Nemocnice Tábor vs. České Budějovice

Rodičovství

V našem příběhu nebudu hodnotit kvalitu či dovednost lékařů. Náš příběh je čistě jen o naší zkušenosti z krátkodobé hospitalizace mé malé dcerky. Ve zkratce půjde o kontakt dítěte s matkou v době hospitalizace aneb Právo dítěte a rodičů na nepřetržitý kontakt, zakotvené v Listině základních práv a svobod. Tedy ústavně zaručené právo.

Po první operaci...
2 komentáře

Shrnutí.. Užila si svoje... operace, 2 punkce, dreny.. poté zaškrcení nožičky...

Jinak je to ale naše usměvavé sluníčko a miláček :-) Jen ta nedůvěra k cizím...
6 komentářů

Obě naše hospitalizace se týkaly chirurgického odstranění nezhoubného nádoru na nožičce, pod celkovou narkózou. Plánovaná hospitalizace byla vždy na 1-2 dny. A obě operace byly naprosto zbytečné a náš problém nevyřešily, ale to by byl zase jiný příběh…

První naše hospitalizace proběhla v nemocnici v Táboře, ke konci roku 2013. Dcerka měla čerstvě dva roky. Před operací k nám na pokoj přišel chirurg, který měl dcerku operovat. V krátkosti shrnul plánovanou operaci, zodpověděl dotazy. Poté dcerce podali uklidňovací-oblbovací sirup. Byla po něm malátná a taková smířená se vším, ale nespala a vnímala. Pořád si mě hlídala.

Při převozu na sál jsem byla po celou dobu s ní, rozloučit jsem se s ní musela až před sálem. Před sálem jsem na ni také čekala po celou dobu operace, abych hned, jakmile to bude možné, byla již opět u ní a ona nemusela absolvovat jízdu po nemocnici zpět na dětské oddělení sama, pouze s cizími tvářemi.

Od opuštění operačního sálu jsem tedy byla s ní a už jsem se od ní nehnula ani na krok.

Pár hodin po operaci k nám na pokoj opět přišel chirurg, který ji operoval, popsal průběh operace, zodpověděl dotazy. Druhý den jsme byly propuštěné domů.

Náš problém s nárůstem nezhoubného nádoru se však do 2-3 týdnů vrátil, dcerka byla pak ještě dlouhé 3 měsíce po operaci trápena dreny, punkcemi. Absolvovala přes 25 převazů, došlo k zaškrcení končetiny obvazem, výrazné poškození kožního krytu, zhojení do keloidní jizvy a ostatní komplikace. Všechno trápení bylo zbytečné, výsledek byl podstatně horší než před operací (zjizvená nožička, keloid, opětovný nárůst bouličky, atd.).

Po necelém roce jsme se tedy odhodlali k dalšímu operačnímu řešení. Tentokrát naše volba padla na chirurgii plastického oddělení v Českých Budějovicích.

Operace byla naplánovaná na konec listopadu 2014, v prosinci 2014 pak dcerka oslavila 3.narozeniny. Prošly jsme si opět celým kolečkem předoperačního vyšetření a papírování.

Dva týdny před plánovanou operací jsme se také nahlásily na dětské oddělení, aby s námi bylo počítáno. Pro jistotu jsem se ještě informovala na recepci, zda je možné si zde objednat nadstandartní pokoj. (nejsme z Č. B., žijeme v Táboře, tak jsem nevěděla, jak to zde funguje). Sestřičkou mi bylo řečeno, že nadstandartní pokoje zde nemají, ale že jejich STANDARTEM je, že matka s dítětem je na pokoji sama, je-li to jen trochu možné, z kapacitních důvodů. To mě potěšilo a ulevilo se mi.

V pátek jsme se dostavily na příjem (pouze papírový příjem, fyzicky jsme měly přijet do nemocnice až v pondělí, v den operace). Ke konci všeho papírování, kdy už jsme byly téměř na odchodu, mi sestra najednou povídá: „ A dceru si můžete přijít navštívit od 12 do 19 hodin.“

Ztuhla jsem a povídám, v naději, že jsem snad špatně rozuměla. „Prosím?“ Sestřička však svou informaci zopakovala ve stejném znění. Byla jsem v šoku a opáčila jsem, že já samozřejmě se svým dítětem zůstanu na pokoji! Odpověď sestry však byla nekompromisní: „To tedy nezůstanete! Bude tam sama a vy jí můžete přijít navštívit, jak jsem řekla.“ Poté vysvětlovala, že pokud by byla moje dcera nemocná, byly bychom hospitalizované na dětském oddělení a pravděpodobně spolu, ale jelikož jde na plánovanou operaci, jedná se o jiné oddělení, konkrétně o dětské oddělení pooperační a poúrazové a tam zkrátka není možné s dítětem zůstat.

Byla jsem opravdu v šoku. Nikoliv z důvodu nedostatečné kapacity, ale z důvodu, že na tomto oddělení to zkrátka není zvykem. Takovouto informaci mi nikdo předtím neřekl a představa, že bych tam měla své ani ne tříleté dítě, po operaci, rozbolavěnou, ponechat samotnou – byť třeba jen na hodinu, natož na celý večer a celou noc, to bylo pro mě absolutně nepřijatelné.

Sestrou mi byla navrhnuta možnost nemocniční ubytovny, ale upřímně, nesouhlasila bych ani s ubytováním hned ve vedlejším pokoji! Chtěla jsem zůstat s dcerou. Mám zkušenost již z předchozí operace. Samozřejmě se tenkrát v noci budila, rozhodně nespala klidně a spokojeně. Celou noc jsem jí musela držet za ruku. Možná jsem hysterická matka, možná mám dítě závisláka, možná možná možná. ALE SAMOTNOU BYCH JÍ TAM NENECHALA!

Je mi 32, do dneška si vzpomínám, jak jsem coby 8letá ležela po vyndání mandlí v nemocnici. Sama. A hezké vzpomínky na to rozhodně nemám. A to jsem byla už skoro velká holka. Co potom taková ani ne 3leté dítě, které ještě ani nenavštěvuje mateřskou školu a které rozhodně není zvyklé být beze mě? Budí se mi v noci i doma, natož v cizím prostředí. A asi trochu ostuda – ale je stále kojená!

Navíc naše neustále lítání po doktorech, vyšetřování, pak také pooperační komplikace a bolestivé trápení udělalo z mojí dcerky bojácné dítko, které rozhodně nemá k cizím lidem důvěru. Snažíme se měsíce a měsíce důsledně napravit to, co na ní všechno to negativní zanechalo. Tím, že bych jí v nemocnici nechala samotnou, zradila bych jí už totálně. Zkrátka nepřicházelo to vůbec v úvahu.

Hned na tom papírovém příjmu jsem sestřičce i doktorovi řekla, že tedy po této PRO MĚ absolutně nové skutečnosti operaci ruším. Není pro nás životně důležitá či život ohrožující, podstoupíme ji jinde. Ale dobře mi tedy nebylo. Představa, že všechny ty jízdy Č. B.-Tábor a zpět, všechny ty návštěvy u plastického chirurga, magnetická rezonance, předoperační vyšetření atd. musela moje dcera podstoupit NAPROSTO zbytečně a nyní je po všem… Bylo mi strašně.

Ač jsem se snažila být silná a před dcerou se držet, polykala jsem před sestrou i doktorem na příjmu slzy. Ani poté jsem se však od nich nedozvěděla žádnou jinou přijatelnější možnost než opuštění dítěte ve večerních hodinách a odchod na ubytovnu.

Domů jsem se vrátila opravdu totálně psychicky vyždímaná, smířená s myšlenkou, že v pondělí operaci zrušíme (tato možnost mi byla na příjmu navrhnuta, prý si to mám přes víkend rozmyslet a v pondělí se ozvat). Nicméně zasedla jsem k internetu a lovila informace. Nevěřila jsem, na kolik podobných případů jsem narazila! Tolik maminek podobnou situaci řešilo!

Pak jsem narazila na stránky www.ferovanemocnice.cz. Krásné stránky, které zcela jasně informují o právech pacientů. Bylo tak uklidňující číst věty typu: „zákonem je stanoveno, že dítě má právo na nepřetržitou přítomnost svých rodičů, rodiče je možné oddělit od dítěte jen na základě rozhodnutí soudu, nenahraditelná psychická podpora, pokud rodič odmítne od dítěte odejít, zdravotníci nemají prostředek, jak rodiče přinutit k odchodu, jelikož jde o jeho právo a právo dítěte“ atd. Opravdu se mi ulevilo.

Samozřejmě výjimku tvoří operační sál, infekční oddělení, JIP a podobná oddělení, tam jsou již jiná pravidla, ale to se nás momentálně netýkalo.

V pondělí jsme tedy do nemocnice dorazily. Já vybavena spacákem, na papíře vytištěné body z Listiny základních práv a svobod, připravenou sepsanou stížností k primářovi, pokud by byl problém.

Jak jsme v nemocnici dopadly? Zda mě ubytovali s dcerou na pokoji, nebo mi to nakonec přeci jen neumožnili a noc jsem byla nucena strávit na ubytovně? Přečtěte si prosím pokračování tohoto deníčku…

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 16.03.15 00:23

Doufám, že jste dopadly dobře, a mohly jste být v nemocnici spolu. To je hrozé, jaké jsou rozdíly mezi nemocnicemi. Přitom dítě do 6 lte by mělo mít vždy nárok na přítomnost rodiče.

 
Banshee
Kecalka 492 příspěvků 16.03.15 01:42

Parada, fandim ti! Ja byla poprve s ditetem hospitalizovana v synovych 3,5 letech. Jeli jsme v noci na pohotovost a na prijmu mi rekli, ze pokud neni volny nadstandart, poslou me domu a syn zustane v nemocnici sam.. Orvala jsem to jako zelva, nakonec tedy nadstandart volny byl a mohla jsem zustat, ale po teto zkusenosti uz jsem tez poucena, informovana a od ditete by me nedostali ani parem koni! Ale taky jsem naivne predpokladala, ze nepretrzita pritomnost rodice u ditete je naprosta samozrejmost..

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30735 příspěvků 16.03.15 01:50

Tak ten přístup, to je síla. věřím, že sis to vybojovala. :hug:

 
Mrázkovka
Kecalka 476 příspěvků 16.03.15 04:19

…no přijde mi teda dost blbý napsat „Počkejte si…“ :roll:

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 16.03.15 05:34

Chudák Vaše holčička…ta uz si teda vytrpěla a ještě jí nechat nekde samotnou? Jednala bych stejne…už se těším na pokračování deníčku, moc pěkně se četl. A proč ostuda, ze kojíte 3 lete dítě? Když to vyhovuje Vam i dcerce, tak proc ne…Doufam, ze malá bude mit nožičku brzy v porádku a budete mit klid od doktoru a vsech nemocnic.

 
jahoda 2
Extra třída :D 12396 příspěvků 16.03.15 06:11

Devcata vy nevite, ze sice zde je demokracie a tak. Jenze nase CR zamrzla za dob komunizmu? Bohuzel :zed:.Tady je to spis jak v kocourkove. Demokracie a svoboda je tu jen hlasana a ne praktikovana tu si vesele praktikuji jen politici a smejdi co kradou. :nevim: /ruznymi zpusoby/.Pro normalni lidi tu neni nic. :nevim:
Hlasa se tu demokracie, pokrok a tak.Nojo,ale platy obycejnych lidi, vybaveni nemocnic, jednani v nemocnicich a jinde /i vsebecne/je na bodu mrazu.
NEMOCNICE: No to co je vsude jinde povazovano za standard je u nas nadstandard a to co je jinde povazovano za nadstandard je u nas hotel a nrbo neexistuje. Nadstandardy mimo Prahu jeste jdou, ale v Praze jsou drahy jako prase. Navic nechapu proc jednoduse nehospitalizuji standardne deti s rodici.No protoze to je prece ten nadstandard a jeste za nehorazny prachy. :cert:
Jako omlouvam se, ze to sem pletu, ale ja odobne kdyzbych chtela muze u porodu zaplatim 700,a kdybych ho tam chtela porad tak nadstandard v dotycn porodnici stoji 1500-2500 na den no to nestoji ani 4 hvezdickovy hotel v Krkonosich.
Noproste :cert: a navic ty pokoje standardni jsou ostuda a povazovat za nadstandard to, ze tam je TV, konev, samostatne wc, postel kterou muzu mit i doma a vymalovano. Proste nevim no. Jinde je toproste standard u nas bohuzel nadstandard zrejme otelovy./jakokdyby tam byl vlastni personal/poste evropsky standard je u nas nadstandard a jinde nadstandard je u nas nic.No hnus.
Prece jako co i matky po nich vlastne chcem zejo. :cert: Navic jako navstevy v porodnici 13-17h. No kdo kdy videl, ze se nekdo na tuhle hodinu jako bude utrhovat z prace kazdy den. :cert: Kdyz bych chtela dele mam od toho podle nich prece nadstandard. Matka po CS a bude postavat nekde nachodbe. :cert: :cert: miminko a matka tam nastydne no prote nechapu.Jako.To je zdravotnictvi v CR.
Proste nechapu proc uz tady davno neni stanoveno co je tedy standard nebo nadstandard.Ale taky standard takovy aby jsme se za nej nemuseli v te Evrope stydet zejo. Proste vsude inde je to amozrejosti byt dite s rodicem podle me a to standardne a ne nadstandardne.
Stejne je to tr. s ockovanim, jednanim atd.Ale to uz jsou jina temata. :nevim: :zed: :cert: Des bjes tady.Tad si vemte jak se citinakonec ty deti co tam ty rodice mit nebudou a pak se budou ptat proc tu nekdo semnou neni a s tou holcickou jo? No proste. :cert:

 
tria.002
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 16.03.15 06:15

Ja byla tenkrat mlada a blba a nechala jsem dceru v nemocnici samotnou. A zakazaly mi i navstevy, aby ji to psychicky netrapilo. Ted mam, po dvanacti letech, syna.. A nenechala bych ho nikde. Dcera mela pak separacni uzkosti a chodila se mnou i na wc.
Take bych rada kojila, co nejdele. Az prcek dozraje, tak odpadne.
Holcicka je nadherna.

 
garfildice
Nováček 8 příspěvků 16.03.15 07:34

Doufám, že jste tam dopadly dobre, a mohly jste být v nemocnici spolu mám tři děti a nikdy bych je v te nemocnici taky nenechala samotný…Přitom to nechápu vždyť děti do 6 let maj právo na přítomnost rodičů. a ten přístup to je síla… :mrgreen:

 
elimili
Kecalka 157 příspěvků 16.03.15 07:49

Teda pro me je strašně zjištění ze toto tady opravdu nefunguje. Ja i manžel jsme zdravotnici a fakt se za to začínám stydět. Nase zdravotnictví je des a bes.. Ale aspon u nas na dětském je maminka samozřejmost.. Dobre jste udělala a kojeni super!

 
Caress
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 16.03.15 08:11

Maminky, předně Vám děkuji za přečtení :-) Snad přečtete i druhý díl s pokračováním :-) Musela jsem náš příběh rozdělit do dvou částí, prý byl moc dlouhý, což asi opravdu byl :-)

Opravdu naivně jsem se domnívala, že pokud do nemocnice nastoupím odhodlaná dcerku neopustit, tak nám to bude umožněno. Dle informací z internetu nemají žádné právo Vás od dítěte tahat násilím. Ani policie nic nezmůže. Musel by rozhodnout pouze soud. Tak daleko to sice naštěstí nezašlo, to prozradím rovnou.. Ale jinak to rozhodně lehké nebylo a i přes mé odhodlání stále dokolečka opakovali, že musím odejít na ubytovnu. Já nervy na pochodu, dítě na operačním sále a ještě do toho řešte toto :cert: :nevim: Jsou to 4 měsíce, od operace a stále to ve mně vře.. :zed:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29138 příspěvků 16.03.15 08:57

Autorka mrzí mě, že jste narazili na takové jednání, bohužel je to o lidech, hlavně o primáři…já si třeba nemohu stěžovat, vždy jsme mohla být s malým všude, při všem, naopak nám pomáhli když byl malý udržet kojení a co nejmíň ho trápit…i když jsem já byla v nemocnici, nebyl problém dát prcka na dětské s tím, že mě s ním nechávali co jen šlo a ještě mi byli k ruce :nevim:

takže hrdino anonymní, tohle jsou jenom žvásty, a naše zdravotnictví je na dost vysoké úrovni (s blbcem se člověk setká všude)…asi nemáš se zahraničím moc zkušeností, tam je nárok na pořádnou péči jen za sakra velké peníze a když tady lidi řvou i kvůli 30 Kč tak co čekat :roll:

 
nataluska
Kelišová 6948 příspěvků 16.03.15 09:32

Nikdy jsem nenechala své dítě v nemocnici samotné a to bylo už dost hospitalizací. Loni jsem byla se 7 letou dcerkou v Brně na operaci. Sice na mě koukali jako na blázna, že už tak velké dítě tam může být ty 4 dny samo a nepotřebuje doprovod. Pro nás to je do Brna hoinu a půl cesty. Ke konci roku opět další operaci a i když jí bude skoro 9 let, sama tam určitě nebude.

 
ospalámyš
Závislačka 3782 příspěvků 16.03.15 10:42

Jsi dobrá, fandím ti ;) Taky bych se nenechala rozdělit a pokud by trvali na separaci, tak bych radši operaci zrušila a rovnou zanesla řediteli nemocnice a primáři tu stížnost.

Já byla s dcerkou na pokoji bez problémů, ale zase jsem si musela 2× v různých nemocnicích vybojovávat přítomnost jen u banálního zavedení kanyly, jednou se to nepodařilo tak úplně a skončilo to stížností a korespondencí s ředitelem nemocnice. :)
Je to o konkrétních lidech a rutině, nic víc v tom není, jen lpění na některých zbytečnostech, které neohrožují život ani chod jejich oddělení.

Příspěvek upraven 16.03.15 v 10:44

 
Ronabel
Stálice 74 příspěvků 16.03.15 12:53

Brrr, úplně mi běhá mráz po zádech. Doufám, že jsi si pobyt se svojí holčičkou vybojovala! Já něco podobného absolvovala loni, holčička je podstatně starší, ale má PMR, k tomu jiné problémy. Též plánovaný příjem. Já ani slzy nepolykala, rozeřvala jsem se naplno a řekla že tedy jedu domů. No nakonec vše dobře dopadly a personál mi vyšel vstříc.

 
Ronabel
Stálice 74 příspěvků 16.03.15 12:54

@nataluska to jsi byla v dětské? I kdyby bylo dcerce deset, nenechala bych jí samotnou.

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 16.03.15 12:55

Uf. Už se těším na pokračování. Já tenhle problém zatím naštěstí neřešila, ale příhoda mé kamarádky mě pěkně nadzvedla.
O Vánocích se jejímu čtyřletému synovi objevila ošklivá alergická reakce na ořechy, museli s ním na pohotovost do dětské nemocnice v Brně. Jel tatínek, protože mají doma ještě rok a půl starou holčičku a kamarádka kojí. Naštěstí to nic nebylo, ale chtěli si tam chlapečka nechat přes noc na pozorování. Ale bez tatínka!!! Maminka by tam zůstat mohla, ale tatínek prostě ne. Není to tam zvykem. Kamarádka tedy na noc oželela kojení a zůstala tam s malým.
Ale kdyby byla těhotná, nebo kojila víc, tak by prý musela nastoupit babička. Anebo by tam chlapeč zůstal sám.

To mě tak naštvalo, že sice rodič má právo zůstat s dítětem v nemocnici, ale asi jen když je rodič matka. Otcové mají smůlu :cert: :cert:

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 16.03.15 13:16

U nás jsou tedy běžně i tatínci.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 16.03.15 13:22

Za nedlouho budu řešit asi obdobný problém a jsem z Táborska, nu doufám, že to dopadne dobře. :,(

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 16.03.15 13:54

Také jsem musela nechat čerstvě šestiletou dceru (byla ještě v MŠ) samotnou v nemocnici. Měla akutní zánět slepého střeva, přivezla jsem ji za 5 min 12, hned ji vezli na sál a mě poslali domů, že pak bude na JIP a tam s ní být nemůžu. Sice jsem jim opakovala, že tam chci zůstat s ní, ale nemohla jsem. Měla jsem doma ještě tříleťáka, manžel v zahraničí, tak jsem se sbalila a jela. Byla na JIP 3 dny sama, pak ji přeložili na dětské a tam už jsem mohla být s ní. Jezdila jsem za ní ty 3 dny každý den, ale dodneška si to vyčítám, že jsem třeba nevzala spacák a nezůstala někde na chodbě, nevím, jestli se tím dá něco dělat, když dítě leží na JIP, ale když jsem za ní přijela a viděla ji ten první den po operaci, jak je jí zle a je tam chudinka tak sama a ztracená v té posteli…
Máte s tím někdo zkušenost?

 
ospalámyš
Závislačka 3782 příspěvků 16.03.15 14:47

@hanyny známá měla syna dlouhodobě na JIP, asi druhá třída. Byla tam vždy s ním celý den (zpočátku určitě) a večer když usnul šla domů, ráno zas přišla, ona bydlela v tom samém městě. Ale dalo by se to případně i řešit ubytovnou, co v nemocnicích mívají pro rodiče.
JIP má přísnější podmínky, tam předpoklásám, že by člověk nemohl spát někde ve spacáku na zemi, ale nevím, naštěstí jsme to zatím řešit nemusela a doufám, že nebudu. protože pro malé děti jsou někdy kritické i noci, kdy se budí a v cizím prostředí, cizí ženské okolo, no musí to být pro ty menší děcka pak hodně drsné.

Příspěvek upraven 16.03.15 v 14:48

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29138 příspěvků 16.03.15 15:07

@hanyny tak u nás mohli být rodiče ubytováni vedle na pokoji (pokud bylo místo) nebo si platit nadstandart a být tam celý den s dětmi…ale spát tam u nich v noci nebo je v noci navštěvovat nešlo, na JIP jsou ty pravidla přísnější a jako chápu, že to nejde :nevim:

na druhou stranu já byla jako malá několiktát hospitalizovaná, tenkrát rodiče nesměli ani na návštěvy a já si to ani nepamatuju :oops:

 
beeerush
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 16.03.15 16:57

@jahoda 2 Milá zlatá, nevím, kde jinde přesně myslíte, ale všude jinde za ten standard draze platíte. A věřte, že takový nadstandard, jako je wc, sprcha, polohovací postele, kvalitní povlečení, rtg, ct, mr apod., který mi tady považujeme za standard, byste si nikde jinde dovolit nemohla, tady to máte zcela zdarma a myslim, že 500,– za nadstandard včetně jídla si dnes může dovolit každý…A ty 3 dny v porodnici bez muže snad vydržíte!

Jinak deníček je poučný, vůbec by mě nenapadlo, že by mě nenechali na pokoji s dítětem. Držím palce, ať to dobře dopadne a kojení ve 3 letech není ostuda, naopak!

 
nataluska
Kelišová 6948 příspěvků 16.03.15 19:11

@Ronabel byla jsem na klinice plastické chirurgie v Brně. Pobyt s ní jsem si vybojovala a za den zaplatila 500kč, jelikož dítě nad 6 let nepotřebuje doprovod rodičů- ale nenechám dítě, i když 6 leté 150km od domova, když má jít na plánovanou operaci.

 
terien
Závislačka 4979 příspěvků 16.03.15 19:26

Doufám že sis pobyt s dcerou vybojovala! Nenapadlo by mě, že dneska nenechají matku u dítěte, co je po operaci. Moje měla před rokem ošklivý úraz a strávila hodně nepříjemné 3 týdny v nemocnici. Celou dobu jsem tam byla s ní a děkovala bohu za dobu, ve které žijeme. Vůbec si nedokážu představit, jak to snášely děti, co byly v nemocnici před 20ti lety. Žila jsem v domnění, že i sestry a doktoři jsou rádi, když tam matka je, protože jim ubyde velká starost.

 
jahoda 2
Extra třída :D 12396 příspěvků 16.03.15 19:38

@beeerush Já právě mluvím o tom. Možná jsem to špatně napsala. Že v Praze se za nadstandard často platí 1500-2000 úplně za to samé jako jinde mimo Prahu za 500-700Kč. A myslím nadstandard v porodnici.Na obyč oddělení je to cenově už nižší. Rýžují na porodech.Jako vybavení stejné.
Jinak jinde myslím, že v Evropě. Jako je třeba Rakousko atd.Tam ten nadstandard a standard vypadá úplně jinak. A pardon, ale zásuvku a lampičku by měl mít pacient i na standardu, každý svou.To není nadstandard. Navíc každá nemocnice má v nadstandardu úplně něco jiného. Jinak mě právě štve, že si to každá nemocnice vysvětluje po svém co je standard a nadstandard a za kolik.Jako otec u porodu v Brně za 1500Kč (je taky ostuda co jsem teda četla na netu),když to stojí na oblečení a tak tak do 500,–Kč
Ano na nadstandard za 500-1000 taky mam.Ale 2000 a 2500(Podolí, Krč)je hrůza. Ale nic jen mě naštval přístup k mamince a pak jeden článek s tímto. Moje reakce byla toto.Par don.

 
jahoda 2
Extra třída :D 12396 příspěvků 16.03.15 19:43

@beeerush Bez otce to samozřejmě vydržím, ale štve mě že tam nejsou téměř žádné návštěvy. Když jsou 13-17h. a jedině kde jsou déle je ten nadstandard. A zřejmě tam nebudu 3,ale 6 dní. A tak by si mimi užil víc než 15min. denně když ho z práce dříve nepustí a dovolenou v tomto období mít nemůže jen ty dva dny na doprovod do porodnice a z porodnice. :nevim: Nuu. A jde mi též právě o to sociální zařízení a soukromí, ale když se platí za to samé někde 500,– a jinde 2000,– tak asi ne no.

 
annaei
Extra třída :D 12887 příspěvků 16.03.15 21:31

@jahoda 2 Ja rodilav zahranic tady je dokonce skoro povinnost aby otec ditete byl u porodu. Vim ze porodni asistenka ho schanela driv nez doktora, protoze vedela, ze spis mi pritel pomuze jako psychicka podpora. U porodu byl v normalnim obleceni ani navleky na nohy nemel. Kdyby si to zaplatil mohl byt se mnou celou dobu v porodnici i v noci. Jinak navstevy byli neomezene naopak se me denne sestricky ptali kdy prijde.
Dite kdyz je vnemocnici i na Jipce tak matka a otec muzou byt u neho 24 hodin denne. Navstevy ostat ich jsou omezene v danych hodinach, ale mozne.

 
Anonymní  16.03.15 21:47

Omlovám se, ale raději anonymně…Bohužel i my máme špatné zkušenosti ohledně práva dětí a rodičů! Je to děs a doufám, že vy jste si to vybojovala!! :pankac:
My jezdíme se synem Na Bulovku na dětskou ortopedii- vládne zde totální neinformavost, nikdo Vám pořádně nic nevysvětlí, když už se vám podaří odchytit doktora a zeptat se co vlastně dělali vašemu dítku zaznívají zde i takové odpovědi jako: „přeci operaci“ nebo doktor naschvál řekne latinský názvy a řekne „spokojena?“a odchází. S ubytováním společně s dítkem naštěstí problém nebyl, ale mačkáte se v 6lidech na mini pokoji s jednou skříní. Taky nechápu proč zde není možnost (i když v právech to je) nemůžeme s dítětem jet až na sál a počkat než ho uspí, zde nás pustí jen ke dveřím oddělení…je to totální bezmoc, už jsem se několikrát ozvala že se mi něco nelíbí a vždy mi bylo jenom řečeno.„Když se Vám to nelíbí, tak si běžte jinám…“ Šla bych jak ráda bych šla, ale zase čekat, než příjdeme na řadu? a kdo ví jestli to tam nebude to samé!!Je to děs, to naše české zdravotnictví :cert:
Jinak moc držím palečky, ať už má vaše holčička nožičku v pořádku!!Je moc krásná :)

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 16.03.15 22:17

Přečetla jsem jedním dechem. Doufám, že jste dopadly dobře nejen se společným ubytováním, ale i s operací. :kytka:

 
kiri.z
Stálice 57 příspěvků 16.03.15 22:21

Když jsem četla právě jsem si vzpoměla na ten článek z listiny…na nějaké přednášce jsem tohle právě slyšela a je hrozné, že o tom mnoho nemocnic nemá páru a mají „svoje zákony“ - nenechme se odbýt - dítě má na nás právo kdykoliv!

 
jahoda 2
Extra třída :D 12396 příspěvků 16.03.15 23:17

@annaei No prave. A bohuzel tady to neni pravidlem nebo jak bych to rekla. V nekterych nemocnicich to proste neni a v jine ano.Coz si myslimze by melo noo s tema detma…Muj muz je bohuzel staromodni, nez jse hdotahla po 6letech na IVf tak tomtrvalo 2,5roku. Pokud t nen povinne nema cenu ho nutit nuu. :nevim: :?

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 17.03.15 08:02

Zajímá mě, jak to nakonec bylo dál. Každopádně jsi dobrá, že ses jen tak nenechala. Byla jsem s oběma dětmi na plánované operaci a také by pro mě bylo absolutně nemyslitelné, nechat je tam samotné. Když tam je s dítětem rodič, je rozhodně ten stres z celé operace a hospitalizace výrazně menší. Kdybych tam s dětmi nemohla být, určitě bych zvažovala, zda operaci, která není životně důležitá, podstoupit. Protože ten stres pro dítě musí být hrozný, jen tak ho někde nechat, když je mu špatně. Skoro tříletému synovi jsem opakovala, jak hned, jak přijede, budu tam na něj čekat. A rozhodně je hospitalizace rodiče běžná praxe, u dítěte do 6 let ho proplácí pojišťovna. Ale musely to pro tebe být hrozné nervy.

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 17.03.15 13:00

Teda nestacim se divit. Ziju ve Spanelsku, tady je doprovod jednoho z rodicu (matka nebo otec) nebo myslim, ze klidne jaskekoli dospele osoby, na ktere je dite zvykle (babicka, dedecek…) nejenom mozny, tady je to povinne! Vzdyt osetrujicimu personalu odpadne pul prace, kdyz ma dite k ruce vlastni doprovod, co ho utesuje, uklidnuje, hlida…
Funguje to tak, ze pokoje maji u kazde postele rozkladaci kreslo, kde rodic stravi noc. Pokoje muzou byt sdilene, treba nedavno operovali synovce (4 a pul) - byl v nemocnici asi 2 tydny. Nektere dny mel spolubydliciho, nektere ne… podle kapacity. Byl to pokoj pro dve luzka. Ja jsem s vlastnim synem byla na pokoji v jine nemocnici, byl pro 3 nebo 4 luzka, byly jsme tam dve maminky, kazda na jednom konci.
Kazdy pokoj ma jednu koupelnu, ale ta je jen pro pacienty, tj pro deti. Rodice pouzivaji spolecny zachod na konci chodby.
Rano jsme se potkavali s tastickou s kartackem a pastou a hrebenem v ruce… Navstevy jsou cely den, jen najednou nesmi byt na pokoji vic nez X dospelych (myslim, ze dva).

Jinak co se tyce standard/nadstan­dard : tady je statni zdravotnictvi zdarma, tam zadne nadstandardy nejsou, vsichni maji totez. Novejsi nemocnice maji uz jedno - maximalne dvouluzaky, starsi maji ty pokoje pro 4 i vice pacientu a tak muzes sdilet.

A kdo chce, muze si platit soukrome zdravotni pojisteni a nechat se osetrovat ci operovat na soukromych klinikach. To by byl nadstandard, rozdil je, ze tam nejsou tak dlouhe cekaci listiny a vybaveni muze byt modernejsi, ale lekarska uroven je stejna, ne-li lepsi v tech statnich nemocnicich.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 17.03.15 22:11

Taky je pro mě nemyslitelné nechat dítě samotné v nemocnici, není mu dobře a je v cizím prostředí, o to víc nás potřebuje. Já měla malou bohužel na JIPu, byl jí čerstvě rok, kojila jsem ji, naštěstí mě tam díky kojení přes den pustili, ale na noc jsem musela pryč, což chápu, že to na to nebylo uzpůsobené, ale bylo to pro mě hrozné, celou noc jsem stejně nespala a čekala na ráno, až za ní budu moct jít. Dojeli jsme tam v noci rychlou, a když jsem malou ráno viděla, jak po té noci byla celá oteklá od pláče, chudinka maličká, seděla tam odevzdaná v té postýlce, měla jsem co dělat, abych se před ní nerozbrečela, ale to jsem se zase bála, že mě odtamtud vykážou. Každopádně potom jsem se odtamtud už nehnula, protože jsem se bála, že mě tam znovu nepustí. Za dva dny tam měla syna kamarádka, stejně starého, ale nekojila a ji tam nepustili, malý tam byl asi tři dny sám, to mi přišlo hrozné. Jak tu někdo psal, když je tam s dítětem rodič, sestřičkám odpadne půl práce, nemusí takhle malé dítě krmit, přebalovat, utišovat… Na normálním oddělení je to ostuda, že tam maminku s dítětem nenechají, to u nás v nemocnici je naštěstí možné. Ostatní děti jsem na tom JIPu litovala, sestřičky nebyly někdy zrovna příjemné.

 
Caress
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 17.03.15 22:40

VŠEM MOC DĚKUJI ZA KOMENTÁŘE, NÁZORY I VAŠE ZKUŠENOSTI… :hug: Již tuto sobotu (21.3.) bude zveřejněn druhý (a poslední :-) díl tohoto příběhu…

Zvažovala jsem skutečně podat stížnost primáři, však ji mám i sepsanou.. ale k čemu by to bylo. Chvilku bychom si možná měnili názory, možná bych se dočkala i pochopení, třeba i příslibu snahy o změnu do budoucna. Třeba by se ale také se mnou ani nebavil :-) Napadlo mě, že účinnější a efektnější bude naší zkušenost sepsat a zveřejnit. Tady si ji přeci jen přečte několik tisíc maminek. A pokud se na základě tohoto příběhu alespoň jedna maminka zatvrdí a odmítne se od svého dítěte hnout (navzdory zvyklostem dané nemocnice).., pak zveřejnění tohoto příběhu splnilo svůj účel :-)

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 18.03.15 11:20

@Vermilion Tak i v Čechách to je běžné (bohužel až na takovéto výjimky). Já byla s dětmi v nemocnici třikrát (ve třech různých), jednou s obstrukční bronchitidou, dvakrát plánovaná operace. Ve dvou nemocnicích jsem měla běžnou nemocniční postel, vedle které byla dětská postýlka, jednou jsem měla rozkládací křeslo vedle postýlky. A dokonce jak tam syn byl s tou bronchitidou, měla jsem ještě půlroční plně kojené miminko. Udělalo se to tak, že přijali současně i miminko a byla jsem tam s oběma (tatínka nechtěli, protože kdyby bylo potřeba na náš pokoj někoho umístit, bývají jako doprovod častější maminky a nemohli by dát na pokoj muže a ženu, proto preferovali, abych tam byla já).
A jak už tu zaznělo, pro sestry tím odpadne spousta práce s běžnou péčí o dítě, kterou zajistí maminka.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama