Nemá se měřit stejným metrem?

O životě

Toto není klasický deníček, proto se předem omlouvám, ale týká se mého dítěte a rodiny, proto jsem se ho rozhodla napsat. Pro někoho to bude možná šokující, pro někoho nic nového, pro mě je to velmi bolestivé.

V úvodu musím napsat, že mám přítele, kterého má rodina nesnáší. Byli by rádi, kdybychom se rozešli. Uznávám, že občas to s ním není lehké, ale zase takovou tragédii v tomto soužití nevidím. Moje sestra se švagrem a mým otcem byli zvyklí na to, že bývalý manžel jim se vším pomáhal na úkor svých zájmů. Často si stěžoval, že už ho nebaví dělat jim nádeníka, ale že se s nimi nechce hádat, tak jim radši pomůže. Jako důvod rozvodu mi řekl právě toto.

Pak jsem si našla současného přítele, na kterého to také zkoušeli, ale ten se nedal. A bylo zle. Se sestrou máme domy vedle sebe, nejprve nám švagr vzal kolečko a nechtěl ho vrátit. Přítel za ním tedy šel, ovšem nepořídil, ještě dostal sprostě vynadáno. Já jsem se postavila na jeho stranu a byla jsem ta nejhorší na světě. Nicméně situace se uklidnila a já jsem po 2 letech s přítelem otěhotněla. Když jsem tuto veselou novinku volala sestře, řekla, že z toho nemá radost, že se sama pokouší o miminko a nemůže otěhotnět, tak abych ji neotravovala. Prý kdybych to měla s někým jiným, tak se možná usměje, ale takhle né. Rodiče mi na toto řekli, že vím jaká je a že nejdřív mluví a pak přemýšlí.

Těhotenství jsem strávila v nemocnici, kam za mnou ona přišla jednou, rodiče asi 5×, přítel tam byl každý den. Během té doby sestra otěhotněla. Situace se opět uklidnila, až do minulého týdne. Máme společnou studnu na vodu, u které švagr rozbil čerpadlo. Sestra mi volala, že si mám během dvou dnů sehnat 8000 Kč na opravu (půlku částky). Já jsem jí řekla, že to rozbil švagr a že stejně budeme mít peníze až v březnu. Za dva dny mi volala, jestli jsem sehnala peníze, že oni mají na opravu celou částku, ale jestli jí nadám půlku, tak mi tu vodu vypne. Studna stojí na půlce jejich a mého pozemku, ale vchod ke kohoutům mají oni, nás tam nechtějí pouštět.

Nicméně, vodu mi opravdu vypla. Ví moc dobře, že mám miminko, které musím koupat a prát mu. Neměla ani snahu se dohodnout na nějakém řešení. Prostě půlku peněz nebo bez vody. Velice mě to rozhořčilo a jela jsem se na policii zeptat se, jak v tomto případě postupovat. Oni naskákali do auta a jeli jí domluvit. Neměla jsem z toho dobrý pocit, kdybych neměla mimino, ani bych tam snad nejela. Vodu musela pustit, ale je kvůli tomu naštvaná ještě víc, než že to celé zaplatila. Vymazala si mě z Facebooku jako svou sestru. Její manžel mi poslal velmi sprosté nadávky.

Co mě nejvíc vadí a mrzí je to, že rodiče jsou na její straně. Mě řekli, že jsem ji měla jít poprosit, ať to pustí a domluvit se na splátkách. Já jsem kdysi rodičům, když se dostali do velkých dluhů, velmi finančně pomohla, vzala jsem si na sebe milionový úvěr. Kupovala jsem jim jídlo. Sestra od toho tenkrát dala ruce pryč. Myslela jsem si, že alespoň malé zastání u nich mít budu. A ono né. Jsem rozzlobená, je mi to líto, mám pocit, že to všechno dělají naschvál.

Můj vlastní táta mi řekl, že mám přítele vyhodit, a když jsem se ho zeptala, jak si to představuje, a jak budu na mateřské platit hypotéku, řekl mi, že ji platit nemám, že když mi seberou barák, tak se můžu nastěhovat do bytu. Exekuce mi zatím mateřskou vzít nemůže a kdo by mi měl líp poradit, než ten, kdo má exekuce asi 4 a ani jednu neplatí. No nevím, jestli jsou blázni ti okolo mě nebo já sama.

Díky, že jsem se mohla vypsat.

Hodnotilo 6 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 29.02.12 08:30

:nevim: , nějak jsem Tvůj deníček nepochopila, působí na mě strašně zmateně. Neorzumím hlavně tomu, proč máš vyhodit přítele z domu? Vůbec se nezmiňuješ o důvodech, které mají tví rodiče, že si to přejí..
Se sestrou je to smutné, možná by vše vyřešilo odstěovat se, a nebydlet vedle ní :think:
A názor tvéo otce, že nemás platit hypotéku, promiň, ale to je tedy hodně hloupý a nepochopitelný názor :cert:

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 29.02.12 08:36

Ja te bohuyel naprosto chapu.. Sice nemam takove sourozence, ale neco podobneho se u nas delo taky. Ja jsem to ovsem utla a s rodinou se nestykam..
Drzim palce at to dobre dopadne a mas klid ty i Tva mala rodinka.. :hug:

 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 29.02.12 08:46

Rodinka jak ze žurnálu aneb příběh o marnotratném synovy. :(

 
Pirrippi
Závislačka 4960 příspěvků 29.02.12 08:48

Kobližku moc se drž tolik problému kolem rodinky, která by se měla radovat z miminka…je mi tě moc líto.
Já bych se postupně snažila, aby můj a sestřin dům neměl společného nic :cert:
Vypnout vodu rodině s děckem kvůli 4 litrům je nenormální :pocitac:
O radách typu neplať hypotéku ani nemluvím :roll: :roll: :roll:

Příspěvek upraven 29.02.12 v 08:49

 
colafit  29.02.12 09:33

světem vládne nevděk. vím, že je to pro tebe bolestivé, ale sestra je sobecká káča a tvůj přítel se nenechá využívat, tak se jí to nelíbí. Z toho, co jsi mi napsala tak se zřejmě potatila. Drž se!

edit: s těma policajtama si udělala dobře, alespoň ví, že si nemůže vše dovolit a ty si nenecháš vše líbit.

Příspěvek upraven 29.02.12 v 09:35

 
veri29
Kecalka 109 příspěvků 29.02.12 09:40

Ahoj, ja te chapu uplne. Moje sestra je taky neco podobneho…Ja se s ni uz nejakou dobu nebavim, nasi se o ni prede mnou nezminuji a do budoucna nemam ani nahodou v planu se s ni znovu bavit. Me deptala cca 10let. Kolikrat jsem si rikala, ze to snad prejde, ale spis se to stupnovalo. I ta nejposlednejsi ma znama se ke me chova lepe nez ona, takze tady uz neni o cem. Nasi jejiho chrakteru taky lituji, respektuji moje rozhodnuti, ale je to porad jejich dite, takze ji sem tam trpi. Nastesti pro nas vsechny bydli v cizine a jezdi tak 2× do roka. Mam sve dobre kamaradky, takze ji uz fakt neresim a v zivote mi nechybi.
Preju ti hodne sil, je nestastne, ze bydlite vedle sebe :think:
Zdravim :kytka:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 29.02.12 09:52

Neda sa nejako poriesit ta studna? Zeby ste sa so sestrou nejak vysporiadali ohladne pozemku, a Ty ziskala vodu inde?
Potom by si mohla poslat celu rodinu niekam. Viem ze to take lahke nebude, mamin najmladsi brat chodil k babicke po peniaze, cukrovkarke nosil kremese a ked mal zaplatit tretinu pohrebu a vratit 70 tisic co si pozical na byt pre dceru pohadal sa s celou rodinou a viac sme nevideli ani korunu, ani jeho. Ale mama s druhym bratom to niesli tazko, a trvalo dobre tri roky kym to spracovali.

 
tterka
Kelišová 5346 příspěvků 29.02.12 10:15

Holka, nemáš to jednoduché a rozhodně to ještě dlouho jednoduché mít nebudeš. Co se týče studny - já jsem trubka, takže bych ustoupila a nechala si navrtat vlastní - je to sice dost peněz, ale pro ten klid by mi to stálo. Ale pokud máte nějak papírově dané, že studna je společná, možná bys dosáhla toho, aby tě sestra „vyplatila“ (jednoduše, že by ti přidala nějakou korunu na vlastní studnu) - a byla bych taková mrcha, že bych si klidně nechala vyhloubit hlubší, než je ta sestřina, abych měla jistotu, že budu mít vodu i v období sucha :oops: :lol: .
Otce neřeš, jeho návrh je nesmysl. Bohužel to funguje tak, že „pro dobrotu, na žebrotu“ - bohužel také mám vlastní zkušenost… (A doufám, že boží mlýny melou, nebo že na každou sv.ni se voda vaří…)
Nás pravděpodobně také čeká „sousedství“ (máme rozdělený velký dům - naštěstí vlastní vchody) se členem rodiny - takže už teď máme s manželem jasno v tom, že studnu budeme mít vlastní a zahradu rozdělenou velkou tlustou zdí…

Držím palce a přeji pevné nervy :kytka:
A hlavně, pokud za to přítel stojí, tak stůj za ním, a na zbytek rodiny se vykašly… (mmch. je moc dobře, že on se nenechá zneužívat zbytkem rodiny. Můj manžel se může pro každého rozkrájet, ale na nás každý kašle - to bys měla vidět, jak mě to příšerně štve :cert: )

 
kkatka
Nováček 2 příspěvky 29.02.12 10:34

Moc mě mrzí v jaké jsi situaci, bohužel člověk si rodinu nevybírá. Přeji hodně štěstí a držím palce.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 29.02.12 11:24

Promin ale čerpadlo používáte společně.Vodu čerpáte společně.Takže není snad tak těžké vyhodnotit že peníze by jste měli zaplatit napul tak jak sestra řekla :nevim
Bohužel bydlení s rodinou nedělá dobře.

Příspěvek upraven 29.02.12 v 11:27

 
Anonymní  29.02.12 11:50

Ahojky doporučuju prodat barák a daleko od rodiny jinak to bude horší a horší. A „otec“ je sprominutím vůl když ti řekne tohle. A co potom až ti mateřská skončí co podle jeho názoru budeš dělat :think: . Můj otec taky rodinu dostal do problémů já se odstěhovala a nakonec díky otcovo problémům přišli rodiče o byt. Bydlí odemne daleko mamka zamnou chodí jak jí čas dovolí a otec :zed: za těch pár let co jsem z domu letos to bude 10 let jsem ho viděla tak 15× a když se narodil kluk kterému budou 2 roky tak ho můj otec viděl 2× . A můžu ti říct že jsem spokojena otce vidět nemusím a sem ráda že si mne nevšímá :pankac: . Takže prodat barák a odstěhovat se min hodinu autem od rodičů a sestry se švagrem :palec:

 
zlobratko
Povídálka 21 příspěvků 29.02.12 11:51

ahojík já na tvém místě bych okamžitě ukončila veškeré kontakty s rodinou než takovouhle tak radči žádnou i já jsem před 12 lety ukončila veškerou komunikaci se sestrou a mám klid :?

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 29.02.12 12:27

Zdravím všechny! Cokoli, co máš společného s někým v rodině, nepřináší nic dobrého. My měli s bratrem taky spory, dneska už se spolu bavíme, ale hooodně trapně se cítím za to, že se nemusím ani s jeho přítelkyní, ba dokonce ani s jeho dcerou (v ní vidím to špatné, přes co „vydírali“ půlku rodiny). Jenže kdybyste se zeptali bráchovo přítelkyně, tak ta zase bude vědět, kde jsem chyby dělala já a stejně tak ji budou její kamarádky litovat, jako mě litovaly ty moje. Čili podle mého je chyba na obou stranách, a to v tom, že jste se zabydlely vedle sebe. Kdybyste byly cizí, nemuselo by k podobným sporům vůbec dojít.

 
koblizek0434
Kecalka 135 příspěvků 29.02.12 12:54

NCC:s tím naprosto souhlasím.Já jim navrhovala,že si uděláme vlastní studnu,což oni odmítli,nechtějí podepsat ani věcné břemeno na tuto stávající.dělali jsme přístavbu,bylo potřeba podpis sousedů,což také nepodepsali.Přijde mi,že cizí lidé se k sobě chovají líp

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.02.12 13:12

Držte se ! :hug:

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 29.02.12 13:19

Panečku, to je rodinka… Fakt ti nezávidím. Co zkusit na sestru a tu slavnou studnu (a všechno co máte společné) právníka??? Právníci většinou něco vymyslí… Prostě mít všechno ošetřený papírově a chovat se jako kdyby jste byli naprosto cizí sousedé…

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 29.02.12 13:47

vyřeš vodu, klidně obecní, přítele prosím Tě nevyhazuj, proč bys to dělala, jestli je to fajn cghlap a dobrý táta a s rodinou nekomunikuj. Oni Ti nepomáhají, nestojí za Teboum, jen Ti kazí život, dávají Ti rady o které nestojíš a doporuičení, která jsou na hlavu. Nemáš v nich zastání ani oporu a jen Tě využívají, rodina nerodina, nechej kontakty vychladnout..samo se to může časem napravit. Normálně řekni, že s nima nemáš o čem mluvit, jejich rady nechceš a pomoc jsi nedostala nikd,y takže žádnou nečekáš a nazdar. Zdravit sestru, ale jinak ignorovat. Proto i kdyby jsi byla zlatem natřená a půjčila si miliony které bys jim dala, za chvíli by si byla tzaee ty ta špatná, zase by se jim něco nelíbilo. Tvoje sestra se chová jako krá*a, a za výraz se omlouvat nebudu, i kdyby byla příčina jaká chtěla, vypnout vodu vlastní sestře, bez domluvy, bez slitování… reakce rodičů a otce je hrozná. Přeju Ti strašně moc síly a nappiš nám prosím, jak ¨to dopadlo.

 
martalex
Kecalka 201 příspěvků 29.02.12 14:25

Nejsem si úplně jistá, ale nezaložila jsi náhodou nedávno diskusi o tom, že tě přítel bije nebo nějak jinak napadá??A že od něj chceš utéct??To by možná vysvětlovalo postoje tvé rodiny.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32313 příspěvků 29.02.12 14:45

Jé, vy jste ale familie. :-) Určitě by bylo zajímavé poslechnout si i ostatní strany sporu. Jinak se těžko vyjadřovat, pokud by to všechno bylo tak, jak píšeš, a sama jsi byla anděl bez poskrvny, tak ano, seš chudák. Jenže víme, jak to bývá.
K čerpadlu - pokud ho švagr nerozmlátil v opilosti kladivem, myslím, že byste polovičku přispět měli. Samozřejmě domluvit se na splátkách nebo termínu.

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 29.02.12 14:55

Úplně tě chápu, tvoje sestra je kr@vka největší. Já to taky tvrdím, že se má bydlet co nejdál od rodiny, potom jsou si vzácnější a ve většině případů je klid a žádné rozbroje. Měla jsem možnost jít bydlet ke tchánovcům, pustit startovací byt, ušetřit za nájem + elekřině. Ale řekla jsem jasně NE!

Můj tchán zase dělá rozdíli mezi svými syny a snachami ! Jedna je mu dobrá, protože mu leze do zadnice a já jelikož jsem co na srdci, to na jazyku, tak za to jsem špatná !
Ukončila jsem veškeré vztahy - nenavštěvuji je, oni k nám jezdí, jen když nejsem doma. Nezajímám se o ně, ale oni se zajímat budou stále :cert:

Přeji ti hodně štěstí a pevné nervy!!!

 
Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 29.02.12 15:01

Docela ráda bych si poslechla i verzi tvojí sestry. A studnu máte společně, všichni jí používáte, takže je logické, že by jste půlku opravy měli zaplatit. A je úplně jedno kdo u čerpadla byl naposled.

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 29.02.12 15:14

Jak tady už padlo, asi by to měli zaplatit napůl - z tohohle příběhu ale pochybuju, že kdyby to bylo opačně a čerpadlo nedopatřením rozbil zakladatelčin přítel, že by na to sestra s manželem polovinu taky dali.. a rozhodně mi připadá „nelidské“ vypnou vodu vlastní sestře když vím, že má malé miminko 8o 8o

 
Junkyska
Závislačka 3181 příspěvků 29.02.12 15:42

Tvoje sestra je s prominutím kr**a :cert: jen kdyby tato situace byla opačně! Jsem taková, že bych ukončila veškeré kontakty se sestrou a rodičům bych vmetla to, jak jsi jim pomohla, když byli ve srabu oni! To, že oni nemají rádi tvého přítele z důvodu toho, že neskáče jak oni pískají, je jen jejich problém. Pokud jste ve vztahu oba spokojení, nevidím důvod proč by jsi ho měla vyhazovat. V nejhorším prodat dům a odstěhovat se.
Jo a to, že by jsi jí měla platit půlku opravy čerpadla? Jako proč, když to rozbil švagr? V opačném případě by se ti oni vysmáli…držím palce ať to zvládnete :kytka:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 29.02.12 15:57

Být tebou pokusím se prodat dům i s hypotékou a odstěhovat se někam hodně daleko.Tvá sestra je pěkná mrcha ti povím.No ale na každou svini se vaří voda neboj.Hodně štěstí .A jestli tě má partner rád a stojíte při sobě nenechej si do ničeho kecat.

 
pate81
Závislačka 3079 příspěvků 29.02.12 16:06

No,nejdřív jsem myslela,že ti taky musím napsat nějaká slova podpory a že je tvá sestra mrcha,ale pak sem si přečetla tvé nedávné diskuse a ona asi bude realita trochu někde jinde co?
Je to tak dva týdny co si sama psala,že tě přítel bije a sprostě na tebe řeve,i na malou a že ho určitě vyhodíš a najednou se v deníčku hrozně divíš,co proti němu tvoje rodina má? 8o to nemyslíš vážně,že ne?

 
tterka
Kelišová 5346 příspěvků 29.02.12 16:19

Hmmm…, tak jsem omrkla tvé diskuze a koukám, že svůj názor budu muset asi trochu poupravit. Tvůj přítel asi bude pořádné pako a vůbec se tvé rodině nedivím, že ho nemají rádi…
Jen bych tedy ráda znala názor i z druhé strany. A upřímně si myslím, že ty osobně bys možná na to čerpadlo i přispěla, ale přítel to asi „zakázal“ - nemýlim se?
Ovšem tedy, s jednáním tvé sestry nesouhlasím - teď jde o to, jakým způsobem jste spolu ohledně studny komunikovaly… :think:

 
bjetuschka
Závislačka 4170 příspěvků 29.02.12 16:22

Tvoje ségra mi přijde jako závistivá pomstychtivá mrcha. Snažila bych se bydlet jinde, hlavně co nejdál od ní. Celkově bych se asi snažila omezit styk a komunikaci s rodinou… I když mně se to asi mluví lehce… Ale víc poradit nemůžu… :(

 
Hovezinka
Závislačka 4230 příspěvků 29.02.12 16:27

Smutné, ale plně ti rozumím. Není nic horšího, než když se zády k tobě otočí vlastní rodina, a ještě celá (nebo její velká část)… Člověk si pak přidapá uplně neschopný a na nic :( ale rodina je rodina…
Drž se!!!

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 29.02.12 18:02

Já teda názor neměnim.Platit máte na pul,ale nedalo mi to a taky sem si ty diskuze přečetla,vlastně sem zjistila že sem tam i psala :lol:

Opravdu tedy nechápu co jsi tímto deníčkem chtěla dokázat,jestli i tvé diskuze maj směřovat k tomu aby tě jen někdo litoval :nevim: :nevim: :nevim:
Třeba potřebuješ pomoci a křičíš tak o pomoc,ale pak nemužeš psát takové deníčky když lze snadno dohledat že tvuj přítel je tyran a tvá rodina tě brání :nevim: atd.. atd…

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 29.02.12 18:17

To je sila…tvoje sestra je pekna megera…je mi lito ze bydlis tak blizko ni…tvuj pritel je urcite zlaty ,kdyz za tebou chodil do nemocnice kazdy den a tva rodina 5 krat…a nechapu tve rodice ze stoji za ni…kdyz prijde na nejhorsi tak to jim budes dobra…moooc me to mrzi od tve rodiny…meli by se nad sebou zamyslet…a ty by jsis mela uzivat miminka a pritele… :potlesk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.02.12 19:38

Já ti odpovim. SVět se zbláznil. Kolem nás se poslední dobou dějou takový věci, u kterých nám zůstává jen huba otevřená. Kolikrát si říkáme jestli jsme normální my a lidi divný a nebo jsou oni normální a my úplní debilové. Jak si v tomhle světě zachovat nějakou normálnost, fakt nevím, ale přijde mi, že lidem úplně hrabe, a stupňuje se to. :zed:

S policajtama jsi udělala dobře! :pankac:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 29.02.12 19:53

Já bych nevykopla přítele, ale celou tvoji povedenou rodinku - myslím rodiče, sestru i švagra. Evidentně byli zvyklí tě využívat a když se jim přítel postavil, tak…

A s tím čerpadlem - nechápu, jak ho mohle švagr rozbít. Co s ním proboha dělal??? 8o Pokud máš důkaz na to, že to opravdu rozbil on, tak bych jim nic nedala, ale pokud „se to rozbilo samo“ tak bys měla půlku zaplatit.

 
koblizek0434
Kecalka 135 příspěvků 29.02.12 19:55

nechal ho zamrznout,my tam nemohli,tak jsme ani nevěděli,že ho nezaizoloval.

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 29.02.12 19:57

No..nevím…těžko soudit,když neznáme verzi druhé strany,že....­.nepíšeš proč jsou tví příbuzní,tak zaujatí vůči tvému příteli.....pravda asi bude někde uprostřed…a my to tady stejně nevyřešíme…nebo chceš aby jsme Tě tu litovali?

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 29.02.12 20:01

Ohl čerpadla a studně - pokud nechcete kopat vlastní, měli byste sepsat nějakou smlouvu o užívání studny. Musí tam být zejména napsáno, kdo se o co bude starat, pokud vám neumožní vstup na svůj pozemek, je logické, že se o čerpadlo starat nemůžete.
No švagr je blb, nechat zamrznout čerpadlo :roll: ale zas může to svádět na extrémní mrazy atd atd. No nevím, jak bych to řešila - kdyby mě srali, nedám jim nic, kdyby se aspoň chovali mile, tak jim tu půlku dám a stejně si dopředu vyjasním co a jak s údržbou atd.

A jinak - vyhledala jsem si ty tvé diskuze na téma „přítel je blb“ jak ti nadává atd. No nechápu teda už vůbec, proč tenhle deníček? :nevim:

 
koblizek0434
Kecalka 135 příspěvků 29.02.12 20:03

opravdu nevím,co tu mají všichni s tím litováním..Chtěla jsem jen názor,to je snad něco jiného než lítost néé?Koukám,že někteří ani nepochopili,že jsem se ptala na názor chování své sestry a rodučů vůči mě,néé na to,jaký je přítel nebo co udělal on,ale ONA!!

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 29.02.12 20:08

No dohledáním těch diskuzí docházím k závěru, že jediný důvod, proč tvá sestra a rodina nesnášej přítele nebude jen to, že jim nechce pomáhat. :think: Tak to po nás nemůžeš chtít objektivní hodnocení, když nepíšeš objektivní informace. No ale tvoje věc, zpovídat se tu nikomu nemusíš. :kytka: Jenom furt nechápu, proč to teda píšeš. :nevim:

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 29.02.12 20:13

Tak koblížku, to si z nás děláš legraci, ne? Všichni se tady divíme proč ti tvůj vlastní táta říká, že máš přítele vyhodit- no ale co jiného by měl říct rodič, když jeho dítě žije s člověkem, který jí nadává do veteše a sdělí jí, že by bývalo bylo lepší, kdyby potratila, když ta mateřská nebude nic moc, na dítě ječí. To bych ti jako rodič poradila také, i kdyby to mělo znamenat, že domek prodáš a půjdeš bydlet do bytu- to by ostatně bylo dobré řešení i co se tvé sestry týče. Nebydlely byste u sebe, neměly byste nic společného…a vztahům by to jistě prospělo.
Ona také asi bude dobré kvítko, když ti zavře vodu a není s ní domluva, ale co tomu předcházelo? Snažili jste se o domluvu? Když ti k ní přítel zakazuje chodit, tak už vidím, jak děsně vstřícně s ní jednal ohledně toho čerpadla…

V podstatě, co tak popisuješ, tak tvoje sestra je kr@va, tvůj otec je zadlužený až po uši, tvůj přítel je cholerik, sprosťák a tyran…takže by možná bylo řešení si sbalit kufry, sebrat dítě a z tohoto kolektivu se pakovat pryč, protože co si myslíš, že z něj vyroste, když bude obklopen takovými charaktery a bude mít vzor v podobných mezilidských vztazích?

 
koblizek0434
Kecalka 135 příspěvků 29.02.12 20:16

me2dova:díky,tot je opravdu názor,néé jako některý jiný srágory!!Konečně někdo,kdo to vzal z gruntu a na všechny.ještě jednou díky,asi si jedna z mála,kdo má v hlavě víc než posr…nou plínu:-))Ostatně,já ji tam mám taky:-))

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 29.02.12 20:39

OK, všichni okolo jsou debilové, jenom ty jsi letadlo. Tohle chceš slyšet? :nevim: :mrgreen:

 
koblizek0434
Kecalka 135 příspěvků 29.02.12 20:43

:lol: :lol: nééé tohle néé,spíš všichni okolo jsou letadla a já debil

 
Janule 40  29.02.12 20:47

já bych spíš řešila přítele než sestru.Pokud se Tvůj přítel k Tobě i k malé takhle hnusně chová,nechápu proč s ním jsi.A že ho Tvá sestra i otec nemají rádi plně chápu.Mají o Tebe zřejmě strach.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 29.02.12 23:37

No, tak jsem si dohledala tu diskusi ohledně toho tvého přítele.. Takže nejenom že je to blb, ale je to ještě tyran a hrubián. Otázka je jaká jsi ty když jednou napíšeš že je tvůj přítel takový pako a tvoje rodina chudinka k vám nesmí a teď píšeš v deníčku, jaký jsou paka celá tvoje rodina a on je chudáček, že ho nesnášejí.. V tom aby se čert vyznal.. Tak víš co chceš a víš co si myslíš, nebo ne? Po té diskusi opravdu deníček nechápu. Tebe nechápu a je mi líto toho dítěte. Otec hrubián, matka nevyrovnaná, no, to bude další super dětství. Achjo. Dělej se sebou něco holka, to nebohý dítě si zaslouží víc, než v čem je nuceno žít!

Cílem mýho komentáře není tebe a tvou situaci soudit a snažit se ti ublížit. Můj záměr je pod povrchem. Chci tě přimět aby ses nad sebou zamyslela. Jsou dvě možnosti, buďto se po komentářích, které ti jak se říká „nejdou na ruku“ urazíš, a potom sorry ale jsi na několik dalších let ztracená existence(než dozraješ), a nebo se nad tím zamyslíš a začneš v první řadě se sebou něco dělat. Fandím ti! :kytka: Byla jsem taková jako ty (před lety) ale neměla jsem dítě, takže jsem si to tak nějak mohla dovolit. :mrgreen:

Mimochodem „koblížku“ říkám mojí dcerce :lol:

Příspěvek upraven 01.03.12 v 12:32

 
poučená
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 01.03.12 00:13

Je to opravdu smutné, Koblížku, jak to u vás v rodině vypadá. Je mi vás líto! Ale vlastně je mi líto i vaší sestry, i vašich rodičů. Jenže tyhle vztahy, které jste ilustrovala na problému se studnou, nevznikly přes noc. A také se přes noc nevyřeší. Vy si ulevujete tady, vaše sestra nejspíš někde jinde „v bleděmodrém“. Ale ulevením si se nic neřeší. Myslím si, že ty vaše vzájemné vztahy už ani řešení nemají.

Tedy mají: Vzájemně si odpustit, všecko, co si vzájemně zazlíváte. Jenže odpuštění je těžká věc, mnohem jednodušší je vzájemně se obviňovat. Připadá mi, že už jste na tom obě závislé. Dáváte do toho mnoho své energie. Energie, která by měla běžet raději k vašim miminkám. A tak vlastně ze všeho nejvíc je mi líto obou miminek. Asi, až trochu povyrostou, si spolu nebudou vesele hrát, ale spíš na sebe vyplazovat jazyk, protože odmalinka budou vnímat nepřátelství obou rodin. A válka bude pokračovat v další generaci.

Kromě pokračující války a kromě odpuštění, je ještě jedna možnost: už to dál neřešit, rozejít se a žít po svém. Zvlášť, když už máte s kým a pro koho.

 
Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 01.03.12 09:21

No koukám, rodinka k pohledání. :roll: Řešení nevidím. Bydlíte moc blízko sebe, vždycky budou problémy… Drž se, stůjte s přítelem při sobě a snad to nějak zvládnete. :kytka:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 01.03.12 22:52

Moc dobře tohle znám…sice ne v takovým měřítku,a le mám taky takovou sestru, která si nevidí do pusy a je nejchytřejší…jen zaplať tomu nahoře, ž enebydlím vedle ní…mít takovou segru jako ty, tak se asi odstěhuju…třeba by se jí líbilo to řešit s někým jiným, který by je dokázal poslat do prdele… :mrgreen:
jsi skvělá, nejsi jako ona a toho si važ…a myslím, že s tou policií to byl skvělej nápad…
co se týče táty, který radí takový nesmysly, taky nakopat..nevěnuj se jim…zbytečně vyčerpáš svou energii, kterou potřebuješ pro mimouše na hlupácích…

držím ti pěsti,a by ten život s rodinou byl lehčí a halvně, aby ti to s přítelem klaplo a byli jste všichni šťastní, protože to je naštve nejvíc… :hug:

 
momikova
Závislačka 4986 příspěvků 21.03.12 15:36

Nebylo by lepší se od těch bláznů odstěhovat někam pryč, než s nimi řešit takovýhle vysilující spory? Nejvíc umí ublížit bohužel vlastní rodina, od ní to dokáže totiž nejvíc bolet. Nevím, jak bych tohle osobně dokázala dlouho vydržet. Pořád je tu nebezpečí, že se vaše vztahy mohou vyhrotit natolik, že dojde třeba v afektu k nějaké tragédii. Tomu bych osobně předešla tím, že bych se snažila odstěhovat pryč a vymazala je ze života. :nevim:

 
Ajusk
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 21.03.12 21:51

ahoj něco podobného máme i s babičkou, každý se od ní drží stranou a vídáji jen, když musí a je to dobré řešení, taky bych volila se buď odstěhovat a nebo použit pravníka. Pro tvůj klid to bude nejlepší řešení, na rodinu se vykašly, nech je jestli se vzpamatujou a uživej si mimča a přítele. Než takhle trpět tak být radši šťastná bez nich.

 
okydoky
Povídálka 35 příspěvků 22.03.12 06:49

Milá pisatelko,
právě jsem dočetla tvůj deníček a moc jsem se uklidnila ze v rodině nemám takové exoty pouze já. Držím palečky, posílám pevné nervy pro celoutvou rodinu a pamatuj. Nejsi v tom sama :roll: je nás víc… :lol:

 
animula  24.04.12 20:22

domek vedle sestry prodej a odstehujte se i s pritelem pryc. Tva rodina zni prisernee

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama