Nemůže mi přece dál ubližovat

Partnerské vztahy

...aneb jak jsem nakonec úspěšně ukončila jeden velice vášnivý vztah, který pro mě hodně znamenal. Nemůže mi přece dál ubližovat. Kolísají ve mně myšlenky, jestli to ubližování je nebo není. Když se s tím někomu svěřím, dostávám bez servítek odpověď, ať uteču, jak nejdál umím.

To mi hodně pomáhá – podívat se na to jaksi shora. Veškerá moje energie je vyčerpaná neustálým přemítáním toho, co bylo dobře a co špatně. Z jeho pohledu samozřejmě neudělal nic, kvůli čemu by mělo dojít ke ztrátě vztahu. Jen to, že si 3 roky konejšil svoje sexuální touhy u děvčat sedících na druhé straně sociální sítě.

Mohl koukat na porno, že? Mohl si prohlížet časopisy jako jiní chlapi. Mě při sexu miloval neustále krásně a něžně a já mu to oplácela, jak nejlíp jsem mohla. Po této stránce jsme si maximálně rozuměli, ale pro něj to bylo málo.

Vlastně možná ten problém nastal právě kvůli sexu, ale když začal s tím dopisováním, spávali jsme spolu přece každý den. Bývalo to spontánnější. A jeho zakořenění v myšlence, že to dostává vždy, když si řekne, zřejmě vyústilo v to, co se následně stalo.

Nebyly to krásné zprávy. Znásilníš mě po obědě? Můžu s tebou do sprchy? Můžu přijet na skok? Chtěl bych starší ženu, někdy přijedu. A spády vět pokračovaly sdílením fotek a komentováním, co je na nich krásné a jaké skryté choutky ti dva mají. A při tom všem třeba ležel vedle mě, s rukou v rozkroku a já spala.

Je to smutné, je to něco v psychice a není to normální. A nemůže mi ubližovat už ani jinými způsoby. Občas bral pervitin. Neměl lehký život, ale měl ho takový, jaký si ho udělal. To ho neomlouvá. A jak se říká, žádná čára není ta poslední.

Nebyl jeden z těch, na kterých to bylo na první pohled poznat. Dal si to a pak dodělával věci, na které neměl jindy čas. Kutil něco v dílně, opravoval auta a tak. A já nečinně přihlížela, nikdy jsem to v daný moment nepoznala.

Jednu noc se potil a mluvil ze spaní, otevíral oči a nutil mě zavírat nebo otevírat okno. Jeho kamarád mi sliboval, že už mu to nikdy nedá, ale následně se setkali mockrát. Když si dal, sex byl intenzivní a plný vášně. Říkám si, že takový už s nikým nezažiju.

Partnerství bylo plné společných cest, poznávání nových míst země i našich těl, bylo to okouzlující i romantické, byly to večery u západu slunce a rozsvícených hvězd. Jako společník byl perfektní, pořád se smál a dával mi pomocné ruce jako malému dítěti. Uměl uvařit a uklidit, nikdy si nesedl se založenýma rukama, dokud něco nedodělal. Miloval stejný humor a stejné filmy.

Nicméně i přesto, že mi byl po boku, způsoboval mi velký pocit prázdnoty a nenaplněnosti. Už mi neublíží, protože tahle kapitola končí. Byla dlouhá a bude teď dlouho nostalgická. Budu si chtít paradoxně navodit pocit, že to bylo krásné a že dělám chybu. Budu mít pocit viny za to všechno. Budu plakat, když o něm budu mluvit v dobrém a proklínat ho, když si vzpomenu na to zlé. Je to život. Jsou to kapitoly, které končí tečkou.

Hodnotilo 28 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alternativa
Kecalka 235 příspěvků 26.02.16 01:43

Je to velmi zajímavé čtení… Netrap se, když jedno končí, něco jiného začíná. To nové hezké na tebe teprve čeká. Přejí ti ať toto překonáš co možná s nejmenší bolestí. :kytka:

 
protection  26.02.16 06:22

Zajímavé čtení, chápu tě, také jsem něco takového prožila, je těžké se odpoutat od někoho s kým si prožila takový vztah…

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 26.02.16 06:58

Všechno zlé je pro něco dobré :),bude líp, držím ti palce at najdeš tu další doopravdovou lásku :hug:

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 26.02.16 08:01

Všechno zlé je k něčemu dobré. Hlavně se netrapte a neobviňujte. Držím palce. :kytka: :)

 
protection  26.02.16 08:27

..

Příspěvek upraven 26.02.16 v 08:27

 
renap
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 26.02.16 09:26

Je dobře, že jsi konečně začala na myšlení používat mozek a ne ten orgán o půl metrů níž. Některé ženské to dokáží, až když si s někým takovým pořídí několik dětí a některé nikdy. Blahopřeju.

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 26.02.16 10:33

Moc hezky napsané! Věřím, že ten pravý se teprve ukáže :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 26.02.16 10:43

Buď ráda, že jsi to ukončila, nebyl to člověk vhodný pro vztah. Ale po přečtení deníčku se mi nezdá, že by ti něčím ubližoval :nevim:.

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 26.02.16 11:38

@renap :palec:

Ano, tohle není chlap pro rodinu, to je chlap do knihy Padesát odstínů…
Tatínek beroucí pervitin, no, to je úžasný vzor pro děti, brrrr :?

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 26.02.16 12:51

Nechodila jsi s muzem, nybrz s drogou…jsem rada za tebe, ze jsi to utla, tohle by neprineslo do zivota nic pekneho. Ovsem nezaplatitelna zkusenou, alespon vis co zu nikdy vic… kur. evnika zavisleho na drogach - no to nejhorsi zu si ve vztahu muzes odskrtnout.
Preji pristi stastnou ruku pri „vyberu“ :kytka:

 
Zabatko
Závislačka 3384 příspěvků 26.02.16 13:40

No tak určitě si nemyslím, že toto by byl jediný chlap na světě, který je dobrý v posteli. Jinak co se drog týče, to by bylo pro mě absolutní tabu, stejně jako alkoholik nebo kuřák. Určitě najdeš lepšího, najdou se i tací, kteří umí uvařit a uklidit a ještě navíc se nek… s kdoví kým. :)

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 26.02.16 13:44

@meryclare a kde psala, ze maji nebo planuji deti? kazdy chlap nemusi hned znamenat svatbu a deti proboha 8)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 26.02.16 21:49

… občas bral pervitin… asi jsem strasne přízemní, ale vic bych o nem opravdu vědět nepotřebovala… Myslím, že jednou si jen řekneš ‚jak jsem mohla byt tak hloupa‘.

 
Anonymní  27.02.16 22:44

Mám kamarádku - vdaná, 3 děti. S manželem se poznali jako mladí bouřliváci, on si občas zapálil jointa, byli free, svobodní, cestovali, on si občas šlehl, ale k jejich životu to patřilo. Však co, není na tom závislý, je to jen pro chuť, pro náladu, blabla. Pak práce, domek, rodina… Nedávno se kamarádka zmínila, jak jí kouření manžela vadí. Podivila jsem se, protože ona sama taky kouří. Ale prý ne cigarety, ale jointy. Že prý, když je ve stresu, když toho má v práci moc, když si chce udělat pohodu, prostě důvod se vždy najde. A je čím dál náročnější trefit se tak, aby z něj účinky drogy vyprchaly dřív, než to mohou zaregistrovat děti. Z kamarádčina vyprávění mi šel mráz po zádech. Jak málo pravdy je na tom „mám to pod kontrolou“, jak lživé je, že na droze člověk není závislý, však si zapálí jen občas.
Buď ráda, že jsi od něj odešla včas, nikdy nevíš, kdy by se problémy s drogami vrátily. Asi jako moje kamarádka - ta si taky myslela, že je to uzavřená kapitola jejich mládí…

 
misssiska
Stálice 52 příspěvků 29.02.16 14:09

To mi mnohé připomíná… chápu tě.. ale neboj bude líp.. držím palce.. :hug:

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 29.02.16 21:05

@svycarka Tak já to tak vždycky měla… Partnera jsem vždycky hodnotila i jako potenciálního partnera svých dětí. Může to být s chlapem krásný v posteli jak chce, ale na co by mi byl, kdyby se nepostaral o rodinu. :roll:

 
Sailah
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 02.03.16 16:36

Byl to kus života, zkušenost… ačkoliv byla radostná i destruktivní zároveň.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama