Naše Zoe-Už máme půl roku!!!!

Rodičovství

Ahojky všechny maminky snažilky a těhulky:) Čas letí jako voda..ani se mi to nezdá,ale už je tomu 26 týdnů co se vyklubal na svět ten naš Honzik:)Už je z něj kus chlapa.Má 74 cm a 6,9 kg. Všichni říkají že to bude asi nějaký atlet,nebo jiný sportovec když je tak dlouhý:)Ale ja vím své,pokud bude lenošnej jak je maminka:)))) Tak bude nejraděj ležet na gauči:)

Dlouho jsem Vás nenavštívila a moc se za to stydím,doufám že mi to všechny odpustíte:)Ale moc se mi po vás stýskalo.Občas jsem ve škole nakoukla do pár deníčku Ed,Montičky a ostatních ale neměla jsem bohužel čas odepsat..Škola mi ted zabírá více času než bych chtěla.Ale co nadělám,musím dostudovat abych měla co nejdřív klid…

Právě mi začalo zkoukové období.Tento semestr je mnohem ale mnohem težší než ten,kdy byl Jenik ještě malé miminko.Zdá se mi to být teď mnohem náročnější,když je starší .Asi je to tím že se musí více hlídat,že vyžaduje více pozornosti a že už tolik nespinká jako malý.Ale naštěstí mám rodiče a přítele kteří mi velkou měrou pomáhají

Před pár týdny jsem měla šílenou depresi.Ale úplně hroznou.Byla jsem na dně svých fyzických ale i psychických sil.Na všechny jsem jen ječela,stále jsem plakala a byla na všchny hnusná a zlá,bohužel i na Jeníka.Moc si to ted vyčítám.

Měla jsem hroznou chut někam utéct , Jeníka tady nechat rodičům a zmizet.Zmizet někam daleko kde mě nikdo nezná a začít znova..Vyčítala jsem si i to, že jsem si Jenička nechala,že bez něj by mi bylo líp.Že bych lépe zvládla školu .V té době mi nevyšlo pár písemek.nic jsem nestíhala.

Přiteli jsem řekla věci,které mě stále mrzí a budou mrzet asi do smrti.Řekla jsem mu, že jsem si Jenikem zkazila život…Moc to přítele ranilo.V Jeníčkovi se vidí…

A sama vím,že to není pravda,to co mi tenkrát vyvstávalo na mysli…Nesmírně si vážím toho, že mi osud dal přítele a Jeníčka.Mám je nesmírně ráda,oba.Vím,že všechno je takhle mnohem těžší,ale já to zvládnu.Musím…

Nevím, jestli je to normální,že jsem měla takovu náladu,ale doufám, že je,že i některá z Vás to někdy zažila..
Doufám, že to časem přejde, takovéto nálady…

Tentokrát mi pomohlo utéct z Brna (i s Jeníkem) za přítelem.Vzít si kočárek a projít se po lese a nasávat klid.

Ale hlavní je asi to,že Jeník v Kroměříži spí mnohem lépe než v Brně. Stejně jako já:)
V Kroměříži se jde v 19h koupat,pak hodinku papáme a kolem 20h už hajá.A spí tak do 5 někdy i do 6 hodin.
Zato v Brně,to je děs!.Sice krásně usne v 20 h ale už v 23h je vzhůru a pak se budí co 2 hodiny.
Takže toho v Brně moc nenaspím,když se učím tak do 1h do rána. Musím:)

Ted už je naštěstí zkouškové,tak jsem raději u přítele.Tak se snad už zase dobře vyspím:)

A jak se má Jeník?
Kromě toho,že už je z něj velkej chlap tak už jsme začali papat přikrmy. Začali jsme mrkvičkou.Pak jsem měli mrkvičku s rýží,pak mrkvičku s bramborem.Tento týden jsme chtěli dát i masičko ale jaksi nám nešmakuje:)Asi ho neumím pořádně rozsekat, aby se mu to dobře žmoulalo.
Ač se snažím jakkoliv,tak mi stále zůstávají takové jemné vlákénka masa a jakmile to ucití v pusenece začne šíleně ječet a vyplazuje jazyk.Abych mu to vydělala z pusy.

Jak to děláte vy? Já jsem to zkoušela mixovat všema různýma mixerama a nic,stále to není jemňulinké.Ani pasírování přes síto.

Kdyby jste viděli jak mu chutná jen mrkvička anebo mrkvička s bramborem nebo rýží ale bez masa:)To bych do něj mohla házet lopatama:))Pokaždé když dopapá začne se vztekat že už víc pro něj nemám:)

A jak nenávidí umývání upatlané pusinky,to jste neviděli:) Pokaždé je tak úžasně ušmudlaný.Má to až na vlasech:)Jakmile uvidí, že nesu mokrou žínku, tak spustí takový ten ukřivděný pláč,že mu budu hróózně ubližuju:))))

Ale stejně nejvíc mu chutná mlíčko,nad to není. Pokaždé, když se nadlábne mrkvičkou se ještě rád doráži mlíčkem.Uvidíme,co mu bude dále chutnat či nechutnat.

Jinak se umí úžasně hihňat.Směje se nahlas a otevírá přitom pusu jak kapřík:)
Nejradši má když ho jakoby koušu do zadečku.To se může strhat:)Má rád když ho vezmu do náručí a skáču s ním po pokoji že až skleničkÿ nadskakují.Z toho má největší legraci…

Když jsme byli před týdnem v poradně tak se dokonce smál i na paní doktroku, ale jen do chvíle než uviděl, že mu bude zase něco píchat. To se na ni pak mračil a cééélou ji počural.To měla za to že mu zas dala včeličku:)))

Dokonce dědovi předvedl,že umí válet sudy (otočí se ze zad na bříško a pak znova na záda),když se mu skutálel z gauče,ale naštěstí spadl do polštáře,který už preventivně dávám na podlahu.Děda byl celý vyděšený, ale Jeník se tomu hihňal…
Je to náš šibal.Celý tatínek:)))

Také se začal vzpouzet v kočárku.Už nerad jezdí v hlubokém kočáře.Tak si ho dám do golfáče(natěstí máme taskový,kde může úplně ležet) a to je pak spokojený,když vidí ven.To ani nemukne a jen čučí:))))

Jak koukám na hodiny,vidím, že už je plno hodin a já musím jít spát nebot zítra dělám zkoušku z oné proklaté geometrie.
Zítra se rozhodne jestli pujdu normálně dál anebo si budu muset prodloužit studium o rok…

Tak na mě myslete at mám štěstí,anebo kdyby to náhodou nevyšlo,at se z toho nezhroutím:)))

Přeji Vám všem krásné dny a pozdravujte své mimísky,pupíky a snažilkám hodně úspěchu ve snažení.

Pááááá
Trintron a Jeník(28týdnů)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.04 23:56

S těmi příkrmy - jestli něco nechce, tak mu to nenuť - a zkus to znovu třeba za dva týdny… Já jsem maso ještě nedávala, ale mám takový ten ruční mixér a přijde mi, že s ním jde většina věcí docela dobře.

Vložit nový komentář