Ne tak úplně pohodové těhotenství

Těhotenství

Spousta žen má pohodové těhotenství. Netrpí nevolnostmi, skoro nepřiberou a ještě týden před porodem chodí na túry do přírody. Jenže na světě existuje rovnováha, a proto je taky spousta žen, které těhotenství nemají vůbec pohodové. A já jsem jednou z nich.

Přiznávám, že zjištění, že jsem těhotná mě docela překvapilo. Už v mých 17 letech mi totiž gynekoložka prorokovala, že s mou diagnózou nikdy děti přirozenou cestou mít nebudu.

Samozřejmě, že jsem měla nějaké tušení, když jsem si ten těhotenský test dělala, ale ty dvě čárky pro mě byly stejně šok. Nevěděla jsem, jestli mám plakat štěstím nebo hrůzou. S přítelem jsme se zrovna čerstvě sestěhovali, novou práci jsem měla taky sotva měsíc a do toho bylo pár dnů před Vánoci a žádný gynekolog mě nechtěl vzít před Silvestrem.

Nakonec jsme se s přítelem shodli, že se v našem případě opravdu jedná o zázrak, a že si to malé necháme, i když nejsme zrovna v nejlepší životní situaci. Musí v tom přece něco být, když se mi podařilo otěhotnět a Bůh ví, jestli by se nám to podařilo ještě někdy znovu.

A tak začalo moje těhotenství.

1. trimestr

Pojem „ranní nevolnosti“ vymyslel chlap! Nic jako ranní nevolnost neexistuje! Je to prostě celodenní, neustávající žaludeční nevolnost.

Já osobně jsem tedy nezvracela, ale celý den jsem měla pocit, že „teď už se určitě poblinkám“. A zásadně se mi stávalo, že jsem vždy ráno po cestě do práce narazila v tramvaji na člověka, který se zrovna ládoval něčím móóóc dobrým a voňavým. Např. tlačenkou, hamburgerem s cibulí, tuňákovým sendvičem apod. To jsem vždycky uvažovala, jestli stihnu vystoupit nebo zda dotyčného ohodím rovnou.

Navíc jsem byla v té době v práci ve zkušební době a opravdu jsem nechtěla, aby někdo něco poznal. Takže jsem se na všechny okolo usmívala, i když bych mnohem raději strávila den na záchodě s hlavou v míse. Jediné, co jsem byla schopná pozřít, byly jogurty a jablka. Takže 3 měsíce jsem nejedla nic jiného než jogurty a jablka. Chudák mimčo v bříšku. To z toho asi moc radost nemělo :(

Vše navíc provázela neustálá únava. Byla jsem schopná spát i 18 hodin denně a v práci se mi vždycky už od obědové pauzy zavíraly oči. Jednou mě můj přítel vzal na „ozdravnou“ sobotní procházku do přírody. Procházka trvala asi 2 hodiny a já pak prospala celý zbytek soboty a celou neděli. Naštěstí se z toho přítel poučil, a pak už na mě nic podobného nezkoušel :)

2. trimestr

V 16. týdnu konečně nevolnosti ustaly a místo nich jsem začala cítit pohyby malého v bříšku.

Chytré knihy praví, že prvorodička nemůže cítit pohyby dítěte před 20. týdnem, ale chytré knihy se pletou a prcek se vrtěl o sto šest. V té době to bylo jen takové veselé šimrání, ale už o pár týdnů později mě smích přešel. Pohyby byly čím dál tím výraznější a na jejich četnosti neubývalo, takže jsem si každý den „užívala“ docela bolestivé kopance do močového měchýře a dalších jiných „nepotřebných“ orgánů.

V 16. týdnu jsem byla rovněž definitivně odvelena na rizikové těhotenství. Už od otěhotnění jsem trpěla na různé krvácení a špinění. Prakticky nebyl týden, kdy bych měla od nějaké té krve na kalhotkách pokoj. Můj doktor tedy pojal podezření na odlučující se placentu a nařídil mi klid na lůžku a hromadu magnesia. Měla jsem povolené vstát z postele jen z důvodu cesty na záchod a zpět anebo na pravidelnou prohlídku k panu doktorovi.

Bohužel i přes pečlivé dodržování všech pravidel a ládování se magnesiem od rána do večera jsem se krvácení nevyhnula a skočila jsem na pár dnů v nemocnici. Jednalo se o nemocnici na Bulovce a líčení těch 3 dnů, které jsem tam strávila, by vydalo na další deníček, takže jen ve zkratce povím, že vše nakonec dopadlo dobře a byla jsem propuštěna s diagnózou „neidentifiko­vatelného“ krvácení. Doktoři prostě nemohli přijít na to „odkud to teče“. Ale placenta i miminko byly v pořádku a to bylo hlavní.

Po návratu domů jsem byla šťastná jako blecha a neskonale vděčná za svou vlastní postel a klid, který jsem v nemocnici opravdu neměla. Byla jsem tak moc vděčná, že se mi druhý den po návratu spustilo mlíčko a tak jsem od 25. týdne zajistila obživu výrobcům vložek do podprsenky. Mlíčka mi naštěstí neteklo moc. Vždy jen pár kapek za den, ale bylo to žluté mlezivo a bez vložek by za chvíli byly všechny moje podprsenky krásně žlutě kropenaté.

3. trimestr

Hurá, únava ustala. Konečně nepotřebuji spát 18 hodin denně. Naopak teď mám problém spát vůbec.

Můj močový měchýř má velikost lískového oříšku a jít šestkrát za noc na malou není nic neobvyklého. Buď mě budí potřeba jít na záchod, nebo miminko, kterému je jedno, že spím. Ono nespí a právě teď dostalo skvělý nápad zaháknout si nožičku do mých žeber nebo se překulit v mém bříšku na druhou stranu a pokopat všechno, co mu přijde do cesty.

Navíc se mi přidaly silné bolesti kyčlí, které mi znemožňovaly ležet delší dobu na jednom boku. Bolavá páteř zase nedovolovala ležení na zádech. A poslední varianta – spaní na břiše – byla z pochopitelných důvodů taky nemožná.

V bdělém stavu mě trápily, kromě zmíněné páteře, už jen moje smrsknuté plíce, které dělaly z každého mého pokusu dostat se k nám domů (do třetího patra bez výtahu), výstup na K2 a taky skutečnost, že těch nabraných 17 kg se opravdu pronese.

V tomhle trimestru jsem si „užila“ ještě jeden pobyt v nemocnici. Byl sice týdenní, ale naštěstí už ne v nemocnici na Bulovce, ale v Hořovicích. Opět jsem tam přijela se silnějším krvácením a opět mě pustili domů se stejnou diagnózou. Malé je v pořádku a odkud je to krvácení, nevíme.

Od 30. týdne mě taky postihlo to, co jsem pevně doufala, že mě mine. Ale přírodě člověk neporučí a mě dohnaly těhotenské hormony. Takže od 30. týdne jsem oficiálně nervově labilní. Brečím, když mi upadne na zem vidlička, že budu špatná matka, když nedokážu mít nádobí čisté. Brečím, protože nevím, jestli péči o dítě zvládnu, a že bych ho možná neměla mít, když jsem tak neschopná. Brečím, protože jsem si dovolila na chvíli si myslet, že bych to nebohé dítě neměla mít. Atd. atd. atd.

A v neposlední řadě nesmím zapomenout na to, co trápí snad všechny ženy v těhotenství – poslíčky. O těch už se rozepisovat nebudu, protože už teď je můj výčet dlouhý až až.

Abych to celkově shrnula. Momentálně jsem v 38. týdnu a stejně jako všechny těhotné, bez ohledu na průběh těch předcházejících 8,5 měsíců, počítám každý den a přemlouvám toho malého drobečka, aby už konečně vylezl.

Zároveň jsem vděčná, že mě nepostihly další děsivé součásti těhotenství, jako např. otoky, hemeroidy, těhotenská cukrovka, vysoký krevní tlak, že není moje miminko otočené koncem pánevním a že všechny testy měl ten můj prcek vždy na jedničku s hvězdičkou.

Upřímně všem maminkám přeji, aby měly především zdravá miminka. Sice těhotenství občas docela dost bolí, ale my jsme silné ženy a trochu toho „nepohodlí“ vydržíme. Důležité je, aby byli v pořádku hlavně ti naši drobečkové. A navíc si stejně myslím, že za pár let budeme na tohle životní období vzpomínat s úsměvem a na žádné komplikace si už nevzpomeneme :)

PS: Můj přítel někde vyčetl, že ženy si těhotenství užívají, a tak mě celé těhotenství častuje otázkou: „Už si to užíváš?“ Před týdnem jsem ho za to kopla do holeně a konečně přestal :)

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 16.08.12 14:09

Krásně napsaný deníček :potlesk: trošku mi připomíná mojetěhotenství :D přeji pohodový porod :hug:

 
verca34
Nováček 6 příspěvků 16.08.12 14:10

Moc hezký denníček :* Celkem jsem se pobavila. Dokonce mi to připomělo moje druhé těhotenství, které, až na ty pobyty v nemocnici, probíhalo skoro stejně. Neboj, jak říkáš, jsme silné holky a všechno zvládneme. Přeji ti zdravé miminko a hodně krásných chvil po jeho boku :P

 
dirli
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 16.08.12 14:13

Paradni denicek :palec: at vse skvele dopadne a pak si bude pritel uzivat tu pravou tatinkovskou roli :kytka:

 
elija
Kecalka 308 příspěvků 16.08.12 14:15

No, až na to krvácení jsem měla průběh naprosto stejný a to jsem si myslela, že patřím do první skupinky žen, co mají těhotenství v pohodě ;) Říkala jsem si, jak je to fajn, že je mi jen zle a nezvracím, jak krásně mimčo kope - aspoň vím, že žije :srdce: Svůj stav jsem kvůli práci musela „tajit“ až do 20tt… A na konci dušnost a otoky jako slonice :roll: Ale bylo mi neskutečně krásně při pocitu, že ve mně roste nový život. Teď mám 2 děti, zda bude někdy třetí, je ve hvězdách a mně je smutno, že už to nejspíš nikdy nezažiju… Takže tak, někdy je to dost o úhlu pohledu ;) Přeju klidný konec těhotenství, bezproblémový porod a hlavně zdravé miminko :mavam: :kytka:

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 16.08.12 14:26

Když jsem doma řekla mámě, že jsem těhotná, jedna z jejích prvních připomínek byla „Si užiješ… zvracení bolesti…tak se ti budu smát…“ no, nezvracela jsem ani jednou, cukrovka nikde, bolesti zad nikde, oteklé kotníky a křečáky nikde. jediné co mě zlobilo bylo pálení žáhy a stydká kost. malý je akční jak kdyby byl na kolotočích a popravdě, kdybych ho v sobě necítila a kdyby mi nerostlo břicho, nijak se nic nezměnilo. Mám 13dní do termínu a jediný co mě ničí je psychika.
začínám přemšlet nad prý :kytka: bolestivým porodem… :D

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 69 inzerátů 16.08.12 14:28

Moooc pěkné! :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 16.08.12 14:28

Pěkný deníček. Musím konstatovat že těhulkování proběhl u mě dost podobně, ale neboj už to máš za pár a osobně jsem rodila 38+5 právě po přemlouvání, tak snad tě ten prcek poslechne jak moje holčička :-)

 
Anonymní  16.08.12 14:48

V 17 jste sestehovani a chodis do prace? Muzu se zeptat, co jsi studovala, nebo jak to je? Ja jen ze zvedavosti, neodsuzuju..

A preju brzsky porod! :lol: At uz je venku fotbalista jeden..

 
Roxan
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 16.08.12 14:54

Tak 17 mi opravdu není… Je mi 25 let :mrgreen:
A můžu se zeptat já tebe, proč se mě na tohle ptáš anonymně? Obsahuje snad tvůj dotaz nějaký velmi citlivý údaj o tvé osobě? :lol:

 
luckaa85
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 16.08.12 14:57

Není jí 17,jen píše že jí to dr. řekla v 17
roxan moc pěkný deníček

Příspěvek upraven 16.08.12 v 14:58

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 16.08.12 15:02

Nejsem škodolibá, ale jsem ráda, že takové „pohodové“ těhotenství nemám jen já :mrgreen: Jen k výčtu vašich problémům mám ještě od prvního pobytu ve 12tt (krvácení z hematomu + myom) zablokovaná záda z nemocniční matrace. A v 16tt zase hospitalizace pro žlučníkový záchvat :roll: A aby toho nebylo málo, už týden mám vyhozené koleno…vzhledem k tomu, že mi nemůžou udělat rentgen, tak dle ortopeda mám buď prý hnutý šroub, nebo zpřetrhaný křížový vaz :zed:. Až odrodím, tak se prý uvidí :think: Jediné plus v tomto těhotenství je, že malá je jak želvička :srdce: a kope minimálně…maximálně si to v bříšku želví ze strany na stranu a dělá boule :* :mrgreen: Je to mé poslední těhotenství, chtěla jsem si jej maximálně užít, když už jsem dostala tu šanci, ale fakt budu ráda, až bude malá na světě :pankac:

Jinak moc pěkný deníček :palec:

Příspěvek upraven 16.08.12 v 15:03

 
tedtadyhned
Kecalka 206 příspěvků 16.08.12 15:03

Anonymní: ale jí přeci není 17 let. Špatně jsi to celé pochopila.
Deníček se mi moc líbí :pankac:

 
Hřiběnka
Extra třída :D 13999 příspěvků 16.08.12 15:05

Anonymní: Ale ona nikde nepíše, že se v sedmnácti sestěhovali a chodí do práce :D

Roxan: Pěkně napsané, hodně štěstí :)

 
Anonymní  16.08.12 15:09

Omlouvam se, blbe jsem cetla. Nechtela jsem, aby to vyznelo jako rypani to vubec :oops:

Ja vlastne pomalu nemam kde bydlet ani ve svych skoro 30 tak obcas nechapu(a vlastne i tak trochu zavidim), kde berou lidi na vlastni bydleni ve 20… :| Tak at ti to dobre dopadne :palec: :mavam:

 
Pajkax
Závislačka 4067 příspěvků 16.08.12 15:33

Ahojky, pěkný deníček, tak trochu mi to připomíná moje těhotenství, ukončuji 33tt a už jsem taky prošla řadou okolností, jsem taky řazena do rizik. těhu., v 7tt krvácení a hematom, ležení, pak chvilku ok, pak v 20tt zjištěna cysta na mozečku, za týden ok, od 22tt rychlé zkracování čípku, hafo magnezia a ležení, 32tt pohotovost - divný vodový výtok - ok, včera 33tt pohotovost. posunula jsem bříškem stůl, mám nabráno 12kg a jak ležím jsem pěkně pak nemotorná a začínám z toho všeho asi být taky labilní, snad se to po porodu srovná.
Všem držím palečky :palec:

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 16.08.12 15:40

Vtipne napsane :palec: treba prave ten porod bude „pohodovy“ ;)

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 16.08.12 16:24

@Jullii teda já si „hnula“ s kotníkem v 30tt a rentgen mě neminul :nevim: prý to může a nemusí být zlomené, ale bez snímku se to nepozná a pokud by se to zanedbalo, tak bych měla v budoucnu problémy, takže udělat RTG je menší zlo. no jo, mohla jsem odmítnout, ale bylo jich na mě víc, vč. mýho muže (který si stejným způsobem kotník zlomil před rokem a má ho sešroubovaný a má velké problémy), takže jsem na to kývla. jen mě překvapuje, že i u tebe je varianta, že je něco přetržené/přeražené a stejně to řeší vyčkáváním jako jedinou možností

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 16.08.12 16:28

@elija Máš pravdu, měla a cítila jsem to stejně jako ty. Jen jsem byla na rizikovém a do konce 1. trimestru brala utrogestan kvůli špinění.

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 16.08.12 16:38

Pěkný deníček :kytka: Tak snad aspoň porodu bude za odměnu v rámci možností „příjemný“ ;)

 
Eilaan  16.08.12 17:00

Ahojky, úplně Tě chápu. Já měla 1. těhotenství úplně pohodové, sice únava také už po obědě, a takové ty malé další malé strasti. Ještě před porodem jsem chodila na tůry, ale přesto jsem na těhotenství snad ještě 3/4 roku vzpomínala jako na něco velice nepříjemného a upřímně - samotný porod mi přišel lepší. Bolest to byla, ale trvalo to pouze den.

Ale u 2. těhotenství teprve dopadla kosa na kámen. Neměla jsem nevolnosti, ale bylo mi všelijak zle, opravdu pravý opak toho 1. a do toho péče o 2,5 leté dítě. Ještě s láskou jsem vzpomínala na to, jaký byl vlastně relax chodit těhotná JENOM do práce. Teď jsem skoro 5 týdnů po porodu a stále ještě si užívám, jak je to úžasné už nebýt těhotná a mít to za sebou. Při porodu jsem ale měla obrovské komplikace a vlastně jsem prý přežila zázrakem, tak si pořád říkám, jestli to už nebyla nějaká předzvěst… Tak se, všechny těhulky, držte a přeji pohodový porod a hlavně zdravé, klidné a hodné dětičky!!!

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 16.08.12 17:12

Krásně napsaný deníček :potlesk: :potlesk: Až na to krvácení jako bys popsalo obě moje těhotenství. U mě se navíc ještě přidalo ke konci otoky, takže jsem se valila jak sud :mrgreen: A ta nevolnost, ta mě teď opět ničí :poblion:

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 16.08.12 17:24

Tak v Tvém prvním trimestru se vidím: sice nezvracím, ale je mi nevolno dá se říci po celý den, bojím se jíst i nejíst. I když kolem té třetí odpolední to celkem ustává. No co, hlavně aby bylo mimčo zdravé. Přeji Ti pohodový porod a to nejhodnější miminko :kytka:

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 16.08.12 17:35

Moc krasne napsany denicek! Pockej na sestinedeli… To budes jeste vzpominat. A to tehu si uzij aspon ten posledni tyden dva, budes pak prekvapena, jak rychle to zmizi v minulosti, az se ten clovicek ocitne na svete a pohlti veskerou pozornost a cas! Aspon to byl muj dojem: ze to tehu a ten porod neni takova veda a ze to tak nejak desne uteklo. Mela jsem tehu podobne jako ty, nepohodlne a nedokazala jsem se celych 9 mesicu uvolnit a uzivat si to a pak mi to bylo zpetne lito.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.08.12 17:38

Já vím, že to asi v tuhle chvíli neoceníš, ale netrápí tě nic, co by ti mělo „zůstat“, takže jsem pořád čekala, co přijde a ono nic :) až na krvácení to považuju za běžné. já měla vysoký tlak, od těhotenství mám rozjetý problém s žilami. takže myslím, že jsi vyvázla dobře. přeju hodně sil do finiše a zdravé dítko

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 16.08.12 17:50

@PjckjsANEBjája mám už 3 operace kolene..plastika kříž. vazu, menisky, znovu oprava kř. vazu…takže dle doktora mi to určitě prasklo, ale jak moc, se uvidí po porodu. Nechce se mnou teď nic dělat.Mag.rez.je moc drahá :nevim:, to raději udělají artroskopii a na rtg zjistí jen stav kostí, chrupavky a postavení šroubů :nevim:. Ale v noci se mi koleno bloklo (mám to už 3 dny) a jsem objednaná na pátek na ortopedii k jinému…tak snad mi to srovná a budu moc aspoň chvilku ještě fungovat. Takhle jak mám koleno pořád ohlé a nejde narovnat je ubíjející. :zed: Nehledě na to, že to bolí jako sv**a .....co já bych dala za tramal :mrgreen:

Předem se omlouvám pisatelce deníčku za příspěvek, který není k tématu :oops:

 
ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 16.08.12 18:15

@Jullii tak to máš pravdu, že by se na RTG nevidělo :)

tak ať to dopadne co nejlíp, musíme mít přece v pohodě nohy, aby jsme mohly honit ty naše divochy po pískovištích, ne? ;)

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 16.08.12 18:18

Tak to co popisuješ, bych já osobně nazvala pohodovým těhotenstvím..
Takže Tvůj deníček je důkaz, jak je všechno subjektivní :mrgreen:

Přeji „pohodový“ porod :kytka:

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 16.08.12 18:46

@PjckjsANEBjája to máš pravdu :pankac: pokud bude Áda stejná jak její starší bráška…budu potřebovat turbopohon :mrgreen:

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 16.08.12 19:13

Já si nemůžu pomoct, ale až na to krvácení mi to přijde jako hodně pohodové těhotenství. :D Hodně štěstí, už to máš za pár. :palec:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 16.08.12 19:49

Pěkně psanný deníček :-D já si těhu taky neužila.. ne že by mě bylo nějako blbě nebo nějaké jinné potíže ale bylo to úplně pohodové těhulkování až s tím, že sme vyřizovali hypotéku chodila sem do práce až do konce a ještě sme se pak stěhovali.. takže já si ho ani čas užívat neměla :-D a že bych si ho možná i užila :-D

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 16.08.12 20:00

:lol: jsem se fakt chlámala :lol: Miminko je drsoň :lol: Doporučuji přečíst „prevítem snadno a rychle“

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 16.08.12 20:15

O ano, jak realistické. :mrgreen: taky si to už od začátku „užívám“. přeju ti, ať to máš brzy za sebou. pro mě bude asi porod ta největší úleva.

 
mmuerka
Závislačka 4431 příspěvků 16.08.12 23:19

Taky mi to připomíná moje těhu:D tedy ty první tři měsíce, krom toho krvácení…já nejedla ani ta jablka a zhubla sem 6 kilo, nezvracela sem taky ani jednou, v práci sem to tajila do 11tt a to hubnutí uhrála na bolavý žaludek :) …na čůrandu sem chodila 3× za noc už odzačátku, teď jsem 28+6tt, tak už díky tobě vím, co mě čeká - psychika nadranc - ale také můžu, narozdíl od tebe o sobě prohlásit, že lepší těhu mě potkat nemohlo, cukrovka ne, tlak vyšší ale jde to, akorát máme chybějící žílu v pupečníku, ale jsme sledované, beruška se zatím vyvíjí tak, jak má, tak to snad dobře dopadne… :mavam: a tobě přeju pohodový porod :kytka:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 17.08.12 08:20

Jo… mám to zatím stejně jako ty. Začínám teď 4.měsíc tak aspoň vím co mě čeká - super - děkuji. :mrgreen: :zed: (teda kromě toho krvácení)

Jinak taky nechápu jak někdo mohl prohlásit, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy. To musel být zase nějakej chlap :zed:

Vždycky jsem chtěla dvě děti - v současné době jsem si jistá, že naše mimčo bude jedináček! 8)

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 17.08.12 08:54

Krásný deníček, hormony pracují, takže jsem prolila i nekolik slziček. Přeji v rámci možností pohodový porod a hlavně zdravé miminko!!! :hug:

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 17.08.12 09:36

Pekny denicek: jo a ja mela hemeroidy z po porodu jak jsem tlacila:D

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 17.08.12 11:18

Krásný deníček, přeji krásné zdravé miminko a závěr je teda super :kytka: :kytka: :kytka:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 17.08.12 11:49

Super sepsane…jsem se vazne pobavila :-)No ja jsem teprve ve 3. mesici, ale i tak byste mne mozna mnohe koply do holene, protoze vy musite „vyrovnavat“ tu nerovnovahu zatimco ja si zatim behem tehotenstvi vsimla (k nesmirne radosti meho pritele) pouze vetsich prsou. Ale musim rict, ze citim se vsema, ktere pohodove tehotenstvi nemaji.

 
wendyz
Povídálka 22 příspěvků 17.08.12 12:00

Neboj, hemoroidy teprve přijdou :mrgreen:!
Krásný deníček! Přeji Ti, aby jsi takto s nadhledem brala i to ostatní, co Tě čeká:)

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 17.08.12 12:15

Ahoj, tak já patřila do obou kategorií. První těhotenství naprosto pohodové a druhé přesně jak popisuješ. „Ranní“ nevolnosti, sice jsem zvracela asi 3×, ale blbě mi bylo po celý den a to až do 25tt, kdy jsem konečně začala nabírat a nabrala pouze 10kg, přičemž jsem je nechala v porodnici. Mimčo jsem cítila už od 12tt, takže jsem si bolestivých pohybů užívala docela brzo. Spánek, no to byl taky problém, na bocích to nešlo kvůli kyčlím a sponě, na zádech protože jsem nemohla dýchat jak mě malý utlačoval a na břichu už tuplem, protože jsem vypadala jak když čekám přinejmenším dvojčata. Časté chození na wc, které jsem v prvním těhu nezhala, to bylo taky něco. Otoky mě taky začaly trápit a ke konci těhu už jsem se bez pomoci nedokázala vyšplhat ani na křeslo! Porod taky nebyl žádný med, i když jsem oba rodila sekcí, tak první byl procházka růžovou zahradou, druhý očistcem. Poslíčky jsem si taky užívala a to ještě posledního 5 minut předtím než mi napíchli spinál. Každé těhotenství je jiné a já se o tom přesvědčila, takže tobě přeju pohodový a rychlý porod.

 
Bodlinka 09
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 17.08.12 16:36

Hezky napsané a ten konec, tak to je dobrý. Celkem mě to pobavilo. :D Přeji zdravé miminko a pohodový porod. :kytka:

 
Kiki03  17.08.12 17:18

Krásně napsaný :potlesk: :potlesk: měla sem to podobný já teda krvácela v prvním trimestru tak sem si poležela dva dny v nemocnici :-( brala sem prášky na udržení plodu, zvracela sem celý dny a když říkam celý dny myslím to do slova až do konce 5 měsíce až to koněčně přestalo myslela sem si že twed už bude vše ok, ani náhodou od té doby mi hrozil předčasný porod, pálela mě žáha, boleli mě záda malá kopala tak že sem i brečela jak to bolelo, a když nekopala tak sem se bála že je něco zle byla sem 3krat na pohotovosti. Každým dnem sem už počítala minuty kdy přijde porod nakonec mi praskla voda 39+5 a o porodu ani nemluvím hruuuuza! ale stálo to!!! To bě přeji rychlý a nekomplikovaný porod a zdravé miminko :-)

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 17.08.12 20:44

Kdyby takových normálně napsaných, lehce humorných deníčků bylo více. :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 18.08.12 22:57

Šmarjá, že my vůbec chceme děti, když nás čeká tohle… ne ale teď vážně, hezky napsané, ale skutečně žádná trága (až na to krvácení), ale jinak jsi prostě těhotná, tak buď ráda, že tohle vůbec můžeš prožívat i když je to někdy ne úplně příjemné ;) Když si tu občas přečtu jiné osudy a mám tu možnost to srovnat s tvými „problémy“, tak to co máš je čajíček :lol: Do konce to už vydržíš-musíš :D a pak na to ještě budeš ráda vzpomínat 8)

 
valina1
Závislačka 4606 příspěvků 19.08.12 10:38

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: takhle jsem se dlouho nezasmala, dekuji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a nezapomen pak napsat denicek o porodu :mrgreen: :kytka:

 
margaretP
Povídálka 45 příspěvků 19.08.12 22:09

Když někde čtu rozhovor s nějakou těhotnou herečkou, tak má vždycky pohodové těhotenství, věnuje se sportu a hraje, dokud je to možné. Taky jsem chtěla cvičit a přečíst milion knih různých žánrů, dokud bude čas. Ve skutečnosti jsem měla pořád nevolnosti (také bez zvracení), pálení žáhy, omdlívání, tvrdnutí břicha i 12hod v kuse a další nepříjemné věci:-) naštěstí jsem v nemocnici vůbec nebyla a mám nádherné miminko. držím moc palečky, ať všechno dobře dopadne

 
andreika25
Nováček 4 příspěvky 28.08.12 00:24

Krásně napsané :-) Já jsem ta první skupinka teda až na pálení žáhy jsem měla supr pohodové těhotenství :-)Přeji Ti porod na 1* a miminečko zdravoučké :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem nakonec porodila


Reklama