Zkušenost s anglickou nemocnicí

O životě

Bohužel jsme chtě nechtě museli využít služeb dětské chirurgie v nemocnici v Anglii, kde už druhým rokem žijeme. Stalo se to pár hodin před plánovaným a hooodně očekávaným odletem na dovolenou do ČR. Nejvíc se samozřejmě těšila má 5letá dcera, chybí jí babičky a kamarádky. Bylo skoro šest hodin večer. Malá si venku hrála s kamarádkou Lisou (10 let) a kamarádem Cameronem (8 let), my jsme balili a 9měsíční syn si na zemi vesele cucal ponožky.

Zrovna jsme chtěli na malou zavolat, ať jde domů a připraví se na zítřejší odlet, když se ozvalo bušení na dveře a neskutečný křik. Manžel zděšeně běžel ke dveřím, já jsem byla v klidu, protože naše malé nemehlo takhle buší každou chvíli a bulí, že si něco odřela. Ale tentokrát to bylo mnohem horší. Za dveřmi stála Lisa a snažila se vysvětlit, co se stalo, a vedle ní nepřestávala křičet moje princezna.

Ruku měla celou zakrvácenou a mě chvíli trvalo, než jsem našla příčinu. Palec na tom byl nejhůř. Vždycky jsem byla přesvědčená, že vím naprosto přesně, jak se v takové situaci zachovat. No a teď… Manžel naštěstí na nic nečekal, skočil do bot, popadl klíče od auta (naštěstí je nemusel hledat jako jindy) a že jedeme na pohotovost. Popadla jsem tedy malého tak, jak byl, cestou chytila deku (ten den byla pěkná zima) a plenu a pospíchala za nimi do auta.

Sedla jsem si na zadní sedadlo mezi děti, abych malou mohla uklidňovat. Teprve teď jsem se pořádně podívala na její ruku. První článek na palci byl skoro odtržený, jakoby vysvlečený z kosti. Při představě té bolesti mi bylo zle. Pohotovost máme jen pár minut od domu, ale i tak to trvalo celou věčnost. Dali jí tam něco na bolest, palec obvázali, ale řekli nám, že musíme do nemocnice, oni že víc udělat nemůžou. Tak jsme jeli dál. Malá byla neskutečně statečná, už vůbec neplakala.

Do nemocnice jsme dorazili kolem sedmé, tedy hodinu poté. Na příjmu už o nás věděli. Paráda, tak to by mohlo jít rychle. Omyl. Času dost. Čekali jsme na příjmu, pak na dětské chirurgii. V osm jsme se dostali na vyšetřovnu a čekali na doktora. Mezitím jí to cvičně 2× obvázali a poslali nás na rentgen. A pak zase čekání a čekání. Musíme počkat, až se na to podívá doktor a rozhodne, co dál. V 10 večer nás přijali na dětské lůžkové oddělení… co? To jí s tím nebudou nic dělat? Chtělo se mi křičet a s někým si to pěkně od plic vyříkat, ale protože neumím moc anglicky, nemělo by to smysl. Manžel se snažil něco s tím dělat, ale museli jsme stejně počkat na doktora, ten měl něco naléhavějšího.

Malá byla hladová, dehydrovaná, ale chápu, prostě nic nesměla, dokud nebylo rozhodnuto, co dál. Solidárně jsme také moc nepili, aby jí to nebylo líto. Před jedenáctou konečně přišel doktor. Naše hrdinka už spala. Doktor nás informoval o ejím stavu. „Nevypadá to dobře“, zásadní informace, to už víme od šesti hodin. Musí na operaci, bez uspání by to neustála. Bohužel tam zrovna nebyl nikdo, kdo by jí mohl operovat. Prý se v noci neoperuje, pokud není dítě v ohrožení života, a tak jsme museli počkat do rána na odborníka.

Ale dr. byl velmi ochotný, když viděl naše zoufalství a vyslechl si, co všechno máme na příští týden naplánováno v ČR. Snažil se sehnat někoho, kdo by malou operoval, ale neuspěl. Dal nám naději, že když všechno půjde tak, jak má, tak odpolední let můžeme stihnout. Pochybuji, že tomu opravdu věřil. Zdravý paleček je samozřejmě předněší, ale malá se tak moc těšila. I teď jí vadilo hlavně to, že nepoletíme, a tak jsme pro to chtěli udělat maximum.

Bylo rozhodnuto, ráno ji čeká operace. Manžela poslali domů a já s prckem zůstala u malé. Malý byl jen v tričku a teplákách, bez ponožek. Já v umaštěném, opatlaném domácím oblečení. Čert to vem, hlavně aby bylo všechno v pořádku. Sestřičky byly moc ochotné, pro malého dovezly kočárek a pleny, malá dostala antibiotiky a něco na bolest. Ráno ji měli operovat jako první kolem osmé hodiny.

Úplně jsem zapomněla zmínit, jak k tomu vlastně došlo. Děti stály u dvěří Cameronova domu, Lisa na jedné straně, malá na druhé. Cameron bouchl dveřmi a bylo to. Malá zřejmě zareagovala tak, že chtěla prst vytrhnout. Nebyla to ničí chyba, prostě nehoda.

Ráno jsme netrpělivě čekali na manžela a hlavně na operaci. Přeci enom už to bylo 12 hodin od úrazu a pořád nic. Trochu se to opět protáhlo a malá přišla na řadu až kolem poledne, po 18 hodinách v nemocnici. Byla ohromně statečná a prcek výjimečně hodný. Dovolili mi jít s ní až před operační sál a počkat než usne. Hned po operaci pro mě zase přišli, abych mohla být co nejdříve s ní. Ránu vyčistili, pospojovali nervy a zašili. V nemocnici jsme zůstali ještě jeden den a let jsme samozřejmě nestihli, ale to není důležité. Už jsme byli 3× na kontrole. Prý se to hojí dobře. Vyndali jí 4 stehy a ještě tam má nějaké u nehtíku, ten je celý podlitý krví a nadzvedlý. Tak snad bude dobře.

A kamarádi? Lisa jí do nemocnice poslala vlastnoručně vyrobené přáníčko a byla se několikrát zeptat, jak jí je. Když jsme se vrátili, přinesla jí kytičku. To od ní bylo opravdu úžasné. A Cameron? Žádný zájem, ani ze strany rodičů. Když by to bylo obráceně a dveřmi bouchlo naše dítě, byli bychom s manželem každý den u nich a vyptávali se, jak mu je. Nebyla to jeho vina, ale projevit trochu zájmu by nebylo na škodu.

Klepal tu asi druhý den po našem návratu, ale ne kvůli malé, ale protože u nás byla Lisa a chtěl, aby šla ven. Otevřít byla malá, on ani nepozdravil, nezeptal se, jak se má. Manžela to dopálilo a vyběhl za ním ven. Slušně se mu snažil vysvětlil, jak se má chlap chovat k ženě a chtěl vědět, proč neproevil trochu zájmu. Byl prý týden na prázdninách a teď zapomněl. No… my na prázdninách díky tomu nebyli a nezpomeneme ještě hodně dlouho. O pár minut později nám přišla vynadat jeho máma, jak si můžeme dovolit takhle se k němu chovat. Manžel se jí snažil vysvětlit, že ho neobviňujeme, ale že by bylo slušné se alespoň omluvit. Ona se synáčka zeptala, jestli se chce omluvit, on řekl, že ne a bylo vyřízeno.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 09.11.11 06:21

Tak hlavně, že dcerka to přežila :palec: . Ovšem ten synek sand nemá soudnost a podle výchovy matky snad ani nembude mít nikdy :-?

Příspěvek upraven 09.11.11 v 06:23

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 09.11.11 08:21

No výchova dětí v Anglii mi přijde celkově moc volná, tedy podle toho z čeho můžu soudit já… Když jsem pracovala v hotelu na recepci, jen jsem nechápavě kroutila hlavou nad tím jak byla téměř většina anglánů arogantních, sprostých, neuměla se chovat :cert: Mmmch hotel bl luxusnější, tak by tam člověk čekal opravdu lepší chování..

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 09.11.11 08:22

Bobišek, takto trpět… :-( Bohužel tady v naší nejbližší nemocnici je to stejné… Mě nechali po úrazu zad chodit z oddělení na oddělení - na odběr krve, na rentgen a pod. Až pak šíleně vytáhli vozík, že můžu mít poškozenou páteř a nesmím chodit :nevim: Taky jsem tenkrát byla dehydrovaná (z šoku). Tenkrát doktorka nejdřív seřvala mamku, že jsem dehydrovaná a pak, když řekla, že to není možné, že jsem u ní v práci vypila tak litr vody, tak ji pro změnu seřvala, jestli neví, že člověku v šoku nemá podávat tekutiny - jenže ona tenkrát chudák ani nevěděla, že jsem po úraze… Bylo to u ní v práci, děcka mě shodily ze stohu a já si vyrazila dech, takže jsem si lehla na lavičku a chtěla pořád pít a nemohla jsem mluvit… :nevim:

Hlavně, že to malá přečkala bez následků. Chování toho malého a jeho matky mě nepřekvapuje - tady se tenkrát jeden z kluků, kteří se na tom úraze podíleli, zachoval stejně. Jeho matka mé rodiče vyhodila s tím, že jsem ho provokovala. Jinak v dnešní době kolem sebe vidím právě jen takové děti a rodiče… Je to smutné, když rodiče nevedou děti k zodpovědnosti za své činy… :nevim: :-(

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 09.11.11 09:06

Ach jo, anglicke spitali, skoda mluvit, hlavne, ze to dopadlo dobre. ma sestra zije v Londyne uz 7 let a kdyz uz musi s malou k doktorovi nebo na pohotovost, treba i sesebou tak stale zasne, jak vsichni maji na vsechno cas…ten system tam fakt nechapu,…Preji at se to male zahoji co nejlepe a nejrychleji…

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 09.11.11 09:10

A jinak co se tyce toho kluka, je to normalni anglicka vychova, oni deti nebijou a ani jim nevysvetluji co se slusi a patri a jak se chovat, to oni neznaji, takze se neni cemu divit, to ja bych nasemu nejstarsimu dala HASTE, ze by si to pamatoval jeste hodne dlouho… :cert:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 09.11.11 11:03

tak to je šok !!!!Výchova v Anglii bez komentáře!!!M alá si musela zažít neskutečnou bolest!Naše zdravotnictví je sice nic moc ,ale z vlastní zkušenosti na dítěti vím ,že si namáme na co stěžovat!!!Myslím ,že v Čechách by se dostala na sál okamžitě nejdéle do večera!!! :nevim:

 
sara1000
Kelišová 5318 příspěvků 2 inzeráty 09.11.11 12:50

CAmeron je na facku.Lisa je uzasna kamaradka a Vase mala muze byt rada,ze ji ma :)
A co se tyce dcerky,je ohromne statecna,ja bych tam prorvala noc urcite :lol:
Nechci to zlehcovat,muselo to byt silene :cry:
Hlavne,at je brzo dobre a nic uz neboli…

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 09.11.11 13:01

holky byla to vazne hruza, vim, ze se stavaji daleko horsi urazy a slo „jen“ o palec, ale ta bezmoc a cekani :zed:
dokonce nam nabidli, ze ji ten prvni clanek muzou ucvaknout, je to na leve ruce, je pravacka… 8-o
Byla ohromne statecna. ja si asi pred 2 mesici zavrela prst do dveri v aute, to byla neskutecna bolest, ze se mi podlamovaly nohy, a to jsem s nim nic moc nemela.

 
kačenka11
Kecalka 336 příspěvků 09.11.11 15:25

Jsem ráda, že je prstík snad zachráněn a vpohodě. jen jsem nějak nepochopila, jak se jí to vlastně stalo? To ten Cameron ji to někam přivřel? Držte se, bude líp :hug:

 
melanka
Kecalka 362 příspěvků 09.11.11 15:31

Ať se to malé hezky zahojí :kytka:
Tady je zvykem si na všechno stěžovat, ale myslím si, že u nás je zdravotnictví na dobré úrovni a asi by ji operovali dřív.
Ten Cameron je opravdu na facku, ještě více přístup jeho matky. Blbý je, že takhle se chová i spousta rodičů u nás. Bude to znít blbě mentorsky, ale přijde mi, že dřív to tak nebývalo, aspoň ne v takové míře.

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 09.11.11 17:12

Kacenko ona se drzela za futra, on bouchl s dverma a skripl ji tam palec. napsala jsem to trochu nejasne.
v patek jdeme opet na kontrolu, tak snad to bude zase o kousek lepsi. me se to porad nelibi :-( , ale neboli ji to, spicka je pekne ruzova, tak snad je to OK.
diky vsem za podporu :kytka:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 09.11.11 17:17

ja hlavne nechapu, jak to mohli nechat takhle dlouho. Vzdycky jsem si myslela, ze cim driv se to prisije zpet, tim vetsi sance na zahojeni. ale v Anglii to asi neplati :think:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 09.11.11 19:39

Ahoj, hlavne ze je vsechno v poradku. Trosinku nechapu jestli si stezujes nebo ne…Prst je prece v poradku nebo nene?
S Cameronem nevim, mozna je to tim, ze je kluk a mozna vychovou. Rozhodne bych nevynasela zbrkle soudy.
Na pohotovostech je to naprd (rozumej nadlouho a naprd:)), pripada mi, ze tam jsou jen junior doktori. Priste volej sanitku kdyz nechces cekat.
Ja ti zarucuju, ze kdyz je dite v nebezpeci tak se muzou rozkrajet. Precti si nas pribeh: https://www.emimino.cz/…-nemoc-7047/

Jinak ja opravdu porad rikam, ze v UK je zdravotnictvi lepsi. Pristupem a i tim, ze v CR Dr. hrozne strasi.
Moje maminka mela pred par lety rakovinu prsu, ted je uz vylecena a chodi na onkologii na prohdliky. Dr. ted pred par tydny nahmatala „bulku“v podpazi a zacala mati silene strasit ze pujde na operaci a tak. Pritom ta „bulka“ byla v podpazi u druheho prsa! Mamka byla na nervy, trvalo jim 14 dni nez ji zaridili UTZ. Volala mi a ja jsem ji uklidnovala, ze je to pravdepodobne jenom zdurena uzlina (studuju biochemii a mam trochu paru). Mamka den predtim vubec nespala a po UTZ se ukazalo, ze to opravdu byla jenom uzlina!
Toto me v CR hrozne vadi, proc ji Dr. nerekne, ze to je treba uplne nic a proc ji hned strasi? To si neuvedonuje jak cloveku ktery uz ma zkusenosti s rakovinou je?

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 09.11.11 20:30

ahoj Loki, ne nestezuju si, beru to tak jak to je. proste jsem jen sepsala, co se nam prihodilo. moje pocity
my byli nejdriv na pohotovosti u nas ve meste a ty nas poslali do nemocnnice.
vim, ze vy mate za sebou mnohem horsi potize a dobrou zkusenost s UK zdravotnictvim (snad se nepletu). denicek si rada prectu, jen co bude chvilku klidu :-)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 09.11.11 20:37

Ono to prave nebylo poznat:)
Tak at se prstik leci a Cameronove mamince neco rekni.

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 09.11.11 21:39

nj, v Anglii mají opravdu často času dost… nezapomenu, jak mi při krvácení v 10tt dr do telefonu řekl, že co se má stát, to se stane a jestli je to potrat, tak je to prostě dáno… ale jestli trvám na utz, že mě v pondělí pošle… byl pátek :cert:

Přeju malé, ať se všechno dobře vyléčí a musím se zastat UK dětí… já učila na malé vesnické církevní škole a ty děti by mohly učit lecjaké dospělé, jak se k sobě chovat, takže ne všechny sjou jako Cameron.. ten by potřeboval dostat za uši, to ano!

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 09.11.11 21:51

no tezko muzem chtit po malem klukovi, aby se choval slusne, kdy ho k tomu doma nevedou :-?

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 09.11.11 22:24

Taky ziju v Anglii a soucitim s tebou. Jeste nedavno jsem si rikala, jak me odsud uz nikdo nedostane, ale opravdu se do CR budeme vracet, nehodlam znicit sobe a sve rodine zdravi. Anglicke zdravotnictvi je tedy jeden z hlavnich duvodu. Mela jsem tu opravdu krasny porod a doufam, ze tu jeste aspon jednoho prcka porodim, ale co se tyka doktoru, katastrofa. Pracovala jsem tu s detmi u nekolika rodin a musim rict, ze to je opravdu rodina od rodiny. Hrozne nevychovane deti a z toho deti uplne v latce, takze nejsou vsechny stejne, ale to, co popisujes je fakt typicke :pocitac:. Hlavne, ze to nakonec dopadlo celkem dobre a preji, at s paleckem nejsou uz zadne problemy! :hug:

 
Holly85
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 10.11.11 11:21

No Loki, moje máma měla taky rakovinu. Resp. pořád ji má, protože z ní se prostě nikdy nevyléčíš, toť můj laický pohled nezdravotníka. Ale přecijen je snad lepší, zbytečně plašit, než být uchlácholen a pak se dostaví to nejhorší. Jako např. u sestřenice mého otce, která měla též rakovinu a už to vypadalo, že se z toho dostane, jenže rak se dostavil v ještě větší síle a už jí nebylo pomoci.
Prostě jsou různá zdravotnictví s různým přístupem a každý má na to taky jiný pohled, dle toho co se mu stalo či co prodělal.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 10.11.11 13:20

HollY: jako biochemik ti muzu rict, ze rakovinu vylecis uplne (nekdy). Mama i muj syn jsou uz vyleceni.
A kdyby sis precetla muj prispevek poradne, tak by jsi pochopila, ze si nestezuju na to ze ji nekam poslala, ale jak ji strasila a moznost uzliny ani nezminila.

Příspěvek upraven 10.11.11 v 13:21

 
Mrs.G
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 10.11.11 14:07

Teda Luci, brrr…úplně mě z tvého deníčku otřepalo. Moc přeju, aby byla malá brzy v pořádku, doufám, že se paleček brzy zahojí úplně a až na jizvičku nebudou žádné následky. Anglické zdravotnictví mě ani nepřekvapuje, tuším, že tady v Irsku to bude nějak tak obdobně a každý den se modlím, ať je to naše děcko zdravé a bez úrazu, neboť opravdu nemám chuť objevovat lahůdky místního zdravotnického systému, obzvlášť nemocnic a pohotovostí. :nevim:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 10.11.11 16:27

ahoj, taky je mi male moc lito a to, ze jste nestihli dovolenou. Nam se stalo neco podobneho u nasich a mym rodicum vubec neslo o meho synka, jak ho to boli atp, ale hlavne o to, ze za to neter nemuze. Taky se tehdy ani neomluvila a to je ji 13. Takze kdo rika, ze je to anglickou vychovou, se podle mne dost myli. Na druhou stranu, pripada mi, ze ani v Cechach by se osmilety kluk sam od sebe neptal, jak se petilete holcice dari, nevim, mne osobne prijde reakce tveho manzela taky prehnana - kluk byl na prazdninach (tedy asi nevedel, ze byla na operaci atp.) a ted zapomnel, proc by to nemohlo byt presne tak, jak rika? A sama pises, ze to byla nehoda… Male drzim palec, at je vse v poradku!

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 10.11.11 22:01

Nejsem zastáncem samorostů, nafackovala bych jim. A postup v anglické nemocnici, no brrr…nechtěla bych to zažít a díkybohu, že vše dopadlo dobře. Bobíšek malá, ta si muselá prožít bolesti :hug: :huban:

 
MeloryNox
Kelišová 5615 příspěvků 11.11.11 14:12

Myslím si, že Cameron byl ze situace sám v šoku a nevěděl, jak zareagovat…

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 12.11.11 08:45

jej urcite, ja necekam od ditete, ze se samo prijde omluvit. nasi malou by to taky nenapadlo, ale urcite by si s nim sla hrat a obvazany palec neprehledla, zeptala se co s nim ma. tohle je zalezitost vyhradne rodicu. my bychom malou hned poslali s cokoladou, bonbonama, at se omluvi, zajimali se , jak se ma.
opet zduraznuji, ze mu to za vinu nedavam, byla to nehoda, ale pokud nekomu neco udelam, byt nechtene, omluvim se.
tady patrne hraje dulezitou roli to, ze jsme cizinci. z jejich chovani je to poznat.

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 12.11.11 08:59

Mondik i ja tu mela uzasny porod a kdyz bych si mela vybrat, jestli rodit v CR nebo tady, tak tady.
ale co se tyka GP :roll: rymu hlavne neodsavat, kasel se sam vyleci, na pruduskach se to usadit nemuze…

jinak vcera jsme byli na kontrole a pry to vypada velmi dobre. velmi dobre vypadaji podle me uplne jiny veci, ale hoji se to, nekrvaci to. nehtik je ale cely podebrany, hooodne nadzvedly a je podnim krev, tak snad to dopadne i s nim dobre.
predpokladala jsem, ze by bylo dobre maznout to obcas nejakou hojivou masti, nebo vycmanet v repiku. a ne, nic takoveho se tu nedela :-?

 
lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 24.11.11 23:28

Uf uf, tak to je teda síla ! 8o :-O

To zdravotnictví se mi tam teda vůbec nelíbí. Určitě by se to líp hojilo, kdyby se to udělalo hned nebo co nejdřív, ne ? Tý jo a nemůžou za určitou dobu odumřít i nějaké nervy ? No snad ne a malá bude v pořádku. Ale je mi jistý, že tady v Motole by to udělali hned. A ještě jste tam museli čekat s miminkem… Měl vůbec co jíst ?

To mě mrzí, že kvůli takové nehodě jste nemohli jet na dovolenou, domů… Letenky propadly nebo se ještě daly přebukovat ? Uf uf, s dětma se moc plánovat nedá, já to znám z vlastní zkušenosti :D

Ten kluk, ten by mi tedy hnul žlučí ! Vy jste reagovali vůči němu správně, ale on a ta jeho matka, to je síla… :cert: Takhle tam vychovávají děti běžně nebo je to jen vyjímka ????

Držím palečky, aby malá byla co nejdřív úplně fit a prstík byl v pořádku ! :kytka:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 26.11.11 23:44

z toho jsem mela nejvetsi strach, ze uz je to moc dlouho po uraze a clanek se nechytne. Vsechny nervy pry pospojovali, prstik je pekne prokrveny, citlivy. No ale to cekani :cert: . Mala uz s palcem pekne hybe, na kontrolu uz nemusime. Jeste cekame, jak dopadne nehtik, je porad hodne nadzvedly.
Maly byl celou dobu v nemocnici hodny, na stesti porad kojim, tak jsme to tam zvladli. Mela jsem tedy chvili obavy, abych neprisla o mleko tim stresem, ale bylo to OK.
Letenky prodadly, i ty zpatecni :evil:

 
lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 27.11.11 23:04

To je hlavní, že má prstík v pořádku ! :potlesk: Nic není důležitějšího, než zdraví dětí, čert vem ty letenky… :cert: :D

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 27.11.11 23:21

Ano, opet me nic z anglickeho prostredi neprekvapilo. Male preju hlavne zdravicko, at se ji prst dobre zahoji a ma vetsi stesti na kamarady :kytka:

 
prcek01
Kecalka 115 příspěvků 05.01.12 15:45

Chudak malinka nechat ji tahle cekat ty jo to neni mozny :( mas opravdu statecnou dcerku :potlesk: :potlesk: :potlesk: ja telila jen kdyz mi rekli ze si me tam nechaj pres noc natoz kdyz tu chuderku meli operovat a jeste ji to muselo moc bolet :( :hug: ale jsem rada ze prstik se hoji a snad bude brzi uplne zdravy. :) jinak ani ne ten chlapecek ale ti rodice ti by zaslouzili dostat kazdej vychovnou aby vedeli co se slusi. kdyz to je neco jak s Rakusakama ti maj taky takovy samorosty

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 05.01.12 17:04

vypada to opravdu dobre, po stranach jsou sice nepekne jizvy, ale cert je vem. nehtik slezl a roste novy.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama