Některé cesty jsou trnité, jiné více

Prázdná náruč

Mám úžasného muže, podporu přátel a rodiny, přesto mám momentální potřebu se vyřvat. Tak řvu. Neodsuzujte mě, že nemám trpělivost.

Nemám si nač stěžovat, manžel, přátelé, koníčky, práce, všechno OK, přesto mi stále něco chybí. Co by to asi tak mohlo být, když píši sem? Ano, mohl by to být ten malý uzlíček v náručí.

Není nám už dvacet, takže myšlenka na miminko přišla brzy po začátku společného žití. Nedařilo se měsíc, další, další a další, a tak pořád dál. Připadali jsme si jako šicí stroj. Chvílemi mě napadalo, jestli nám to za to stojí. Z počátečního krásného „chceme“, bylo náhle „musíme“. Každý měsíc neúspěšného čekání posouval domácí pohodu směrem k nepohodě. Z krásného snu a celkem snadného cíle (pro některé) se stala studánka na konci pouště.

Došlo nám, že není něco v pořádku. Po návštěvě u mé gynekoložky a výsledcích některých testů, jsme začali navštěvovat CAR. Verdikt byl jasný, přirozeně to nepůjde. Bum, prásk, rána!

Po prvních konzultacích a UTZ jsme se odhodlali zkusit nejdříve jen IUI. V den, kdy jsme byli objednaní, přišla další rána. Přestože na začátku našeho běhu přes pomyslnou poušť jsme všichni včetně doktora věřili, že IUI vše vyřeší. Nemohla se konat.

Slzy, zklamání. Hlavu vzhůru a běžíme dál!

Žádost na pojišťovnu. Dovolená. IVF, každodenní volání do laboratoře, kolik embryek se nám vyvíjí, první ET. Čekání na dvě čárky na testu bylo nekonečné. Stále nic, navíc dva dny po termínu MS slabé krvácení, druhý den už téměř MS jak slonice. Hlavu vzhůru, jdeme dál!

Měsíc čekání, aby si tělo odpočinulo od hormonů. Přestože máme přirozenou cestou téměř nulové šance, zkusili jsme to. MS se opozdila téměř o týden. Byli jsme mimo ČR, takže testování neprobíhalo. Po pěti dnech od termínu MS zase zklamání, pravda menší, protože touto cestou by to byl zázrak, ale i ty se v této oblasti dějí.

Konečně měsíc vhodný k dalšímu ET, rozmrazujeme tedy prvního sněhuláka. Rozmrazení v pohodě, jdeme na KET. Tentokrát jsme si pojistili i můj klid, zůstala jsem do krevních testů po dohodě s lékařem doma. MS nikde. Naděje. Test z moči negativní. Naděje uplavala. MS nikde, naděje žije. Krevní testy. Konec naděje. Nic. Nula. (Tak jsem si v tu chvíli připadala i já sama.) Selhala jsem? V čem je problém? Podle všech testů, rozborů, vyšetření a já nevím, čeho všeho jsem přeci naprosto v pořádku. Jasně bude to ta zatracená hlava! Vyčistit, vyklidit. Hlavu vzhůru, jdeme dál!

Opět tělo odpočívá od hormonů. Další KET doporučen až po HSK. Takže zase měsíc až dva odklad. HSK bez problémů, uvnitř vše v pořádku.

Vánoce na draka. Těšili jsme se na uzlíček pod stromeček. Nebylo ani bříško.

Nový rok začínáme s velkými nadějemi, že tento rok už bude konečně ten náš, ten šťastnější. Nejšťastnější, jaký si mladí lidé mohou přát.

Rozmrazujeme dalšího sněhuláčka a jdeme na věc. KET. Rozvážnější přístup k práci. Neschopenka už nepřipadala do úvahy. Minulá mi málem sebrala poslední zbytky nervových buněk. Asi týden po KETu nevolnosti nejen po ránu, bolesti v prsou. Naděje obrovská. Test z moči negativní. Naděje pomalu umírá. Krevní testy, zvýšené HCG, ale ne dostatečně. Ale jsme dál než doposud. Příští týden znovu. Nervíky, co si budeme povídat. Která z nás by byla naprosto klidná, že. Další krevní test, vysoké hodnoty HCG. Potrvzeno! Každé čekající snažilce přeji ten pocit!

Za dva týdny na první UTZ. Stále nevolnosti, prsa skoro v ohni, pálení žáhy (do teď jsem nevěděla, co to je). Co víc si přát. Nádhera. První UTZ, kde uvidíme náš budoucí uzlíček. Není vidět srdíčko, ale jsme přesně na hraně. Takže za týden další UTZ.

Toto v pondělí. Od posledního UTZ nenastal žádný posun ve vývoji. Konec. Rána, bum, prásk! Rychlé rozhodnutí, rychlý sled událostí. Jedla jste ráno? Odpoledne na sál. Revize!

Beznaděj. Bezmoc. Prázdno.

Jsem si plně vědoma, že může být i hůř. Vím, že jsme teprve na začátku. Pořád si říkám, že na tom nejsme špatně, jsou lidé, kteří čekají mnohem déle. Ale neustále mě napadají otázky typu: Kolikrát ještě tohle bude? Pokaždé to tak bolí? Nebo časem otupím?

Hlavu vzhůru, jdeme dál!

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5462 příspěvků 05.03.13 09:04

Moc mne to mrzi… preji moc moc sily a hlavne toho stesti at uz to konecne klapne a uspesne dodjdete az do finale ;-)

 
Kači01
Kelišová 6707 příspěvků 05.03.13 09:12

:hug: :hug: :hug: Vím, co prožíváš a všechny Tvé pocity jsou úplně normální, když toužíš po miminku. Kdo nezažil, nepochopí. Je to těžké, ale vydržte, dočkáte se! Dokud je síla bojovat, je i naděje :srdce: Taky jsem nevěřila, že miminko někdy budu mít a už mu jsou čtyři měsíce :D Stojí za všechno trápení a bolesti, je to to nejkrásnější, co můžeš mít :srdce: IVF sice není stoprocentní, ale v naprosté většině případů vyjde ;) Držím vám :palec: :palec:

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 05.03.13 09:17

Je mi moc líto že to dvakrát nevyšlo, ale zamlklým těhotenstvím, nebo spontánním potratem skončí bohužel mnoho těhotenství, ale to nejspíš sama víš moc dobře :( :( Podle mě jste na dobré cestě, příště se to povede a budu se těšit na další deníček ve kterém budeš psát o těhotenství, porodu a o svém malém raráškovi :kytka: :hug:

 
yse  05.03.13 09:34

Moc ti držím pěsti, aby ses taky dočkala vytouženého uzlíčku :hug:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 05.03.13 09:37

Drž se! :hug:
Mě první neúspěch (ZT) bolel, byl to šok. Podruhý jsem to nemohla pochopit, jak je to možný, že se to zase stalo. Dostala jsem se z toho rychleji, bolelo to ale úplně stejně. Takže utrpení k životu patří, projdeme si tím, ale vim, že na konci budou miminka!
Mě hrozně pomáhá číst příspěvky od holek, co řešily problémy jako já…a pod naprostou většinou těch příspěvků je nakonec metřík s miminkem. :hug:

 
sweet78
Echt Kelišová 8315 příspěvků 22 inzerátů 05.03.13 09:43

Přeji Ti aby platilo že DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO… :hug:
určitě se dočkáte toho svého uzlíčku :kytka:
věřím totiž že rok 2013 je opravdu dobrý rok :! loni se holkám z naší diskuze moc nedařilo ale letos se tam s těhulkama roztrhl pytel :dance: :srdce: :dance: takže VĚŘ že to přijde :hug: :hug: :hug:

 
amille
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 05.03.13 09:54

Držím moc palce, ať se svého štěstíčka dočkáte a posílám hodně síly! :hug:

 
phoma
Echt Kelišová 7902 příspěvků 05.03.13 10:11

Ja řvu stebou… :,( prošla jsem si taky ZT pred 5 dny je to 2 roky co se snažíme a nějak ztracím naději. držím všechny palečky aby to konečně vyšlo. kdy jdete na dalsi pokus?

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 05.03.13 10:32

Přeju hodně štěstí a ať dorazí brzo:) E.

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 05.03.13 10:50

Držím palečky :hug: ono se to podaří

 
jelilenka
Extra třída :D 11155 příspěvků 2 inzeráty 05.03.13 11:19

Vím co prožíváš a tu bolest znám moc dobře, postupem času ji ale člověk dokáže zvládat tak nějak líp, tobě přeju, aby si už zažila jen štěstí a radost ze zakulacujícího se bříška :srdce: :srdce: :srdce:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 05.03.13 11:39

Moc moc držím palečky, my se snažili jenom dva roky a nakonec nám IUI vyšlo, chápu i tvojí bolest kvůli ZT, já prožila ZT v 11tt :-( hroznej pocit vidět miminko bez srdíčka, když před pár dny mu krásně bilo a doma několik fotek z ultrazvuku.
Držím všechno co mám, aby to příště vyšlo :-) :hug:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 05.03.13 12:20

Toto bolí moc. Kdo nezažil, nepochopí. Bojuj a určitě přijde chvíle, kdy ti bude doma brečet mimčo.

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 05.03.13 12:39

Držím palce, aby se další KET už povedl, už jste si vytrpěli hodně! jedinou radu mám, nevím, jestli tehdy zabrala, ale denně jsem si opakovala ráno a večer, že jsem připravená být těhotná, že mé tělo je připraveno, že jsem připravena být mámou… možná to nebylo tím, že to vyšlo, ale třeba to pomůže… :hug:

 
Caty  05.03.13 12:52

Zakladatelko, brala bych jako pozitivum, že se ti podařilo otěhotnět. Bohužel, příroda k tomu zvolila špatné vajíčko a spermii a příště tomu tak jistě nebude. Hlavně, že víš, že můžeš otěhotnět i když před KET nebo ET. Držím moc palečky at se zadaří.

 
Nina Filipi
Kelišová 7263 příspěvků 5 inzerátů 05.03.13 12:59

…čekala jsem 9 let ;) a příští měsíc rodím!!!

 
morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 05.03.13 13:12

Je mi to moc líto, že vám to zatím nevychází. Přeji vám a modlím se za vás aby jste brzy byly tři a nebo i víc.

 
cher  05.03.13 13:18

@Nina Filipi To je nádhera :srdce:

 
cher  05.03.13 13:18

Držím moc palce, ať to vyjde :srdce:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 05.03.13 13:33

Pokazde, kdyz ctu takovyto denicek, si uvedomim, jaky obrovsky dar to je, mit deti! :srdce: Pokazde si take reknu, jak pred vami smekam, jakk jste silne a statecne zeny bojovnice a je az neuveritelne, jak hluboko je schopen clovek sahnout, aby se mu dostalo toho maleho uzliku obrovskeho stesti.
STrasne vam drzim palecky, abyste si ten krasny pocit, kdy devet mesicu nosite pod srdcem to nejcennejsi, brzo zazila a i vy se tesila z miminka! :kytka:
Verim, ze se dockate a uprimne od srdicka vam to preju! :hug:

 
JaninaJanu
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 05.03.13 14:02

Preji hodne sil, ale ke kazdemu se ten uzlicek snad dostane, take cekame po revizi naa dalsi pokus :kytka: :kytka: :kytka:

 
maacek
Extra třída :D 12247 příspěvků 05.03.13 15:20

Musíme věřit, u nás jsou to už 4 - slovy čtyři roky!!! a pořád nic :,( nic než doufat a věřit nám holt nezbývá!!!

 
pikolik77
Nováček 8 příspěvků 05.03.13 15:37

Stejné jak u nás. Ale hlavu vzhůru a být v klidu. Nám vyšel až poslední pokus. Držím moc palce.

 
pikolik77
Nováček 8 příspěvků 05.03.13 15:37

Stejné jak u nás. Ale hlavu vzhůru a být v klidu. Nám vyšel až poslední pokus. Držím moc palce.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32301 příspěvků 05.03.13 16:11

Bude to
v diskusi byvalych neplodnic (IVF kolem 2008) tedka momentalne resime povetsinoun to, jestli treti dite jo, nebo ne. zadna z nas tomu neverila. ale neboj, bude to.

 
MBrno
Kecalka 340 příspěvků 05.03.13 16:30

Dekuji MOC vsem za podporu, slova utechy a tak. Nez jsem to napsala a nez to vyslo, uplynul od revize tyden a uz jsme o pidikrok dal. Samozrejme, ze to boli a asi to v nas bude dlouho, ale snazime se oba myslet na to krasne, co nas ceka, na to, jak jednou budeme z tech nasich rostaku sedivet, az se nas po tisici zeptaji a proc ;-)

Vsem, kteri maji podobne starosti preji brzke vyreseni vsech techto problemu.

A jeste jednou moc dekuji :kytka:

 
Montanka
Povídálka 45 příspěvků 41 inzerátů 05.03.13 19:34

Držím palce, sice jsem mezi těmi šťastnějšími, u kterých se to povedlo hned, ale v mém okolí mám kamarádky, kterým to nejde už hodně dlouho:(, ale tak snad každý se dočká, i kdyby mělo dojít i k adopci..

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 05.03.13 20:28

To je mi moc lito, nekdy si rikam, proc ta priroda nektere zeny tak trapi… Tohle mi proste neni jasne, ze i kdyz jsi v poradku, proc se nedari. Tak hlavne posilam uplne moc stesticka, sily a trpelivosti, at uz to konecne brzo vyjde! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 05.03.13 21:56

Moc mě to mrzí, tak snad to brzy vyjde a najdeš // a vše dopadne a další vánoce už uzlíček bude s váma :-))) :hug: :hug: :hug:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 05.03.13 21:57

@Nina Filipi to je mazec, moc gratuluju :-)))

 
MBrno
Kecalka 340 příspěvků 06.03.13 16:28

@evcav Diky, letos uz to bohuzel pod stromecek nestihneme. Musime tri mesice cekat po revizi. Ale verim, ze aspon ucitim kopani v brisku :)

 
wobludka
Extra třída :D 11490 příspěvků 07.03.13 20:19

No nevím jestli to časem otupí, spíš to jsou takové vzlety a pády, s přibývajícími měsíci a roky člověk projde několika stádii - jednou má potřebu to aktivně řešit, jindy si zase říká, že je mu vlastně docela dobře a nechce o dětech ani slyšet… Přijde nějaká naděje a pak bum prásk, člověka to položí, ale za čas mu dojde, že se vlastně nic nezměnilo, že je vlastně pořád tam, co byl… popravdě mně asi vždycky pomáhalo se moc nelitovat, přiznat si, že na to, co si člověk nalajnuje, není žádný nárok. Jít tomu naproti, ale nezjistit za x let, že jsem svý nejlepší roky strávila v čekárně gynekologie a v permanentním psychu.

 
poučená
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 07.03.13 23:10

Zkus své snažení posilnit bioenergií. Možná je to o tom, že jsi plna stresu vyjde-nevyjde, a tak se tělo brání, bojuje, má strach jako ty. Bioenergie umí uklidnit a pak se všechno lépe daří. Držím palce, aby ti to už konečně vyšlo :kytka:

Mně osobně pomohla transvitalita. Měla jsem nervovou soustavu úplně rozsypanou. Transvitální bioenergie na mě zapůsobila přímo zázračně.

Příspěvek upraven 07.03.13 v 23:16

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 14.03.13 15:21

Drzim ti vsechny palce!!! :hug:

 
fiona313
Echt Kelišová 8943 příspěvků 15.03.13 19:14

Ahoj, chtěla bych tě povzbudit. Mám za sebou 2 zamlklá těhu, 2 IVF, která se nepovedla a pak najednou malý zázrak v podobě 1.IUI. A teď ten malý zázrak spinká vedle v postýlce. Jestli můžu poradit, tak mně hodně pomohl stravovací program podle Mačingové. Moc držím palce, štěstíčko si k vám cestu určitě najde. :srdce:

 
fiona313
Echt Kelišová 8943 příspěvků 15.03.13 19:16

@Izzz Nám se to taky stalo 2× za sebou a pak třetí těhu naprosto pohodové. Tak se drž a uvidíš, že mimi bude brzo. :srdce:

 
demetritis
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 20.03.13 20:59

Ahoj moc me mrzi ze vam to nevislo a ano pokazde a ci visi tyden a cim veci pocet ztrat miminek, mam za sebo 4 neuspechy ted jsem v 16tt asna bude vse okej a tobe preju hodne zdaru a stesti :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

A zase ta matka


Reklama