Někdy je to k vzteku, viď!

Rodičovství

Můj deníček je taková malá vzpomínka na jedno průbojné období našeho prvního dítěte.

Docela fajn den na odpolední procházku. Vezmu kočárek a pojedeme někam pěšky. Třeba nebude v drogerii tolik lidí a třeba si i přečtu konečně složení toho krému, který už snad měsíc kupuji. To by mě zajímalo, jestli se vůbec dají vyrobit nějaké kšandy ke kočárku, ze kterých se nevyvlékne rok a půl staré dítě, které jaksi nerado sedí. Zatím mám pocit, že vše bylo testováno snad na panenkách. Třeba aspoň zvýšená rychlost zabrání všem pokusům o „útěk“.

V drogerii mezi uličkami je docela těsno. Dítě nespí, zásoby snědlo po cestě. Náhradní plán v záloze není, ale zatím sedí. Tak jdeme na krémy. Ovšem jakýsi reflex zpomalování kočárku startuje dítko do bojové pozice. Vyvléknout z popruhů se umí opravdu snadno a ven by skočilo třeba i po hlavě, kdybych nezasáhla. Už je to tady zas. Tak krém se odkládá a jdeme alespoň pro pleny. To už přijíždíme do uličky ve stavu, kdy dítě balancuje na hraně kočárku a začíná projevovat svoji nespokojenost. A to opravdu tak zdárným způsobem, že ještě ve frontě u pokladny mezi pauzou nabrání dechu na nový záchvat vzteku slyším, jak jedna paní říká druhé: „Ještěže tohle nemám doma!“.

Další den pošta. Tam už nás znají. Minulý týden musel zasáhnout pán, když jen tak tak přiskočil ke kočárku a zachytil dítě visící za nohu zaklíněnou v popruhu hlavou dolů. Je to asi o cviku dostat se v rekordním čase ven. Ale výrobci kšand děkujeme. Drží! Fráze typu: „Matka si má ohlídat své dítě“ tiše dusím v sobě a v hlavě si představuji tu pohoršenou paní která přeci bravurně zvládla výchovu svých dětí. Jako vždycky. Každým dnem zjišťuji, že jich je mezi námi opravdu víc, než by člověk čekal. Ale tentokrát jdu v poledne, to přijdu na řadu hned a rychle zase ven. Povedlo se. Na poště je pár lidí a můžeme rovnou k okýnku. Postavím kočárek na dosah ruky u přepážky. Dnes jsme připravený, rohlík zaměstnal. Ovšem ve své mateřské pomatenosti jsem zapomněla, že pokud dítě sedí, potřebuje alespoň hýbat nohama. Uvědomila jsem si to, až když slyším od vedlejší přepážky dámu v klobouku jak říká paní na poště: „Teda obdivuji vás, jaké máte nelehké povolání. Lidi, co pořád otravují a taková tady - nechá klidně dítě kopat do přepážky. To je ale děcko nevychovaný!“ Zpozorním a v klidu se snažím reagovat. „To mluvíte o mně? Tak to máte pravdu, je nevychované. Jak by taky mohlo být vychované když mu nejsou ani dva roky?“ Na poštu doufám už dlouho nepůjdu.

Babička mě přemlouvá, abychom zajeli za známými. Nakonec souhlasím, to přece musíme zvládnout, když s námi jede babička a ta vše zvládá s větším klidem. Den se povedl, byl dlouhý, pestrý, ovšem na zpáteční cestě únava udělala své. Snad za to mohl ten přeplněný autobus, nebo ta kočka, co se mihla za oknem a z druhého sedátka nebyla dostatečně vidět. Ovšem ani pán vedle nás nevypadal na to, že by si přesedl od toho okýnka. Možná by to příště udělal, kdyby tušil, co bude následovat. Protože děti mají zvláštní schopnost záložní energie, což jsem z rozumového hlediska dodnes nepochopila, ve stavu únavy vydat výkon hodný zápasnického pětiboje. A tak se i stalo. Mírná nelibost se stupňovala v křik, pláč až záchvatovitou hysterii provázenou údery končetin. Nejdříve se všichni otáčeli k nám a pak zase od nás. A nikdo neměl šanci uklidnit dítě v tomto stavu. Po nekonečné půlhodinové jízdě jsme s úlevou vystupovali o zastávku dřív. Ale to už byla všechna snaha marná. Ani čerstvý vzduch, ani světýlka na noční obloze ani to, že už se může konečně proběhnout nehrálo absolutní roli. U čekárny postávalo dost lidí čekající na další autobus a s hrůzou hledící na to vzteklé dítko bušící pěstmi do lavičky. Bezradnými pohledy jsme na sebe s babičkou koukli a naznali, že čekání na další autobus již asi nikdo z nás nevydrží a ten kilometr domů dojdeme pěšky. V tom se k nám přitočila jedna paní, usmála se na to naše nešťastné dítko a praví: „Jo, jo, někdy je to k vzteku, viď.“.

DODATEK: Dnes by tomu nikdo nevěřil, jak způsobně sedí naše šestiletá slečna v autobuse. Že by už byla vychovaná? Ale ne. Jenom postoupila o pár kroků dál. Zato její dvouletý bráška jaksi už před nějakým časem přišel na to, jak se vyvlíkne z těch kšand. „Prosím vás, musíte ho držet za tu ruku!“. „Děkuji, to by mě vážně nenapadlo!“.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 28.04.13 02:53

Super denicek. Dekuju za krasne zprijemmeni nocniho kojeni

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 28.04.13 07:23

Hehe :mrgreen: po ránu jsem se zasmála :)
No my jsme teda kočár když jsem viděla že sedět nebude a nebude a radši se oběsí než by přežil 20minut v klidu odstavili do sklepa a je tam minimálně od roka..
Pán se buď nosi nebo ťape vedle mě.
Sice mě tedy nikdy dítko zachraňovat nemusel cizí pán, ale naprosto živě si dovedu tu situaci představit :D :D
U nás totiž nezabíraly ani rohlíky a jiné mlsky.. možná čokoláda a tou ho ládovat nechci a nebudu. :|
Hodně zívdím holkám co jim dítka způsobně sedí či spí v kočárku a z nákupu jsou zpět do dvaceti minut. Mě to trvá dýl jak hodinu, ale co kam spěchat? :D :D
Víš, lidi co nemájí doma draka to nepochopí, stejně jako nespavce, stejně jako nejedlíky, stejně jako vzteklouny… Takže nezbyde než se obrnit před odsuzujícími pohledy a táhnout to s tím uřvancem dál :palec: Do 18ti ječet nebude :P

 
Uživatel je onlinesara1000
Kelišová 5320 příspěvků 2 inzeráty 28.04.13 07:26

Musise to proste brat s nadhledem:-). Ja sve dite pri zavhvatu vzteku v obchode prekracovala a sla si mezitim v klidu nakoupit.To bylo reci od starsim a moudrejsich.Ale vztek rychle odesel (proc se take vztekat, kdyz neni publikum, ze):-D. A byl klid.
Tvuj denicek me moc potesil a rozesmal do dalsiho dne…Dekuji :kytka:

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 28.04.13 08:08

Hezký deníček, já teda takové problémy neznám ani u jedné, ale také se na děti jiných maminek nekoukám pohoršeně. Přeji Vám pevné nervy a snad i pevné kšandy? :kytka:

 
Ninocka.1  28.04.13 08:11

Hezky :-) Nas Adam 14 mesicu takhle vyvadel na plavani a rozdivocel i ostatni batolata. Nezabiralo nic - domluvy, chlacholeni. Hrozna ostuda :-)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 28.04.13 09:21

:potlesk: díky za deníček zasmála jsem se a vzpomněla si jak sme to měli a máme my :)

ono to chce hlavně klid, nadhled a kecy ostatních lidí neposlouchat…já na to vždy odvětila, že oni zřejmě neměli nikdy děti a jestli chtěj, že jim ho pučim domů, když jsou tak chytrý :mrgreen:…oba mý kluci jsou divoši…prvního sem musela mít v kšírách i na procházku když začal chodit pomalu jak pejska :mrgreen: uklidnilo mě tehdy zjištění, když se mi tchýně svěřila, že mýho manžela jako malýho kluka měla na těch kšírách taky, aby jí neskočil pod auto…takže je to dědičný :lol:..dneska je staršímu klukovi 9 let a způsobně sedí jen, když luští sudoku, čte si (to leží) čučí na televizi nebo hraje hry na počítači..jinak fakt ne :mrgreen:

mladší už je trochu klidnější, takže když začal chodit stačili mi ruce..oba začali chodit brzo (starší od 10m., mladší od 9m.), takže kočár u staršího letěl v jeho 10 měs. do sklepa, od tý doby sme chodili všude pěšky na delší trasy autem, mladší mi kočár se sebezapřením toleroval trochu dýl, ale ted´ mu jsou dva roky a kočár taky už pár měsíců nepoužíváme a pokoušim se ho prodat (fakt je jak novej), jelikož nějakej kočár je fakt neuspokojoval…z to­ho se nedá prozkoumávat svět :).. když si vzpomenu na plavání, tak tam všechny děti seděli nebo leželi a čekali až je maminka převlíkne, já ty svoje honila po převlíkárně :mrgreen: nebo je věčně někde z něčeho sundavala, jelikož nahoru se tak krásně leze :mrgreen:

ale nestěžuju si, nepovažuju to za problémy a nezávidim maminkám co jim děti sedí jak blumy tam kde je posadí…já totiž vim, že moji kluci si poradí v každé situaci, jelikož od malička svět opravdu zkoumaj a nečekaj na maminku až jim ho přinese na podnose a také máme oba s manželem dokonale vypilovaný rychlý reakce :lol: a i když je největší hukot, když jsou spolu :lol: tak bych je nevyměnila za nic na světě :srdce:

Příspěvek upraven 28.04.13 v 09:30

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 28.04.13 10:53

Někteří lidé strašně rádi zapomínají na to, že taky měli malé děti a že je prostě určité období, kdy jediná možnost jak potomka udržet v klidu a tichosti je svázat ho s roubíkem v puse…
naprosto tě chápu. mám 15 měsíčního syna a zrovna prožíváme to samé :zed:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 28.04.13 11:04

Tak zaplatpánbuh že to nemám doma jak tu padlo :mrgreen:
Jsem dost nervák, to bych nepřežila :mrgreen:

Musim se přiznat že sem moc takovích dětí neviděla, jen na dovolené kde mě teda s prominutím neuvěřitelně jak to říci slušně vadilo :oops:.
Snažila sem se pochopit že je divoké, ale proto že nemám v okolí nic podobného :lol: tak sem dávala vinu matce. pokusim se teda polepšit v tom pohledu :lol:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 28.04.13 11:05

A jak zde padá-zapoměli že měli děti, že tim si projde každé dítě, tak s tim nesouhlasim :lol: neprojde

 
Levandule121
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 28.04.13 11:09

Jo, holky, chápu vás. Hezky napsaný deníček. Moje dítě je sice vázně kliďas a hodný k tomu a mladší teprve v předlezoucí fázi, tak ještě nevím, ;-) ale sestra má přesně takové číslo, jak popisujete. Já ho miluji, jsme spolu docela často, ale vážně je to jediné dítě, které bych se trochu bála pohlídat. :mrgreen: Po nedávném společně stráveném víkendu manžel zbaběle prohlásil, že s nimi na dovolenou vážně nee. :mrgreen:

Také mám prima historku z doby, kdy jsem dělala asistentku ve třídě pro děti s aspergerovým syndromem. Vraceli jsme se ze speciálních rehabilitací a čekali jsme na tramvaj. Jednoho klučinu, který už opravdu nezvládal, jsem musela držet pevně za ruku, aby mi neutekl do ulice. Jelikož se mu to nelíbilo, začal mě kopat a pak mi šplhat po nohou. Na autistických dětech není většinou nic poznat, takže lidé si mysleli, že jsme normální škola a začali se mi do toho míchat. :cert: Takže místo abych se soustředila na děti, rozptylovali mě ještě „chytrolíni“ z řad ostatních cestujících. :roll:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 28.04.13 12:04

Děkuju moc za všechny komentáře :). Taky jsem se zasmála. No my jsme ten kočár krátce na to vyměnili za odrážedlo, protože se narodila druhá holčička. Tak to byl sice zase sprint všude, ale víc si dala říct, když jela, než když šla pěšky. Druhá dcera byla a je úplný opak, takže jsem se trochu uklidnila a procházky v kočárku milovala a užívala si hodně dlouho. Teď máme třetí dítko a právě hojně teď vzpomínám na tyto krušné chívle :D. No ale taky jsem moc ráda, dalo mi to obrovský nadhled a teď už to chápu. Nesnažím se to měnit. Snažím se to jen vydržet. Větám typu „u nás by si to nedovolilo“ nebo „nevychovanec“ se jen směji, protože jsou absolutně neopodstatněné a nesmyslné. Obdobím vzteku si projde každé dítě, ale každý s jinou mírou. Sestra mi tenkrát říkala, že se jí to „jednou“ taky stalo :). Nám tenkrát denně kdekoliv jakkoliv. Ale čím byla starší, tím rozumnější, pochopila sama… asi bude vždycky mít víc energie, ale teď už s rozumem :kytka:. A třeba děti autistické s těmito projevy, nebo s ADHD, to musí být nekonečný boj a trpělivost. Rodiče mají od mě velký obdiv a pochopení, ať už se jejich děti chovají jakkoliv :palec:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 28.04.13 12:15

Hurá, nejsme sami. Adam se sice v kočárku vozil rád, takže z něj neskákal - to dělá Bára. Ale hlasitě dát najevo nelibost, uměl vždycky a jako prcek…Na poště je to u nás relativně v klidu, můžu si vzít přednostní lístek:)
A že šestiletá selčna je v klidu? Uf, Adamovi bude 5, tak se třeba zklidní? :D

 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 28.04.13 12:16

Jojo, tohle pomalicku zacina cekat nas. I kdyz podle moji mamky mam doma vzteklouna, v porovnani s ostatnima maminkama deti stejneho veku mam zlate dite. Prvni rok a pul byl uzasnej. Ale ted uz to zacina. Vetsinou jsem na verejnosti zatim vicemene zvladala a okoli si nevsimala, ale vcera mi predvedl takovy vykon doma, ze jsem ho nechtela pustit lezt po stole, ze jsem nakonec boj vzdala a zavrela do postylky. Takze cekam horsi akce i na verejnosti :) Po precteni prispevku se uz ted bojim, co nas ceka, ale nakonec, hlavne, ze jsou ty nase deti zdrave, ze?

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 28.04.13 12:30

Moc povedený deníček :mrgreen: :pankac: Pobavila jsem se i když vám asi do smíchu kolikrát nebylo vůbec. Hodně štěstí s bráškou :mrgreen:

 
verububu
Závislačka 4436 příspěvků 28.04.13 13:16

:mrgreen:
Tak si vzpomínám na veselou scénku z obchodního domu… Dítě v záchvatu vzteku a řevu, maminka těsně před záchvatem, spousta lidí s chytrými radami… Jelikož jsem stála vedle té maminky. Tak jsem jen nadhodila otázku: „kolemjdoucí mají chytré rady, že?! Vy ani nevíte, jak jsem šťastná, že slyším řvát jiné dítě než moje.“ S paní jsme se začly řehtat a dítko zklamaně přestalo. :mrgreen:

Rady lidí fakt miluju :cert: Docela se mi daří „rádce“ odpǎlkovat slovy, že si to chci vyřešit sama. Po třetím zopakování většinou i ty nejchytřejší ježibaby uraženě odletí :jazyk:

 
nepřihlášená jruz  28.04.13 14:05

Jako kdybych četla o mém synovi :)
v období, kdy nechtěl být v kočáru, jsem jej rvala při vyřizování na úřadech a nákupech do manducy -nemůžu si vynachválit. naštěstí se rád nosil, ale kočár - to neexistovalo

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 28.04.13 14:30

@Kamča.dalmatinka tak to ti upřímně gratuluju, že tvoje dítě nikdy neřvalo, při nakupování, čekání ve frontě, dopravním prostředku nebo na jakémkoliv jiném místě kde by to mohlo někoho obtěžovat. tomu se mi ale nějak nechce věřit… :nevim:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 28.04.13 14:47

@verububu :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk: super příběh z obchodu

Já to s malým měla taky vždy náročné, již od mimina nesnášel kočár, byl nespavej a ukřičenej, zklidnil se snad až teď na 2 letech, ale teda pohledy druhých, jako že to nezvládám, že něco dělám špatně, že je nevychovanej, rozmazlenej nebo tak něco, to jsem fakt nesla vždy blbě, nyní už to vidím taky s nadhledem, protože takový kecy mají skutečně jen lidi, co si tím neprošli a neví vo co gou :pankac:

Přeju maminkám živých dětí pevné nervy a jak už tady někdo psal, tyhle děti se fakt neztratí, jsou šikovný a zvládnou toho víc než dost :D

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 28.04.13 14:48

Krásný deníček..u nás to bylo něco podobného..Taky jsme občas nakupovali s křikem a honila jsem prcka po obchodě :) a několikrát sním aj v náruči vyběhla z obchodu ven..Ale už jde vidět, že je starší a zklidnuje se :) no jo..i děti mají své dny :mrgreen:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 28.04.13 15:03

Jinak deníček je moc pěknej :kytka:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 28.04.13 15:42

Super deníček :potlesk:
jen se obávám, že nás to asi taky čeká, malej je od malička vztekloun a je to čím dál tím horší…zatím ho vždy uspokojí jídlo, ale uvidíme jak to vygraduje (minule ostuda na vítání občánků byla taky super :lol: )…

ale být v kočáře? nebo chodit? ne, když se rozhodne, tak musí být v náručí a to drahé ergonosítko :cert:? hmm to visí ve skříni, protože v tom taky nebude :lol: jooo děti jsou radost :lol:

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 28.04.13 16:07

Super deníček :potlesk:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 28.04.13 16:21

@paola white 2 děti :pankac: a né ani jedno nikdy neřvalo a ani v letadle při letu který trval 5 hodin neřvalo ani pulroční.
Ani žádné kamarádky a kamarádi nám nic podobného nikdy nepředvedli :mrgreen:

Jediná scéna co sem kdy v krámu zažila když muj 2 roční se ztratil během vteřiny v davu a museli jsme ho hledat s pomocí sekuritáku a kamer, ale to neřvalo dítě, ale já :mrgreen:

Druhému je tedy rok, tak třeba se někdy dočkáme :mrgreen:.Je teda o hodně divočejší než první ale zatim jen doma

Příspěvek upraven 28.04.13 v 16:26

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 28.04.13 17:40

@Olivyia díky no našemu staršímu, než šel do školy nakonec v pedag.-psychol. poradně lehčí ADHD s hyperaktivitou zjistili + k tomu na druhou stranu nadprůměrnou inteligenci :) zajímavý, že ve škole sedí a je v pohodě, z čehož sme měli strach, že nebude, ale díky paní učitelce co mu dává úkoly navíc tak jev klidu a to „řádění“ si nechává na potom :mrgreen: ale je fakt, že věkem se to zlepšuje a i ten nadbytek energie vybíjí sportem :)

@Kamča.dalmatinka viděla bych to jako @paola white nějak se mi tomu nechce věřit :think:, ale tak třeba jo a máš zrovna děti typu „bluma“ tj.kam posadim zůstane (taky pár takových znám) nebo jsou ještě moc malé a teprve to příde 8)

Příspěvek upraven 28.04.13 v 17:48

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 28.04.13 17:53

@brumdinka jo to máš pravdu, v 15ti čekám problémy :lol: ale to už budou asi jiné než zde popisované.
Myslim si že těm kdo maj divoké děti to připadá normální a těm co nemaj divoké děti zas přijde normální že nedělaj scény. Dokonce chodim i do krámu :mrgreen: a s ničim zde popisovanym sem se nikdy ani u cizího dítěte nesetkala, ale možná je to tim že se starám jen o ty své

A taky moje děti jsou na cestování zvyklé od narození. Díky našemu bydlišti musíme všude kde to trvá dlouho

Příspěvek upraven 28.04.13 v 17:56

 
Aishenka
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 28.04.13 18:32

Tak jsem se pobavila, naše Sofie je sice celkem hodná ale přitom pěkně vzteklá :lol: Na nákupy chodím se zásobou křupek a sušenek, zabírá i lízátko ale to dávat spíš nechci. Asi jsem zatím měla štěstí ale žádný chytrý komentář mi nikdo neřekl, to by taky mohl :cert: Spíše reakce typu, joooo to známe :mrgreen: Já si z toho celkově nic nedělá, vzteká se, chytnu jí a jdeme, a lidi jsou mi víte kde :lol:

 
JanaPaka
Nováček 2 příspěvky 28.04.13 20:00

Krásně napsané :)))

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 28.04.13 20:51

Perfektní deníček :palec: Mám sice teprve 12m dítko a v kočáru sedí. Ale jinak je to děsně vzteklý dítě, takže docela chápu…znám pohledy, kdy se na mě všichni koukají jak na tyrana, když se mi dítě válí po zemi, rudý, řve a mlátí kolem sebe, protože teď k fontáně nepůjdeme :roll: :mrgreen: Neřeším, prý jsem byla taky taková :mrgreen: Naštěstí ač jsem stále často vzteklá a vznětlivá, toto mě nechává chladnou a buď čekám, až to dítě přejde, nebo pokud spěchám, tak připoutám do kočáru a jedu ze vzpouzejícím se, řvoucím kočárem :mrgreen:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 28.04.13 21:59

Úplně miluju když jdeme z hřiště špinaví od písku a lidi se na nás otáčejí a pak je slyšíte jak si o Vás povídají. No ježí se mi z toho chlupy na těle.

 
Lenka990
Povídálka 22 příspěvků 28.04.13 22:18

@Kamča.dalmatinka Mě přijde, že musíš být prostě ve všem vyjímečná, jak tady čtu celkově tvoje reakce a příspěvky :nevim: Nic proti jako, ale jaksi ti to nevěřím na internetu si může přibarvovat každý :)

Příspěvek upraven 28.04.13 v 22:19

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 28.04.13 22:48

@Lenka990 mě tu zná dosst uživatelek osobně a stejně tak i mé děti a dokonce již několik let, takže u mě přibarvování moc neprojde:-D
Nechápu že někomu přijde vyjíměčné to že náké dítě se chová jinak než to jeho. Nemyslim si že by mé dítě bylo nějak extra vyjíměčné když nedělá v krámě scény, teda pro mě samozřejmě ano, ale myslim v dovednostech.

Zvláštní je že někdo kdo nemá s dítětem problém vždy usoudí a přizná že někdo problém mít muže, ale naopak už to nefunguje.

Kdybych chtěla mít něco extra, tak si určitě nevymyslim že se chová dítě takle :lol: proto že pro mě to normální je. Stejně tak jako že jí, spí

Jediná vyjíměčná věc co v jeho vývoji beru jako nenormální je že začal mluvit ve 4 letech :mrgreen: s tim teda fakt nechci bejt nic extra :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.04.13 v 22:50

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 29.04.13 08:45

Ahoj, mooooc hezky denicek. Mas muj veliky obdiv za trpelivost, ikdyz asi nic jineho nezbyva. @paola white fakt takove deti existuji, jednu pohodarku mam doma…a ted po predcteni denicku si toho opravdu vazim. Preju maminkam vsech malych divocaku hoooodne trpelivosti a pevne nervy :kytka:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 29.04.13 08:55

@Kamča.dalmatinka kě se spíš zdá divné že si tvůj skoro 6 letý syn neprošel žádným obdobím vzdoru, ale tak máš asi štěstí. můj paličák má první období vzdoru od 14 měsíců a občas bych ho nakopla :lol:
tak doufám, že alespoň druhé dítě bude klidné a mírné (nevím po kom by takový mělo být :nevim: ), ale jinak pojedu expres do Bohnic :P

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 29.04.13 08:58

@Lenka990 Leni, proc by nemohla mit bezproblemove ditko 8o. Takovych deti je velka spousta. A dalsi hromadu tvori maly lumpici. Zalezi na temperamentu ditete, rozhodne nejde o chybu nebo vychovnou genialitu rodice ;)

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 29.04.13 09:12

Zrovna vcera jsme byli odpoledne v nakupnim centru se svagrovyma a jejich triletym synem. Posledni dobou jsem si uvedomila, ze jit s nima kamkoli je permanentni stres, to je porad: „Neutikej! Tady stuj! Nech to! Nekric!“ prospekovane neustalymi vykriky: „Kde je ten kluk?!!“ a je to fakt unavne a nevim, ze ceho to prameni. Manzel taky rika, ze je nas synovec nevychovany, ale jeho starsi sestra dostala stejnou vychovu a tyhlety problemy nemela.
Takze ono je to tezke posoudit.
Jinak nas 15 mesicni capart je hodne zvidave a pohyblive dite, ale sceny nam nedela. Je fakt ze ma svuj limit, co vydrzi sedet v kocarku, tak pak jde holt do naruce a nosim ho jak ty celebrity a tim se rozptyli a mam uz dobre vypracovane bicepsy do letnich tilek :-)

 
čoudovaanet
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 29.04.13 14:21

Super denicek, ktery mi mluvi z duse :) Se svym 17mesicnim synkem zazivam podobna „dobrodruzství“ a na ostatni chytroliny zvysoka kaslu :mrgreen:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 29.04.13 14:25

Souhlas s @Lemuska každé dítě je jiné, stejně jako jsme jiná každá tady a každá máme i jiný přístup k životu 8)

takže věřím, že jsou i klidné děti i když já je doma nemám a ani bych je doma mít nechtěla..to bych totiž přišla o spoustu legrace a to by byla velká škoda ;) :mrgreen:

Příspěvek upraven 29.04.13 v 14:40

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 29.04.13 23:22

:) jo rady a pohledy okoli jsou nekdy k nas… ;) Ja ziji v zahranici a tady se deti vztekat pokud mozno nenechavaj. Kdyz neco chteji, matky, prarodice…apod delaji vsechno proto, aby dite neplakalo. Muj postoj tak nejak nechapaji. Mame doma vzteklinku, ktera kdyz zacne, tak to stoji za to. Jsou ji 2 roky a obdobi vzdoru bezi na plne obratky. Kolikrat mi ji nekdo prinasel v naruci, protoze se nemohl divat na to jak ji nechavam lezet na chodniku a cekam az ji to prejde. Bylo to vzdycky jen horsi, protoze se to vzdycky prodluzovalo. Nechapali muj klid a zadnou snahu ji uklidnit. Sve dite znam a vim, ze nepomaha nic, jen cekat. Pockat az dite samo prijde, utisit a je klid. Musim tu pro ne byt fakt za exota, ale socialku na me jeste nezavolali 8)

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 29.04.13 23:29

Jeste me napada jedna vec, neni divoch jako divoch. Zrovna nedavno me docela nakrknul pristup jedne matky na ceskem hristi, kde mela 4 male deti. Nevenovala se jim a co me ulpne vytacelo vubec je neusmernovala i kdyz to nejmladsi bilo ostatni deti. Pravda, ten chlapecek cca 18 mesicu byl opravdu divoch a ma to s nim urcite hodne tezke (opravdu jsem ji v te chvili vubec nazavidela), ale rici diteti, ze druzi se nebiji povazuji za zaklad i kdyby to dite neposlechlo, ale aspon pouziji nejake vysvetleni. Kdyz jsem ji rekla, ze by si ho mela trosku hlidat, ze nemuze deti strkat z prolejzacek, apod byla urazena az do morku kosti. Nechat delat deti vsechno co chteji, podle me neni spravne. Sice jsem odbocila od tematu, ale nedalo mi to :think:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 30.04.13 00:07

@luluso naprosto s Tebou souhlasím, já beru všechny děti stejným metrem, ať je moje nebo ne, pokárám je nastejno a to samé říkám i kamarádkám, kdybych třeba přehlídla, že můj malej dělá nějaké zlo, ať ho klíďánko pokárají za mě, když je to na místě. Nechápu tenhle postoj té matky jak popisuješ. Člověk musí být prostě spravedlivý a hotovo, ať z toho človíčka vyroste férovej a rovnej dospělák.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 30.04.13 12:26

@luluso naprostej souhlas…mě občas přijde, že zvlášt´v zahraničí se kolem dětí skáče až moc resp.do rozmazlení tj. dělá se vše, aby nebrečeli, nevztekali se atd…tj. oni můžou všechno, je to jejich právo a tak trochu se zapomíná na povinnosti :roll: takže se pak vůbec nedivim, že dělat tam učitele na střední škole je nebezpečný povolání :zed:

 
aajulinka
Závislačka 3960 příspěvků 30.04.13 14:05

Krásně napsané i když já teda musím souhlasit s @Kamča.dalmatinka náš dvouletý syn se nikdy nikde takhle nevztekal, ani při cestě na dovolenou, ani v krámě a kolem sebe taky nikoho takového neznám. teď čekáme druhé, tak je možné, že si to užiju.. ale to asi nevydržím, jsem děsný nervák :mrgreen:

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 30.04.13 14:34

@brumdinka jj nektere deti jsou tu opravdu hodne rozmazlene. Casto nereaguji na zadny pokyn, prosbu, hrozbu… Naprosta ignorace.
Ale zase na druhou stranu musim rici, ze me ted naposledy pri navsteve nasich krajin zaujalo, jak u nas jsou deti o proti detem tady agresivni az zle. S tim se tady setkama v ulpne mensi mire. Sice nejsme pryc tak dlouho, ale i tak me nektere zvyklosti ohledne vychovy deti u nas zarazeji. Urcite deti vice bijeme. Tady je to jen obcasny jev. Ja nejsem proti nejake vychovne po zadku, sama to obcas pouziji, protoze mam jen jedny nervy a pokud selze vse ostatni, tak se neda svitit, ale u nas me prekvapila i ta agresivita a surovost ze strany rodicu. Samozrejme, ze jsou u nas i deti moc hodne a slusne, ale jen me prekvapila ta koncentrace te agresivity. Nalada ve spolecnosti se odrazi zrejme uplne vsude, nejen v politice, ale bohuzel i na nasich detech.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 30.04.13 14:45

@aajulinka tak to Vam zavidim. Pokud si to clovek nezazije sam, nepochopi.

Kdyz jsem svoje dite nemela, myslela jsem si, ze je to o vychove a duslednosti rodicu. Neni nad vlastni zkusenost. Ve vychove se s manzelem shodujeme, jsme dusledni, ale obcasnym hysterickym vystupum nasi dcery zabranit nedokazeme. Proste si sama chce vydobit misto na slunci. Nastesti to byva jen urcite obdobi, ktere prijde a zase odchazi. Momentalne jsme ve fazi sinusoidy, ale intezita snad kontinualne klesa ;)

Posledni takove obdobi bylo reakce ci adaptace na skolku. Chodi s malymi detmi do 3 let, 2× v tydnu na dopoledne kvuli kontaktu s detmi. Ve skolce fungovala uplne bezvadne, ucitelka ji chvalila, neplakala, vse zvladala na vybornou, vzdy se tam tesila, ale doma to s ni bylo peklo. Neposlouchala, hystericke vystupy prakticky pokazde kdyz se ji neco nelibilo. Nastesti to odeznelo, ale bylo to narocne. Proto vsem rodicum, kteri neco podobneho zazivaji preji hodne sil a pevne nervy!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 30.04.13 23:01

@aajulinka myslim si že právě nervákum se takové děti nerodí, proto že by jsme je :cert: :mrgreen:

jinak druhému je rok. Scény nikde nedělá, ale už jen to že leze po baráku, vše vyháže, sežere co najde, furt všechno štrachá je pro mě očistec proto že to u prvního neznám. už sem se kolikrát návštěvy ptala zda jim tomík přijde normální :mrgreen: proto že Maty to prostě nedělal :lol: a všichni tvrdí že to normální je, že jen Maty byl abnormálně hodnej, tak třeba sem se dočkala a něco podobného nás potká. jestli to přežiju já nebo moje dítě tak to bude zázrak, proto že mě jak začne cukat v oku, je zle :mrgreen:

 
Mišanila  01.05.13 20:52

@luluso to si tak nějak myslím taky, že ta agresivita se promítá všude, do chování lidí mezi sebou navzájem, od dopělých k dětem, mezi dětma a do výchovy a z výchovy zase nazpět do chování dětí.

Zaujalo mě taky, že v zahraničí nejsou děti tak agresivní jako v čechách, podle mýho je to výchovou a větší agresivitou ve společnosti obecně.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 02.05.13 13:37

@Mišanila My ted docasne zijeme ve strednim Spanelsku. Lide jsou tu obecne k sobe vice zdvorili, usmevavi, nejsou tak agresivni az zakerni. Musim rict, ze kazda navsteva Prahy me vzdy posadi trochu na zem a do nasi blizke reality. A fronta v obchode v nasi domovine, to je kapitola sama pro sobe. Tady vetsina lidi zpusobne a v klidu ceka az na nej prijde rada. Pokud se nekde v pruvodci doctete, ze si ve Spanelsku musite davat pozor na prechodech, aby Vas prvni auto nesmetlo, tak to psal nekdo bud hodne davno nebo nekdo, kdo nezna realitu v Cechach. Sice jsem ted hodne odbocila, ale neni se pak cemu divit, kdyz deti kopiruji chovani dospelych. Jsou holt nase zrcadlo.

 
Aknyt
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 02.05.13 20:21

Pěkný deníček, dodal mi optimismus, že třeba stačí tři/čtyři roky počkat a bude to lepší, aspoň na pohled v obchodě, na poště apod. ;)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 03.05.13 08:58

Viz. další příspěvek

Příspěvek upraven 03.05.13 v 09:01

 
brumdinka
Generální žvanilka 23307 příspěvků 03.05.13 09:00

@luluso @Mišanila

No holky já teda nevim…sama v zahraničí nežiju, žiju kousek od hranic s Německem – mám ho co by kamenem dohodil..tak to je pomalu jak kdybych tam byla :lol:, ale mám dost kamarádek co v zahraničí žijou i s dětmi a takhle bych to nepaušalizova­la…vždycky je to pouze a jenom o lidech a lidé jak hodní, super či zlí a agresivní jsou všude na světě a všude je chleba o dvou kůrkách, jak se říká…takže až takhle bych naši domovinu vážně nezatracovala :kytka: :andel:

Příspěvek upraven 03.05.13 v 09:01

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama