Nečekaně pohodový porod

Porod

Dlouho jsem přemýšlela, zda psát další z mnoha porodních deníčků. Ale pak jsem si vzpomněla, že když jsem čekala na náš „velký“ den, byla jsem za každý pozitivní deníček popisující pohodový porod ráda, dával mi naději, že tentokrát to třeba bude lepší než před sedmi lety. Doufám, že se mi tímto deníčkem podaří některé z vás také uklidnit.

Je mi asi půl hodiny a je to nuda ;)

První spinkání doma

Naše snažení trvalo skoro 2 roky, přítel dokonce absolvoval operaci kvůli varikokéle, ale ani po 3 měsících se žádné zlepšení spermiogramu nekonalo. První dcera oslavila 7. narozeniny, našemu pejskovi, kterého jsme si pořídili, abych přišla na jiné myšlenky, byl skoro rok, a těhotenství stále nikde. Upřímně, tou dobou jsme se už ani nesnažili, přestávalo nás to bavit, spontánnost se vytratila a ty „nucené“ akty mi začaly připadat skoro otravné. Když mi pak moje kamarádka napsala, že je těhotná, rozbrečela jsem se. Ne, že bych jí to nepřála, ale najednou to na mě zase dolehlo. Zvedla jsem tedy telefon a objednala nás do CARu, byl začátek prosince a na první schůzku nás objednali na 10. 1. 2012.

V pondělí 26.12.2011 se chystáme k přítelovým rodičům a já jsem si uvědomila, že MS stále nikde. Bylo mi jasné, že těhotná nejsem, ani jsem si pro test nechtěla jet, už tolikrát jsem si ho s nadějí dělala a byla zklamaná, že jsem si teď skutečně nechtěla kazit náladu. Pak jsem si ale uvědomila, že s tchyní si při takových sedánkách vždy dáváme vínko a většinou nezůstane u jedné lahvinky, takže si ho radši udělám. Na ten test jsem zůstala zírat. Vylezu z WC a ukazuji test příteli, který jen koukal. Když jsem mu řekla, že podle té plastové věci jsem těhotná, tak mi nevěřil.

No, pokusím se to zkrátit. Dcera (7 let) nepřijala zprávu moc nadšeně, měla strach, že miminko budeme mít radši. Nemám ji se současným přítelem, ale s ex, který je táta na nic. Naštěstí se současným má výborný vztah a po 3 letech společného soužití mu říká táto ;) Nakonec se začala těšit i ona, všechny testy dopadly dobře, já jsem pořídila výbavičku a začátkem července odešla na mateřskou. Možná si ještě vzpomenete jaká vedra to léto byla, takže většinu času jsem trávila doma – zavřená okna, zatažené žaluzie. Čas plynul, termín jsem měla 27. 8. a stále se nic! nechystalo. Neskutečné, jak těch 8 měsíců uteklo, ale ten poslední mi připadal jako nekonečný. Neustále dotazy rodiny a kamarádů „jestli už?“ člověku taky nepřidají.

Nakonec jsem telefony přestala zvedat a na sms neodpovídala. Snažili jsme se mimi vypudit všemi možnými i nemožnými způsoby – asi jako všichni, ale jemu se tam očividně líbilo. Píšu mimi, protože jsme si pohlaví nechali jako překvápko, až na porodní sál. Doufala jsem, že se podaří porodit do konce srpna, protože jsem chtěla jít s dcerou na první školní den. V neděli 2. 9. jel přítel pracovat na domeček a já si až odpoledne uvědomila, že mám skoro celý den poslíčky, nebo spíš skoro neznatelné bolesti. Bylo mi jasné, že se jedná o další planý poplach.

Večer mi to ale nedalo a začala jsem psát časy. Najednou koukám, že ty drobné bolesti jsou pravidelně po 4–5 minutách a to už skoro 2 hodiny. Před 20 hodinou přijel přítel domů, tak mu říkám dej si sprchu a pak se radši pojedeme ukázat do Podolí, přeci jen to byl druhý porod, i když po 7 letech jsem byla skoro prvorodička. Vyrazili jsme kolem 21. hodiny, sednu do auta a bolesti, samozřejmě, nikde. Říkala jsem si, že to snad otočíme, aby mě tam neměli za hysterku. Cestou se naštěstí bolesti opět objevily a my kolem 21:30 dorazili do Podolí. Než mi natočili monitor a prohlídli, bolesti už byly nepřehlédnutelné, ale stále sranda.

Řekli mi, že jsem otevřená na 2 cm a že udělají příjem. Podotýkám, že jsem tam tou dobou byla jediná rodička. Všechny odrodily před víkendem, když byly bouřky a mám pocit, že snad i úplněk – prý měly maminky postele i na chodbách. Ve 22:30 jsme přišli na porodní sál, bolesti stále spíš srandovní, ani rozdýchávat jsem nemusela. Přišla PA – naprosto úžasná žena, normálně mám trošku problém s posloucháním pokynů, ale tady jsem dělala od začátku co se mi řeklo. Zkontrolovali, natočili monitor, udělali odběry, kdybych později měla zájem o epidural a poslali do sprchy. Po půl hodině kontrola a já byla otevřená na 5 cm, po další hodině na 8 cm a bylo jasné, že epidural se nestihne. Bolesti zatím stále sranda. Při jedné z prohlídek mi praskla voda a ačkoliv mi PA řekla, že se mi po tom uleví, opak byl pravdou – bolesti začaly být už výživné.

Při další kontrole jsem byla na 9 cm a už se mi chtělo tlačit. Měla jsem radost, protože první dcera byla na 3 zatlačení venku. Zřejmě proto, že byl porod bez chemie, jsem měla kontrakce po 3-4 minutách a tím pádem se to trochu protáhlo. Přišlo mi, že dítě snad vůbec nepostupuje, nakonec se ale podařilo, bohužel se mi při kontrakci podařilo vytlačit jen kousek hlavičky a pak jsem musela čekat další dlouhé 3 minuty na další. Tím pádem jsem se roztrhla snad až na záda :D ale necítila jsem vůbec nic.

Na další zatlačení byla naše dcera Kristýnka venku – narozena 3. 9. ve 2:34, 3800 g a 49 cm a hned mi ten teplý a kluzký uzlíček položili na břicho. Do teď si pamatuju ten úžasný pocit, je to za mnou a miminko je u mě, u nás. Pak dali příteli přestřihnout pupečník a až po pár minutách si Kristýnku odnesli zvážit a změřit. Tím jak jsem se hodně roztrhla, trvalo šití déle, ale dalo se to vydržet. Po hodině jsem si už sama došla na WC a trochu se zkulturnit do sprchy. Po další hodině přišla PA, že spolu zkusíme dojít na WC a když jsem jí řekla, že vše včetně sprchy už proběhlo, jen koukala.

Když to shrnu – sotva zaznamenatelní poslíčci celou neděli, příjem na sál 22:30 a 2:34 byla dcera na světě. Takže porod trval 4 hodiny, z toho jsem 3 hodiny ještě vtipkovala a poslední byla perná. Celý porod bez chemie, ačkoliv jsem to tak úplně neplánovala, jsem samozřejmě ráda. Šití velké, ale snídani jsem si dala už v sedě, nechápu :D

Musím se ale přiznat, že jsem se skoro celé těhotenství porodu bála. První dceru jsem rodila 18 hodin, prakticky celou dobu napíchnutý oxytocin, zakalenou plodovou vodu a k tomu vedle mě seděl můj tehdejší přítel a četl si noviny. Ještě 3 roky jsem se budila hrůzou, že jsem těhotná a budu rodit. Strach byl tedy opravdu velký, ale ke konci těhotenství jsem se snažila naladit na pozitivní vlnu a přesvědčit sama sebe, že to zvládnu a že to tentokrát žádná hrůza nebude. A nakonec to byl skutečně porod, jak na objednávku ;)

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 12.11.12 11:23

Ahoj, gratuluju k druhému příjemnějšímu porodu :kytka: Věřím, že to byl zážitek jako nebe a dudy ve srovnání s minulým a přeju hodně zdraví celé rodině

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 12.11.12 12:24

Takový porod bych brala také :-) Moc gratuluji k dcerušce :kytka:

 
Gabrielle9
Stálice 93 příspěvků 12.11.12 14:14

Gratuluji-takze jsi s dcerou prvni skolni den nezvladla, vid?

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 12.11.12 14:25

Hezký porod, taky jsem takový chtěla, ale bohužel bylo vše úplně jinak… sepsala jsem otom deníček, který čeká na schválení. Vysnila jsem si jak to bude hezký až mi prďouska dají na břicho a díky císaři jsem ho viděla až druhý den. Mrzí mě to, ale co se dá dělat. Miluju ho i tak. :)

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 12.11.12 14:51

Gratuluji k holcicce a krasnemu polohu. A dekuji za napsání deníčku, my mame termín za 14 dní, takze ano, taky denně vyhledávám pozitivní psaní :) Mimochodem zaujalo mě datum narození…taky jsem se narodila 3.9. když o pár let driv :mrgreen: :mrgreen:

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 12.11.12 14:52
  • porodu…pisu to na mobilu a hazi to tu nesmysly :D
 
vlbroumova
Nováček 4 příspěvky 12.11.12 15:03

Krásný příběh a gratuluji k miminku :srdce:

 
eleny
Kecalka 197 příspěvků 12.11.12 20:52

Jee.. ja mela uplne stejny prubeh a porod (az na to rostrhani) Taky vsem rikam ze jsem mela krasny porod :dance: :kytka:

 
Ivanesca
Ukecaná baba ;) 1778 příspěvků 195 inzerátů 13.11.12 09:25
:kytka:

Příspěvek upraven 11.03.13 v 01:43

 
vifina79  13.11.12 10:42

Také jsem mělaoba dva porody rychlé. První trval 4.hodinky a ten druhý jenom hodinky 2 :)

 
andreiika
Závislačka 4672 příspěvků 13.11.12 10:47

Snažila jsem se to zestručnit a koukám, že je to neskutečně dlouhé :(
Takže děkuju za přečtení a gratulace ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama