(Ne)napíšu deníček o svém porodu

Porod

V těhu jsem hltala porodní deníčky jeden za druhým a byla jsem přesvědčená, že já rozhodně psát o porodu nebudu. Jenže jsem se nakonec rozhodla taky o svůj zážitek z porodu podělit.

První UZ

UZ č.4

Poslední fotka s bříškem před porodem :)

První fotka Magdalénky <3

Magdalénka, láska moje <3

„Bojíš se porodu?“
„Jak se mám bát něčeho, co jsem ještě nezažila?“
„Skučet ani nadávat nebudu, nejsem žádné Béčko.“

Kdybych věděla…

Bylo 17.3.2014 a já čekala na svou kamarádku MS, která mi chodila jako hodinky a vždy hned ráno. Měla jsem denní 12-ku, a tak jsem se vybavila, kdyby se rozhodla navštívit v práci. Odpoledne jsem cítila, že ze mě něco „vypadlo“ a já se zaradovala, že konečně dorazila, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem místo krve uviděla velký kus bílého hustého hlenu. Byl to trochu šok, ale došlo mi, která bije. Kolegyni jsem se omluvila a skočila si do lékárny pro test a pak jsem opět navštívila WC. Udělala jsem si test a byl tam slabounký nepatrný duch, který každým dnem sílil.

29.3.2014 jsem šla ke své doktorce a na ultrazvuku byl gestační váček a doktorka potvrdila těhotenství. Kromě nižšího tlaku a snížené funkci štítné žlázy jsem neměla žádné potíže.

1.5.2014 jsem kvůli pracovnímu prostředí nastoupila na PN. V srpnu OGTT (test na cukrovku), který vyšel negativní.

Od 38.tt jsem se snažila malou vyhnat z domečku. Nedařilo se, jediné, čeho jsem docílila bylo, že mi odešla hlenová zátka - a to prosím u žehlení. :D

Byla jsem rozhodnutá rodit v Ostravě Vítkovicích, ale kvůli dojíždění jsem si zvolila Karvinou.

První monitor v porodnici jsem absolvovala 3 dny před TP, který byl dle MS 26.11. a dle UZ 29.11. 2014. Nález? Čípek 1 cm a otevřená na 1 prst, porodní cesty nepřipraveny. Tak to šlo dál, na monitory jsem chodila ob den, až nastalo úterý 2.12.2014. Chtěli, abych přišla druhý den na monitor a že ve čtvrtek by si mě nechali a udělali oxytocinový zátěžák. Nakonec mě hospitalizovali už v ten den a zátěžák jsem měla odpoledne. Po zátěžáku jsem cítila mírňoučké pobolívání v podbřišku, které byly patrné jen v absolutním klidu v leže.

3.12.2014 mi ráno v 7:00 zavedli první 1/2 tablety a druhou že zavedou po obědě. Ve 13 hodin si pro mě přišla doktorka, že mě vyšetří. Otevřená na 1 cm, čípek zašel. Měla jsem radost, že to postoupilo. Ve 3 odpoledne jsem měla bolesti o silnější MS, nemusela jsem je prodýchávat a šla jsem do sprchy, jestli to ustane, nebo se to rozjede…

Rozjelo se to.

Přítel za mnou přišel na návštěvu kolem 17 hodin, to už jsem chodila a začala kontrakce prodýchávat a modlila jsem se, aby to nebylo ještě horší. A bylo. Přišla pro mě PA, že musí natočit malou a vyšetřit mě - byla jsem na 3 cm. Po monitoru jsem přítele poslala domů, aby se ještě najedl, že mu pak zavolám, až se bude porod blížit.

Po jeho odchodu jsem šla do sprchy na balón, mimochodem vůbec mi to nepomáhalo. Za 30 minut pro mě přišla, že se koukne na kolik jsem otevřená, že by udělala klystýr, že by se to mohlo pohnout. Byla jsem na 3-4 cm. Tak hurá na klystýr, bylo cca 19 hodin. Udržet aspoň 5 minut? Vyloučeno.

Porod nešel tak rychle, jak jsem si myslela. Při každé kontrakci jsem srazila nohy k sobě, neb jsem si myslela, že to bude snesitelnější, jenže jsem tím malé ztěžovala sestup dolů. PA mi říkala, abych to nedělala, že to tu bolest stejně nezmírní, a nahnala mě na monitor. Dala pod záda vak, snažila se mi to trochu ulehčit. To se ale nedalo, skučela jsem bolestí. Prosila jsem, aby mě buď zabili, a nebo udělali císaře, že už nemůžu, že tu bolest už nevydržím.

Klystýr a moje snaha nesrážet nohy posunula porod. Otevřená na 5-6 cm jsem kolem 20:30 volala příteli, aby dojel. Řekl, abych zavolala, až budu na 7 nebo 8 cm, měl to do porodnice 15 minut autem, jenže jsem se už k mobilu nedostala.

Šla jsem do sprchy na balón. Nevěřila jsem, že se dá spát mezi kontrakcemi… dá se spát, unavená jsem tam vytuhla, pak mě probudila PA jestli budu chtít nadstandard a na mě šla zase kontrakce. Po další půlhodině jsem šla na monitor, mimčo bylo pořád ok. Zase jsem PA prosila o ukončení bolestí a řekla mi, že můžu být ráda, že se mi rozjel porod, že některé mají takové bolesti jako já, neotevírají se, kontrakce ustanou a druhý den se začne znovu. Že mám být ráda za 30 vteřinové kontrakce.

Doktor mě vyšetřil a byla jsem na 8 cm, píchl plodovou vodu. Na mou otázku, jak dlouho to bude trvat, mi sdělil, že do hodiny je malá venku. Byla už hodina po půlnoci. Přišlo mi, že mám jednu velkou kontrakci v kuse. Ještě jsem doktorovi stačila říct, že příště se chci narodit jako chlap a on, že on taky. :D

Po píchnutí plodovky jsem byla na 9 cm a tělo začalo samo tlačit tak, že jsem jim to tam počůrala. :D PA mě převedla na porodní lůžko mezi kontrakcemi. Napojila mě na monitor, do kanyly pustila druhá PA oxytocin a že ještě nemám tlačit. Nešlo to, tělo mě nutilo tlačit samo. Točili mě ze zad na bok, z boku na záda, asi 3× a nic se nedělo, malá nechtěla z teploučka ven.

Tlačila jsem dlouze, dýchala jako pes, ale nic. Doktor mi nakonec tlačil na břicho, já tlačila a PA povzbuzovala a když viděla vlásky, tak se mě zeptala, jestli si chci sáhnout. Zavrtěla jsem hlavou, že ne a vzápětí jsem se snažila nahmatat. Navedla mi ruku. Bylo to zvláštní.

Šlo se tlačit dál, slyšela jsem cvaknout nůžky a hned se ptala, jestli mě nastřihli, PA mi sdělila, že ano, ale jen trochu. Vyšly ramínka. Zastavila jsem se, abych se zase nadechla a vytlačila zbytek miminka.

Pak přišla velká úleva, bolest odezněla a na břiše mi přistál malý uzlíček štěstí. Vzali ho, střihli pupeční šňůru a zase dali na břicho. Uzlíček jsem pohladila a řekla: " Vítej na světě, maličká."

Pak si ji vzali a dovezli mi ji na sál utřenou, zváženou, změřenou, zabalenou a uloženou v postýlce. Zkoušeli přisátí a bylo úspěšné. Doktor mě šil asi 40 minut, malá se drala na svět a potrhala mě vnitřně. Nástřih byl na 5 stehů. Šití nebylo strašné, píchalo mě. :D U šití jsem se dožádala telefonu a zavolala novopečenému tatínkovi, že se už narodila naše nádherná dceruška.

Magdalénka se narodila 4.12.2014 v 1:56 s mírami: 3650 g a 50 cm.

Ten den to byla hrozná bolest, ale stála za to, protože cítit tak čistou lásku je něco nádherného. Je to nepopsatelné. Koukat na to malinké miminko, na které se těšíte, a nemůžete uvěřit, že už je na světě. Chytit jej za tu malilinkatou ručičku a říct, jak moc jej milujete, že jej budete ochraňovat a pečovat.

Jsou to dva měsíce a 5 dní, co jsem přivedla na svět naši lásku, která mi teď spinká v postýlce.

Děkuji všem holčinám za přečtení deníčku do konce. Bylo to zdlouhavé, možná pro někoho nuda. Každý porod je individuální a každá máme jiný práh bolesti, každá vnímáme bolest jinak.

Hodnotilo 34 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 16.02.15 01:13

Magdalenka je krasne jmeno :srdce:
Gratulace :kytka:

 
Veverunkav
Kelišová 5614 příspěvků 16.02.15 07:07

Gratuluju ke krasne holcicce..

Taky cekame holčičku a taky to bude Magdalenka… jak u vas zvladli jmeno? Nam se libi s manželem, ale v rodine to uspech nema :(

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 07:12

@Veverunkav Tak nikdo nic proti neměl, ale zase si vem, že se bude líbit vám a ostatní ať si myslí co chtějí. Magdaléna je krásné, v dnešní době málo dávané jméno. My se řídili taky tím, že až bude chodit do školky a školy, nebude ve třídě 10 Magdalén tak jako by mohlo být 10 Elišek ;)

 
SnažilKasandra
Kecalka 446 příspěvků 16.02.15 07:43

Máte opravdu nadhernou dceru! Gratuluji a moc dekuji za to ze jste se podelila. Čekam mimi cerven-cervenec a tesila sem se i na ty bolesti. Vcera me ale probudily silene krece v brise (prujem) a vzdy rikam pk tomto zazitku ze rodit nechci… tak moc se bojim.

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 07:58

@SnažilKasandra Děkuji :) Ne všechny porody jsou stejné, každý porod je individuální. Můžete porodit aniž by to bolelo. Vyvolávané jsou prý horší, nevím, neposoudím. Malá je mé první dítko. Každá bolest snášíme jinak. Nejhorší pro mě byly otevírací kontrakce, kontrakce u tlačení nebolí, je to strašně silný tlak. Porod bolí, ale za to miminko to stojí :) Přejí bezbolestný porod :)

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 16.02.15 08:38

Nechapu, jak nekdo muze od 38tt vyhánět mimino. Oficialne je sice považované za donosene, ale kazdy den v brichu je urcite dobry.

 
Ondulinek
Povídálka 42 příspěvků 16.02.15 09:04

Moc gratuluji ke krasne holcicce!!Nase Magdalénka se narodila 7.12.2014 v 19.00h :andel:

 
Malenka1
Kecalka 118 příspěvků 16.02.15 09:29

Naše Magdalénka se narodila 13.1.2015. Tak ať se těm holkám daří :-)

 
saranebojosifek
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 16.02.15 09:39

Krásná kočička :srdce:. Mě to čeká do 3 týdnů, mám z toho strach jak to zvládnu. Ale na ten náš zázrak se moc těším, už aby tu byla :srdce:

 
SnažilKasandra
Kecalka 446 příspěvků 16.02.15 09:41

@Garza Dekujuuuuu moc moc moc. Stoji to za to, ale strach je velkej. Hlavne at jsme v poradku a mimco zdrave :) At roste ta Vaše mala jak ma a je stale tak nadhernaaaa :*

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 10:24

@Ondulinek @Malenka1 Krasné jmeno maji nase holcicky :)

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 10:25

@SnažilKasandra dekuji, pak dejte vedet, jak jste to zvladla ;) drzim palecky :hug:

 
anitram999
Kelišová 6840 příspěvků 16.02.15 10:32

Krásný deníček a velká gratulace k holčičce :* :srdce:

 
Snehulienka
Stálice 70 příspěvků 16.02.15 14:46

Pekny denicek…taky.jsem se pocurala jak se mala dorotovala a taky jsem neverila ze se mezi kontrakcema da spat…uplne mi to pripominalo me…citila jsem se stejne… krasne jmeno ☺

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 14:58

@Kkuucckka Já jim začala tlačit chvilku po píchnutí vody ač jsem tlačit nechtěla. Řeknou netlačte, ale to se nedá netlačit, tělo si dělalo co chtělo :lol:

 
Uživatel je onlineHanka_S_V
Echt Kelišová 8272 příspěvků 16.02.15 15:57

Jsem si hned nevšimla, že to je od tebe až pak ta hlenová zátka při žehlení mi byla nějaká povědomá :)

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 17:41

@Hanka_S_V No vidíš to :D

 
verulicek  16.02.15 18:06

@Rakosnicek1983 souhlasím :pankac:

 
Misullla
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 16.02.15 18:51

Gratuluju a děkuji za super deníček :hug: :hug:

 
Blanka89
Závislačka 3857 příspěvků 16.02.15 19:09

Gratulace, ať jste holky zdravé a spokojené. Inspirovala jsi mne napsat taky deníček.

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 19:11

@Blanka89 Tak to je pro mne poklona, že jsem tě inspirovala k napsání deníčku a děkujeme :)

 
krusty
Závislačka 2987 příspěvků 10 inzerátů 16.02.15 19:21

Moc hezky denicek, achjo, taky pred porodem ctu denicky a vzdycky bulim…uz abych byla.spis v roli te, co pise…
Gratuluji :)

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 2 inzeráty 16.02.15 20:53

Gratuluju k holčičce a má moc krásné jméno. Já rodila před 4 týdny, ano bolelo to, ano bylo to dlouhé a náročné, ale na porod vzpomínám v dobrém. Mám krásného zdravého kloučka :srdce:

 
NelisB
Kecalka 377 příspěvků 16.02.15 21:04

Magdalenku bych chtěla taky, když se zdaří :)
Moc gratuluji :potlesk:, ať přináší jen štěstí a radost :)

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 21:19

@krusty Tak to přeji aby se zadařilo :)
@Martina84 Je fakt, že člověk po nějaké chvíli zapomene jak to bolelo, jen ví, že to hrozně bolelo. Vím, že budu chtít ještě jedno dítě a nejlépe kloučka :)
@NelisB Přeji, aby se zadařilo :)

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 16.02.15 22:10

Gratuluji! :potlesk: :potlesk:

 
vanadim
Kecalka 418 příspěvků 16.02.15 22:21

Krasne napsane. Uplne me to dojalo :srdce: Vyvolavani se strasne bojim a doufam, ze si to ta moje holcicka jeste rozmysli a pujde dobrovolne. Dnes jsem 41+0 a na vysetreni jdu az ve ctvrtek :nevim:

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.02.15 22:26

@vanadim To se opravdu modlit. Možná, že si to rozmyslí. Já bych příště chtěla zažít porod bez vyvolávání nebo císaře. Snad mi to bude dopřáno. Děkuji za komentář :) Budu držet palce :)

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 17.02.15 08:38

Gratulace k narození Magdalénky, je moc krásná a přeji hodně zdravíčka do života :kytka:
hezky si to nakonec zvládla :palec:
Já už mám za sebou 3 porody, všechny dlouhé,2 vyvo­lávané, druhý hodně dramatický, jeden s epiduralem, další bez, takže jsem si to taky pořádně užila :-) ale všechny moje děti za to stáli :-)
Maminkám co mají rychlovky uprímně zavidím, ale v dobrém samozřejmě :-) Škoda, že ty rychlovky nemáme všichni :srdce:

 
NelisB
Kecalka 377 příspěvků 17.02.15 12:19

@Garza snad jo :)

 
Garza
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 17.02.15 13:17

@pajinka111 Děkuji moc :) Taky bych chtěla zažít rychlý porod :) Neměla jsem nic, bez epiduralu či něčeho jiného od bolesti a byl to mazec :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama