Nemáme strejdu Billa Gatese Aneb Naše první služebka

18.00 Peču slané šneky. Spousta chlapů totiž nejí sladké, nechceme si to u pana tiskaře podělat hned v první minutě, máme totiž strategii. Já peču, Renča obstará pivo. Dream team. 21.30 Večer před odjezdem. Stav: dítě spí, já ne. 22.30 Samozřejmě přece nebudete spát tím tvrdým spánkem, co je potřeba. Pojďme se každých deset minut vzbudit a kontrolovat dítěti životní funkce.

*

2.00 Dítě má problém.

Ve stavu naprosté bdělosti, jaká je obvyklá v pravé poledne, vstávám k postýlce. Posledních pár týdnů stačí jen vyměnit plínky a jde se znovu spát. Měním plínku. Cajk, spí.

2.05 Dítě jeví známky hladu, čti, řve jak na lesy. Ok, opět žádný problém, alespoň dostane najíst teď a pak to vyjde na další jídlo ve čtyři před odjezdem.

2.15 Poslední dobou jí normálně tak pět minut a pak toho má plné zuby. Tentokrát mi chce dopřát čas navíc, abych si u toho napsala poznámky k deníčku.

2.20 Vstávám za 40 minut.

2.25 Posouvám budík na 3.15, iluze spánku level 1 000.

3.10 Odkládám první budík. Cítím se fresh, ty čtyři hodiny spánku měly něco do sebe.

3.16 Proč mě napadlo, že bych měla mít krásnou knihu pro miminko na památku? Jsem jí to mohla nalepit do bloku.

3.25 Pocit svěžesti je pryč. Těch patnáct minut navíc mě dostalo do REM fáze. Bolí mě všechno. Nenávidím svět. Vstávám.

3.35 Čistím si zuby. Stornuju nápad se namalovat. Stačí, že mám oči slepé přirozeně, nepotřebuji to podporovat řasenkou. Namaluju se někde po cestě.

3.50 Stále v pyžamu. Dítě dostává najíst. Krásně voní. Hladí mě miniaturní pacinkou. Vydává ultra roztomilé zvuky. Nikam se mi nechce.

3.55 Prohlížím si fotky alb ze zahraničí, to kvůli možnosti vazby, které mi v noci poslala Renča. Smíšené pocity, viz deníček Konkurence? Ale kde že! Většina alb je formou stránek založených do šanonu. Ok, strategie je taková, že je to možnost, ale v tiskárně to nezmíníme, aby nám radši vymysleli něco hezčího.

4.00 Nejdu k autu, jak jsem v tuto dobu měla naplánováno, teprve vedu babičku do dětského pokoje, aby mě vystřídala ve funkci hlídače životních funkcí. Dávám naprosto zbytečnou přednášku o tom, kdy dítě naposledy jedlo, co se mu zdálo, jak se má. Ne, že by to nebylo podstatné, ale mamka/babička napůl spí a nevnímá.

4.15 Vycházím z domu. Zapomněla jsem, že neparkuju před barákem. Píšu potupnou sms Renče, že vyjíždím později.

4.16 Pouštím na Spotify Píseň smutných holek. Jestli existuje nějaká statistika, kolikrát si tu písničku někdo pustil, tak já dělám asi tak polovinu toho čísla. Pusťte si to. Je to boží, zvlášť když vyjíždíte na služebku v noci plni pozitivních emocí a nadupáni optimismem, že dneska se to všechno zlomí!

4.18 „Přitom je tak jednoduchý, vybrat dárek ženě, my nechcem to, co potřebujem, chceme to, co chceme!“ Ne asi, dobrá nálada, pocit štěstí, láska, všichni ruce nahoru!

4.30 Vypadává mi turbo, asi, zkrátka auto ztrácí tah. Jedu po dálnici 90 km/h.

4.40 Zastavuju a zkouším staré dobré „vypnout a zapnout“. Třeba to funguje i na auta. Během zastávky vytahuju telefon, abych se podívala na fotky dítěte. Je mi smutno.

4.45 Funguje to, ajťáci ze všech help linek světa jsou na mě pyšní, jedu dál.

5.25 Parkuju u Renči před barákem. „Prosím tě, vezmi mi nějakou rtěnku, zapomněla jsem ji doma!“

5.28 Děsím Renču nenamalovanou polovinou obličeje.

5.30 Pouštím Renče Píseň smutných holek. O to nemůže přijít, že jo.“

6.15 Zastavujeme před tiskárnou. 15 minut zpoždění, ale ok, nemůžeme za to, že nám včera GPS lhala do očí a teď přidala 20 minut. Ok, měla jsem mít větší rezervu, ale fakt jsem měla vstávat v půl třetí? Nevadí. Renča do mého balíčku s napečenými slanými šneky přidává pivo. Víme, co děláme.

6.16 „Pojďte dál. Jsem tomu fakt nevěřil, teda všechna čest, jste první ženský, který sem přijely na šestou.“

6.17 „Jé holky, to jste hodný, že jste mi něco přivezly. Teda já jsem asi jedinej chlap na světě, co za celej život vypil max. tři piva, ale zase mám rád slaný i sladký!“

8.15 Vycházíme z tiskárny. Zataženo je jen venku, já si nesu slunce v duši. Půjde to! Do tří dnů pošleme tisková data, pak maketa a velké finále… 30 knížek hotových! Otvírám imaginární šáňo a leju si ho do chřtánu. Vlaju ve větru štěstěny, jak vlaječky nad autobazarem. „Kdybych kouřila, tak teď si to cígo dám!" říkám Renče a v duchu se plácám po rameni. Dokázala jsem to! Sehnala jsem tiskárnu!

8.16 Po chvíli se Renča ozve: „Já nevím, co si o tom mám myslet.„… „No já vím, Renčo, že ten papír není úplně náš vkus, ale vyzkoušíme to a třeba to bude vypadat luxusně. I když se třpytí… A jo, ta vazba ve stylu šanonu není to, co jsme si představovaly, ale kolik lidí už nás odmítlo, protože to, co chceme, nejde vyrobit, pokud teda, jak říkal pan tiskař, nemáme strejdu Billa Gatese. A maminky mají rády růžovou, jinak by nabídka oblečení na holčičky nebyla z 90% růžová, i když já ji třeba moc nemusím.“

8.18 A najednou to bylo, jako bych přišla domů se skvělým nápadem se vdát s tím, že mě požádal o ruku pod podmínkou, že zhubnu patnáct kilo a odbarvím se na blond. A já tím pádem už nadšeně doletěla domů s permicí do fitka a odbarvovačem. Ale Renča se oblékla do hávu rodičovské inkvizice a v rámci vyšetřování v otázkách víry a dobrých mravů mi začala topit hlavu v záchodě. Když je to ten pravý, tak si mě prý vezme i s tlustou šitou vazbou a přírodním papírem.

8.30 Zrovna se netopím, tak zkouším výkřik do tmy: „Ale všichni ostatní řekli, že nás nechtějí… A tenhle nás chce! Jen stačí pár drobností změnit!“

8.31 „Radši bez tiskárny, než ztratit duši!“ trvá Renča na svém a moje hlava opět končí v míse. „Proto jsme s tím projektem přece začaly, protože na trhu nebylo nic, co by mělo styl a úroveň! To byla první věc, co nás ve škole učili, že nikdy nemáme zapomenout na to, proč to vlastně děláme!“ Žbluňk!

8.35 „Ale co když nám tu ruku už nikdo nenabídne?“
8.36 „Tak si to raději budeme vázat samy dvě, doma v garáži.“

10.15 Jedu sama směr domov. Renču jsem nechala před devátou v Praze, aby stihla včas práci. V té útulné přeplněné kanceláři pod hromadou fakt dobrých argumentů, proč náš projekt nemá šanci, jsem nějak zapomněla, že máme vizi. Že jsem s tou vizí a nápadem vlastně přišla já. Přitom je tak jednoduchý vydat knížku… Přece. Zvlášť když na tom člověk dělá ve dvojici se skvělou grafičkou a ilustrátorkou. Akorát se nesmí ani na chvíli zapomenout, že nechceme to, co potřebujeme, ale chceme to, co chceme. A samozřejmě, že mě mrzí, že musím přestat vybírat svatební šaty a písničku k prvnímu tanci, ale Renča má pravdu. Láska a kvalita se nemá obětovat jenom proto, že se zástupem jiných tiskáren jsme to nedotáhli ani k prvnímu rande. A tak hledáme dál to pravé. Jinak bychom místo knížky, viděli jenom velký špatný.

Váš příspěvek

Odesílám...
2213
4.5.19 16:36

Nevim co je vazba ve stylu sanonu, ale jestli to znamena vyndavaci listy, tak mi to neprijde tak zle :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4.5.19 18:07

@jita22 Moc Vám děkuji! :kytka: Zkrátka jsme si představovaly krásnou vázanou knihu a šanon nám prostě přišel, že by ta kniha úplně změnila naši původní představu. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15200
4.5.19 21:20

Ale dobře napsané, zasmála jsem se, a představila jsem si to živě a snad i fyzicky - to vstávání, pocity, jízdu, nadšení a… zmar

 • Nahlásit
 • Zmínit
5.5.19 11:08

@stinga Děkuji moc! To mi vždycky udělá radost, když tím naším příběhem někoho rozesměju. :dance: A popsala jste to skvěle, zítra nebo pozítří spouštíme Hithit kampaň a na mě už dolehla nervozita, takže mám stažený žaludek a pocit zmaru roste a roste. 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
15200
5.5.19 12:12

@Sebi Chomiszak tak ať už vám to konečně vyjde, když jste do toho dala tolik sil, invence a zřejmě i financí :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5.5.19 15:37

@stinga Díky moc! :kytka: Snad ano, a když ne, tak se možná konečně poučíme, že to byl fakt špatný podnikatelský nápad :D :think: Ještě jednou díky! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5301
5.5.19 21:59

Já čtu tvoje deníčky od začátku. A pokaždý si říkám - ta ženská musí být cvok, to nemůže vyjít, takových knížek je přece milion osm, rozdávají se i zadarmo… Ale čím víc čtu, ta tvoje energie, nadšení, zarputilost - hele já si to snad koupím :-D A to ti říká někdo, kdo má na dvě děti doma tři knihy na téma „Moje první…“, jednu z poloviny vyplněnou :-D :-D :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
6.5.19 14:11

@Michelle_M :D Díky moc! Dnešek je přesně ten den, kdy tohle potřebuju slyšet! :srdce: Včera už jsem dala schválit Hithit kampaň, načež se na ni podívala naše „externí poradkyně“ respektive známá, co už na Hithitu jednou byla. Ve zkratce řečeno „všechno špatně“. Takže teď předělávám a předělávám už od rána. :pocitac: Teď se mě manžel zeptal, jestli bych do toho šla znovu, kdybych věděla, jaké to bude. Nevím, co mám říct. :think: :mrgreen: Ještě jednou moc díky, povzbudila jste mě. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1636
6.5.19 20:54

Nejlepší by bylo sehnat někoho slavného, kdo by hotovou knížku propagoval a někde se o ní zmínil, že je hezká. Stačila by zmínka na webu či v časopise, ono by se pak zájemci objevili… Takže držím palce, ať knížka nakonec spatří světlo světa a objeví ji nějaký vlivný influencer ;).

 • Nahlásit
 • Zmínit
185
6.5.19 22:31

Ahoj, pak sem dej odkaz na Hithit, urcite si ji poridim. Asi se mnou mlati tehotensky hormony, ale ty cumacky jsou rozkosny! :D
A jinak souhlas, ze by bylo potreba to nekam podstrcit k propagaci, jinak to zapadne. Drzim palce!

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.5.19 11:40

@PenelopaW To zní krásně! :kytka: I když ono to s těmi influencery není vždycky jen tak. Denně jim píše hromada lidí, aby jejich projekty zmínili, tak se jim ani nedivím, že většinou ani neodepíšou, kdo by to stíhal, že? Na druhou stranu máme třeba na Instagramu partu skvělých maminek, kterým se kniha a mývalové moc líbí a pomůžou nám tím, že nám Hithit kampaň nasdílí mezi své známé, až ji spustíme. Hledám zkrátka srdcaře a zatím to vypadá, že jich kolem knihy pár je. :srdce:

Příspěvek upraven 07.05.19 v 11:41

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.5.19 11:44

@Arnoštice Díky moc! :hug: To nejsou hormony! :lol: Já těhotná nejsem, ale když mi před chvíli Renča, ilustrátorka mývalů, poslala moji novou profilovku, kterou budu mít během kampaně, tak jsem zatlačovala slzičky. Nevím, jak to ti mývalové dělají, teda asi to spíš dělá jejich stvořitelka Renča, ale právě kvůli nim mi ten projekt za to stojí. Byla by fakt škoda, kdyby takhle krásné ilustrace zapadly. :srdce:

Příspěvek upraven 07.05.19 v 11:45

 • Nahlásit
 • Zmínit
1636
7.5.19 14:20

@Sebi Chomiszak Včera jsem si založila twitter (překvapivě kvůli manželovu dědečkovi, který tam každý den hází několik hlášek), takže pak mohu sdílet info tam ;).

 • Nahlásit
 • Zmínit
7.5.19 16:31

@PenelopaW Jéé to by bylo úplně úžasné! :kytka: To budete pravděpodobně první, kdo nám projekt dá na Twitter - já účet nemám. Děkuji moc! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit