Nekonečné vyvolávání

Porod

Tak mě děvčata tady na eMiminu přesvědčila k napsání toho deníčku, třeba mi to prý pomůže trochu zapomenout a možná i časem plánovat dalšího potomka. Kdo jdete na vyvolávání, raději dál nečtěte, já měla holt smůlu.

V rychlosti o mém těhotenství: 1× ZT, Leidenská mutace, konizace a ještě pár drobností, takže ihned po zjištění těhotenství jsem absolvovala spoustu testů a hned rizikové (píchání injekcí, prášky na udržení a jen ležet), prvních 5 měsíců celodenní zvracení, 2× hospitalizace z důvodu úbytku váhy a celkového vyčerpání, po 6. měsíce zase špatné CS, takže udržování v nemocnici a pak doma, prostě 9 měsíců ležení, nudy, nemocnic vyšetření.

Když se v den TP nic nedělo, chodila jsem pak každý den na kontrolu a monitor, týden se nic nedělo, tak nástup do nemocnice, kvůli Leidenovi to nechtěli prodlužovat, že já se tenkrát nevzepřela, ale kdo to mohl tušit.

1. den: zavedení tablety začali bolesti, ale dalo se to zvládnout, monitor nic neukazoval, takže zpět na pokoj zítra znova (celý den bez jídla unavená, bolel mě celý spodek) skoro jsem nespala.

2. den: zavedení dvou tabletek do hodiny bolesti dvakrát horší než předtím, spodek už tak bolavý. Byla tam ale moc příjemná PA a prý do večera spolu porodíme, ať zavolám partnera a šly jsme na přípravu a klystýr. Celé dopoledne bolesti nejdříve po 4 minutách v poledne už po dvou, ale pořád jsem se neotvírala. Kolem páté se intervaly začali zas prodlužovat, až byli po 10 minutách. Podotýkám, že na monitoru rovná čára a podle této PA se to prý ale občas při vyvolávání stává, že je ta bolest jiná a kontrakce nejsou na přístrojích vidět, takže v šest večer chudák přítel odjel a já jsem šla hladová, zničená a smutná šla „spát“.

3. den: mi pan primář nařídil odpočinek, aby si prý tělo oddechlo, ale já ho prosila, ať to ukončí, bolesti jsem měla pořád a spodek už jsem ani necítila, podlamovaly se mi nohy, hrůza, sestřičky na oddělení ba i uklízečky za mnou chodily litovat mě a povídat si. Maminky se na mém pokoji pořád střídaly – přišly, odrodily a šly na jiné pokoje, to mi taky na psychiku moc nepomohlo.

4. den: tak dneska prý jen oxytocinový zátěžový test. Tentokrát dosti nepříjemná PA, jak mě napojila, spustily se mi zas šílené bolesti a ona mi řekla, že tohle porod vyvolat nemůže, a jestli nezvládám tuhle bolest, tak porod nezvládnu už tuplem. Normálně jsem držka, která si nenechá jen tak něco líbit, ale já už nemohla. Když jsem to řekla příteli, chtěl si to s ní jít vyřídit, ale já ho zadržela, možná jsem neměla.

Test dopadl dobře, mimčo prospívalo, není prý kam spěchat. Kolem páté hodiny už byly moje bolesti příšerné, tak jsem šla znovu za tou PA, že budu rodit, ona mě prohlédla, prý ať nevymýšlím a jdu na pokoj.

Bolesti se zhoršovaly, počkala jsem, až se vymění služba a v cca 9 šla „otravovat“ další PA. Ta byla snad ještě horší, prohlédla mě, zase mi skoro vynadala a dala mi Lexaurin na uklidnění. No to byla poslední kapka, dala jsem si sprchu, bolesti se zhoršily a Lexaurin začal zabírat, mezi kontrakcemi jsem usínala a omdlévala sama na pokoji, ale hrdost mi nedovolila, abych šla zas otravovat.

Těsně před půlnocí jsem to ale nevydržela, sbalila si věci a šla dolů na předporodní sál, prostě jsem to věděla. PA mi neochotně řekla, ať si tam lehnu, natočila mě, rovná čára, ale to, že se kroutím, jak žížala ji nezajímalo. Chci si zavolat přítele, prý můžu, ale nemá to cenu, dřív než příští den odpoledne prý neporodím, cha.

Zkrátím to, v 1:00 mi praskla voda, těsně na to přijel přítel, konečně jsem směla vstát z postele a jít do sprchy, PA mi to zakázala, abych prý někde neupadla, sama byla celou dobu někde v trapu. Chtěla jsem epidural, prý je brzo, prý to stejně dříve než v poledne nebude cha, che. Ve tři hodiny mě prohlédla, hmm, na epidurál je pozdě, budete to muset vydržet, no měla jsem chuť jí přetrhnout. Byla jsem s přítelem ve sprše, bolestí jsem jim zničila sprcháč a příteli málem zlomila ruku, do toho jsem stále mezi kontrakcemi omdlévala, přítel nevěděl, co dělat, užil si se mnou.

4:00, no pokračuje to dobře, ale ještě to chvíli bude trvat, tvrdila PA a zase se šla pryč. 4:30 řvu na přítele, že rodím ať tu k**** (ano už jsem byla opravdu sprostá) sežene. Ta laskavě přišla, tak ukažte, slečno, no měli jste vidět najednou ten fofr, rychle na sál, rychle obvolávat doktory, sestřičky, tři zatlačení a malej byl venku, PA si nestihla skoro ani nandat rukavice. 4:53 byl Beník na světě, tatínek ani nepřestřihl šňůru, ani ho málem nevyfotil, byl jaksi v transu :-D

Pak nám ho dali k sobě, hned se přisál, napil, usnul a my jsme jen leželi, koukali na něj a brečeli, bylo to jako ve snu.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 31.10.12 10:28

No teda, užila sis hodně, je mi to líto, jen docela nechápu, že když viděli, jak ti není dobře a jak jsi vyčerpaná, že jste se nedomluvili na císaři, sice nevím, jaký máš ohledně císaře názor, ale než se takhle trápit, tak bych asi já o to požádala! každopádně gratuluju k miminku a ať vám dělán jen radost a brzy zapomeneš na všechny věci ohledně porodu!

 
zrzana2  31.10.12 10:51

Zazila jsem neco podobneho i kdyz kratsiho, preji at je brzo lip. Me uz lip je.
:hug: :hug:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 31.10.12 11:04

Děkuji :hug: už je to právě půl roku, ale pořád mě to odrazuje od dalšího mimča…
jinak císaře jsem mohla jen v nejnutnějším případě kvůli té leidenské mutaci, taky jsem je už prosila, ale nechtěli :(

 
baaruunkaa
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 31.10.12 11:22

Ahoj, zažila jsem něco podobného i když to trvalo „jen“ tři dny. Doteď nechápu jak tuto práci mohou dělat zlé a protivné ženské :twisted:. Neboj zapomeneš na to a určitě si druhé mimčo pořídíš. My teď máme 15 měsíců holčičku a už čekáme druhý přírustek. Ať miminko krásně roste a dělá ti jen radost. :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 31.10.12 11:44

No to je šílený s tím personálem. Asi bych si stěžovala, tohle není normální.
Každopádně synovi všechno nejlepší do života :kytka:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 31.10.12 12:12

Chápu tě, já až po 2,5 roce jsem schopná připustit další těhotenství a hlavně porod (také vyvolávaný, taky na prd - viz můj deníček, sice „jen“ 3 dny, ale ne tak dlouho bolesti jako ty), ale brutus následná péče - připadala jsem si díky chování jedné ze sester jako socka, co se tam šla ulejt a lehnout si na pár dní do nemocnice, kde jí dají stravu a pobyt zadarmo - a to jsem si to kurňa platila :)

Příspěvek upraven 31.10.12 v 12:13

 
mikinka18
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 31.10.12 12:15

Ahoj, měla jsem to hodně podobné, porodila jsem tedy,,jen,, třetí den od zavedení tabletky, ale ty bolesti byly šílené…pořád se nic nedělo a když už jsem řvala že už to nevydržím, doktor zběžně koukl a prý honem bežte na sál, vždyť rodíte :zed:

 
pet01
Závislačka 4432 příspěvků 31.10.12 12:55

Koukám že sis fakt užila, hlavně že to dobře dopadlo a jste oba s Beníkem v pořádku a zdraví!!! :hug:

 
veverušák  31.10.12 13:42
Naprosto chápu

Především gratuluji k miminku. Jste šikulka a klobouk dolů. To co si některé setřičky dovolují je někdy hrůza, chtěla bych je vidět. Já sama první porod normální, rychlý, téměř bezbolestný. Druhý vyvolávany, rozjel se za dvacet hodin, pak to stálo zato. Myslela jsem, že umřu. Nakonec skončil akutní sekcí a potom masivním krvácením z dělohy. Vím, že zato lékař nemohl, naopak mě zachránil život. Jen mohu říci, že vyvolávané porody jsou dlaeko horší a bolestivější. Přeji Vám už jen a jen samé štěstí a další porod takový, jako jsem měla já ten první, tudíž bezproblémový.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 31.10.12 14:11

Zítra si jdu zařídit termín vyvolání, jsem 41+6 a už teď mám hrůzu. Strašně jsem nechtěla abych tam musela jít a 2 dny čekat než to přijde, ale mám hold smůlu a strašně se děsím toho co nás čeká. :( To jsem se děsila i bez tvého deníčku.
Hlavně že jste zdravý a je vám spolu krásně. :kytka:

 
P.
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 31.10.12 14:14

Ahoj, uplne chapu, mela jsem taky vyvolavany porod a musim rict, ze jsem si takovouhle bolest a vycerpani ani ve snu nedokazala predstavit..to, ze na to rychle zapomenu povazuju za vysmech, pripustit to lze snad jenom v pripade, ze onemocnim alzheimerem :-) druhyho prcka mame az po 3 letech a i tak me manzel musel trochu premlouvat :-) ale stoji to za to!!! :srdce:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 31.10.12 14:23

@mejdylko přeji ať se prcek třeba ještě umoudří, nebo jako to měly jiné maminky okolo mě, přišly, dostaly tabletku a za chvíli měly po všem :hug:

jinak mě mrzí, kolik maminek se musí setkat s tak hrozným přístupem, když už sama ta bolest je za trest :cert:.
přítel se chce pokusit o potomka až malému bude rok, no uvidíme jestli na to kývnu :think:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 31.10.12 14:30

@catherine100 já čtu na vyvolávané porody jen samý negativní věci. I kamarádky co jim vyvolávaly, jsou ještě dnes v děsu. Tak uvidim, třeba to „ujde“. Aspoň jsem psychicky nachystaná na cokoli a nemám v hlavě jen malované obrázky jak to bude krásné a pak být překvapená, že to je jinak. No budu to muset přežít a pak se budu soustředit jen na našeho broučka. :)

 
zavjej
Kecalka 314 příspěvků 31.10.12 14:37

Píšu, abych uklidnila ty, co se děsí vyvolávaného porodu. Rodila jsem dvakrát, pokaždé mi porod vyvolávali. Ten první za moc nestál, celý den to pobolívalo, ale nic moc strašného, porodila jsem až druhý den vyvolávání. Druhý porod proběhl tak, že jsem dostala tabletku a za hodinu a půl byl malý venku. Jen jsem chtěla uklidnit ty, co se děsí vyvolávaného porodu, já bych šla na vyvolávání znovu. Prostě je fajn vědět, že určitě neporodím v autě.

 
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 31.10.12 15:35

Tak já se přidám, měla jsem vyvolávaný porod týden před termínem z důvodu vysokého tlaku a váhy dítěte, je teda fakt, že na poslední kontrole mi doktorka řekla, že jsem krásně nachystaná, že to půjde v pohodě vyvolat. A taky že jo, první tableta nic, za dvě hodiny druhá, začaly mírné bolesti, za hoďku prdla voda a za další půlhodinu se malý narodil. Bolesti cca 30 minut, sice silné, ale dalo se to zvládnout. Takže každý porod je jiný, i vyvolávaný.

 
Ka-tcha  31.10.12 16:04

Gratuluji k narození Beníka! Je to nádherné miminko a moc vám to spolu sluší. Porod sis teda „užila“, ženská, to je opravdu otřesný, jak někoho nechají tak dlouho trpět a ještě se rozčilujou! 8o :cert: :pocitac: Zrovínka ve chvíli, kdy ženská sakra potřebuje podporu! :pocitac: :pocitac: :pocitac: Škoda, že v tu chvíli nemůže mít člověk energii, aby si sjednal pořádek! :nevim:

 
Maarlen
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 31.10.12 19:11

Holky, tak já mám s vyvolávanýma porody zase jen dobré zkušenosti
při prvním synovi mi ve středu večer praskla voda (byla jsem 38+0), jelo se do porodnice, bolesti žádné, ve čtvrtek mi píchli vyvolávačku a vůbec nic se nedělo, v pátek mi zavedli první tabletku, asi za dvě hodinky druhou, pak na sál bolesti a malý byl před 15hodinou venku
při druhém porodu jsem si plánovala jak porodím také takto dříve, ale když jsem byla 40+5, tak jsem se domluvila na vyvolání(nechávají přenášet max. t10dní - u nás), tak jsem (41+0)nastoupila v 7:30do porodnice, zavedli mi první tableku, v 11 hodin druhou (musí se vždy hodinu ležet a dělají monitory, což je nejhorší), ve 12:30 mě už vzali na porodní sál, měla jsem bolesti ale ještě se to dalo vydržet, ve 12:45 klistýr a šla jsem do sprchy, PA mi řekla, že budu mít teď hodinu první dobu porodní, ale já už měla ve sprše děsné bolesti, tak jsem zazvonila, odvedla mě na křeslo, koukla se, řekla jste na pět, ještě to nebude, mnou ale projela vlna tlaku - tělo samo zapracovalo a říkla jsem, že už rodím, to byl taky fofr, málem ani nestihli zavolat doktorku a malej byl venku v 13:40, na dvě zatlačení, takže porod kratší oproti prvnímu asi o hodinku, bolesti ale asi větší… :lol: :lol: :lol: každé tělo reaguje jinak, není pravidlem, že vyvolávané porody jsou horší. Při obou porodech tělo opravdu zapracovalo samo a „vypudilo“ mimčo silným tlakem

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 31.10.12 20:17

Tenhle pribeh znam a to hodne podobnej. Jen s horsim koncem. Musela jsem na cisare. Druhou dceru uz jsem odmitla rodit normalne, takze druhy cisar. Dnes se snazime o treti a nejde to zrejme kvuli srustum. Gratuluji ke krasnemu konci a neboj se mit druhe detatko, nektere z nas ti mohou jen a jen zavidet. Ty mas dar deti mit a rodit. Jen se zkus priste vyhnout vyvolani a uvidis, bude to 100:1 pa a hodne stesti s malym :hug: :hug:

 
eevcca  31.10.12 20:29

Ahoj, nezlob se na mě, ale já měla porod snad milionkrát horší, to vše co si napsala sem měla taky, ale samotnej porod tak rchlej teda ne, napřed sem jen samotnou hlavičku tlačila asi hodinu, u toho mi doktorka skakala na břiše, druha měla ruce snad až v mím krku, malej se tam nějak zasekl. Bolestí sem se modlila ať umřu, nakonec sem jen omdlela. Poslední vím, že sem se najednou nemohla nadechnou, pak už jen vím jak mě doktorky mlátily, že už je skoro venku abych se probrala no a pak sem nějak ze všech sil zatlačila a byl malej na světě… Takže samotnej porod nám trval 4 hodny. Pochybení sem našla u všech doktorů co se u mě střídaly (Nemocnice Bohunice - Brno)…Malýmu sourozence klidně dám, ale Honzíček je moje láska a zatím tu lásku budu dávat jen jemu a tatínkovy, na další návaly citu k někomu dallšímu asi ještě nemám…

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 31.10.12 20:36

@eevcca já se na tebe nezlobím :P a nepíšu, že jsem měla nejhorší porod všech dob :lol: ale vypsala jsem se jak jsem to měla já :palec:

a taky netvrdín, že vyvolávání musí být tak hrozné, sama jsem psala, že jiné co jim vyvolávali, to měly za chvílu z krku, jenom kolik se jich vystřídalo u mě na „čekatelském“ po­koji

a děkuji všem, Beník teda není zrovna nejhodnější miminko, ale je můj a moc ho miluju :srdce:

 
eevcca  31.10.12 20:45

Tak to je jasný, já jsem tím chtěla jen říct, že vždycky to může být ještě horší, tak se neboj o druhý pokud nemáš zavislost na malym jako ja :-) druhý je prý lepší (ikdyž zase jak u koho) hodně štěstí a malej ať nezlobí.

 
Weencaa
Kecalka 330 příspěvků 31.10.12 22:05

Po přečtení jsem se tak trochu zasnila… Osm měsíců zpět jsem byla v porodnici s naprosto stejným scénářem. Jenom s tím rozdílem, že mi jsme skončili císařem. Kdepak jsi rodila? :hug: :andel:

 
campionka
Stálice 59 příspěvků 31.10.12 22:24

Gratuluji k mimi, je děs jak se k tobě chovali a že tě nechali tak dlouho trápit. Přeju ať brzy zapomeneš na to špatné a užívej si prcka. @mejdylko Neboj se předčasně, taky jsem byla na vyvolávání, zavedli jednu tabletu večer, ráno jsem byla na 2cm otevřená a šlo se na přípravu, celý den do mě cpaly čípky na otvírání a neustále jsem byla na kapačce díky, které jsem měla bolesti jak prase to lhát nebudu, vyvolávaný porod bolí víc, ale dá se to přežít. Rodila jsem do večera a pak musela na čištění a přešívali mi již zašívané rány, druhý den ráno UTZ těch rán vnitřně a to jsem myslela, že mudr nacpu UTZ do pr,,,do toho živého fakt vzrůšo.. :) A můžu říct, že i tak jsem si uměla představit, že budu jednou znovu rodit, to malé stvoření za to stojí i když to trvá věčnost. Držím palce ať to máš rychle.

 
sad 1  01.11.12 06:28

Gratuluji k miminku :potlesk: :potlesk: :potlesk:
JInak klobouk dolů, jsi fakt dobrá, bolesti si dokážu představit, měla jsem taky šílené a neotvírala jsme se :zed: :zed: :zed: Ale porod trval „jen 15 hodin“. Mně naštěstí epidurál dali, ale i tak těch zbylých dost hodin byla hrůza. Já už tedy nikdy rodit takhle nechci a nebudu, jedině císařem.

To by mě zajímalo, co to bylo za skvělou porodnici, napiš to sem, jako varování pro ostatní.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 01.11.12 07:26

To je mi líto že si zrovna natrefila na takové protivné PA, kterým bylo jedno jak ti je, aspon že přítel byl s tebou. Gratuluji k malému :hug:

 
jamikl
Kelišová 6050 příspěvků 01.11.12 07:32

No užila jsis @catherine100, nezávidím. Takový přístup, to je děs :cert: :cert: :cert: Hlavně, že jste oba zdraví a Beník, tě brzo určitě nechá i vyspat.

 
Misigen
Povídálka 38 příspěvků 01.11.12 07:51

Plně tě chápu. mě vyvylovaly porod 3 dny jak kdybych se v tom viděla.. jenomže já nakonec končila CS. ty pocity i tu bolest sem si taky zažila a i ty protivný PA tam byly taky :D… ael ted mi tu leží 4 měsíční chlapeček a jsem šťastná.. je to to nejhezčí co jsem mohla za to dostat…uvidíš že bude líp i ty vzpomínky časem vyblednou… a příště to udělej jak já. další mimi jiná porodnice, snad to bud elepší :D a gratuluji k chlapečkovi :potlesk:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 01.11.12 08:22

@Weencaa v Novém Městě na Moravě :roll:

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 01.11.12 09:26

To snad není ani pravda co jsi si zažila..potom aby člověk vzpomínal hezky na ten den haha, ale hlavně že jste zdraví oba dvaa spokojení..mě teda 3× vyvolavaly a na po 3 jsme měla fakt strach, ale paradní porod jsem měla a nechapu taky to přesvědčování všech okolo, že mamina ještě nerodí já jsem u druheho zařvala rodím a PA se jen podívala a kamsi odchazela a kdyby se nevratila pro něco a neviděla hlavičku, tak nevím kde by malý dopadl :cert: a rukavice si ani nestihla nasadit :zed: :zed: tobě a Beníkovi přeji zdravíčko a pořídit sourozence se neboj všecko muže a bude jinak a druhej porod bude krasnej a rychlej a pohodovej uvidíš :hug: :hug: :hug:

 
kristy84
Závislačka 3118 příspěvků 01.11.12 09:27

Já měla porod taky vyvolávaný a i když ani zdaleka nebyl tak dlouhý, jako ten Tvůj, byl to totální masakr, fakt jsem bolestí lezla po zdi :zed:
Je tomu už skoro devět měsíců a o druhém miminku zatím vůbec nepřemýšlím a nevím, jestli někdy budu. Naše malá je úžasná a pro ní bych to určitě podstoupila znovu, ale prožít to ještě jednou? Zatím si to neumim představit a určitě nezapomenu :think:

 
xpisk03  01.11.12 11:56

Můžu se zeptat, ve které porodnici jsi rodila? já si porod užila, když jsem odcházela z porordnice, tak jsem se loučila se slovy, že bych šla klidně rodit znovu, za tohle tě moc lituju! máš můj obdiv :)!!

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 01.11.12 18:03

Podobný porod jako u mně. Gratuluji zvládla jsi to :hug:

 
Weencaa
Kecalka 330 příspěvků 01.11.12 20:48

Já se lekla, že tady u nás na Děčínsku. :cert:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 01.11.12 22:28

Kačko krásný deníček, vzhledem k tomu že jsem to tehdy s tebou prožívala skoro on-line, tak už to vím. Ale i tak tě musím obdivovat. Já měla vždy štěstí tohle jsem nikdy nezažila a doufám, že nikdy nezažiji. A i když chápu tvoji nedůvěru, tak ti přeji aby tě to brzy přešlo a abyste Beníkovi pořídili sourozence. Je to úžasný kluk. :kytka: :hug:

 
Moni123
Závislačka 3615 příspěvků 11.12.12 12:23

Tak to je děs co píšeš!! Personál je hrozný!!!
já měla porod dlouhý neotvírala jsem se, prej kvůli zjizvenému čípku. Dávala mi injekce, kapačky, a nakonec epidurál. a já ještě zkoušela jestli by to šlo bez něj. ale nakonec jsem byla ráda. malého museli vytáhnout vexem byl zašprajcovaný.
ale přes to všechno jsem měla nádherný pocit, že jsem to zvládla, jak jsem skvělá. Personál byl super, chválili, říkali mi jak jsem šikovná a trpělivá. A to dělá opravdu hodně.
Přeju ať se vám s Beníkem dobře daří!!

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 11.12.12 13:37

Ahojky, nečetla jsem všechny reakce, ale napíšu svoji zkušenost. Můj první porod byl vyvolávaný, byl celkem rychlý, trval asi 8,5h. Možná to tak bylo díky homeopatikům, protože mi dr. před 19.hod řekla, že mi napsala prášky na spaní a že mě nechce vidět na chodbě. Malá se narodila v 21.33.Ale dodnes mám výčitky, že jsem ji začla mít ráda až po pár měsících. Přičítám to tomu, že jsem měla po porodu závratě a malou mi přivezli až po 12ti hodinách, se stříkačkou od UM. Druhý porod byl přirozený, malý se narodil den po termínu, porod trval 7,5h, bolesti byly stejně příšerné, ale já pak byla naprosto v pohodě a teprve teď prožívám tu pravou mateřskou lásku k teď už batoleti. Přeju ti, ať máš druhý porod aspoň tak dobrý jako byl ten můj.:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama