Nemohu se rozhodnout

Rodičovství

Vybírám vhodnou školu pro syna, čas se krátí a já stále váhám.

Nikdy bych nevěřila tomu, kolik pravdy v sobě skrývá ono často omílané klišé: „Čím jsi starší, tím rychleji všechno utíká.“ Od té doby, co se ze mě stala matka, mám pocit, že vtipálek, který roztáčí kola osudu úplně zapomněl na páčku s označením zpomal. Avšak tu nadepsanou zrychli nenechá odpočinout ani na malou chviličku.

Když se člověk zamyslí, má tento jev jistou logiku. Co představuje jeden rok v životě například dvouletého dítěte? Přece celou polovinu jeho doposud prožitých dnů. Avšak čím je rok pro ženu na prahu čtyřicítky? Pouho-pouhá jedna čtyřicetina, drobný úsek jejího někdy více, někdy méně vydařeného osudu. Cítíte ten rozdíl? Jedna polovina versus jedna čtyřicetina – co na tom, že každý z těch roků má stále jen a pouze 365 dnů.

Život zkrátka nasadil zběsilé tempo. Tentam jsou chvíle, kdy jsem přemožena dojetím skrápěla zavinovačku prvorozeného syna slzami. První úsměv, první slovíčko, první příkrm, všechny tyto milníky, které nenechají klidným snad žádného rodiče, máme za sebou. Blížíme se k milníku z nejdůležitějších: k výběru školy, na níž bude syn plnit povinnou školní docházku.

Zatímco jako učitelka jsem byla bez problémů schopna pomáhat rodičům svých žáčků s výběrem vhodné školy pro jejich dítě, nyní, v případě svého vlastního potomka tápu, promýšlím, kombinuji, ale ke kýženému cíli ne a ne dojít.

Nejstarší syn je velmi bystré a zvídavé dítě. Před pár měsíci jsem zůstala stát s pusou dokořán, když na návštěvě u sestřenice vzal do rukou její slabikář a začal velmi obstojně číst. Ano, všímala jsem si už předtím, že často mizí s knížkou v ruce do klidu svého pokojíku, že pozorně sleduje písmenka, když mu čtu pohádku před spaním, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že se naučí číst bez jakékoliv pomoci. Kamarádí se i s čísly a grafomotorikou. Jenže co mu bylo dáno do vínku v těchto oblastech, to se mu tak nějak nedostává v rovině sociální. Nevyhledává kamarády ani ve školce ani na hřištích a větší mumraj dětí ho vyloženě ruší.

Nastupuje proto nerudovská otázka: „Kam s ním?“

Mám několik možností, žádná však není zcela ideální a rozhodnout se pro jednu z nich se mi doposud nepodařilo.

Možnost číslo jedna

Když otevřeme vrátka, prakticky hned spatříme historickou budovu naší spádové školy v její plné kráse. Pokud by syn začal navštěvovat tuto instituci, měl by ji, jak se říká, co by kamenem dohodil, žádné přecházení silnic, žádné temné parky a zapadlé uličky při cestě. Jenže má to i svůj háček. Na téhle škole působí zhruba dva roky nový pan ředitel. Za tu dobu ústav opustilo mnoho učitelů a to i tací, kteří na škole působili dlouhé roky. Klima tam není úplně ideální.

Možnost číslo dvě

Další škola se nachází v jiné čtvrti naší okrajové městské části, je od nás vzdálena zhruba dvacet minut chůze ostřejším tempem, cestou k ní by syn musel překonávat dvě frekventované silnice a nespočet temných zákoutí. Tuto školu ale již několik let řídí můj dobrý známý. Člověk, o němž vím, že pro výchovu a vzdělávání dětí doslova dýchá. Budova je obklopena spoustou novostaveb, předpokládám proto, že první třída v této škole bude mít rozhodně více žáků, než ta „naše“, v jejímž okolí výstavba nijak zásadně nebují.

Možnost číslo tři

Vykašlat se na naši okrajovou městskou část a dojíždět se synem do centra města. Jenže ani tam o žádné top škole nevím, navíc většina z nich se potýká s malou kapacitou. Často jim stěží vystačí pro jejich spádové děti.

Stále dokola přemýšlím o všech pro a proti, sepisuji klady i zápory, ale ať se snažím sebevíc, nejsem schopna učinit definitivní rozhodnutí. Samozřejmě chci pro syna to nejlepší, ale pořád nemohu přijít na to, která z výše zmíněných variant to nejlepší skutečně představuje.

Možná vám přijde, že v tomto deníčku řeším naprostou banalitu a možná to tak opravdu je, ale tohle vypsání se mi alespoň trochu pomohlo v utřídění myšlenek.

A teď hurá vybírat, Zápis se blíží!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
žampion
Závislačka 3747 příspěvků 18.03.19 10:02

Také letos řeším problém škola. Ale já řeším dát do školy a nebo na doporučení paní učitelky z MŠ dát odklad, nevím, nevím a nevím. No z výše uvedených možností já osobně bych šla zlatou střední cestou, ta mi zní nejlákavěji.

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 10:05

@žampion děkuji za názor, jazýčky vah se i u mě začínají lehce přiklánět k variantě číslo 2, ale pořád si úplně jistá nejsem :think: přeji šťastnou volbu :mavam:

ElucaK
Kecalka 314 příspěvků 18.03.19 10:33

A kde se líbí synovi? Vždycky jsem záviděla těm co bydlí před školou :) vybrala bych takovou školu, která má dobré výsledky v přípravě dítěte na další vzdělávání a kde se líbí dítěti :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 10:40

@ElucaK se synem je to těžké, když se ho zeptám, řekne mi, že se mu líbí tam i tam, hlavně už chce pryč ze školky, tam se prý děsně nudí :mrgreen: byla jsem na vzorových hodinách, dnech otevřených dveří…vždycky si chvíli myslím, že začínám mít jasno a pak se zamyslím z jiného úhlu pohledu a jsem tam, kde jsem byla :zed: :mavam:

unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 18.03.19 10:55

Nám psycholožka říkala, že nejlepší škola pro dítě je ta nejbližší ;) Minimálně na ty první dva, tři roky. Já se podle toho řídila, i když syn je taky hodně popředu (sám se naučil číst už ve 4 letech, psát slova dokonce ještě dřív). Ale my třeba takhle blízko žádnou školu nemáme, cesta do té jeho, nejbližší je také 20minut ostré chůze nebo 4 stanice busem :nevim: Holt taxikařím. Ale za jeho spokojenost mi to stojí (jedná se o spádovou školu, aby bylo jasno).

kruel
Kecalka 411 příspěvků 18.03.19 11:00

Já osobně bych vybrala bližší školu. To že tobě ředitel třeba uplně nesedí, neznamená že ostatní učitelé budou stejní. Synovi mohou naprosto vyhovovat. Můžou být moc fajn a za těch 9 let se jistě učitelský sbor docela promíchá a mohou přijít noví super učitelé.
U základky bych brala jako největší plus hlavně to, že je velmi blízko ;)
Tak hodně štěstí při rozhodování :kytka:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 11:06

@unuděná ta blízkost školy je velké plus a také jsem si říkala, že tam nemusí strávit celých devět let, ale pocity, když jsem tam odsud přišla byly hodně rozporuplné. :think: :mavam:

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 4 inzeráty 18.03.19 11:07

Držím palce, ať nakonec vyberete dobře. U nás toto téma přijde na přetřes sice nejdříve za rok, ale i tak už si lámu hlavu nyní. Preferovala bych školu, která je nedaleko školky, v hezkém prostředí, chodily by tam i stejné děti, ale bohužel, i když ji máme nejblíž, pro naši ulici je spádová jiná, obří, vedle jedné z nejfrekventovanějších dopravních tepen města, takže se bojím, že nás budou cpát tam…

unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 18.03.19 11:09

@Jadala Ono u toho prvního stupně jde hlavně o učitelku. Ředitel může být debil a znepříjemňovat život rodičům, ale dětí se to obvykle moc nedotýká. Jestli jsi viděla učitelku a sedí ti, jdi do toho :palec: My plánujeme (samozřejmě velmi výhledově) přestup na osmiletý gympl.

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 11:10

@kruel děkuji za názor, právě mě hodně zarazilo, že po výměně vedení začaly ze školy odcházet dlouholeté opory učitelského sboru, o kterých jsem, z různých zdrojů, věděla že jsou opravdu dobří. S ředitelem se údajně nevychází právě snadno, a tak si říkám, když nepanuje pohoda v učitelském sboru, jestli může škola dobře fungovat. Ještě jednou děkuji za tento pohled :mavam:

Příspěvek upraven 18.03.19 v 11:11

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 11:12

@unuděná učitelka je na můj vkus „studený psí čumák.“ Tím ale neříkám, že nemůže být kvalitní

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 11:13

@PenelopaW držím palce, ať se dostanete tam, kam chcete :mavam:

unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 18.03.19 11:15

@Jadala No, tak to přeji pevné nervy při rozhodování, nemáš to snadné.. Já měla trošku usnadněno spádovostí, protože v Praze se dostat do nespádové školy je téměř nemožné. Příliš mnoho na výběr škodí, to už je známý fakt ;)

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 11:22

@unuděná mám z toho mírně řečeno „hlavu v pejru.“ :zed: :mavam:

jannina1
Závislačka 4479 příspěvků 18.03.19 11:49

Volila bych nejblizsi skolu s tim,ze pokud nebude neco klapat,syn prejde do te druhe.

Popokatepetla
Závislačka 3285 příspěvků 18.03.19 11:58

Jak já ti rozumím! Mám doma dva předškoláky. U nás je ještě problém ten, že bydlíme v obci, kde je škola jen jedna - 200m od našeho domu. Když jsme se sem stěhovali, říkala jsem si, jak to bude super, že děti nebudou muset, jako kdysi já, hned od 1.třídy dojíždět. Jenže, jak jsem asi před rokem zjistila, škola má fakt špatnou pověst, paní ředitelka je na 2 věci, spousta rodičů už děti přehlásila na školu jinou. Takže místní školu jsme zavrhli. Dojíždění se nevyhneme :-( Děti nakonec tedy budou mít odklad, takže se nám to rozhodování o rok posouvá, ale mám z toho už teď velkou obavu - abychom vybrali dobře. Držím palce, ať vy jste nakonec se svoji volbou spokojení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 11:59

@Jadala v tomhle tě chápu, není pravda, že je hlavní třídní učitelka a ředitel může být deb*l.....
Syn měl mít úžasnou učitelku do první třídy, měli jsme 2 vzorové hodiny a já zní byla nadšená. Bohužel v září se objevila úplně jiná učitelka, jelikož ta původní se nepohodla z ředitelkou a odešla. Současná učitelka se nám moc nelíbí, je prostě zvláštní a do dneška mě to mrzí (syn je ve 2třídě ). Ředitelka měla potíže taky s většinou učitelského sboru a loni v létě odešla....... Ale ta úžasná paní učitelka už se nám nevrátí.......jsme na malé vesnici, ve třídě je 10 žáků a paní učitelka není schopna sjednat pořádek a upoutat pozornost žáků....... Je strašně benevolentni a děcka ji neberou, ruší v hodině, zlobí. Ona si s tím prostě neví rady.

M-A
Kecalka 257 příspěvků 18.03.19 12:07

Jak uz bylo zmineno, nejde tak o vedeni skoly nebo lokalite, jako dle meho nazoru predevsim o budouci pani ucitelku… o te bych si zkusila zjistit nejake informace, samozrejme pracovni, vetsinou jsou minimalne dve prvni tridy… dalsi bych resila, ze i ve skolce musi mit nekoho blizkeho, oblibeneho, tak kam pujde ditko… neni to primarne o lokalite, ale ja jsem taky vzdycky vsem zavidela co bydleli u skoly

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 12:20

@jannina1 děkuji za názor :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 12:22

@Popokatepetla děkuji, nerada bych udělala chybné rozhodnutí, ale těch proměnných je prostě tolik, že to rozhodnutí opravdu neulehčují :think: i Vám šťastnou ruku :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 12:24

Anonymní tulipán: i já si právě myslím, že nezáleží jen na jednom učiteli, ten může kdykoliv školu opustit, ale na celkovém klimatu. Pod špatným ředitelem bych já dělat nechtěla :nevim: :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 12:27

@M-A paní učitelka má cca 20 let praxe, na mě působí jako studený psí čumák, údajně naučí děti se učit, což je určitě důležité :think: ve školce se syn více baví pouze s holčičkou, která je o dva roky mladší, tudíž do školy nepůjde. :think: :mavam:

mado
Závislačka 4983 příspěvků 18.03.19 12:29

Na prvním stupni je důležitá osobnost učitelky a výborná je blízkost domova, kontakt s dětmi, se kterými se zná že školky, znáte se i vy, jejich rodiče.
Od druhého stupně se třídní kolektiv většinou promíchá, děti už jsou schopné za svými kamarády i do školy, dojíždět.
Vzhledem k tomu, že máš i další děti, tak bych to nekomplikovala a syna dala do nejbližší školy a uvidí se, pokud bude opravdu problém, lze domluvit přestup na jinou školu časem.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34296 příspěvků 1 inzerát 18.03.19 12:36

Osobně bych si důkladněji prověřila tu nejbližší školu, taky hlasuju za to, že bych nejraději dala dítě tam, kde si v klidu dojde. Jaké jsou učitelky? Jaký názor na to mají rodiče žáků, kteří už tam chodí? A jaký bude kolektiv ve třídě, to taky těžko odhadneš dopředu. A nezapomenout na to, že co jeden může pomlouvat, to si druhý vychvaluje. Navíc ve vzdálenější škole nebude mít tolik kamarádů z okolí, o tom bych taky uvažovala. A myslet i na to, že největší podíl na úspěšnosti bude na tvém dítěti a na vás rodičích, protože i ten, kdo navštěvoval školu, kam chodil děcák a ve třídě mnozí ani nedokončili základní vzdělání, může mít tituly ze všech stran a být spokojený člověk.

bjitka123
Kecalka 300 příspěvků 18.03.19 12:54

.

Příspěvek upraven 18.03.19 v 12:54

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 12:55

@mado tento názor zde začíná převládat, takže něco na této variantě opravdu bude :think: :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 12:59

@Tiger-lily tak o tom vůbec nepochybuji, škola i učitelé mohou být perfektní, a když nefunguje spolupráce s rodinou, je celý proces vzdělávání velmi obtížný. Asi mi nezbyde nic jiného, než začít sondovat mezi rodiči současných žáků. :mavam:

jannina1
Závislačka 4479 příspěvků 18.03.19 13:01

Kamaradka mela take takove dilema,jeji dite nastoupilo do ze blizsi skoly spadove.Bylo tam ale jen mesic ,nyni jiz je v druhe skole,kde je pristup naprosto rodilny.

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 18.03.19 13:32

Na učitelce hodně záleží. Moje dcera je nyní v první třídě. Říká, že paní učitelku miluje a má při tom jiskřičky v očích a blažený úsměv na tváři.

Jelikož paní učitlka je zástupkyně ředitelky a učí ještě ostatní třídy hudebku, tak má dcera na matematiku a tělocvik paní ředitelku. Paní ředitelka je velmi přísná a hodně na ně křičí, když dětem počítání nejde. Z tohoto důvodu moje dcera matematiku nenávidí. Žijeme v zahraničí a když byla týden v české škole, tak mi říkala, že německá matematika je hnusná, ale českoá matematika je fajn.

Nechávám ji na té škole ze 4 důvodů - miluje svou paní učitelku, kamarádi, je schopná chodit do školy a ze školy sama - má to 10 minut (750 m) a bude tady chodit ještě do 2. třídy než pojedeme zpátky do ČR.

Pokud máš důvěru ve variantu č. 2 a víš, že tam syn bude mít dobrou učitelku, tak bych ho dala tam.

Pokud se tvůj syn naučil sám od sebe číst a s ostatními dětmi si moc nerozumí, tak je hodně inteligentní a u takového dítěte bych vybírala školu, kde ho učitelka bude schopna rozvíjet a bude brát v potaz i práci navíc. Není nic horšího než když malého člověka přestane škola bavit už v první třídě a začne se tam nudit, popřípadě prudit učitelku vyrušováním. Na facebooku je skupina Nadané děti. Tam řeší většinou pořád dokola maminky velmi chytrých dětí stejné problémy s učitelkami a demotivaci dětí.

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 13:50

@jannina1 tak jen doufám, že pokud nastoupíme do školy číslo 1, nebudeme v blízké budoucnosti řešit to samé jako kamarádka. :think: :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 13:53

@fia80 přesně z toho mám strach, když začal vloni chodit do školky, byl nadšený, postupně si tam všechno okoukal a teď už se tam vyloženě nudí, nerada bych, aby to dopadlo stejně i ve škole. :nevim: :mavam:

mado
Závislačka 4983 příspěvků 18.03.19 14:17

Řešila jsem stejnou otázku se svými, dnes už velkými syny a varianta nejbližší sídlištní škola se ukázala jako nejlepší ve všech možných směrech.

Jedině, kdy bych byla proti, tak kdyby se jednalo o školu s velkým počtem nepřizpůsobivých a problematických děti, někde poblíž getta. V tom případě bych měla o dítě strach a na takovou školu bych jej nedala.

M

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 18.03.19 16:39

Mě jenom napadlo, jseš si jistá, že ti syna ve všech školách vezmou? U nás je totiž situace taková, že dítě vezmou pouze ve spádové škole a jinak ani ťuk.

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 16:52

@MartinaIrena ve třech institucích jsem si jistá prakticky na sto procent ( spádová a dvě další) u ostatních nevím, nezjišťovala jsem

MartinaIrena
Extra třída :D 10825 příspěvků 18.03.19 17:09

@Jadala Aha, tak to máš velkou výhodu, važ si toho!

mattule
Závislačka 3242 příspěvků 18.03.19 17:32

řeším totéž.a u nás je to ještě krapet složitější - klasická základka za rohem X waldorf 20min.chůze.a navíc se budem během max.dvou let stěhovat a vůbec netušim kam, tkže je i dost možný,že budem blízko školy č.2.a u ns je další věc,že mám babičku,která se z hlídáním nepřetrhne,ale zárovwn mi oznámila,že pokud fm dítě na druhou školu,nebude mi ho vyzvedávat,protože alternativní školy nechápe a chápat nechce a chudák dítě,co mu to chci udělt

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 18.03.19 18:05

Napred odepisu nez prectu komentare.abych nebyla ovlivnena. Za me motnost cislo 2 :-). Stejne budes dite prvni rok nebo dva vodit do skoly. A pak uz bude sikula a nejaka frekventovana silnice ho nezaskoci. My tu mame skolu jednu takze vybirat nemuzu. A pres nekolik krizovatek je to bohuzel taky. A asi 15 minut chuze.

Evalen
Povídálka 21 příspěvků 160 inzerátů 18.03.19 18:51

Pokud máte ve městě Montessori základní školu, uvažovala bych i tímto směrem. Zvláště s ohledem na to, že syna zřejmě baví se učit. Podle mě je škola hlavně na vzdělávání, sociální kontakty s kamarády z okolí vidím také jako potřebné, ale ne jako určující pro výběr školy. V místě bydliště může chodit na kroužek, kde si najde kamarády z okolí.
Já jsem chodila na velkou základku na sídlišti, viděla jsem na ní z okna a rozhodně jsem to nevnímala jako přednost. :lol: Cestou jsem také nemusela přecházet žádnou silnici. O tom ale přece vzdělávání není.
Každá ti budeme radit s ohledem na svojí zkušenost, dej na svoji intuici. Zjisti si co nejvíce informací o všech možnostech a pak se rozhodni.
Kam by si ty chtěla chodit být dítětem?

terien
Extra třída :D 10693 příspěvků 18.03.19 19:27

Vybrala bych určitě nejbližší školu. Stejně pokud syn pojede stejným tempem, tak tam bude max. do pětky a půjde na gympl.

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 19:28

@mattule taky zajímavý přístup, moje mamka půjde příští rok do důchodu a už se moc těší, že bude s vnoučaty trávit víc času, včetně vyzvedávání ze školy, ale že by mi „nařizovala“ kam mám syna dát, to ji naštěstí ani nenapadlo. :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 19:30

@Citronkalekninka děkuji za názor, ta druhá škola má určitě příjemnější klima, no hlodá to ve mně, hlodá :think: :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 19:35

@Evalen to mě napadlo taky, jak by se dětem líbilo, kdyby se třeba o prázdninách vzbudily a hned měly na očích školu :mrgreen: Montessori ve městě je, ale přiznám se, že je hodně vzdálená, tudíž logisticky by to pro mě byl velký problém a bohužel je to škola, kde poptávka značně převyšuje nabídku míst, aby se do ní syn dostal, to by se musel stát zázrak :(

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 19:36

@terien děkuji za názor, uvidíme jestli mu to nadšení pro učení vydrží :mavam:

yse
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 18.03.19 20:50

Necetla jsem vsechny komentare,ale se tremi detmi bych volila nejblizsi skolu-bezpecnost,pohodli pro celou rodinu plus vyhoda do budoucna-dalsiho prvnacka muzes sverit starsimu sourozenci s jistotou,ze se jim nema po ceste ze skoly co stat. Navic nepises,ze by na syna tato skola pusobila negativne, tak bych vybrala variantu c.1 :mavam:

mattule
Závislačka 3242 příspěvků 18.03.19 22:09

@Jadala joooo,naše babička téměř nehlídá,je v důchodu,má milion svých aktivit a děti si bere velmi vyjímečně…

a abych se vyjádřila k tématu,tak za mě asi možnost č.2

Ariadne
Echt Kelišová 8768 příspěvků 18.03.19 22:18

Řešíme stejnou věc. Rozhodujeme se mezi dvěma školami. Ta vzdálenější zatím vyhrává díky akcím pro děti, školní bazén,kroužky, pěkná aktivní družina,ale je to přes půl města. Až by šel prostřední syn do školy,dcera půjde do čtvrté třídy a budu ji stejně první tři roky vozit. Osobnost učitele je hodně důležitá. Bude teď DOD a uvidíme, jaký dojem to na nás udělá. V dnešní době se dojíždí i větší vzdálenosti a myslím si,že klima školy je moc důležité taky. Probiram to stále že všech stran, ale vzdálenost školy nemá stejnou váhu jako prostředí školy a lidé v ní. Za mě tedy škola v.2 ve vašem případě

Laddmie
Závislačka 3383 příspěvků 1 inzerát 18.03.19 22:19

1

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 23:02

@yse z logistického hlediska by byla varianta č. 1 nejvýhodnější, jak už jsem psala, syn se do školy těší, protože ve školce se prý děsně nudí, už si nechce hrát, chce se učit. Opravdu jsem zvědavá, jak dlouho mu tento přístup vydrží. Zatím jsme ve škole č. 1 byli na dvou setkáních s předškoláky, poprvé se dostavilo jen cca 6 dětí, to se mu tam líbilo opravdu hodně, podruhé při účasti cca 15 dětí už jsem na něm pozorovala, že je nesvůj, ale žádné vysloveně negativní pocity určitě neměl :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 23:06

@mattule děkuji za názor,

Já jsem moc ráda, že moje mamka je hlídací typ babičky, pro vnoučátka pořád něco vymýšlí, jenže zatím je také plně pracovně vytížená, tudíž na hlídání nemá tolik času, kolik by sama chtěla.

Přeji šťastnou ruku při výběru školy. :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 18.03.19 23:09

@Ariadne děkuji za názor, můj výběr se už tak nějak zúžil na varianty č.1 a 2. Ještě nás čeká několik akcí na obou školách a pak se holt budu muset rozhodnout. I Vám přeji pevné nervy při rozhodování. :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »