Nekvalitní embryo 3480 g

Snažení

Když v něco věříte a moc si to přejete, tak to prostě musí přijít...

Můj chlapečku, teď když už mi spinkáš vedle mě v postýlce, tak to můžu napsat. Třeba tě to jednou bude zajímat a třeba ti to budeme vyprávět jako pohádku a netabulkovém embryu.

Všechno to začalo skoro před pěti lety. S tvým tatínkem jsme spolu byli pár měsíců, asi tak půl roku, myslím, a tenkrát jsem nečekaně a neplánovaně poprvé otěhotněla. Nejdřív jsme z toho byli v šoku, ale pak jsme se začali na miminko těšit. Ale dlouho nám radost netrvala, začala jsem krvácet, miminko se nevyvíjelo a já potratila. I když to nebylo plánované těhotenství, tak to bolelo.

Pár měsíců na to přišlo další těhotenství, taky nebylo úplně plánované, ale nebylo ani nečekané. Tohle miminko u nás vydrželo déle, ale těsně před prvním screeningem mu přestalo tlouct srdíčko a i on odešel do nebe. Tohle už bylo hodně těžké, jak pro mě, tak pro tvého tatínka. Trvalo nám dlouho, než jsme se s tím srovnali, nikdy nás to ale nepřestane bolet.

Od té chvíle jsme se začali o miminko opravdu snažit. Podstoupili jsme spoustu vyšetření, pořád jsme chodili tu k jednomu, pak zas k jinému odborníkovi, ale nikdo nám nedokázal říct, proč se to stalo a hlavně proč od té doby nemůžu otěhotnět.

Trvalo to dlouho, tři roky jsme se snažili. Tři roky jsme každý měsíc čekali, ale pořád nic. Během té doby jsme zkusili několikrát IUI, asi všechny babské rady, dokonce jsme stihli i postavit dům, zasadit strom, pořídit si pejska, ale nic nefungovalo a tys nám tady pořád chyběl.

Až jednou, odletěl tvůj tatínek pracovně do Ameriky a možná za to mohl časový posun, možná moc vína a stesk po mně, nebo všechno dohromady, ale při jednom z telefonátů mě požádal o ruku. O svatbě jsme se už před tím bavili, věděli jsme, že chceme malou svatbu a dokonce jsme z legrace řešili i termín, protože naše fotografka měla náhodou jeden termín volný. No a po té telefonické žádosti to nabralo rychlý spád – termín byl za tři týdny a ty už víš, že pro mě jsou nemožné věci výzva, tak jsem, než se tvůj táta vrátil domů, stihla celou svatbu zařídit.

Brali jsme se tajně, jen se svědky v našem oblíbeném krásném hotýlku a byl to jeden z nejhezčích dnů v našem životě. Měsíc po svatbě jsme měli párty pro kamarády a rodiny a díky všem, kteří přišli a dali nám dary, jsme pak letěli na svatební cestu.

A to je ta nejdůležitější část. Už dlouho jsem si přála podívat se do Maroka, ale ani ti nevím proč, něco mi vnuklo, že máme jet na Zakynthos. Vybrala jsem nám tam krásný hotel a zase nevím proč (ba ne, moc dobře vím co za tím bylo, ale to je jen mezi námi nebem a zemí) jsem trvala na tom, že jen tenhle hotel a žádný jiný. Původně byl hotel vyprodaný, pak se ale cestovce podařilo sehnat nám tam místo a my jsme odletěli. A v tomhle hotelu jsme Adámku potkali tetu Lenku.

Jednou večer, když jsme si s ní tak podívali, jsme zjistili, že je lékařka a pracuje v centru reprodukční medicíny. Náhoda, viď? Slovo dalo slovo a i přes to, že je z Brna a my z Prahy, jsme začali za tetou jezdit, aby nám k tobě zkusila pomoct. Jak řekl tvůj táta: „Nejde o rohlíky, tak prostě budem jezdit do Brna.”

V Brně jsme zase zkusili několik IUI, ale nic. Já jsem se IVF bránila, protože když jsem dvakrát otěhotněla přirozeně, proč ne potřetí… Na podzim jsem byla na operaci, kde kontrolovali, proč to nejde, ale zase se nic neobjevilo. Pak ale přišla ta změna – dostala jsem pracovní nabídku, takovou, po které bych normálně skočila a neváhala bych. Ale já jsem váhala a nabídku odmítla, protože já jsem, chlapečku můj, tušila, že přijdeš. Taky jsem pochopila, že bez IVF to nepůjde a v únoru jsem dostala strašně silný pocit, že se narodíš v prosinci a my musíme v březnu na IVF. Světe div se, pojišťovna stihla IVF schválit včas a já se v březnu opravdu začala chystat.

Věděli jsme, že nebudu mít moc vajíček, ale stačí přece jen jedno. Nakonec mi odebrali tři, z toho byla dvě zralá. Jen jedno jediné embryo se vyvíjelo. Nevypadalo to s tebou moc dobře, embryologům jsi se moc nelíbil a říkali, že jsi nekvalitní a stejně z toho nic nebude. No, i přes to jsem si tě nechala vložit do břicha. Bylo to na Velikonoce a byl zrovna úplněk. Teta Lenka se s námi loučila slovy, že zázraky se dějí. Poklade můj, ten zázrak se stal.

Šestého dubna odlítal tvůj táta do Číny a já si hned, jak se za ním zavřely dveře, udělala těhotenský test, na něm byly dvě velmi slabounké čárky. Tři dny nato už ty čárky nebyly tak slabé a bylo jasné, že jsi to zvládl. Celý týden jsem to před tatínkem tajila, abych mu to řekla osobně, až přiletí.

Krásně jsi rostl, bylo to úplně vzorové těhotenství. Termín vycházel na 20. 12. a já jsem si dělala srandu, že se narodíš na Štědrý den. Podle pana doktora jsi trochu víc rostl a termín mi posunuli na 15. 12. Připravili jsme ti krásný pokojíček, nakoupili všechno, co potřebuješ a ještě mnohem víc, a čekali jsme na tebe.

Čím víc se blížily Vánoce, tím víc jsem věřila, že jsi vtipálek a opravdu se narodíš 24. 12. a budeš všechno slavit v jeden den. Jméno jsme ti totiž vybrali Adam. Má pro nás symboliku – byl to první muž, stvořen Bohem a má prostě sílu a je krásné.

Nakonec sis vybral datum 21. 12., datum zimního slunovratu a noc před úplňkem. Narodil ses rychle, s rukou u hlavy, jak ses snažil prodrat si cestu na svět. A ten zázrak se opravdu stal, doteď občas nevěřím, že je to pravda. Často při pohledu na tebe pláču štěstím. Jsi úžasný a já jsem zažila úplně nový rozměr lásky. Miluju tě, Adámku, spolu zvládneme všechno na světě.

S láskou máma

Váš příspěvek
pristelepe
Kecalka 142 příspěvků 29.01.19 05:11

Krásné, radujte se ze sebe po celý život. Hodně štěstí a zdraví broučku.
:srdce:

Levixka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 29.01.19 05:33
:srdce:
raddka87
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 29.01.19 06:59

nádherný deníček :srdce: ať vám Adámek pěkně roste :srdce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19400 příspěvků 29.01.19 07:38

Krásné vyznání rodičovské lásky :srdce: Adámek je štastné dítě :palec:

Zuzanice011
Závislačka 3279 příspěvků 29.01.19 08:10

Krásný denicek :srdce:

Uživatel je onlinefinduska
Neúnavná pisatelka 16993 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 08:18

Ty jo. Asi mam tim tehotenstvim rozhazene hormony,tečou mi slzy :lol: ale krasny denicek :srdce:

Marsy84
Povídálka 26 příspěvků 29.01.19 08:37

Nádherné, jinak to popsat neumím. Krásný. Až si toto Adámek jednou přečte, bude vědět, že ho maminka miluje nade vše. :srdce: :srdce: :srdce:

šmoulinka87
Kecalka 210 příspěvků 29.01.19 08:43

Opravdu krásně napsáno! :srdce: ať se Vám daří, co nejlépe! :kytka:

Jadala
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 29.01.19 08:59

Nádhera, hodně štěstí Adámkovi i Vám :srdce:

Jahudka82
Závislačka 2804 příspěvků 5 inzerátů 29.01.19 09:08

Krasny, taky mame Adamka :lol: Ale narodil se teda v lete, tak to ma aspon rozdelene :lol: Ja mela mit puvodne taky prosincové miminko, na zacatku, termin na kamaradky narozeniny, bohuzel si to taky rozmyslelo, „nastesti“ hned zkraje těhotenství - uz od jeho potvrzeni jsem spinila, pak zacala krvacet…no, za pul roku po skonceni sestinedeli se zadarilo a v zari z toho byla Adelka - no ta ma zase chudak 2 tydny od sebe svatek a narozky, to jsme jim to zaridili :D

berruuska
Závislačka 3929 příspěvků 29.01.19 11:22

@Jahudka82 A nepletou se Vám jména? My Adélku máme, dalšího špuntíka čekáme a v případě, že by to byl kluk, tak je ve hře Adámek, ale bojím se, že se nám budou hrozně plést :-)

Astyna88
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 29.01.19 11:55

@berruuska

Na to nekoukej. My mame Honzika a Tomaska a bezne volam spatne a pak se vztekam,ze me neslysi :lol:

Pekny denicek,sala.z toho to hezke pocatecni nadseni z novorozence. Hlavne hodne zdravi, me to vydrzelo prvni rok syna,nyni resime,co bude se synem dal. Ale to sem nepatri…

Payus
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 29.01.19 14:13

:srdce: moc krasne napsane. Hodne stesti Adamkovi v zivote, at je to zdravy a silny kluk :potlesk:

Bubla_Bučková
Kelišová 6626 příspěvků 29.01.19 15:28
:srdce:
dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 18609 příspěvků 29.01.19 16:40

Hodně štěstí Adámkovi i celé vaši rodině :srdce: moc hezký deníček se šťastným koncem :kytka:

Tarjei
Závislačka 4897 příspěvků 29.01.19 17:01

Mila autorko, nezapomen si tohle jednou cist, az syn prijde do puberty a bude na zabiti :D

Jahudka82
Závislačka 2804 příspěvků 5 inzerátů 29.01.19 18:08

@berruuska @Astyna88 Hele ja se taky bala, ze se jim obema bude říkat Ádo, Áďo a bude v tom hokej, ale az na vyjimky, kdy na malou ze zvyku houknu Adame/Adamku, protoze toho oslovuju uz podstatne delsi dobu (jsou o 4 r.), se mi kupodivu nepletou, to uz spis se psem - takze venku ze me obcas vypadne „Adame, ke mne/k noze“(i kdyz tento povel pouzivam dost casto i na deti:-)) nebo jsem se tuhle pristihla, ze rikam „Adelko ham“, ale lzicku pritom cpu psovi, kterej absolutne nechapal, co s ni… :lol:

Jahudka82
Závislačka 2804 příspěvků 5 inzerátů 29.01.19 18:19

@berruuska Nahodou mi přijde, ze se tyhle dve jmena k sobe docela i hezky hodi, takze urcite chybu s Adamkem neudelate:), kdy mas termin? Nebude taky cervnovej jako ten nas?:) Akorát my to mame v opacnym poradi a pro holcicku jsme hlavne chteli kratsi jmeno, max. na 3 slabiky kvuli celkem dlouhemu prijmeni. I kdyz se mi libi i delsi holcici jmena, byla by pri podepisovani asi chudak, i ja mam obcas od svatby co delat se vejit nekde do kolonky, a to taky nemam krestni jmeno nejak moc dlouhe:)

Příspěvek upraven 29.01.19 v 18:21

mia.p
Kecalka 124 příspěvků 29.01.19 18:39

Moc hezky denicek. Gratuluji a preji hodne stesti

Nell2
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 29.01.19 21:48
:srdce:
berruuska
Závislačka 3929 příspěvků 30.01.19 08:01

@Jahudka82 my budeme mít až srpnové miminko, taky máme celkem dlouhé příjmení, takže křestní jména chci kratší, doma už máme Aničku a Adélku, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne :-)

Jahudka82
Závislačka 2804 příspěvků 5 inzerátů 30.01.19 18:32

@berruuska Tak hlavne at je mimi zdrave, at uz se bude jmenovat jakkoliv - drzim palce! :D Anicka a Adelka je moc hezká dvojka, tak by k nim dalsi Acko do party pekne zapadlo :palec: My mame v rodine (od manzela) tech Acek vic :mrgreen: Jesteze je 2.holka, pro kluka se nam nic na A uz nejak nelibilo, co by bud nekdo z rodiny ci znamych nemel (nebo proste nelibilo jmeno jako takove), nejak jsme nemohli nic vymyslet, ale ja byla v klidu - vedela jsem i z uz, ze to bude holcicka, ale manžel chtel mit prekvapko…takze jsem tak napul naoko resila i klucici jmena, co kdyby prece jen…u malyho jsme to taky na 100% nevedeli - nejdriv jsme ani nechteli a kdyz jsem pak nevydrzela a na 2. velkem uz se zeptala, jestli je to videt, tak pry tak na 90% kluk, ze se tam nedival, kdyz to tatinek rict nechtel, a jak uz byl vetsi, nebylo to pak uz ani vidět. Ja chtela Martinka, Daniela, Ondřeje nebo Lukáše…nebo by byl po tatovi:) i Kdyz my s tatou jame zase oba na M…no neni to jednoduchy:) Nakonec jsem snad ani jmeno pro kluka nemela vyplnene v tom papiru do porodnice…a nikomu to nejak ani nevadilo :lol:

Keshi
Závislačka 3162 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 18:54

:srdce: Jsem moc ráda, že jsem u Tvé cesty mohla být od začátku až po happy end (spíše happy start). :srdce:

ludmilaadamkova
Závislačka 2611 příspěvků 30.01.19 19:29

Naprostp te chapu. Ja jsem na Gabinku cekala 8 let. az v 34 jsem se dockala :srdce: Dala si na cas holka.

Lucikg
Závislačka 3420 příspěvků 30.01.19 22:05

Moc krásné Lucí, určitě Vám bude Adámek dělat jen a jen radost :srdce: Bohužel někteří máme tu cestu k našemu štěstíčku dost složitou ale o to víc si toho všeho vážíme a jsme vděčni, že tu možnost být mámou máme :hug:

belladonna
Závislačka 3054 příspěvků 31.01.19 14:55

Krásný dojímavý deníček :srdce:

Leppäkerttu
Závislačka 3842 příspěvků 01.02.19 14:33
:srdce: :srdce:
Vložit nový komentář