Nejúžasnější zážitek v životě. Porod Valerinky

Porod

Dnes je 10. února 2011 a je nám právě skoro už 14 dní a já se snad konečně dostanu k tomu napsat malý příběh o porodu, který jsem zažila já. Ovšem vše záleží na mojí krásné holčičce Valerince, jak dlouho budu takový příběh psát, než jí nebude stačit jen to, že je se mnou na gaučíku a já ji při psaní hladím po hlavičce.

Tak tedy. Chtěla bych se s Vámi podělit o můj zážitek z porodu a vůbec i o těhotenství a zároveň si to sepsat i pro sebe, bojím se, že časem zapomenu určité detaily, které byly pro mě tak důležité :-)

Není mi ještě 23 let a už jsem se stala maminkou. Vše začalo celkem nečekaně, když jsem v dubnu zjistila, že jsem těhotná. Tehdy jsme se ještě s přítelem (nyní manželem :-)) rozhodli miminko si samozřejmě nechat, ač jsme ho plánovali tak za 2 roky :-) A začlo tedy období těhotenství, celé to bylo krásné, je pravda, že 1. trimestr jsem byla hodně unavená a ospalá, taky se mi nevyhnuly nevolnosti, ale nakonec jsem vše zvládla bez zvracení :-) Chutě jsem neměla moc specifické, spíš jsem hodně vše míchala, takže kyselé okurky s řízkem jsem zajídala hned větrníkem :-). Jediné, co mi vadilo, byl pach otevřené myčky, ať s čisým umytým nádobím nebo se špinavým. To bylo jedno, byl to hnus :-)

2. trimestr byl skvělý, já si připadala jak když jsem nabrala druhý dech, stále něco dělala, byla aktivní, absolutně svěží :-) V tomto období jsme se i s manželem brali, to byl říjen. Svatba byla naprosto kouzelná, já řádila, tančila až do 3 do rána, hodně lidí za mnou chodilo a říkalo, ať tak neblázním, že chudinku holčičku vytřesu :-) To jsem začínala 7. měsíc. Prostě mi bylo skvěle a já cítila, že jí nemůžu ublížit :-) Jinak bych to nedělala :-) No a 3. trimestr jsem se cítila taky skvěle, všem jsem říkala, že ani nevím, že jsem těhotná, bříško jsem měla celkem malé, takže dobré.

Přípravy doma vrcholily, já se už opravdu těšila, mateřský cit ve mě rostl :-) Pak Vánoce, ty utekly ani nevím jak a když už tu byl leden a termín porodu se blížil, začala jsem být jako na trní… nebála jsem se porodu, celé těhotenství jsem čekala, kdy přijde strach, ale nepřišel, stále převládala zvědavost z neznámého a z toho, jak malá bude vypadat a taky samotné těšení se :-) Posledních 14 dní se neuvěřitelně vleklo… já každým dnem čekala jestli už, navíc bříško, ač stále docela malé, už mi bylo přítěží, funěla jsem jak sentinel, už jsem měla velkou nechuť doma cokoliv udělat a opět jsem začala být unavená a ospalá:-)

Tady na Emimču jsem založila dokonce diskuzi, kde jsme se s dalšími čekatelkami seznámily a všechny vše prožívaly společně :-) Pár kamarádek kolem mě rodilo a já čekala. V porodnici na monitorech vše v klidovém stavu, vždy jsem se tam těšila, že mi p. primář řekne něco nového, že se něco začíná dít, ale nic. Říkával, že hruška ještě není zralá a že až bude, spadne sama:-) Milé, ale mě už to začínalo štvát :-) Na poslední kontrolu, která byla už den po termínu jsem si sjela autem beze strachu, že bych snad mohla začít rodit :-) Opět monitor klidný, prohlídka žádná změna, p. primář říkal, že to vidí ještě na pár dní, a že se zřejmě ještě na další kontrole uvidíme :-) Jeden den jsem s tímto faktem byla smířená, jiný zas rozhozená a uplakaná:-) Chtěla jsem už rodit a mít miminko u sebe ne v sobě :-)

No a nakonec 2 dny po termínu mi přes noc odešla hlenová zátka. Měla jsem z té změny obrovskou radost, ale taky jsem věděla, že to nic nemusí znamenat a že můžu rodit třeba za týden. Ale ještě v ten den večer okolo 19 hodiny jsem začala mít jakési bolesti ale slaboučké… vůbec jsem si nic nemyslela, na poslíčky jsem byla sem tam zvyklá :-) S manželem jsme se podívali na Hříšňák :-) a šli spát, to bylo už 22 hodin, ale bolesti u mně přeci jen zesílily a já si říkala, že pokud nepřejdou, vím, že neusnu. Taková nepříjemná bolest v kříži :-( No a taky, že neusla, stále jsem se převalovla jak to šlo, o půlnoci jsem už šla zkusit i horkou sprchu, ale nic. Bylo to už opravdu nepříjemné a já už je musela rozdýchávat a taky už jsem si říkala, že tohle poslíčci nejsou, je to jiné :-)

No, funěla jsem chvíli v ložnici, pak u televize, čekala jsem stále na pravidelnost 5 minut, ale ne, jednou po 3, pak po 5, pak po 8 minutách… různé. Do 2 hodin počkám, pak budím manžela a jedeme, samo to asi nepřejde. A ve 2 jsem manžela opravdu budila - nabídl mi, jestli se nechci jít projít :-) To mě skoro rozesmálo :-) Ale tvrdě jsem mu řekla, že se nechci jít projít ale že jedeme do porodnice. Jestli tohle nejsou ty kontrakce, tak už nevím :-) Manžel se nasnídal, já se oblékla, občas klečela v koupelně u pračky, pak v ložnici u postele, ta poloha mi byla příjemná.

Do porodnice jsme dorazili ve 2:45 hodin, 20 min. monitor ukázal, že už není nic klidové :-) Přímo velehory ukazovaly kontrakce, paní Dr. mě vyšetřila a oznámila s úsměvem, že jsem otevřená skoro na 4 cm a že začínám rodit :-) To mě opravdu potěšilo :-) Manžel byl vykulený, nějak to ještě nečekal :-) Pak už to bylo celkem rychlé. Na přípravě injekce do zadečku, ta mě teda bolela, ale to je moje chyba, zadek vždycky stáhnu :-/ Poté klystýr, to jsem manžela poslala za dveře :-) Klystýr docela dobrý, čekala jsem to mnohem horší :-) 5 minut jsem vydržela s ním chodit sem a tam a pak strávila 20 min. na wc, a poté ve sprše asi 30 min., to už byl manžel zas se mnou a rozesílal už smsky že rodíme :-)

Dostala jsem sexy košilku a manžel pěkný doktorský obleček a šli jsme na porodní box. Všude tma, nikdo nerodil, to bylo fajn :-) Já se v bolestech svalila na lůžko a dýchala a dýchala… manžel u mně, podával vodu na pití a balzám na rty. Pak mi píchli vodu, to vůbec nebolí :-) A na moje přání přišli píchnout epidurál. No, to opichování mě tedy bolelo, snažili se podávat mi to mimo kontrakce a i přes to jsem se jim občas cukla :-( Ale za asi 15 min. jsem začala cítit mírnou úlevu. Kontrakce byly už asi po 2 min., stále jsme s manželem sledovali ten monitor, jak to tam naskakuje a pak zase klesá. PA se na mě chodila dívat a hlásila jak se otevírám :-) Šlo to celkem rychle. Prý by to chtělo fotku do učebnice jak to má vypadat :-)

No a za chvilku už jsem byla na 10 cm a prý jdeme tlačit. Ještě mě ale vycévkovali, no měla jsem opravdu co vyčurat :-)Ale sama jsem si už nemohla dojít, když jsem měla ten epidural :-) Tlačení jsem se bála, nevěděla jsem co to se mnou udělá, jak to bolí apod., ale ten tlak na konečník byl vážně už velký. Než jsme šli na věc, podívala jsem se na manžela a řekla, že mám strach, stekla mi po tváři slza a on mi ji utřel a řekl, že jsem báječná, že to zvládám skvěle :-)

Jakmile jsem ale zatlačila poprvé, na každou kontrakci jsem se snažila až 3× zatlačit, tak jsem zjistila, že to nic není a že tlačení vlastně ani nebolí. PA byla fantastická, strašně mě povzbuzovala, sedla si naproti mě do tureckého sedu a povídala si se mnou jakoby jsme byly na kafi, a když přišla kontrakce tak jsem si zas od kafe odběhla na fotbal :-) Tak jsem si totiž připadala jak mě povzbuzovala :-) Celé to bylo ÚŽASNÉ! Manžel byl taky skvělý, stále se mnou, držel mi hlavu a snažil se také povzbuzovat. Párkrát jsme zatlačili, pak zavolali Dr. a už to bylo raz dva. Když jsem viděla vedle sebe připravené ty sestřičky s tím „prostěradlem“ v ruce, tak mě to neskutečně nabudilo, že jsem zatlačila a najednou byla venku hlavička a za chvilku se vymrštila i ručička a pak už vyklouzla ven celá holčička:-)

Hodně jsem se rozepsala, ale je to tak velký zážitek, že to nejde moc zkrátit a ošidit to :-)

Budoucí mamči - nebojte se porodu, já se nebála, já se naopak těšila. Bolí ty kontrakce, bolí hodně, mě to šlo do zad víc než do břicha, ale z celého porodu mám tak kouzelné vzpomínky… nechci nikdy nic z toho dne zapomenout. Jinak nastřihávali mě, ale to vůbec není cítit. Šití trochu ano, ale to už máte u sebe miminko a díváte se na něj a jste tak šťastné :-)

Všem přeji takový porod jako jsem měla já. Hned po porodu na boxu jsem manželovi řekla, že to bylo krásné :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 12.02.11 18:27

jééé závidím :hug: nás to čeká v květnu, už aby to bylo, pocity mám podobné jako ty, nebojím se ale těším a to moc :) chvilku mi kvůli infekci hrozil císař ale naštěstí to pominulo, a přání normálního porodu bylo vyslyšeno :) Urtě o tom pak taky napíšu deníček :wink: Držte se holky, zápisek je to krásnej a moooc mě povzbudil :hug: :kytka: :srdce:

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 12.02.11 19:27

Krásný deníček! Opravdu úžasný porod. Gratuluju k holčičce a přeju celé rodince hodně zdraví a pohody! :kytka:

 
Habibi2606
Kecalka 163 příspěvků 12.02.11 20:10

Hezky napsané. Vítej mezi maminkami :-) Pěkně si to mateřství užívej a hodně zdravíčka Tobě i holčičce!

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 12.02.11 22:04

gratuluji k miminku :kytka:

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 12.02.11 23:06

jůů no to je úžasný..krásný příběh..já jsem teprve na začátku ve 14.tt ale zatím se taky vubec nebojím a těšim se..jediné z čeho mam strach je strach o miminko aby bylo vporadku..ses­tra(dvojce) ma termin za 4 tydny a taky uz se tesi az ta chvile prijde..ja si myslim ze to je krasny zazitek..ze to mozna boli ale pres to stesti to nic neni:))drzim palce at se vam dobre dari:)

 
Lůca111
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 12.02.11 23:18

Moc závidím!!!! Taky bych si přála takový bezproblémový porod. Já se sice bojím, ale zároveň těším.
Gratuluji k miminku :kytka: a hodně zdravíčka vám oběma.

 
Lucka13
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 13.02.11 19:59

**holky ** maminy jsem strašně ráda, že se Vám deníček líbí a že Vás třba i povzbudil, to jsem chtěla. Já četla většinou nehezké zážitky z porodu:-) ale je to hodně v psychice. Opravdu se na to těšte:-) kdyby vás něco zajímalo, písněte soukromou zprávičku :mrgreen: , my jdem koupat…musííííím :dance:

 
berushka18
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 16.02.11 10:03

Luci, nádhera :) krásný porod, krásne holčičky, ještě jednou gratuluji :)

 
Lucka13
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 16.02.11 13:34

Terezk moc ti děkuji, musela jsem to sepsat jak jsi mi poradila :mrgreen: a ještě to musím přepsat do deníčku Valince :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama