Nechte mu ty nůžky jako suvenýr

Porod

Žiji s přítelem v zahraničí, rodit jsem ovšem chtěla v ČR, tak jsem se v sedmém měsíci těhotenství vrátila. Vídali jsme se kvůli jeho práci velmi zřídka a s blížícím se termínem u mě začala pobývat mamka, abych nebyla úplně sama. Přítel chtěl být u porodu, tak jsme doufali, že to i přes vzdálenost stihne.

Jsou tři ráno a vzbudí mě první bolest. Říkám si, že to zaspím, ale budím se pravidelně každých patnáct minut. Takhle vydržím do doby, kdy vstává mamka do práce, má tu už cca týden ustláno v obýváku. Spolu s ní se z postele zvedám i já a říkám jí: „Možná to dneska bude.“

Ale vůbec tomu sama nevěřím. Mamka odchází, intervaly jsou nepravidelné po 10 – 7 minutách, bolesti nejsou tak velké a začínám pomalu řešit, jestli to tedy bude. Pro jistotu splaším celou rodinu, že MOŽNÁ dnes.. Pak mě to štve, protože mě všichni bombardují zprávami po čtvrt hodině, jestli jsem třeba náhodou už neporodila. :D

Kolem deváté se rozhodnu, že zkusím zajet ke své gynekoložce, aby se na mě podívala. Už jsem totiž s podobnými bolestmi jela jednou do porodnice, odkud mě po 3 dnech pustili domů a už bych podobnou zkušenost nerada, tak chci mít jistotu. Doktorka mi udělala Hamiltonův hmat vzhledem k tomu, že mám mít jinak za pár dní nástup do porodnice na vyvolání, a buď se to rozjede nebo ustálí a jedu domů.

Doma si dám na hodinu vanu a začínám tam lehce kňučet, v koupelně se to rozléhá a zní to, jak když tam mám každých 7 minut drsný orgie. :D Vylézám z vany a zjišťuji, že jsem docela unavená a bylo by dobré se prospat, jestli mě ještě čeká velké finále, ať mám energii. Tak „spím““ s probouzením po 7 minutách a při každé bolesti se už docela hezky svíjím.

Dochází mi, že to asi nepřejde a oddaluju moment, kdy zvednu telefon a zavolám taťkovi, že teda jedeme. Ten je od rána nastartovaný a s mobilem přilepeným k uchu vzhledem k tomu, že mám přítele pořád v zahraničí a jsme domluveni, že vyjede až v moment, kdy si budeme jistí, že opravdu rodím.

Kolem 14:00 už opravdu hekám, až je mi stydno před sousedy. :D Volám tedy, taťka je rychlostí blesku u mě a pomáhá mi s taškami. Jsem již připravená, obouvám si boty a chytí mě kontrakce, tak se opřu o zeď a funím, koutkem oka mrknu na tátu, ten se na mě raději nekouká, stojí jak solný sloup, má zelenou barvu a slzy v očích.

Říkám si, že to je teda pecka, že mě má tenhle citlivka vézt cca hodinu do porodnice. :D No nic, sednu do auta, raději na zadní sedačky, aby na mě neviděl a vyrážíme. Táta si dal rádio na plný pecky, aby mě pro jistotu ani neslyšel a já drtím madlo na dveřích každých už 5 minut.

Přijedeme do porodnice, jdu na vyšetřovnu, všechny moje dokumenty už mají z předešla, takže paráda. Po vyšetření doktora jsem volně na prst. To jsem už asi dva týdny. Když ovšem kouknu na jeho medvědí tlapu a porovnám to s ručičkou doktorky, zhodnotím, že jsem tak na 2. :D

Ptám se ho, jestli si myslí, že dneska porodím? Kouká na mě jak z jara a ptá se, kde jsem pracovala. Nechápu jeho dotaz a odpovím, že v kanceláři. Ihned mi odvětí: „No jo… To jsou ty kancelářský, musí mít všechno nalajnovaný.“

Teď čučím jak z jara já a snažím se vysvětlit zkušenost s poslíčky a nekonajícím se porodem, tak mě pochopí a je zas v pohodě. Odmítám tedy zatím přípravu se slovy, že počkáme, jestli se začnu otevírat. Jdu hekat do šesti na přípravný pokoj, kde jsou další dvě maminy. Ty jsou vysmátý jak leča; jedné praskla plodová voda a je bez bolestí a druhá má prý kontrakce, ale tváří se pořád stejně, tak nevím…

Já si s nimi povídám a každé 4 minuty hlásím pauzu, kroutím se a prodýchávám. Čeká mě další vyšetření, doktor zhodnotí, že se otevírám. Začíná mi docházet, že asi fakt rodím. Volám příteli, ať tedy vyráží, že je to tady. Cesta by měla trvat tak 3 hodinky a měl by to snad v pohodě stihnout.

Jde se na přípravu, z klystýru mám od minula hrůzu, ale paradoxně je za chvilku po parádě. Víc než střeva mě trápí děloha. :D Jdu do sprchy a místo, aby mi pomáhala, tak mi přihoršuje. Kontrakce jsou už hnusný a jsem relativně hlasitá, a to jsem si říkala, že já řvát určitě nebudu – haha. Po půl hodině vylézám ze sprchy, monitor a pak rovnou na sál.

Ležím na porodním křesle, které je nastavené jako lůžko. Už je se mnou jen asistentka a při cca 4 prstech mi píchá vodu. Au au… vypadám, jak kdyby ze mě vymítali ďábla. :D

Tak a teď končí sranda. Vše je dost v mlze a chovám se vcelku nenormálně, takže třeba klečím na čtyřech před křeslem, pod sebou vatu, kontrakce cca po 3 minutách trvající tak minutu a půl a mlátím hlavou o to křeslo a řvu jak hodně naštvaný zvíře, ale z podlahy mě po čase tlačí kolena, tak měním polohu a zkouším míč, který mi zas spíš škodí, než pomáhá a tak uléhám na bok na křeslo, kde je to nejsnesitelnější.

Asistentka zhodnotí, že musím čůrat – nechápu. :D Tak jdeme, tam to stihnu, zpátky už ne, tak ji na půl cesty drtím v kontrakci, divím se, že to ustojí. Kolem deváté jsem už úplně mimo a také poznávám, že na můj řev vždy přiběhne asistentka, která mi moc pomáhá každou kontrakci přežít a jinak se věnuje dvěma zbylým rodičkám.

Říká, ať nekřičím, ale dýchám jako pejsek, no ráda bych, fakt. Prosím o drogy a ona mě trpělivě přesvědčuje, že nejsou potřeba, že akorát nabouráme přirozený průběh a že bez bolesti prostě neporodím. Cože?! UPS! :D

Psychicky mě to zdeptá tak, jako kdyby to pro mě byla naprostá novinka. Každopádně jí dám za pravdu a žadonit přestanu – do další kontrakce, pak žadoním na novo. Najednou zvoní můj telefon, já zrovna demoluju jejich vybavení, tak popoháním asistentku, ať to vezme.

Té se moc nechce, bere mobil do ruky, kouká na displej a já se ptám: „Kdo to je?“

Ona: „Miláček.“ :D

Tak jí zas říkám, ať to vezme. Asistentka: „Dobrý den, tady porodní asistentka, vaše přítelkyně právě prodýchává kontrakci, tak chvilku počkejte,“ držíc mi telefon před hlavou.

Já: „Uf uf uf uááá uááá, uf uf.“

V myšlenkách si říkám, co se asi právě honí hlavou přítelovi na druhé straně drátu.

Kontrakce přešla, tak se ozývám a slyším: „Lásko, jsem právě na hranicích, jak to vypadá?“

Já: „Mám děsný bolesti, DĚLEJ!!!“ a zavěšuju.

Dodatečně mi řekl, že do té doby, než mě slyšel, jel vyhlídkově, protože usoudil, že když nevolám, tak si asi v klidu někde funím a porod v nedohlednu. A až jak mě slyšel, tak na to šlápl a jel jako ďas. :D

Jsem už totálně vyčerpaná, křičím jako pavián, pořád mlátím porodní křeslo jako kdyby za to mohlo, trápí mě křeče v nohách a najednou děsivý tlak. Hned to hlásím, ale dozvím se, že nemohu ještě tlačit. Zoufám si, a tak mi asistentka po čase pomáhá ručně. Říká mi, že ještě 3 kontrakce a jdeme rodit, ještě si dělá srandu, že miminko určitě celou dobu čeká na tatínka.

Po třetí kontrakci se na mě podívá a je to tady. Uvědomím si, že to přítel nestihne a jsem smutná, přeci jen měl před sebou ještě kus cesty. Najednou zvonek – TATÍNEK! V mžiku ho vidím, jak kolem mě prochází, cítím jeho ruku na vlasech a hladí mě. Před sebou mám najednou asi 8 lidí včetně doktora.

Dostávám rychlé instrukce, jak mám tlačit a přichází kontrakce. Snažím se. U pokusu č. 4 se rozhodnu, že bude poslední a tlačím jak zběsilá, mám pocit v nose, že se topím, cítím zapálení, teplo a najednou vidím fialový tělíčko, které drží doktor za nožičku, pláče a já nevěřím, že je to moje miminko…

Doktor chce přestřihnout pupeční šňůru a nejde mu to – maličký mu drží ručičkou nůžky!

Přítel prohlásí: „Nechte mu ty nůžky jako suvenýr.“

A všichni se začnou smát, dokonce i já. :D

Ve 22:01 dne 11. 9. se nám narodil zdravý chlapeček a přes všechnu tu bolest jsem moc ráda, že si na tatínka počkal.

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nimie
Generální žvanilka 22169 příspěvků 23.11.15 00:55

Jéééééé, to je sladkééé :dance: :*

 
Gloss
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 23.11.15 03:33

Krasne napsane, zasmala jsem se a na konci jsem i slzicku zamackla :andel: nas tatinek to nestihl o blbe tri minuty :nevim:

 
sweetsecret
Ukecaná baba ;) 1440 příspěvků 23.11.15 06:00

Moc hezky se to cetlo, takove svizne a pozitivni :palec:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 23.11.15 07:06

Moc hezky, pohodově napsané :palec: A u nůžek jsem se i zasmála :lol: Přeji malému hodně zdravíčka :srdce:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 23.11.15 07:15

Pěkný, dobře se to četlo a na konci jsem se zasmála :) :potlesk:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 23.11.15 08:47

Jůůů moc pěkný porod :-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.11.15 09:07

Gratuluju! Nicméně kdyby ti na čtyřech centimetrech nepíchla vodu (naprosto zbytečně), určitě by ten porod byl o dost příjemnější :P

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 23.11.15 10:14

Krásný deníček… :)

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18907 příspěvků 23.11.15 10:21

Pěkný deníček :kytka:

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 23.11.15 11:20

Moc hezky napsaný deníček, myslím, že s tím řvaním na tom budu hodně podobně :D

 
BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 23.11.15 13:21

Reinkarnace. Mužů se zeptat jestli jste P. A. nebo lékařka s atestaci?

Příspěvek upraven 23.11.15 v 13:22

 
Rajani
Kecalka 250 příspěvků 23.11.15 13:39

@BB zlaticko
Amniotomie se provadi pouze pro zkraceni 2.doby porodni, u primipar se ma provaden na 6cm, u multipar 4cm a je nutno monitorovat. Spravne by se mela provadet, je li k tomu indikace a delka porodu je velmi dlouha, ci ustavaji kontrakce.

V mnohych situacich je to jen urychleni vyhodne pro zdravotniky - bud kdy nestihaji vsechny rodicky ci aby se bohuzel dlouho s nema nemuseli crcat.

Muj nazor jako budouci PA je opravdu realne zvazovat kdy je vyhodne delat dirupci a kdy ne, kdy to moc neurychli, ale zintenzivni bolesti. A vak blan tam taky neni pro nic za nic, ma svou ulohu pri porodu.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 23.11.15 14:34

@BB zlaticko tak @Rajani to vysvětlila hezky myslím. Píchnuté vody může pomoci výrazně, ale pouze pokud je provedeno ve vhodnou dobu. (nejsem jedno ani druhé, ale jsem z oboru..a i kdybych nebyla, mnoho holek tady ti napíše to samé i když jsou to laici - stačí se jen zajímat)

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 23.11.15 15:23

Moc krásný závěr mě rozesmál :-) At vám děla jen radost :-)

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 23.11.15 16:41

Hezký svižný deníček. Gratuluji k miminku a je to pašák, že si na tatínka vydržel počkat.

Jsem ráda, že u obou těhotenství mi porod začal doma právě tím samovolným odtokem plodové vody :*

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 23.11.15 17:09

@BB zlaticko já taky nejsem ani jedno, a ni druhý, a le rodila jsme pětkrát a s klidem můžu říct, že to urychlilo velký kulový a naopak, s vodou na " svém místě" bylo vše daleko méně bolestivé a celkově snesitelnější… dirupce jde často ruku v ruce s lékem na bolest, protože pak se z kontrakcí stanou docela masakrální…taky se může stát, že si mimčo skřípne pupečník atd.. prostě zásah do porodu má za následek další zásah…

 
Klarisaaa
Echt Kelišová 9092 příspěvků 23.11.15 17:26

Nádherně napsaný deníček :srdce: Moc jsem se nasmála a i slzička ukápla :D

Příspěvek upraven 23.11.15 v 17:27

 
Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 23.11.15 18:51

Krásnýýýýý :srdce:

 
Parchant
Ukecaná baba ;) 2026 příspěvků 8 inzerátů 23.11.15 22:34

Krásně napsáno :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 24.11.15 07:13

To je prima, že to stihl :) Gratuluji!

 
Eemii
Neúnavná pisatelka 16281 příspěvků 24.11.15 09:07

Porodni denicky jsou vetsinou nudne a jeden jako druhy, ale tenhle me bavil, super napsane :palec:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 24.11.15 10:13

Gratuluju, pekne napsany! Obdivuji te, ze jsi vse vlastne zvladla bez muze.

A samozrejme, ze vsichni presne vi jaky byl nalez a vedi, ze neco bylo blbe. Jako vzdy. ;)

Reinkarnace no tak aspon, ze jsi nenapsala, jak u jineho denicku, ze mela slecna porod hezky, ale ty jsi mela jeste hezci. :roll :lol:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 24.11.15 16:45

Gratulace a diky, denik byl moc fajn cteni :potlesk: :palec:

 
Verunnkaa
Povídálka 20 příspěvků 24.11.15 19:14

Pekne napsany denicek :potlesk:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19329 příspěvků 2 inzeráty 24.11.15 20:45

Krásný, moc, četlo se to samo :D Gratuluji.
A jsem ráda, že taky někdo přizná, jak řval :D Já řvala až u třetího porodu, paradoxně, ale bylo to jaksi intenzivnější. Chvilkama jako bych to četla o sobě :D

 
Klanel
Kecalka 239 příspěvků 26.11.15 19:44

Krásně a úsměvně napsaný :-).. Porod sice dlouhý, ale z toho popisu to na mě působí strašně moc pozitivně :-)
Gratuluju ke krásnému zážitku a přeju hlavně zdravíčko :-)

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 30.11.15 21:49

Moc všem děkuji, i když to byl fakt „porod“, ráda vzpomínám :srdce:

 
Ivulee14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 08.12.15 11:59

Krásný deníček! Přeji hodně zdraví! :)

 
lucifous81
Závislačka 3004 příspěvků 08.01.16 16:28

@LadyPet Ahoj P., moc krásný deníček. Dostala jsem se k němu až teď. Jsem ráda, že to tatínek stihl.
Přeji moc zdraví! :srdce: :srdce:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 08.01.16 20:29

@lucifous81 Moc děkuji :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama