Natýskanda aneb princeznino království!!! -2. díl

Rodičovství

Ahoj všichni, tak jsem tady s pokračováním svého deníčku! Ale nebude to ani tak o mně, jak jsem slibovala, ale spíše o tom, co mě nejvíce trápilo, když se to moje zlatíčko narodilo! A to byla Natynčina sametová a voňavá pokožka, nebo spíš to, jak ji takovou udržet a svou péčí nezpůsobit víc škody než užitku!

Objevila jsem na toto téma zajímavý článek a ráda se o něj ve zkratce podělím!

  • Jak víme, pokožka mimísků je mnohem, mnohem tenčí než ta naše, nemá ještě vyvinutou svrchní ochranou vrstvu a proto reaguje na všechny změny citlivěji! Na druhou stranu je však pružnější, krásná na pohled, nádherně voňavá a neuvěřitelně jemňoučká!
  • Novorozenec nemá vyvinuty mazové žlázy, proto jeho pokožka působí na dotek suše! A tak první pravidlo zní: Méně je někdy více!!!!! V nejhorším případě může dojít až k alergickým reakcím!
  • Během prvních týdnů po porodu najdeme na mimískovi spoustu podivných fleků a tak vůbec! Většinou však jde o naprosto normální jevy, které samy odezní! Miminko má suchou pokožku, která se sama loupe ( pomáhá olejíček, pokud možno neparfémovaný z lékárny, já osobně jsem používala Ondřejovu mast, která je sice mastná až to bolí a parfémovaná taky tak, ale používáme ji do teď a nemůžu si ji vynachválit ).
    Pak tady máme nechvalně známe potničky! Potníčky jsou drobné puchýřkovité tečky, ze kterých mohou vzniknout i celé skvrny! Taky jsme je měli! Nejprve jsem scháněla mastičku, ale žádná účinná neexistuje! Snad jen jedna, jejíž název neznám, vím jen, že smrdí jako bolavá noha!:-( Nejlepší metoda tedy je miminko nenavlékat ( moje zá:,–(a je mít Natálku oblečenou do tolika vrstev, co mám já ), oblékat do vzdušného bavlněného oblečení! Potničky jdou také dobře odstranit buničitou vatou namočenou v desinfekci, ale nedoporučuje se to u obličeje!

Často se objevují i šupinky suché kůže na hlavičce! Ty je nejlepší promazávat olejíčkem ( vřele doporučuji ), důležité je zmínit se lékaři, aby mohl vyloučit seboroický ekzém! Také můžeme vidět bílé tečky na obličejíčku, to jsou jen póry ucpané mázkem, které se sami vyčistí a bílé tečky zmizí!

  • A máme tady koupání! Miminka nemusíme koupat každý den, mnohdy stačí jen třikrát týdně! U nás se koupe obden! Místo mýdla postačí mnohdy jen obyčejná voda, pokud je mýdlo zapotřebí, je důležité vybrat to nejšetrnější! Já používám ke koupání Johnsons´s baby bath do koupele a pokud je zapotřebí mýdla, tak místo něj Johnson´s softwash sprchový gel! Šampón zatím vynecháváme! Používání šamponu se vždy řídí tím, kolik - a zda vůbec - vlasů miminka mají a jak moc se jim mastí! Při používání šamponu pozor na výrobky které obsahují etanolaminy, označené DEA či TEA, které při reakci s dusičnany ( mohou být přidány jako kozervační látky a neuvedeny na seznamu složek ) vytvářejí rakovinotvorné lát­ky!
  • Opruzeniny!! To je kapitolka sama o sobě! Vznikají na zadečku vlivem tření, mokra a teplíčka ve znečištěné plence! Při zachování všech pravidel jsou nejčastější kolem devátého až dvanáctého měsíce, kdy se mimísek začíná hýbat! Pravda je taková, že se jim snad žádné miminko nevyhne! Při jejich vzniku pokožka bolí a svědí, miminko je proto nevrlé a podrážděné! Jak se jim vyhnout? Moje rada je přebalovat, přebalovat a přebalovat! Natálie má teprve čtyři měsíce a zadeček máme opruzený velmi často! A to požíváme jedině pampersky a přebaluji co dvě hodiny, i dřív pokud si všimnu, že čůrala, když kaká to obvykle slyším :-)) a taky hned přebalím! Osvědčila se mi mast Nivea, krém proti opruzeninám, kterou používám po každém přebalení! A úplně nejlepší je nechat holou dupku, co nejdéle! I když to znamená počůrané všechny přebalovací podložky a pokakané vše okolo! :-))) Ale není nad krásný růžový zadeček!

Co se osvědčilo vám, máte nějáké tajné tipy a triky, jak o pokožku mimíska pečovat, aby byla krásná a voňavá?? Jsem móc zvědavá!, tak mi napište!

Příští deníček bude o tom, jak moje těhotenství přežili rodiče a zbytek rodiny, a jak to u nás funguje teď, jak jsem slíbila!
Tak se zatím mějte krásně, ahojky
Barbora

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  17.05.05 22:59

Ahoj, reaguji na tvé poznatky v péči o mimískovskou kůžičku. Mám pětiměsíční dcerku a zadeček jsme měly opruzený jen dvakrát. Jinak se daří udržet její prdýlku nádherně růžovoučkou a Katˇulka je tak spokojená. Všem zúčastněným můžu doporučit né příliš voňavou, ale zato velmi účinnou mastičku Rybilku. K dostání je v lékarně ve formě Rybí masti připravované přímo v lékárnách anebo praktičtější balení pod názvem Rybilka. Stačí nanést na opruzeninu a do 24 hod. je to téměř zhojené. Nanést myslím pokaždém přebalení a vždy na řádně očištěnou kůžičku. Poté je možné mastičku používat preventivně v tenké vrstvě, ale nikdy nemazat u děvčátek přímo mezi stydké pysky, aby nedošlo k zapaření. Jinak je to moc dobrá věc, taková Rybí mastička. Ahoj *K

 
mamba
Povídálka 12 příspěvků 18.05.05 11:27

Ahojky, no my jsme Rybilku taky měli doma, ale její " vůni " jsem nedokázala překousnout, občas mě i natáhlo, tak ji dostala kamarádka! No a my mažeme Niveou po každém přebaleníčku a už je to fajn! Prdelku máme růžovvou a bez pupínků! Ale asi bych to měla zaklepat!!!
Nevín, čím to je že na to Natálka tak trpí, opravdu poctivě přebaluji!!!!
Tak ahojky a měj se

 
Andy5
Nováček 3 příspěvky 18.05.05 21:48

Ahoj všichni,

dětská pokožka je to nejkrásnější a nejúžasnější co znám.ta vůně a hebkost.jojj. Když jsem byla těhotná tak jsem studovala různý časopisy, brožury a hledala info jak se pečuje o mimísky co se kůže týče. Zjištění, že je na trhu takový výběr mě šoklo a vůbec jsem neměla ponětí čím toho drobečka budu koupat,mazat aby pěkně voněl a hlavně abych nic nezanedbala. Nakonec jsem počkala do porodnice, že to okoukám a uvidím. Vždyť lékárny jsou pořád otevřené. Nakonec mě propouštěli v neděli a já jela z porodnice jen s lihem na pupír a Avirilem, který jsem vyžebrala od sestřičky, protože mi zase nedošlo, že ta nonstop lékárna je od nás daleko. No a dopadlo to dobře.

Nakonec jsem mimčo koupala v čistý vodě a jen když bylo jo potřeba přidala jsem Johnson mýdlo. Po koupeli naštěstí nebylo potřeba ničím mazat takže olejíček, který mi dala mamka mám dodnes. Zadeček jsem mazala Avirilem, pak zmiňovanou Rybilkou /je fakt super/, ale když se vyskytl nějaký problém řešim to Bepanthenem mast. Je sice drahý, ale nepřekonatelny třeba na suchý tvářičky. Šupinky ve vlasech máme dodnes myslím, že se jim říká krusty. Občas je vyčesávám, ale zatím nám nedělají neplechu tak to neřeším. Šampon jsem koupila až na 10ti měsících přišlo mi, že stačila voda ale co teď zkouší jíst sám a rád patla všude kolem tak i na ten šampon došlo.

Každy má na koupání jiný názor. Já koupu každý den je to rituál a mimčo už ví, že se půjde spát. Určitým způsobem se odreaguje a přijde mi, že se vodou uklidní a naposled pohraje s hračkama. Cáká se tak 10min ne hodinu. To je taky jiná. Znám maminky, který koupou jen 2× do týdne, ale zato pořádně. Teď co poslední dobou zkoumáme nejvíc hlínu, kameny zkrátka samý lepší věci koupila jsem Dove mýdlo na ruce, ale tělíčko jen tak opláchnu.
Nedávno jsme se taky potýkali s opruzeninou a vyplatilo se běhat jen tak naostro bez plínky. Sice hrůza: bobky se sypali z nohaviček pak je rozmazával do koberce, o čůrání ani nemluvě. Pořád jsem jen hlídala a lítala s hadrem jako za štěnětem, ale za 2dny pohoda.
Taky už tolik nepoužívám navlhčené ubrousky a pokud možno pokakanou plínu slíknu hned v koupelně a hurá pod vodu, osušit, namazat a pohoda.
Uf nějak jsem se rozkecala tak kdo to nepřekousne tak sorry. Mějte se krásně a těším se na další deníček. To oznámení o těhu mě napíná. Jo taky by mě zajímalo jak jste to holky měli s kouřením před těhotenstvím a jestli kouříte i po porodu. Díky.

Ahoj Andy a prďolka 13měs

 
mamba
Povídálka 12 příspěvků 19.05.05 10:30

Ahoj Andy, když jsem byla těhostná, tak mě taky šokovalo kolik mastiček, olejíčků, mýdliček a tak vůbec je na trhu a jako ty jsem čekala, co bude v porodnici! No a oni právě používali Johnson´s baby bath, tak ji pužívám doteď a jsem opravdu moc spokojená! Natálka je po takové koupeli móc voňavá a čisťounká! Bepanthen mám doma taky, a musím říct, že je perfektní!!! Já ho pužívala i na bradavky, když jsme ještě nevěli, jak na to, tak se hodil, protože jsem věčně měla někde nějákou trhlinku! No a na prdýlku ho taky mažu pokud máme problém!!! Ten naštěstí dlouho nebyl, takže jsem si oddechla uf!
Jinak malou taky nechávám, co nejdéle bez plínečky! Všechno je pokakané, počůrané, ale miminko to miluje, tak proč ne, viď? No a ty vlhčené ubrousky používám jen večer, nebo když jem moc pokakaná, tak na vyčištění kačenky, jinak vůbec! Nejlepší je voda, jak píšeš!
Co se týká kouření, tak jsem byla hodně silná kuřačka! Vykouřit balíček cigaret za večer nebyl pro mě problém, takže než jsem přišla na to, že jsem těhotná ( to bylo cca měsíc ) , tak jsem vesele kouřila s mimískem v bříšku! Ale hned jak jsem se to dozvěděla, tak jsem přestala! I když to byl boj, ale přítel přestal se mnou, tak jsme válčili spolu! Ale on to vydržel asi tak tři měsíce a pak zase postupně začal! To byla jedna denně, pak dvě no a nakonec kouřil tak jako předtím! Ale nikdy ne doma, nebo v uzavřené místnosti se mnou! No a teď po porodu!!! Nekouřím, protože kojím, ale přiznám se, že už jsem si asi dvakrát zapálila, když jsem se s přítelem pohádala! Ale pak jsem měla černé svědomí a mám ještě teď! A taky vím, jak to bude až přestanu kojit! Určitě kouřit zase začnu! Nemůžu se toho zbavit, a když vidím přítele, jak si někde venku nebo v restauraci zapálí, tak mu závidím!!! Jsem hrozná, vím, ale nemůžu si pomoct! Jinak u nás doma se nekouří a nikdy nebude! Ani na balkóně, prostě nikde! TAk chodí přítel alespoň poctivě s odpadky, ať si může zapálit! Tak se měj nový deníček se brzo objeví!!!! Barbora

 
Andy5
Nováček 3 příspěvky 19.05.05 21:39

ahoja Barčo,
to jsem ráda, že jsem v tom kouření nebyla sama. Krabička denně taky nebyl problém, ale dlouho se nám nedařilo počít mimčo tak jsem to stáhla cca na 5 denně. Že jsem těhotná jsem zjistila v 9tt a cigaretky pořád tak skvěle chutnali a přiznám se, že když mi ráno vyšel test pozitivně tak jsem vytáhla hned dvě najednou.Čuně!!!! Dřív jsem zkrátka řešila cigárkem veškerý stres hlavně v práci. Asi týden to v práci nikdo nevěděl tak za celý den jsem vykouřila asi dvě s velkýma výčitkama, ale zase stres by byl pro mimčo snad horší než ten nikotin. No nevim. Pak když se to všichni dozvěděli s cigaretou mě už nikdo neviděl. Ani doma.

Manžel si ulevil, že mě to přešlo a přiznám se že ten boj nad tim svinstvem jsem zdárně zvládla. Pořád jsem si myslela, že se k tomu vrátím, ale smrdět utrácet penízky mě zabrzdilo. Hlavně si neumím představit, že budu prďolkovi smrdět po kouři než po mamince.
Nekojim už 4měsíce a doufám, že cigaretám odzvonilo. Podotýkám, že kouřit se u nás mohlo jen venku a to bydlím ve čtvrtem patře bez výtahu. Tenkrát byl holt náš pes venčen i co dvě hodinky.
Pa pa pozdravuj mimíska
 Andy

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama