Nejlepší místo pro dovolenou s dětmi?

Univerzální návod na výběr té nejlepší lokality pro cestování s dětmi? No, já si prostě myslím, že není... ne ten návod, že není to místo.

Nejlepší místo pro dovolenou s dětmi? Nejlepší místo pro dovolenou s dětmi? Zdroj: Canva

Je těsně před dovolenkovou sezónou a mně nemohlo uniknout, že ve všech fórech, Facebookových skupinách, na Seznamu a snad i u lidí, které děti nemají, se řeší, kam je nejlepší s nimi je. Asi nejvíc mě zaráží tento typ otázek ve skupinách na internetu, které nejsou s dětmi nijak spojené. Ale budiž.

Nedávno jsem s kamarádkou seděla na kafi – chápejte usrkávaly jsme studené latté během toho, co jsme se snažily, aby nám naše děti nespadly do vody – a v rámci toho padlo téma dovolená. Vzhledem k tomu, že jsme minulý rok letěli na čtrnáct dnů na Fuerteventuru s ani ne dvouletou dcerou, se mě dost kamarádek ptá na to, co si vzít do letadla, co si zabalit sebou, jestli se let dal přežít apod. Tahle kamarádka ale ne. Ta se mě zeptala, jestli bylo podle mě moudré jet s Terezkou zrovna na Fuerteventuru (kde kamarádka nikdy nebyla) a proč jsme nejeli do Egypta (kde taky kamarádka nebyla). No, potom co jsem jí oznámila, že za týden míříme na sousední Lanzarote, jsem si říkala, jestli konečně neuplatním nabyté znalosti z první pomoci.

Když se pak naše drahé dětičky uklidnily a byly zaměstnané párkem v rohlíku, ptala jsem se jí, proč je Egypt lepší než některý z Kanárských ostrovů? Kdo určuje, které místo je pro moje dítě tím nejlepším místem na dovolenou? Jak se pozná stát s největšími kvalitami pro rodinnou dovolenou? Trochu se zarazila, zasmála se a řekla, že nemá tušení. A já vlastně taky ne.

My všechny mámy totiž tíhneme k něčemu jinému. Někomu vyhovuje all-inclusive s deseti bazény, slunečníky na každém rohu a předpokladem, že nám naprosto vyhovuje trávit celý pobyt v hotelu. Někomu tohle ale nesedí a chce prozkoumat to, co mu daná lokalita nabízí, chce si pochutnat na místním jídle, každý den se koupat na jiné pláži a do hotelu se jezdit jenom vyspat. A všechno je v pohodě. Nic není špatně.

Nejlepší místo pro dovolenou s dětmi totiž není. Nejlepší dovolená s dětmi je taková, jakou se rozhodneme jí dětem udělat. A já už se nemůžu dočkat té naší.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
34528
12.6.22 13:45

E? to je zas nějaká soutěž a píšou se deníčky o ničem?
vyhráváš co? balík Pamprsek?

  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
13.6.22 12:57

A?

  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
13.6.22 13:02

Taky nějak nechápu pointu deníčku. Asi se mi nikdy nestalo, že by mi někdo podsouval, jaká dovolená je nejlepší, ať už s dětmi nebo bez. Co na tom, že jeden jede natěžko na týden na čundr po Čechách, jiný radši chodit na túry do Alp, další do resortu k moři a jiný si vystačí s bazénem na vlastní zahradě? :nevim: To je jako bilancovat, jestli jsou lepší šaty s kytičkama, puntíkama nebo kraťasy :P

  • Zmínit
  • Nahlásit
8338
14.6.22 14:19

Pravdivě napsáno. Nejlepší dovolená je tam, kde je rodina spokojená a spolu, a ze které se v pořádku vrátí domů. Dobrodružství číhá všude.
Protože jsou ale ženy co se týká dětí mnohem moudřejší než muži, dávám ženě za pravdu, že destinaci vždy prověříme z hlediska kvality a dostupnosti zdravotní péče (díky tomu se člověk třeba doví, kde v Albánii jsou soukromé zdravotní kliniky :-)). Možná přílišná opatrnost, ale jednou se již vyplatila.

  • Zmínit
  • Nahlásit