Nelituji, že jsem začala brzy

Snažení

Snažíme se od 16, je mi 18 a stále nic. Máme sice fungující podnik, ale rodinku žádnou...

Když mi bylo čtrnáct let, tak jsem potkala kluka svých snů. Od kolotočů. Mámě se to moc nelíbilo, ale co mohla dělat. S tím klukem jsme se do sebe zamilovali a začali spolu chodit.
Bohužel jeho rodiče byli radikálně proti tomu abychom spolu chodili. Za žádnou cenu to nechtěli a snažili se nám to překazit jak jen to šlo.
Po roce a půl jsme je svou vytrvalostí přesvědčili a oni to, řekněme, překousli.

V šestnácti jsem se k němu nastěhovala a on začal podnikat - samozřejmě taky s kolotočem. Nutno podotknout, že u rodičů. Já dojížděla do školy, jenže stíhat školu, pak přípravu do školy, vlastní domácnost a podnikání… To prostě nešlo.

Podmínkou mojí maminky bylo, že dodělám školu. Jenže to jsem nemohla zvládnout. S přítelem jsme si tedy řekli, že když budeme mít miminko do školy nebudu moct. Jeho rodiče nás v tom podpořili, ale moje máma se o tom neměla dozvědět. Školu už jsem dost zanedbávala a přes všechno snažení mimi nikde…

Na konci školního roku jsem sebrala odvahu, ukázala mámě index a domluvili jsme se že takovéhle studium nemá význam. Školu jsem ve druháku ukončila.

Začala jsem se plně věnovat podnikání a to se začalo dařit. S přítelem jsme budovali bydlení (kde jinde než v maringotce). Představy o miminku jsme se ale nevzdali… a nevzdáváme se dodnes.
Teď je mi 18 pryč, příteli 22 a stále jsme sami. Ještě k tomu můj lékař má opravdu dost času a tak nám nezbývá než čekat a doufat… Snažíme se už přes dva roky marně.

Musím dodat, že jsem velmi šťastná a spokojená se svým životem. Jen to děťátko je zatím náš společný nesplněný sen.

Ale určitě se dočkáme

Hodnotilo 7 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
jjelena  26.05.10 23:11

Obvykle na deníčky a články nereaguju. Držím Ti samozřejmě palce, at jsi po zdravotní stránce v pořádku Ty i přítel.

Ale jako matka dcer si nedovedu představit, že bych tohle dopustila. Ale hlavně že jseš štastná Ty.

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14410 příspěvků 27.05.10 07:59

Život si každý zařídíme po svém a je dobře, že jsi spokojená. Já osobně ale věřím v jednu věc: není-li objektivní zdravotní problém, miminko přichází, když pro sebe cítí správný čas (tím nemyslím věk, ale spíš jakýsi pořádek a klid v duši)…
Držím palce, aby se všechno vyvíjelo i nadále podle Tvých představ. :kytka:

 
Kubik_kubikula
Kecalka 271 příspěvků 27.05.10 21:18

držím palce k mimču, ale nepochopím jednu věc - a to že nemáš dodělanou školu… ano s přítelem jsi od 14 let, ale opravdu věříš, že vám to vydrží do smrti? i v 18-ti mi přijdeš moc mladá, co když tě tenhle stereotyp u kolotočů omrzí a ty za pár let zjistíš, že ti život proplouvá mezi prsty a že bys chtěla taky někam vypadnout, než být jen u kolotočů? opravdu si jsše jistá, že tě takovýhle život bude bavit i za 10 let? a co když tě přítel opustí? počítala si s tím? co budeš dělat, pokud tě přítel opustíš a ty zůstaneš sama s mimčem? nemáš vzdělání.. vážně si myslíš, že se základním vzděláním si najdeš slušně placenou práci, tak aby si zvládla uživit sebe a své dítě? a co se týče podnikání, uvědom si, že ne každému podnikateli se daří, jednou si nahoře, jednou dole… co když se za pár let v podnikání nebude dařit? co pak budše dělat se základním vzděláním??
vážně ti ještě přijde super být tak mladou maminkou bez vzdělání?? není to jen tvůj zaslepený názor? zapřemýšlej trochu nad tím a zkus se na to podívat i z jiné stránky :think:

Příspěvek upraven 27.05.10 v 21:19

 
Jandulka
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 27.05.10 21:53

Holka, já bych se zamyslela nad tím, proč to mimi nepřichází. To co píšeš, mi při vší úctě nepřijde v pořádku. Děti potřebují nejen milující, ale taky vzdělané rodiče, kteří mají rozhled a dětem mohou něco předat. Kdybys školu dodělala, budeš pořád ještě hodně mladá mamka a hlavně, budeš mít nějaké vzdělání, abys mohla fungovat i sama za sebe. Nikdo ti nezaručí, že s přítelem budeš do smrti a jak pak budeš schopna se sama o sebe, případně o dítko postarat, když budeš mít základní vzdělání?
Každopádně i tak přeju hodně štěstí, osobně doufám, že mě taková situace coby rodiče nepotká :wink:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 27.05.10 22:35

Souhlasím s tím, že by sis měla dodělat školu, třeba by si mohla bývala zažádat o individuální studijní plán. Teď už to je nejspíš jedno. Pokud si myslíš, že má tvůj lékař hodně času, tak rovnou zajděte do nějakého reprodukčního centra. Každopádně ačkoli s tvým přístupem moc nesouhlasím a udělat něco takovýho moje dítě, tak ho asi proplesknu, přeju ti hodně štěastí.
Nic méně nesouhlasím s názorem Jandulky, že dítě potřebuje vzdělané rodiče. Můj muž má jenom základní vzdělání a rozhodně nemám pocit, že by to byl hlupák. To mě trošku popudilo nezlob se.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 28.05.10 11:09

Dítě nepotřebuje vzdělané rodiče, ale milující, především..
Mě trochu spíš děsí ta maringotka. :mrgreen:
Jinak přiji brzské miminko.

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 28.05.10 12:43

Lizbeth jo ta maringotka mě taky trošku vyděsila. Teď budeme mít jednu místo chatky na zahradě a představa, že v tom bydlím :-?

 
Jandulka
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 28.05.10 14:03

Já to samozřejmě nemyslela tak, že rodiče musí být nutně ověnčeni VŠ tituly (já sama ho taky nemám). Ale přece jen nějaký rozhled není na škodu a ten základním vzděláním a následným ježděním s kolotočema člověk asi nezíská, ať se na mě nikdo nezlobí.

Tím ale nechci tvrdit, že každý člověk se zákl. vzděláním je blbec, to určitě ne. Ale pokud pisatelka dobrovolně pověsí v 16ti školu na hřebík, je to poněkud krátkozraké.

 
neprihlasena lol  28.05.10 14:47

souhlasim s jandulkou..­...vim, ze toto nechces slyset, ale je vazne hloipost snazit se od 16ti let…vubec te nechci odsuzovat a preji ti at jsi stastna, jen ti vubec nerozumim, mela by sis uzit zivot dokud jsi mlada (tim nemyslim vykaslat se na pritele, ale proste poznat zivot dokud to jde, vzdyt jsi strasne mlada!)A bez vzdelani je dnes zivot vazne tezky( tim myslim jen se zakladnim). Pochop tve rodice, mysli to s tebou dobre. Vim, ze jsi zamilovana a chces mit rodinu, ale myslim, ze je to opravdu neuvazene v teto situaci.

 
Kubik_kubikula
Kecalka 271 příspěvků 28.05.10 14:55

holky, mě se zdá, že ale Egie nechce slyšet náš názor… chce abychom ji jen politovali a poradili, proč se jí nedaří otěhotnět… nemyslím si, že by si dnes večer udělala chvilku pro sebe a zamyslela se nad tím. občas tihle lidé mají jeden svůj jediný názor a nechtějí slyšet názor ostatních! proto asi nemá cenu jí tady domlouvat, aby se vrátila zpět do školy a dodělala si aspoň maturu… možná to ale za pár let pozná sama, až ji přítel opustí a ona bude bez koruny na dlažbě (na trávě)… nééé žeby bych jí to přála, to né, ale občas neuškodí nabít si čumák… :zed:

 
Egie
Povídálka 44 příspěvků 28.05.10 15:15

:huban: nemám co dodat…žijte ve svém světě!

Příspěvek upraven 28.05.10 v 15:33

 
jjelena  28.05.10 18:04

Svou reakcí pisatelka jen potvrdila mojí domněnku, že na dítě není zralá. :palec:

 
Egie
Povídálka 44 příspěvků 28.05.10 19:39

Opravdu nemám co dodat nepotřebuji nic dokazovat ani Vám ani nikomu jinému.
Naštěstí by dítě bylo moje a ne Vaše.Ale můžete být v klidu žádné zatím nečekám :mavam:

 
Melounek
Závislačka 4216 příspěvků 28.05.10 20:35

Tak já taky ukončila školu ve druháku a je pravda že když jsem šla na pracák nebo kdekoliv jinde a ptaly se na vzdělání zamrazilo mě, ani trochu se mi to nelíbilo. Na pracák jsem šla aby můj zaměstnavatel dostal dotaci protože práci jsem sehnala ještě než jsem odešla ze školy. A tak jsem se přihlásila na dálkové studium při zaměstnání je to sice na pět let ale to my nevadilo jelikož jsem si vydělávala a nic my nechybělo. Až později taky to miminko a taky se nedařilo :wink: Dnes jsem hrozně ráda že jsem si školu dodělala jelikož v dnešní době je i maturita někde málo. Do života ti přeju jen to nej ale nad tou školou se ještě zamysly :think:

 
Kubik_kubikula
Kecalka 271 příspěvků 28.05.10 20:45

Egie, ty jsi ještě hloupé mládě, co ví o světě kulový…
tak jo, dítě si udělej, nikdo ti v tom nebrání, ale až tě přítel opustí a vyhodí na trávu před maringotku, tak si sem na emimino nechoď stěžovat! snažily jsme se ti dát radu, že na dítě je ještě brzo (co tím ztratíš, když ho budeš mít třeba o 2 roky později??) a že by bylo vhodné si nejprve dodělat alespoň tu maturitu, ale ty né, ty nás pořád budeš přesvědčovat o opaku, jak jsi vyzrálá, jak vám jde byznys atd… ne, že bych ti to přála, ale počkej až si nabiješ hubu, to pak na nás budeš vzpomínat a říkat si „že já blbá neposlechla zkušenější“…
mmch, už víš kam tvé dítě jednou bude chodit do školky/ školy, když budete stále s kolotočema cestovat? budeš dítě doučovat doma?? myslíš si, že ti to sociálka povolí, když nemáš ani maturitu?
zkus se nad tím pořádně zamyslet!
opravdu jseš ještě hlupátko, co má naivní názor a nechce si nechat poradit od zkušenějších!

no každopádně hodně štestí v životě! budeš ho potřebovat a to moc! :dance:

 
Kubik_kubikula
Kecalka 271 příspěvků 28.05.10 20:49

melounek: nic ve zlém, ale tobě toho ta škola asi moc nedala, co? docela by neuškodilo zopáknout tvrdé a měkké y a naučit se rozlišovat mezi mi a my… :lol:

mi - 3. pád od slova já
my - 1. pád mn. čísla - my všichni

nad školou se ještě **zamysly ** sorry, ale fakt to bije do očí :lol:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 28.05.10 20:55

Ještě bych chtěla dodat, že jsem zvládala školu, domácnost i práci 2 roky, přesně ty dva roky od druháku k maturitě. Takže zvládnout se to dá.
Jo a ještě málokterý chlap je ve 22 letech zralý na dítě.
Já mám občas pocit, že některý holky si pod pojmem dítě představí akorát rostoucí bříško a to jak ho každý večer hladí s budoucím tatínkem a následně malý voňavý miminko, který akorát leží, spí a občas se mu dá najíst a absolutně si nedokážou představit, že to dítě jednou začne lézt, chodit, bude chtít neustálou pozornost a podobně. Zkrátka pod pojmem miminko vidí jen to hezké a absolutně nevidí ty starosti, který k tomu taky patří.

Příspěvek upraven 28.05.10 v 20:56

 
jjelena  28.05.10 20:57

Eggie, to dítě bude ne naštěstí Tvoje, ale naneštěstí.

 
surikataXY
Echt Kelišová 9474 příspěvků 29.05.10 09:33

taky vetsinou nereaguji na denicky, nicmene rozhodnuti Egie se mi zda skutecne hloupe :roll: ale je to jeji zivot, tak co my s tim :nevim:

kazdopadne Kubiku - nechapu proc se tady navazis do Melounka kvuli pravopisu, tim taky nepusobis zrovna jako vyzrala bytost :roll: ja sama si na pravopise davam zalezet, ale i me nekdy uleti i/y, ptz pisu treba ve spechu a do toho me mala taha na zemi za nohavici.....takze prosim Te nekritizuj takovy malickosti

 
domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 29.05.10 13:31

Egie - větu, kterou jsi použila v názvu deníčku, bys měla vyslovovat až tak za 20 let - až opravdu budeš moct S ODSTUPEM hodnotit, jestli jsi udělala dobře a skutečně nelituješ. Teď ještě nemáš čeho litovat.
Další komentář netřeba, vše už bylo řečeno :wink:

 
mofiz
Závislačka 2679 příspěvků 5 inzerátů 27.07.10 12:09

Jak píší holky, souhlasím s nimi. Škola je základ, pokud tedy chceš žít slušným životem. Samozdřejmě, že se dá najít práce i se základkou, ale jaká.....A Vaše dítě jednou bude chtít na tábor, k moři, na školí výlety, do divadla a podobně. Zamyslela jsi se nad tím, zda mu to budete moci dopřát? Zda bude mít opravdu kvalitní život? Já sama jsem vyrůstala v rodině, kde se žilo od výplaty k výplatě a mohu Ti říct, že to bylo krušné i když jsem měla milující rodiče, tak mi bylo líto, že nemohu nikam, nic nemáme a ostatní ano.
Aby sis nemyslela, je mi 24 a od 16 jsem s přítelem v 18 jsme si koupili na půl důma, dodělala jsem střední školu, což byla podmínka( do teď mám nástavbové a rekvalifikační kurzy, chodila jsem soukromě na Aj a nyní se chystám na studium ARIP, takže vidíš, že se vše dá), ve 20 jsem si ho vzala za manžela a začali jsme se snažit o mimčo. Stále nepřicházelo, tak jsme starý domek prodali a začali stavět nový… nyní máme 1,5 roku starou holčičku, nový dům a já jsem ve svých 24 letech spokojená, protože vím, že ji dávám vše, co potřebuje a snažíme se aby měla i to, co jsme oba nikdy neměli…

 
Háňa86
Kecalka 123 příspěvků 27.07.10 19:20

Egie, tady pochopení momentálně nenajdeš.. Je divné, že od 16ti nemůžeš otěhotnět, tedy dva roky, fyziologicky si v nejlepším věku, narozdíl od matek 35let a výše (taky si rýpnu)… A je divné, že tohle pana doktora nezarazilo jako by ho to zarazilo u snažících se žen nad 25let (např.).
Milé dámy, dnešní maringotky vypadají jinak než před dvaceti lety za dob porevolučního bordelu, je v nich zajištěn veškerý komfort jako v panelákovém bytě, akorát je na kolečkách. Ale když se nad nimi tak hrozíte, tak jste je určitě viděli na vlastní oči a určitě všechny bydlíte v domku či vile a jste zvyklé na 100m čtverečních a více? Soudím podle reakcí.. A je opravdu hezké, že podporujete mladou, snažící se slečnu, tak hezkými větami jako „kolotočár tě opustí“ „Natlučeš si nos, ale nepřeju ti to..“ „bez vzdělání budeš nešťastná..“ :think: :think:

 
Háňa86
Kecalka 123 příspěvků 27.07.10 19:25

A přijde mi od některých „vzdělaných, starších matek“, že se vyloženě kochají v tom, jak dát mladé holce kázání o tom jak je nezodpovědná, hloupá a jak všeho bude litovat… Některé vaše komentáře mi přijdou vyloženě nechutné a zvrhlé :poblion:

 
Háňa86
Kecalka 123 příspěvků 27.07.10 20:03
Pro Kubik Kubikula

Vzhledem k tomu, že Egie je s přítelem od 14ti let a zvládli spolu rozjezd podnikání a tak náročné jako je „kolotočářství“, tak opravdu věřím, že jim to spolu vydrží. Někdo studuje VŠ, někdo má školu života. A z vlastní zkušenosti vím, že vysoká škola nesvědčí o inteligenci a použitelnosti člověka.

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 27.07.10 21:51

Naprosto souhlasím s Háňou86. Nikdo z vás nemá právo tuhle mladou slečnu plnou ideálů nijak předem odsuzovat k zániku… Říkat jí, že ji „přítel vyhodí před maringotku na trávu“ je opravdu odporné. Já jsem sice odmaturovala na střední škole a až hned na to jsem otěhotněla, ale přítel má jen základní vzdělání, protože už od 15. let se o sebe staral sám kvůli špatné situaci v rodině. A opravdu to není žádný blbec, je to člověk, kterého si vážím a od kterého se stále učím a čerpám sílu. Škola života je opravdu nenahraditelná. Také si myslím, že kdybY každý muž měl mít dítě až poté, co na něj bude zralý, tak by bylo na světě sakra málo dětí. Muži totiž dle mého skutečně dozrají až když své dítě drží v náručí. Co jste to za matky (vy víte, ke komu mluvím), když dokážete jen kritizovat tak neuvěřitelně zlými slovy? Nad tím mi zůstává rozum stát… Znám lidi, kteří sic mají diplom, nedokáží obstát jako rodič, protože ve všem hledají vědu…nebo se nakonec z toho všeho uvažování rodičem ani nestanou, protože na konci všeho zjistí, že je pozdě… Nikdo z nás není dokonalý a láska není žádná věda, tak když Egie našla někoho, koho miluje a s kým si dokáže představit život třeba i v maringotce, tak tomu já, vážené „matky“, říkám ŠTĚSTÍ…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama