoškolaci…a znám taky vysokoškoláky co sedí na podpoře-né žeby byli hloupý ale nechce se jim pracovat..není to o diplomu..člověk nemusí mít IQ přes 130 aby vidělal nejakou kačku..

 
AdrejkaPodbřezí
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 15.11.12 13:56
:palec: :potlesk:
 
Marina8
Závislačka 3164 příspěvků 15.11.12 14:02

@zuzka.mamka Kdo ví jak to je :think:

 
AdrejkaPodbřezí
Ukecaná baba ;) 1122 příspěvků 15.11.12 14:03

Vy, kteří tu bráníte stát mi tedy prosím vysvětlete tu spravedlnost. Když tmaví spoluobčané, kteří nikdy nepracovali si zničí střechu nad hlavou, tak dostanou náhradní ubytování, stravu a ještě držkujou…A slušný, poctivý člověk, který třeba celý život makal a odváděl daně se dostane do tíživé situace a nikdo mu nepomůže! Rozhodně nedostane bydlení, jídlo, takové dávky, které dostane ten cikán…Stát se k takovému člověku obrátí zády. Z tohodle fakt rostu! Nemělo by to být naopak? My, kteří makáme, tak nedostanem porodný, nic, protože máme „vysoké příjmy“ (2,4 násobek životního mininima celkový rodinný příjem - což po odečtu mateřský vychází, že chlap by nesměl vydělávat asi více jak 10tis. aby se na porodného dosáhlo, a to se mě fakt nezdá jako vysoký příjem!). No a kdo to dostane? Zase oni! Ti, kteří nemají za svůj život odmakáno ani hodinu. Fuj, je mě z toho zle!

 
Misuldy  15.11.12 14:04

Pokud bude naše zasr…ná vláda pořád podporovat jen cigány, tak se nic nezmění. Jo kdyby se paní s pánem začernili makeupem alá Romové, tak dostanou všechny dávky!!!

Ach jo, ráda bych pomohla, ale bohužel žádné oblečky na malého nemám, jedině, že bych zkusila po rodině… A co jejich další rodina? Ti nemohou pomoci? :-(

 
Misuldy  15.11.12 14:06

@AdrejkaPodbřezí Máš naprostou pravdu… :cert: :cert: :cert: :cert: :pankac:

 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 15.11.12 14:07

@Misuldy rodina? tomu se snad ani nedá říkat rodina…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama