Někdy míň je víc

O životě

Nědy míň je víc... Tento deníček s tímhle názvem jsem se rozhodla napsat na základě toho, co jsem před týdnem viděla a musím na to stále myslet.

:)
10 komentářů

Minulý týden jsem vyrazili s mým nastávajícím manželem a dcerou na menší nákup. Chodím tak po krámě a pochopitelně jsem si neudělala žádný seznam, který by mi fakt dost pomohl. Když najednou kolem mě profrčí malé dítko, asi tak 4 roky, za ním další tak 3 roky, za nimi další 5 let, pak tatínek s miminkem ve vajíčku a dvouletým dítětem cca ve vozíku.

Musela jsem se zastavit, chvilku jsem je sledovala a musím říct, že tohle je nad moje chápání. Moje dcera, ač má všechno po bazárcích a nejdražší naše věc je cca za 800 kč a to zimní boty, byla oblečená dráž než všichni ty děti. Všichni byly špinavé, upatlané, rozvázané botky, rozevláté o dvě čísla větší bundy.

A rodiče? To samé, tatínek boty i s kalhotama od bahna až ke kolenům pomalu, rozvázaný boty, jazyk trčící bůh ví kam..Prostě pro mě hrůza a děs. Plíživým krokem se ke mě přiblížil Aleš(přítel) a povídá:,,Vidíš je? To je hrozný, ty rodiče si vůbec neuvědomují, že ty děti jsou chudáci. Víš jak na ně musejí být ostatní děti ošklivý?"

No a vlastně má pravdu, je moc hezký, když má někdo velikou rodinu. I vím, že v takovýchto rodinách vztahy fungují kolikrát líp než v rodinách, kde je třeba jen jedno dítě, ale prostě mně tohle mozek nepobírá. Proboha proč nepoužívají antikoncepci, vždyť bylo jasně vidět, že to po finanční stránce nezvládají.

Nehledě na to, že je vážně pravda, že některé děti umějí být zlé a takovýmhle lidem to nevadí? Nevadí jím, že jejich dítě bude terčem posměchu zlých dětí? Nevadí jim, že své děti nevezmou na pěknou dovolenou? Nevadí jím, že třeba nepůjdou jako rodina do kina, že jejich děti nebudou chodit do žádných kroužků, protože na to jednoduše nebudou mít? Mě by to teda srdce utrhlo, vidět své dítě, že po něčem touží a nemoct mu to dát.

Ani teď nemůžu své dceři dopřát to, co bych chtěla(tak zase nic se nemá přehánět),ale já si myslím, že se má dobře a když k ní přibude sourozenec, tak to taky zvládnem, ale tohle bych nechtěla ani za mák.

Je mi hrozně líto těch dětí, i když vypadaly, že to u nich funguje, ale stejně to prostě nechápu. Chlapeček se zeptal maminky, zda si může něco koupit a maminka řekla že ne, že není jedinej. Kluk sklopil oči k zemi a už to dál ani nezkoušel, to je to co já bych nechtěla a nedovolila. Svému dítěti rozhodně nekoupím každou blbost na kterou si ukáže, ale ráda své holčičce udělám radost a pokochám se rozzářenýma očima.

Takže můj názor zní:NĚKDY MÍN JE VÍC

Někdy je možná lepší mít jedno dítě a moc mu dát všechno, než mít 5 dětí a nemoct jim dát kromě lásky(která je určitě ta nejdůležitější) nic.

Nechápu, proč to někteří lidé ženou do takových extrému, fakt nevím a nechci vědět. Chápu, že se do mě určitě hodně z vás pustí, ale tohle je prostě můj pocit a názor a děkuji bohu a všem svatým, že takový názor mám. Jsem strašně ráda, když moje dítě přijde k vánočnímu stromku a září mu očička, že vím, že si mohu koupit o trochu víc než ponožky, které se jistě hodí..:)

Hodnotilo 63 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek
 
myšák1187  22.03.13 00:21

Ano, souhlasím s tebou že mít děti za takovýchto podmínek kdy jsou i špinavé nic moc, naopak třeba znám i pár který jen se o sebe otřel tak přes všechny antikoncepční prostředky bylo zaděláno a asi ne každý má žaludek na to jít na interupci. A co je nejhorší tak sterilizaci si musí platit a nejsou to zrovna malé peníze, to vím od známé které zakázali ze zdrav důvodů další dítě a po dovršení 35let se šla informovat jestli by to nešlo na pojišťovnu, tak prý ne, musí si to zaplatit sama. To jen ukázka také jiného úhlu pohledu, není to kritika tvého deníčku, fakticky s tím souhlasím

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 22.03.13 00:25

Naprosto souhlasím :palec:

 
Mistee
Kecalka 396 příspěvků 22.03.13 01:13

Jo jo, je to smutny…taky me to vzdycky rozlitostni, kvuli tem detem :(

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8863 příspěvků 22.03.13 02:32

Popravdě, já nesouhlasím. Na jednu stranu Tvoje emoce chápu a za sebe bych asi taky nechtěla, aby na tom moje dítě bylo takhle.

Na druhou stranu, pokud to dítě má být chudé, a nebo nebýt vůbec - co myslíš, že by si vybralo samo?

Jo, třeba některé z těch dětí ponesou špatně, když se do nich jiné opřou, že nemají vše nej nej. Ale možná to budou silné osobnosti, které budou vědět, že je lepší mít doma kupu kamarádů sourozenců, kteří mě podpoří, podrží, vždycky na ně bude spoleh, než být jedináček, který má vše nejmodernější, ale doma na něj čeká leda chůva.

Každý to má nějak.

A popravdě, mně je úplně jedno, co má dítě na sobě, když ho vidím v obchodě.

Já si všimnu jen toho, jestli je to dítě vychované a normálně nakupuje (nebo si hraje v mezích možností), a nebo zda je to spratek, který ječí, otravuje a podobně.

Takže za mě: Tvému deníčku palec dolů. Chápu, co jsi chtěla říct, ale vadí mi, že se děláš, jako že jsi lepší, protože svému dítěti dáš něco, „aby mu zářila očička“.

Příspěvek upraven 22.03.13 v 02:32

 
Habibi4
Kecalka 188 příspěvků 22.03.13 04:32

@karolina_a_be­tuska nemyslím si, že tím deníčkem chtěla ze sebe dělat něco více, já osobně bych v takové rodině žít nechtěla jako dítě a to, že je jich pět a jsou chudí, neznamená automaticky, že budou držet při sobě. Jezdím s jedním autobusákem, má šest dětí, viděla jsem je nakupovat v Kaufu a ty děti byly otrhaný, boty rozšmajdaný a mě se ptá vždycky, kdy budu mít dítě, ví, že se nám nedaří a pak mi řekl, že takovou ženskou jako já by si nikdy nevzal, co nemůže mít děti. Aspoň bych se snažila v rámci možností něco ušít na ně, nebo chodila do sekáčů, dají se tam vybrat pěkný věci, ale to bych nemohla jako matka dopustit, aby děti byli jako hastroši, přitom já taky kdysi chodila jako dítě v jedněch kalhotech celý rok, ale byli aspoň nové..

 
Marcip
Extra třída :D 13124 příspěvků 22.03.13 05:53

Sdílím stejný názor. Je to smutné, ale taky se s tím občas setkám :(

 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 22.03.13 06:24

Já teda nevím, ale určitě bych je nijak nesoudila. Nikdy nevíš proč to tak je a jestli třeba náhodou nejeli nakupovat z chaty, nebo nejsou věřící katolíci či jiné věci. A upřímně důležité je jestli jsou šťastní a spokojení. Znám rodinu, kde sice jsou jen dva kluci a chodí slušně oblíkaní, ale to co se děje jinak tomu bych nevěřila. Kluci neumí na kole, neumějí běhat, skákat a to mají barák se zahradou. Maminka je nechává spát ve 12 stupních, zakazuje jim styk s tátou, a když už k tátovi jdou, tak to vypadá jak kdyby jim maminka nedala najíst. Snědí u něj dospěláckou porci a za hodinu přijdou že mají hlad a i relativně přiznají že maminka jim najíst moc nedá. A sociálka s tím nic neudělá. Pošle oznámení že přijde na kontrolu a v tu chvíli jsou děti čistí, najezené a do školy chodí.
Takže za mě jsou daleko horší věci než děti v otrhaných hadrech.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 22.03.13 06:31

Tak to jak děti vypadali, nesouvisí s tím kolik jich bylo. To je o lidech. Znám rodiny s dětmi 4 i 5 a jsou čisté a voňavé. A že nejezdí na dovolené? Ne nejezdí. Jezdí třeba na výlety. A nějak mi nepřijde, že jsou ochuzený. Já mám děti 3 a světe div se. Jsme čitý, Nejstarší by na sebe věci ze sekáče nevzal. A faaakt chodí i na kroužky a vozím je autem :jazyk: a taky nemáme na rozhazování. Dokonce kadeřníka navštěvuji. A chodíme čistí. Je to o lidech ne o penězích. Však voda teče i chudým nemyslíš? deníček je spíše jednostranný a nelíbí se mi. :nevim:

 
opinka
Kelišová 5279 příspěvků 22.03.13 06:35

Absolutně nesouhlasím ;). Souhlasím jen s tím, že míň je někdy víc, takže míň dárků pod stromečkem a míň kroužků je pro ty početné sourozence VÍC. Já jsem ze čtyř dětí, žili jsme víc než skromně, ale cítím se mnohem bohatší než leckterý jedináček, kterému rodiče dopřáli dle jejich názoru to nejlepší. Mám totiž velkou milující rodinu, a to je úplně nejvíc. Milujeme se vzájemně, podpoříme se, vím, že až budou moji rodiče staří a bezmocní, tak se se sourozenci podělíme o péči o ně. Kdykoliv si vzájemně pomůžeme, podpoříme se, na všechny problémy je nás víc. Ona ta chudoba nás totiž dost semkla. Nikdy se mi nikdo nesmál, nikdy jsem netrpěla tím, že bych měla míň než ostatní spolužáci. Naopak mi všichni záviděli, že je u nás vždycky sranda, na ulici nás cizí lidi zastavovali a říkali nám, že z nás ta radost ze života přímo čiší. Nikdy jsem nelitovala, že jsem musela při vysoké škole pracovat, protože uživit 4 vysokoškoláky naši samozřejmě nemohli, to se fakt nedá. Ale byla to pro mě ta nejlepší škola života a já jsem ani na nanosekundu nezalitovala a vím, že nikdy nezalituju!

Možná naše rodina zezačátku taky vypadala podobně, jako ta, kterou jsi potkala a kterou jsi tak odsoudila. Ono totiž když je ženská několik let na mateřské s mnoha dětmi, tak se rodina dostane do finanční tísně a je to možná vidět. Ale až ta pěti-matka nastoupí do práce, tak byť budou žít skromně, oni ty děti uživí a vychovají z nich hodné lidi, kteří nebudou ostatní soudit podle vzhledu. Míň je opravdu víc.

 
opinka
Kelišová 5279 příspěvků 22.03.13 06:44

@karolina_a_be­tuska Souhlas :potlesk:. Jen teda já už neodsuzuju ani ječící a otravující spratky v obchodě, protože náš „spratek“ má zrovna fááákt blbé období a obchody nesnáší a dělá tam vždycky cirkus humberto :oops:. Přitom jinak je to celkem vychované dítě :mrgreen:

 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 22.03.13 06:45

Máme tři děti a ještě jedno plánujeme. Jsme kvůli tomu horší než ostatní, než Ti co mají jedno nebo dvě, což je česká „norma“ a všichni kdo mají víc tak vybočují?
Holčičky se snažíme vychovávat podle nejlepšího vědomí a svědomí, věci kupuji buď nové ve slevách nebo starší po bazárcích…v obchodě taky dyndají, že něco chtějí a někdy koupím a někdy taky říkám, že nemůže mít všechno.

To jen pohled z druhé strany od někoho, kdo má víc dětí než společenskou normu dvě a nejlépe páreček, že…

Příspěvek upraven 22.03.13 v 06:45

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 22.03.13 06:49

Respektuji Tvůj názor, ale nesouhlasím. Především záleží na tom, co dokáže rodič dítěti ve výchově dát, ať je jedno nebo je jich 10, jaké hodnoty, priority, návyky. Děti z větších rodin jsou tvárnější a dokáží se o sebe v dospělosti lépe postarat - ano díky vlivu „tlupy“ v dětství. Také je prokázané, že když se děti z chudších rodin dostanou ke vzdělání nebo se jim dá šance rozvíjet dobrý předpoklad v nějaké oblasti např. sportu, vědě atd., mnohem více a lépe akceptují požadavky a mají větší „motor“ k tomu něco dokázat (ano - hodně velký vliv rodiče versus jejich vzdělání, ale také viz výzkum 12ti letých Velká Británie versus Indie)No a také vlastní zkušenost. Na jediném vizuálním příkladu nelze stavět. Máš pravdu, láska, je to nejdůležitější co máme. Konstruktivní, milující, odpouštějící, tolerantní a zdravě podporující. Je škoda, že na naši populaci má stále větší vliv ekonomika, toky pěněz - které v podstatě nikdo nikdy neviděl a existují jen na papíře a další konzumní zla. :mavam:

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 22.03.13 06:50

Nesouhlasim.Jak muzes soudit podle toho ze je vidis jednou v zivote??? Nezlob se na me ale mohli jet z chaty z vyletu atd.Jak muzes soudit takhle nekoho koho vidis poprve? Nejspis ty lidi jsou vic bohati nez ty svym denickem. A to ze maminka rekla diteti ze neni jedinej mohla to byt vymluva a nemusela. Nedivim se ze deti jsou krute, kdyz ctu to co ctu deti jsou odrazem svych rodicu. ;). Nebudu te soudit podle jednoho denicku ale budu si mylset svoje…

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 22.03.13 07:06

Ahoj, nesouhlasím. Ale já mám český standart tedy dvě děti a k tomu pár. Ale nevím co bysis myslela o nás. Taky dceři nekoupím to co chce. Jsme kolikrát špinavý, od bláta. Máme za barákem polňačku a když jdu pro dceru do školky tak je to nejbližší cesta a pak hned jedeme nakoupit. Syn nesnáší nákupy, tak řve jak nechci říct co. Vše bere a to mu mužů říkat co chci. On to nesnáší.
Ono nemůžeš soudit podle vzhledu. Ty děti jsou někdy víc šťastné na výletech s rodinou, od bláta. Než u moře a sami a nemít si s kým hrát. Ono každá mince má dvě strany. A někdy míň je víc. Například raději do chatky a plno dětí než moře a nemít kamaráda. :-)

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 22.03.13 07:17

@kattkka souhlasím,taky občas jedeme s malým nakupovat když jedem z výletu z lesa, takže je většinou jako čuně a taky mu nekoupim všechno co chce. Já sama jsem ze tří dětí a jsem za to fakt šťastná. I když jsme nikdy nebyli extra bohatý, měla jsem krásný dětství. A k nám do třídy chodil kluk se sedmi dětí, rodiče byli silně věřící, peníze fakt neměli, chodili oblíkání opravdu skromně a nikdy jsme se mu za to nesmáli, ani nás to nenapadlo.Ale asi jiná doba nebo nevim :nevim:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 22.03.13 07:21

@opinka Já jsem z 5 holek :mrgreen:

 
opinka
Kelišová 5279 příspěvků 22.03.13 07:24

@Petra2829 :palec: A dobrý, ne? :mrgreen:

 
ohýnek  22.03.13 07:31

To tady zase bude v komentářích bitka :mrgreen: no než se to tady zase promaže, jako všechno všude :roll:
Jinak k tématu, souhlasím. I za cenu radikálního řešení a teď si mě sežerte.

 
alenka84
Neúnavná pisatelka 18855 příspěvků 22.03.13 07:33

Taky nesouhlasím. To, že nekoupí dítěti na co si ukáže, mi přijde úplně normální, i když má člověk jedno…myslím, že děti by si vybraly radši být na světě, než třeba čokoládu. Ono jsou rodiny, kterí nemají na to, uživit třeba i jen jedno dítě, ale stejně si ho pořídí…holt touha rozmnožovat se je základní živočišný pud pro všechny, včetně člověka…a podle jednoho setkání v obchodě bych vážně nesoudila, jak je na tom rodina finančně, já taky občas jdu nakupovat v hrozných hadrech, nenamalovaná a s nemytou hlavou o víkendu :oops: :oops: :oops: A to finančně netrpíma do práce si potrpím na pěkné oblečení ;)

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 22.03.13 07:36

A ty jim u toho svítíš?! Ty víš jestli třeba náhodou otec před rokem neztratil dobře placené místo, nebo nemuseli pomáhat někomu z rodiny kdo je vypekl nebo co já vím?? Co všechno se může stát?
Nesuď protože dostat se dolů je strašně jednoduchý…
ale vyhrabat se z toho někdy holt trvá!
Je mi smutno ale z takových deníčků

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 22.03.13 07:39

Nesouhlasím!

Mám kamarádku, která má 4 syny :-) Není to bohatá rodina, museli šetřit, nemají auto a co… o to jsou snad horší? Kluci jsou báječní, mají krásné vztahy, museli šetřit, to ano, na dovolené nebyli, ale užili si spoustu výletů, ona jízda vlakem je pro děti taky hodně zajímavá. Kluci nebyli nikým šikanování ani se jim neposmívali, že nemají to či ono. I přes neveselou finanční situaci zvládli zrekonstruovat byt tak, aby kluci měli své soukromí.

A i přesto, že nechodili značkově oblečení, nejezdili na drahé dovolené, nemají auto - jsou štastní, spokojení, děti zdravé a i z mála dárečků, které si kluci přáli, měli radost :-) Ve škole jim to šlo, nejstarší je už otcem a kamarádka si užívá vnučku :-)

Když vidím občas rozmazlené jedináčky ve věku nad 10 let, co vše si dovolují, jak se chovají k ostatním v okolí, ti kteří dostanou co chtějí, protože jim to rodiče dopřejí… :poblion:

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 22.03.13 07:50

Take celkem nesouhlasim.
Nemuzou jim doprat vic nez ty, ale zase o to vic si vseho vazi a i jsou z tech deti i lepsi lidi. Maji rodinu, sourozence, to bych rekla, ze je vic nez dot! Nemuzes vedet, jestli nejeli odnekud. Je to hodne sporne!!!

 
Gabika  22.03.13 07:52

No ja teda rozhodne nesúhlasím, z tvojho denníčku mi je smutno nie kvôli tej rodine s 5 deťmi, ale kvôli tomu, že si myslíš, že ty to robiš lepšie, keď jednému dieťaťu pripravíš stromček zasypaný balíčkami.

Inými slovami si vlastne denníčkom chcela povedať, že pani radšej mala ísť 3-4krát na potrat a potom by bola šťastnejšia, a jej rodina s ňou.

Prečo má toľko detí je jej vec. Možno zlyhala antikoncepcia, to ty nevieš… tak nepíš, „proč proboha nepoužívají antikoncepci.“ Možno toľko detí plánovali. Čo je teba do toho? Chceli od teba, aby si im zaplatila nákup?

A už úplne ma rozčuľuje hláška tvojho priateľa, že sú to chudáci. Prečo by mali byť? Práve láska, ktorú si ty sama popísala aku hrubo nedostačujúcu, je skutočne v rodine to najväčšie bohatstvo… A že nekupuje, čo si chlapček vyžiadal? Ja tiež nie. Keby som každý nákup nechala deti, nech si vyberú niečo naviac, no može nervy! 8o To by boli sladkosti, žuvačky… samé blbosti, to nekupujem! Maximálne horkú čokoládu! Sladké upečiem doma, ten chemický sajrajrt deťom dobroveľne kupovať nehodlám.

A mimochodom, stále viac a viac sa presvedčujem o tom, že práve z detí, ktoré doma dostanú čo najmenej (ale lásky nepočítane), sú tie, ktoré sa naučia si ísť za svojim v živote, a nečakať, kto im čo zase kúpi…

Příspěvek upraven 22.03.13 v 08:09

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 22.03.13 07:57

Hm a jak víš, že zrovna nebyli někde na chalupě nebo nějaké šílené akci, kde se zasvinili jako čuňata a pak tak jak byli vlítli do obchodu? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Což je třeba náš častý případ :oops:
Nejstarší taky v obchodě pořád něco chce, ale nejsem blázen, abych jí kupovala každou kravinu, kterou chce - jen kvůli dvoum vteřinám rozzářených očiček :roll: Ve finále se pak kravina válí někde v koutě, v případě jídla nakousané a vyhozené do popelnice.
A já těm velkým rodinám fandím :potlesk:

Příspěvek upraven 22.03.13 v 08:04

 
LN
Extra třída :D 14946 příspěvků 22.03.13 08:04

Nepročítám příspěvky, tak snad se nebudu opakovat.
Vím, jak to myslíš a dá se s tím souhlasit. Na druhou stranu - to, co má dítě na sobě z něj přece nedělá šťastné dítě! To, že má materiální věci neznamená, že má lásku.
A co se týče posmívání. Myslím, že chyba je spíše u posmívajících se dětí.

 
morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 22.03.13 08:06

Myslim si že se to nedá paušalizovat na všechny co mají více dětí. V některých rodinách zkutečně rodí děti bez rozmyslu, ale je spousta rodin v kterých je víc dětí a žijí uplně normálně. Nemohou si třeba ledasco dovolit, ale o to víc si všeho váží.

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 22.03.13 08:09

No a co když dvě děti měla žena z předchozího vztahu, dvě děti muž třeba vdovec a pořídili si spolu benjamínka? Možností je hodně, deníček takový snobský, pardon…Nic ti do toho není.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 22.03.13 08:09

@opinka neměnila bych.Ani za dovolené u moře, ani značkvé hadry..lásku a srandu a oporu mi nic nenahradí. :hug:

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 22.03.13 08:10

Nechapu, proc je dovolena u more znamka fungujici rodiny. Ja s nasima nikdy nikde nebyla, zato nas ale o prazdninach a vikendech nestrkali k babickam, aby na nas meli. Nechapu tyhle kecy o tom, jak materialno zajisti detem stesti. Nezajisti, to je jen omluvenka pro rodice, kteri jine „dukazy“ lasky nemaji.

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 22.03.13 08:10

A teď koukám na tu fotku - kolik vás na ty dárky je? 8o

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 22.03.13 08:11

Souhlasím. Raděj i svoje děti i jejich počet zabezpečím tak, aby se za mne, jako rodiče nemusely stydět, aby jim nemuselo být líto, že ony sedí doma na zadku a ostatní si jezdí kdoví kde, aby byly štastné podle dnešník (bohužel) měřítek.
Dělat děti umí každej. Jen z lásky živy nebudou.
:mavam:

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 22.03.13 08:14

To, že byli špinavý a od bláta není o penězích, ale o povaze a životním stylu. A co ty víš, třeba zrovna jeli z výletu z přírody a nebo jsou jen čuňata a neperou prádlo. Když bylo jejich dítě ve vajíčku: auto asi měli, zas takový socky to být nemohli.
Oblečení jde sehnat i zdarma. U nás ve vedlejší vesnici bydlí cikáni: Hrozný barák, rozbitá okna, nepracují, vyloženě sociálové, ale když jedou do města autobusem, jsou docela pěkně oblečení.

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 22.03.13 08:14

Autorko a jak víš že se nechránili? píšeš že nechápeš proč se nechrání a pořizují si další děti, ale nevíš, jestli byly přece všechny plánované a jestli třeba antikoncepce neselhala..
Paradoxně jsou takovéto děti v rodině spokojené, to že nemají značkové oblečení a dovolené a já nevím co všechno neznamená, že je rodiče nemaj rádi :nevim:
Osobně bych to takhle nechtěla, ale nikoho nesoudím..

 
cverunka
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 22.03.13 08:27

No chudoba je omluvitelná, špína ne. I chudý se může umýt. Ale s jednou větou teda vrchoně nesouhlasím :
Někdy je možná lepší mít jedno dítě a moc mu dát všechno, než mít 5 dětí a nemoct jim dát kromě lásky(která je určitě ta nejdůležitější) nic.

Tak se ptám: Co je to dát dítěti všechchno? Co to vůbec obnáší? 4 kroužky týdně? Drahá dovolená 2× do roka? Značkové hadry? Nebo jezdit v supr autě? Jestli jo, tak je ten náš svět v ještě větších sr…ch než jsem si myslela.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 22.03.13 08:33

Já jsem taky z pěti dětí. Původně ze 3,pak máma umřela, táta se znova uženil a vyženil nám ještě 2 ségry. Neříkám, že mě neštvalo, že často musím dětit (zvlášť, když nejstarší ségra je 10 let starší - to byly modýlky :lol: Ale ve finále to bylo dobrý. Sice jsme se k moři dostali až v mých 15 letech, ale nijak jsme netrpěli, chodili jsme na brigády, spoustu dárků jsme vyráběli a praly jsme si na sebe samy. Já mám děti 2, páreček, dřív jsem chtěla dětí víc, ale začali jsme docela pozdě a teď si říkám, že už mi ti dva ďáblíci stačí. Ale ani ne z materiálních důvodů (i když ty samozřejmě taky bereme v potaz), ale spíš ze zdravotních. Já myslím, že to nejde takhle paušalizovat. Někdy vidím děti, kterých je doma spousta, jsou čisté, spokojené, veselé, někdy jedináčka, ušmudlaného, maminka s cigaretkou a pivkem a dítko samo smutně sedí na hřišti a když zavolá, máma se na něj utrhne. Ni cnení černobílé. Je správné dát svým dětem maximum, ale každý o tom má jinou představu :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 22.03.13 08:34

Autorko, poradila bych ti hledět si víc svých baktérií a nestarat se o cizí lidi. Protože o nich nic nevíš a děláš rychlé soudy. Právě takoví odsuzovači jako jsi ty dělají zlou krev a jsou zdrojem toho posměchu, o kterém v tvém deníčku píšeš.

 
Griffin
Stálice 93 příspěvků 4 inzeráty 22.03.13 08:41

Původně jsem si myslela, že se název deníčku vztahuje k té hromadě dárků pod stromečkem :)

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8863 příspěvků 22.03.13 08:44

@Tiger-lily Moc pěkně jsi to řekla.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 22.03.13 08:50

@karolina_a_be­tuska :lol: Díky. A je to tak, autorka vůbec neví, jestli náhodou nevylezli z nějakého auta za 2 mega po návratu z hustě blátivého outdooru a bonbónky chlapeček nedostal, aby si nezkazil zoubky a v dalším regálu nekoupila top zubní pastu a kartáček :mrgreen:

 
Anonymní  22.03.13 08:51

Znám rodinu s dvanácti dětmi, jsou věřící a každé mělo při narození přes čtyři kila. V tuto chvíli je počet definitivní. Pravda, tohle není můj cíl, já bych si přála alespoň jedno. Užasné je ale vidět, jak funkční rodina jsou. Oblečení se dědí, starší pomáhají s mladšími. Živí je jejich velké hospodářství a na pomoc mají babičku. Asi je nečekají ve skříních stohy Adidas triček, ale u nich jde asi o něco jiného. Je to úplně něco jiného, než některé rodiny, kde se děti berou jako zdroj obživy. Nač makat…že!!! :cert:

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 4 inzeráty 22.03.13 08:52

No já nevím, někoho odsoudit jen na základě prvního dojmu?? Ať žije „halo efekt“. Potkala jsem takto vymoděného tatínka se syny mojí kamarádky, vím, že peníze mají, nemají problémy. Jen prostě kamarádka nebyla doma, táta vzal prcky ven a neřešil co mají na sobě a jak se mu venku zašpinili, prostě je to chlap. Kamarádka by se mohla hanbou propadnout :lol: tudíš, pokud neznáš, nedělej rychlé soudy :hug:

Příspěvek upraven 22.03.13 v 08:52

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 22.03.13 08:53

Jo a ještě bych k tomu napsala, že určitě je dobré si všímat okolí v tom smyslu, že člověk pomůže, když se děje něco nepatřičného (týrání dětí atd) nebo pomůže někomu ve skutečné nouzi. Je k tomu potřeba ale určitá dávka soudnosti. Tenhle deníček mi fakt zavání jenom pomlouváním ostatních. Každý ať si dělá tak, jak je mu to milé, a ostatní nechá žít jejich život.

 
jessikka
Echt Kelišová 9956 příspěvků 22.03.13 08:56

Ano, takové děti mohou být terčem posměchu, to je velmi smutné. A nejsmutnější na tom je to, že těmi posměváčky budou děti těchto „lepších“ rodičů.
Víš co já nikdy nedopustím? Aby se z mého dítěte stal takový posměváček. A pokud se bude někdo posmívat mým dětem, tak zajistím, aby doma měli někoho, za kým mohou přijít a podělit se s ním o to.
Je mi tě líto.

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 22.03.13 08:57

Chápu, co jsi tím chtěla říct, ale nemůžeme tak soudit, pokud tu rodinu neznáme. Máš pravdu v tom, že méně je někdy více a zastávám názor, že by si lidé měli pořizovat tolik dětí, kolik jsou schopní zvládnout, ať už finančně, nebo psychicky a fyzicky. Nemám ráda když si za každou cenu někdo pořídí kupu dětí, pak nezvládá a stepuje před úřady. Jenže nemůžeme tak soudit, z jednoho střetnutí v obchodě. Kdyby si kolikrát viděla mě v krámu, tak se asi zděsíš. Bydlíme na kraji města, kolem nás jen paneláky a rodinné domy a malá Billa a Albert, předěláváme barák a máme velkou zahradu a když najednou něco důležitý potřebuji koupit, tak se nebudu mýt a převlékat kvůli pár minutám. Nebo když jedeme z brambor, tak fakt nepojedu nejdřív domu a pak se vracet.. A víš paradox je v tom, že většinou ty z těch chudších a početnější rodin, se mají lépe, jsou vychovanější a víc si všeho váží..Nebývá to pravidlem, ale vidím to u sebe a kolem sebe. Takže chápu, co jsi tím myslela, ale nedávej na první dojem..To by pak musela odsoudit min. půl republiky..

 
Uživatel je onlineVeveří
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 22.03.13 08:58

Taky mi nedělá dobře, když žijí děti v chudobě, ale když mají milující rodiče, kteří se snaží jak můžou, aby děti měly alespoň to co potřebují, když už ne to co chtějí, tak to toleruju.
Na slovenské TV běží pořad „Modré z neba“ a byla tam reportáž z rovníkové Afriky o dětech z ulice. Představte si, že tam rodiče mají tolik dětí, že ty co jsou schopné se o sebe postarat samy, vystrčí na ulici a tyto děti už se o sebe musejí starat samy. Bloudí po městě, po slumu a hledají odpadky. Mají 4 roky! Mám čtyřleté dítě a při představě, jak by mu bylo, kdyby bylo na ulici samo, co by jedlo, kam by se schovalo, kdo by ho utěšil, jak strašně by bylo ztracené…tak ve srovnání s tímto, je těch pět dětí dětma boháčů a rodičů, co se chtějí a mohou postarat.

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 22.03.13 09:00

Nesouhlasím s tvým názorem. Já jsem ze 4 dětí a nemyslím si, že by jsem byla o něco ochuzená. Žili jsme sice skromně, ale myslím si, že jsem slušně vychovaná. Neposuzuj lidi podle prvního pohledu. Není to vše jak vypadá. Už to tu bylo řečeno, mohlo to být jinak než si myslíš. Myslíš, že když je víc dětí v rodině, že jsou to chudáci? Já tedy ne, naopak. Mají sourozence s kterými si mohou hrát, ne jako jedináčci. Ti sice mohou mít vše, ale nepoznají když se ho sourozenec zastane nebo nepozná to sourozenecké škádlení :-). Sice jsme nejezdili na dovolené, ale zase jsme se vyblbli jinak. Takže vícečlenné rodiny neodsuzuj. :mavam:

 
Hugi284
Povídálka 42 příspěvků 22.03.13 09:00

Jééé, já jsem si podle fotky myslela, že autorka bude psát o materialismu a přehnaném konzumu dnešní doby… No nic, k článku se nevyjadřuji, nesouhlasím, mám jinak nastavený žebříček hodnot.

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 22.03.13 09:01

Taky jsem měla podobný názor jako pisatelka deníčku. Proto můj, dnes 19ti letý syn vyrůstal jako jedináček až do jeho 18ti let, kdy jsme si s mým novým přítelem pořídili na stará kolena miminko.
Možná i proto, že jsem svému prvorozenému nechtěla pořídit sourozence, protože jsem chtěla, aby měl „všechno“ a nebyla jsem si jista, že bych to „všechno“ mohla dopřát i dalšímu dítěti, je z něj dneska rozmazlený spratek, který si ničeho neváží, právě proto, že měl vždycky „všechno“ a který se ve svých 19ti letech chová nezodpovědně a hřeší na to, že ho rodina vytáhne z každého průseru… beru to jako svoji chybu a své rodičovské selhání a proto jsme i přes náš pokročilý věk pořídili našemu zatím nejmladšímu sourozence…
takže za mě: Jedináčka NIKDY VÍCE.
A pro ty, co se budou snažit namítat, že ne každý jedináček je rozmazlený: možná na každý… i já jsem si myslela, že ten můj nebude… a jak to dopadlo :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

Příspěvek upraven 22.03.13 v 09:04

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41465 příspěvků 22.03.13 09:06

Taky bych nechtěla mít 5 dětí to už je pro mě nepřiměřené číslo, budeme rádi, když zvládneme naše 3 děti, aby měli možnost mít vše co potřebuje moderní člověk k životu, ale zas na druhou stranu, aby nebyli rozmazlení přefiňtění jedináčci, snažím se děcka oblékat hezky, aby nebyli terčem posměchu, aby byli hezky sladění, ale zas si nemyslím, že by museli mít značkové oblečení :think:.
Je to každého věc, ať si sám zváží kolik dětí zvládne a nebo nezvládne ;.

 
Uživatel je onlineVeveří
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 22.03.13 09:08

Misicka38 připadá mi zbrklé takhle lidi soudit na první pohled, byla jsi u nich doma? Třeba si odskočili do obchodu ze stavby? No, pokud byl tatík od bláta, tak asi něco dělal a děcka lítaly po stavbě. Když naši stavěli barák, taky jsem byla jak čuně, ale hrozně mě bavilo hrát si s pískem, jílem i s kalama :D

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama


Reklama