Nejen hračky jsou nebezpečné

Rodičovství
  • Hanahcotton
  • 16.09.11

Nechci maminky zbytečně strašit... ale víte jistě, s čím si vaše dítě hraje?

V poslední době se přibývá dětí od 6 do 18 měsíců s vdechnutými a spolknutými tělesy. Vdechnutí potravy je jedna věc, která se může přihodit při leknutí, smíchu, nebo upadnutí. Proto když vidím malé děti, které při jídle skotačí a běhají, nemám z toho dobrý pocit. Také nepochopím, jak může např. půlroční dítě vdechnout ořech, rajče, zrnko kávy, popcorn, či jinou potravu, kterou ještě prostě jíst nemá. Ale o vdechnutí zde ani tak mluvit nechci, byť i toto téma je hodně důležité a následky vdechnutí u malých dětí bývají často fatální.

Dnes se chci věnovat především spolknutým předmětům. Možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale v jícnu dětí se nachází předměty jako peníze, knoflíky, sponky do vlasů, šroubky, drátky, kousky hraček, střepy, části kolíčků na prádlo, baterie a podobně. Když pominu hračky, zůstává zde otázka - jak je možné, že se dítěti dostane do ruky šroubek, střep nebo jiný předmět? Je to náhoda, nedostatek času na hlídání dítěte, nebo nepozornost rodičů?

Uvedu pár příkladů z praxe :
7měsíční dítě spolklo železný drátek, kterým byl na špejli připevněn nafukovací balónek. Opět se nebudu zabývat tím, zda je to vhodná - či nevhodná hračka pro tak malé dítě. Spíš chci poukázat na následky - poraněný jícen - vytahování drátku pod celkovou narkózou - zavedení nasogatrické sondy do žaludku, přes kterou se dítě krmí, než se jícen zahojí a v neposlední řadě hospitalizace v nemocnici.

9měsíční dítě - spolknutá kulatá baterie do hodinek - rozleptaná část jícnu - vytažení předmětu v celkové narkóze - operace jícnu - zavedení sondy - dlouhodobá hospitacizace.

11měsíční holčička - spolknutá sponka do vlasů - v tomto případě se podařilo řešit problém velmi brzy, pod celkovou narkózou byla sponka vytažena, aniž by bylo cokoli poškozeno. Děvčátko šlo po týdenní hospitalizaci domů. Paradoxně při hospitalizaci této dívenky jsem našla v její postýlce spoustu mincí, které ji maminka dala na hraní. K tomu nebylo co říct…

Nebudu dál pokračovat a strašit rodiče. I když si myslím, že spousta rodičů by měla na vlastní oči vidět, co všechno musí jejich dítě podstoupit, když se stane, že něco spolkne. Vím, že tu bude spousta názorů na tuto problematiku, ale můj názor je, že jde opravdu o nepozornosti rodičů. Rodič je za své dítě zodpovědný a měl by se postarat o jeho bezpečný vývoj a růst. Chci věřit tomu, že většina rodičů dbá na to, s čím si jeho dítě hraje. Ale ono to není jen o tom, zda je hračka zdravotně nezávadná, ale také o tom, zda se nemůže ulomit nějaký kousek hračky. Většinou slýchám názor: „moje dítě nic do pusy nedává… a nevím, jak je možné, že spolklo pětikorunu.“ Dítě svými ústy prozkoumává nové věci a je to přirozený jev dítěte.

Můj názor je, že všechny tyto hospitalizace dětí se spolknutými předměty, jsou vlastně zbytečné a dá se jim předejít. Tak prosím všechny rodiče - dejte pozor na svou ratolest. Vždyť bolest vašich dětí je i vaše bolest. A dítě se má přece smát, hrát si a užívat si života, a ne se trápit v nemocnici.

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.09.11 12:14

K tomu není ani co dodat!Jen snad maminky čtěte pozorně!!!! :palec: :palec: :palec:

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 16.09.11 12:18

Ahoj,no nevím co o tomto deníčku mám myslet :nevim: za prvé si myslím,že jsi zdravotnický pracovník a tudíž by jsi měla být vázána mlčenlivostí.Kdyby někdo poznal ve Tvém deníčku sám sebe,mohl by Tě i žalovat,tak si myslím že na to asi pozor :hug:
jinak sama za sebe říkám že děti občas opravdu uhlídat nejdou!!!Teda aspoň naše malá ne.Potřebuju si odskočit na wc,nebo do sprchy a jelikož v ohrádce mi nevydrží a v chodítku už být nechce,tak se prostě pohybuje po bytě,kde jí ovšem minimalizuju možnost pohybu,tzn.zavřené všechny dveře,keté jdou atd.I přes to se občas stane že jí lovím z pusinky něco co by tam mít neměla…Jak říkám,nevím co si o tomhle deníčku mám myslet no

 
Vesna006
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.09.11 12:20

:palec: tenhle příspěvek se mi moc líbí, sice mě vystrašil ale na druhou stranu je to dobré pro uvědomění si, že se tomu dá předejít.
Já vím že to není dítě, ale pes -ale je to moje zlato a včera spolkl kus špejle-nerozžvýkal ji. Měla jsem o toho lotra takový strach… :cry: No prostě budoucí mamina :oops:

 
Hanahcotton  16.09.11 12:25
petrusepetrus

Myslet si o deníčku můžeš co chceš :wink: - nikoho jsem nejmenovala, jsou to všeobecně se opakující případy, kde je léčba většinou podobná :wink: Jen jsem chtěla maminy upozornit na to, že se jejich ratolesti někdy zbytečně dostanou vinou rodičů do nemocnice.A ne­myslím si, že dítě nejde uhlídat, ale to je jen můj názor. A jak jsem předpokládala, tak jako u většiny deníčků, izde bude spousta různých názorů 8-)

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 16.09.11 12:27

autorko kolik máš dětí??? Kolik párů rukou?? Kolik párů očí, nohou, bydlíte ve vakuu??? Opravdu si myslíš že se prostě nemůže stát nehoda? Fakt si myslíš že většina z nás tu dává dětem na hraní monočlánky, sponky do vlasů a pětikoruny? :think: No nevím…děkuji za poučení od teď už budu lepší máma!!slibuju :nevim:

 
Hanahcotton  16.09.11 12:32
lacenka

No možná se budeš divit, ale mám 3 už velké děti, ve vakuu nežijeme a končetiny a všechny ostatní orgány mám ve stejném počtu, jako každý normální člověk :wink: Nehoda se určitě stát může, ale je něco špatného na tom, upozornit na nebezpečí, která na děti číhají :think:

 
petrusepetrus
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 16.09.11 12:34

Hani:Já to nemyslela nijak zle.Moje známá má 3 letou holčičku,ta vdechla oříšek na oslavě narozenin kamarádky a známá kůli operaci svojí dcerky skončila na antidepresivech,pro­tože se zhroutila z toho že se obviňovala. Ale určitě si myslím že je to deníček užitečný :palec:

 
Hanahcotton  16.09.11 12:39
petrusepetrus

Já se také nezlobím a názory ostatních respektuji. :wink: Jen když pak vidím v práci utrpení těch prcků, tak si říkám, jestli se tomu nedalo zabránit. :think: Je pravda, že většina maminek si to vyčítá a možná je to bolí víc, než jejich dítě. Ale bohužel se najdou i takové, kterým je to jedno a řeknou - ,, no však se zase tak nic hrozného nestalo" - nebo - ,, no tak dostane narkózu a vytáhnou mu to..". Nejsem tady od toho, abych tyto matky soudila. Jen si myslím, že malé děti mají na bolest a trápení dost času… :palec:

Příspěvek upraven 16.09.11 v 12:39

 
marra  16.09.11 12:58

:palec: Super denicek,a myslim,ze by se kazda mamina mela nad timto zamyslet,ja sama nepochopim jak muze male dite spolnout sponku :roll: tak kdyz vim ze vse strka do pusiny,tak mu ji proste nedaam ne?to same baterku,ja mam vse co muze mimino spolknout dane na polickach,na skrinich, :roll: :roll: proste dalekood ditete,mam dve deti,a nikdy se mi nestalo aby neco spolkly,na to jsem hoodne opatrna,jesteze nepracuj v nemocnici,a pani co tam dala male drobne do postylky,bych utrhla ruce :roll:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 16.09.11 13:00

Deníček psaný s nejlepším úmyslem a z praxe… :palec:

Velká škoda, že mentorský způsob podání ten dobrý úmysl poslal do horoucích pekel…

Mámě, která si těchto nebezpečí je vědoma, buď evokuje myšlenku „myslí si ta ženská, že jsem úplně pitomá nebo co?“… anebo ji vystresuje, co všechno všude hrozí a ona je ta nejhorší, protože tomu nemůže a nedovede zabránit.

No a mámě, která je s dítětem v nemocnici kvůi spolknutému předmětu a dá mu tam na hraní mince, s tou to ani nehne, protože jí prostě „není dáno“.

Nejlepší úmysl - ale špatně cílený a špatně podaný. Škoda.

Příspěvek upraven 16.09.11 v 13:01

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.09.11 13:25

Myslím ,že netřeba pisatelku tohoto deníčku kamenovat !Je jasné ,že žádná normální máma nedá spolknout dítěti schválně předmět který do pusinky nepatří..
Je i celkem hezky napsaný…je v něm pravda ,tvrdá realita a denodení chleba setřiček…!
Ležela jsm s miminkem nebudu jmenovat …Přivezli holčičku tak dvouletou ,hlídal děda a babi ,malá spapala dědovi prášky na tlak !Holčička jako obrázek,holky zuřily,zlobily se děvčátko bylo apatické odevzdané,pumpovaly mu žaludek lily do ní roztok s živočišným uhlím…!
Byla to určitě jen nepozornost babička s dědou plakali na chodbě ,ale mohla mít v tomhle případě fatální následky…naštěstí ale vše dobře dopadlo!!!Před zdravotnickým personálem smekám !

 
GINAnepř  16.09.11 13:35

Tak já si radši tisíckrát přečtu takovéhle varovné deníčky, i když matky nechtěně označí za blbky a radši jdu zas znovu překontrolovat hračky, než aby se něco stalo. :think:

 
Hanahcotton  16.09.11 13:47
BohunkaP

Ať už kdokoli a jakkoli posílá tento deníček do horoucích pekel,vím, že každý, kdo napíše jakýkoli komentář - si ho přečetl. A pokud si zapamatuje alespoň pár varovných vět, které napomohou k tomu, že v nemocnici bude méně dětí s nesmyslnými úrazy, pak pro mě má smysl psát takové deníčky. :wink:

 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 16.09.11 13:58
:palec: :palec: :mrgreen:
 
Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 16.09.11 13:58
:palec: :palec: :mrgreen:
 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 16.09.11 14:00

Jediné s čím nesouhlasím je slovo „všechny“ hospitalizace..... z posledního odstavce. Napsala bych většina. Dvouletý bratranec v restauraci ukousnul skleničku. Tomu měli předejít jak? :nevim:
BTW, neváže lékaře mlčenlivost? :mrgreen:

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 16.09.11 14:02

Opatrnosti neni nikdy dost, kdyz jsem byla mlada, tak na tabore spolknul 5lety kluk petikorunu a priletel pro nej vrtulnik a to si vsichni mysleli, ze uz ma rozum…

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 16.09.11 14:04

… pak pro mě má smysl psát takové deníčky.

No vždyť to je dobře. :lol:

Taky Tě tu přece nikdo „nekamenuje“, jak zaznělo výše 8-o . Všechny tu víme, že máš pravdu. V deníčku píšeš, že tu bude určitě spousta různých názorů - já myslím, že to bude jen proto, že jsi prostě zvolila nešťastnou formu podání, že ten deníček šíleně mentoruje - přestože říká zásadní rodičovskou pravdu (děti je potřeba hlídat, protože do pusy strkají všechno). Troufnu si předpokládat, že tvrdit opak (že děti si můžou hrát s čímkoli) tady nikdo nebude.

Rozhodně jsem neměla v úmyslu Tě urazit - mrzí mne, jestli to tak vyznělo. :kytka:

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 16.09.11 14:05

Hannahcotton:Mys­let si o deníčku můžeš co chceš  – nikoho jsem nejmenovala, jsou to všeobecně se opakující případy, kde je léčba většinou podobná Jen jsem chtěla maminy upozornit na to, že se jejich ratolesti někdy zbytečně dostanou vinou rodičů do nemocnice. No v jednu chvíli tvrdíš, že se opravdu může něco stát ne vinou rodiče i když je dítě naprosto hlídané a pak píšeš že je to jejich vina. :nevim: :nevim:

 
peprle
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 16.09.11 14:06

taky si myslím,že třeba tento deníček pomůže předejít nějaké nehodě a nemyslím si,že by autorka nechtě dělala z maminek blbky,jen upozornila :palec:

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 16.09.11 14:08

Upozornit ano, to je dobré, ale ne vinit. To, jestli se někdo bude cítit vinen, že své dítě tolik nehlídá, tak ať se cítí. Ale neházet veřejně vinu.

 
AninaEli
Nadpozemská drbna 25219 příspěvků 16.09.11 14:28

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
No tak já se musím zastat autorky, protože znám milující matky, které svým dvěma dětem daly na hraní kapesní nožík, aby si mohly vyřezávat ze dřeva. Těm dětem bylo 4 a 5 let. Děti nevyřezávaly, ale běhaly po louce. Napřahovaly nožík proti sobě. Já jsem si všimla až na konci, že ten nožík mají, moje, ale i jiné děti tam běhaly s nimi. A maminky si spokojeně povídaly a nerušeně odpočívaly. A jsou to maminky, které své děti opravdu mají rády a udělaly by pro ně první poslední, jen by si měly občas přečíst takový deníček, jaký tady byl napsaný.
Ona i milující matka dá dítěti na hraní něco, co je nebezpečné, jen aby mu neničila jeho osobnost.
S jednou z těch maminek jsem jednou jela metrem a ona nechala děti od dvou let naběhnout a naskákat na eskalátory. Děti tam naskákaly bez držení a ještě k tomu blbnuly. Má těch dětí hodně, takže to byla pěkná změť a ještě dnes mi trne, co se také mohlo stát. Já viděla hnusný krvavý úraz při pádu na eskalátorech. Moje děti se musí zastavit, velcí vezmou malé za ruku a v klidu nastoupí. A pokud nelze jinak, tak někoho poprosím, aby mi vzal děti za ruku.

Takže je dobře, že se něco takového napíše, aby si maminky uvědomovaly, kde na jejich dítě co číhá.
Jasně, že nelze s dítětem stále být, ale spoustě věcí lze předcházet. A pokud nemáme dostatečně zajištěné věci a prostě celý dům nebo byt, tak i pokud jdete na WC, dítě se strčí do ohrádky nebo jinam, kde se mu nemůže nic stát, i když by se mu to nelíbilo. Pozdě pak plakati.

Já sama mám dost dětí a malých a také jsem je už neuhlídala, ale rozdíl je, jestli je to proto, že leží léky na poličce, kam dítě stále leze, anebo dítě najde něco o čem nevíme. Mě třeba udivuje množství chemických prostředků v domácnosti dětí. Pominu-li, že se to stále dýchá, tak zírám, že to běžně leží na zemi v koupelně nebo na WC nebo u dřezu na nádobí.

a z toho deníčku je jasně cítit upozornění, co se může stát a ne tyty, co jsi to svému dítěti udělala

Příspěvek upraven 15.05.13 v 22:58

 
Hanahcotton  16.09.11 14:44
BohunkaP

Bohunko já jsem se neurazila, ani to tak nevyznělo…možná to neumím podat tou správnou formou :wink: Jen prostě ráda diskutuji a říkám svůj názor. :-)

 
Vlkoška
Závislačka 4133 příspěvků 16.09.11 15:40

Upozornění je na místě, to jo :palec: . Ale třeba já naprosto chápu, že i malé dítě může někde najít zmiňovaný šroubek, či sponku do vlasů. Ne že by mu to dával někdo na hraní, ale třeba my bydlíme v domě se zahradou, manžel i děda kutí, spravují co se dá, do toho ještě rekonstrukce. Šroubek nalezneš zrovna tam, kde nechceš :nevim: Sponku do vlasů zrovna nedávno naše 10timěsíční strhla starší dceři při hře z vlasů a hned s ním šup do pusy. Takových nebezpečných malých předmětů je opravdu hodně a nezbývá než mít oči na „šťopkách“ a rychlé reakce. Třeba to s tou placatou baterií bylo nedávno i v televizi, jak dítěti naleptala jícen, hrozné :-(

Příspěvek upraven 16.09.11 v 15:41

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 16.09.11 15:46

Já takový deníček-varování beru :palec:
a těší mne, že nejsem jediná matka, která až pedantsky nutí u jídla děti sedět a nerozdává jako ostatní maminky na hřišti TIC TAK či jiné bonbony.
Nehody se bohužel můžou stát- i mě se stala (Luky mi v roce a půl neskutečně obratně a rychle ozobal v palčácích pár kuliček jmelí- vůbec jsem nepostřehla jak se mu to povedlo, ale bylo to cestou z nákupu- dítě v jedné ruce, jmelí ve druhé a přes to se stalo. :-? ).
Dodnes si též pamatuju, jak jsem si před učitelkou v 1.třídě připadala jako debil a přecitlivělá matka, když jsem vlastnímu dítěti odmítla dát na branné cvičení klacek na buřta a ono ,,ejhle" z téhož cvičení odváželi rodiče jiné dítě rovnou do nemocnice-spolužák ho klackem švihnul přes obličej a skončilo to 2 operacema oka a měsíční hospitalizací.....

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.09.11 15:52

Nerozumím, jaký má být smysl deníčku - autorka nechce strašit a opakuje to víckrát, ale nevidím v tom jiný efekt. Některým věcem se nepředejde a samozřejmě, že své děti nechci vraždit drátky v jícnu. Spíš si myslím, že by to mohlo vyvolat silné pocity viny v někom, kdo má šíleně živé dítě, které neuhlídal.

 
Hodaka  16.09.11 16:08

:think: nejde uhlídat dítě na 100%, prostě nejde!Rizika jdou eliminovat, ale to je tak vše.
Mám třetí dítě, byt si myslím uzpůsoben pro malé dítě, mám ho fur za zadkem a přesto mi ráno sežral kus gumy na gumování :roll:
Kdo je zodpovědný pozor dává, komu je to jedno tak neřeší.Varování na co si dávat pozor je všude plno. Deníček možná tak vyděsí, ale nepomůže ani jednomu dítěti.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 16.09.11 16:33

Mě se deníček líbí a mentorování je skoro u takového tématu na místě. Mě neuráží..
A ohledně toho, že dítě leze po celém bytě a nejde uhlídat..No tak u nás se tedy na zemi mince, baterky ani sponky v tomto polykacím období nevyskytovaly..Ani ted ne..
Tím nechci říci, že nehoda se stane jen nezodpovědným, ale jde to dost elimonovat.

 
kate02
Nadpozemská drbna 26102 příspěvků 16.09.11 18:51

tak u nás se běžně na zemi v polykacím období taky nic po zemi neválelo… Ale u druhýho prcka to bude těžší… Starší je opice a my pořád zvyšujeme tu „dětskou“ bezpečnou zonu v bytě, ale momentálně jsme ve stádiu, že nepřístupný jsou jen police, který jsou cca 2metry nad zemí a pod nima není vůbec nic, jinak se všude dostane, vleze, vykrámuje… :roll: Takže mladší asi dostane v polykacím období náhubek :mrgreen:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 16.09.11 19:50

Proč nevarovat,já s deníčkem souhlasím.
Bohužel dospělí jsou rozumný,ale nevim jestli uhlídám druhé dítě přeed tím prvním.Přece jen už má Matyášek hračky co nejsou vhodné pro batolata a nemužu mu jeho hračky vzít,tak to bude těžší než při prvním kdy stačilo hlídat chlapa a jeho nářadí :lol:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 16.09.11 20:19

pardon to patří jinam

Příspěvek upraven 16.09.11 v 20:19

 
veritas
Kecalka 219 příspěvků 16.09.11 21:14

Hezky napsané - když jsem měla jedno dítě, naprosto bych se vším souhlasila, ale pokud máš druhé dítě zhruba po 5ti letech a navíc jsou obě hodně živé (plus mladší se v noci neustále budí a ve dne spí od roka jen jednou na půl hodiny až max. hodinu), uhlídat to vždycky nejde :nevim:
Staršímu dítěti jeho hračky zakázat nemůžeš a všechno nezkontroluješ :nevim:
Souhlasím s tím, že spousta věcí dětem do ruky nepatří, ale nesouhlasím s tím, že by to byla vždycky vina rodičů.

 
Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 16.09.11 21:23

Jsem rada, ze jste sem dala tento prispevek. Clovek je obcas v zoufalstvi schopen dat diteti na hrani neco, co by normalne nedal a ono to muze vypadat nevinne, ale nakonec je to skryte nebezpecne.
Takze timto koncim s hodinkami :mrgreen:

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 17.09.11 00:32

Denicek je fajn. Akorad teda musim napsat ze vim kde se berou v detech strepy. Znam to zvlastni skusenosti. Bracha kdyz byl prcek a bylo mu okolo roku a pul tak rozkousaval tenkostenne sklenicky. Jenze ne vzdy je to chyba rodicu co se stane diteti. Kolikrat si ani nesimne rodic toho co dite pojida na piskovisti kdyz nebudu pocitat pisek. Ale zase na druhou stranu rodic muze za to co se deje doma a nebo v obchodech a v MHD. Takze spis teno denicek mel byt informativne poucny. :palec:

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 17.09.11 01:42

Obávám se, že forma poněkud zabila obsah.

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 17.09.11 06:29

Když jsem měla první dvě děti, tak jsem nechápala jak můžou ty neschopné matky neuhlídat dítě od toho aby něco škodlivého nesnědlo. Stačí přeci jen hlídat, ne? Ovšem moje třetí dítě mě naprosto vyvedlo z omylu, jsou prostě děti co se uhlídat nedají.
Moje třetí dítě je provokatér, do pusy si nacpe všechno co najde, včetně brouků, žížal, hlíny, kamení, prostě co jí do ruky přijde - to venku. Doma, ačkoliv uklízíme a předměty malé nenecháváme se volně válet, stejně vždycky něco vyšťourá a vrazí si to do pusy. Zajímavé ale je, že to dělá jen když vidí že se na ní díváme a startujeme jí to zarazit. Jakmile nemá obecenstvo, předmět prozkoumá v ruce a do pusy ho nedává. Takže jsme si vybudovali pevné nervy a když vidíme že si mladá něco cpe do pusy, odvrátíme se a ona to znechuceně vyplivne, protože bez boje není hra. Jakmile ale chceme předmět z pusy vytáhnout, začne se bránit a pak hrozí ono zmiňované vdechnutí. Občas je to o nervy, ale funguje to.

 
veritas
Kecalka 219 příspěvků 17.09.11 09:10

Alda - jakobys psala o mojí druhé dceři :lol:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 17.09.11 11:27

Já sem taky spolkla sponku do vlasů a když mě byli 3roky nic se mi nestalo,naši jeli semnou do nemocnice,tam sem jim na rentgenu ukázala a za pár dní sem ji vykadila.

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 17.09.11 20:10

no urcite mas pravdu, ale to se proste muze stat, ze se na zemi vali neco, co tam byt nema. a co teprve venku, moje mala mela vecne plnou pusu kaminku, jak tomu predejit.. privazat v kocare a nepoustet na zem? predchazet temto vecem neni lehke, zvlast kdyz je starsi sourozenec. to muzu od rana do vecera rikat- nesmis sem brat zadne koralky, kaminky, sponky, kulicky…maly by to mohl spolknout. a je to furt prd platny..
Ja myslim, ze tohle maminy vi, ale je to proste par sekund nepozornosti, jako v pripade padu z posteli, prebalovaku. vsechny vime, ze musime davat pozor, ale stejne se to stane.

 
Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 17.09.11 21:50

to jsou opravdu smutne pripady, ale tezko zavrit deti do vakua, aby se nedostaly k zadnemu zdroji :cry:
Kamaradky syn dal nekolikamesicnimu braskovi sroubek, ktery „jen“ spolkl, nastesti ne vdechl.

No a Tomikovi v dubnu vyndavali orisek, ktery mu zaskocil - babi s dedou donesli cokoladu s celyma liskacema, kterou bych ja detem nekoupila. Emca si vyzadala kosticku, Tomik hned chtel taky, tak dostal, aby nejecel :roll: Ja u toho nebyla, ale manzel rikal, ze se pak valel po zemi na zadech, tak mu pri tom asi zaskocil, cloveka by nenapadlo, ze ho ma porad v puse :cry:
Jo, bylo to uplne zbytecny, mrzi me to, ale ze bych se vinila a skoncila na depresivech, to holt ne :nevim: Stejne stare deti orisky jedi normalne, ja jsem ho jedinkrat povolila, a hned z toho byl maler.
Ale takovych veci mel Tomik v puse uz tolik,to se se starsim sourozencem uhlidat neda, kontrolovala jsem, vyndavala, nebezpecny odstranovala z dosahu, ale stejne se mu do ruky dostalo leccos.

Nebo jsme byli v 8 mesicich u more, vsude same kaminky, kdybych mu chtela zabranit v tom, aby si je rval do pusy, tak bych musela travit dovcu jen na pokoji. Tak si je tam rval pod dohledem…

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 18.09.11 14:05

ja s tim souhlasim, musime davat pozor, jen na chvilinku jsem koukala jinam auz sem videla ze mala neco zvyka v pusine a byl to kaminek - byli jsme venku - honem rychle jsem ji ho dolovala s ousinky, z tohohle mam opravdu strach aby neco nezpolkla.

 
girmy
Povídálka 31 příspěvků 18.09.11 14:17

Souhlas

 
mmonica  18.09.11 19:59

samozrejme poucny clanek
ale co se tyce me nejstarsi dcery,tak ta ve trech letech dokazala spolknout jezdec od zipu a ve ctyrech si narvala karton od krabicky od caje az nahoru do nosu,ze to musel vyndat doktor na ORL
takze nektere deti jsou bohuzel vynalezave i ve starsim veku :mrgreen:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32340 příspěvků 18.09.11 20:47

Mlcenlivost znamena, ze se nesmi zverejnovat jmena a identifikacni udaje. Autorka psala o x mesicnim diteti - to je naprosto v poradku. Podle me ne spatne si tohto nechat pripomenout, protoze jak doba bezi a zadna katastrofa se doma nestala, clovek zacina ztracet na ostrazitosti. Znam i takove rodice, co reknou „proc by to polykal“ a nebo v duchu Koncepta kontinua „nehlidanemu diteti se nic nestane“.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.09.11 13:47

Haničko kašlete na negativní názory!!!Psala ste sem s tím nejlepším úmyslem,ne poučovat a urážet !Ale VAROVAT s čím se deně perete a co vidíte za utrpení dětí ,které nemají rozum !
Každá normalní maminka,která si to přečetla ,bude obezřetnější a více ve střehu!Je jasné, že dětských úrazú se nemocnicích nezbavíte… ale kdyby to zachránilo jednoho jediného prcka od spolknutí čehosi!!!STÁLO TO ZA TO !!!! :dance: :dance: :dance: :dance: Pište dál taková varování jsou užitečná!!!! :kytka: :kytka:

 
Crystal87
Generální žvanilka 23738 příspěvků 19.09.11 15:20

Nemyslím že většina matek by takové věci dávala na hraní někdo třeba jo vyjímky se najdou…ale člověk nikdy neví kam se mu co zakutálí on to nenajde at hledá sebelíp a prtous to najde hnd strčí do pusy a problém je tu.....Myslím že skoro každá mamina hlídá sovje děti jak může a ty co ne těm tenhle deníček stejně moc enřekne jeslti se taková tady najde…Určitě je smutné že maminka onoho dítko po kterém jsi našla mince asi rozum neměla ale každá taková není…z vlastní zkušenosit kdy oba kluky hlídám jak můžu vím že zapadlé vyštourají cokoliv a to v baráčku byldíme přes dva měsíce ale ještě to není hotové a dlouho nebude…vědomě byhc takové věci nedala a jak vidím cokoliv co je nebezpečené beru z ruky a uplácím něčím bezpečným..ale oči bohužel nemám i na zadní části a u tohohle stačí mžik…takže za mě…pro mě deníček nemá žádnou vypovídající hodnotu :nevim:

 
Davdan
Kelišová 6926 příspěvků 20.09.11 12:24

Crystal souhlasím s Tebou. :palec:

A taky s Bohunkou aspol. - úmysl pěkný, ale froma ho zabila.

 
AlenaT  18.10.11 18:29

Hezký názor a musím souhlasit. Sama mám tři děti a nejmladšímu jsou tři roky. Ač se snažíme jak můžeme před ním vše schovat, vždy si někde něco najde…Zatím jsme vždy zabránili spolknutí, ale do budoucna to 100% zaručit nemůžu. Samozřejmě vždy pečlivě prohlížím hračky, jakoukoli poškozenou okamžitě vyhazuju, co mu do ruky nepatří okamžitě zabavuji a uklízím na nepřístupné místo (tedy aspoň si myslím, že je nepřístupné), neustále vysvětluji…jen­že.....má dva straší sourozence a občas uteče k nim do pokojíčku, kde najde nějáký ten poklad.....nebo venku se to samými zajímavými věcmi jen hemží.....

Upřímně si prostě myslím, že každá normální máma má své dítě neustále na očích, ale i tak to nejde uhlídat 100%. Článek je určitě dobře myšlen, ale špatně napsán......pokud se něco takového stane opravdu náhodou, matka nepotřebuje vidět nepříjemné obličeje sestřiček a k tomu odsuzující poznámky. Matka která své dítě miluje a opravdu se mu věnuje moc dobře ví, co se stalo a trápí jí to a ty ostatní „matky“ to stejně nezajímá.

 
krišpule  31.01.12 19:50

Dobrý den,

zrovna dneska řeším asi něco podobného. Ale vůbec nejsem z těch matek,které nezajímá s čím si jejich dítě hraje, naopak…občas si myslím, že jsem až příliš uzkostlivá...­..ale…dcera 16 měsíců dostala k vánocům krásný domeček…s pej­sekem,autíčkem apod..hraje hudbu,zvoní atd…takže si pěkně vkládala a vkládala a měla tuto hračku moc ráda…ale ouha před týdnem jsem najednou našla na koberci malý hřebíček… hned sem běžela zkouknout hračku a jeden tam chyběl…děkovala jsem bohu,ale dnes jsem opět našla díru bez hřebíčku modlím se…abych ho našla někde … zatím nic HRAČKU JSEM ZABAVILA A RVU SI VLASY, ŽE JSEM TO NEUDĚLALA UŽ PRVE :)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 01.02.12 16:51

No jo no…nehody se nekdy stavaji…Nekdy to nedbalost rodicu a nekdy proste nehoda…Nechapu co mam jako ted delat? Mam maleho sledovat jako ostriz 24/7?
Dekujeme za upozorneni, ani ve snu by nas nenapadlo, ze male dite neco muze spolknout… :roll:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama