Nejstatečnější člověk jakého znám

O životě

Můj Lukášek je bojovník, svůj život a místo na slunci si bez nadsázky vybojoval. Proto je to (alespoň pro mě) ten nejstatečnější člověk. A já mám tu čest být jeho mámou!

Lákášek v Motole (4 dny)
2 komentáře

Poprvé spolu

Lukášek 5 dní po operaci
2 komentáře

Lukášek v součastnosti
2 komentáře

Lukášek s bráškou Honzíkem

My dva
4 komentářů

My Tři mušketýři :-)
4 komentářů

Dneska je to přesně 38 měsíců, co jsem zažila jeden ze dvou nejkrásnějších dnů ve svém životě a jak se později ukázalo, byl to také jeden z těch dnů nejtěžších.

Do nemocnice na rizikové oddělení mě přijímali v pondělí 12. 5. 2008, protože se jim nezdáli ozvy a po kontrolním utz dr. zjistila, že je miminko malé. Do té doby jsme chodila na monitor k mému dr. Byla jsem z toho vyplašená, ale tak nějak v normě. Často mi dělali monitor a já si všimla, že jiné maminky měly velké kopce a já jen malé kopečky. Ptala jsem se sestřičky, jestli nemůže mít miminko něco se srdíčkem. Tak mi řekla, že ne. Na její obranu musím říct, že to byla žákyňka :-/

Druhý den mi v 8 ráno zavedl starý pan doktor tabletu. Bolesti jsem téměř neměla a tak kolem půl 11 tuto proceduru zopakoval. Pak už se to rozjelo. Tuším že po 13. hodině jsem byla převedena z rizika na porodnici. Na hekárnách bylo plno, tak jsem byla uložena na starý porodní sál. Řeknu vám, že první porod byl proti tomu druhému procházka růžovou zahradou. Netušila jsem proč, vždyť přece druhý by měl být víc v pohodě ne? O dost později jsem se dozvěděla, že vyvolávaný porod je daleko bolestivější než přirozený. Ale to sem teď nepatří. Zapoměla jsem zmínit, že Lukášek byl donošené miminko. 39 týdnů.

No abych to trochu zkrátila. Syn se narodil v úterý (stejně jako můj první) v 16.56. Vážil 2.57 kg a měřil 49 cm. Na břicho, jak jsem chtěla, mi ho nedali a pupečníkovou krev taky nevzali, zato si dětská sestra prohlížela pořád jeho ouška a já si říkala, že je to tedy asi normální. Nakonec přišel doktor z neonatologie, aby ho vyšetřil. Ta slova slyším do dnes „šelest na srdíčku asi nemá.“ Pak mi ho sestra ukázala, že má zdeformovaná ouška a odnesli mi ho na jipku :-(

Mě převezli na konzervativní gynekologii s tím, že mi někdo za chvíli přijde říct, jak to vypadá. Ale stále se nic nedělo a já byla vyplašená a říkala jsem si, tohle mají být ty nejkrásnější chvíle života? Miminko jsem u sebe neměla, nevěděla jsem, co s ním je… Nakonec jsem řekla mému taťkovi, ať na neonatologii zavolají a zjistí, co se děje. Tak kolem 20. hodiny přišla doktorka se sestrou - velmi vážné a pak to začalo. Má deformovaná ouška, jinak posazené ručičky a bla bla bla. Jen jsem nevěřícne koukala a ona sypala jeden problém za druhým. Nakonec řekla, že mu udělali utz srdíčka a že se podezření potvrdilo, je tam vážná vada, čili že ho za chvíli převáží do Motola.

Zmohla jsem se jen na to, že ho chci aspoň vidět. Ležel na JIPce v inkubátoru, měl tam puštěný kyslík. Byl tak maličký a vlasatý, bezbranný a bez mámy :-( O chvíli později, když už jsem byla na pokoji a rozeslala jsem smsky, co se stalo a že s nikým nechci mluvit, jsem telefonovala s rodiči (s těmi jsem v kontaktu byla) a viděla jsem, jak jede blikající sanitka. To byl můj pár hodinový Lukášek na dlouhé cestě s bojem o život.

Zas jsem se rozepsala. Pokusím se to zkrátit.

Druhý den mi dr. z neonatologie přišel říct, že Edwardsůw syndrom, na který měli podezření to není a že Lukáška tedy v Motole můžou operovat. Ještě týž den mu zavedli balónek do srdíčka a po sedmém dni života by měl podstoupit transpozici velkých tepen. 36 hodin po porodu jsem se nechala propustit domů - byl to hrozný pocit jít z porodnice bez dítěte. Vlastně jsem pořád jenom řvala.

V sobotu jsme s rodiči za Lukáškem jeli. Byl tak drouboučký a krásny :-) Z nosíčku mu vedla sondička. Nechala jsem mu tam trochu mléka, co se mi podařilo odstříkat, aby nebyl jen na té umělé stravě a směla jsem si ho i přebalit a pochovat :-) To jsem byla po dlouhé době šťastná. Tedy dokud jsem s ním byla. Také jsme mluvili s dr. a ta říkala, že je plánován na pondělí, ale že třeba může přijet akutní případ, tak že se to může posunout a že úspěšnost této operace je 92 %, což je opravdu machrovina při takto složité operaci.

V pondělí 19. 5. tedy Lukášek nastoupil na operaci. Nejhoršímu nepříteli bych nepřála zažívat to peklo, co jsem zažívala, když byl ten malý andílek na sále v Praze a já v Českých Budějovicích. Opravdu jsem nikdy nezažila nic horšího než čekání na to, zda mé vytoužené dítě svůj boj vyhraje. Ty hodiny čekání byly nekonečné. Říkala jsem si, hlavně ať přežije, s ostatním se už popereme. Bylo to jako zaklínadlo, drmolila jsem to pořád.

Za to jeho otec perlil. Byli jsme Lukáškovi pro rodný list a on chtěl kopii kvůli snížení daní. Nekecám, v okamžiku kdy jeho syn podstupoval jednu z nejtěžších srdečních operací jemu šlo o prachy :-/ Ostatně jemu vždycky šlo o prachy.

Na sále Lukášek strávil bez revize a zavření asi 8 hodin. Dokonce mu hrozila dialýza, protože mu začaly selhávat ledviny… Ale svůj boj vyhrál :-) A já nikdy nepřestanu děkovat panu profesorovi Tláskalovi a Bohu (a to nejsem nějak věřící), že mu zachránili život. Pan profesor bude pro mě vždy hrdinou, co mi vrátil naději a syna do života. Do smrti mu budu vděčná! V sobotu jsme za ním jeli to byl ještě na pooperáku, ale už byl probuzen s tím, že ho brzy přesunou na medial. V úterý (bylo mu akorát 14 dní) jsem za ním jela s taškou na pár týdnů a druhý den nás vezli na neonatologii do Českých Budějovic :-), kde jsme strávili dalších 5 týdnů. Takže miminko jsem si domů nesla až po sedmi týdnech od porodu.

Mohla bych pokračovat ještě dlouho,ale koho by bavilo číst tak dlouhý příspěvek, i takhle to bude dlouhé až až. Takže už jenom napíšu, že srdíčko má Lukášek narozdíl od ostatního téměř v pořádku. Má tam šelest, ale to mají i zdravé děti. Mimo to neslyší, je velmi opožděný ve vývoji (dodnes nechodí, ale chodit bude a je jedno, jestli za půl roku nebo za roky dva, ale že chodit bude), má nějaký Charge syndrom a prostě má toho hodně. Ale je to zlato, je vyčuraný jak mraky a taky hodně rozmazlený a jak není po jeho, tak se vzteká, ale říkám si, že na to má nárok. Po tom, čím vším si prošel, co všechno dokázal a každý den dokazuje, si tu rozmazlovanost plně zaslouží :-)

Moc Vám děkuji, pokud jste to holky vydržely číst až sem a taky děkuji za tu trpělivost, kterou jste při čtení musely jistě vynaložit.

Přeji Vám aby žádná z Vás nemusela nikdy zažít to, čím jsem si musela projít já, ale samozřejmě si taky uvědomuji, že jsou na tom lidi daleko daleko hůř než my ;-)

Ps: Od toho s prominutím blbce jsme vloni odešli a je nám Třem mušketýrům bez něj dobře ;-)

Hodnotilo 19 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Vevilka
Kecalka 175 příspěvků 14.08.11 08:40

Krásně napsaný deníček:-)Lukáškovy přeji hodně zdravíčka a ať se mu v životě daří je to šikulka.

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 14.08.11 09:33

Jsi moc statečná!Lukášek je krásnej chlapeček a přeji mu už jen zdraví a vše dobré.To špatné si už snad vybral.
Ex evidentně pěknej debil!ještě,že už s ním nejste a že se máte lépe.Držte se. :palec:

 
Reyne  14.08.11 10:05

Zulvisek, u Tvého deníčku jsem si pobrečela, přeji Lukáškovi do života už jen to nej. Prošla jsem si něčím malinko podobným a chápu jak ses musela cítit. :hug:

 
Ditta77
Závislačka 4186 příspěvků 14.08.11 10:15

Ach to jsem si zase pobrečela…Něko­likrát jsem koukala na fotky Lukáška a říkám si, že tak krásné miminko ani snad nemůže být nemocné…Krásný deníček, krásně napsaný-jste oba moc stateční…Lukášek si nemohl přát lepší mamku, než jsi ty :kytka: Přeji Vám všem hodně zdravíčka a ať je jen líp a líp :hug:

 
Bobisek166
Závislačka 4143 příspěvků 14.08.11 10:34

Krásně napsaný deníček, taky jsem skoro plakala. Jsi moc statečná a Lukášek je opravdu velký bojovník. Držím palce, aby vám vše šlo dobře a dařilo se vám. :huban:

 
Katka_H
Kelišová 5766 příspěvků 14.08.11 11:14

… také mi slza ukápla … přeji moc štěstí a zdravíčka … jste moc stateční :palec:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 14.08.11 11:18

Holky,moc Vám děkuji za Vaše krásná slova.Teď jsme zase dojatá já :kytka:

 
Jannica
Závislačka 2575 příspěvků 14.08.11 11:22

Lukášek je moc statečný klouček!!!! a ty jeho moc statečná maminka!!! :srdce: přeji vám navždycky už jen samé radosti :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :srdce: :srdce:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 14.08.11 11:33

Moc děkujeme :-)
Vždycky když ho čeká nějaká operace nebo něco nepříjemného tak říkám už bude jenom tohle a pak už až do stáří budeš úplně v pořádku.
Nic bych si nepřála víc než aby byl zdravý a Honzík samozřejmě taky.Bohužel to tak nikdy nebude,ale aspoň tak nějak v rámci možností.
Pevně doufám že to nejhorší už máme za sebou a jak říkám hůř už bylo tak už musí být líp :andel:

 
SARIJC  14.08.11 11:38
HODNĚ ŠTĚSTÍČKA PŘEJI

Krásně napsaný deníček,a malej je krásnej klučík,a mocinky mu od srdíčka přeji hodně zdravíčka a štěstí co jen unese,protože ty i tvé děti si zasloužíte to nejlepší v životě,tvůj deníček mne rozplakal,a vím jaké je jit domu bez miminka,my přišli letos 24.3.o naši maličkou holčičku v 5 měsíci těhotenství,a když mi vyvolali porod a já věděla že maličká nežije a půjdu po porodu domu s prázdnou náručí a nikdy ji už neuvidim,to je ta největší bolest pro maminku :-( ,ty jsi měla štěstíčko a svého prdolku máš doma,obejmi silně své dětičky a řekni jim,jak moc je máš ráda :hug: přeji vám všem třem krásný život bez starosti :hug: :kytka:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 14.08.11 12:01

Děkuju moc za krásná slova.Fakt jsem dojatá.
Je mi moc líto Tvé ztráty to je opravdu katastrofa co Tě potkalo :cry: Moc moc držím pěsti aby co nejdříve v bříšku bylo nové miminko aby bylo vše v pořádku a už jsi byla jen šťastná :kytka: Drž se

 
Katy2
Hvězda diskuse 50274 příspěvků 14.08.11 12:21

Smutný deníček, tohle by se nemělo stávat. :-(
Lukáškovi přejeme do života už žádné takové složité zkoušky.
Mám doma dceru, nyní necelých 8 let, prožila si toho taky až moc. Srdeční vadu taktéž operoval profesor Tláskal. A bohužel je taky neslyšící, nyní má kochleární implantát, tak že slyší a rozumí, jen prostě nemluví, je taky opožděná.
Přiji hodně sil do dalšíh dnů s Lukáškem :wink: :wink:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 14.08.11 12:36

Jé je takže jsme na tom skoro stejně že?
Pan profesor Tláskal má prostě zlaté ruce a fakt Díky Bohu za ně :andel:
No my kochleár nedostaneme že by mu víc uškodil než pomohl,ale říkám si bylo by horší kdyby slyšel,ale neviděl.
Je dobře že Tvoje holčička aspoň rozumí co jí říkáš.
I já přeju moc štěstíčka a vše už jen dobré a moc Ti děkuji :hug:
Pan profesor Tláskal má prostě zlaté ruce a fakt Díky Bohu za ně :andel:

 
Katy2
Hvězda diskuse 50274 příspěvků 14.08.11 12:40

No jsme na tom tak trochu podobně.
Týnka má fallotovou tetralogii, korekce vady byla v necelých třech měsících. Ale třetí den po porodu dostala těžkou nekrozu tlustého střeva, tak že operace a pak už bylo vše blbý.
Nám kochlár pomohl, taky nám ho ale nechtěli dát, dostali jsme až na odvolání, slyší a rozumí, jen motorika mluvidel nějak neposlouchá, tak že nemluví. A celkově má špatnou motoriku, hrubou i jemnou.
Ale stejně jako ty si říkám, raději hluchý, než slepý.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 14.08.11 12:54

Zulvisek, jsi statečná a úžasná mamka a tvůj příběh mě dojal. Přeju vám Třem mušketýrům hodně štěstí a radosti v životě. Je mi líto, že se za vás otec dětí neporval, ale takhle aspoň máte doma klid a jste skvělá rodinka :kytka:

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 14.08.11 13:26

Mrazí mě, když to čtu, jste stateční, Lukášek je šikulka, bojovník, moc Vám všem Třem Mušketýrům přeju zdraví a pohodu!!!

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 14.08.11 13:34

teda, obdivujem ta za tvoj pristup k tvojmu synkovi. Mnoho zien by sa radsej rozhodlo pre potrat,a lebo by dalo dieta do ustavu a podobne, ale vy ste obaja hrdinovia… veeeeeeeeelmi vela stastia prajem vam vsetkym :hug:

 
Sali
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 14.08.11 13:44

Zulvisku, také jsem četla tvůj deníček s velkým dojetím. Lukášek je úžasný bojovník a k tomu má veliké štěstí - tu nejlepší mámu a prima bráchu! Přeji vám Třem mušketýrům jen vše dobré, co nejvíce zdravíčka a štěstíčka. :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 14.08.11 15:16

Neumím si ani představit jak moc složité to pro vás muselo být… Jste stateční oba dva… Přeji vám hodně štěstí a hlavně zdravíčko… :kytka: :kytka:

 
eva valoi
Extra třída :D 10190 příspěvků 1 inzerát 14.08.11 15:21

Marhulko, nečetla jsem v deníčku nic, co by mluvilo o tom, že by o vadě Zulvisek věděla už v těhotenství a mohla se tedy rozhodovat pro život nebo proti. Nakonec dobře, že to nevěděla a Lukášek je na světě.
Jinak Zulvisku jsi moc fajn ženská a Lukáškovi přeji, aby byl na tom jen lépe a lépe.

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 14.08.11 17:36

Holky Vy mě dostáváte těmi komentáři :oops: Jste všechny moc hodné a moc Vám všem děkujeme za krásná slova :kytka: :andel:

Teď koukám že jsem to napsala špatně nebylo mu včera 38,ale 39 měsíců :oops:

V těhotenství jsme nevěděla o tom že něco není v pořádku.Šla jsem rodit zdravé dítě :cry: A kvůli tomu jsme přišli o 14 dní společného života které nám nikdy nikdo nevrátí :-(
Vědět to rodila bych v Motole císařem aby se kluk nenamáhal a mohla jsme s ním být od začátku.
Prý se to zjistit nedalo (pochopím že ten sluch,obrna a mnohočetné vývojové vady co má se nedali zjistit) ale ženský co s náma byly v Motole a dětičky byly na té samé operaci to věděli že je to srdíčko špatné.Takže na to byly připravené že jejich miminka čeká operace.
Upřímně řečeno i mnoho doktorů se diví jakto že jsem to nevěděla už v těhotenství že na tohle se přijít muselo.
Nechci nikomu sahat do svědomí no :-/
Ale v porodnici už to vědět museli jelikož mi vyvolávali ten porod a i monitory byly jiné než u zdravých miminek.Jen mě asi nechtěli před porodem plašit,ale to byl vlastně jen jeden den co jsem tam byla.Možná kdybych chodila na ozvy jako při Honzíkovi do nemocnice tam by na to přišli.Ale chodila jsem k mému doktorovi co měl už svůj monitor. :zed:
Mnoho lidí se mě ptá jestli kdybych to věděla v těhotenství si miminko nechám.Samozřejmě bych si ho nechala.Je to moje dítě roste ve mně a prostě ať je jaký chce tak ho miluju a nezbavila bych se ho za nic na světě.Nedovedu si představit že bych zdravé dítě milovala víc :srdce:

Příspěvek upraven 14.08.11 v 18:19

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 14.08.11 17:39

Katy2,to je mi moc líto čím jsi si prošla Ty i Tvoje holčička.Taky jsi velmi statečná že jsi to všechno zvládla :kytka:
O to Lukášek nemá uzpůsobené v oušku tak aby ten kochleár mohl mít.

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 14.08.11 20:29

krásně napsané… přeji 3 mušketýrům pohádkový život a Lukáškovi, ať dělá mamince jen samou radost…jste statečná ženská

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.08.11 21:26

Moc Vám všem přeju ŠTĚSTÍ!!!!A PEVNĚ VĚŘÍM ,ŽE SE PRO VÁS A VAŠE KLUČÍKY NAJDE OCHRÁNCE,OPORA ,KAMARÁD PROSTĚ CHLAP DO NEPOHODY!Bude si Vás všech vážit a milovat vás!!!!
Lukáškovi přeji hodně zdraví ,bráškovi trpělivost a pochopení,nemá to jednoduché…!Lukášek potřebuje více péče…
Vám přeji optimismus ,veselou mysl a hodně síly…
Mám taky dva kluky …mladší je též nemocný ,jinak než ten Váš ,ale první rok bylo utrpení po porodu jsem jen bulela…Dnes je Čudle skoro dva je to úžasný kluk ,Sumeček naněj trochu žárlí ale rmilujou se !A já jsem šťasná že je mám a jak říkáte i kdybych věděla …neměnila bych ,byl to děs ale stálo to za to !!!
DRŽÍM VÁM PALEČKY A´T SE VÁM DAŘÍ :andel: :andel: :andel:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 14.08.11 21:38

Ach jo, ta fotka s hadickama mi vehnala uplne slzy do oci. Je to statecny klucina a ma statecnou maminku. Moc preju, aby byl co nejvic v poradku, je to krasny kluk a ty jeho kukadla! Nadhera! Zaslouzite si obdiv a ted uz jen krasne chvilky, stesti, zdravi atp!!! :srdce:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 14.08.11 22:27

Kezby se nikdy nic takoveho nestavalo. Ale ono se stava a vy bojujete jak se da. Strasne moc vam drzim pesti a vubec vsem maminkam, ktere maji nejake postizeni u deti. Preji vam hodne sil, optimismu a hlavne zdravi, at uz to nejhorsi mate vybrane a tesite se spolu, tri musketyri :hug: :hug: :hug:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 14.08.11 22:56

DĚKUJI DĚKUJI DĚKUJI :hug: jak ráda bych napsala každému zvlášť a poděkovala za krásná slova,ale to bych asi nedělala nic jiného tak snad mi odpustíte že to vždycky takhle shrnu do jednoho :oops:
Jan,je mi moc líto že první rok Vašeho děťátka byl o nervy a boj o zdraví.Tohle by nemělo být :cry: ovšem když jsme v Motole a potkám tam děťátko s holou hlavou a rouškou přes pusinku chce se mi řvát nahlas.Držte se a hodně zdraví Vám i Vašim dětičkám :kytka:
Lotynka,já se strašně bála pohledu na lukáška na tom pooperáku když jsme za ním jeli.Naštěstí vypadal fakt dobře oproti představám co jsem měla.
Moje mamka má šéfa a ten pořád fňuká kvůli každý prkotině tak říkala vyndala jsem tu fotku jak je Lukášek po operaci aby se podíval na to co jsou opravdové problémy

Takže všem Vám ještě jednou moc děkuji :hug: Opravdu mě dojímá kolik dobrých lidí zajímá náš nelehký osud :hug:

 
Boruvka87
Závislačka 2531 příspěvků 15.08.11 00:26

Zulvisku smekám… …když čtu Váš příběh, teprve si naplno uvědomuji,co to znamená mít obě zdravé děti…ikdyž byl druhý porod taky dřina.
Jste úžasná maminka a Lukášek svůj boj vyhrál pro svoji úžanou statečnost a pro Vaší sílu,kterou jste mu dodávala…
Přeji Vám dodně zdraví a krásných chvil s klukama…a ještě jednou SMEKÁM!

Co se týče „toho blbce“…je to ubožák…je to smutný,že člověk,kterej by vás měl držet psychicky vpohodě v rámci možností myslí v osudný okamžik na peníze…

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 15.08.11 08:20

Boruvko,moc Vám děkuji.Jste moc hodná :hug:
Ten obdiv a chválu si moc nezasloužím.Jsou rodiče co se musí o děti staral 24 hodin denně protože by se děti třeba udusily kdyby nebyly pod dohledem nebo tak.Takoví rodiče si opravdu zaslouží obdiv.Na mém místě by přeci každá máma o to své dítko pečovala :andel:
Co se týče táty kluků tak on byl vždycky takovej.Ten člověk mě nikdy nedržel a nikdy mi nebyl oporou ani klukům dobrým tátou :cry: .Upřímně řečeno se „obdivuju“ jak jsem to mohla vydržet bez pár měsíců 9 let než jsem utekla.
On na každého zapůsobí tak že na něj nikod nezapomene. I naše genetička v Motole se ptala tak co chlap a já na to že jsme ho poslala do háje.Usmála se a řekla dobře jste udělala a to měla tu „čest“ jen jednou hned po Lukýnkově narození :roll: :lol:

 
Hermiona
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 15.08.11 09:22

Krásné, dojemné a velice smutné zároveň. Přeji Vám a vašim kloučkům jen to nejlepší.
K svědomí doktorům mám teké zážitek, ale raději nebudu kazit, tak krásné děkovné popisky ostatních maminek.
Přeji Vám, ať si Vás najde nová láska, která bude milovat Vás a oba Vaše chlapce. :hug: :kytka:

 
RyBANA
Extra třída :D 14409 příspěvků 15.08.11 09:41

Páni, jste bojovníci! :kytka:

Syn je po stejné operaci srdce a když vidím jak se má Lukášek čile k světu, jsem hned zase o něco klidnější :kytka:

Pevné nervy a už žádné komplikace :palec:

 
RyBANA
Extra třída :D 14409 příspěvků 15.08.11 09:47

Jinak čtu poslední komentáře a syna na transpozici přišli teda na velkém UTZ ve 20tt ale taky spíš náhodou - nebýt vytrénovaného oka jednoho doktora.

Monitory jsem měla v pohodě, jako by byl zdravé miminko. Ono na jednu stranu je to lepší vědět dopředu, na druhou zase závidím těm co měli klidné těhotenství - já od zjištění vady až po pooperační dobu, než nás pustili konečně z Prahy domů jsem prožívala peklo a nemohla se nikomu vypovídat (krom internetu), páč všichni to tak špatně nesli, že jsem měla potřebu je já držet nad vodou a ujišťovat je, že to bude naprosto v pořádku.

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 15.08.11 10:47

Přeji hodně sil :hug: a už žádné komplikace a hlavně abys našla novou lásku a kluci dobrého kamaráda :mavam:

 
maca24
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 15.08.11 11:09

Par let jsem pracovala na kardiu i na pooperaku i na JIPce, ale jeste mlada, svobodna a hlavne bezdetna. Vzdy jsem si rikala jak to musi byt pro rodice tezke, ale teprve ted kdyz jsem matkou tak tomu opravdu rozumim.
Preji jen to dobre ve vasem zivote, snad to spatne mate za sebou…

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 15.08.11 11:28

Moc a moc vás obdivuji, jak to zvládáte a jak krásně jste Lukáška přijala i s tím vším co ho bohužel potkalo. Jste úžasná a věřte, že né každá žena by to dokázala, ani sama sebou si nejsem jistá. Vždy když čtu takový to smutný deníček, děkuji bohu, že mi dal dvě zdravé děti, člověk si uvědomí, jaký je to obrovský dar.

Přeji vám i Lukáškovi hodně sil a už jen samé štěstí, jedno velké už Lukášek má a to vás , jako maminku.Opravdu klobouk dolů.

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 15.08.11 14:32

Holky tohle mi nedělejte :cry: :hug: takové dojemné a krásné komentářea nádherná slova :hug: Jsem úplně hotová z toho.
Všem Vám za to moc děkuji.Opravdu by mě nenapadlo kolik Lukáškův příběh bude zajímat maminek a jak to na Vás zapůsobí.
Před chvílí mi říkala kamarádka říkala včera jsem četla ten tvůj deníček a půl dne jsem prořvala.To jsem nechtěla někoho rozplakat ani mé známé ani Vás :oops:
Pravdou je že jsem kdysi četla tady na miminu článek kde to s miminkem nedopadlo dobře a řvala jsem taky jak pitomá a pak jsem si říkala „a to ty lidi neznáš vem si jaké to bylo pro tobě blízské lidi když se dozvěděli jak to s Lukáškem je.“
Rybana,já si také říkám že výhodou toho vědět to by bylo že bych rodila v Motole císařem že by se kluk nenamáhal a nepřišli by jsme o 14 dní společného života.Ale jinak že asi fakt bylo lepší nevědět.Člověk by se trápil dopředu jak to bude a tak no.Já tedy měla štěstí že mě rodiče,segra a kamarádky a to i kamarádky tady z fóra maminky květen 2008 drželi nad vodou.Jak se říká v nouzi poznáš přítele tak to není jen pořekadlo,ale svatá pravda a to jsi jistě poznala sama.
Jinak je brouček v pořádku?
Také přeji hodně síly a ať už je jen dobře!!!

Omlouvám se že nereaguju na všechny krásné dopísky. Jsem hrozná, já vím.Vy tady s námi ztrácíte čas a píšete tak krásné povzbuzující věci a já ani každému zvlášť neodpovím :oops:
Snad to ale pochopíte. Musím se taky věnovat těm rošťákům :wink:
 DĚKUJU

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 15.08.11 17:47

jste oba strašně moc stateční,já nebyla ani schopná tohle přečíst se suchým okem.Takže se držte takhle statečně dál a přeji strašně moc štěstíčka do budoucna a ať už vás nikdy nic takhle netíží… :potlesk: :kytka: :kytka:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 15.08.11 18:24

Gratuluji k tak nádhernému synovi a Tobě, tak jako Lukáškovi a vlastně i druhému synovi, přeji hodně štěstí do dalších let a přeji jen samé dobré zprávičky. Většinou si rozmýšlím komu co napsat, ale tady, při čtení Tvého deníčku, mi pomalu také slzičky ukapávaly… Nedokážu si představit, že bych neměla být hned po porodu s mimiskem. Jsi statečná!!! Hodně štěstí i nadále a Lukáškovi ať se vede čím dál lépe a roste z něj klučina k světu… a radosti všech… :potlesk:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 15.08.11 20:59

Moc Vám holky oběma děkuju za krásná a povzbuzující slova.Jste hodné :hug:

 
Smoulinka
Kelišová 5373 příspěvků 15.08.11 21:11

Přeji hodně sil do budoucna, jsi statečná!!! A Lukáškovi hoooodně zdravíčka a štěstíčka. i když on je šťastný, protože má tak skvělou mámu :-) a bráchu

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 15.08.11 23:36

Děkuju moc :hug:

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 16.08.11 09:43

:mavam: Přeji ti a tvým malým raraškům spoustu elánu do života a hlavně hodně pohody a klidu. :srdce:
:palec: A také nějakého toho tatínka, který budechtít hlavně vás 3 a né prachy. :palec:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 16.08.11 14:20

Ahojky.Moc děkuju :hug:
On se jeden Dartaňan občas vyskytuje :wink: Sice ne tak často jak bychom si přáli,ale moc si rozumí s klukama,má je rád a oni zbožňují jeho :srdce:

 
IvanaOl
Ukecaná baba ;) 1379 příspěvků 16.08.11 20:16

Ahoj zakladatelko. Předem máte můj obrovský obdiv za to, jak jste všechno zvládla a zvládáte. Než jsem otěhotněla, pracovala jsem i s dětmi, které měly různá postižení. Musím říct, že mě tyto děti velmi obohatily (kdo nepoznal nepochopí), ale samozřejmě současně moc dobře vím, jak namáhavá je takováto péče.¨
Přeji Vám z celého srdce hodně sil, ať se Vašim klukům daří, ať se dokážete radovat z každého pokroku, kterého ti vaši kluci dosáhnou - ať už ten starší, který s bráškou jistě velmi pomáhá, tak ten váš mladší, který je (jak sama píšete) jistě velký bojovník. Čeká ho ještě hodně bitev, tak ať je všichni společně dobře zvládáte :hug:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 16.08.11 21:31

Krasne napany denicek a Lukasek je statecny a sikovny chlapak. Japak by ne ma to po mamince, klobouk dolu :hug: :hug: :hug: Preji vam hodne krasnych chvil a az mate vsechny problemy vybrane a ted uz jen samou pohodu :kytka: :kytka: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 16.08.11 22:31

Holky Vy jste zlatý :hug: Moc Vám oběma děkuju.Já jsem z těch příspěvků vždycky úplně hotová.
Ivana,to je pravda u prvního syna jsem vše brala jako samozřejmost.Jistě měla jsem velkou radost ze všeho co udělal ale tak to přeci má být a šlo se dál.U Lukáše to je svátek když něco udělá.Když se posadil v postýlce ořvala to i mamka a segra kterým jsem to psala atd.To je se vším co udělá slyzy na krajíčku a nekončící radost.
Přeji Vám aby Vaše dvojčátka byla v pořádku a porod proběhl rychle a v pohodě :kytka:
**Girlie **i Vám moc děkuju za krásná slova :kytka:

 
uldrda-Dana  16.08.11 22:33
Evi krasne

Evicko krasne si to napsala moc se ti to povedlo

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 17.08.11 11:11

Děkuju moc.Jsi hodná :huban:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 18.08.11 10:06

Lukášek je bojovník a věřím,že vzládne všechny nástrahy co mu život přináší.Držím pěstičky jak jemu, tak tobě a hlavně hodně síly :potlesk:

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 18.08.11 22:10

Moc dojemné… přečetla jsem si denníšek, utřela slzy a když jsem pokračovala ve čtení komentářů, tak jsem ani přes slzy nedočetla. Maminky, ať vás potkaly podobné osudy máte opravdu můj obdiv a ze srdce vám všem přeji, ať už vás nepotkají žádné zlé nástrahy života. Zasloužíte si, aby bylo vše jen na růžích ustláno!!!! :hug:
Zulvisku dřím palečky, ať se vše daří jak si přejete a Lukášek i druhý syn dělají jenom radost :wink:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama