Nelehká cesta k miminku a klešťový porod

Porod

Někdo otěhotní hned, má těhotenství bez problému zakončené pohodovým porodem. Já jsem měla všechno špatně... ale čekala mě ta nejkrásnější odměna.

prvni fotka :)
1 komentář

princezna nase :)
8 komentářů

O miminku jsme s tehdejším přítelem, nynějším manželem, začali uvažovat, když mi bylo 20 a jemu 23. Za pár měsíců jsem vysadila HA. Jelikož jsem menstruaci vždy měla jen po hormonech, nečekala jsem, že by to 5leté užívání HA spravilo. Tušila jsem, že to nepůjde hned.

Když jsem po 2 měsících od vysazení nedostala MS, šla jsem k doktorovi. Tam jsme se domluvili, že zkusíme ještě pár měsíců počkat, jestli se tělo nenastartuje. Bohužel bez injekcí MS nebyla.

Začal koloběh sledování ovulace, který byl dost o nervy, ovulace prostě nikde. Začalo se s různými vyšetřeními mě i manžela. Manžel byl naštěstí v pořádku, takže aspoň nějaká pozitivní zpráva. Já jsem podstoupila různé zákroky, hormonální léčby… nic nepomohlo. Během těch dvou let mi přišli na syndrom PCO, jeden vejcovod a jednorohou dělohu.

Od zjištění této vady dělohy mi doktor rovnou řekl, že budu rodit císařským řezem, tak jsem s tím už počítala. To jsem nevěděla, co si na mě vymyslí v nemocnici, ale o tom až později. Doktor už mi neměl jak pomoct, proto jsme začali navštěvovat CAR. Po pár měsících jsme začali s IVF, které vyšlo hned na poprvé.

Komplikace v těhotenství nastaly prakticky hned po zavedení embrya. I přes velmi nízké dávky hormonů při stimulaci jsem druhý den dostala silný hyperstimulační syndrom a byla skoro týden hospitalizovaná. Tekutinu jsem měla i v hrudníku, museli ji odsávat z břicha a už mě připravovali na to, že asi budou muset vyjmout embryo. Naštěstí tekutina už nepřibývala, takže embryo nechali a už se jen čekalo, jestli se chytlo. Dělali mi krevní testy a HCG stoupalo, nemohla jsem tomu uvěřit. Pořád jsem čekala, že se něco pokazí, ale mrňousek se držel zuby nehty. :)

V 9. tt jsem v noci začala hodně krvácet. Už jsem počítala s nejhorším. V nemocnici se ukázalo, že je to hematom, takže 50/50, že odejde i s miminkem. Malá byla velký bojovníček už od začátku, takže nějaký hematom ji nemohl z bříška vyhnat. :)

Krvácení/špinění trvalo ještě skoro dva měsíce. Během toho jsme byli na 1. screeningu. Jelikož jsem v těhotenství nemohla mít chvilku klid, vyšel nám hraniční výsledek 1:300 na Downův syndrom kvůli výsledkům z krve, ultrazvuk byl v pořádku. Na dalších testech už se riziko snížilo na 1:10 000. Ten kámen, co mi spadl ze srdce, museli slyšet až na druhém konci republiky. :)

Ve 20 tt jsem šla na kontrolu. Můj gynekolog měl vážný úraz, takže tam byla mladá doktorka jako záskok. Říkala jsem jí, že mi asi tvrdne břicho, ale že si nejsem jistá, jestli je to tvrdnutí. Nikdy jsem to neměla, tak nevím, jestli je to fakt ono. Doktorka jen pokrčila rameny, že bych to poznala, vyšetřila mě a šla jsem domů.

Bolesti jsem měla čím dál častěji. Kolikrát jsem myslela, že nedojdu z obchodu do auta. Začalo mě i strašně bolet v kříži, nemohla jsem pořádně spát. Přikládala jsem to tomu, že se mi zvětšuje děloha a tím, že ji mám jen poloviční, mě to víc bolí. Naštěstí jsem kvůli té děloze chodila na kontrolu co 2 týdny, další byla hned 2.1.

Stěžovala jsem si zase na bolesti, doktorka mě vyšetřila a já začala hrozně krvácet. Nevím, jestli jsem se lekla víc já nebo ona. :) Okamžitě mě poslala do nemocnice, prý mám hodně zkrácený čípek - byla jsem 21+1 a čípek byl 26mm.

Doktor mi rovnou říkal, že si určitě během těhotenství v nemocnici poležím, ale i tak to byl pro mě hrozný šok a z ordinace jsem odcházela s brekem. V nemocnici jsem si poležela celkem 14 týdnů. Poslední 2 týdny mě ještě chytly žlučníkové kameny, takže jsem si fakt „užívala“.

Co se týká způsobu porodu, primář císařský řez zavrhl, malá byla hlavičkou dolů. Jeho zástupce říkal, že to vidí 50/50 podle toho, jak to půjde, ale že je velké riziko, že děloha nebude dostatečně pracovat, abych malou vytlačila. Ale po císaři se zase hůř zotavuje. Ostatní doktoři byli různých názorů, někdo pro císaře, někdo pro přirozený porod. Rozhodla jsem se tedy pro přirozený porod s tím, že když to nepůjde, udělají sekci. 35+0 mě pustili domů s tím, že už to drží jen na vlásku a do týdne určitě porodím.

35+2 jsem se od rána nemohla pořádně vyčůrat, v nemocnici jsem se na konci léčila se zánětem močáku, tak jsem to přisuzovala tomu. Odpoledne jsem trochu zakrvácela a dobré. Vyčůrat jsem se nemohla ani druhý den ráno a začala jsem mívat trošku bolesti v podbřišku. Pořád jsem to přisuzovala močáku. Bolesti nebyly vůbec pravidelné, někdy po 11 minutách, někdy po 3. Šla jsem si dát sprchu a tam se to zhoršilo, rozhodli jsme se radši jet.

PA mi natočila monitor a říkala, že to na kontrakce nevypadá, že je to slabé. Pak mě doktorka vyšetřila a řekla, že půlku porodu už mám za sebou. Já jsem zůstala jak opařená, pořád mi to nedocházelo, za chvíli budu mít u sebe naši vysněnou holčičku. Ani foťák jsme nevzali, museli jsme rychle volat kamarádovi, ať nám doveze půjčit. :)

Šla jsem se „zabydlet“ na pokoj a za chvíli jsem šla na sál píchnout vodu a zase na chvíli na pokoj. Věděla jsem, že porod nebude nic příjemného, ale ty kontrakce, co nastaly po píchnutí vody, jsem myslela, že mě zabijou. :D Špatně jsem je rozdýchávala, PA mi naštěstí všechno hezky vysvětlila. I tak to nepomáhalo a myslela jsem, že mě to snad roztrhne.

Za chvíli jsme šli na sál, tam se počkalo, až budu úplně otevřená. Pak jsem měla tlačit. Tlačila jsem několikrát a nic, už jsem byla úplně vyřízená. Manžel mě pořád hladil a mě to strašně štvalo, prý jsem ho i dvakrát praštila, což si nepamatuju. :D

Doktorka zavolala doktora, co měl příslužbu, prosila jsem, ať udělají toho císaře, ale malé začaly padat ozvy, musela okamžitě ven. Skákali mi po břiše, řvali po mně, že vůbec netlačím, přitom jsem tlačila, co to šlo. Doktor říkal, že musí použít kleště. Když jsem je viděla, myslela jsem, že si dělá srandu - toto do mě přeci nemůže dát. Ale mohli.

Z toho si už nic nepamatuju, jen že jsem hrozně řvala. Malou mi dali hned na bříško, ale byla hrozně zelená a ani nepípla. Hned ji odnesli, manžel s nimi nemohl. Všude bylo najednou strašně moc lidí.

Ptala jsem se všech, co se děje, proč nepláče. Manžel nebyl schopný ani mluvit, jen jsem viděla, jak má slzy v očích. Pak jsme uslyšeli mrčení, nebyl to pláč, jen takové mrčení. Sestřička hned přiběhla, že je malá v pořádku a že mě musí hned uspat na šití, protože jsem ztratila moc krve.

Ani nevím, za jak dlouho jsem se probudila, ale cítila jsem hroznou úlevu, že už je to za mnou.

Porod byl rychlý, od 8 ráno mírné bolesti, před 1 jsme přijeli do porodnice a 15:44 byla malá venku, ale pro mě nejhorší zážitek, co jsem kdy zažila. Podruhé jedině sekce.

Sofinka vážila 2400 g, měřila 45 cm. Apgar score 2-7-10. Museli ji po porodu křísit, ale je to krásná zdravá holčička, která za to všechno stála.

Hodnotilo 33 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Leniiik185
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 25.07.14 01:21

Ufff… jen jsem to četla a stály mi hrůzou chlupy na rukách jak to dopadne… ale holčička je moc krásná a podruhé přeji aŤ je to lepší a bez komplikací :hug: :kytka:

 
MichelleCrews
Stálice 55 příspěvků 1 inzerát 25.07.14 06:09

Vždycky, když něco takovýho čtu tak si říkám, proč je ten život k někomu tak nespravedlivej a je to samá překážka. Zvládla si to ale na jedničku, klobouk dolů :potlesk:.. Ke konci jsem ani nedýchala, jakej to byl napínák :D Jinak chválím výběr jména, za 4 týdny budem mít taky Sofinku :palec:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 25.07.14 07:25

Jůůůů toho konce jsme se bála jak to dopadne se mi zastavilo snad i srdce na chvili, ale vše dobře dopadlo a moc gratuluji ke krásné holčičce a snad druhý porod bude lepší :hug:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.07.14 07:59

Gratuluji k narození Sofinky :kytka: a hodně zdravíčka a štěstíčka miminku do života :srdce:
No holka ty sis teda užila, těhotenství i ten porod..ale hlavně holky, že už to máte za sebeou a už bude jen dobře ;)
já měla druhý porod syna vyvoláváaný po 10dnech přenášení, taky hodně dramatický,/mám to deníčkách popsáno/ještě před tlačením spadli ozvy a při tlačení přestalo srdíčko tukat uplně, totálně jsem panikařila, tak na monitoru vyply zvuk, abych nevnímala že už netuká a miminko vytlačila..vytáhli jen šedé tělíčko, bez hlásky, tohle byly nejhorší chvíle mého života, museli ho docela dlouho resuscitovat AS měl 3-6-7 pak byl ještě 5 dní v inkubátoru na kyslíku, ale naštěstí je úplně v pořádku a je to velký rarášek a je spíš ve všem hodně napřed :-)

 
Petrulka78
Povídálka 12 příspěvků 25.07.14 08:46

Mazec, užila jste si hodně, i malá. Porod jsem měla podobný jako Vy, jen s tím rozdílem, že malá byla v pořádku, ačkoliv mě při porodu ujišťovali, že bude postižená, protože tlačím moc brzy-moc pozdě-málo-moc :D Podruhé to bylo mnohem, mnohem lepší :)

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 25.07.14 08:54

Jeden zpras*** porod za druhym. Jako urychlovat predcasny porod to muze vazne jen… No uz se radsi nebudu vyjadrovat dostala bych ban.
Vam preju s holcickou uz jen stesti a priste pripadne k porodu nekoho kdo porodum rozumi :hug: :srdce:

 
Hadumi
Extra třída :D 11600 příspěvků 25.07.14 08:55

Z posledních deníčku mám dojem, že když je porod dobře rozjetej, tak se pak nevím proč prdne voda a je z toho průser. Nerozumím tomu, že to ty PA a porodníci nevidí :nevim:. Drsný.

 
verulicek  25.07.14 08:56

Týjoi tak ještě že jste to zvládli..akorát nevim proč nemohl jít manžel s malou když ji odnášeli..ve zlínské porodnici tuším může manžel být u dítěte při všem co s ním dělají :nevim: hodně zdraví!!

 
kotaska91
Echt Kelišová 8256 příspěvků 25.07.14 08:59

Gratuluju k maličké :kytka: a přeji hodně zdravíčka pro vás obě. Já měla první porod taky kleštový, malou jsem nemohla vytlačit, chtěli použít vex, ale ten zrovna nechtěl fungovat, tak DR. vzal kleště, malá je naštěstí taky v pořádku. Druhý porod jsem měla zase CS, měla jsem preeklampsii, tak mi porod vyvolali, ale začla se mi odlučovat placenta. Ani nevím, který z těch dvou byl horší. Ale chtěla bych ještě v budoucnu 3. miminko a chci rodit přirozeně. CS už nechci, pokud by to nebylo opravdu potřeba, měla jsem totiž 3 týdny po porodu zánět a tak jsem si poležela v nemocnici.

 
Snehurenka
Kelišová 6762 příspěvků 25.07.14 09:20

:kytka: tééda hodně zdravíčka holky :dance:

 
karolina.mauw
Kecalka 397 příspěvků 25.07.14 09:28

Náš malý byl taky hlavou dolů, po 14hodinových kontrakcích mi odešla voda z nějakého prvního vaku, tak píchli i tu druhou, načež musel malý CS, protože z UTZ zjistili, že je nějaký zaseklý. prej kdyby tam byla ještě voda, tak by měl šanci se pootočit, ale takhle bez vody už ne. těžko říct, jestli chyba byla na jejich straně, protože mí píchli vodu, anebo by malý prostě tak jako tak nesestupoval a já tam mohla ležet dalších 14 hodin. nevím. těšila jsem se na přirozený porod. ale hlavní je, že jsou děti v pořádku, ať už je průběh jakýkoli. i když chápu, že něco takového jako klešťový porod může ženu i poznamenat a z dalšího těhotenství/porodu má strach. tak Vám přeju, aby ten další byl v pohodě :-)

 
aneta.ji
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 25.07.14 09:41

Super :)…hlavne ze to dobre dopadlo, preju vam hodne zdravicka

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 25.07.14 10:11

Zvládly jste to obě! Hodně zdraví přeju :kytka:

 
Cracky
Závislačka 2772 příspěvků 25.07.14 10:32

@quinny rodila me mlada doktorka, pry jak jsou problemy, hned vola nekoho dalsiho. Takze druhy doktor nemel na vyber. Kdovi jak by to dopadlo' kdyby me rodil od zacatku. Hlavni je, za zakrocil vcas a mala je v poradku :-)

@verulicek protoze museli malou ozivovat. Jinak tatinci samozrejme taky u vseho byvaji.

@kotaska91 ja sem byla treba tak potrhana, ze i ted, 3 a pul mesice po porodu je treba takovy sex pro me silene utrpeni :-( ale jasne, ze cisar taky neni zadna sranda.

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 25.07.14 10:46

@Hadumi mam presne ten stejny dojem bohuzel. Je dobre si povsimnout jak pak lekari umi zene dobre okecat ze ji vlastne zachranili zivot i diteti…ze to ovsem bylo po komplikaci kterou si zapricinili sami uz nevidi nebo videt nechteji :zed:

@Cracky jasny ze uz jen hasil nasledky toho co udelali jini pred nim. Me by zajimal duvod pro „pichani“vody. U predcasneho porodu totiz by naopak voda mela zustat co nejdele, aby byl zachovan co nejvetsi konfort pro hlavicku toho nedonoseneho ditete.

Jinak ma otec jako zakonny zastupce ditete pravo byt i u toho ozivovani, ze by u toho asi byt nechtel je vec jina :oops:

 
nakim
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 25.07.14 11:02

Krásný deníček, jste moc statečná, přeji vám všem jen to nej a hlavně zdraví. Napínák to teda byl, ale zvládla jste to na jedničku s hvězdičkou, klobouk dolů.

 
Cracky
Závislačka 2772 příspěvků 25.07.14 11:10

@quinny to me ani nenapadlo nad tou vodou premyslet, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak to taky nechapu, kdyz porod sam hezky a rychle postupoval :think: v denicku sem zapomnela zminit, ze mala byla nejak nalokana plodove vody a mela ji na plicich :(

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 25.07.14 11:27

@Cracky ze to nedojde tobe jako predcasne rodici mamce je naprosto v poradku, ze to nedojde porodnikum je trestuhodne :roll:
I to nalokani tou vodou muze byt zpusobeno urychlovanim toho porodu. Lepsi uz o tom moc nepremyslet a byt spokojena s tim ze jste obe zdrave :hug: :hug:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 25.07.14 11:41

Wau :potlesk:..to je teda něco,…gratuluji k holčičce je mooc krásná a má krásné jméno(také chceme holčičku Sofinku :srdce: ) Už bude určitě jen a jen dobře a samá radost z malé princezny :hug: :kytka:

 
Marianna2
Kecalka 215 příspěvků 25.07.14 11:42

Na tvém příběhu je krásně vidět, jaký je bordel v našem zdravotnictví. Celebritám tu dělají císaře na přání a tobě, která ho měla mít z důvodu špatné anamnézy, ho neudělají a dopadne to tak, jak se dalo čekat, kleště, které jsou ještě větší riziko, než cs, ach jo.

 
kotaska91
Echt Kelišová 8256 příspěvků 25.07.14 11:53

@Cracky já byla taky hodně šitá, vypotřebovali 2 šití, ale teda na sex jsem měla pomyšlení hned po 6 nedělí :P, ale pořádně sednout jsem si nemohla min. 2 týdny :(

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 25.07.14 11:56

@MichelleCrews Jůů další Sofinka..těším se na tu naši :palec:

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 25.07.14 12:20

@verulicek mě chlapa od porodu dokonce ve chvíli kdy se rozhodovali pro vex vyhodili :( autorce gratuluji ke zdravé holčičce a příště přeji lepší porodníky :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 25.07.14 12:45

Jste obe statecne holky…
Sofinka je nadherna :hug: :kytka:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 25.07.14 15:00

Ahoj, zažila jsem něco podobného s tím rozdílem, že těhotenství bylo v pořádku.
Porod byl taky klešťový a je to zatím to nejhorší, co jsem v životě zažila :? Tu bolest bych nepřála nikomu, taky jsem šíleně řvala. Tatínka dcerky taky vyvedli ven, nebyl u toho, jenom slyšel jak křičím. Nejhorší bylo, že malou nemohli vyndat ani těma kleštěma, prostě to nešlo. Už volali ARO, celý Apolinář se hrnul za náma. Manžel jenom viděl na chodbě utíkat doktory. Nakonec se to povedlo a malou vyrvali ven.
Skoro hodinu jsem čekala na expertku na šití, kterou volali z domova, protože nikdo z přítomných si mně netroufnul zašít…
No odnesla jsem si z porodu pořádné trauma (včetně muže) a neumím si ani představit, jak se budu porodu bát, až budu jednou opět těhotná :|

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 25.07.14 15:09

Ja teda nechapu, proc nejdriv pokladali dite na bricho, kdyz melo Apgara 2 a muselo byt pak resucitovano?? Ale je to sikulka, zvladla to vyborne. Priroda je mocna, nastesti. :kytka:

Příspěvek upraven 25.07.14 v 15:13

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 25.07.14 15:16

Ano ano-další zpras. urychlenej porod. :zed: Neboj se příště, nebude to stejné, bude to mnohem mnohem lepší. Je ti dám jednu radu - příště si do porodu nenech zasahovat, nejlépe dulu k sobě, nebo svoji PA, nebo si najdi normální porodnici.
A nastutu si všechna rizika urychlování porodu, dopadla jsi tabulkově podle toho.
Máš právo odmítnout vš- píchnutí pl. vody, monitorování, vše.
Kdyby tohle nebylo, věř, že porodíš možná o pár hodin později, ale mnohem méně bolestně a bez komplikací.
Tělo nebylo připravené, proto jsi tak trpěla.

 
Menorka
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 25.07.14 15:43

Cim dal tim vic sem si jista ze jestli mi budou chtiut pichnout vodu tak je kopnu :think: :nevim: kazdej druhej denik je o tom ze pichli a bylo to na ho*no

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 25.07.14 16:23

@Menorka A PROTO JEDNA VELEDŮLEŽITÁ RADA- jed´do porodnice až už ti opravdu bude ouvej, stojí to za to, já to u druhého tak udělala, přijela jsem, odrodila a šlus. Celou dobu v klidu doma, bez zásahů zvenku, i tak mi porod zase posráli, ale orpti prvnímu to byla procházka růžovým sadem, balada, krása, nic :palec:

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 25.07.14 17:10

Jste moc šikovné a statečné holky. Tohle si nezaslouží nikdo.
Co nechápu je, proč ti malou pokládali na břicho, když bylo potřeba ji oživovat 8o

 
ladai
Závislačka 3625 příspěvků 25.07.14 18:03

GRATULUJI K SOFINCE, JE HEZOUNKA
ALE ASI JSTE MELA HNED ZVOLIT CS
A NE ZE TO ZKUSITE NEKDY TO VYJDE ALE NEKDY TO KONCI TAK JAK PISETE VY

 
zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 25.07.14 18:47

Vím, jak to dopadlo, a stejně jsem to četla a byla napnuta jak dědečkovi kšandy. Máš to moc krásně napsané. Jste holky statečné. :hug:

 
Cracky
Závislačka 2772 příspěvků 25.07.14 20:10

Holky moc dekuju za komentare, tak nejak se mi po nich i trochu ulevilo. Cele sestinedeli sem z toho byla takova spatna, ze sem ja selhala, dokud me muj gynekolog neuklidnil, ze to po… oni, ze me nechali rodit prirozene. V nemocnici sou sami mladi doktori, nejstarsi tam ma tak 45. Muj gynekolog je uz pred duchodem, byl tam nejstarsi, ale po tom urazu uz v nemocnici neslouzi. Ale samozrejme ma nejvic zkusenosti, tak vedel o cem mluvi. Ted uz to nevratim, ale pro priste uz budu chytrejsi :?

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 25.07.14 20:36

Ty blaho, to ja si myslela, ze jsem to nemela lehké, ale tohle me dostalo! Gratuluju k holcicce, je nádherná!

 
1Katka7
Závislačka 3489 příspěvků 25.07.14 20:46

Opravdu trnitá cesta.
Malá je bojovník!:-)
Přejeme jen to nejlepší do života a hodně zdraví :hug:

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 26.07.14 00:42

Nechápu kam ti doktoři pořád spěchaj :think: Mně taky píchli plodovou vodu a chtěl mi ji píchnou ve chvíli kdy jsem ještě neměla žádné kontrakce, to jsem odmítla, ale jak přišly, tak jsem nakonec svolila.. Naštěstí u mě v pohodě.. Ale já bych je snad za ten porod kleštěma zažalovala :zed:

Užívejte si malé, je krásňoučká :kytka: A příští porod jestli ještě budete rodit, nějakou svou PA k sobě, protože nevím proč, ale doktoři mají tendence do všeho zasahovat a pak to tak dopadá.. :roll:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 26.07.14 13:55

Gratuluji k Sofince :dance: :*,ať Vám děla jen dámou radost :hug:

 
Dominika93
Povídálka 14 příspěvků 27.07.14 14:15

Moc gratuluji, naše malá je také sofinka :srdce: musím se přiznat, když jsem to četla srdce se mi občas zastavilo, je jedině dobře jak to všechno dobře dopadlo :srdce: klobouk dolu jak jste byli oba stateční! Já bych se zhroutila už při první špatné zprávě.. ať malá pěkně roste a přeji vám, ať už nemáte žádné komplikace v životě, už jste si toho užili dost :( :srdce: :palec: :kytka:

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 29.07.14 07:59

Teeeda, mám z toho úplně husí kůži. Hlavně že vše dobře dopadlo, užívej si štěstíčka :-) :mavam:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.07.14 08:16

Moc blahopřeju ke šťastnému konci a krásné šikovné holčičce :kytka:

 
Trenýrka
Stálice 76 příspěvků 29.07.14 20:11

Tak to je sila, toto si ani představit nedokážu.. Mas můj velký obdiv, jsi moc statecna. Malá je opravdu nádherná. Hodně štěstí v životě! :kytka: :srdce:

Příspěvek upraven 29.07.14 v 20:11

 
zitka01
Extra třída :D 12640 příspěvků 30.07.14 14:24

Uff slzy v očích mi téměř znemožnili dočíst konec, pracuju jako dětská sestra v porodnici, pár porodů mám za sebou, sama jsem rodila jen jednou a když čtu jak se narodí miminko a je komplikace jsem vyřízená…ještě že vše dopadlo dobře ale užila sis :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Cracky
Závislačka 2772 příspěvků 30.07.14 14:40

Dekuju vsem za krasne komentare :kytka:

 
werousek
Kecalka 373 příspěvků 02.08.14 22:16
:hug:
 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 05.08.14 20:43

Blahopřeji :)

 
vykladzkaret  06.08.14 06:37

Nezlobte se na me nikdo, ale ktery chytrak prisel s tim prirozenym porodem..? Tohle nebylo NEKOMPLIKOVANE tehotenstvi, ale IVF pocate, s hematomem, zkracenym cipkem, jedine sekce. At je mala vporadku.

 
Cracky
Závislačka 2772 příspěvků 06.08.14 07:42

@vykladzkaret sam pan primar ;) :cert: proto sem s tim souhlasila, myslela sem, ze vi o cem mluvi :|

 
vykladzkaret  06.08.14 07:54

@Cracky no to chapu, no… dalsi porodnicky hrdina. Ja si porodniku nesmirne vazim, ale maji vsichni svou vlastni agendu, kterou prosazuji. A tohle je presne ten vysledek. At mala prospiva, to je jedine, na cem zalezi. Je to krasne mimi.

 
Solaris
Závislačka 4728 příspěvků 07.08.14 14:34

@quinny @Hadumi @berry4 Děvčata, promiňte mi, že jsem si vás takto vybrala, ale zrovinka jste mi přišly pod oko, tak se zeptám vás. Načteno moc nemám, párkrát jsem rozklikla nějaký ten článek o přirozených porodech, o zbytečných zásazích do porodu - ale ne že bych tím nějak zvlášť žila a zajímala se aktivně. Z deníků, co tu čtu, se mi začíná jevit, že jakmile se píchne voda, udělá Hamilton nebo nasadí oxytocin, spustí to řetězec dalších a dalších komplikací a z porodu se stává boj o záchranu dítěte, příp. rodičky.
Jenže, dnes jsem si zrovna přečetla toto https://www.emimino.cz/…cezna-11742/ - tam se mi to zase jeví tak, že kdyby Hamiltona neudělali a porod jaksi nepostrčili, tak se bude dítě trávit zkaženou plodovkou.
Fakt se ptám z neznalosti, ráda si vyslechnu váš názor, abych i já zas mohla svůj názor třeba někam posunout (není třeba psát, že každý porod je jiný a že to nejde zobecňovat). Dík :mavam:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 07.08.14 15:33

@Solaris no me se to jevi mozna trosku jinak. Neni vubec jiste zda v plodove vode nejaky zanet byl. Podezreni bylo vysloveno na zaklade naberu krve matky, tudiz spekulace. A ani jak dlouho pripadne probihal.
Taky to mohlo byt tak, ze voda se zacla kazit prave po tom Hamiltonu to je pomerne caste. Pokud jsem spravne pochopila tak prvni plodova voda ktera odtekla byla cira tudiz nic neukazovalo na nejaky zanet.
O injekci na spani a podobnych zlepsovacich ani nemluvim…za me dalsi klasicky zpackany porod, kde se mamince na konci strucne a jasne vysvetli jak vlastne zachranili ji i dite!
Za me ve strucnosti asi tolik ;)

Příspěvek upraven 07.08.14 v 15:33

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama