Není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř - díl druhý

Ostatní

INZERÁT: Nabízím zdarma neuvěřitelný kopec smůly a ráda bych koupila kousíček štěstí. Zn.: Prosím, nabídněte!!! Jen vážně!!!

Vzpomínáte si na můj příběh? První potrat v 10tt - však není tak zle, může být hůř. A bylo. Druhý potrat v 17tt s porodem a prázdnou náručí. Však není tak zle. Vše se dá zvládnout.

Jen stačí ukočírovat neposlušné střevo, dostat ulcerozní kolitidu pod kontrolu a brzo bude další snažení.

Dva měsíce po porodu a střeva neposlouchají. Nejde to s nimi po dobrém a ni po zlém. Vyzkoušena byla veškerá terapie a nic. Asi to bude tím stresem a rozhozenými hormony.

Bohužel už nemůžu mezi lidi, protože doběhnout na wc nestihnu. Sedím doma zavřená jak princezna ve věži. Ale já se nevzdám. Já ti ukážu, ty střevo hloupé.

Jdu k dr. Takto se žít nedá. Tak uděláme koloskopii. I když ji nenávidím, podstoupím ji a snad se najde příčina a nalezne se řešení.

A ono nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Místo 1,5 metru tlustého střeva je ve mně ubohých 60cm (teda kam se ten zbytek schoval?). To, co mi zbylo, je na totální odpis.

Možná řešení: Okamžité odstranění s tím, že nějakou dobu budu mít vývod ven z bříška a pak se tenké střevo napojí na konečník. Nebo budeme vyčkávat, co půl roku dělat koloskopii a čekat, kdy začne rakovinné bujení a operace bude nezbytná.

Ať to beru z kterékoli strany, na co čekat? Stejně mě to nemine. Ach jo. Pořád jsem se těšila, až budu mít něco v bříšku a zatím mi z bříška pořád něco odebírají.

Co je tohle za život? Vždyť je mi teprve 28 let? Poctivě jsme vystudovali VŠ, zajistili jsme si pronájem, dále jsme si zajistili vlastní bydlení, poctivě chodíme do práce (teda já jsem teď na PN a možná přejdu do důchodu), platíme řádně daně a pojistné, splácíme řádně úvěry, chováme se slušně, nepijeme, nekouříme, nikomu neubližujeme, jsme prostě normální slušní lidé, tak prostě PROČ????

OSUDE, mohl bys mi laskavě vysvětlit, co má tohle znamenat? Jaká zkouška ohněm nás ještě čeká? Není toho už dost? My chceme jen normálně žít, netrápit se, nemít bolesti, milovat se, prostě ŽÍT!

Kasia

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 15.08.06 19:43

Ahoj Kasio

Říká se žš čert s..e na jednu hromadu,ale ty už sis to snad vybrala na 100 let dopředu!!!!
Určitě si nech udělat vývod,bue dočasný a střevo si odpočine.
Já jdu na colono příští týden ve čtvrtek,ale rozhodně v analgosedaci,ji­nak bych nešla.
 Binky

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 15.08.06 19:52

Ahoj Kasio,

je mi moc lito, co te potkalo.
Mam kamaradku s Crohnovou nemoci, ktera ma vyvod, otehotnela s nim a uspesne porodila miminko. Tak snad se i vam podari nemoc prelstit a stat se stastnymi rodici!

Marťoch

 
sonyay
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 15.08.06 19:59

Kasi, fakt neviem čo ti mám k tomu napísať. Niekedy slová nestačia. Nevedia zachytiť všetko to čo sa  človek snaží povedať. Je smutné že máš takéto trápenie, je hrozné že máš v živote toľko bolesti a starostí.  Chcem ti však povedať že všetky s tebou súcitime, myslíme na teba a radi by sme ťa podporili a podržali.  Život je krutý. Možno by ti pomohlo nakontaktovať nejakého dobrého psychológa, kňaza, hocikoho kto pomáha chorým ľudom, niekoho kto niečo také zažil alebo zažíva, kto by ťa vedel pochopiť, pomohol ti od smútku a bolesti …  Chcem ti ešte napísať že v emimine bolo veľa smutných prípadov a napriek tomu majú happy end. Spomínaš si na Katy za ktorej bábätko sme zapaľovali sviečky? Čaká druhé… Tak mysli na to že to všetko bude ok, operácia sa podarí a ty sa raz dočkáš svojho malého uzlíka. Akokoľvek zle to znie, niečo pozitívne v tom je, aspoň sa zistilo čo ti je a bude sa to riešiť.  Maj sa krásne a keď budeš mať chuť, ozvať sa tak napíš. Všetky na teba myslíme
papa
sonyay z květníčku

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 15.08.06 20:04

Kasio, je mi moc líto, co se ti stalo a musim říct, že život je sakra (použila bych jiný výraz, ale na tyto stránky se nehodí, i když tahle situace by to určitě omluvila) nespravedlivej.

Určitě jdi na operaci, uleví se ti z jednoho problému, tělo nabere síly a pak hupky na těhu. Strašně moc ti přeju, aby to miminko tam nahoře už našlo nějakou zkratku, aby to nebralo oklikama a aby místo k nějaké, která o něj ani nestojí, odbočilo k tobě.

Osude, prober se a začni pracovat tak, jak se sluší a patří!

Gabča od PSTM

 
Pezy
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 15.08.06 20:09

Ahoj Kasio,
chtěla bych Tě hlavně moc podpořit. I když Ti to možná teď nepřipadá, z tvého příběhu cítím sílu - jsi bojovnice. určitě vše zvládneš - moc Ti přeju už jen štěstí s velkým Š!
 Peťa

 
liborinka
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 15.08.06 20:29

Ahoj Kasio,
je mi moc líto že máš pořád takovýhle trápení, často jsem na tebe myslela a doufala že už jsi v pořádku. Vždyť už jsi si čuněčko prošla snad vším co tě mohlo potkat. Neboj snad se to brzy všechno obrátí a ty budeš štastná. Zasloužíš si to!! Vlastně oba ty i Tom už se na vás osud dost vyřádil tak se to sand musí co nejdřív obrátit a budete prožívat jen to dobré!!
Zajdi k nám do Květníčku chybíš tam!!!
posílám pohlazení na dušičku!!
Liborinka z Květníčku

 
sunn
Závislačka 3823 příspěvků 15.08.06 20:33

Kasio, je mi to moc líto:-(( Netušila jsem, že jsi teď před operací :-(
Napadá mě jen, jestli přeci jen neexistuje přírodní léčba, změna stravování, prostě něco celkového, čím by šla nemocná střeva vyléčit, zachránit. Někdy je sice operace razantnější řešení, ale přeci jen jsi mladá holka a nějak se mi nechce věřit, že by sis musela nechat brát kus střeva. Fakt nevím. Co nějaký opravdu dobrý léčitel, na:,–(it třeba makrobiotickou stravu, jen zelené potraviny jako je mladý ječmen, řasa chlorela, já nevím… jsou o tom knihy, nové výzkumy. Ráda bych nějak pomohla, ale v tomhle se nějak nevyznám. Zase je jasný, že oba s manželem jste vysoce inteligentní lidi a určitě jste vyzkoušeli co se dalo. A taky doktoři musí vědět čím z toho ven, aby jsi mohla žít „normálním“ životem.
Je mi líto, že tímhle musíš procházet. Tolik neštěstí na jednu mladou čuněčku :-((  Nevím jak pomoct, jestli to jde a slovíčkama holky, která tohle neprožila asi ne. Ale stejně věřím, že i na Tebe tu čeká velké štěstí a asi jsi prostě musela tímhle vším projít… tohle nikdo neví, proč to je…proč někdo má vše tak lehce a druhý se takhle trápí. Tak Ti Kasí přeji hodně štěstíčka a už jen a jen dobré zprávy a kopec síly a vůle tohle všechno zvládnout. Protože se brzo dočkáš svého miminkovského uzlíčku a pak ještě nejmíň jednoho:-)
Hodně štěstí!!!! sunn z Květníčku

 
Lendulin
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 15.08.06 20:45

Kasinko, co napsat, to snad není možný, držím palce, ať to zvládneš, jsi moc statečná a silná!
Lendulín

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 15.08.06 21:05

Ahojky Kasio,
nedá mi to nereagovat, ale věř, že se smůla unaví a štěstí se dostaví :-) Sama jsem si prošla „peklem“ ( Poznám někdy své štěstí 1díl a 2 díl v sekci těhotenství ) a dneska je mi 32 let a vedle v pokoji spinká 15ti měsíční sluníčko:-) Ve 20ti letech mi našli lymfom v žaludku a stále jsem pacientem onkologického oddělení a mám na těle 3 veliké viditelné jizvy a mini žaludek, ale vše se ve veliké štěstí obrátilo a všechno dopadlo dobře. Přeji ti moc,moc, moc štěstíčka a taky jsem slyšela, že nějaká žena s vývodem porodila už své druhé dítě. Hlavní je, že budeš „zdravá“ a hlavně silná:-) Měj se hezky a doufám moc v to, že napíšeš další příspěvek u kteréhu budu slzet štěstím. Ahojky Monika a spící Baruška ze zebřiček od Maru

 
Missorka  15.08.06 21:25

Kasio,  

vím, že si řekneš, že se mi to kecá a asi budeš mít pravdu, ALE:  

přes to všechno já pořád věřím, že jednou vyhlásím na emimi „Kasia den“, až se ti narodí miminko, a do porodnice za tebou přifrčí velká kytka od emimi…   

A ten zavšivenej osud bych ráda upozornila - že já na svoje sliby nezapomínám a ať si to klidně ksakru vyzkouší!!! ****
Peta (co se moc těší, až bude volat do květinářství…)    

 
lenula
Závislačka 3467 příspěvků 15.08.06 21:43

Kasijko, bože můj… Sluníčko, drž se!!!! Držím moc a moc palečky, ať už vás ta smůla opustí a hlavně jsi v pořádku!!! Moc na Tebe myslím!!!

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 15.08.06 23:04

Kasia

bojuj !!! Věřím, že to zvládneš, a moc držím pěsti !!!
Peťula + Pavlík 14,5měs

 
domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 15.08.06 23:11

Kasio,
v poslední době jsem na Tebe stále více myslela, jak se Ti daří. Když jsem zahlídla Tvé psaní, doufala jsem, že se vše v lepší obrací, ale tohle… Držím Ti všechny palce, které mám, abys to všechno zvládla, a věřím, že Ty to zvládneš. Vím, je to příšerně nespravedlivé, že takový mladý a hodný člověk, jako jsi Ty, musí procházet takovými útrapami!
Ráda bych Tě nějak povzdbudila, tak aspoň o jedné zprávě Ti napíšu - vyšla cca před 3 týdny v Lidových novinách - psali tam o mladé mamince, 26 let, která, ač vinou stejné nemoci, jako máš Ty, přišla o střevo, porodila zdravé miminko.
Kasijko, myslím na Tebe a v duchu jsem s Tebou.
 Domi

 
Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 15.08.06 23:12

Mila Kasio,
holky uz tady vse napsaly, tak nebudu produkovat zadny elaborat. Jen Ti chci napsat, ze je mi to strasne lito a moc na Tebe myslim, na vas na oba, protoze tim vsim prochazite spolecne…
Verim, ze vse dobre dopadne, operace, strivko se umoudri a potom prijde i to vytouzene miminko. Preji vam hodne sily a hodne stesti!  

Nico z Kvetnicku

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.08.06 00:40

Kasio, okopírovala jsem ti sem článek z porodnice. cz abys věděla, že v „problému“ se střevem nejsi sama a že to rozhodně není konec šancí na miminko, štěstí a normální život.

Žena bez střeva porodila druhé dítě (7.8.2006)
Ve Vinohradské nemocnici porodila minlýu týden císařským řezem druhé dítě šestadvacetiletá Šárka z Plzně.
Patří mezi maximálně deset žen, které v Česku porodily poté, co prodělaly chirurgickou léčbu vředového zánětu tlustého střeva, a lékaři jim střevo odstranili.
„Je první pacientkou, která po tomto zákroku rodila dvakrát. Ve světě existuje jen několik případů opakovaného těhotenství při této diagnóze,“ říká primář chirurgického oddělení nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského Richard Sequens.
Ulcerózní kolitida neboli vředový zánět střev postihuje nejčastěji mladé lidi ve věku od 20 do 30 let.
Je to autoimunitní onemocnění, při němž si tělo vytváří protilátky proti buňkám střevní sliznice.
K operaci vedou akutní stavy, kdy hrozí proděravění střeva, a případy, kdy léky nezabírají, mají příliš velké vedlejší účinky nebo se vytvořil nádor.
Operace je rozložena do několika měsíců
Zánětem trpí stovky Čechů a chirurgická léčba se v České republice provádí od počátku 90. let.
Operace se až na výjimky provádí ve dvou či třech etapách v několikaměsíčních intervalech. Chirurg odstraní tlusté střevo, vytvoří z tenkého střeva vak, který převezme funkci konečníku, a operovanému ponechá svěrač.
Pacient může žít téměř normálním způsobem života. Mnoho pacientek se však obává, že nebudou moci otěhotnět a porodit, muži mají strach, že operace ublíží jejich potenci.
„Nemocní by měli vědět, že operace je možná a neznamená trvalý vývod bokem. Mohou žít normálním způsobem života. Ženy mohou otěhotnět a donosit dítě,“ říká Richard Sequens.
Dodal, že krásné zdravé miminko Andrejka, které vážilo 3100 gramů, je toho příkladem. Šárka je jednou z pacientek chirurga Sequense, který se specializuje na onemocnění střev. Měla akutní formu nemoci a prodělala tři operace, první z nich v době, kdy jí ještě nebylo 20 let.
Před čtyřmi roky porodila první dítě. Sequens se osobně zúčastnil porodu pěti žen s ulcerózní kolitidou, které operoval. Jeho účast je pojistkou pro případ nenadále komplikace a zároveň mu umožňuje prověřit stav střev operovaných žen.
Držíme palce a nevzdávej se Bludička

 
Lidunka
Stálice 90 příspěvků 16.08.06 06:31

Kasi, při prvním díle jsem to všechno „rozdýchavala“ pěkně dlouho a myslela si, že příště až budu něco od Tebe číst, bude to veselejší. Nic lepšího mě nenapadá než: DRŽ SE !!!!Vše ostatní bylo přede mnou již řečeno.
Lidunka

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 16.08.06 07:01

Být nemocný, je nápor na psychiku. Ale snad ještě těžší musí být rozhodnutí, jak dál. Kterou z nabízených možností „odsouhlasit?“ Tu, která velmi pravděpodobně pomůže, ale něco se změní? Už nebudu stejná, něco mi bude chybět. :(( Ano, můžou doktoři a všichni okolo říkat, že to nevadí, že dneska jsou „možnosti“ a nakonec ten orgán - jako např. slepé střevo, žlučník - člověk přece ani nepotřebuje. Ale kdyby je člověk nepotřeboval, nenarodí se nima…  O tom, že bez střev se člověk neobejde, naštěstí nikdo nepochybuje. Ale zase - jsou tu ty jiné „možnosti,“ že jo…
Anebo se rozhodnout pro tu na první pohled „jednodušší“ - méně invazivní cestu? Nepříjemné kontroly se dají vydržet, co taky zbývá? Ale co ten stres? To čekání, až to bude ještě horší? A s tím souvisí i odklad zahojení ran na těle a tedy i těhotenství…
Nesmírně těžká situace… Každou chvíli má navrch jiné řešení? Nejtěžší je se rozhodnout. Pak, ač je to těžké, alespoň malá úleva přijde.
Pochopila jsem z Tvého psaní, že směřuješ k operaci. Pro Tvé možná malinko snažší rozhodování - z mého okolí. Z důvodu nádorů (nezhoubných) na tlustém střevě byl velký kus střeva odstraněn, dočasně vývod. Jenže se našel jinde malinký nádor zhoubný, bylo třeba léčit ozařováním. To ozařování poškodilo ten zbytek zdravého střeva a vývod zůstal natrvalo. :(((( Ovšem i s touto situací se ten človíček vyrovnal (a vlastně my s ním) a nikomu to nepřijde.
Je jasné, že on je on a Ty jsi Ty a poslouchat řeči, že i tohle jde zvládnout, určitě nepotřebuješ. Psala jsem to proto, že Tě čeká rozhodnutí, tak ať máš co nejvíc pro a proti.
Myslím na Tebe a když už není možnost se vyhnout bolesti fyzické, tak ať aspoň to duševní trápení je co nejmenší.

 
sutka
Kecalka 422 příspěvků 16.08.06 12:19

jsi bojovnice, nezoufej a zvladnes to. Neptej se proc osud pro tebe pripravil takovou cestu, a prijmi ji. Minimalne jsi diky tomu poznala, jakou mas oporu ve svych blizcich, jakeho mas  partnera a toho by jsi si mela vazit. Urcite mas pred sebou nelehkou cestu, ale zvladnes to. Dej sve telo do poradku, zrejme nic jineho nez operace a docasny ci dlouhodobejsi vyvod nezbyva a pak uz bude lip a bude i mimi. Moooc Ti drzim palce, bud silna    

 
Martinka82
Kecalka 241 příspěvků 16.08.06 13:38

ČUNĚČKO DRŘ SE! NAPSALA JSEM TI DO NAŠEHODENÍČKU­.MÁME TĚ MOC RÁDI!
Martinka z Květníčku

 
Ivy
Stálice 59 příspěvků 16.08.06 13:45

Ahoj Káťo,      taky jsem na Tebe zrovna nedávno myslela, jak se Ti daří, a když jsem viděla Tvůj příspěvek těšila jsem se na nějakou pozitivní zprávu. A ono tohle …
Vážně mě to moc mrzí, ale věřím, že to všechno překonáš a tomu nespravedlivému OSUDU se postavíš. Po prvním „díle“ jsme si psaly SZ a vím, že jsi bojovnice a zvládneš to!!! Musíš!!!
I já bojuju dál, i když to někdy bolí, ale za to miminko to stojí.
Myslím na Tebe a přeju už jen samé radostné zprávy.
 Ivča

 
LiLu2
Kecalka 152 příspěvků 16.08.06 13:46

Kasio,

sleduji tvé trápení a držím palce. Věř, že ti rozumím. Já sice mimčo mám, 5ti měsíční Theu, ale momentálně bojuji s nádorem v prsu. Je toho na mě taky dost, malá je na mě absolutně závislá, kojím ji ve dne v noci po dvou hodinách. Trápí ji kolika. Nechce mi pít umělé mlíčko a já stále odbíhám do nemocnice a ona pláče a pláče.....Ale to je jiný příběh. Buď silná a věř!!!! Jsem s tebou.

LiLu (z únorňátek a březňátek 2006)

 
zu
Závislačka 4344 příspěvků 16.08.06 13:55

Kasio,
nemám slov! Bojuj, drž se, držím pěsti!!
 Zu

 
Peetulka
Kecalka 125 příspěvků 16.08.06 21:05

Kasi, moc Ti držím palečky, ať se i na vás konečně usměje štěstí. Přece už se to štěstí musí jednou unavit!!!!!
O ženě, která po operaci tlustého střeva porodila druhé dítě byla i na Nově 2.8.2006. Sto­procentně je v archívu na stránkách TV Nova.  Třeba Ti to dodá trochu optimismu.  

 
danielik76
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 17.08.06 09:50

Kasia - ak Ti pomôže, že nám napíšeš, čo Ťa trápi, len píš a píš. Máme Ťa moc radi a veľmi nám tu chýbaš. Neviem Ti nijako pomôcť, môžeme sa za Teba len s manželom pomodliť. Viem, že nie si veriaca a ak by Ti to vadilo, tak daj vedieť. Nepoznám odpoveď na otázku PREČO práve Ty. Neviem. Viem, že aj keď sa Ti to niekedy nezdá, máš dosť sily na to, aby si bojovala. Vždy si ju mala, aj keď si o nej sama nevedela. Dokelu, neviem, čo Ti napísať, aby som Ťa povzbudila. Ale myslím na Teba a držím Ti palce.
Danka z Květníčku

 
Ovečka1
Nováček 1 příspěvek 18.08.06 13:20

Ahoj Kasio.
Jsem tady nová, tak nevím jak dlouho máš ulcerózní kolitidu ty, ale já se léčím už pět let.  Mám dvě krásné, zdravé děti a přitom to druhé sem si pořizovala, když už sem byla nemocná. Nikdo z lékařů mi to nedoporučoval, ale stála sem si za svým. Můžu říct, že to rozhodně procházka růžovým :,-(em nebyla, hlavně po porodu, ale nelituji toho.
Co ti můžu jen doporučit, tak je to, abys rozhodně šla na operaci. Vším tím sem si prošla já sama, tak vím co doporučuji. Znám ty stavy, když nemůžeš ven a sedíš jen doma na záchodě, máš křeče, bolesti, horečky......  Ale po operaci se všechno změnilo. Samozřejmě, že ne hned, taky to chtělo svůj čas. Teď už je to skoro dva roky, ale konečně můžu říct " já normálně žiju"!
Nebudu tady všechno popisovat, to je na strašně dlouhé psaní, ale pokud bys chtěla, klidně se mi ozvi. Pokud máš ICQ tak mě najdeš pod stejnou přezdívkou jako sem tady, nebo můžeš napsat na e-mail : evule26@seznam.cz a já ti ráda všechno zodpovím.
Moc ti držím palečky, hlavně se nevzdávej a bojuj!! Pa

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 19.08.06 01:40

Držím palečky, aby tvé rozhodnutí (ať už bude jakékoliv) přineslo kýžený výsledek - tobě konečně klid a dost sil k otěhotnění a zdravému miminku.
Moc nám v deníčku chybíš. Všechny na tebe moc myslíme.
Ahojky Semeda z Květníčku

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 20.08.06 10:38

Kasio,
jindy nestíhám pročítat deníčky druhých…dneska jo. Moc na tebe myslím a držím palce jak jen to jde, aby ses správně rozhodla a aby se karta osudu už konečně obrátila!!!  

Diny z JM2004

 
Silema
Závislačka 2927 příspěvků 22.08.06 12:11

KASIO, nemohla jsem uvěřit, když jsem si přečetla tvůj deníček, proč je osud sakra tak nespravedlivej???? čím vším musíme projít, aby nám dopřál trochu štěstí? KASIO já věřím, že se všechno v dobré obrátí, budeš přece v péči odborníků, možná bych se nebránila léčitelům, pokud někoho znáš..jsi mladá a silná, přeju ti hodně sil, ať všechno zvládneš a vše už bude jen dobré..DRŽ se a VĚŘ, že bude líp !! myslíme na tebe.

 
saraai
Závislačka 4548 příspěvků 22.08.06 17:10

Kasijko, sedim tu jak oparena a je mi tak desne, ze nemuzu ani brecet. To, co te potkava je fakt 100% smula. Musim ti rict, ze jsi neuveritelne silna. Tezko v tvoji situaci utesovat a radit, ale pokud Dr. doporucuje operaci hned, sla bych radsi hned. I pak budes mit sanci na tehotenstvi a miminko. Lepsi, nez cekat, pak bys pravdepodobne musela na chemoterapii a to je zbytecne trapeni. Verim, ze vsechno bude v poradku a vse se v dobre obrati. Uz bylo trapeni dost, na jednoho clovicka. Jednou to stesti u tebe proste zakotvi. Drzim palce, at je to co nejdriv, hlavne at te doktori daji zdravotne doporadku, jsi mlada a telo si poradi. Psychicky to taky urcite zvladnes. A pak uz bude svet usmevavejsi. Uvidis. Verim tomu a ty musis taky verit. Protoze vira je prvni krok k uspechu. Drz se.

 
Krtonozka
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 21.09.06 19:15

Kasijko,

taky jsem se těšila, že až tvoje jméno uvidím příště, budou to samé dobré zprávy. Bohužel tomu tak není. Moc držím palce a přeju hodně štěstí ve všem vašem konání !

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama