Nejlepšího chlapa na světě už jsem jsem si porodila

Chci zde popsat jak své rodičovství, tak to, co jsem nikdy nechtěla dělat, tedy vyvarovat se toho, jaká je a byla má matka...

*

Ahoj! Jmenuji se Míša a s hrdostí můžu říct, že jsem maminkou 9měsíčního raráška Jiříčka. Musím přiznat, že těhotenství pro mě nebylo ani trochu jednoduché… Abych vám to vysvětlila… Nikdy jsem miminko neplánovala a samotné zjištění, že jsem těhotná pro mě byl šok, moje finanční i existenční situace, byla katastrofální, nemluvě o zázemí.

Potencionální otec se o dítěti absolutně nechtěl bavit a já věděla, že když se pro něj rozhodnu, zůstanu na to sama! A rozhodla jsem se. Naštěstí pro mě, měla jsem a mám pár známých, co mi pomohli a podpořili mě, a to i psychicky. Než můj chlapeček přišel na svět, nachystala jsem a pořídila vše potřebné. Aktuálně jsme v Azylovém domě pro matky s dětmi. Dřív jsem si nedovedla představit, že budu někdy mít mimčo… a měla jsem z něj velký strach. Dnes jsem vděčná, že malého mám, a za nic na světě bych neměnila. A vím, že na azylu věčně taky nebudeme, udělám pro to vše.

Než se malý narodil, říkala jsem si, hlavně nebuď jako tvoje máma, holka. Úzkoprsá, puntíčkářská a přecitlivělá. Zatím tedy všechno jsem :) Když se mrňous tetelí na zemi, většinou mě nevidíte jinak, než se smetáčkem. Malý trochu zakňourá, už jsem u něj a chlácholím ho. Nemluvě o tom, když má někdo připomínky (byť je nemyslí zle) typu „Není nějak moc tlusťoučký a neměl by… A nemá mít… Bla bla Bla.“ Ach jo, ach jo. Jsem jak pittbul, grrrr!

Deníček byl napsán v rámci soutěže eMimina »

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
16.11.18 05:04

Hezky napsáno, držím pěsti, ať získáte jednu z cen :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
16.11.18 08:19

Také držím pěsti do života a kdyby bylo potřeba někdy s něčím materiálním pomoci, napiš zprávu - máme stejně staré děti ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
19.11.18 19:43

Moc Ti držím palce :kytka: :hug: Jsi statečná a silná! Ráda bych Ti i třeba poradila, pomohla, vím, že to není lehké, ale o to víc ženám jako jsi Ty fandím :andel: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.1.19 23:30

Bludný kruh

Ležím v posteli, hodiny ukazují půl jedenácté v noci a můj malý chlapeček vůbec nevypadá, že by chtěl v nejbližší době spinkat…Vlastně jsem i ráda, alespoň nejsem se svými pochmurnými myšlenkami sama. Už je to velký chlap, 5.2.2019 je nám celý rok! :D Jsem opravdu hrdá, velmi hrdá máma a jako každá z nás, svému dítěti bych snesla modré z nebe, tím se dostávám vlastně k jádru pudla. Rok utekl jako voda a už je jasné, že,, normálně '' zatím bydlet nebudeme… Nejde o mě, to ani v nejmenším… Prošla jsem si peklem, kdy člověk nemá kam hlavu složit (netvrdím, že to nebyla má vina), ale to jsem neměla ani páru, co je mateřská láska, jak je silná a krásná a neoblomná! Neoblomná v tom, že mi mámi chceme pro naše andílky jen to nejlepší! Všelijak jsem se snažila, najít pro nás vhodné bydlení a trochu šetřit, abychom měli větší šanci, jít do bytu, ale buď pronajimatelé nechtěli dítě, nebo byl byt příliš drahý a neutahla bych ho… Jindy zas chtěli dvě, někdy tři kauce a ve mě se mísil vztek, smutek a beznaděj… Teď tu ležím a je mi bídně, říkám si, copak jsem tak neschopná? Mohla jsem udělat víc? A jaké to jinde na azylu bude? Budou tam na nás hodní? A kdy se dostaneme z toho bludneho kruhu?! No, musím zatnout zuby a být silná, kvůli němu, máme necelé tři týdny a pak přijde stěhování…
Do Nového roku jsem si dala předsevzetí, což u mě není zvykem, najít pro mě a mého malého pevné zázemí a taky prostor, pro jeho dovádění, toho tu moc nemá :,( Snad budu mít větší štěstí, nebo schválí jednu z mých žádostí o byt a jestli jsem v roce 2018 jela na 100%,pojedu na 200%!
A taky-říkám si, není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř…Nebo?
Musím říct, že se mi maličko ulevilo, když se nemám komu vykecat, můžu se z toho alespoň vypsat.
Ps.Jdu toho malého nezbedu, zkusit uspat, vypadá to, že dnes spinkáme spolu :D Jsem ráda, copak je něco hezčího, než usínat s Vaším milovaným dítětem? :srdce: :hug: :srdce:!

Příspěvek upraven 25.01.19 v 17:47

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.1.19 23:34

@MarkeTha77 Moc Vám děkuji za podporu a vlídná slova, vím, že reaguji pozdě, ale znovu jsem se k deníčku dostala až teď, tak se prosím nezlobte :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit
24.1.19 23:48

@Petrusska007 Moc děkuji a také se Vám omlouvám, příspěvek jsem si přečetla teprve dnes :? Jste moc hodná, ale nejsem si jistá, zda bych překonala ostych a stud o něco Vám napsat, přesto děkuji!!

 • Nahlásit
 • Zmínit