Něco jako ospravedlnění?

Těhotenství
  • princess16
  • 26.07.13

Svůj prvni deniček jsem psala přibližně prřed 4 měsíci. Čekala jsem zlé komentáře a taky že byly. Byla jsem zklamaná, že jsem ani nechtela ty komentáře číst. Psaly, že si to vymýšlím, že těhu nejsem. Že až budu starší, že si uvědomím, že jsem udělala chybu.

Moje prdelka v 18.týdnu :-)
3 komentářů

Ptali jste se, co škola. Školu jsem, jsem byla hloupá, ukončila, to přiznávám. Jenže školu jsem neukončila kvůli těhu, ale jelikož jsem chtěla přestoupit na jinou, jenže už se to nestihlo a já zůstala, já hloupá, doma. Zaevidovala jsem se na úřadě a poznala, co to je furt běhat do města na úřady. Jenže co mi zbývá. Před pár týdny jsem začala uvažovat, že bych začala chodit od září na individuál.
Nějak jsem to zazdila, jelikož v našem okrese jsou ty školy docela drahé. Tak jsem se rozhodla, pokud to pujde, že nastoupím znovu do školy, až malé budou 3 roky. Uvidíme, jak se to během těch tří let vyvrbí. Možná to bude úplně jiné.

Nemám vše zalité sluncem, vidím i ty stinné stranky, mé volby života. Já jsem si vybrala že si miminko necháme, já se budu o miminko starat i s mým přítem. Nemůžu vědět, zda se na mě přítel vyprdne po pár letech nebo to s námi vydrží.
Jak jsem psala o té svatbě, byla blbbost o tom uvažovat. Zplnoletnění, rozhoduju se, ale abych se musela jenom díky blbému 1 roku vdávat s pupkem, než se malá narodí. To se radši budem brát (jak jsme se dohodli), až bude malá o trochu větší, třeba až bude chodit. :-)

Taky psali, že hodí miminko na krk babičkám, a půjdu si ťapat po disko. Pardon, ale k tomu už já nějak netáhnu už od té doby, co mám občanku. Nikdy mě to tam netáhlo, jestli jsem tam byla 2×. O malou se budu starat, i kdybych měla vstávat každé dvě hodiny k ubrečenému miminku, vstávat s kruhy pod očima. Pořád to bude ona, kvůli které jsem vybrala tuhle vobu.

Nevím, v čem je mít mimino v 17 nezodpovědné. Pokud máš penizky, zázemí a máš co tomu dítěti dát obléknout, má v čem spát, v čem se vozit, v čem se koupat, má střechu nad hlavou a milující rodinu kolem sebe. Myslím, že to dítě se má dobře, i když třeba jeho tatinek maká od nevidim do nevidim.

Třeba jsem naivní, hloupá a po*rala jsem si život, podle vás. Ale my jsme s přítelem štastni, že budeme mít u sebe něco z nás. Dáme mu první poslední. :-)

Dnes jsem 20+1, za necelé dva týdny začínám 6. měsic. Ještě nám chybí kočárek a budeme kompletní. Zítra mě čeká velký UZ v nemocnici. A 30.11. mě čeká porod.
Myslete si o mně, co chcete, jenom jsem se chtěla „ospravedlnit“. :-)

Hodnotilo 38 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  26.07.13 00:17
Lenka

Nechápu proč tě tu někdo napadá :cert: oba deníčky jsou moc hezký co je komu co dotoho.Na Sunar ti nikdo nedá své dětátko si budete vychovávat vy, jste štastný milujete se tak co. Naše matky rodily i v 15 letech a to je v pořádku a ted vás budou poučovat. Já mám 30 na krku a mám své první miminko.Ale každopádně vám přeji moc štěstí :hug: a věřím že jako každá jiná matka se o miminko dobře postaráš :hug: ty si matka ty rozhoduješ!!! občas mi příjde že by tu chtěli slyšet je mi 16 let a jdu na potrat :cert: hodně štěstí a lásky a zdravý ti přeji :andel:

 
Hankakotajs
Kecalka 348 příspěvků 26.07.13 00:40

Myslím že na věku nezáleží ale na tom co má kdo v hlavě. Některé ženské se nedokážou postarat o dítě ani třeba ve 30 letech.Tak se na ostatní vykašly a s přítelem si těhu a pak i mimčo užívejte :-)Přeji vám moc štěstíčka a zdravíčka :-)

 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 26.07.13 06:26

Vyprdni se na ne..znam zeny, divky ktere byli tehu uz 15- 16 letech. Ted uz maji 3 lete ditko a staraji se o ne lip nez nejaka 30 leta mamina. Me osobne je 22 a mam 2,5 leteho certika a skoro 3 mesicni princeznu. A maji na co si vzpomenou sa ozrejme vse s mírou. :-). Vykasli se na to co rikaji ostatni a uzivej si tehu brisko :-). Jinac muj syn se narodil 28.11 :-)

 
Petula01
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 26.07.13 06:59

Mě je 19, první neplánovaný mimčo se mi narodí za 3 měsíce, až mi bude čerstvých dvacet. A můžu ti říct, že ani ve svým věku se na to necítím připravená a vůbec si nedokážu představit, že ty sedmnáctiletý holky co znám, by měli mít dítě, vždyť jsou to sami děti :)
Takže já na jednu stranu chápu ty komentáře.
Na druhou stranu, každý jsme individuál a pokud si na to troufáš, tak ti můžu popřát jen štěstí a hodně trpělivosti :kytka:
Asi to ze začátku bude těžší, já sama jsem musela násilně o pár let dospět a naučit se přemýšlet jinak, být zodpovědnější, ale myslím, že tebe i mě všechno naučí až to mimčo a celý to „ztracený mládí“ nám vynahradí :srdce:
Takže ti přeju, aby to klapalo s přítelem, aby jsi dodělala školu a měla zdravý a hodný mimčo :hug:

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 26.07.13 06:59

Přeji, ať je malá zdravá a vše je v pořádku a podle tvých představ…
Jen nemůžu reagovat na tvoji větu : ,,Taky psali, že hodí miminko na krk babičkám, a půjdu si ťapat po disko. Pardon, ale k tomu už já nějak netáhnu už od té doby, co mám občanku."…já teda směla na diskotéky, AŽ když jsem tu občanku měla a to mi není ani o desítku let víc jak tobě :lol:.

 
KlariSi
Závislačka 3606 příspěvků 26.07.13 07:09

Oba dva deníčky jsou pěkné a je jen na tobě v kolika budes mít miminko ;)

Příspěvek upraven 26.07.13 v 07:18

 
maca36  26.07.13 07:12

Ty nemáš důvod se tu někomu,,ospra­vedlnit,, :think:
Pokud tě někdo odsoudí, nevšímej si to. Důležité je, jaký máš z toho všeho pocit ty sama. Ve tvém věku mít miminko je svým způsobem velká oběť, protože přijdeš o mnoho krásného co k tomu tvému věku patří, ale zase přijmeš i něco krásného, co ti už nikdo nikdy nevezme. Dítě je dar a v dnešní době stále častějších potřebných umělých oplodnění je snad každé přirozené početí zázrak.
Já mám první dceru ve tvém věku a nebyla jsem o moc starší, když jsem ji porodila. Ikdyž jsem byla podle okolí moc mladá, mě to nezajímalo co si okolí myslí a pro holku jsem ta nejlepší máma na světě. Jsme moc dobré kamarádky a to přeju i tobě.
Těhotenství si krásně užívej, nehleď na hloupé ženské. Ty se nemusíš snažit nikomu nic dokazovat a ani to nedělej. Jen buď dcerušce skvělou mámou :) Přeji ti hodně štěstí a miminku zdravíčko.

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 26.07.13 07:32

Nevím, v čem je mít mimino v 17 nezodpovědné. Pokud máš penizky, zázemí a máš co tomu dítěti dát obléknout, má v čem spát, v čem se vozit, v čem se koupat, má střechu nad hlavou a milující rodinu kolem sebe. Myslím, že to dítě se má dobře, i když třeba jeho tatinek maká od nevidim do nevidim.

Pokud máš penízky…ano v tom byla ta výtka. Ty sis je nevydělala - buď Ti je dá přítel, nebo rodina. Kdybys je neměla, skončila bys v azyláku nebo na ulici a to doslova. To samé zázemí - kdo platí nájem, hypo, poplatky atd. atd…
Tady so jedná o to, že Ty sama o sobě bys nebyla schopna dítě zajistit - jen z rodičáku 3800 by to šlo těžko…na rozdíl od matek, co mají nárok na mateřskou, odpracované nějaké roky, našetřené penízky… To je ten rozdíl.

Takže jako ostatní doufám, že se na Tebe přítel nevykašle, že si doděláš školu a že jednou najdeš i práci abys byla aspoň částečně nezávislá… :kytka:

 
mili84  26.07.13 07:38

Přeji ti, ať vše vyjde podle tvých představ, ale jestli si myslíš, že dítku stačí tatínek makající od nevidím do nevidím, tak se pleteš… i tobě to bude vadit, ale na to si časem přijdeš sama… my se tak vzdali několika desítek tisíc měsíčně, protože kluk tátu potřebuje… :mavam:

 
princess16  26.07.13 07:39

Týjo, ani bych nečekala takové komentáře ;) @Hankakotajs Moc děkuji, na miminko se těšime, už jenom jak kope a je to vidět na bříšku, tak jsme št'astní. Co potom až ho budem držet v náruči a bude se na nás usmívat ;-) @Ninesen Já na ty komentáře kašlu, ale oni mrzí, víš/te. Příbuzní nám řikaji ze jsme meli jeste tak 5 let počkat, ale my jsme stastni, jelikož víme že te malé budem mc dát dostatek :-) @Petula01 Samozřejmně,že jsem tedko mohla jezdit někam pít s kamarádkama, koupat, ject k vodě, apod..Ale nikdy si to nebudu vycitat, natož abych kvuli tomu kašlalal na mimi ;) @KlariSi Děkuju :kytka: @maca36 Cchi jí být nejlepší mámou, abych pro ni byla nejlepší ženská :hug:

 
Anonymní  26.07.13 07:51

Ja měla prvniho syna v 18 letech ano myslela jsem jáááááááááá bláhová jak to bude super jako bych jedina na světě měla mimino…je to brzy opravdu dneska to umim posoudit :pankac: měla jsem přitele, měli jsme byt na školu jsem se vykašlala jelikož to s uřvanym děckem opravdu nešlo a nebyl nikdo kdo by byl ochotnej mi pomoci a ja hrdá jsem si ani o pomoc neřekla… do role matky jsem se dostavala dlouho, ale zmakla jsem to dneska mame se synem pěkny vztah i když teda někdy :cert:, ale nechapu holky co soudí takto mlade matky jelikož i když si nic nevydělaly tak neznamená, že se nepostarají vždycky se to nějak zmaknout dá a nemusí byt holka hned v azylaku 8o…až se malá narodí uvidíš sama, že to není med, ale je to paráda :pankac: přeju ti ať ti všechna vyšetření dopadnou dobře a mysli jen na sebe a malou a nenech se rozhodit za par let uvidiš jak to bude a každej at si říká co chce :palec:a hlavně být mladou maminou má nahodou i vyhody a postupem času na ně sama přijdeš :kytka:

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 26.07.13 07:59

Myslím, že v prvním deníčku nešlo o to, že by dítě v šestnácti byla chyba, ale o to, že v deníčku jsi napsala spoustu nesrovnalostí - datum početí, datum registrace na emimino, kdy jste zjistili, že čekáš dítě… I na mě to působilo dost podezřele, a to většinou nevěřím jen věcem, který jsou opravdu hodně okatý. Já ti samozřejmě přeju štěstí, zdravé miminko a spokojenou rodinu.

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 08:01

Uprimne te neodsuzuji protoze sama sem mela syna v 17letech a vim jake to je kdyz te odsuzuji odstatni aniz by te znali a skolu sem tez ukoncila ale kvuli tehu a vyhruzkam otce ze se mi tam neco stane.ted cekam sve druhe mimco a termin mam 15.9. tak se uz tesime na dceru hodne stesti v zivote prejeme :kytka:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 26.07.13 08:04

Vykašli se na negativní komentáře. Mysli na to, že ženy, které je píší, jsou samy nevyrovnané, mají nějaké problémy, komplexy, frustrace a tak si na Tobě akorát vylejí svůj vztek. Krásně jsi to napsala. Život nejde naplánovat, žádný jízdní řád na život neexistuje. Přeji moc štěstí do budoucna.

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16447 příspěvků 26.07.13 08:04

@princess16 hodne stesti na dnesni utz, uzij si to, je to krasna podivana!
a vubec- mamka me mela v 16- jo, hlidala me babicka, prtz byla mamka bez chlapa (jaksi se na nas vykaslal a tatku jsme si nasly, az mi byly skoro dva) a dohoda mezi mamkou a babi byla, ze mamka musi dodelat aspon ucnak, takze po sestinedeli mazala do skoly, babi kvuli tomu zmenila praci…a co? a vychovaly me :D

a letos jsem ucila (ucim na stredni) 4 holciny, ktere mely deti dost brzy- jedna dokonce otehotnela, kdyz ji jeste nebylo 15, takze maturovala se ctyrletym klucinou :D a nevidela jsem vic milujici mamy…jo, taky si obcas zasly na diskoteky, taky jsem s nima zapijela maturitu az do rana :oops: :mrgreen:, taky by byly v kelu, kdyby nemely zazemi-bud v partnerovi nebo v mamince…ale…to je podle me nejdulezitejsi, ty svoje skritky miluji z celeho srdce!
a verim, ze ty budes stejne milujici mama :srdce:

Z.

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 26.07.13 08:15

Četla jsem deníčky oba. Je mi 27 let a mám prvního ročního syna. A Můžu v klidu říct, že jsem v šestinedělí uvažovala 20 hodin denně, proč jsem vlastně tohle chtěla a jestli jsem nemohla ještě 15 let počkat, možná 20…smetlo mě to a rozhodně to nebyla pohodička a parádička jak jsem čekala, ačkoliv oproti jiným mimčům je a byl ten náš milionový. Vstával v noci jen po 3-4h a i tak, když se probudil na kojení 5× za noc, v 5 ráno jsem plakala, že už nemůžu…A na to jsi sama, s tím ti nepomůže nikdo…Moc ti přeju, aby ti penízky a zázemí stačilo k tomu tohle zvládnout, protože na koliky, kojení a vstávání, prdíky, potíže s čímkoliv, budeš jen ty sama, chlapy makaj a jseou v 7 večer rádi, že jsou rádi, to si prosím nemaluj moc růžově :roll:. A donutit se se starat ještě o něco jiného než o své životní funkce, je někdy strašně těžké. Přeju ti, abys to zvládla, ale připrav se na to, OPRAVDU se připrav, že je to strašněj mazec a hukot a pokud nebudeš mít EXTRÉMNĚ hodné miminko, je to náročný, provních 6m svého mimča by vrátilo málo maminek…Tak se drž a nikomu nic nevysvětluj..a nezapomeň an tu školu ;)

 
sophinka1  26.07.13 08:25

Nečetla jsem tvůj první deníček. A popravdě myslím, že jsi velice naivní (patří to k tvému věku). Věřím, že budeš své dítě milovat to ano, ale zatím tě tvé dítě nijak neomezilo, napiš tak za rok. A představa, že se s dítětem vrátíš do školy? POchybuji. A hledání práce s dítětem a základním vzděláním taky med nebude. Celý zbytek života budeš dělat jen pomocné práce. Teď všechno vidíš poměrně růžově.

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 26.07.13 08:39

@princess16 milá zlatá a která z nás „dospělých“ matek má jistotu, že se na ní její chlap nevyprdne? tohle moralizování hoď za hlavu dnes a denně to tady čteme jak partneři zahýbají těhotným, utíkají od dětí, kolik „dospělých“ matek se o svoje děti špatně stará, kolik rodin se tady dostává na hladinu bankrotu. jsou to denně desítky diskuzí a zcela jistě to nejsou všechno holky po dvacet.

pokud si odhodlaná o dítě se strarat budeš dobrou mámou bez ohledu na věk! já ti fandím :hug:
jediné co je škoda je ta škola, tu se fakt snaž dodělat, jinak si zavřeš spoustu dveří do života :palec:

 
tassenta
Povídálka 33 příspěvků 26.07.13 08:39

Většinou odsuzují lidi který tě neznají, z toho si nic nedělej, myslím že je tu víc než dost nezletilích maminek kteří se postarají o miminko i lepe jak ty plnolete…
hlavně že jsi štastná :)) moc přeju

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 08:42

@Timinka nechci nic rikat ale ja osobne take v jejim veku mela dite a zvladam to lip nez vzdelane a buh vi jak namyslene maminky ktere kritizuji mlade maminky a bez vzdelani.Sice nevim kolik vam je ale nenavazej te se do mladich maminek ja osobne mam 2leteho syna a kdyz sem cekala jeho bylo mi 16 a jsem pysna na to co jsem dokazala a myslim ze i @princess16 bude skvelou mamou a nemyslim si o ni nic spatneho ba naopak chapu ji a dost.@princess16 a ti se netrap kvuli takovym jako je treba Timinka je jich spousta takovych ver mi vim o cem mluvi me vsichny zrovnavali se segrou ktera se na sve deti vykaslala a maji je mi rodice ve vychove hodne stesti preji v zivote ne jen tobe ale i miminku co cekas :kytka: :hug: ;)

 
sophinka1  26.07.13 08:47

@Leushka94 máš dvouletého syna a čekáš další. A co pak? Kam půjdeš pracovat? Čím se budeš živit 30-35 let než půjdeš do důchodu?
Aby jsme si rozuměli, neodsuzuji, spíš lituji. Dítě je opravdu dar ať je to v 15ti nebo ve 30ti. Ale tím to vše teprv začíná, není to ta nejvyšší meta.

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 26.07.13 08:50

Ahoj :mavam: Mě je 22 let a máme doma 3 měsíčního kluka :) I já jsem od pár lidí slyšela, že jsem na dítě mladá, i když já se na něj cítila a manžel také. Pohledy a názory ostatních jsem házela za hlavu. Našeho syna milujeme nadevše a absolutně vůbec nijak nestrádá tím, že bychom neměli dnešní „správný věk na dítě“. Za nic na světě bychom ho nedali :srdce:. Nevidím jediný důvod, proč bys nemohla svému dítěti dát veškerou péči a lásku, kterou potřebuje jen proto, že jsi mladá a nemáš dokončené vzdělání ;). Dodělat školu s dítětem jde, znám spoustu takových případů a kdo říká že ne, tak o tom nic neví :). Samozřejmě musíš počítat s tím, že mateřství není žádný med, a že přijdou dny, kdy nebudeš moct únavou ani vstát. Nikdy ale nebudeš litovat, protože ten mrňous ti za to stojí :) Tak se drž, přeju Ti hodně sil, krásný zbytek těhotenství a pohodový porod :kytka: Jsem přesvědčená, že to zvládneš. Stačí jenom chtít :)

Příspěvek upraven 26.07.13 v 08:53

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 08:52

@Timinka vis ja uprimne ted dalkove studui a zvladam to s 2letym klukem a ted i presto ze sem tehotna da se to a hlavne pokud ma dobre rodice atd… zvladne vse i praci s detmi ja osobne v 18nastoupila do prace a zvladala jsem to. a urcite se nestydim za to ze mam syna a ted cekam druhe ba naopak ja totiz az budu mit deti velke budu na ne hrda a uziju si jich dele nez treba vy a ja lituji takove zenske jako jste vy je mi vas lito a vsech vam podobnym :lol: :mrgreen:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 26.07.13 08:53

@Timinka přidej, přidej :mrgreen:…já si spočítala, že pokud boudu moci jít do důchodu až v 67, tak bych měla mít odpracovaných 40 let 8o :roll:

 
sophinka1  26.07.13 08:56

@Leushka94 hele já ti v podstatě závidím :lol: jsi mladá, životem neobouchaná. Taky jsem taková byla. :hug:

 
sophinka1  26.07.13 08:57

@Vermion :mrgreen: nooo já mám polovinu za sebou a jediné moje přání je být buď bohatá důchodkyně nebo ještě raději rentierka :mrgreen:

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 08:59

@Timinka myslite ze me zivot dost neobouchal nic o me a me zivotu nevite nemate co mi zavidet.ja vam treba nic nezavidim jen to ze lituje nekoho koho litovat nemusite lidi jako vy ja posilam nekam zakomplexovani svymi nazory a vy musite mit pravdu ale ne vzdy ji mate.Me je 19 a nestydim se ani za dite ani jedno sem an sebe pysna ktera zenska ve vasem veku by mohla tohle rict az si projdete nejakej zivot druhe maminky a treba aj mladsi pak by jste treba aj pochopila jake sme atd… ;)

 
verulicek  26.07.13 09:01

Osobně nevidím překážku, proč bys nemohla tu střední dodělat při mateřské. hormada holek tady to dělá, můžeš se s nima spojit a poradit. Zdá se mi nezodpovědné to odkládat. Přeci po mateřské MUSÍŠ nastoupit do práce a začít dítě zabezpečovat! A jaké vyhlídky budeš mít se základkou? Dodělej si aspoň učňák, večerní studium (dálkové, individuál) jsou dnes běžné. :roll: si některé věci představuješ pořád jak hurvínek válku, na všechno máš čas…jako držím pěsti o tom žádná, ale chce to trochu reálně plánovat :kytka:

Příspěvek upraven 26.07.13 v 09:02

 
sophinka1  26.07.13 09:01

@Leushka94 nechápu co se tak čílíš :lol: věř mi, že jestli máš pocit, že už teď tě život otloukl, počkej za 20 let.

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 09:03

@Timinka 20let budu mit dospele deti a mozna treba uz budu i babicka :palec: ba naopak 20let budu pysnejsi nez ted na vse co sem dokazala v zivote a s cim vsim sem se vyporadala atd…

 
sophinka1  26.07.13 09:05

@Leushka94 :mrgreen: no samozřejmě. A těch 20 let mezi tím budeš denně jako v ráji :mrgreen: Opravdu ti závidím :kytka:

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 09:07

@Timinka nerikam ze behem tech 20let nebudu mit prekazky ale urcite se s nimi vyrovnam s usmevem a klidem ptz budu mit deti a ti mi stoji za muj zivot, muj usmev a vsechno.asi mate doma stereotip to vam nezavidim ba naopak lituji ;) a nemluve pokud nejste stastne zadana je mi vas lito :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :pankac: :mavam:

 
sophinka1  26.07.13 09:09

@Leushka94 :lol: :kytka:

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 26.07.13 09:11

@verulicek souhlas :potlesk: jinak tedy nevím, že by nějaká maminka ve třiceti milovala své dítě méně, než dvacetiletá :nevim:
Nebo, že by se měla stydět za to, že dá dítěti úplnou rodinu, mají vlastní bydlení, práci, do které se budou po mateřské vracet, mají dostatek financí na cetovaní a nejen na „koupák“. Mohou si dovolit pro své dítě spořit..
Pokud by se něco manželovi stalo neskončí ze dne na den bez prostředků.
Není tohle lepší start do života??? 8)

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 26.07.13 09:12

Omylem 2× :mrgreen:

Příspěvek upraven 26.07.13 v 09:12

 
verulicek  26.07.13 09:12

@Leushka94 :lol: :lol: :lol: co to tu tlačíš děvče :lol: :lol: :lol:

 
mammy
Závislačka 3871 příspěvků 26.07.13 09:14

První co mě po přečtení deníku napadlo, at hlavně nečekáš se školou a vrátíš se hned od září. Je hloupost čekat až budou malé tři roky, nebudeš mít zaměstnání, situace se školkou je bídná a ty jí stejně nebudeš mít z čeho platit a tvoje studium taky bude něco stát. Pokud bys chtěla pak někdy druhé, tak s ním to sotva půjde.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 26.07.13 09:19

Myslím, že se nemusíš omlouvat, vypadá to, že to máš v hlavě srovnané :) Já byla v 16 trdlo, div jsem si nehrála s panenkama :) a v 18 jsem se odstěhovala z domova. Já bych asi v 16 mimčo nechtěla, ale je spousta mamin 35letých a vidíš na nich, jak to dítko nezvládají. Já jsem mmch zrovna ve fázi, kdy mi moje zlatíčka pijou krev denně a mívám pocit, že by pomohlo, kdybych se odstěhovala na severní pol (kecám, miluju je a nikam bych nešla, ale mají teď zlobivou a je to síla :D ). Znám paní, která měla v 17 syna a 17 let na to si pořídila holčičku - se stejným tatínkem. Když jsem se jí ptala, jak by snesla, kdyby jí teď syn přišel, že čeká rodinu, prohlásila, že by ho asi bacila, že ví, že to bylo těžký. Ale vychovala kluka bezvadně a malá je panenka :)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 26.07.13 09:22

@Vermion Tady so jedná o to, že Ty sama o sobě bys nebyla schopna dítě zajistit – jen z rodičáku 3800 by to šlo těžko…na rozdíl od matek, co mají nárok na mateřskou, odpracované nějaké roky, našetřené penízky… To je ten rozdíl.

já teda nevím jak ostatní, ale já před mateřskou dělala 10 let, mám vlastní auto, nějaký peníze našetřený, PPM jsem měla vysokou, ale bez partnera bych asi taky nebyla schopná dítě zajistit dlouhodobě. dneska žádná matka (nebo jen velmi malé procento) není schopná zajistit dítě sama bez pomoci. pokud má rodičák tak z toho nevyžije nikdo. a ruku na srdce které z nás má nasysleno desítky tisíc aby se dokázala postarat pokud by jí partner kopnu do zádi?

 
Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 26.07.13 09:22

Rozhodě se vykašli na blbé komentáře. Je to jen vaše rozhodnutí ;) Moje kamarádka porodila svoji dceru v 16 letech, s přítelem jsou spolu dodnes, jsou manželé a naprosto úžasní rodiče. Neříkám že to nebylo náročné, ale měli kolem sebe rodinu která je podpořila a zvládli to. Rozhodli se tak jak se rozhodli a jsou moc šťastní. Malá má teď 13 let a moc si to užívají ;) Přeju vám hodně štěstí ;) ;) ;)

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 26.07.13 09:28

@Leushka94 hele hoď se do klidu, někteří lidé mají holt dojem, že už samotný věk je opravňuje k tomu aby se na mladé dívali svrchu :roll:
kážou tady jak si to vstávání, prdy, kojení a blablabla ani nedokáže mladá holka představit a pak tady čteme denně diskuze jak jsou z toho prvního těhotenství, porodu a mateřství vyplesklý všechny bez rozdílu věku. upřímně, která z nás si to mateřství dokázala představit než přišlo?
Mě je řádově o 10 víc než tobě, s dětma jsem měla dost zkušeností a stejně když se mi narodil můj vlastní tak to byl horor ;)

 
Petulina85
Kecalka 183 příspěvků 26.07.13 09:29

Nic si z tech koz nedelej! Me prali to abych prisla i o druhe dite! Ale nechapou nevi o co jde! Neznamena ze kdyz jsi mladounka ze se nedokazes o male postarat. Posli je nekam do dza. A ja ti preji hodne stesticka a hlavne zdravicka tobe i detatku. Uzivejte si to.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 26.07.13 09:33

Ahoj tvůj předchozí deníček ani komentáře sem nečetla…jen ti chci napsat, aby sis z toho nic nedělala s tim se musí počítat, zvlášt´na těchto jak já říkám „slepičích“ webech, že když něco napíšeš, že se na tebe sletěj…neboj to ještě neznamená, že nežijou i rozumný lidi a i tady na emiminu je těch rozumnej holek dost…

jinak víš ono to svádí…já sama mám sestřenici, která otěhotněla v 16-ti, tehdy je zplnoletnili, jeli sme na Vysočinu na svatbu…dopadlo to tak, že po 3 měsících se rozvedli…ona začala pařit a kluka v podstatě vychovala moje teta (dneska je mu 25)…přesto bych nikdy neřekla, že tohle dělá každá mladá holka…ty stvým přístupem určitě ne…jen z vlastní zkušenosti studia s dítětem (studovala sem při prvnim synovi bakalářský, při druhym ted´od září začnu magisterský a měla sem začít už loni…je lepší začít studovatt už ted´…čím dřív tím líp…víc si ještě pamatuješ ze školy, navíc až budou malé tři taky asi budeš muset jít do práce a studovat, pracovat a starat se o dítě je vážně zápřah…věř mi vim o čem mluvim ;-) přeju hodně štěstí, všechno zmákneš :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 26.07.13 09:38

Nechci to komentovat víc než je potřeba, ale prosim tě udělej si tu školu. :roll: Pokud chceš pro své dítě to nejlepší, jak říkáš, tak studuj a vystuduj alespon učnák

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 09:41

@paola white vidis pro me to to horor nebyl a vis take se treba vy starsi maminy divate na nas s vrchu hold nejsem tip ktera si to necha libit :mavam:

 
sophinka1  26.07.13 09:43

@Leushka94 kdybys jen tušila, jak to vypadá :mrgreen: to tvoje nenechám si to líbit. Připomínáš mi mé pubertální děti :mrgreen:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16010 příspěvků 26.07.13 09:45

Vůbec nechápu, co vede někoho k tomu ospravedlňovat svá rozhodnutí a způsob svého života před naprosto cizími lidmi na internetu. Už to je známkou toho, jak jsi nejistá a nevyzrálá. Možná se snažíš přesvědčit sama sebe o tom, jaké to bude skvělé - může být, proč ne? Můžeš si být jistá tím, že to, jak žiješ, je jen tvoje věc a pokud zde byl někdo přesvědčen o tom, že mít dítě v 17 je brzy, pak o tom taky přesvědčen zůstal. Prostě žij svůj život po svém, jen ty sama jsi za svůj život a teď již za život tvého dítěte zodpovědná.

 
Leushka94
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 26.07.13 09:45

@Timinka promin do pubertacky amm daleko a jinak hold ja nejsem asi tip kteri se od CR lip receno uzemi cecha necham urazet po tom co sem si zazila hold v cechach svata morava a slovacko
:mavam:

 
concetta  26.07.13 09:48

Já nechápu co je divného na tom, že si někdo myslí, že mít dítě v 16 je moc brzo. Já si to také myslím a nestydím se za to. V 16 je dívka nezletilá, takže kromě zdravého rozumu nám to potvrzuje i zákon.
Pokud by za mnou dcera v 16 přišla s tím, že je těhotná (stát se to samozřejmě může), nebudu rozhodně jásat nad tím, jak je vyspělá, že si troufla na miminko. Nic bych s tím samozřejmě nemohla dělat, ale rozhodně bych si nemyslela, že je to jen její věc. Znám některé případy takto mladých maminek a o děti se vždy starají prarodiče. A pokud se nestarají přímo, tak to platí. Až bude mé dceři 16 (a mě 48), budu mít před sebou ještě 20 let práce a alespoň doma - po té, co vychovám dvě děti - se možná budu chtít zase věnovat trochu sama sobě a manželovi. Rozhodně nebudu nadšená z toho, že nějaká puberťačka rozhodne o tom, že se budu muset starat (ať už fyzicky či finančně, nebo nejspíš obojí) o další mimino. To je z pohledu matky. Zároveň z pohledu matky mě bude mrzet, že by se tím připravila o spoustu zážitků a zkušeností, které jindy než v tomhle věku prostě zažít a získat nelze. Mně 16 bylo už dost dávno, ale dobře si to pamatuju a ať to vám mladším může připadat neuvěřitelné, změnila jsem od tí doby dost radikálně názor na spoustu věcí - člověk se prostě vyvíjí a pokud ne, tak je to velká škoda.

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 26.07.13 09:50

@Leushka94 asi si úplně přesně nepochopila co jsem chtěla říct… navíc teď okolo sebe opravdu kopeš jak malá holka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama