Není tu něco špatně?

Ostatní

Ahoj maminky, tento deníček není o vlastních zkušenostech, prožitcích ani radách. Tímto deníčkem chci napsat, jak vnímám to, kam spěje eMimino i ostatní stránky. Chci tím zjistit, zda se najde více lidí, kteří to vnímají stejně jako já, a třeba tím někoho dovést k zamyšlení.

Když jsem se sem přihlašovala, měla jsem pocit, že je to super stránka, kde se člověk přihlásí do skupinky, kde si budou maminy, který mají stejný termín porodu povídat, radit a probírat cokoliv. Jako super nápad mi přišly deníčky, kde člověk mohl napsat svoji zkušenost, prožitek, bolení, prostě cokoliv. Deníčky se jen hemžily a bylo jich minimálně 5 za den.

Jak to vidím nyní? Mám super skupinu, za kterou jsem vděčná. Naplnila to, za čím jsem sem šla. Co mě ale zaráží. Proč je deníčku méně a méně? Poslední dobou čtu snad každý deníček a jejich komentáře. Všimli jste si, že u většiny deníčků jsou především skoro jen samé kritiky? Člověk se chce vypsat z toho, že má nějaké trápení, nebo co prožil, nebo co se mu ten den stalo a oni ho strašně zkritizují. Že měl udělat tohle a proč udělal tohle a že tohle je naprosto jasný.

Stejně tak to je na stránce na Facebooku Vše o mateřství. Maminky tam dávají dotazy a chtějí nápady, rady nebo podporu. A u většiny příspěvků je úplně zbytečná kritika, že je maminka úplně hloupá.

Položte si otázku. Můžete říct, že jste naprosto ideální a úžasná matka, co ví všechno? Já vím, že to říct nemohu. Myslím, že jsem dobrá máma a že dělám vše pro to, aby byla moje dcera zdravá a spokojená. Nejsem ale vševědoucí a občas potřebuji poradit, svěřit se, podpořit a jen tak si popovídat s těmi, co prožívají to samé.

Ano samozřejmě všichni máme jiný názor, tak proč ho nenapsat, ale proč hned maminku shazovat a dělat z ní ženskou, která by skoro snad ani neměla mít děti? U některých deníčků se snad ta máma musí cítit na dně po přečtení komentářů. To, co je pro někoho samozřejmé, je pro někoho nevědomé! Všichni nevíme všechno. Každý jsme si prožili něco jiného a každý máme jiné zážitky a můžeme poskytnout jiné rady.

Neříkám, někdy je to opravdu extrém, kdy také vykulím oči, ale pokud si všimnete, není snad opravdu jediný příspěvek na Vše o mateřství bez nesmyslné kritiky a v deníčkách je to dost podobné.

Berte deníčky jako obohacení a ne jako námět ke zkritizování. Takto mi to teď totiž přijde.

Je mi líto, že tyto stránky ztrácí svojí podstatu! Pomoc, podporu, nápady. Popovídat si, svěřit se, napsat historku nebo prožitek ze dne nebo požádat o radu bez toho, aniž by se člověk cítil provinilý!!!

Všechny jsme mámy, které se snaží pro své děti udělat maximum. Proč se tedy vzájemně shazujete, zesměšňujete a kritizujete? Copak nejde napsat svůj názor a rady normálně?

Někdo mi dá za pravdu a někdo mi to celé zkritizuje, ale zamyslete se nad tím, prosím. Nyní je tu tak 1-2 deníčky denně. NENÍ TU NĚCO ŠPATNĚ??

Hodnotilo 44 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
admin
Echt Kelišová 8913 příspěvků 1 inzerát 18.04.16 22:25

Dobrý den,

děkujeme za Váš podnětný deníček. Jsme moc rádi, že Vám na stránkách eMimino.cz záleží. :kytka:

Při vkládání jakéhokoliv obsahu na web, ať už se jedná o nově založené diskusní vlákno, příspěvek v diskusi nebo právě deníček, je bohužel potřeba počítat i s negativními reakcemi ostatních uživatelů. Vždy se zkrátka najde někdo s opačným názorem nebo jen špatnou náladou a nezbývá, než se nad těmito příspěvky povznést a nebrat si je osobně. ;)

Z pozice administrátorů se snažíme co nejvíce eliminovat urážlivé nebo vulgární komentáře. Takovéto příspěvky nám, prosím, i nadále nahlašujte. Vzhledem k jeho velkému množství totiž není v našich silách pročítat všechen obsah. Proto spoléháme právě na Vás a věříme, že se ke čtení diskusí či deníčků budete rádi vracet a především k nim v poklidu přispívat. :kytka:

Za tým eMimino.cz přeji krásný den :mavam:
adminka Eliška

 
maminka201  19.04.16 00:24

100%STEBOU SOUHLASÍM…SAMÁ KRITIKA…U MÝCH DENÍČKU TO SAMÉ…PROTO UŽ JE ANI NEPÍŠU..NIKDO NENÍ DOKONALÝ V NIČEM…NĚKTERÉ MATKY VUBC NECHÁPU :roll: :roll:

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 19.04.16 00:32

Souhlasím. Člověk, aby se bál něco napsat a nedostal by po čuni. Nejspokojenější jsem v uzavřené skupince kam chodím. Jsme tam pořád ty stejné, nikdo nenadává a holky vždycky poradí :srdce:

 
Leni35  19.04.16 00:43

Ano mas pravdu, je tu hodne spatne.. souhlasim

 
jita22
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 19.04.16 01:37

Mas pravdu, ale myslim, ze je to i podporovano novým nastavenim eMimina.Jsou hodnocene uzivatelky s největším počtem prispevku, přitom nikdo nekouká na kvalitu. Takže to vypadá, ze je lepší než jednou dobre poradit, vsechny pekne zkritizovat.

 
Gabrielka S.
Kecalka 326 příspěvků 19.04.16 02:21

Jsem na emiminu po peti letech a musim souhlasit…je to tu sama nafoukana pipina a chytra horakyne z dolni horni.cele to upada a ztraci puvodni vyznam. Proste slepicarna…

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 19.04.16 05:53

Já se moc omlouvám, ale musím se zastat slepic. Opravdu vám přijde normální si znovu a znovu a znovu zakládat diskuze na téma „není to tehu?“ „mužů otěhotnět“ apod.kdyz z desítek dotyčných vyleze že test byl negativní 4× po sobě a ony i přesto chtějí, aby jim holky na netu vyvestili dítě. Nepodléhejte iluzi soukromí nebo intimity.Je to internetová veřejná stránka a při troše snahy se tu dá o uživatele zjistit opravdu lecos. A přesto se tu je někdo ochoten se veřejně svěřit, že má zvíře radsi než vlastní dítě, jak proflakal měsíce, místo aby chodil do práce a to natajno před manželem…Nám slepicím vadí, že si některé dobré duše vůbec neuvědomují jednak intimitu svých sdělení a druhak tu otravu, když si několik let nejmíň jednou denně čtete příspěvky či deníčky, prokazující naivitu, ne-li hloupost.

AD počet deníčku- je myslím také dan schopnosti admina je schvalovat. Když posles deník zároveň s někým druhým, vyjdou dva dny po sobě. A že je to samá kritika? Jako u denicku které jsou hodny 10ti letych dívek (naivitou a závažností probíraného) se máme rozplývat, jak je bezva že si udělala dítě s gamblerem co je ji nevěrný a že ji žen jakoze Happyend přejeme nebo co? Doufame, že se jí třeba rozsvítí. Když se chce svěřovat ale nezvládá názory jiných, má to napsat do deníčku do šuplíku, ne na web. A propo, když je to tu tak úpadkovy, není vás, znecgucenych tady škoda? Zbylo by víc prostoru pro nás pipiny a slepice. :mavam:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 19.04.16 06:06

Samozrejme nevadi negativni komentare, ale vadi komentare napsane hrube a neuctive, vysmesne… i negativni nazor se da sdelit citlive. Samozrejme pokud ma uzivatelka neprekonatelnou touhu ho sdelovat, protoze sdelovat sve negativni nazory neni povinnost a slusny clovek si je s ohledem na druheho dokaze i nechat, zejmena, pokud sdeleni toho nazoru uz nikomu zadny uzitek neprinese.

Podle me je projevem hulvatstvi myslet si, ze kdyz nekdo zalozi blby dotaz, tak mam pravo odpovedet mu hrube.
Je treba taky uvazit, ze ne kazdy je na emiminu 10 let a vsechny ty cetne diskuse na stejne tema si pamatuje a vubec ho napadne hledat. Nevi, ze se da ozivit. A nezajima ho, jestli v roce 2013 jina uzivatelka byla tehotna, nebo ne, chce zivou odpoved na svuj dotaz.

Ono by stacilo, kdyby uzivatelky reagovaly tak, jak by reagovaly na stejne „stupidni“ dotaz polozeny sousedkou na ulici. tzn na celo si zatukat az doma a sverit se manzelovi, ale sousedku neurazit.
ja si oprvadu nedovedu predstavit, ze by se lidi v realu chovali tak, jako uzivatelky zde. To by se clovek pomalu bal vyjit z domu.

Samozrejme i me se stane, ze se "neudrzim' a nekomu se zasmeju, ale rozhodne n to nejsem hrda, nemam na to pravo a je to moje selhani.

 
Kacik1988  19.04.16 06:19

Za deníček tleskám a úplně souhlasím. Když jsem čekala druhé mimi, bylo mi zle a partner se starší dcerou byli venku, četla jsem tu deníčky od konce - od začátku vzniku Emimina. A reakce tehdy se s těmi teď nedají srovnávat. Až mi bylo líto, že tenkrát jsem byla ještě sama dítě, protože tenkrát to tady na stránkách bylo tak přátelské, že bych se taky tak ráda formou deníčků dělila týden po týdnu o své pocity z těhotenství. Teď bych to měla jako pěknou památku. Jenže psát to teď, tak mě tu rozcupují. Opravdu dřív to tu bylo kamarádské prostředí. Za to teď, škoda mluvit. Svoje příběhy radši píšu na jiný web a diskuze jsem za celé roky co jsem tu registrovaná založila asi 4 a 2 jsem musela nechat smazat, protože jak se na mě některé vrhly, to byl děs. Přitom jsem se neptala na nic zvláštního ani nic to nebylo téma k polemizování jako například očkování. Ne, jen normální dotaz. Už i na jiných stránkách se řeší, že tady je to samá rýpalka. S takovou to tady půjde do kytek, když už se maminky bojí zeptat, a to je škoda.

Příspěvek upraven 19.04.16 v 06:22

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 19.04.16 06:32

Nesouhlasím s Tebou. Já jsem ráda, za to jaké to tu je, za „dnešní“ emimino. Že si tu všechny na sebe neděláme ťuťu ňuňu a nepřetvařujeme se jenom proto, že jsme všechny maminky, snažilky, těhotné (a kdoví co ještě) a měly bychom, podle Tebe, držet při sobě…

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 19.04.16 06:33

Za mě teda jeden podnět ke „kritizovačkám“. Ano, když názory přerostou v osobní invektivy a agresivitu, je to špatně. Na druhou stranu, když občas vidím, co všechno lidé považují za přijatelné, jaké chování nebo rozhodování si sem přicházejí nechat „schválit“, oceňuju, že se jim dostane odpovídající reakce.

A když si vezmu svůj převládající dojem z diskusí, tak mám pocit, že většinou vítězí zdravý rozum, a že převažující názor v diskusi (i když kritický k zakladatelce) bývá ten rozumnější. (Vybavuju si třeba diskusi, kde uživatelce začal lézt na nervy pes po narození dítěte a řešila, že ho dá pryč; většina uživatelek ji upozornila, že takhle se se zvířaty nezachází.)

A druhá věc, kterou bych chtěla poznamenat: ona to není jen charakteristika eMimina. Všchny diskuse na internetu, na zpravodajských webech nebo na Facebooku jsou poslední dobou agresivnější, vulgárnější… Myslím, že to je nějaká atmosféra ve společnosti. Podle mě by nejvíc pomohlo, kdyby lidi míň seděli u netu a víc chodili ven a s ostatními mluvili osobně. Jenže to není moc reálné, obávám se :nevim:

 
Marie432875
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 19.04.16 06:42

Nádhera!!! Neslo by tento deník nechat trvale na hlavní straně?? Aby ihned kazdy si ho kazdy mohl přečíst, připomenout,…?
Jinak k osazenstvu webu-na první pohled napříč náhodnou diskuzi je docela jasná inteligence a úroveň diskutujících, ale pořad je (podle me) více těch hodných…jen rypalky jsou vic zle a urážlivé. A co je smutné, spousta z nich se hada mezi sebou mimo téma, a diskuze ma pak 10 stran uplne o ničem…jo jo to jsou zeny s dokonalým životem co mají patent na rozum a nic lepšího na praci nez emimino. A ze píši hnusne komenty k deníkům? Lépe se nad to povznést…a nereagovat, ono je to přestane bavit :hug:

 
kaja00
Extra třída :D 12583 příspěvků 19.04.16 06:42

Castecne souhlasim, ale psala jsi, ze je to i na facebooku, tak to asi nebude jen emiminem, ale dnesni dobou, dnesnimi lidmi…

 
Laddmie
Závislačka 2953 příspěvků 8 inzerátů 19.04.16 06:47

Jojo, dnešní doba internetu. Za anonymitu se dá krásně schovat, což některé uživatelky využívají… Ve skutečnosti nevěřím, že by to řekly do očí.
V roce 2010 jsem tu psala o sto šest (cca 2500 příspěvků), bylo to fajn, teď tak 2 příspěvky za měsíc. Nikdy jsem neměla potřebu někoho ponižovat, když mi neseděl jeho názor, prostě jsem nenapsala nic.
Někomu vadí, že se zakládají nové diskuse na stejné téma, ale že sám pleví diskuse zbytečnými příspěvky typu „To myslíš vážně?“, to už je v pořádku. :)

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 19.04.16 07:44

Naprostý souhlas :palec:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 19.04.16 07:45

Máš pravdu v tom, že jakýkoli názor by měl člověk napsat slušně. Jenže tady se setkávají 2-3 generace, jak 18 a 40 leté matky, tak o trochu starší babičky. A co je slušné pro jednu generaci nebude pro druhou, ta jazyková tolerance se posouvá (viz hergot, do haje, pane Bože… z toho by se generace našich babiček/prababiček osypala, pro nás to jsou normální výrazy).

Pak řada diskuzí je opravdu hloupých, např. diskuze o // a o zneužívání sociální dávek. Zatímco v té první skupině si lidé pouze poklepají na čelo, v té druhé již něco řeknou, stejně jako bych svůj názor řekla zneužívající socce na živo.

A pak další věc, když jsem sem začala chodit, admin vyzýval k hledání ve starých tématech, i při zakládání diskuze se měl člověk podívat, zda zde již téma nebylo řešeno. Nynější politika adminů je jiná, jenže pokud si přečtu jednu diskuzi o zneužívání dávek, tak ok, ale pokud jich čte člověk 10 za týden, tak ho to začne rozčilovat čím dál tím víc.

A poslední věc, řadu témat by měli lidé raději řešit se svými blízkými, protože pro citově nezůčastněné anonymní lidi bude vypadat zakládající jako blb, co si za své problémy může sám.

 
dortiky.ostrava
Kecalka 360 příspěvků 19.04.16 08:04

Já zastávám názor-když nemáš, co bys řekl hezkého, neříkej nic… není umění zkritizovat, co se vám nelíbí..umění je se přes to přenést na nechat tak, pokud stejně víte, že ta kritika nic nezmění.. x-rát se mi stalo, že mi něco hnulo žlučí, napsala jsem ne zrovna milý komentář, párkrát přečetla a-ačkoli jsem ho třeba psala fakt dlouho- komentář jsem pak neodeslala.. takovou vnitřní stopku by měla mít každá zralá žena… :hug: přesto ale jsou případy, kdy čím víc kritiky, tím lépe-např. u deníčku, kde paní čelila skoro likvidačním útokům domácího násilí-hospitalizace v nemocnici-a radila podobně situovaným ženám, aby to vydržely, že se třeba jejich chlap změní…co jí přišlo v pořádku, může mít pro jinou opravdu nevratné následky-všechny víme, jak je asi těžké opustit násilníka, kterého milujete..a podněcovat k odpuštění, to je třeba dle mého přes čáru… prostě někdy ta kritika na místě je..

Příspěvek upraven 19.04.16 v 08:15

 
dortiky.ostrava
Kecalka 360 příspěvků 19.04.16 08:08

@Cuddy to mi připomnělo nedávnou rodinnou aférku-děda řekl babičce při hádce „naser si“…když mi mamka líčila babiččino rozhořčení, já se jen smála, že doma tohle spojení používáme s úsměvem relativně často jakože s nad :lol: sázkou.. babi to prvně slyšela v 70ti letech…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26455 příspěvků 19.04.16 08:32

Tak castecne souhlasim, ze to tu pritvrdilo :kytka:
Nekdy musim uznat ze se zasmeji u nekterych komentaru, ale nechci aby to vyznelo, ze se smeju tomu kdo co napsal :kytka:
Urcite se da kazdy nazor napsat slusne, to mas pravdu.
Nemam sama rada odpovedi strohe a namyslene, to vetsinou prechazim a rikam si svoje :? A je pravda, ze bych se jednou rada koukla do oci tomu co to prehani a dokaze byt tak rypavy, zly-urcite v realu je to nekdo, kdo je doma zrejme podhodnocenej, tak si svoji silu ukazuje pres sit :? :? Tezko rict co vede lidi k zesmesnovsani jinych.
Na druhou stranu jsou tady opravdu nekdy denicky, ktery si rada prectu a nechapu, to pak napisu treba i negativni komentar, protoze si rikam, ten co to pise by se mel trochu zamyslet-to je ale asi i v poradku, musi byt take kritika, nejenom souhlas :kytka: :kytka: ;) ;) ;)

 
Run
Generální žvanilka 20184 příspěvků 19.04.16 08:47

Nežer to tak :mrgreen:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 19.04.16 08:48

Kalla 1412: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Nafrněná  19.04.16 08:51

Jako máš určitě pravdu, internet snese vše, ale pokud někdo napíše diskuzi nebo deníček na emimino nebo FB tak musí počítat s tím, že bude vlna kritiky… pokud se člověk z toho hroutí tak bude něco špatně s ním a ne s ostatními…
já založila sama několik anonymních diskuzí a nikdo na mě zlý nebyl, záleží jak to napíšeš a co napíšeš..
jo a divím se, že tolik žen nemá kamarádky a potřebuje se tady poradit o takových věcech které většina řešíme s někým blízkým :kytka:

 
romanaginova
Povídálka 11 příspěvků 19.04.16 08:57

Ahoj, jsem tu registrovana jen 4mesice moc jsem toho neprecetla. stacila mi diskuze,,nechat dite vykricet,, a vic jsem cist nemusela.. dneska nahodou ze mam cas tak se mrknu na tento denicek a teda musim souhlasit. aby jsem se bala napsat pravdu o svych praktikach a nazorech jinak budu spatna neo silena matka..
tohle by si mely precist vsechny maminy POVINNE :potlesk: :potlesk:

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 19.04.16 09:04

@Nafrněná „jo a divím se, že tolik žen nemá kamarádky a potřebuje se tady poradit o takových věcech které většina řešíme s někým blízkým :kytka:

Vid? Jasne, ze nebudu resit s bezdetnymi kamaradkami ci svoji mamkou, zda mam koupit monitor dechu Nanny nebo Snuza, ale rada veci (hlavne vztahovych, financnich) se stejne bez sirsich souvislosti posoudit neda a tezko budu vypisovat vse na internet, na to jsou podobne smyslejici kamaradky, rodina, ci partner mnohem lepsi.

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 19.04.16 09:27
** @jita22 ** píše:
Mas pravdu, ale myslim, ze je to i podporovano novým nastavenim eMimina.Jsou hodnocene uzivatelky s největším počtem prispevku, přitom nikdo nekouká na kvalitu. Takže to vypadá, ze je lepší než jednou dobre poradit, vsechny pekne zkritizovat.

Hm, to nezní špatně, co na to admini? @admin
Udělat místo počítání příspěvků jejich hodnocení, plusy na přínosné, mínusy za… vždyť víme co. Myslím, že moc lidí nebude chtít mít hodnocení -4536, takže raději pomlčí o tom, jak jsou krásné, chytré, bohaté, úspěšné, šťastné a s dokonalým dítětem pod deníčkem o postiženém dítěti.

 
Nafrněná  19.04.16 09:31

@J_Doe k čemu to povede? přímo ke komentáři se mi líbí ten nápad dát palec nahoru nebo palec dolu, ale celkově nějaké sčítání by vedlo akorát k tomu, že by všechny byly ironické a snažily se napsat ten nejlepší příspěvek :mrgreen:

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 19.04.16 09:40

@Nafrněná A ty myslíš, že by tu ironii nikdo nepoznal?

Palec nahoru / dolů je taky způsob… akorát mi tam chybí dlhodobější snaha o slušné vyjadřování

Příspěvek upraven 19.04.16 v 09:45

 
Nafrněná  19.04.16 09:48

@J_Doe no právě že by poznali, nebo nepoznali, bylo by to k další diskuzi, každý by se bránil tím že to myslel vážně a nakonec by válka o plusy a mínusy byla horší než hádka se zakladatelkou diskuze :mrgreen:

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 19.04.16 09:56

@Nafrněná Ze začátku asi ano, ale všechno se časem stabilizuje. A já mám pocit, že jsem na některých webech viděla počítání jakési karmy příspěvků - nesetkala jsi se s tím? Není to podobný princip?

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9960 příspěvků 19.04.16 10:07

Tohle s sebou nese přerod emimina z „kamarádského“ webu, kde se v podstatě všichni znali, na „megaweb pro masy“. Kromě lidí, co se chtějí poradit a popovídat, se objevují trollové, lidi, co si potřebují vybít svou frustraci nebo prostě lidi, zvyklí komunikovat drsněji.

Ovšem není důvod se kvůli takovým příspěvkům cítit provinile - nemá smysl písmenům na netu přikládat větší váhu, než mají.

 
admin
Echt Kelišová 8913 příspěvků 1 inzerát 19.04.16 10:32

Zdravím,

@J_Doe děkujeme za návrh. V současné době hodnocení jednotlivých příspěvků neplánujeme.

adminka Zuzka

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 19.04.16 10:55

@admin to je dobře, nejsme ve školce, abychom si navzájem hodnotili příspěvky :roll: myslím, že jsme tu převážně dospělí a umíme si sami vyhodnotit, jak je pro nás příspěvek hodnotný.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 19.04.16 10:57

@Nafrněná hele sluníčko a proč zakládáš anonymní diskuze, když potřebuješ poradit? Vysmívat se máš koule, ale napsat pod svým nickem dotaz ne? :think: zajímavé

 
Nafrněná  19.04.16 11:01

@suricata tak to byly vždy spíše odborné dotazy, odpovídaly mi tady ty, co mají zkušenosti s tím z práce, za to jsem ráda… anonymně to bylo jen kvůli toho, že tady nechci o sobě prozradit tolik co ostatní…
měla jsem namysli takové ty věci co lze řešit s kamarádkou, bez odborného názoru

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 19.04.16 11:05

Jestli ono to kritické komentování nebude tím, že starší nebo zkušenější nicky právem kritizují až dětské přemýšlení a popis neustále se opakujících témat - vidíte ducha; test vyšel negativně, ale můžu být těhotná; tulili jsme se, můžu otěhotnět; na co mám nárok; jak očůrat úřady a dostat vyšší dávky; tchýně se nezajímá a mě to štve; tchýně se zajímá a mě to štve; je to gambler (alkoholik, napadl mě…), myslíte, že se změní..?
Já bych doporučila, aby se mnohé nicky nebraly tak vážně a aby některé začaly přemýšlet. Dřív to tady tak fungovalo a bylo to lepší.

 
Lidulla
Ukecaná baba ;) 2484 příspěvků 19.04.16 11:12

:potlesk: perfektni. Uz i ja to kdysi chtela napsat. U spousty prispevku se radi to stejne : ja bych od nej hned odesla, ja bych to udelala jinak… Me uz to prijde snad i vtipne :P jedna vec je zhodnotit, nesouhladit, poradit… a vec druha?? Viz.vas denicek.

 
Envie
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 19.04.16 11:15

Na emimi se s kritikou moc nesetkavam. Mozna jen proto, ze chodim do diskuzi, kde se kritika nema k cemu vztahovat. I kdyz ano, kdyz premyslim tak u jednoho tematu me nedavno kritika az osobne zasahla. Ale Vse o materstvi je posledni dobou takovej masakr, ze uvazuju, ze stranku prestanu sledovat. Bavi me tam cist rady, diskuze atd. Clovek se nekdy i dozvi zajimave veci, ale v poskedni dobe je to mazec. Je to tak vsude. Premyslela jsem nad tim proc. Zda je to hektickou dobou, lide jsou vicenervozni…nevim, ale je to smutne. Jsem rada, ze je vic lidi co to vidi a neni to jen muj vnitrni pocit.

 
J_Doe
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 19.04.16 11:23
@suricata píše:
to je dobře, nejsme ve školce, abychom si navzájem hodnotili příspěvky :roll: myslím, že jsme tu převážně dospělí a umíme si sami vyhodnotit, jak je pro nás příspěvek hodnotný.

Na jednou stranu souhlas, na druhou stranu už ve školce častokrát jsme, když to tady čtu. Pokud jde o to, že si umíme vyhodnotit, který příspěvek je který - ano. Pokud ale takový příspěvek ublíží někomu, kdo není momentálně dost silný na to, aby si ho nepřipouštěl (a zranitelnost se opravdu dá očekávat u někoho, kdo se přijde svěřit s problémem), je mi toho zraněného líto.

Hodnocení příspěvků není o „bonzáctví“ - na to tady už nástroj máme - ale o tom, že si všímám, kdo se jak chová, a dávám zpětnou vazbu bez toho, abych přilévala olej do ohně. V hodnocení příspěvků vidím hlavně to, že mi není lhostejné, jak se lidé v mém okolí chovají, a dávám to najevo.

Ale je zbytečné to vysvětlovat, admini se již vyjádřili…

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 19.04.16 11:34

Není nad to napsat urážlivý nebo nevhodný komentář a ještě to omlouvat tím,…„že mám přece právo napsat si co chci“… Hlavně hájit své právo :roll:.

Názorové neshody byly a budou pořád, ale lidi jsou čím dál agresivnější a podle toho to taky vypadá v diskuzích.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 19.04.16 11:57

I kritiku je možné brát pozitivně - jako upozornění na to, co my třeba nevnímáme a jak to vnímá někdo jiný. A co mi přijde, že je špatně? Deníčky nabádající k nějakému chování, většinou bohužel od někoho, komu ani takto radit a doporučovat nepřísluší. :kytka:

 
Lychee13
Závislačka 2694 příspěvků 19.04.16 12:24

Je to tak, největší expert na dělání z lidí blb*e je jedna uživatelka, nebudu jmenovat. Už když vidím její nick, tak očekávám arogantní příspěvek a pokaždé se dočkám. Jinak za mě ano, některé příspěvky jsou přes čáru, ale přijde mi, že nikdy ne bezdůvodně. Osobně moc diskuzí nezakládám, ani nekomentuji, takže nemám s nikým problém. ;)

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 19.04.16 12:24

Ahoj, jsem jedna z těch, které pamatují „staré“ e-mimino a mohu porovnat s nynějším. Před třinácti lety jsme se hodně znaly, navštěvovaly, fungoval večerní/noční chat. Atmosféra byla mnnohem klidnější, vstřícnější, ženštiny ochotné poradit, pomoct…snad si nepamatuji na vyhrocené diskuze nebo příspěvky pod články jako nyní. Se spoustou holek si dodnes píšeme. Samozřejmě se taky občas objevily „existence“, ale tím jsme se spíše dokázaly pobavit, než se vztekat a házet špínu.
Ono tehdy nás tu nebylo tolik, značná část přišla k Petře na BC.
Fakt je, že sem chodím, čtu, koukám, sleduji…ale po dobách za éry Ro, Missmisky, Missorky, Diny, Sally, Šulánka, Zet, HanyZany, Lesiny, Keiky, Magraty, Linky a mnoha mnoha dalších, jen smutně koukám, co se tu děje

 
Kateřina Hubálková
Stálice 95 příspěvků 19.04.16 12:36
trefné!

Většinou nekomentuji, ale tady 100 % souhlasím! a ano i kritika se dá podat slušně a s nadhledem a třeba jako rada..taky mě kolikrát vytočí dotazy do diskuze, kde stačí jen zadat heslo do googlu, ale mnohem víc mi vadí přechytralé vševědoucí matky, které vše dělají správě, ale hlavně jejich způsob je jediný správný - než něco napíšu, zamyslete se, řekli byste to negativní co napíšete do diskuze, kamarádce, známé?? řekla bych, že v drtivě většině NE!

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 19.04.16 12:45

Deníček je super. Mám podobný názor. Už sem také z tohoto důvodu moc nechodím.

 
elineckam
Kecalka 466 příspěvků 31 inzerátů 19.04.16 12:56

Take souhlasim, denicek super.snad povede k zamysleni.

 
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 19.04.16 13:11

Jsem na emiminu docela kratce, ale obcas nestacim koukat, jak nektere mohou byt arogantni a hlavne ironicke a jeste vice koukam, kdyz zacne jedna a ostatni se take vrhnou jako supy…holt nektere maminky nemaji treba iq 160,ale urcite sem jdou s dobrym umyslem, jak ziskat dobrou radu a treba pomoci svemu miminku…naposledy jsem napr zirala, kdyz se tu jedna maminka ptala na tu spatnou kasi, co prodavaji pro mimca a co se strhlo na jeji adresu…tak holt byla vyplasena..

 
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 19.04.16 13:16

@Pudloslava hezky receno

 
zuzana35
Stálice 55 příspěvků 19.04.16 14:17

Tak já jsem pamětnice a většinou deníčky nekomentuji, i když jejich kvalita-jak obsahová tak stylistická se blíží bodu nula. V roce 2003,když jsem Emimino začala sledovat se zde řešily hlavně děti a jejich nemoci, výchova atd. Teď tu máme ovulky, snažilky a radilky všeho druhu. Kritika sem rozhodně patří, protože když někdo nemá přirozený instinkt, aby odhadl, co je vhodné řešit na veřejném webu a co už ne, je dobrá zpětná vazba. Osobně jsem se zde nikdy s nikým o ničem neradila.Na tyto věci mám manžela, kamarádky, dětskou lékařku a svoje zkušenosti. Jsem ráda, že vypsání se z nějakého problému /smrt dítěte či v rodině, rozvod apod./někomu alespoň trochu psychicky pomůže, ale nebudu chválit a podporovat někoho, kdo mi chce sdělit, jakou si dnes ráno naměřil bazální teplotu, nebo lekce osobního růstu, když sám není schopen si sehnat práci. :mrgreen:

 
lornie
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 19.04.16 14:35

Docela se tomuto deníčku divím. eMimino je internetový portál, čili uživatelé zde jsou vždy anonymní (ať už máme nick nebo ne). Z toho plyne, že tak 20% uživatelů zde nejsou reálné maminky, ale trollové, kteří prudí všude, kde je možno se písemně vyjádřit :mrgreen: Další část jsou ženy a muži „chytrolíni“, ale ti se vyskytují i v reálném světě. Na oba typy uživatelů je nejlepší nereagovat. Osobně tyhle příspěvky prostě neřeším, nereaguji. Tak jako v reálu se bavím s těmi, kteří mi mají co říct.

eMimino mám ráda, mockrát mi dalo radu, ale neberu ho pro svůj život jako něco fatálně důležitého. A to, že je deníků poslední dobou méně, je fajn - většina maminek prostě vítá jaro venku na hřišti, nikoliv u klávesnice, a to je pro naše děti fajn :palec: :potlesk: :pankac:

Příspěvek upraven 19.04.16 v 15:09

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 19.04.16 15:21

V tomhle musím souhlasit s adminkou, že každý prostě s tou kritikou počítat musí. A všimni, si, že v těch diskuzích někdo příliš urejpaný tak akorát udělá pitomce sám ze sebe a ostatní ho pěkně setřou ;)
Jinak je to tady super v tom, že tady se prostě ví všechno :lol: Na jakoukoli kravinu nebo závažnou věc se zeptám, vždy se najde někdo, kdo fundovaně poradí :palec:. Pravda, někdy aby tu správnou odpověď v hromadě balastu člověk pohledal, ale i s tím se prostě musí počítat.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Stojí to za to!


Reklama