Nemysli na to!

O životě

Tak už na to nemysli! Čím víc se k výsledku upínáš, tím spíš to nevyjde! Máš přece čas, kam spěcháš? Najdi si nějakou činnost, která tě zaměstná! Najdi si koníčky, přátele, udělej si nějaký kurz, věnuj se sama sobě... Hlavně na to pořád nemysli!!!

Kdo by to neznal. Funguje to? Opravdu se dá na aktuální životní situaci nemyslet? Nyní vyvedu z omylu všechny, které naježil nadpis deníčku a už si brblají pod fousy „další chytrá, co počala dítě omylem a bude tu kázat“. OMYL!!! Dnes totiž vůbec nechci mluvit o dětech, ani počatých, ani odrostlých. I když…

Možná vás to některé překvapí, ale jsou i jiné životní etapy, kdy člověk dostává ze všech stran rady „nemysli na to“. V jedné takové se teď nacházím a připadám si jak pes, co si marně honí svoji oháňku.

Na konci března mi totiž končí rodičovská dovolená a musím uznat, že to byla mega dovolená! Byla jsem doma bezmála 10 let. Za tu dobu jsem vypiplala 3 děti, které jsou ve školce a škole, a já se s plnou vervou v září loňského roku vrhla na pracovní trh, bo jsem zoufale moc nechtěla skončit na pracovním úřadě.

Zprvu opatrně, polehoučku, pomaloučku. Sem ťuk, tam ťuk. Nemám se kam vrátit, já vím, ale co kdyby třeba, snad, možná… No nic, času dost…

Přehoupl se Nový rok a já přitvrdila, akční rádius hledání se rozšířil na 30 km od domova ve všech směrech. Mám auto, jsem řidič, není problém. Co problém je? Neumím jazyk… žádný. :-( A bohužel nikdy umět nebudu. Ano, mám maturitu, ale musela jsem na holej pupek odpřísáhnout, že odmaturuji z matiky, protože jinak by mě profesorka z němčiny k matuře ani nepustila. Nemám na cizí jazyky buňky.

A hlavní problém pro potencionální zaměstnavatele? Mám tři děti. Jasně, nemusím je přece nikde uvádět, zaměstnavatel nemá právo diskriminovat matky atd. Ale mám tak obrovskou díru v životopise, že by si jí musel všimnout i slepý. A jak jinak ji vysvětlit než pravdou. Ano, mám tři krásné, po většinu roku, ZDRAVÉ děti.

Většina inzerátů, které nabízejí práci na zkrácený úvazek, je pro OZP. Ne! Nezávidím jim, ale přijde mi to trochu nefér. Nemám totiž žádný zdravotní hendikep (naštěstí!!!), ale mám, jak se koukám, ohromný sociální. Kdo bude dávat dotace zaměstnavatelům za zaměstnání matky po RD?

Rozesílám životopisy ve velkém, už to ani nepočítám. Před nedávnem mě ale napadlo: opravdu stojím o to, aby mé osobní údaje měl kde kdo? Jak to vyselektovat a trochu omezit nazírání široké veřejnosti do mého soukromí? Sháním práci různorodou od šroubárny po archiv, takže podle čeho rozhodovat, kam poslat a kam ne? Nevím, cítím se jak ve výloze. Bohužel už asi loňský model. :-(

Tak už na to nemysli! Čím víc se k výsledku upínáš, tím spíš to nevyjde! Máš přece čas, kam spěcháš? Najdi si nějakou činnost, která tě zaměstná! Najdi si koníčky, přátele, udělej si nějaký kurz, věnuj se sama sobě… Hlavně na to pořád nemysli!!!

Takže já jdu okouknout dnešní příděl nových inzerátů a pak na to celý den nebudu myslet. :-)

Hodnotilo 38 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 18.03.14 01:02

Skvělý deníček, smutná realita! :( Taky mě to čeká, jsem na RD 3 roky, mladší dceři je rok a něco a plánujeme třetí dítě, takže ještě nějaký čas doma mám před sebou…co budu dělat potom, to teda netuším :| Tedy, plán mám, ale jestli vyjde, to je zatím ve hvězdách…

 
Kies  18.03.14 04:12

Hezký deníček… Ze života… Ale zlom vaz a práce určitě přijde… ‚Všichni mají děti‘ a ‚všichni si našli‘ práci :kytka: Dřív nebo později

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 18.03.14 06:18

Podívej se i na výběrová řízení po úřadech, při jednáních buď klidně i nezdravě sebevědomá (vždyť organizuješ 5.člennou rodinu) a vydrž, v dnešní době je hledání práce běh na dlouhou trať :?
malý odkaz na výběrová řízení pod ÚP, měla bys je najít na stránkách pod každým konkrétním úřadem a na vývěsce před ním
 http://portal.mpsv.cz/upcr/vmnaup

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21947 příspěvků 2 inzeráty 18.03.14 06:39

Bohužel velmi tvrdá realita.
Lacenko přeju ti ať něco najdeš. Já šla po mateřský do superhypermarketu, 12. hodinový směny, slibovali krátký-dlouhý týden. Nakonec to dopadlo tak, že jsme jeli dlouhý a ještě delší týden, málem se mi rozpadla rodina a až po roce a půl jsem našla práci od pondělí do pátku, 8 hodin denně, v teplým kanclu a co čert nechtěl, nastrčil mi do cesty další dítě :)
Držím ti palce, ať najdeš práci, která bude alespoň částečně splňovat tvoje požadavky, ale je pravda, že děti jsou prostě překážkou. Hlavně že ÚP vyplácí dotace na dlouhodobě nezaměstnaný, na OZP, možná by měli začít vyplácet dotace na to, když zaměstnají ženskou po mateřský.

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 18.03.14 07:31

Držím ti palce, ať najdeš. A pokud budu moct a něco se dozvím, že by v tvém okolí bylo, dám vědět… Uvidíme.

 
ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 18.03.14 07:39

No jo, ale na druhou stranu, není se zase moc čemu divit zaměstnavatelům, že nechtějí holku s třema dětma po 10ti letech doma, co jsi takovou dobu doma dělala? Vždyť i bez „buněk“ bys musela za 10 let mluvit cizím jazykem jak z partesu, akorát jsi asi moc aktivity nevyvinula, spousta matek na RD pracuje, takže nemají v CV díru jak po granátu. Nicméně Ti přeju, aby sis práci našla co nejrychleji :kytka:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 18.03.14 07:52

Realita dnesni doby…smutne. :(
Denicek je pekne napsany, vystizny.
Drzim palce, at najdes praci a take, aby Te bavila. :kytka:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 18.03.14 08:04

Přeji ti abys práci našla co nejrychleji :kytka:

ale neodpustím si poznámku, že za těch deset let jsi si mohla udělat nějaký kurz a to nejen jazykový…je to dlouhá doba a je pravda, že já jako zaměstnavatel bych po takovém člověku taky nesáhla :oops: a to ne z důvodu tří dětí, ale těch 10 let mimo pracovní trh :think:

 
Káka27
Stálice 72 příspěvků 18.03.14 08:26

Tohle je to, čeho se také bojím, ale nechci to řešit až to,,někdy,, přijde! Sem na MD rok a ještě par let budu! Dala sem se proto na studovaní VŠ, tak uvidíme! :) Snad tu díru v CV zaplácnu úspěšným dokončením! ;)
Tobě držím moc pěsti ať brzy najdeš!! :) :mavam:

 
kvetinka56  18.03.14 08:28

Držím palce, ať se ti povede práce najít. Možná budeš muset na nějaký kurz (Studánka dělají v létě kurz na péči o děti od 0-15 let, nechceš se přihlásit?), něco nového se naučit, ale věřím, že po těch letech doma bude práce pro tebe skvělým osvěžením proti té práci, co jsi za těch x let udělala doma. Napiš sms, zajdem na kafe ;)

 
CarrieJT
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 18.03.14 08:31

Skvěle napsané.. dnes to tak opravdu je… já na tom s prací byla chvilku podobně, né kvůli dětem, ale kvůli praxi…všude chtěli praxi, ale kde jí mám sakra získat, když mě nikde nevezmou bez praxe??? 8o další problém byl, že jsem mladá a určitě jednou budu chtít dítě! ANO, jednou chci dítě, ale kvůli tomu nebudu přece bez práce ne?

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 18.03.14 08:34

Nie kazdy na to ma, starat sa o tri deti, k tomu sa este ucit a pripadne aj niekde brigadovat. Viem o com hovorim, sice hovorim po anglicky, ale vyzadovalo to 6 rokov krv a pot… po 6 rokoch rovnakej driny na nemcine mi na zaverecnej skuske povedali „du sprecht gar nicht deutch“… ale tak dostala som za tri, za to ze som nadrtila polovicku vreckoveho slovniku, ac vetu som z tych slovicok neposkladala.

Plus staci len malinko pohodlny clovek co volny cas bude venovat niecomu zabavnejsiemu nez samostudium - ja som za dva roky materskej pilovala sitie a pletenie, lebo na samovzdelavanie stale „bol cas“, kym slecny vyrastali z jedneho svetriku za druhym, a ja furt mala nejaku nedokoncenu robotu… takze nie, nepreflakala som ten cas ked deti spali… a ano, som lempl, lebo som preflakala celu tu dobu co som „mala k dispozicii“ a neziskala ziaden certifikat.

Lenze dnesna doba je taka, ze ked sa clovek nenarodi ambiciozny a nenazrany, ked nema bunky na podnikanie (naozaj sa nie kazdy rodi so schopnostami veduceho pracovnika, drviva vacsina populacie je schopna pracovat sice zodpovedne a kreativne, ale potrebuje aspon nejake vedenie) tak by asi mal skapat, lebo „vyvinul malo aktivity“ :think:

 
zivo3ka
Kecalka 171 příspěvků 18.03.14 08:37

Fajn deníček jsem ve stejné situaci:-( malinko mě ten deníček rozesmutnil a některé komenty pod ním také. Co asi deset let dělala :přebalovala, kojila, tišila v noci nespala, uklízela, vařila, prala, učila básničky a slova, kreslila a modelovala, pekla, žehlila a jiné byla na sto procent pro svoje děti. Ano sice si mohla na nějaký kurz dojít. ale prostě třeba nebyl čas a nebo hlídání. Přeji at najdeme práci krásný den všem:-)

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 18.03.14 08:52

@Bábi Zlopočasná neřekla bych dnešní doba, moje mamka po mateřské s námi, si taky musela jít udělat alespoň kurz účetnictví, aby dostala lepší práci než v supermarketu…

je snad logické, že si zaměstanavatel vybere člověka, u kterého viděl „snahu“ se zdokonalit…protože to tak nějak svědčí o jeho přístupu k práci :nevim:

 
8-P
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 18.03.14 09:21

Asi jak já. za týden mi končí mateřská a já od září hledám práci, marně… A když už teda něco vypadá slibně, zákonitě se to zase pěkně potentuje a já jak nechci, tak budu muset na pracák :roll: vím jak se cítíš a přeji hodně zdaru v hledání práce :mavam:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 18.03.14 09:51

Držím palce. Mě to čeká na podzim, po 6 letech, po 2 dětech. Já trochu doufám, že jako sestřička něco najdu, když nebudu vybíravá a vezmu, co bude. Někdy je náročné dělat něco s dětmi. Můj chlap chodí z práce domů poměrně pozdě a neví dopředu čas, kdy skončí, takže…Naštěstí jsem našla kurz pro chůvy, který byl garantovaný i hrazený EU a v rámci něho jsem měla nárok i na hlídání svých dětí v průběhu kurzu, takže aspoň to jsem využila :-)

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 10:12

Nefer ze ma prednost na zkraceny uvazek nemocny clovek? Delas si srandu? Prace je malo ja jsem v invalidnim duchodu a ani me tu praci nedaji. je to od tebe sobecke sebrat praci nemocnym lidem kdyz jsi jenom matka.

 
kvetinka56  18.03.14 10:38

@offi autorka teda žádnou práci nemá a teda ji nebere postiženým lidem. proč to bereš hned osobně? :nevim:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 18.03.14 10:44

@catherine100
je snad logické, že si zaměstanavatel vybere člověka, u kterého viděl „snahu“ se zdokonalit…protože to tak nějak svědčí o jeho přístupu k práci

Promin, ale je taky rozdil starat se o jedno dite nebo 3. Ono i jedno a domacnost da docela zabrat natoz deti 3. Kde ma v tom vsem jese hledat cas na samovzdelavani, den neni nafukovaci a ma jenom 24 hodin.
Sama jsem se „vzdelavala“ abych zaplacla v cv diru a prvni rok jsem myslela, ze to nedam, padala jsem na hubu.
Takze za mne veliky obdiv zenam, co se staraji o velkou rodinu.
Zaroven vsak souhlasim, ze v dnesny dobe je byt mimo 10 let profesionalni sebevrazda :(
Autorce moc drzim palce, aby se brzo postestilo a nasla praci.

Příspěvek upraven 18.03.14 v 10:45

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28945 příspěvků 18.03.14 10:48

@silvik.sk ano, ale byla to její volba, já třeba bych to nezvládla, takže ano v tomhle jí obdivuju, bohužel to ale musela čekat, že to bude těžké, kor když práce je málo a konkurence veliká…

být jí, udělám si teď nějaké rekvalifikační kurzy, u nás jich třeba nabízí celkem dost a hned bude mít u pohovoru bodíky navíc :pankac:

 
Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 18.03.14 10:49

Tedy drsné postřehy zatím. Nejdrsnější asi „kdo chce pracovat je sobec“ a „za to, že budu pracovat, by měl někdo dostávat dotace“. Úžasná doba fakt.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 18.03.14 10:53

@catherine100
To ano, mas pravdu :palec:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.03.14 11:50

Podobne jsem teď nemyslela na to, co budu delat, az mi syna nevezmou do školky a já nastoupím do prace :|

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 18.03.14 12:18

Lacenko, nenech se rozhodit - ani tím, že se zatím nedaří, ani některými zdejšími komentáři.

Že neumíš cizí jazyk, je samozřejmě velká nevýhoda, ale svět na tom nestojí - já je sice umím, dříve jsem je v práci využívala, ale ve své současné práci je nijak nepotřebuju.

A naopak - mysli na to! Ale mysli na to pozitivně, optimisticky - je to jen otázkou času, než si vhodnou práci najdeš. Není žádná ostuda, když to trvá o něco déle.

Příspěvek upraven 18.03.14 v 12:18

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 12:19

@kvetinka56 osobne to beru protoze zdravi lidi jako ona berou praci tem co nemohou pracovat 8 hodin

 
janvana
Extra třída :D 10976 příspěvků 18.03.14 12:39

Zaujímavý denníček a niektoré komantáte pod ním sú strašné. Holt niekto je diskriminovaný preto, že handicapovaný, niekto pretože je matka. Niekdo preto že je slovenka.

Ja keď som prišla do ČR všade som počula, že beriem prácu našim luďom. Vzali ma kvoli kvalifikácii a aj tak som musela ukázať viac…

Držím palce určite to zvládneš :kytka: :kytka:

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 18.03.14 12:43

@offi Ty jsi v invalidním důchodu, takže nějaké peníze od státu dostáváš. Matce po mateřský nic nedají, a ještě v práci upřednostní někoho, komu už stát přispívá… Je to spravedlivé?

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 18.03.14 12:46

@Lacenka Pro mě velmi aktuální denníček. Za 9 měsíců mi skončí RD, po víc než 10 letech se budu vracet do práce. Též čekám, že mě rychle vyprovodí, a já budu hledat…

Moc ti držím palce!

 
Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 18.03.14 12:52

@offi Ona ti nebere práci, jen jí ta situace přijde nefér, je to jen její pocit, na který má nárok.

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 18.03.14 13:06

@offi, Tvoje dva příspěvky mi připomněly dávný hovor s jedním známým - majitelem CK. Kdysi jsme se bavili právě na téma částečných úvazků a on řekl jednu zajímavou věc. „Mohl bych udělat nějaké to místo pro zdravotně postižené, mohl bych udělat částečný úvazek pro mámy, kdysi jsem to i udělal. Ale podruhé už ne. Protože ono je to fuk, jestli jsou to mámy nebo zetpéčka - jsou úplně stejní. Každý z nich má nějaký problém - a každý z nich si z toho svého problému dělá hůl… Mně nezajímá, co ten člověk má za problém nebo jestli nějaký má - zajímá mě, co umí a jestli mi bude užitečný profesně i lidsky. Když mám pocit, že ano, zaměstnám ho - a udělám všechno proto, abych mu vyšel vstříc. Pro takového člověka rád zkrátím úvazek nebo přizpůsobím pracovní dobu.“

Jestli se i v reálu projevuješ tak zatrpkle, kysele, sobecky a závistivě, jako jsi to stačila směstnat do dvou příspěvků tady, tak se rozhodně nedivím, že nemůžeš sehnat práci. Tím invalidním důchodem to nebude.

Příspěvek upraven 18.03.14 v 13:07

 
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 18.03.14 13:06

@offi nezáviď zdraví, je to ošklivý.

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 13:10

@Aneta.Berg A mě příjde zas nefér, když dají práci zdravému člověku a nemocní nemohou najít práci. Jako ve všem s ní souhlasím, je nefér když chtějí všude praxi, ale kde jí člověk má najít. Mě je 22 a od školy nemohu najít práci protože nemám praxi, jsem mladá tak budu chtít brzo dítě, nebo mi dokonce řekli, že vypadám na 13,nebo, že mladým práci nedávají protože jim nevěří. Pak jsem začala marodit a dostala jsem důchod, který neměli z čeho vypočítat, protože jsem do té doby nevydělávala. Teď jsem těhotná a v červnu mě čeká komise a mám hrůzu, že příjdu i o to málo co mám. Mám celiakii, takže si nemohu zajít do krámu koupit rohlík za 2 kc nebo chleba za 20kc nebo kolik stojí, ale můsim si kupovat malí chlebík za necelou 100kc. Když mi seberou důchod, tak asi chcípnu hlady, protože mě nikdo nic nedá. Pořád to je tak nefér?

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 18.03.14 13:17

@offi Na celiakii se dává invalidní důchod? Nebo máš ještě jiné zdravotní potíže?

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 18.03.14 13:18

@offi
jsi zlá, zatrpklá a zamindrákovaná kvůli svému postižení. Jsi ten typ VZP, kterého bych nejradši nikdy nechtěla potkat :roll:

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 13:21

@BohunkaP Já jsem sobecká a závistivá? a co je teda tady autorka deníčku? Ta si tady stěžuje, že je nefér, že kriplové dostávají přednost. Kdyby nebyla líná a během těch 10 let se jen neválela doma a nedělala nic proto, aby se vzdělávala tak je to její blbost. Ať jde na pracák přihlásí se na rekvalifikaci, tak bude dostávat peníze a ještě se něco naučí. Já opravdu nejsem žádnej pruďas ba naopak jsem přátelská a na lidi hodná a ochotná, ale takovéhle sobecké řeči mě štvou.

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 13:22

@J_Doe Mam i jiné zdravotní potíže.

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 13:23

@silvik.sk Jo jsem strašně zlá :-D neznáš mě a soudíš mě podle toho, že se tu zastávám lidí co jsou bez práce, protože nemohou dělat všechno.

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 18.03.14 13:29

@offi, Já jsem sobecká a závistivá?

Ano, jsi zlá, sobecká, závistivá a zamindrákovaná. V tomto deníčku se tak projevuješ, naprosto neuvěřitelně.

Sama ses uživit nedokázala ani v době, kdy jsi byla zdravá (!) - od školy sis nenašla práci, protože „vypadáš mladě“ a podobné bláboly :roll: Takže jakou práci zrovna Tobě kdo kde bere?

Čekáš už rodinu, ačkoli jsi nebyla schopna zajistit ani sama sebe - zjevně máš tedy někoho, kdo se o tuto rodinu (Tebe a dítě) postará.. jak je ostatně JEHO povinnost, ne STÁTU…

Přesně lidé jako Ty jsou ten důvod, proč onen můj známý už nikdy místo pro zdravotně postižené nevytvoří… a proč je firmy tak nerady vytvářejí. Protože dotace na tyto lidi jsou jedna věc - ale mít ve firmě někoho jako Ty, to není o ničem jiném než vystavit se dobrovolně těm ranám holí.

Příspěvek upraven 18.03.14 v 13:29

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 18.03.14 13:32

@BohunkaP
zrovna dneska jsem v práci vedla s personální zajímavý rozhovor na téma zaměstnání po RD. Pokud se žena - matka vrací do práce po RD a hledá, v cv vůbec nemusí uvádět žádnou díru, pokud odchází na MD a práci pořád má, je u zaměstnavatele vedená, RD vůbec neuvádí, takže potencionální zaměstnavatel to z cv vůbec nepozná a to z jednoduchého důvodu - nikomu do toho nic není. Navíc matky po RD jsou za práci vděčné, loajální a i když musí po práci letět do školky, ví, že svojí práci hotovou mít musí, takže zaměstnat takovou ženu je naopak pro něj plus. Toto se denně snaží manažerům vtloukat do hlavy, některý uznají, některý bohužel ne.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 18.03.14 13:33

@offi
ne nezastáváš, lituješ akorát sebe, že si VZP a nikdo tě nechce zaměstnat!

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 18.03.14 13:34

@silvik.sk, jj, je to tak. Také jsem děti v životopisu neměla… protože jsem byla stále zaměstnána. Při pohovoru se na to ale samozřejmě ptali (i když by neměli, ale holt, co už, dělají to a já s tím nemám problém).

Je to všechno o člověku - ne o tom, jaký má problém, ale o tom, co nabízí a jak působí.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 18.03.14 13:40

@BohunkaP
naprostý souhlas, já měla taky i špatné zkušenosti, když jsem šla na pohovor, malé byl pouze rok a dámy mě šíleně dusily - jestli máme babičky a malé děti jsou často nemocné a proč chcem pracovat, když dítě je ještě tak malinké… no dnes už bych si to nenechala líbit. Naštěstí u dnešního zaměstnavatele jsem ani za mák nepocítila žádnou doskriminaci, naopak, vědí, že v 16:00 musím odejít do školky, ale taky vědí, že práce bude hotová. Vše je jen a jen o lidech…

 
Anonymní  18.03.14 13:41

Mě se strašně ale strašně hnusí na takových to diskuzích jak všichni strašně odsuzujou lidi kteří byli doma s dětmi a nebo nemají hotovou školu, prostě každej není dokonalej jako nějaká paní madam s úžasnou vizáží, supr prací a rodičema který jí ke všemu vypomohli a podporovali to mě tak s… když někdo řekne co si dělala celých 10 let doma-co je komu do toho věřím že si chtěla užít děti…a chápu paní dneska sehnat práci to je nadlidskej úkon a úplně nejlepší jsou známí který mají nějaký pohledávky nebo tak a řeknou vám že ve svým věku to zvládnete sami, proč by vám někdo pomohl. Můj příklad chodím do práce několik let ale už asi do své páté čtvrté práce, v první práci mě vyluftovala nadřízená prostě a jednoduše jsme si nesedli, v druhé sem odešla sama jelikož neplatili přesčasy ale týdně sem měla dva až tři, ve třetí sem odešla sama zase peníze pomalu platíte víc za dojíždění než dostáváte…teď mam práci která není špatná, ale samozřejmě vůbec to není můj obor a občas tam jdu s hroznou nechutí(dělník to co sem nikdy být nechtěla)..chovají se hrozně k lidem ale co člověk nepřehlídne jen aby měl na rohlík, a za pár měsíců mi končí smlouva tak bůhví…co bude dál a už mě to trápí teď…a v tomhle stresu bych si chtěla pořídit miminko ale jak? když nemam pořádnou práci…a umím jazyky, umím s počítačem i grafiku, mám různé kurzy…ale prostě není práce a když jsem byla měsíc bez práce..tak sem nesehnala ani uklízečku!! :pocitac:

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 13:41

@BohunkaP :-D jedinej kdo tu je sobecký jste vy. Mě teda příjde sobecké, že si zdravá ženská stěžuje, že to málo co je pro nemocný si nemůže vzít ona. Podívej se kolik práce je pro zdravé lidi a kolik pro nemocný. Přájdete mi úplně vymaštěné, že tohle někdo může napsat. A ano řekli mi, že vypadám moc mladě tak mě nechtěj, řekli mi že jsem moc hubená tak nic nezvládnu, řekli mi že nemám řidičák, že berou lidi od 25 let víš, že nejsem místní, že budu chtít rodinu, že nemám praxi. Tak se prostě zaměstnavatele potřebovali vymluvit, aby mi nemuseli říct, že jsem kráva. Klidně si mě tu urážejte, mě to nenaštve, protože mě tu nikdo z vás nezná a odsoudit mě za to, že hájim nás nemocné mi příjde stupidní.

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 18.03.14 13:45

U nás je mateřská strašně dlouhá, je průser na tak dlouho vypadnout z pracovního procesu, přeju ti at najdeš :kytka:

 
masa.dis
Kecalka 368 příspěvků 18.03.14 13:46

Přijde mi divné proč tady nazýváte autorku „línou“ jen proto, že si za dobu tří RD neudělala žádný kurz. Kdyby chodila 10 let stále do stejné práce a dělala pořád to samé, taky by se nemusela nic nového učit a byla by prospěšná. Přeci už nějakou práci dělala a na rodičáku si zdokonalila určitě minimálně plánování a efektivní řešení času. Takže mi přijde divné dělat kurz jen proto, abych měla řádek v životopise… Samozřejmě za předpokladu, že před RD neměla jen základku a teď by čekala na místo ředitele :lol:

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 18.03.14 13:52

@silvik.sk ne zastávám nás všechny, protože to kolem sebe vidím. Mám v rodině tetu, která má epilepsii, taky na částečný úvazek a měla taky problém najít práci, když jí konečně měla, ke konci smlouvy otěhotněla nechtěně, selhali prášky, tak toho využili a hned jí vyhodili. Jelikož je lehce dementní, takže neumí žádný jazyk vyučená je pomocná sestra a taková práce prý není, nebo co, takže je zoufalá už teď co bude dělat, až jí skončí mateřská. Mluvila jsem s plno lidma na pracáku co hledají práci jako já a byli zoufalí, že je jí strašně málo. Byla jsem na nějaké speciální schůzce na úřadu práce, nevím jak se tomu přesně říká a tam mi paní řekla to samé, že prostě v dnešní době sehnat částečný úvazek je problém, je ho děsně málo, teda aspoň u nás.

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14406 příspěvků 18.03.14 13:52

@offi, jenomže Ty nehájíš nemocné - jenom zamindrákovaně kopeš kolem sebe… a evidentně si to vůbec neuvědomuješ, v tom je celý Tvůj problém.

Tady jsi nám tady vyjmenovala x důvodů pro to, proč sis od školy v životě nedokázala najít práci - a považuješ ty důvody za oprávněné. Jinak sis to zařídit nedovedla, neměla jsi možnost. Z mého, a jistě nejen z mého pohledu jsou to důvody naprosto idiotské, svědčí ve skutečnosti jen o Tvé neschopnosti… A hele, jak se vztekáš, když Ti to řeknu.

Stejně tak Lacenka má své důvody pro to, proč se na RD nenaučila cizí jazyky, neudělala si kurzy, školy, atd. atd. - a ty důvody jsou pro ni naprosto oprávněné, neměla v tu chvíli možnost, schopnosti, prostředky nebo cokoli, aby to udělala. A má právo na to cítit se zdeptaně, unaveně a smutně, že se jí zrovna nedaří podle představ. Stejně jako Ty vidíš svoje problémy, ona vidí ty svoje. Výslovně napsala, že nezávidí… jen jí to v její situaci připadá nefér. A má na tento pocit právo.

Já jsem taky měla zkrácený úvazek a spousta mých kamarádek ho má… a to přesto, že jsme zdravé a „JENOM MATKY“… tak záviď, no… :nevim:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 18.03.14 14:00

@offi
Budu se opakovat. Nehajis!!!
Myslis si, ze kdyz si nemocna, tak se z toho vsichni zprominutim po*erou!
A kdyz si nebyla schopna najit si praci, proc si nezacala podnikat? Moznost mas stejnou jako kazdy jiny.
Ale priznat si, jsem neschopna, nemozna a lina je docela umeni a ne kazdy to dokaze, vcetne tebe.

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 18.03.14 14:09

@offi To uz je druha diskuze, kterou ctu, kde se vyjadrujes agresivne a nepratelsky. Neco s tim udelej.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama