Nejtěžší rozhodnutí v životě

Prázdná náruč
  • Messi
  • 14.10.12

Vždy jsme si myslela, že můj první deníček bude o tom, jak si krásně užívám těhotenství a těším se na miminko. Bohužel, osud tomu chtěl jinak.

Se svým manželem se známe 15 let, 10 let spolu chodíme a něco přes rok jsme manželé. Loni jsme se tak nějak shodli na tom, že už je čas na to, abychom rozšířili členy naší rodiny :-) Antikoncepci jsem vysadila po cca 11 letech v březnu 2011 s tím, že tomu necháme volný průběh. Cykly jsme měla delší, ale celkem pravidelné. Zlobit mě začaly až na podzim 2011. Gynekoložka mi napsala Duphaston na srovnání a po dlouhé době jsme měla ms pravidelnou. Ale miminko stále nikde. A oba jsme naprosto zdraví.

No co, řekli jsme si, tak tomu trochu pomůžeme. Takže jsme se objednali do CARu Gennet. Měli jsme veliké štěstí, jsou tam dlouhé čekací lhůty. Ale já tam jeden pátek zavolala a za týden už jsme seděli před paní doktorkou :-) To bylo v polovině dubna 2012. Manžela poslala dr. na spermiogram, který byl v pořádku, a já jsme chodila na kontrolu vajíček, aby se vidělo, kdy je ovulace. Když mi řekla, že o víkendu se můžeme snažit, ani jsem nevěřila, že z toho něco bude ;-) Ještě jsem si píchla do břicha Pregnyl a ob den jsme se snažili ;-) Když mě asi za 10 dní začalo bolet břicho jako na ms, tak jsem si říkala, že je to v pytli. Do toho všeho mě bolelo úplně všechno, jako když na mě leze nemoc.

Ještě ke všemu jsme měli jet na wellness víkend. Takže jsme nakoupila tampony, abych byla připravená. Ale ms pořád nikde. Až si manžel v koupelně všiml, že se mi nějak zvětšily prsa a v půl deváté večer mě donutil udělat těhotenský test :-D Jaké bylo naše překvapení, když se tam objevily krásné //. Ani jsme tomu nechtěli uvěřit. To byla polovina května 2012. Těhotenství u mě probíhalo naprosto bez problémů, ani mi nebylo špatně, jen jsem trpěla nechutenstvím. No a pak přišel prvotrimestrální screening. Manžel byl naprosto unešený, když prcka viděl na té velké obrazovce. Poslechli jsme si, jak mu krásně bije srdíčko, zamával nám, a pak na nás vystrčil prdelku a už se neotočil :-D Vše bylo naprosto v pořádku, jen mé hodnoty krve nebyly úplně ideální. Ale všichni tvrdili, že to musíme brát komplexně a ne jen jednu hodnotu. Ale ten červíček už ve mně hlodal.

A v září 2012 se nám zhroutil svět :-( 6. 9. jsem byla u svého gynekologa v poradně. Na ultrazvuku bylo vše v pořádku, pohlaví zatím neviděl. 7. 9. jsme jeli na velký UTZ do Gennetu. Pan doktor si prcka dlouho měřil a prohlížel a manžel už začal něco tušit. Pak pronesl pro nás tu hroznou větu: „Miminko má celkový rozštěp na pusince, tedy rekt, čelist i patro.“ Ještě to konzultoval s paní primářkou, ale bohužel se nespletl :-( Manžel se rozbrečel hned, mě chvilku trvalo, než mi to vůbec došlo. Ještě ten den jsem absolvovala odběr plodové vody, aby se ukázalo, zda je jinak naše princezna v pořádku, ano, byla to moje vysněná holčička a jinak byla úplně zdravá. Také jsme absolvovali genetickou konzultaci.

V tu chvilku a vlastně ještě celý víkend potom jsme probrečeli a hledali informace o dětech s rozštěpem na netu. Pak jsme došli k tomu nejtěžšímu rozhodnutí v životě, malou si nenecháme :-( Pro někoho jsme možná sobečtí rodiče, ale nechtěli jsme takhle nemocné miminko, i když se tomu říká jen kosmetická vada. Je nám 30, čekáme naše první vytoužené miminko a chceme, aby bylo zdravé a ne hned od začátku žilo po doktorech.

Objednala jsme se na zákrok do Motola. Už jsem byla ve 22. týdnu, takže mě čekal porod. Nastoupila jsem v neděli večer. Měla jsem zamluvený nadstandard a jsem za to nesmírně ráda. Hned v neděli mi zavedli tabletku na vyvolání. Totéž i v pondělí ráno. No a v pondělí večer už to přišlo. Místo tabletky mi dr. zavedl tyčinky na roztažení. Zavedení bolelo, tekla mi krev a bylo mi špatně. Ještě že byl na návštěvě manžel, bez něho bych se ani neosprchovala. Už jsem začala mít lehké kontrakce, ale pořád se to dalo, takže jsme je zaspala. V úterý ráno mi tyčinky vyndali, zavedli tabletku a prý že už to vypadá dobře. Kontrakce byla zatím jako silná ms.

V devět ráno jsem šla na UTZ, odebrali mi plodovou vodu a něco píchli do dělohy. A bolesti začaly :-( Naštěstí trvaly jen hodinu. Pak jsme se přesunula na porodní sál, kde mi moc milá paní doktorka píchla epidural. A najednou mi bylo dobře, tedy po fyzické stránce. Nic mě nebolelo, ležela jsme přikrytá peřinou a bylo mi krásně teploučko. Takhle bezbolestně jsem ležela od půl jedenácté do půl druhé. Porodní asistentka mě zkontrolovala, a že už můžeme. Zavolala doktorku a vedoucího lékaře. Třikrát jsem zatlačila a bylo po všem, naše holčička nám odešla :-( Ani jsem nemusela dostat narkózu, vše se zvládlo ta pomoci epiduralu. Bylo úterý 18. 9., 13:30. Po hodině mě dovezli na pokoj, kde jsme čekala na návštěvu manžela. Měl chudák takový strach, aby vše dobře dopadlo, že jakmile viděl, že jsem v pořádku, tak se rozplakal. Ve středu ráno už mě pustili, vše dobře dopadlo a naštěstí bez komplikací.

Oba jsme rádi, že je to za námi a už teď se těšíme na naše nové miminko, které, jak věřím, k nám přijde co nejdřív. Já ještě občas brečím, ale je to čím dál lepší. Nevím, jestli vydržím čekat tři měsíce, než se budeme znovu snažit. Za týden jdu na kontrolu a zeptám se, co by se stalo, kdybych otěhotněla dříve. Psychicky by nám to oběma hrozně prospělo. Ale budu určitě respektovat rady lékaře. Musím říct, že nás to s manželem neuvěřitelně sblížilo a jsem moc a moc ráda, jak mě podržel, i když to pro něj také nebylo vůbec lehké. Teď beru dvojité dávky kyseliny listové a snažím se nepřemýšlet nad tím, že až budu znovu těhotná, nebudu si to tak užívat, protože budu mít strach, aby bylo vše v pořádku.

Omlouvám se za dlouhý deníček, ale potřebovala jsme se z toho vypsat.

Hodnotilo 59 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
 Váš příspěvek
 
Caty  14.10.12 00:21

Je mi moc líto co prožíváte a neboj, brzy se určitě zadaří. Ikdyž musím být upřímná, pro nás by tato vada nebyla indikací k ukončení těhotenství, ale to je každého názor a věc. Miminka je mi líto a Vám držím palečky. :hug:

 
fatige  14.10.12 04:41

Zabít zdravé miminko protože má kosmetickou vadu no to je hnus. Kdyby vám dítě třeba při úrazu přišlo o nohu… to bys ho také nechala utratit…sami jste zřejmě dokonalí :nevim:

 
Anonymní  14.10.12 05:58

Ja te naprosto chápu :-) porad lepsi kdyz si clovek uvedomi vcas, ze se na neco takoveho proste neciti, nez aby potom byl nestastnej, pac prcek to vyciti :-) neboj mimco projde urcite brzy ;-)

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 14.10.12 06:20

Je mi líto, že to tak dopadlo, takové věci by se dít vůbec neměly. Taky jsem tím prošla, je to už rok, ale lituji toho. Naše miminko mělo vývojovou vadu, pořád se s tím nemůžu srovnat. Nyní čekáme další, odmítla jsem jít na testy, podruhé bych to už nedokázala absolvovat. Nechala jsem si pouze vzít krev na triple testy, ale byla jsem rozhodnutá, že výsledek vědět nechci, ale doktor mě předběhl a vyhrkl, že jsou perfektní, tak snad bude už vše v pořádku.
Přeji hodně štěstí a ať miminko přijde co nejdřív a nezůstane jen prázná náruč. :srdce:

Příspěvek upraven 14.10.12 v 06:21

 
Nenulka88
Závislačka 3657 příspěvků 14.10.12 06:30

@fatige Tak si něco o tý „kosmetický vadě“ přečti, je k tomu řada dalších problémů… suď, až budeš ve stejné, nebo podobné situaci (samozřejmě, ne že bych ti něco takového přála).

@Messi Držím palce, ať už je příště vše v pořáku a hlavně, ať je to brzo! :-)

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 14.10.12 06:43

Fatige - jsou to dvě odlišné věci úraz a vrozená vada, sama jsem viděla nejedno dítě s rozštěpem. Když nebudeme brát to kolik operací, bolesti, trápení by miminko hned po narození zažívalo a několik dalších let, tak beru to, jak se zdravé děti od takových „jen“ s kosmetickou vadou vzdalovaly, byly centrem posměšků ve školce, ve škole. Nikdy nebyli vzhledem tak „krásní“ (i když krása je jen povrchní, záleží jaký člověk je uvnitř, ale toto dokážeme ocenit až my dospělí ne děti). Možná to bere někdo jako rouhání, že se MESSI vzdala jinak zdravého děťátka, ale potom bychom mohli odsuzovat i ty, co se vzdají dětí s DS. Bylo by jiné, kdyby se tyto VV nedaly zjistit předem a dítě by se narodilo.
Přeji zakladatelce hodně štěstí a radost z brzkého těhu.

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 14.10.12 07:01

Ahoj, hnusný deníček, jako nezlob se na mě ale to je fakt moc.Sama jsem ho měla, a tedy z tvého deníčku je mi na zvracení. Žila jsem a žiju naprosto plnohodnotný život, navíc dnešní možnosti léčby jsou už uplně o něčem jiném něž před 20 lety. Já Vás chápu že jste chtěly zdravé miminko ale tohle přeci není indikace k potratu!! Samozřejmě je to Váš názor a Vaše rozhodnutí, ale když už jsi se rozhodla to podělit veřejně tak musíšš čekat i negativní komentáře a věřim že jich tady nebude málo!!

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 14.10.12 07:08

Tak to nemáš pravdu, já osobně jsem se do kolektivu začlenila bez problému a troufám si říct že jsem byla dokonce oblíbená, ano některé děti vypadají po operacích stále nic moc ale to už je vina rodiču, když se vykašlou na následnou péči. navíc při dnešních možnostech medicíny kdy není nic po operaci vidět bych tedy neváhala, a pro dítě ty operace zase takové utrpení není!!!

 
Messi  14.10.12 07:18

Mě je naprosto jasné, že mě spousta lidí odsoudí, že jsme se vzdali jinak zdravého miminka :-( Je to každého názor. Možná jsme opravdu sobečtí rodiče, ale necítili jsme se na to, to vím jistě. Pro někoho silnějšího celkový rozštěp určitě není inikace k potratu, ale my se tak rozhodli.
A dokonalí určitě nejsme. Jen chceme, aby naše první dítě nevyrůstalo s takovou vadou.

@katule9 máš štěstí, že žiješ normální život. Nám totiž lékařka na genetice říkala, že nám nikdo nezaručí, že miminko nebude mít přidružené vady, které se zjistit nedají. Jako je nedoslýchavost, špatný růst zoubků a já nevím co ještě.

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 14.10.12 07:36

@Messi No tak problém se zubama jsem měla taky, nosila jsem rovnátka musely mi trhat zuby ale to nebyla zádná katastrofa, a ano mám i problém se sluchem, ale nenosím naslouchátka, jsem už po dvou ušních operacích ale neberu to jako nějaké drama to nejsou žádné vady s kterými se nedá žít normální život, a většina lidí to na mě absolutně nepozná. A jsem ráda že můžu žít, že se moje mamka nerozhodla jinak, žiju skvělí život který mám ráda, a rozhodně si nepřijdu nijak „postižená“. Bohužel prostě vaše rozhodnutí nadokážu pochopit:(

 
emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 14.10.12 07:44

Messi, já jsem nyní ve 20.týdnu a čeká mne druhý velký ultrazvuk, doposud bylo vše v pořádku tak snad i bude. Ale vím, že pokud by se nám toto stalo také bych šla na potrat či ukončila těhotenství. Známí měli také miminko s rozštěpem ale opravdu malým a po jedné operaci bych nyní nic nepoznala. Ale pokud se jedná o takové velké postižení tak bych nechtěla trápit nikoho hlavně miminko. Na druhou stranu mám kamaráda co má také rozštěp a celý život má hrozné problémy :-(

 
Olion
Závislačka 2692 příspěvků 14.10.12 07:50

Fatige Kamarádka má syna té ani neřekli že má rozštěp patra. Po porodu se zhroutila. Syn byl krmen sondou nemohl polykat neměl sací reflex. Celé 4 měsíce byl po nemocnicích. Nebyl ve stavu kdy by nepotřeboval lékařskou péči non stop. Teď mů jsou 4 roky má za sebou 6 operací a ani jedna nebyla kosmetická. Postupně se mu snaží zrekonstruovat pusinku. Má ohromné problémy jíst a kousat. Také mluvení je velký problém. Ve školce ho šikanovali a teď se děsíme školy. Ve předu mu nerostou zuby. podle doktorů ho čeká ještě několik operací některé se budou stomatologické a některé plastické. Dítě z rozštěpem je nemocné dítě, které touhle vadou trpí po většinu dětství. Nevím jestli bych v tak pokročilém těhotenství přistoupila na potrat ale dokud v takové situaci nejsi nesuď.

 
micha.bello
Závislačka 2650 příspěvků 14.10.12 07:55

Známé se narodila také holčička s rozstepem patra a když mi posílala fotku před operací a pak několik mesicu po operaci skoro bych to nepoznala. Já mám dvě děti a pokud by mělo některé z děti vadu, se kterou by to dítě mohlo žít, tak bych ho rozhodně nedávala pryč. A jak už tady někdo psal, kdyby se vám narodilo dítě a stalo se mu neco třeba ve 2 letech by přišlo o nohu, ruku, dali byste ho do dětského domova? Protože nemáte zájem o zmrzacene dítě? Promiň ale každé dítě má právo na život a vy jste zabili dítě, které chtělo vaší lásku a péči.. je to opravdu strašné. Kolik děti by dnes nebylo na světě, kdyby všichni uvažovali jako vy.

 
elisandra
Povídálka 15 příspěvků 14.10.12 08:13

Nebudu komentovat ani soudit vaše rozhodnutí.
Ale nechápu, jak můžeš zakončit popis potratu živého miminka větou : „… vše dobře dopadlo…“ :think:

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 14.10.12 08:18

Taky mi to nepřijde jako důvod pro ukončení, ale je to vaše věc. Podle mě je to i vina dnešní doby a možnosti ukončení těhotenství kdykoliv, když se něco tabulkově vymyká. Neříkám těžké vývojové vady atd. to chápu, ale rožštěpy patra a rtu jsou opravdu jen kosmetické vady a dnešní medicína se popere s mnohem horšíma věcma, hlavně plastická chirurgie.Je jasné, že každý chce mít zdravé a krásné miminko.Ale chtělo by to trochu soudnosti.

 
martina.se
Hvězda diskuse 54518 příspěvků 14.10.12 08:33

Máte za sebou neuvěřitelně těžké rozhodnutí… Přeju do budoucna jen to nej a zdravé mimčo :kytka:

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 14.10.12 08:53

Tohle neni duvod pro ukonceni. Medicina je uplne jinde…
Bohuzel lito me te neni akorat mam na Tebe vztek…Takze hodne stesti ti nepopreju, protoze si to nezaslouzis. Je tu spousta maminek, ktery maji andilka a cekaji na to sve stesticko a co by za to dali…

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 14.10.12 08:57

Kosmetická vada je tak možná rozštěp rtu, nikoliv rozštěp patra a čelisti. kvůli kosmetické vadě by lékaři nebyli ochotni ukončit těhu ve 22. týdnu přece!!!
jak řekl nedávno jeden lékař, porodit záměrně nemocné dítě není hrdinství!!! trávím každý rok dost času s postěiženými dětmi na to, a bych věděla, jak moc je to smutné…
vůbec nechápu, jak může někdo srovnávat úraz s vrozenou vývojovou vadou.

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 14.10.12 09:04

Teda, já jsem některých nenávistných reakcí doslova vytočená..Nechápu ty z vás, co se do zakaldatelky obouváte. Já mám v rodině stomatochirurga, docela kapacitu v oboru a ten by vám všem negativistkám vysvětlil, že rozštěp opravdu není jen kosmetická vada!! Všechny, co o tom nemáte ani páru si představíte jen ten zvětšený pysk, ale to jste pěkně na omylu! Přečtěte si o tom něco víc, než začnete soudit. Navíc, věřím, že kdyby zakladatelka neměla tyto informace a porodila dítě s rozštěpem, určitě by se ho nevzdala a neublížila by mu, nicméně, pokud v dnešní době jsou tyto možnosti, zjistit zdravoní stav miminka ještě před narozením, proč toho nevyužít a prostě se nerozhodnout?
Zakladatelko, věřím, že to pro vás bylo nesmírně těžké rozhodnutí, ale nic si vůbec nevyčítej, věřím, že další mimi si už ničím takovým neprojde a vy se budete těšit z naprosto zdravého miminka:-)
A negativní reakce si nepřipouštěj :hug:

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 14.10.12 09:08

@aničkakytička přesně tak!! Tyhle matky mě právě rozčilujou úplbně nejvíc, co si myslí, že když vědomě porodí těžce postižené dítě, že na ně okolí bude pohlížet jako na ty nejobětavější matky na světě. Já osobně mám na ně zcela opačný názor..

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:10

Jsem momentálně také těhotná. Pokud by se u miminka zjistil rozštěp, rozhodně by to pro mě nebyl důvod k potratu. :(

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 14.10.12 09:11

Příště bude vše v pořádku :hug:.Rozhodla bych se stejně.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:11

@Olion Jo - chlapeček má trápení, musí toho ještě hodně vydržet. Ale je tu jedna zásadní věc - žije!!!

 
tea11
Povídálka 17 příspěvků 14.10.12 09:13

Asi to pro Tebe opravdu muselo být těžké rozhodnutí, zvlášt, když jsi musela miminko porodit, je mi líto, že se to nedalo vyřešit dřív, určitě by ses lépe cítila, protože ve 22.tt už je to opravdu malý človíček a já bych to asi nedokázala, takže Tě na jednu stranu i obdivuju, ale na druhou stranu se přikláním k názoru, že rozštěp rtu se v dnešní době dá řešit a já osobně bych asi na potrat nešla, ale tak to je asi tím, že jsem už v 28tt a opravdu si nedokážu představit, že bych o malou přišla..každopádně snad Vaše další miminko bude zdravé ;)

 
lekno  14.10.12 09:15

Vzhledem k tomu, kolik žen se tady do tebe nepěkně pustilo, tak Ti musím napsat, že Ti držím palce ke zdravému miminku.
Je rozdíl rozštěp jen" rtu" a patra a čelisti…
Pokud nejste zdravotníci, nemáte v rodině lékaře - je jasné, že jste měli prostě strach z neznámého, celoživotních komplikací…
Holky píšou, že byste to zvládli - ale jak…to už záleží na každém, někdo by se hroutil, jiný ne, takže soudit Vás a Váš život nepřísluší nikomu!!!
Jsem ráda, že jsem sama taková rozhodnutí podstupovat nemusela, protože nevím, jak bych se rozhodovala.

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 14.10.12 09:15

@tea11 no,ale tady se nejedná o roštěp rtu, ale celého patra a v tom je rozdíl.

 
tea11
Povídálka 17 příspěvků 14.10.12 09:17

Javelinka: já pracovala s rodičema i s dětma s postižením a NIKDY by mě ani nenapadlo ty maminky odsuzovat, ony se rozhodly, že přivedou na svět dítě i přesto, že bude nemocné a celý život mu musí zasvětit!!! žádná dovolená! žádné sezení s kamarádkami u kávy, ale celý život starostí a obětování se…takže já před takovými matkami smekám!!

 
lekno  14.10.12 09:20

@tea11 No právě a v tom je rozdíl mezi lidmi.....jsou takoví, kteří to zvládnou, jiným se rozloží rodina, zůstanou samy matky s nemocnými dětmi a zvládat to musí, když jim už nic jiného nezbývá…
Mám pochopení, pro ty, kteří se rozhodnou i jinak, protože to cítí tak, že by jejich život skončil…

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:21

Jo, to je dnešní kult perfeknosti. Mám perfektní byt, perfektní auto, chci i perfektní dítě, bez chybičky. Mám na to přece nárok, ne?

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 14.10.12 09:22

@tea11 já taky a ano, nelitují, a le zkus se jich zeptat, kdyby se dostali podruhé do stejné situace, a věděli už v těhu o postižení, zda by si miminko nechali!!!
nechápu, jak si tady z toho všichni udělali jen rozštěp RTU, ano, to je kosmetická záležitost, a le co to patro a čelist???

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 14.10.12 09:26

A za co bych ty rodiče je měla obdivovat? Za jejich rozhodnutí, přivést na svět těžce postižené dítě? Tož ještě aby se o ně nastrarali, když se takto rozhodli..Ale stále nechápu, proč bych takováto rozhodnutí měla obdivovat!

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:26

Jako dítě jsem byla v nemocnici s mladou paní, bylo jí asi 24. Byla tam kvůli operaci patra, měla taky rozštěp. Odebírali jí kousek kosti s pánve a rekonstruovali pusu. Navenek to byla pěkná holka, milá, ne moc chytrá, ale v životě pevně ukotvená, vdaná, se dvěma dětma, šťastná. Ano, zkusila si svoje, neměla to jednoduché. Ale žila…

 
marska
Nováček 5 příspěvků 14.10.12 09:26

Souhlasím s tebou. Po bitvě je každý generál. Nikdo neví co by udělal, když v té situaci není.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:27

Jo a znám další paní, co čekala své čtvrté dítě a taky jí doktoři potvrdili rozštěp a tlačili ji do potratu, dost drsně. Ubránila se, on totiž i její manžel se narodil s rozštěpem…

 
tea11
Povídálka 17 příspěvků 14.10.12 09:30

Já ale taky netvrdím, že pokud bych věděla, že moje dítě bude mít nějaký druh těžkého postižení, že bych nešla na potrat, pouze tvrdím, že obdivuji ty maminky, které se takto obětovaly a věř, že spousta z nich o postižení věděla už před porodem…

 
javelinka
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 14.10.12 09:37

@tea11 No a to je to, co říkám, můžu obdivovat maximálně ty maminky, které to nevěděly (což je ale při dnešních technologiích méně časté) pač ty se nemohly nijak rozhodnout, prostě to musely přijmout a poprat se s tím, ale ty, co o tom věděly a přesto se rozhodly těžce postižené dítě na svět přivést, ty teda neobdivuju..ale každý má holt jiný názor..nic ve zlém..

 
Motýlice
Kelišová 5026 příspěvků 14.10.12 09:38

Myslím, že matky, co se rozhodnou si postižené dítě nechat rozhodně nečekají od okolí žádné ovace. To, co píšeš, je jen extrémní názor z opačného pólu. Podle mě nelze nikoho soudit ani za potrat ani za to, že si dítě s postižením nechá. Záleží vždycky na duševním stavu rodičů a nikdy to není černobílé. Pro někoho je nepřjatelné nedat dítěti vůbec šanci žít, někdo zas za tím vidí jen bolest a trápení všech zúčastněných. Žádná univerzální pravda neexistuje. Ale reakce okolí jsou tím posledním, na co bych se ohlížela.

Příspěvek upraven 14.10.12 v 09:41

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 14.10.12 09:41

Třikrát jsem zatlačila a bylo po všem, naše holčička nám odešla :-(

Holčička Vám neodešla - to Vy jste ji poslali pryč… Protože nebyla krásné, zdravé miminko, které jste si představovali - muselo by se s ní chodit po doktorech a ještě by třeba vypadala divně, že?

Hlavně, že „všechno dobře dopadlo“ :roll:… pro TEBE ano, to je pravda.

Příspěvek upraven 14.10.12 v 09:42

 
jannina1
Závislačka 3281 příspěvků 14.10.12 09:44

Zakladatelku trochu chápu, ale přijde mi to od ní dost sobecké. Možná, kdyby se to dozvěděla na začátku těhotenství, ale 22.týden je již hotový človíček, prostě miminko! Ale hlavně napsat nakonec, že vše dobře dopadlo :(

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:45

Je to smutný. A těžko vinit „rodiče“ - je to stav celé společnosti, je to stav medicíny, která raději volí tyto „čistky“, aby výsledkem byl co nejperfektnější výstup, co se týká novorozenecké nemocnosti a úmrtnosti.

 
campionka
Stálice 59 příspěvků 14.10.12 09:46

Teda jsem dost znechucená nad matkami co se naváží do zakladatelky.Ja mam vymodlenou holčičku, ale pokud by mi řekli, že má roštěp, taky bych ji dala pryč. Neni žádné hrdinstvý nechat si dítě za každou cenu. V přírodě, když se narodí postižené mládě, matka ho zabije. Nechápu ženský, které vědi, že čekaji postižené ditě a nechají si ho, to pak čekají od ostatnich metál za statečnost, je to jen nezodpovědné. Takže zakladatelko neřeš připitoměly negativy a přeji ti brzy zdravoučké mimi.

 
campionka
Stálice 59 příspěvků 14.10.12 09:47

Teda jsem dost znechucená nad matkami co se naváží do zakladatelky.Ja mam vymodlenou holčičku, ale pokud by mi řekli, že má roštěp, taky bych ji dala pryč. Neni žádné hrdinstvý nechat si dítě za každou cenu. V přírodě, když se narodí postižené mládě, matka ho zabije. Nechápu ženský, které vědi, že čekaji postižené ditě a nechají si ho, to pak čekají od ostatnich metál za statečnost, je to jen nezodpovědné. Takže zakladatelko neřeš připitoměly negativy a přeji ti brzy zdravoučké mimi.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:47

Jo a takovej manžel, co v jednom kuse pláče, to je taky opora…

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 14.10.12 09:48

@campionka
Víš, možná to bude tím, že nejsem zvířata ale lidi. :(

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.10.12 09:49

Zde je to velmi pěkně popsané
http://www.vasedeti.cz/…rtu-a-patra/
Líbí se mi poslední věta že léčba je sice běh na dlouhou trať.,ale každý vyhrává.
Pro mě je to vada se kterou se dá něco dělat, ale nikdo nemá právo tě soudit..
Hned sem si vzpoměla ale na svého kamaráda který měl také roštěp. Byl takovej ošklivej kluk s rovnátkama a ted sem ho zrovna nedávno potkala a skoro sem si dřepla na prdel. Takovej nadsamec 8)
Já myslim že bych se pro potrat nerozhodla a doufám že i muj chlap by mě v tom podpořil, ale nemužu to říci na 1000000% proto žě sem před takovou otázku nebyla postavená ale proto že vim že počít uplně dokonalé zdravé dítě je těžké tak bych chtěla i to nedokonalé.
Hodně štěstí

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 14.10.12 09:49

To je mi moc líto :hug: ale věř tomu že ste udělali dobře, jak pro mimi tak i pro vás. Držím vám moc palce at se brzy zadaří a máte zdravé miminko. :hug:

 
Barushe  14.10.12 09:49

Tak rozstep rtu je kosmeticka vada, ale patra a celisti uz ne. Ja bych se rozhodla stejne, s manzelem jsme v tomhle za jedno.
Moc me mrzi, ze miminko nebylo zdrave a porod pro tebe musel byt strasny :( drzim palecky, at je priste vsechno v poradku…

 
Kicki
Kecalka 232 příspěvků 14.10.12 09:50

Proto se chodí na prenatální vyšetření, kvůli možnosti volby.
Nesoudím vás, nechodila jsem ve vašich mokasínách a můžu jen doufat, že nikdy nebudu. Relevantní názor je názor těch, kteří stejnou situaci zažili.
Hodně štěstí!

 
jannina1
Závislačka 3281 příspěvků 14.10.12 09:50

Mě by tedy hlavně zajímalo, co v případě, pokud by se to v dalším těhotenství třeba opakovalo? Nebo na UTZ by se nic nezjistilo, ale při narození by miminko mělo opět nějákou vadu?

 
campionka
Stálice 59 příspěvků 14.10.12 09:52

Tak to bych teda neřekla. Řešiš jak hrozné je že zakladatelka dala pryč mimi s rozštěpem. A co takové týráni dětí a zneuživáni, to je ok? Jako to nedělají ani zviřata!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama


Reklama