Reklama

Není porodnice jako porodnice

Těhotenství

Dnes jsem tu poprvé a po tom,co jsem si přečetla některé příspěvky ohledně těhoteství a porodu, rozhodla jsem se,že vám také přispěji troškou do mlýna.

V roce 98 jsem ihned po vysazení antikoncepce otěhotněla a vše probíhalo v pořádku.Přesně do 26.týdne. Začala jsem silně krvácet, a tak jsem skončila v nemocnici. Jednalo se o nemocnici v Neratovicích. Zůstala jsem zde s přestávkami 2 měsíce a po celou tu dobu jsem byla v neskutečném nervovém vypětí a strachu.Lékaři se nemohli shodnout, zda mě převezou do Prahy nebo budou sami pokračovat v léčbě. Nakonec se vše rozhodlo samo, v 34.týdnu jsem krvácela tak, že museli zakročit.

Převezli mě v noci (nevěděla jsem , co se vůbec děje, byla jsem téměř v šoku) do nemocnice v Krči.Stihli se pohádat s lékařem záchranky, později jsem dozvěděla,že to nebyl zdaleka 1. případ takového převozu. Můj manžel se to dozvěděl z velmi nejasné zprávy, kterou zanechala vrátná (z Neratovic) na jeho hlasové schránce. V Krči na nic nečekali a po ultrazvuku a vyšetření ihned operovali ( v Neratovicích je ani nenapadlo mi ultrazvuk udělat). Utrhla se mi placenta a bylo to přesně v hodině 12.

Dcera se narodila a byla poměrně velká (2,35 kg a 46 cm). Bohužel, 1/2 hodiny po porodu přestala dýchat a začal nejtěžší boj mého života.Po několika dnech se zjistilo,že má kand. sepsi.Léčila se měsíc a přístup lékařů a sester byl, jak po dobu porodu a následně na odd. paní prim. Magdaleny Paulové, přímo skvělý.

Po propuštění jsem byla informována, že celá léčba v Neratovicích byla velmi „zvláštní“ (základní vyšetření na kvasinky mi nebylo provedeno,což byl pravděpodobně spouštěč mých potíží). Dcera nám ještě jednou dala zabrat ve 2 měsících prodělala zánět kyčelního kloubu a v Krči ji dali znovu do pořádku.

Po 2 letech jsme se rozhodli pro 2. děťátko a opět jsem navštěvovala nemocnici v Neratovicích­.Bohužel jsem v 8.týdnu opět začala krvácet,ale byla jsem poslána domů, s tím,že na ultrazvuku ani těhotenství není prokazatelné (dokonce se mě ptali,jak vím,že jsem těhotná. 2 testy pozitivní-je nepřesvědčily a pod.) a ať přijdu, kdybych krvácela hodně.Samotný potrat za vinu nikomu nedávám, prostě se to stalo, ale ten přístup,byl příslovečnou tečkou.

Změnila jsem lékaře a následné těhotenství jsem prožila v klidu a porod v Brandýse nad Labem (i když opětovně císařem) byl parádní a konečně jsem si vše vychutnala.

Já však říkám-Neratovice - už nikdy víc!!!
Petra


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 10:02

Ahoj Petro,
rozhodla jsem se také pro porodnici v Krči, tak jsem ráda, že jsi je tady vychválila a utvrdila mě v tom, že mé rozhodnotí je správné. Zrovna včera jsem se bavila o porodnicích s mojí paní doktorkou a ta říkala, že by Krči dala jedničku s hvvězdičkou. Tak uvidíme. Shodou náhod ta moje paní doktorka nějaký čas pracovala v Neratovicích a říkala, že pokud je vše bez problémů, tak si všichni Neratovice chválí. Ale běda, jak se něco děje a neprobíhá vše tak jak má - to je potom problém a rychle se shání kam se může pacientka převézt. Tak snad už to špatné je za tebou a přetrvávají jen ty hezké vzpomínky na těhotenství a porod.
Přeju hodně zdraví tobě i dětem. Šárka 25.t.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 18:47

Ahoj Petro,

je mi moc líto, jaké jsi zažila problémy při obou svých těhotenstvích, a jak se k tobě chovali lékaři.

Musím, ale říct, že mě to dost překvapilo. Jednak jsem zatím slyšela na Neratovice samou chválu, ale hlavně jsem tam i sama loni rodila. A opravdu jsem byla velmi spokojená - jak s vybavením nemocnice, tak i s přístupem personálu. Všichni byli moc milí a ochotní (a to včetně sanitářek a uklízeček), a pokud jsem mohla posoudit, i odborně zdatní. Prostě žádný kaz jsem na této porodnice neobjevila.

Je ale pravda, že jsem měla celé těhotenství i porod naprosto nekomplikovaný, takže nemůžu posoudit, jak se lékaři chovají v krizových situacích.

Přeji Ti ať už Tě nikdy takové hrůzy nepotkají.

Měj se hezky
Zuzana (se 7měsíční Terezkou)

 
Olinka02
Povídálka 33 příspěvků 12.03.03 20:20

Zdravim vsechny,
ackoli emimino navstevuji uz delsi dobu, teprve dnes jsem se prihlasila, abych se mohla taky ucastnit diskuzi a hlavne se ptat tech zkusenejsich.
Zacinam 18. tyden a premyslim o tom, jakou porodnici si vybrat. Tedy, do dnesniho dne jsem mela vybrano, chtela jsem Neratovice, ale pote, co jsem si precetla clanek Petruny, nevim, jestli je rozhodnuti spravne.
Muj doktor mi tuto porodnici doporucil s tim, ze je vyborna a ze on jinde ani nerodi.
Napiste mi, prosim, vase zkusenosti! Zacinam se trosku bat…
 Olinka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 23:25

Ahoj Olinko,

Pokud jde o porodnici v Neratovicích, mohu se plně připojit ke komentáři Zuzany. Rodila jsem zde také loni a byla jsem zde naprosto spokojená. Vše bylo dle mých představ. I přesto, že jsem u porodu měla lékaře o kterém jsem slyšela různé věci, já mohu pouze chválit. Měla jsem sice bezproblémový porod, ale nástřihu a šití se malokterá z nás vyhne a já o nástřihu vůbec nevím a šití bylo také takřka bezbolestné. Byla jsem zde skoro týden a opravdu jsem zde nenašla jedinou chybičku.

Je ale pravda, že stejně jako Zuzana i já nemohu posoudit, co by se dělo, kdyby nastaly komplikace. Tobě, ale přeju pohodové těhotenství a porod na který budeš ráda vzpomínat, tak jako já.

Zdraví Tě Zuzana (také s Terezkou za 2 týdny 12 měsíční)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.03 00:01

Ahoj Olinko,

pokud jde o porodnici v Neratovicích, mohu se plně připojit ke komentáři Zuzany. Rodila jsem zde také loni a byla jsem naprosto spokojená. Vše bylo dle mých představ. I přesto, že jsem u porodu měla lékaře o kterém jsem slyšela různé věci, já mohu pouze chválit. Měla jsem sice bezproblémový porod, ale nástřihu a šití se malokterá z nás vyhne a já o nástřihu vůbec nevím a šití bylo také takřka bezbolestné. Byla jsem zde skoro týden a opravdu jsem nenašla jedinou chybičku.

Je ale pravda, že stejně jako Zuzana i já nemohu posoudit, co by se dělo, kdyby nastaly komplikace. Tobě, ale přeju pohodové těhotenství a porod na který budeš ráda vzpomínat, tak jako já.

Zdraví Tě Zuzana (také s Terezkou za 2 týdny 12 měsíční)

 
janice
Kecalka 458 příspěvků 13.03.03 10:23

Ahoj Šárko a ostatní těhulky,
jsem rada, že jsem konečně objevila těhulku, ktera je těhotna stejnou dobu jako ja a navic se rozhodla take pro porod v Krči. Posledni dobou na tuto porodnici opravdu slysim jen samou chvalu, i kdyz byly casy, kdy to tam pry tak ruzove nebylo… Ale asi vždycky záleží na přístupu personalu ale hlavně i te maminky. Pry maji take perfektni tehotenske kurzy. Zacinaji 1.4. a tak už jsem se přihlásila, abych se také podívala, jak to tam vypada a co mně čeká.
Takže se mějte všichni moc hezky, opatrujte pupíky a pište
Janice 26.TT

 
Petruna
Kecalka 104 příspěvků 14.03.03 19:47

Ahoj Oli,

hlavně se neboj dopředu.Dnes jsem o něco starší,nevěřím všemu, dokud si to sama neověřím a taky sázím na jistotu.Ať jsem měla problémy jakékoli,jisté jedno,že v případě komplikací nejsou Neratovice připravené cokoli řešit.Jdi se tam podívat a zeptej se.Jen pro informaci-byla jsem 5 let pacientkou přímo pana primáře a dala bych v té době za něj ruku do ohně.
Moje zklamání bylo velké a proto jsem tento příspěvek napsala.Tím jen chci říct,že dnes (stejně jako před rokem) bych si zvolila porodnici, kde jsou připraveni řešit krizové situace.

Hlavu vzhůru a hodně štěstí!!!! Petra

 
Petruna
Kecalka 104 příspěvků 14.03.03 19:56

Ahoj Šárko,
Tvoje paní doktorka ví, o čem mluví.Nicméně jak vidíš,tak mě to neodradilo a dnes jsem maminkou už dvou dětiček a můžu říct,že velmi štastná!!!Děti jsou obě zdravé a tak i na to ošklivé se rychle zapomene.Krč byla vážně skvělá,dokonce jsem tam našla skvělou kamarádku a dokonce i naše druhé děti jsou stejně staré.
Vždycky se dozvíš na nějakou porodnici něco ,co není zrovna nejskvělejší,ale tohle bylo vážně hrozné.Kromě toho jsme v Krči skončily 3 s předčasně narozenými dětmi,které převáželi narychlo z Neratovic v průběhu 1 měsíce.
Držím Ti palce,a přeji Ti ,aby ty okamžiky,kdy spatříš svoje miminko byly ty nejhezčí,na které budeš moci vzpomínat.Při druhém porodu jsem měla konečně taky to štěstí!!i
 Petra

 
Petruna
Kecalka 104 příspěvků 14.03.03 20:01

Ahoj holky!

Děkuji za komentář.Dnes už mám dětičky 2, a tak doufám,že to byla i konečná.To třetí těhotenství proběhlo pod dohledem nové lékařky úplně v klidu a porod byl taky v pohodě.Takže musím říct,že nakonec jsem (i když jak jsem psala,znovu císařským řezem) prožila docela pohodový porod,syn byl velký,tak proto ta operace,ale jinak si nemůžu stěžovat.

Hodně štěstí s dcerou a hlavně zdravíčko pro vás obě!!!

Petra

 
Hani1
Nováček 1 příspěvek 23.03.03 12:22

Ahoj Petro,
bohužel jsem o porodnici v Neratovicích slyšela podobné zvěsti.Porodnice není zařízena na komplikované případy a také tyto pacientky převážejí do jiných porodnic.Nejprve jsem také chtěla rodit v Neratovicích,ale na popud svých kamarádek,které tam rodily jsem si to rozmyslela.Nyní se rozhoduji mezi Brandýsem a Mělníkem,mám ještě čas,jsem teprve v 18.týdnu,tak ještě budu sbírat informace. Hanka

 
Laskonka
Nováček 6 příspěvků 15.12.03 00:35

Ahoj holky, jsem těhotná jen chvíli, ale zajímalo by mě, jestli některá z vás třeba rodila v Českých Budějovicích nebo v Českém Krumlově. Jaký je tam přístup personálu a vybavení a možnost alternativních porodů.Budu ráda, když se mi některá ozvete. Zatím díky a přeji jen samé příjemné zážitky z porodnice.
Laskonka

 
Rasika
Kecalka 243 příspěvků 01.10.05 00:01

Čekám svoje první a porod vidím jako černý mrak na obzoru ;-) Vcelku bych z něj neměla obavy, kdybych mohla mít jistotu, že mě prostě nechají, ať si jde všechno svým tempem jak mi bude vyhovovat… představa, že ležím někde s nohama nahoře (jak se vůbec tak dá tlačit?) a jenom čekala, jestli budu mít štěstí na personál, mě děsí.
Jak tak pročítám o porodnicích, ačkoli bydlím poblíž Prahy, docela uvažuju dojet do Vrchlabí - štreka hrozná, ale co jsem kde četla, tak to asi stojí za to. Neobjevila jsem nikde jediný negativní komentář. A velmi bych chtěla mít z porodu dobrý pocit ;-) Ale zároveň si říkám, jestli si moc nevymýšlím. Jenže když představa, že se tam ke mně budou chovat tak, jak mé předchůdkyně popisují, je tak neuvěřitelně útěšná… :-D
Nejblíž mám asi Kladno - ale jsou na něj komentáře dost nevyrovnané… ach jo :-))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama