Nečekané těhotenství s endometriózou

Těhotenství

Chtěla bych se svěřit a podpořit holky, které trpí stejně jako já endometriózou. Zjistili mi ji před víc než rokem při operaci slepého střeva. Dle lékařů to byla rozsáhlá endometrióza 4. stupně a moje gynekoložka mě přes 2 roky zanedbávala a odbila s argumentem, že mám asi cystu, ale ta sama zmizí. Bohužel to nebyla jen jedna cysta a samo to nezmizelo.

5.tt první ultrazvuk

Když mi v nemocnici lékař řekl, o jakou nemoc se jedná a co to vůbec znamená, byla jsem v šoku. Ve 22 letech vám lékař řekne, že je dost možné, že nikdy nebudete mít děti, a že vás čeká náročná hormonální léčba, operace, a pak že se ta nemoc stejně vrátí. Po rekonvalescenci jsem se odjela léčit na Slovensko k mé staré gynekoložce. S primářem se rozhodli pro léčbu Lucrinem (hormonální injekce, které navodí umělý přechod). Poté mě v prosinci čekala operace. Na obou vaječníkách jsem měla cystu, jednu cca 8,5 cm a druhou 5,5 cm.

Po konzultaci s dalším lékařem mi bylo řečeno, že nemám velkou šanci na otěhotnění přirozenou cestou. Možná minimální, a to hned po operaci. Ve zkratce, hormonální injekce byly hnus (návaly, pocení, náladovost, únava, přibírání), ale přežila jsem. Mezitím jsem v létě pracovala v cizině jako delegát a seznámila jsem se s někým, s kým jsem zapomněla na všechno zlé a snažila jsem se nemyslet na to, co mě čeká (nebo nečeká). Vypadalo to jako letní románek (byl o 16 let starší), ale nakonec jsme se do sebe zamilovali a plánovali být spolu i nadále.

V listopadu jsem byla na kontrole u doktorky a domluvit se na termínu operace. Zdálo se, že hormonální léčba hodně pomohla, ložiska se zmenšily, neměla jsem bolesti, cysty se zmenšily také. Po dvou letech strávených v bolestech (při menstruaci i pohlavním styku) jsem si říkala, že je to konečně lepší. Už jen operace a pak se uvidí. Snažila jsem se nemyslet na to, jestli pak budu moci mít mimčo.

Operace měla proběhnout začátkem prosince, jenže když jsem šla na předoperační vyšetření, lékař mi sdělil, že prý existuje nějaký silikonový sprej na srůsty, který zabrání tomu, aby se vrátily, ale že se tento lék musí objednat z USA a že to bude chvilku trvat, takže se operace přesunula na únor. Mezitím jsme s partnerem vedli hodně aktivní sexuální život, a jelikož jsem více než rok poslouchala názory, že otěhotnět nemůžu, tak jsme si občas vůbec nedávali pozor.

V lednu jsem se vrátila do Čech, partner zůstal doma v cizině s tím, že se k němu v létě nastěhuju. V té době už jsem měla mít 3. menstruaci po léčbě, jenže ono nic, měla jsem týden zpoždění. A asi jako každá žena jsem cítila, že se něco děje. Říkala jsem si, že přece nemůžu být těhotná… ale co když jo? Tak jsem si 6. 1. udělala v práci těhotenský test s tím, že stejně bude negativní. Jenže ony tam byly 2 čárky! Nevěděla jsem, jestli mám brečet, nebo se smát. Pro jistotu jsem si udělala další, a taky byl pozitivní.

Zavolala jsem partnerovi a jednoduše mu řekla: „Jsem těhotná!“ V tu chvíli jsme ani jeden nechápali, co se děje. Ještě ten samý den jsem za ním odjela. Nejdřív měl radost, pak ale, že nevěří testům, no a pak přišly všechny ostatní pochybnosti. Jsme spolu krátce, rodinu už neplánoval, nemám finanční zázemí, dítě se teď nehodí… a podobný kecy. To mě dorazilo. Hlavně když mi lékař na ultrazvuku potvrdil, že jsem v 5. tt. Takže jsem tu byla těhotná ve 23. tt, bez vlastního bydlení, s nedokončenou vysokou školou a partnerem, který v 39 letech není prý připravený na dítě.

Ten pocit nikomu nepřeji. Jenže já jsem věděla, že tohle je můj malý zázrak a na 100 % si ho nechám, i když nebudu mít podporu rodiny ani partnera. Mí rodiče nevěděli, že někoho mám. A v takových věcech jsou dost konzervativní. Jenže já jsem doufala, že chápou, čím jsem si prošla s vědomím, že možná nikdy dítě mít nebudu, a teď se povedlo! Nechci se úplně rozepisovat, ve zkratce: první 3 měsíce byly hodně těžké, rodiče se se vším nakonec smířili, přítel mi řekl, abych se k němu nastěhovala a že si to rozmyslel… že to zkusíme. Po náročném rozhodování a potížemi spojenými s prvním trimestrem, přišlo konečně období, kdy mohu říct, že si své těhotenství začínám užívat.

Nyní jsem v 19+5, miminko už 2 dny kope a cítím intenzivní pohyby. Při posledním ultrazvuku nebylo možné na 100 % říct, co to bude, ale dle doktora nejspíš holčička, tak uvidíme. Tatínek se konečně začíná zapojovat, políbí bříško, pohladí. A pro mě to po tom všem znamená hrozně moc. Termín mám 5. 9., takže zářijové mimi.

Nyní je pro mě miminko nejdůležitější na světě. Nevím, co s námi bude, jestli s námi tatínek zůstane, nebo se jen tak jednou vypaří, ale vím, že udělám vše proto, aby se moje dítě mělo dobře, a budu ho milovat nejvíc na světě. A ještě jedna věc. Nejdůležitější věci v životě přicházejí ve chvíli, kdy se to nejméně hodí. A člověk nesmí ztrácet naději, protože zázraky se dějí. Moje miminko je taky takový můj malý zázrak.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Verun83
Kelišová 5582 příspěvků 69 inzerátů 18.04.12 10:41

udělala jsi dobře, že sis miminko nechala. je to dar. držím palce, ať je vše v pořádku :hug: mezi tebou a přítelem a hlavně s miminkem :kytka:

 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 18.04.12 10:53

souhlasím, u mě vždycky ty zázraky přišly ve chvíli, kdy jsem byla smířená s úplně jiným koncem..jako první dítě po pěti letech snažení, když jsem se konečně smířila s tím, že děti mít nebudeme..takže dneska už věřím, že nic není v mých rukou, a že se všechno děje tak jak má, ve správnou chvíli, to jen já jsem nedočkavá a když mé plány nevycházejí okamžitě, tak si říkám, proč zrovna já, ale když se ohlédnu, tak všechno se stalo tak jak mělo..přeju ti hodně štěstí, zdravé miminko a partnera,který si bude vážit toho obrovského štěstí které ho potkalo :hug: :hug:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 18.04.12 10:57

moc gratuluji k miminku! :hug: A přeji, ať jste s miminkem oba zdraví, ať je s přítelem vše v pořádku a jste spokojení! :kytka: :kytka: :kytka:

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 18.04.12 11:19

Moc děkuji za novou naději,že to může vyjít přirozeně,i když doktoři říkají něco jiného. Mám také těžkou endometriózu a rozsáhlé srůsty :zed: Už přes rok se snažíme o miminko,mám za sebou i IVF a stále se nepodařilo :,( Měla jsi opravdu veliké štěstí bez ohledu na to,jak se k tomu staví ostatní :hug: Přeju ti,aby z vás byla šťastná rodinka :kytka:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 18.04.12 12:35

rozhodla jsi se správně, že jsi si mimíska nechala, moc držím palce aby bylo všechno v pořádku a ať se přítel umoudří :hug:

 
Zdenin
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 18.04.12 12:38

Držím palečky. Přeji Vám oběma hodně zdravíčka a ať vyjde Vše dle Tvého přání.

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 18.04.12 13:43

Termín máš na moje narozky:)Ať se daří, užívej si těhotenství a pocitu, že jsi překonala tu blbou endošku.

 
Trti
Kecalka 120 příspěvků 18.04.12 14:13

Děkuji všem za podporu a za přečtení.
Uvědomuji si, že spousta žen je na tom o hodně hůř jako já, a naštěstí mám kolem sebe spoustu lidí, kterí mně mají rádi a stojí při mně.
Endometrióza je prý nevyléčitelná nemoc. Možná na pár let ustoupí, ale stejně se jednou vrátí.
Když jsem se dozvěděla, že tuto nemoc mám, myslela jsem jen na jedno: ať mohu mít aspoň jedno děťátko.
Asi jen ten, kdo z nějakého důvodu nemůže mít mimi, dokáže pochopit, jaké to je žít s vědomím, že možná nikdy vlastní dítě moct nebudu. Já jsem s tímto vědomím žila každý den.
Sice moje těhotenství přišlo v tu nejnevhodnější chvíli a doprovázeli ho od začátku jen samé špatné věci, stejně je to pro mně to nejhezčí období v životě.
Přeji všem budoucím maminkám (i těm co ještě jen plánují)klidné těhotenství a hlavně zdravá miminka.

 
Iuliana  18.04.12 16:23

Přeji hodně štěstí! :)

 
NJustyna
Kecalka 227 příspěvků 18.04.12 16:40

Urcite je to nejspravnejsi volba :palec: , drzim pesti a preju hodne stesti ;)

 
al112
Povídálka 31 příspěvků 18.04.12 19:32

udělala si opravdu to nejlepší :kytka: ,hodně zdravíčka Vám oběma přeji :srdce: :srdce: :srdce:

 
Květinka81
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 18.04.12 20:57

To je super!!! Taky jsem otěhotněla po operaci endometriózy a hormonální léčbě, ačkoli tomu lékaři nedávali moc naději…tak vím, jaké to pak je překvapení, že tomu člověk vůbec nemůže uvěřit :lol: Tak držím palce, ať Ti vše vychází podle Tvých představ a hlavně, ať je miminko zdravé jako řípa. Já jsem v 17tt, tak ještě nic necítím a stále si tak nejsem jistá, jestli je vše ok, ale řikám si, že je to takovej bojovník, že určitě musí :srdce:

 
froggy22
Závislačka 4834 příspěvků 18.04.12 21:18

Držím palce ke zdravému prcku. :kytka: Ať se tatínek umoudří a klape vám to všem třem. :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 18.04.12 21:25

Moc krásný deníček který určitě udělal radost a dodal spoustu naděje ženám co jsou na tom stejně.
Jak já říkám žádnej chlap nedá tolik co dítě a vlastně na světě není nic krásnějšího.
Moc blahopřeji a přeji at je vše v pořádku

 
lup.ka
Stálice 56 příspěvků 19.04.12 21:32

gratuluju, je to malý zázrak že se ti to povedlo… a tatínek .. ten se dá vždycky najít :) tak hodně štěstíčka :hug:

 
kubee
Závislačka 3422 příspěvků 21.04.12 22:01

Přeji hodně zdravíčka oběma. Hlavně to dotáhněte do zdárného konce :kytka: Ber to jako zázrak a tvůj osud, ať to s přítelem dopadne, jak to dopadne. Samozřejmě doufám, že co nejlíp pro vás.
Trochu chápu tvé zdravotní problémy, neměla jsem sice endometriózu, ale 2 obrovské cysty na obou vaječnících. Také mi vyhrožovali, že nemusím mít nikdy děti. Bylo mi v mých 22 letech doporučeno co nejdřív otěhotnět, tak se po pár vynervovaných měsících stalo :dance: A máme holčičku, narozenou loni v ZÁŘÍ :dance: :dance: :dance:

 
Martinka-a
Kecalka 112 příspěvků 01.07.12 16:07

Ahoj snazilky, tehulky nebo maminky. Ja mam taky endometriozu. Mela jsem cystu na jednom vajecniku a jeste k tomu jsem po operaci stitne zlazy jsem tak trosku obezni. Bojuju hrozne s vahou :,( Snazime se asi pres 2 mesice s pritelem o miminko. Jeste neprichazi a mam tak trosku obavy, ze se to nepovede. Nebo, ze budeme dlouho cekat, kdyz Vas tak ctu :(

 
kathon
Kecalka 452 příspěvků 02.04.16 09:14

Moc gratuluju. Me se stalo něco podobného. Po 3 letech mírného čekání a různých pokusu iui a Ivf jsem otěhotněla. Jsem ve 29. Tt. Chci se te zeptat, zda tvoje tehu bylo bezproblémové a zda se ti nemoc po porodu zase rozjela. Dekuju

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj nečekaně krátký a hezký porod


Reklama