Natýskanda aneb princeznino království!!! -3. díl

Rodičovství

Ahoj maminky, miminka, skoromaminky, snažilky, no prostě všichni!! Tak jsem tady s pokračováním svého deníčku a tentokrát to už konečně bude o tom, jak to u nás vypadalo, když jsem se odhodla příteli a doma říct tu radostnou novinku a to sice tu, že budu máma!!!

Takže začnemem u toho, jak rodiče příjímají zprávu o tom, že je jejich devatenáctiletá dcera těhotná!!! Naši se to sice dozvěděli později než přítel, ale jejich reakce byli pozoruhodnější a proto začnu u nich!
Tak nejprve táta! Naši bydlí každý sám a já v té době bydlela jen s tátou a ten si nemohl nevšimnout, že jeho malá holčička neustále něco jí a potom to rychle zvrací, a zase jí a zvrací a na konec jen zvrací, zvrací, zvrací..... A pořád spí, každou volnou chvilku jen spí a vůbec nemluví, jen někam kouká, v podstatě kouká kamkoliv jen né tatínkovi do očí! Tak se jednoho dne sám zeptal! Prostě přišel a řekl: " Baruš, nejsi ty náhodou nemocná?" ( Hodně jsem
zbystřila)
Přes můj vnitřní boj ze mě vypadlo: " Ne nejsem ." , pohled do stropu a ticho.
" A netrápí tě něco?„, pohled do stropu bez odpovědi.
" Barčo, nejsi náhodou těhotná?“
Vytřeštím oči na otce, ale opět žádná odpověď!
" Takže jsi!!! No to se nedá nic dělat!„
Následovala jen obrovská úleva, že už je to konečně venku! A pak už jsme jen řešili několik otázek:
" Co potrat?“ Ten jsem hned zamítla, a můj zlatý tatínek mě ani nezačal přesvědčovat, proč by to bylo vhodné!
" Je to Jakubovo dítě? " Hloupý dotaz, ale táta chtěl mít jistotu!
" A budete se chtít nastěhovat sem? "
" Máma to ví? Neví?, no kdybys chtěla řekneme jí to spolu? ( Jen pro informaci naši se nesnáší a vůbec spolu nemluví, takže navrhnout mi tohle byla od otce velká odvaha )!
" A bude to holčička? Ještě nevíš? No doufám, že to bude holka! "
Táta miluje holčičky, takže si přál mít vnučku stejně jako si před dvaceti lety přál mít dceru! A to, že jsem otěhotněla v devatenácti neřešil. Jen si přál, ať jsme obě zdravé a abych byla šťastná! A hlavně řádně dostudovala! :-)))

Tak tátu bych měla zmáklého, ale co máma?
Mámu jsem pozvala do kavárny na skleničku, já už pila čajík! Protože za mnou musela přijet ( bydlí v jiném městě), hned jak si sedla věděla, že se něco děje! Takže to vypadalo asi takhle…
" Ahojky, tak copak se děje?", pořád s úsměvem na rtech! Jen já úplně bez úsměvu a hlavně zase bez odpovědi! :-)
" Průser? "
Pokývání hlavou!
" Ty jsi těhotná? "
Pokývání hlavou!
A najednou se máma rozzářila, byla jako sluníčko! Žádné výčitky, nic takového, prostě se jen těšila, že bude babičkou, ukázala jsem ji první obrázek miminka, který jsem si nechala den předtím udělat ( Nic tam nebylo jen flíček, ale máma byla nadšená.) A šli jsme k nám domů, kde nás čekal Jakub připravený na nejhorší, ale máma jásala! Objímala nás a šílela nadšením, až mi těch pár facek, které jsem čekala chybělo! Ale facky ani nadávání se nekonaly, naši byli a jsou báječní! A já jsem si díky tomu uvědomila, jak úžasné mám rodiče a Natálka prarodiče!

No a zbývá mi tady osůbka mně nejmilejší a to můj přítel!
Ten se to, bohužel, dozvěděl přes sms! Seděli jsme totiž v naší oblíbené hospůdce, jenže tam seděli i jeho kamarádi, tak si mě něják pozapomněl všímat! A pak mi jen přišel říct, že už jde domů a dát mi pusu na rozloučenou! Jenže já měla krásně nachystáno, jak mu to po cestě domů řeknu! Tak odešel a já mu po chvíli napsala, ať se vrátí, že mu musím něco důležitého říct, jenže mi neodepsal! Tak jsem mu napsala, že jsem těhotná a že je b… a ještě něco hrůznýho, protože jsem měla najednou příšerný vztek! No a druhý den se taky neozval! A já už se smiřovala s tím, že budu svobodná matka! Ale k večeru zazvonil telefon, ve kterém se ozval ustaraný hlas a sliboval, že zítra přijde! A přišel! Ani jsem ho nepozvala dál, čekala jsem, že mě bude nutit jít na potrat nebo se rozejdeme, a tak jsme seděli před domem na lavičce!
Ale nic takového se nekonalo! Dostala jsem obrovskou pusu, velkou čokoládu, a nejraději by mě hned přestěhoval k sobě! A zajímaly ho jen dvě věci , jestli budeme mít kluka a jestli je mi fajn a miminko je zdravé!

Já měla obrovské štěstí, vím, že spousta takhle mladých holek, které brzy otěhotní jako já, dopadne mnohem hůře! A proto mám pocit, že nikomu z nich nemůžu nikdy dostatečně poděkovat za to, jak krásně se zachovali a že nikdo mi nic nevyčetl, ani se na mě škaredě nepodíval! Svým rodičům budu vždycky moc vděčná i když vím, že chtěli mít dceru, která bude půl života studovat a půl cestovat! A přítel, ten je báječný táta!

Už není co dodat......tak končím! Tenhle deníček čmárám v letu, tak snad to bude alespoň trošku čitelné! A pokud některá z vás zažila něco zajímavého, když tu radostnou novinku sdělovala okolí, nebo si jen chce zavzpomínat, určitě napiště!!!

Mějte se krásně a užívejte sluníčka! Barbora

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  24.05.05 22:13

Zdraví Metelka, moc hezký začátek těhotenství, gratuluji. Myslím, že jsem Tě už několikrát potkala na chatu, ale nevím, jestli si mamka nebo ještě ne.V každém případě všechna čest Tvým rodičům, naprosto nevím, jak bych reagovala, kdyby za rok přišla moje dcera, že je v tom..Fakt je, že já jsem teď taky v tom, vlastně bychom mohly být těhotné spolu…Měla jsem ji v 19 - tak nějak jsem si oživila vzpomínky na to první těhotenství. V každém případě Ti fandím a držím palce, ať Tě život nezklame a hodně štěstí a pevné nervy. Zdraví Metelka.

 
mamba
Povídálka 12 příspěvků 25.05.05 12:09

Ahojky, na chatu jsme se možná už opravdu potkali, no a máma už jsem. Natálka má teď čtyři měsíce a je to moc šikovná a krásná holka! Takové naše zlatíčko! Nevyměnila bych ji za nic na světě, ale doufám, že za mnou v devatenácti nepřijde s tím, že bude mít miminko! Ale to je ještě daleko, teď máme všechno před sebou! Děkuji moc a opatruj mimíska v bříšku!
papa Bára

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama