Nelehký průběh těhotenství

Těhotenství

Aneb jak náš malý bojovníček, ač tak maličký, statečně zabojoval a dotáhli jsme to zatím tam, kde jsme teď (do 30. tt), i když nám tenkrát nikdo nevěřil a žádné naděje nedával.

Miminko 12+4 a pod ním hematom

3D utz Filípek 26+4
2 komentáře

bříško 29+4

Vše začalo 1. 3. 2011, kdy jsme začli se snažením o našeho druhého drobečka. Doma jsme v té době měli už 2letou princeznu. Zadařilo se téměř okamžitě a 14. 5. 2011 jsme na testu objevili ty naše vytoužené //! Vše probíhalo, jak má, první kontrola, druhá kontrola, vše v pořádku, srdíčko tloukloa mimi bylo na svém místě. Při poslední kontrole v 8. tt by mě ani ve snu nenapadlo, co bude následovat.

Vše začlo v 9. tt, kdy jsem jednou ráno objevila na toaletním papíře mírné zašpinění. Vyděsila jsem se, ale pořád jsem si říkala, že to nic není, že kdyby bylo něco špatně, byla by to krev a k tomu bolesti, které jsem neměla. Dva dny bylo vše v pořádku a třetí den večer ve 22 hodin to přišlo znovu a už to bylo silnější, dokonce s příměsí krve. To mě vyděsilo pořádně a okamžitě jsme vyrazili směr nemocnice. Tam mě vyšetřili s tím, že je vše v pořádku, že můžu být klidná, miminko na ultrazvuku v pořádku, nikde nic, co by značilo, že je něco v nepořádku. Prý se to takhle ze začátku těhotenství často stává, že žena zašpiní či mírně zakrvácí a může to být tím, jak se dotváří placenta. A tak jsme s klidem vyrazili domů. Bohužel ten klid trval pouhých 6 dní.

Bylo úterý 28. 6. 2011, nikdy nezapomenu na ten nejstrašlivější den plný strachu, slz, bezmoci. Byl horký a letní, náš tatínek měl zrovna dovču a chtěli jsme jet s malou na koupaliště. Cestou jsme se ještě stavěli na chirurgii, protože tatínek si v práci namohl ruku. Sedíme v čekárně a vtom cítím ukrutný tlak do podbřišku, takovou tupou bolest. Chytám se za bříško, pomalu se zvedám ze židle a v tom cítím, jak ze mě cosi vytéká, ve strašném množství. Plná čekárna lidí, v tu chvíli mi bylo všechno jedno, na sobě jsem měla letní bílé kalhoty, které se během chvilky změnili na červené. Krvácela jsem, ale až nezdravě moc :(

Okamžitě jsme nasedli do auta a vyrazili opět směr nemocnice. Krev ze mě tekla proudem, byly to mé nejtěžší kroky v životě, dojít až k příjmovým dveřím a zazvonit o pomoc. Tam mi dlouho nikdo neotvíral, no dlouho, asi 2 minuty, pro mě to ale byla věčnost. Konečně se dveře otevřely a sestra se mě zeptala, copak se děje? Říkám jí: „Sestři, já krvácím“. Vzala mě dovnitř a zeptala se mě, jestli jsem těhotná, říkám, že ano, že jsem v 10. týdnu. V tu chvíli kolem mě začal kolotoč, najednou plno sester a doktorů. Pomohli mi svléknout se a když viděli, kolik krve ze mě proudem teče, nemuseli nic říkat, stačili mi jejich pohledy.

První otázka doktorky zněla, v kolik hodin jsem naposledy jedla, říkám že v 9 hodin, vtom se podívala na hodinky, bylo 12 hodin, a říká, že na zákrok budeme muset ještě počkat. Hroutil se mi svět. Byla jsem jako ve špatném snu. Vylezla jsem na křeslo, dr. mě prohlédla a neviděla nic než krev. Vše vypadalo tak strašlivě zle. Pak následoval ultrazvuk, aby se zjistilo, co se stalo. Ani jsem nedýchala, měla jsem jen hrozný strach, co bude, co je s miminkem. Na ultrazvuku přišel šok. Miminko je stále na svém místečku a srdíčko tluče, ale co se to tam sakra děje?! Doktorka mi oznámila, že to vypadá na odlučující se placentu. Znovu se mi hroutil svět, prvně naděje, že mimi žije a pak zpráva o odlučující se placentě bez které by miminko stejně dlouho nepřežilo. Byla jsem i pro doktory jedna velká záhada, pořádně nebylo jasné, co přesně se uvnitř děje.

S tím, že miminko je zatím naživu, mě poslali nahoru na oddělení - na pokus o udržení. Ale narovinu mi dr. řekla, že tomu velké šance nedává, je to buď a nebo. Měla jsem zákaz pít, jíst, kdybych náhodou musela ještě na zákrok. Ten den jsem krvácela až do večera, navečer už míň, ale pořád to byla krev. Druhý den ráno na ultrazvuku už bylo vidět víc. Odlučování placenty se vyloučilo a byl mi zjištěn hematom pod miminkem o neuvěřitelné velikosti 8×6×3 cm, byl o mnoho větší než váček s miminkem. Hrozilo, že miminko strhne. Nedávali mi naději, jediné co jsem mohla udělat, bylo ležet, nesměla jsem ani na záchod, nosili mi bažanta.

Ten den jsem už jen špinila a špinění trvalo cca 3 dny. Pak ustalo i to a já byla šťastná, že je to pryč. Ale pořád nebylo vyhráno. Hematom se za celý můj pobyt v nemocnici nezměnil a za 14 dní jsem začala opět špinit. To už ale opět doma, protože 10. 7. mě z nemocnice pustili s tím, že musím doma poctivě ležet. Klidový režim jsem dodržovala opravdu poctivě, nechtěla jsem o malé přijít. S každým zašpiněním jsem byla hned v nemocnici, kde byl nález pořád stejný, neměnný, v tekutém nebezpečném stavu. Při dalších a dalších vyšetřeních přicházeli doktoři i s jinými možnými verzemi, co by to místo toho hematomu mohlo být.

Hematom by se už přeci začal nějak měnit, organizovat se, nic takového se ale nekonalo. A kdyby byl opravdu tak obrovský, už dávno bych o miminko přišla. Možnou verzí byl amniální pruh, který mě děsil, prý by miminku mohl zdeformovat nějakou končetinu, nebo by se mohlo jednat o zamlklé dvojče. Ve 20. tt jsem byla odeslána do Prahy do Gennetu na podrobný ultrazvuk, aby se té záhadě přišlo nakloub. Tam mi byl ovšem potvrzen ten hematom. Ale hurá, začal se konečně trochu organizovat. Miminko bylo po všech stránkách v pořádku, a na ničem jiném nezáleželo… a potvrdili nám CHLAPEČKA :) Našeho bojovníčka, kterému jsme dali jméno Filípek♥

Zkrátím to…, celé těhotenství až do 25. tt jsem prošpinila, měla jsem bolesti do podbřišku při sebemenším pokusu o nějakou chůzi. Od toho 25. tt se to začalo zlepšovat a při poslední kontrole na ultrazvuku ve 27. tt už po hematomu nebylo ani památky :) Já se už konečně cítím líp, můžu se hýbat, i když přišly jiné problémy, jako bolesti zad, kostí pánevních, spony, ale co to je v porovnání s tím, co bylo předtím?

Abych nezapomněla, mezi tím vším mi byla zjištěna nízko položená placenta, kterou mám dodnes, nevytáhla se mi, a toho se taky docela děsím? :( Taky mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy, takže musím užívat léky, taky jsem rodička s negativním RH faktorem, takže další sledování na protilátky… Tak jak bylo první těhotenství bez problémů, když nepočítám hospitalizaci ve 27. tt kvůli zkracujícímu se čípku, tak tohle těhotenství jsem si uměla vybrat. Jak jsem se těšila, že si ho budu užívat, tak jsem si ho doteď neužila vůbec a doufám, že už to bude všechno jen lepší a že to zdárně dotáhneme až do konce. Ještě mám strašný strach z porodu :(, né z bolesti, ale z toho, aby se něco nepokazilo a přežila jsem to jak já, tak miminko. Když jsem čekala naší Vanessku, eMimino jsem neznala, a tak jsem ani nevěděla, že existuje něco jako prázdná náruč, že je tolik maminek andílků… to vše mě děsí.

Už bych to všechno měla po tom všem, po těhotenství plném strachu o miminko, plném nejistoty, zda to všechno to maličké zvládne, ráda za sebou a v náruči držela ten náš malý zázrak, který si to svoje místečko na světě doslova a dopísmene vybojoval. Termín porodu máme stanovený na 13. 1., tak snad se toho zázraku dočkám…

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
katleen  03.11.11 08:41

jsi statečná! držím pěsti

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 03.11.11 09:58

Moc držím palečky aby sis už těhu do konce užila bez problémů :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 03.11.11 10:05

Určitě to oba zvládnete, jste bojovníci!!! Moc držím palečky a přeji hodně štěstí :hug:

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 03.11.11 10:10

Maminky andílků byly a budou vždycky, tady spíš mají možnost se s tím podělit, proto se ti zdá, že je jich tolik. Tvůj chlapeček je evidentně bojovník, takže věřim, že i porod zvládnete a už bude všechno v pořádku :palec:

 
renč  03.11.11 10:19

jsi moc statečná a chlapeček má chuť žít a bojuje. deníčky maminek andílků doporučuji nečíst, zbytečně se stresuješ.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 03.11.11 11:18

wow, klobouk dolů, rozbrečelo mě to, věřím, že to zvládnete, teď už máte nejhorší za sebou, dotáhli jste to spolu do krásného 30tt!!

hodně štěstí a zdraví oběma!

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 03.11.11 11:30

Jste oba veliký bojovníci. Držím pěsti a věřím, že už máte všechno špatné za sebou. Přeji pohodový porod, myslím že si ho oba zasloužíte :kytka:

 
teresa20  03.11.11 13:01

Peti, ty to zvládneš, Filípek je statečný bojovník. :palec: Však ti pořád říkám, že ho budeš ještě přenášet :hug: :-D

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 03.11.11 13:35

Moc držím pěstičky! Jsi statečná žena! Také vím jaké to je mít strach o ty naše lásky v bříšku! :srdce: :hug: Přeji hodně síly a krásné zdravé miminko! :kytka: :hug:

 
LadyRebeka
Extra třída :D 12740 příspěvků 03.11.11 14:51

Petřičko jste oba bojovníci a dotáhnem to společně až do konce. Víš, že v nás máš oporu a věřím, že spolu budem ještě soupeřit, kdo porodí dříve. :hug:

 
Minnie7
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 03.11.11 14:52

Držím pěsti,všechno dobře dopadne :hug: :kytka:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 03.11.11 15:35

Přejí hodně štěstí, a už aby sis konečně mohla užívat těhotenství. Miminku přeji hodně zdraví.

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 03.11.11 19:35

těším se na lednový deníček a fotečky filípka, držte se všichni a přeji bezproblémový porod, problémů už bylo hodně :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
maminka 28
Kecalka 310 příspěvků 03.11.11 21:16

Z celeho srdce preji,at je vse v poradku..mooc dobre vim,jak si se citila..u me bohuzel miminko nevydrzelo..
Clovek po techto zkusenostech naprosto prehodnosti svuj dosavadni zivot

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 03.11.11 22:20

držíme pěstičky

 
AAlisek
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 03.11.11 22:29

Držím palečky aby vše dopadlo dobře :hug:
Máš krásný termín v den mých narozenin

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 03.11.11 22:32

Peťulko :hug: :hug: vše dobře dopadne, od začátku je vidět že Filípek je obrovský bojovník: Ty ji statečná holka a to špatné už jsi si vybrala. Držím ti palce. Už se nemůžu dočkat až budem všechny „od nás“ tlačit s tebou. :dance: :dance: :kytka: :kytka:

 
Renatka30
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.11.11 06:17

Petruš, tvůj Filípek je bojovník -já mám podobného bojovníka doma - už mu bude 6 měsíců. A když čtu tvůj příběh, tak bychom rovnou mohli jít na kafe a hodně spolu poklábosit :mrgreen: :lol: Já jedno těhu balada - energie a mohla jsem stomy kácet -dnes už 4,5 letá Terezka. A to druhé - v 6tt potvrzeno těhu, žel zjištěna cysta, v 8tt cysta už 7cm a lehké špinění, v 10tt cysta 9cm, dál už nebyla vidět. V 14tt opravdu silné krvácení, fofrem do nemocnice po týdnu domu a vlastně jsem až do 20tt jen ležela a trnula hrůzou jako ty - velký hematom, odlučování placenty, držela se jen z poloviny, od 20tt klid a pohoda, od 24tt zkracování děložního čípku a denně tvrdnutí bříška, opět ležení. Kolem 35tt mi konečně gynd řekla že ted už je to jedno i kdybych porodila, už to zvládneme. Adámek se narodil přesně 38tt měl 3kg a 48cm a má se krásně k světu :potlesk: Sice jsem siužila po porodu ještě 2 měsíce lítání po nemocnicích a několik revizí dělohy, protože mi placenta prorostla děložní sliznici (a doktoři to 2 měsíce nepoznali) Takže dle lékařů - je prý hodně podivný že jsem já přežila po porodu a Adámek že přežil celý těhu. Ale asi zázraky se dějí !!!!!

Takže držím palečky věř si, Filípek se nedá - a budeš se za pár týdnů radovat i s rodinkou.
:-)

 
irkaska
Závislačka 3133 příspěvků 04.11.11 06:57

Myslím že některé budoucí maminky si neuvědomují,jaké je štěstí mít vše v těhotenství v pořádku.
Tak myslím,že Váš bojovníček se nevzdá a už se těší na maminku,až ho obejme…:-)Moc držíme pěstičky..:-) :srdce: :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 04.11.11 07:59

Veliká bojovnice …a Filípek taky, má by ranilo, jsi opravdu silná. Všechno dobře dopadne, neměj strach :mrgreen:

 
mamka snažilka
Extra třída :D 11530 příspěvků 04.11.11 15:44

Držím všechny prsty co mám, aby by bylo vše až do porodu v pořádku. Tvůj mrňousek je opravdu velký bojovník a řekl si, že to všechno zvládne za vás oba :kytka: . Já toho svého uvidím příští týden, ale také mám strach, protože jsem včera lehce zakrvácela po utz. Samá nejistota a strach. Jsem ale teprve 5+6, takže vše před sebou.

Pěkně odpočívej a Filípka ode mě pozdravuj :kytka: . Jsi statečná :srdce:

 
derunka  05.11.11 23:26

Teď už to bude jen dobré a aby si se nedivila a neporodila si v termínu pořádného macka :lol: já mám taky nedonošence a přijde mi Filípek úplně stejný bojovník. Já měla od začátku také všelijaké problémy, ne jako ty, ale malej byl naprosto v pořádku. Držel se zuby nehty a to samé se stane i tobě :hug: :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 07.11.11 17:19

Jsi opravdu statečná… přeji hodně zdravíčka a ať vše dobře dopadne :kytka: Těším se na další deníček o tom jak vše dobře dopadlo :palec:

 
libuska29
Nováček 1 příspěvek 07.12.11 12:08

Ahojky, moc držím palečky ať všechno dobře dopadne. Já v tuto chvíli prožívám to samé, taky komplikace s hematomem :( Jsem teď v 19. týdnu a taky věříme, že to dobře dopadne, je to naše vymodlené miminko po umělém oplodnění :srdce: Držím palečky!!!

 
petulaaa87
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 07.12.11 14:02

Všem Vám moc děkuju!!! :hug: :hug: :hug:
Porod se nám přiblížil, tak snad už to zvládneme :)
Libusko určitě to dobře dopadne, už jsi dost daleko!Moc držím palečky :srdce:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 08.12.11 13:23

Držím palečky a věřím, že to už dobojujete.
Jako bych četla o sobě. První těhotenství bez problémů a druhé od začátku boj - krvácení, hematom… Kdy jsem do nemocnice jela v podstatě potratit a on zázrak… a po vstřebání hematomu v 16tt další a další komplikace a nakonec bezproblémový porod a krásná zdravá vytoužená holčička, naše bojovnice :srdce: .

 
veroniccaz  01.05.12 13:56

ahoj, tak tento příběh mě dojal…a velmi vemli se podobá mému, takže se nebudu opakovat. Mám doma 4letou dcerku, při které těhotenství proběhlo absolutně bez poblémů, ani jsem se nešetřila, dělala všechny domácí práce, jezdila na koni,prostě všechno…nyní jsme se snažili o druhé miminko a v 8tt, jsem začala krvácet..asi tak,jak popisuje petula. byla jsem týden hospitalizovaná v nemocnici a jeden den byl plný naděje, že nekrvácím a další den zas spousta krve..krvácela jsem tolik, že mi museli dát transfuzi(podo­týkám, že jsem taky Rh negativní, mám 0-) nakonec ze mne vypadávaly samé hematomy, až miminko ve mne umřelo,takže jsem podstoupila kyretáž-vyčištění dělohy.
Jelikož mám doma zdravou čtyřletou holčičku, tak jsem byla ráda za ni a nevěšela hlavu. Počkala jsem na první měsíčky a hned opět otěhotněla. Vše bylo v pořádku, jen jsem se hodně šetřila. Ani klidovější režim ale nepomohl. Byla jsm v 10tt a začala opět krvácet, tak jsem ještě sama zajela do nemocnice,aale přijela jsem za 5min 12, nebot jakmile jsem přišla na příjem,,měla jsem celé kalhoty od krve a prosáklou i tu nejsilnější vložku…zase hematom…nyní jsem v nemocnici a ležím a ležím,..uvidím jak vše dopadne,ale moc moc bych si přála,aby to dopadlo dobře a potíže ustoupily. Miminko se stále drží a já už si uplně zvykla, že jsem těhotná, přece o miminko nemůžu jen tak přijít. U mě je ale možný ještě jeden problém, je možné, že mám septum(přepážku v děloze a miminko je hůže umístilo.Uvidím,jak vše dopadne,ale pořád doufám že dobře, navíc můžu být ráda za svou dceru, někdo nemůže mít ani první miminko…

 
petulaaa87
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 03.05.12 23:56

Veroniccaz moc me mrzi co prave prozivas a modlim se za Tebe i miminko..vim, to co ted citis je naprosta bezmoc..mam to jeste stale v zive pameti:( ted tady lezim a vedle me lezi v postylce nas maly velky bojovnicek a uz mu byli 4 mesice..neni dne abych si neuvedomila jake jsme meli tenkrat obrovske stesti ze jsme tu bitvu o jeho zivot neprohrali.Take jako u Tebe u me taky doktori mluvili o jakesi mozne prepazce..
Moc Ti preju at to i Vy dokazete a miminko se neda!Mysli co nejvice pozitivne a ver ze to dobre dopadne!!!Moc Vam fandim a budu rada kdyz se ozves jak se Vam dari..opravdu moc to s Tebou prozivam!

 
carculca  02.01.13 10:15
Dufam

Dufam, ze ti to dobre dopadlo a tesite sa z Filipka, prezivam nieco podobne, hematom vacsi nez cely plodovy vak, len ta cesta je este daleka, som len v 14. tt, verim tomu nasmu bojovnikovi, ze to zvladne :-)

 
petulaaa87
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 04.01.13 07:25

Carculca moooc moooc drzim palecky at to dobre dopadne a stejne jako ja se nakonec dockas toho nejvetsiho stesti :kytka: cesta je nekdy trnita, ale Ty si ani na okamzik nesmis pripustit, ze by to nemelo dobre dopadnout..v po­zitivnim mysleni je obrovska sila ;)
My jsme ted 28.12. oslavili uz 1.narozeninky, tak strasne to leti..verim, ze i Ty a mimi to vse zvladnete a hematom se driv ci pozdeji ztrati..
Drzime pesti! :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama