Některé cesty vedou k vajíčku

Cesta k miminku může být dlouhá a náročná. Nebo tak přímočará, že nastávající rodiče zaskočí. Zažila jsem těch cest pět. Cítím vděčnost za ten ohromný dar být matkou. Je to krásný. Někdy bláznivý, často náročný, ale rozhodně to stojí za to.

Některé cesty vedou k vajíčku Některé cesty vedou k vajíčku Zdroj: Shutterstock

Poprvé jsem se na cestě ocitla, ani nevím jak. Vlastně tuším, bylo to způsobeno svérázným užíváním antikoncepce.
Tahle naše cesta s miminkem byla velice krátká. Sotva jsem se stačila smířit s tím, že k nám chce nějaká dušička, dostavilo se silné krvácení a moje první těhotenství ukončilo.
To bych nebyla já, abych za pár měsíců znovu nedržela pozitivní test. Nechápu, jak?? Poučena jsem trvala na používaní prezervativu.
Stalo se. Přítel prosazuje lékařské ukončení těhotenství. Nakonec ukončuje vztah. Bohužel, ani tohle miminko se mnou nezůstalo.
Minula řádka let. S partnerem trávíme příjemný večer, když on rozhodne za oba: „Vidím tě jako matku svých dětí.“
Přestali jsme se při milování chránit. Stejně jsme už nějakou dobu používali pouze spermicidní krémy. Kdyby k nám nějaká dušička chtěla, tak by to vůbec nevadilo. Jen to teď bude oficiální. Zakoupila jsem ovulační mikroskop, teploměr s dvěma desetinnými místy, který je prý nejlepší pro měření bazální teploty, a čekám menstruaci. Jdu na to vědecky. Hned s prvním dnem nového cyklu začnu s přípravou na dítě. Jako na potvoru zrovna meškám.
Už si ani nevzpomenu, kdy jsem pochopila a provedla těhotenský test. Každopádně bylo to tam! Test byl zcela jasně a nade vší pochybnost pozitivní. Pro jistotu jich provedu ještě několik. A všechny jsou pozitivní! Všechny!!
Až je mi líto, že jsem si to snažení neužila. Pohrávám si s myšlenkou, že bychom se mohli pokusit o další dítě. Dcera roste a touha po miminku udeří plnou silou.
A tak osvědčený prostředek proti početí putuje na čas do šuplíku. Tentokrát to určitě nepůjde tak snadno. S dcerou není tolik času a taky ještě kojím. Mílím se. Podařilo se nám počít znovu v prvním nechráněném cyklu a narodila se druhá holčička.
Víme, že chceme další dítě. Manžel opravil dům, stromů zasadil několik a rád by tedy zplodil toho syna. Domluvili jsme se, že se zasnažíme o třetího potomka, až mladší dcerka oslaví první narozeniny. Jak jsme řekli, tak jsme udělali. Ještě po porodu nemám menstruaci. Ale nevadí, budeme to zkoušet. Co kdyby přišla ovulace. Párkrát se pomilujeme. Připravím si těhotenské testy a čekám. Když uplyne příslušná doba, jeden zkusím. Negativní, ještě je brzy. Vytrvale zkoušíme, jestli přeci jen bychom netrefili ovulaci. Popíjím kontryhelový nálev a další ženské čaje příšerných chutí. Po půl roce se konečně dočkám návratu měsíčního krvácení. A tak třeba bude dobré nechat jednu menstruaci proběhnout. Dva cykly budou určitě lepší. Vyčítám si, že jsem při stěhování vyhodila ovulační mikroskop. Nikdy jsem ho nepoužila. Docházím k závěru, že měření bazální teploty není pro mě. Sledování plodného hlenu už vůbec ne. Pomalu se z milování stává sex podle kalendáře. Manžela opustilo počáteční nadšení. Mě ještě mnohem dřív.
Z jara si manžel nahmatal bouličku na šourku. Vyčítám mu, že si uhnal rakovinu a po léčbě bude jistojistě neplodný. Naštěstí se ukázalo, že jde o neškodný výrůstek. Skrotum je záchrano, plodíme dál!
Jedeme na zaslouženou dovolenou. Dcera oslaví druhé narozeniny a já Kristova léta.
Uvědomuju si, jak nás snaha o početí začíná omezovat. A že dvojčata jsou opravdu neskromným přáním. Vždyť se říká, že zdravé dítě je dar a dvě zdravé děti jsou zázrak.
Snažím se zvolnit a jak se taky říká, nemyslet na to.
Myslím na další dítě, kudy chodím. I přesto k nám nakonec přijde. Je to kluk.
A jak už si tak sám běhá po světě, zas nakukuju do kočárků a usmívám se při pohledu na těhotenské bříško.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
541
8.9.21 14:05

Moc pěkný deníček, hezky napsaný :palec:
Jen doufám, že ta výčitka manželovi kvůli rakovině byla myšlena v žertu… :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
32752
8.9.21 19:05

@jamik1416 díky. Ne, nebylo to ani trochu v žertu :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
541
8.9.21 21:10

@Fiducia
Aha… tak to jsem asi nějak nepochopila :( Jakože kdyby se nedejbože prokázala rakovina, tak bys mu vyčetla, že si ji někde " uhnal"?
Nechci být rýpavá, promiň, ale ta věta mě ta nějak zarazila…

 • Zmínit
 • Nahlásit
32752
8.9.21 21:37

@jamik1416 prostě píšu, jak to bylo. Nebylo to fér, máš pravdu. Nepřemýšlím, co kdyby. Naštěstí je zdravej :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9.9.21 09:36

@Fiducia

Upřímné přiznání :D Nejste v tom sama :mavam: Holt ne vždycky jsou emoce tak rozumné jako rozum. Krásný deníček a přeju ještě spoustu dětí :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
32752
9.9.21 10:07

@Jitka_redakce myslím, že o tom to je, o upřímnosti. Deníčky i vztahy :palec:
Mimoto já mu nevyčítala, že je potenciálně nemocnej, alespoň ne nahlas :oops: Ale že s tím, sakra už! nechce k doktorovi :cert:
Děkuji :mrgreen: Kdyby náhodou ještě děťátko přišlo bude určitě stačit jedno :mrgreen: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit