Reklama

Nebojte se polních podmínek aneb typy na dovolenou

O životě
  • emimino
  • 17.09.02

Verunka měla tři týdny, když probíhal v Náměšti na Hané největší folkový festival Zahrada. Loni jsme se tou dobou plahočila a potila a funěla s batohem na zádech po Korsických velehorách, letos jsem měla tou dobou rodit, jenže osud chtěl jinak Verunka už byla na světě a já koketovala s myšlenkou vyrazit s celou rodinkou na festival.

Napřed jsem si nadávala do šílenců - jak tam chceš přebalovat, kojit a vůbec - s nedonošeným miminkem tak daleko! Jenže venku tak krásně svítilo sluníčko a Verunka spokojeně spinkala…Zmínila jsem se manželovi.
Zvažujeme pro a proti. Nakonec vyštracháme svatební dar - dosud nepoužitou dětskou sedačku. A balíme plínky, karimatku, spacáky, jídlo…
Cestou Verunka spinká, stavujeme se u jedné spolutrpitelky z porodnice. Půlhodinu před koncertem vystupujeme v Náměšti z auta. Verunka pořád ještě spinká. I když jsem měli původně v plánu jen pozdravit známé a odjed zase domů, zůstáváme na celý koncert.
Během pestré hudební produkce třikrát kojím a dvakrát přebalujeme. Poslední kojení v autě před odjezdem. Celkové pocity z akce - Verunka absolvovala vše v pohodě, my dva jsme lehce ospalí.

Verunka byla přesně 44 dnů na světě, když manžela napadlo zajet se podívat na chatu. No nevím, nevím - drsná Vysočina, žádná elektřina, topí se v kamnech, pro vodu se musí chodit… Jeli jsme.
Koupání proběhlo v sobotu před odjezdem a v neděli po příjezdu. Verunka spinkala v tašce od kočárku. Noční kojení ve spacáku za svitu čelové baterky jsme měli natrénované už ze Zahrady. Nový poznatek - čerstvý vzduch uspává nejen utahané rodiče a co nezvládne čerstvý vzduch, dokoná drndání přes kořeny.

Koncem srpna odjíždíme na dovolenou taktéž na chatu. Verunka má dva a půl měsíce. Koupeme ve na sluníčku ve vaničce před chatou nebo u strejdy v umyvadle. Pečeme kuře na ohni. Kojím v křesle před chatou, při čemž předčítám manželovi Jirotkova Saturnina a proč bychom se netopili od Zdeňka Šmída.
Už se ve mě dme pýcha - jsem na nás hrdá a statečná jak to pěkně vládáme. Ovšem do té doby než jdeme navštívit letní indiánský tábor. Spí se v týpkách, vaří se v kamnech, koupe se v rybníku. Je tam jedna mamina se čtyřmi dětmi z čehož jsou dvě sedmiměsíční dvojčátka. Spadla mi čelist. Jsem máčka, příští rok jedeme na tábor!

Alice


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama