Nejhorší rozhodnutí

Těhotenství

Rozhodnutí jít na potrat je pro ženu vždy těžké, já si ho dodnes vyčítám. Po první konzultaci s genetikem, který mi sdělil, že miminko nemá vřetenní kosti a jednu nohu má zkrácenou, následovala celá plejáda vyšetření. Od potvrzení daného nálezu, až po odebrání choriových klků.

Byla jsem na dně. Odebrání choriových klků jsem snášela asi nejhůř. Jedná se o dvě velké injekce do břicha. Jedna na otupení bolesti, druhá na odebrání části placenty. Celá jsem se při ní rozklepala a dostala úplnou zimnici. Hrozně jsem se bála. Nejen těch injekcí, ale všeho, co bude dál.

Manžel mě držel za ruku, u všeho se mnou byl, ale nic nepomáhalo. Zjistí vám, zda bude mimi duševně postižené. Pravděpodobnost potratu v důsledku této metody je 1 %. Vyšlo negativní. Tudíž ani prvotrimestrový screening by tato morfologická postižení neodhalil.

Brečela jsem od večera do rána a od rána do večera, nechali jsme si týden na rozmyšlenou, co dál. Chodili konzultovat situaci k jiným gynekologům. Dalším nálezem byl nádor na krku. Když jsem se lékaře zeptala, co to znamená, řekl: „Ještě jsem takový nádor neviděl.“ Je strašné, všude poslouchat, jak vám každý lékař doporučí potrat.

Já jsem odjakživa byla proti potratům, v životě bych si nepomyslela, že se mě někdy tohle téma bude týkat osobně. Potrat je prostě vražda. Alespoň pro mě vždycky byl a bude. Neustále jsem řešila, co mám dělat. Dát miminku život, nedat miminku život. Ať bude v jakékoliv formě, bude to život. Zároveň jsem cítila, že to nedokážu, starat se o miminko, které bude fyzicky postižené.

Asi poslední kapkou byl rozhovor s neonatalogem, který mě doslova seřval, jak vůbec mohu uvažovat o tom, že si dítě nechám. Že snad mám vzdělání (myslel tím, že jsem inženýrka). Že kdyby on byl v mé situaci, že také ženu pošle na potrat, protože co bude mít to dítě za život. Připadala jsem si pomalu jako zločinec, že čekám postižené dítě.

Porodník mi jasně řekl, že pokud se chci rozhodnout, ať se rozhodnu co nejrychleji. Tento týden ještě možná půjde udělat interrupce, jinak to bude potrat porodem. Nechci nikoho napínat, nakonec jsem se rozhodla pro potrat. Vlastně jsme se s manželem pro toto rozhodnutí rozhodli oba. Jsem ráda, že to nenechal jen na mě a že tohle rozhodnutí udělal se mnou.

Nejsem na sebe vůbec hrdá, že jsem se tak rozhodla. Vím, že se jednalo o asistované zabití. Ono, když někomu utrháte všechny končetiny a přelámete mu páteř, rozdrtíte lebku a je to vaše dítě, byť je jakkoli nemocné, vždycky si to budete vyčítat. Ať mi nikdo neříká, že ne.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 20.11.12 07:10

Krásně napsané. Udělala jsi dobře. Možná by se miminko potom na světe trápilo. Držím palečky, ať další pokus je v pořádku! :potlesk:

 
Sisinka04
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 20.11.12 07:16

Je mi to fakt lito, mam akorat v ruce svoji dceru a uplne te chapu, ze se tak citis… Ale je fakt, ze kdyby sis to nechala, tak to dite nebude mit poradny zivot..a ty by sis zkazila ten svuj…a kdybys ho dala do ustavu, tak je to jeste horsi. Rozhodla ses spravne…takhle je tomu prckovi lip…

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 20.11.12 07:21

Je mi to opravdu moc líto, ale nějak nechápu, proč ti museli odebírat choriové klky, když přeci to, že mimčo nemá vřetenní kosti zjistili vlastně z ultrazvuku. Každopádně držim palce, aby alespoň vyšlel potrat v narkoze, než porod. Příště už ti to vyjde, ale pro sichr radši ty vyšetření podstupuj. Drž se :hug:

 
cetrina
Kecalka 181 příspěvků 20.11.12 07:23

Já s potraty taky nesouhlasím, ale vždycky dodávám, že pokud nejde o zdraví dítěte nebo maminky. Tady není co řešit. Někdo by to dokázal se o postiženého prcka starat, někdo ne. Nic si nevyčítej. To že bylo miminko postižené, tak za to přeci nemůžeš. Já věřím na osud a karmu, takže neboj ono si k vám cestu najde. Držím palečky ať je to co nejdřív. :kytka:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 20.11.12 07:35

Ahojky, vzhledem k tomu, co jsi psala, si myslím, že by ze života stejně bohužel nic nemělo. Dítě má být naše radost, i starost. Myslím, že ve tvém případě by to byla pouze starost a dle mě, jste udělali opravdu dobře. Co ten nádor? Rostl by? Bolel by? Mimčo by lítalo z operačního stolu na operační stůl. Opět bolest, opět váš veliký strach… a dál a dál. Věřím, že se Vám brzy podaří stvořit nové krásné a zdravé miminko a to Vám vše vynahradí. Zkus být silná a vzpomínej na nenarozené mímo s láskou. Manžela obejmi a držte spolu… vše jde hned o trošku líp. :hug: :hug:

 
štírata
Stálice 84 příspěvků 20.11.12 07:51

Je mi to strasne lito, ale udelala jsi dobre a verim, ze brzy budes drzet v naruci zdrave miminlo :srdce:

 
beruska03
Kelišová 5382 příspěvků 20.11.12 08:07

To je mi moc líto… :,( ale ber to tak - na světě by se se svým postižením nejspíš jen trápilo a vy taky… určitě k vám brzy příjde zdravoučké miminko - budu moc moc držet palečky!!

 
Petra2829
Echt Kelišová 7871 příspěvků 20.11.12 08:14

Netrap se. Udělala si pro andílka maximum a s manželem jste udělali správné rozhodnutí. Držím i já pěstičky ať už vás čekají jen samé dobré zprávy a vše má dobrý konec.

 
dizinka
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 51 inzerátů 20.11.12 08:16

Je to strašně smutný a muselo to být šíleně těžký se rozhodnout, ale udělala jsi určitě dobře. Trápila by ses po celý život jak Ty, dítě i všichni blízcí, kteří tě mají rády. Drž se a uvidíš, že brzo příjde zdravé miminko a ten andělíček navrchu vás bude ochraňovat :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 20.11.12 08:32

Je mi tomoc líto ale věr udělala si dobře, miminku je takhle líp. Držím ti palečky at se brzy zadaří a mimi bude zdravé :hug:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.11.12 08:47

Je to moc smutné. A je vidět, že někdy, když dojde na lámání chleba, jsou naše morální hodnoty jen zbožnými přáními a realita vypadá úplně jinak.
Přeju ti, aby všechna další životní rozhodnutí už byla jen a jen tvoje a mohla jsi se za ně vždycky postavit a říct, že tohle jsi udělala dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a ne aby to byla rozhodnutí moudrých patriarchů, kterým chybí věc, kterou nikdy nepoznají - mateřský cit.

 
usta2  20.11.12 08:49

Nerozumím tomu, pročs podlehla manipulaci doktorů a úplně tě opustil mateřský pud. Sama říkáš, že mentálně postižené být nemělo, což je poměrně důležitá věc. Jak vy ostatní víte, že dítě by nemělo nic ze žívota? Co když mělo svoje rodiče něco naučit nebo jim něco ukázat? Co když to měla být šance napravit nějaké jejich problémy z minulosti? A ve světle toho, že se teď nedávno ukázalo, že vnímají i lidé ve vegetativním stavu, o kterých se mluví jako o hlavních kandidátech na eutanazii a sami doktoři byli přesvědčení, že nic vnímat nemůžou - nikdy nebude naše poznání úplné. Stejně jako se tady objevila debata o rozštěpu patra - byť je to kosmetická vada, plně operovatelná, doktoři radí potrat. Opravdu už nerozumím ničemu - pokud teda zakladatelka zmínila všechna postižení a nebylo tam něco vážnějšího. Taky nezmiňuješ, jestli máš nějaké další děti nebo tohle bylo první. Pokud jsi skutečně souhlasila se zbytečným potratem, pak tě lituju především proto, že se s tím budeš vyrovnávat celý život. Je to psychická darda především pro tebe, takže pokud možno co nejrychleji vyhledej psychologa.

 
lekno  20.11.12 09:03

Držím palečky ať k Vám brzy příjde zdravé miminko, držte se…s tím uzlíčkem v náruči bude líp :hug:

 
anilwap
Kecalka 490 příspěvků 20.11.12 09:07

Naprosto nesouhlasím s názorem výše, že postižené dítě tě mělo něco naučit a že jsi udělala chybu. Rozhodla jsi se, rozhodnutí už se změnit nedá a nejsou žádná kritéria podle kterých by tady kdokoli mohl posuzovat, jestli to bylo dobře nebo špatně. Prostě se to stalo a je třeba se s tím smířit.
Přeju ti do budoucna hodně sil a ať se na podruhé podaří zdravé miminko, kterého si budeš moct naplno užít :kytka:

 
JulieJulie
Kelišová 6187 příspěvků 20.11.12 09:08

Nezlobte se na mě, ale psát, že to byl zbytečný potrat a takhle ještě více „drtit“ zakladatelku, asi je už přes čáru. Kromě toho psala, že dítě mělo i nádor na krku…pokud se sama necítila na to, vychovávat postižené dítě, je to pouze její rozhodnutí a její volba. Rozhodla se s Vámi o tuto volbu podělit, ulevit si a nikdo z Vás by ji neměl soudit. Vyjádřit svůj názor ano, ale soudit ne.
Je tady spousta moralistek, spousta z Vás, co by se určitě v této situaci zachovaly jinak…až budete před touto situací postaveny a budete se muset rozhodnout, pak teprve samy poznáte jak se asi zakladatelka cítila a že to rozhodnutí určitě nebylo jednoduché a ponese si ho celý život.

 
Liu
Kelišová 6465 příspěvků 20.11.12 09:10

Dle mého ses rozhodla správně. Přeji Ti, ať se rána v srdíčku co nejdříve zahojí a andílek Ti pošle nové miminko :andel:

 
Maja.Tom
Kecalka 224 příspěvků 20.11.12 09:10

4lověku u toho tečou slzy když to čte… A je mi jasné, že to bylo nejtěžší rozhodnutí v životě jaké jste prožila a i přesto, že můj názorna potraty je stejný jako váš vím, že toto jsou právě ty vyjímky kdy je nejlepším možným řešením… Budeme držet pěstičky ať příště vyjde vše jak má a máte krásné zdravé miminko :srdce: :srdce:

 
usta2  20.11.12 09:11

Ale přestě to říkám - toto špatné rozhodnutí zakladatelka ponese celý život, sama říká, že si ho vyčítá, takže neromím tomu, proč ho udělala, když sama ví, resp. její svědomí jí říká, že to nebylo dobré rozhodnutí. A pokud to napsala sem, musí počítat i s tím, že s jejím rozhodnutím někdo nebude souhlasit. Jsem sice jediná, ale je to můj názor, zakladatelka se vytrestala sama, na svěřování je nejlepší psycholog nebo zpovědník, ne veřejné fórum, kde může čekat i odmítavý postoj někoho, kdo nesouhlasí s takovýmto nakládání s lidským životem.

 
Jitule222
Stálice 94 příspěvků 20.11.12 09:13

Usta2 promin, ale celkem by mě zajímalo, jak by ses v takové situaci zachovala ty. Ono je jiné když se miminko narodí s postižením, které během těhotenství nebylo zjistitelné, to potom mamince nic jiného nezbude se s tím smířit a dítě milovat takové jaké je a starat se o něj. Ale když se to ví dopředu udělala podle mě tazatelka dobře. Jak by se třeba rozvíjel ten nádor na krku..podle mě by bylo mnohem horší miminko donosit a pak se dívat, jak pomalu ale jistě umírá.
Já teda nebyla v uplně stejné situaci, ale když jsem čekala naše dvojčata tak mi dost reálně hrozil potrat ve 22tt nebo pak předčasný porod. A můžu říct, že když jsem šla na zákrok, který měl mé těhotenství zachránít a primář mi řekl, že je tam malá šance že se povede, že spíš odteče voda a bude konec. A když se to povede tak stejnak nejspíš porodim kolem 25tt. Modlila jsem se aby se bud děti udržely nebo ta voda odtekla a byl už konec. Neměla bych na to se jednou starat o 2 postižené děti, i když vím že občas se zadaří i takhle uplně malinké děti vypiplat a jsou v pořádku. nakonec dopadlo všechno dobře. Takže nesuď, každý má přeci právo na zdravé dítě, které ho bezpochyby také mnohému naučí.
A zakladatelko tobě z celého srdce přeji, abys co nejdřív držela v náruči zdravé miminko :) :hug:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 20.11.12 09:16

Usta2 no to je zase komentář!!! proboha co si myslíš? že dítě bude šťastné bez rukou a nohy? možná že by bylo, ale taky by to bylo vykoupeno mnohým utrpením celé rodiny.

a ten vegetativní stav to snad nemyslíš vážně? viděla si někdy nějakého člověka ve vegatativním stavu? starala ses o něj? zajdi se podívat na OCHRIP a pak tady piš něco o vegetativních stavech. pokud si to navíc ti lidé jak píšeš uvědomují tak se mi chce brečet. pořád jen ležet, nemoci se najíst, napít, kálet pod sebe, mít k sobě 24 hodin někoho připoutaného, člověka který mě tahá, koupe, přebaluje a přitom si ničí vlastní zdraví?
vůbec netušíš o čem píšeš!!! já za svůj život viděla desítky lidí ve vigilním kómatu a žádný se nikdy neprobral a navíc ta naprosto fyzicky, finančně i duševně zničilo celou rodinu. o někoho se takto starat je nesmírně obtížné. nech si moralizování na dobu až pochopíš :,(

 
JulieJulie
Kelišová 6187 příspěvků 20.11.12 09:20

Člověk může litovat některých svých rozhodnutí, ale pokud by měl tu možnost znova, rozhodl by se úplně stejně.

Zakladatelka, dle mého, rozumově ví, že se rozhodla správně (slovo správně zní děsivě, ale jiné mě nenapadá), ale pocitově se zkrátka cítí mizerně.

Pokud se opravdu necítila na výchovu postiženého dítěte, rozhodla se jak se rozhodla, bude ji to trápit, ale časem se na to bude dívat s odstupem a klidnější myslí.

 
usta2  20.11.12 09:23

Já jsem asi teda postižená taky. Já si fakt nemyslím, že každý má právo na zdravé dítě. Myslím si ale, že každé, byť sebevíc nemocné nebo postižené dítě má právo na své rodiče a především na život. Protože nevíme, jak ono vnímá svoje bytí. Já bych si ho nechala a dokonce bych si nechala i dítě, o kterém bych věděla, že brzo umře. Pro mě je potrat v každém případě nemyslitelný. Ale ne z nějakých náboženských důvodů, ale čistě proto, že je to moje dítě a že je to lidská bytost, kterou jsem já nestvořila, takže nemám právo ji zabít. A z čistě psychologického hlediska prostě zabití je vždycky zabití, svědomí se ozve vždycky, ať si to člověk omluví jak chce. Kolik bylo případů, kdy doktoři rodiče ujišťovali, že dítě nemůže přežít, a dítě je v pořádku? Já v tomto nevěřím doktorům, často se mi stalo, že pokud jsem si vyhledala sama informace, ukázalo se, že jsou věci úplně jinak než jak mě ujišťovali doktoři. Ne, prostě si nemyslím, že zakladatelka udělala dobrou věc, a proto jí radím vyhledat psychologickou terapii. Myslím si, že nám všech chybí pokora.

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 20.11.12 09:28

Toje hrozne proč toto vubec existuje ach jo ale udělala jsi nejlíp jak jsi mohla. určitě bude příště vše ok držím pěsti :kytka: :hug:

 
lekno  20.11.12 09:33

Usta2 - Já si fakt nemyslím, že každý má právo na zdravé dítě…tak tato věta mě fakt dorazila 8o To je vrchol…

 
scai
Závislačka 2639 příspěvků 180 inzerátů 20.11.12 09:35

Je mi to moc líto a doufá, že se s tím někdy dokážeš vyrovnat. Nebylo to lehké rozhodnutí a jseš silná, žes to zvládla! drž se a hodně štěstí v budoucnu!

 
wanillca
Kecalka 425 příspěvků 20.11.12 09:45

To je moc smutné…rozhodnutí v podobných případech je vždycky velmi těžké…Přeji Ti hodně sil a podporu milujícího manžela :srdce: :srdce:

Příspěvek upraven 20.11.12 v 09:57

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 12 inzerátů 20.11.12 09:51

Já bych to taky moc obrečela, ale ve finále jste udělali dobře. Moc držím pěsti, aby další pokus byl úspěšný a skončil narozením zdravého a krásného miminka! :kytka:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 20.11.12 09:54

Jednou jsem někde četla velmi silnou myšlenku: Nesmíme nechat trpět jiné, jen proto, abychom netrpěli sami.

nechat si dítě, které bude mít vadu neslučitelnou se životem a bude za svůj velmi krátký život trpět bolestí, bude napojené na přístroje a nikdy nebude moci být u mámy v náruči, jen proto abych si mohla říct, že jsem na potrat nešla je neuvěřitelně SOBECKÉ!!!

 
lekno  20.11.12 09:56

@paola white souhlasím

 
usta2  20.11.12 10:03

A jak víš, že dítě by bylo na přístrojích? jak víš, že nechce žít? jak víš, že vady jsou neslučitelné se životem? napsala to snad tak zakladatelka? Doporučuju např. dokumentární film Zachraňte Edwardse (je i online), kde vada podle doktorů neslučitelná se životem nebrání holčičce už pět let žít šťastně ve své rodině. Dokonce ani ta rodina psychicky nestrádá. Matka ji narozdíl od vás všech ostatních ubránila.

 
usta2  20.11.12 10:07

Tím se právě lidi vždycky odlišovali od zvířat - nezabíjejí bezbranné a nemocné, ale pečují o ně, protože hodnotu má každý lidský život, i když bych ji já konkrétně zrovna neviděla. Tím, že zabíjíme svoje děti, které jsou navíc jenom potenciálně nemocné a bez budoucnosti, zabíjíme i sebe. Většina příspěvků opravdu ukazuje, že dnešní matky jsou sobecké, konzumní a bez pokory.

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 20.11.12 10:07

Je mi to moc líto :-( ale myslím, že bys na to měla koukat z té druhé stránky.. vím že si řekneš Vám se to kecá atd ale také mám něco za sebou a věř mi že z každým takovým trápením se těžko člověk jen tak vyrovná.. každopádně si myslím že by ses neměla obvinovat.. miminko by nemohlo žít plnohodnotný život, a ty už taky ne.. ono starat se o postižené dítko at už jakokoliv není žádná sranda a obdivuju všechny rodiny které se o takové děti starají já bych to se svou povahou nedokázala :-( a představa že by se mi pak narodilo druhé zdravé mimčo, svým způsobem by bylo kvůli starostem o starání se postiženého dítka o dost věcí ochuzeno :-( chápu že to bolí a bolet bude ale čas je nejlepší lék.. přeji tobě i manželovi hodně sil a do budoucna krásné a zdravé miminko :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 20.11.12 10:11

Uplně chápu toho doktora, co tě sprdnul - opravdu - co by mělo miminko za život? neřeknu - hluchota, slepota, i pahýl místo jedné ruky u jinak mentálně a fyzicky zdravého dítěte jsou zlé, ale u Vás by to bylo určitě horší. Jestli ti to pomůže, zkus si představit, že jste jiný živočišný druh než člověk - co by se stalo s takhle nemocným mládětem vlčete? Moc ti přeju, aby další miminkoi bylo zdravé a pomohlo zacelit rány :hug:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 20.11.12 10:18

Reaguji na tuhle tvou větu Já bych si ho nechala a dokonce bych si nechala i dítě, o kterém bych věděla, že brzo umře

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 20.11.12 10:21

Je hezký být zásadně proti potratům, ale zkuste se vžít do toho postiženého dítěte… Udělali jste s manželem jedinou správnou věc. Vaše dítě by se na světě trápilo.

To mi připomělo…moje teta čekala svoje druhé dítě, vytouženou holčičku, a v době kdy se teprve dělali první ultrazvuky se dozvěděla, že malá nemá lebku :roll:

 
Verun83
Kelišová 5581 příspěvků 69 inzerátů 20.11.12 10:25

Musí to být těžké rozhodnutí, ale udělala jsi dobře. takhle postižené miminko bych si také nenechala. a pokud mělo nádor už v 15tt, jak by se to vyvíjelo dál? jak by ten nádor vypadal na konci tvýho těhotenství? přežilo by vůbec?
přestaň se trýznit myšlenkami, že jsi zabila dítě… další miminko, které budeš čekat, bude určitě v pořádku. :hug:

 
AmyLee  20.11.12 10:43

Já si fakt nemyslím, že každý má právo na zdravé dítě.
Vtip? :cert: asi nevíš jaké to je, když ti umře dítě.. Nevíš jaké to je, když mu hodinu nefunguje mozek a doktoři ho nezachrání a kdyby se jim to povedlo, tak zůstane postižené..
Vytočila jsi mě a fakt jsem se pořádně naštvala :cert: :cert: z takových názorů mi je na blití :poblion: :poblion:

Jinak k zakladatelce - je mi to líto, ale miminku je lépe.. Držte se :hug:

 
Kakika
Extra třída :D 14080 příspěvků 20.11.12 10:45

Ty jsi neuvěřitelně krátkozraká a pokora bohužel chybí tobě. Pod záminkou toho, že se dítě může mít dobře jen a jedině když se narodí a bude vyrůstat v rodině, ho nechat trpět…na tom mi nepřijde nic heroického. Totálně ti chybí pohled na realitu. Je vidět, že jsi se s ničím takovým nikdy nesetkala. Většina rodin, do kterého přijde postižené dítě (a je jedno jak, i když je „jen“ neslyšící) se rozpadne. Matka pak často obětuje takovému dítěti veškerý svůj život. I společenský, protože pokud není její rodina dostatečně silná, tak se o její dítě nebude chtít nikdo postarat ani aby si zašla na kafe s kamarádkou. Kamarádek jí ubývá, protože jen ta nejsilnější lidská bytost je tak odolná, aby mohla sledovat utrpění dítěte. Otázkou je, jestli je pak silná, nebo už laxní vůči takovým věcem.

Ne, nepřála bych ani Tobě postižené dítě. Zejména bych nepřála žádnému postiženému dítěti Tebe.

Ono to dítě taky není vždy happy, že může žít. Jen si představ situaci, že se tě ptá, proč zorvna jeho/ji to musí bolet, nebo musí mít takový život, proč TY s tím nic neuděláš. Co pak řekneš? Přišel jsi, aby jsi mě něco naučilo, tak si trp? Nebo že má být šťastné, že vůbec žije, že jsi taky mohla jít na potrat…co by jsi dělala, kdyby ti řeklo, že než žít takvý život, radši by nežilo? No není přehánění, takhle ten život opravdu funguje. Tak si zalez do té své morální ulity a přeji Ti jen a jen zdravé děti. Ony si to zaslouží ;)

 
bjetuschka
Závislačka 4016 příspěvků 20.11.12 10:46

Stála jsi před neskutečně těžkým rozhodnutím… Nevyčítej si to. :hug:

 
Andira83
Ukecaná baba ;) 1672 příspěvků 20.11.12 10:46

Já tedy nevím, ale stačí si pustit přírodovědné dokumenty a i tam je vidět, že samice zabíjejí svá nejslabší mláďata, protože by v přírodě nepřežila. Proč tedy usta2 píše, že se potratem snižujeme na úroveň zvířat?
Vůbec pisatelku neodsuzuju a chápu. Můj osobní názor je takový, že každá žena má právo rozhodnout si, zda na potrat půjde nebo ne. Mám za sebou dva zamlklé potraty a i tahle situace se mnou solidně zamávala. Teď jsem znovu těhotná a za čtyři měsíce mám termín. Pokud by vyšetření v průběhu těhotenství ukázala, že miminko bude postižené - ať už fyzicky či mentálně- nepřivedla bych ho na svět. Bolelo by mě srdce, ale nikdo nemá právo mě soudit. Rozhodnutí jít na potrat není jako ranní rozhodnutí jít si koupit koblihy. Jaký život by čekal na dítě s postižením? I přes veškerou lásku a péči, kterou by mělo by to nebyl ten život v pravém slova smyslu. Moje sestra je po úrazu už 12 let na vozíku. Nikdy v životě nepohne ani rukama, ani nohama. Za ty roky jsem viděla ještě horší případy, než je ten její a jak to dopadlo? Rodina se totálně rozpadla a dítě nakonec skončilo v ústavu, kde se mu té lásky stejně nedostává. Proč nedat šanci rodičům na to, aby přivedli na svět zdravé a šťastné dítě? Pisatelka se určitě brzy dočká svého vytouženého miminka.

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 20.11.12 10:53

Jsi moc statečná. Doufám, že nikdy nebudu muset takové rozhodnutí dělat. Taky to vidím tak, že UPT je vražda. Ale v tomto případě jsem pro. Než přivést na svět dítě s postižením…je to těžké rozhodnutí a nechtěla bych být v Tvé situaci. Držím palečky, ať máte co nejdříve zdravé děťátko!

 
usta2  20.11.12 11:05

Vidím, že mě tady solidně kamenujete. To taky o něčem svědčí, ta netolerance k jinýmu názoru, evidentně si tou zlobou řešíte nějaký svoje věci… Mám prostě jiný názor, nikdy bych to neudělala, ty argumenty, co hromadně uvádíte pro mě prostě nejsou dostatečně silný k tomu, abycho někoho zabila. Copak musíme být všichni stejní? Právě proto radím zakladatelce psychologa, aby se s tím dokázala vyrovnat, protože ona s tím evidentně srovnaná není, což taky o něčem svědčí. hotovo tečka, copak musím souhlasit se vším, co odhýká zbytek stáda?

 
usta2  20.11.12 11:10

Narozdíl od ostatních si nemyslím, že zakladatelku udělala dobrou věc, že je statečná, že se to spraví a podobný utěšující řeči. Nespraví se to, taková věc nikdy nepřebolí, zvlášť pokud na potrat šla s těžkým srdce a v podstatě ji udolali doktoři. Toto rozhodnutí se jí může vrátit až po letech, třeba zdánlivě neopodstatněnými depresemi nebo úzkostmi. A opět opakuji: je to jen můj názor, snažím se jenom argumentovat proti většinovému názoru, že zabít děcko je fajn, jenom si ženská chvíli popláče.

 
alsem
Extra třída :D 11527 příspěvků 20.11.12 11:11

Bylo to spravne rozhodnuti, ikdyz to tak nikdy nebudes citit :hug: ale verim tomu, ze by se miminko jen trapilo a nemelo by ze zivota nic :( je mi to moc lito, ale vas andilek vam urcite posle nejake zdrave miminko a budete ho brzy drzet v naruci :hug: :hug: :hug:

 
Verunka93
Kecalka 365 příspěvků 20.11.12 11:27

Milá zakladatelko, řeči někoho, jako je Usta2 nemůžeš ani brát vážně. Jsi statečná. V rodině mám postiženého, blízkého postiženého, a nemyslím, že je hrdinské, postižené dítko si nechat. Nevíš, zda by to to miminko bolelo. To by způsobovalo bolest nejen miminku, ale zejména tobě, a to by sis vyčítala potom mnohem více. Držím palce a ať brzo přijde zdravé miminko! :hug:

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 20.11.12 11:34

Jediny kdo by mel vyhledat psychologa jsi ty…Treba ti to v hlave srovna. Proboha…Jsem rada, ze nikoho jako ty kolem sebe nemam…

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 20.11.12 11:39

Za muj predchozi koment promin. Zachovala si se spravne. V prirode by taky neprezilo, ber to tak, ze takove anomalie se stavaji a bohuzel se to stalo tobe a je to strasne, ale jsi silna a vyrovnas se s tim. Pokud je manzel takova opora jak pises, tak te urcite povzbuzuje k dalsimu zdravemu miminku, ktere prijde co by dup :) A ja ti ho moc preju… :hug:

 
nosanek
Echt Kelišová 9199 příspěvků 20.11.12 11:46

Bylo to zautorcino rozhodnuti, at uz s nim souhlasime nebo ne, tak nemame pravo ji za to odsuzovat a vyvracet ji ho - musime ho respektovat.

Me zatim takhle tezke rozhodnuti nepotkalo a doufam, ze ani nepotka. Nevim jak bych se zachovala, ale asi stejne. Dnesni zivot je dost tezky pro zdraveho cloveka, natoz pro nemocneho.

Autorce preji hodne sil :hug: :hug: :hug: a zdrave miminko :kytka:

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 20.11.12 11:49

Taky jsem poměrně rezolutně proti potratům. Ale nedovedu si vůbec představit co bych na tvém místě dělala. Muselo to být neuvěřitelné těžké rozhodnutí.

Je asi pravda že by dítě mělo obrovské bolesti a to by bylo asi to co by mně utvrdilo v tom že to bylo správné. Ale můžu jenom odhadovat…

Mám můj obdiv že jsi to zvládla a držím palce ať je v budoucnosti jenom lépe :palec:

 
Beller
Stálice 98 příspěvků 2 inzeráty 20.11.12 11:53

Je to smutné, bolestivé a těžké, ale určitě jste se rozhodli správně…nakonec by to třeba bylo trápení pro všechny…uchovej si vzpomínky ve svém :srdce: a držím pěsti na další pokus, který určitě bude bez problémů… :kytka: hodně sil :potlesk:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama