Není vždy vše jednoduché

O životě

Je mi 19 let a mám dvouletého syna, 28.6 mám termín druhého porodu.

Mám dvouletého synka a příští měsíc mu porodím sourozence, ale život nám kolikrát dá do cesty plno nástrah a zkoušek.

Maximálně do půlky příštího týdne se musíme odstěhovat ze současného bytu, je kam, ale nejsou na to penízky. Na účet mi padla exekuce, přítel před dvěma měsíci přišel o práci a zatím hledá, momentálně dělám nejtěžší zkoušku života.
Vím, plno vás mě tu odsoudí, ale tento deníček píšu, protože ne každý má šťastné těhotenství bez vrásek od starostí a celý život v klidu.

Pevně doufám, že to nějak vyřeším a druhé dítko přijde do připraveného a nám se podaří dodržet termín a odstěhovat se včas. Jinak pro mimi mám vše připravené a syn má také vše, co potřebuje. Nemůžu být tou nejhorší matkou světa, nemůžu dopustit, aby jsme neměli střechu nad hlavou a dítka nám odebrala sociálka.
Dělám vše pro to, abychom to zvládli, přítel taky, přesto mi přijde, že je to málo, ale nějakých 10 000 se shání těžko.

Teď už můžu jen věřit, že vše dopadne, tak jak by mělo. Plno z vás si nejspíš pomyslí, že nemám mít tak mladá děti, když to nezvládám, ale stalo se. Já jsem za to ráda, už bych neměnila. A nebýt takto hloupé životní ironie, tak by bylo vše, jak má. Ale život si člověk nemůže úplně naosnovat a žít podle osnov.

Jsem pouze zoufalá a potřebuji se z toho alespoň vypsat. Všichni „kamarádi“ mě raději neznají. Zamrzí to, ale každý ví, že to nejtěžší si musí člověk vyzobat sám do posledního drobečku.

Hodnotilo 34 lidí. Score 1.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9025 příspěvků 15.05.13 00:12

Ahojky,

tak nějak přemýšlím, o co v tomhle deníčku jde. Máme nabídnout pomoc? Nebo pochválit, jak jsi statečná, a říct, že Ti fandíme, abys to zvládla?

Na to jsi toho napsala moc málo o sobě, o tom, čemu říkáš „životní ironie“, a o tom, jak ses ocitla v exekuci a co vás čeká, když se „máte kam odstěhovat, ale nemáte na to“ - já bych se do bytu, který je nad moje finanční možnosti, asi neodvážila nastěhovat, protože to je cesta do pekel…

No každopádně už kvůli dětem doufám, že to zvládnete.

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 15.05.13 00:18

Přeji pevné nervy a ať se vše povede ke spokojenosti Vaší i vašich dětí :kytka:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 15.05.13 07:32

Z denicku mam pocit, ze je vymysleny. Nejak mi styl psani a pouzita slovni zasoba nesedi k ani ne 20lete holce. Druha vec, ktera se mi nezda je, ze kdyby byl fakt nekdo tak v haji, tak nebude schopen o tom psat s takovym nadhledem. Prijde mi, ze tady chce nekdo akorat hodne ctenaru a hodne komentaru :nevim:

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 15.05.13 07:49

Přeji hodně štěstí, ať to dobře dopadne a hlavně co nejméně stresu. Jinak je velmi odvážné uveřejnit takový deníček..

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.05.13 08:22

@karolina_a_be­tuska taky nad tím přemýšlím, o co vlastně jde..je asi psaný ve velkém stresu, strachu, nervozitě…určitě se tu objeví poznámky o věku…no to si myslím, že víš sama, že mít v 19ti dvě děti je odvaha…Proč nenajdete levnější byt? Přítele vypakuj na jakoukoliv brigádu..vše se dá řešit..a jestli se budeš bránit že to nejde pro to a pro ono..pak „komu není rady, tomu není pomoci“

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 15.05.13 08:29

@Lada84 to si nemyslím, kj čemu je ti dobré, mít hodně čtenářů a komentářů? Já spíš fakt nějak postrádám nějaký obsah, příběh, prosbu o radu..něco :nevim: ;)

 
bondikova  15.05.13 08:35

Nechci být hnusná, ale trochu mám pocit, že někdo doufá, že mu bude nabídnuta pomoc z této „svízelné“ situace.
Ano, narážka na věk bude v tomto případě oprávněná. Protože upéct dvě děti v 19 letech s nějakým nefachčenkem to fakt není moc chytré.

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 15.05.13 08:39

Třeba se potřebovala jen vypsat..

Rodiče by vám nepomohli?

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 15.05.13 08:46

@karolina_a_be­tuska
napadlo mě to samé, buď chce zakadatelka politovat a poplácat po rameni, jak je vlastně skvělá, že má v 19 letech 2 děti, chlapa co nemaká a nemají kde být… :roll:
nebo čeká, že se tu na ní uspořádá sbírka? :nevim:

zakladatelko, každý má nějaké starosti a věř, že i horší, třeba si se chtěla jen vypsat, ale´podala si to hodně nešťastně… :nevim:
každopádně na co potřebuješ těch 10 tis.? Na kauci? Na provizi? Vždy se dá domluvit na např. rozložení do více plateb… :kytka:

 
silvik88  15.05.13 09:05

Docela strohý deníček, nevím, jak poradit, podpořit… Snad Ti vše dopadne dobře a bez velkých problémů.

 
araw
Neúnavná pisatelka 16486 příspěvků 15.05.13 09:07

No taky smysl deníčku moc nechápu, ale pořídit si i druhé dítě do tak bídné situace, to nepochopím… :zed:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 15.05.13 09:24

Autorka se zrejme chtela jenom vypsat. V tom pripade a i v pripade, ze nevim oc jde, protoze denicek byl dost nekonkretni ( asi se pisatelka stydela), v tom pripade na to nemuzu poradne nic napsat.

 
aajulinka
Závislačka 3960 příspěvků 15.05.13 09:27

Nemůžu být tou nejhorší matkou světa, nemůžu dopustit, aby jsme neměli střechu nad hlavou a dítka nám odebrala sociálka.
No podle toho co píšeš, to asi tak nakonec dopadne. Jestli čekáš, jak ti tu někdo bude psát jak si statečná a šikovná, tak to já teda určitě nebudu.
Takové nezodpovědné mámy mě vždycky tak vytočí, koukala jsem na tvůj profil, píšeš v jedné diskuzi, že jsi otěhotněla v sedmnácti a to CHTĚNĚ 8o proboha proč.
Každý může přijít o práci, ale tvůj chlap si už dva měsíce válí doma šunky a nijak ho to asi netrápí. Myslíš, že je to ideální?? máte exekuci, to asi ale není kvůli tomu, že chlap nemá práci, za dva měsíce neplacení vám exekuce nenaskočí.
Proč byt na který nemáte peníze, nemůžete sehnat jiný??

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 09:34

@araw souhlasim s tebou. v dnesni dobe je to u mlade maminky luxus si poridit druhe dite, kdyz jsou v takove situaci.Tak premyslim zda to ma holcina v hlave v poradku, kdyz ma v 19 letech exekuci na ucet.

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 15.05.13 10:06

@karolina_a_be­tuska mam z denicku stejnej pocit :nevim:

 
VanillaVanilla
Kecalka 226 příspěvků 15.05.13 10:06

Nejspíš se pisatelka chctěla jen vypsat, svěřit se „papíru“, pokud nemá komu jinému, je možné, že rady ani utěšování neočekává, nebo o to ani nestojí. Nehledala bych v tom hned nějaké honění „čtenářů a komentářů“ (k čemu by to také komu bylo?).
Nevím také, proč by to, že má slečna ve dvaceti slušnou slovní zásobu a zvládne napsat souvětí tak, aby dávalo smysl, mělo svědčit o tom, že si to celé vymyslela. :think:
No a nakonec, kdo píšete cosi o „nefachčenkovi“ a že nechápete, proč si pořídili druhé dítě - pokud vím, tak slečna píše, že přítel přišel o práci před dvěma měsíci, což znamená, že ona v té době již těhotná byla. Pravděpodobně měli peněz dost na obě děti, dokud přítel tu práci měl. Navíc pokud novou práci usilovně hledá, tak nechápu kecy o „nefachčenkách“. Vážně mi někdy přijde, že některé dámy tady by si měly převentivně jednu lísknout, než napíší podobný kousavý příspěvek. Může to být všelijak, ale soudit někoho na základě informací, které si někdo vycucal z prstu…vážně? :roll:

Pro pisatelku: Je mi jen o málo víc, než Tobě, nedokážu si ale představit, že bych už teď měla řešit takové problémy. Jsi nejspíš silná holka, věřím, že to nějak zvládnete, držím palce. :srdce:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 15.05.13 10:07

Ty na rodičáku, přítel bez práce, za pár dní bez střechy nad hlavou, bez peněz s exekucí a za 6 týdnů se má narodit druhé. Pořád věříš, že to bude v pohodě? Nechápu. Dítě se mi teda nerodilo neplánovaně, taky nemáme moc peněz. Ale dělám všechno proto, aby nebylo druhé, protože vím, že bysme to prostě nedali. A nedopustím, aby moje děti trpěly tím, že mají nezodpovědné rodiče. Tohle mi fakt hlava nebere, naflákat si děti a pak brečet, že nejsou peníze. Ještě v tomhle věku… :zed:

 
Aletheia
Kelišová 6212 příspěvků 15.05.13 10:10

@beruska29 to že měla dítě tak mladá, na to už jsem si na emiminu zvykla :D

ale mít exekuci na účet :zed: to znamená že musela něco provést, jezdit na černo.. neplatit.. a v tom případě můžu jenom dodat - kdo chce kam… :nevim:

na dluh bych si dítě v životě nepořídila :zed: chudák pak skončí v Klokánku :nevim:

 
Aletheia
Kelišová 6212 příspěvků 15.05.13 10:15

@VanillaVanilla
ale exekuce se neobjeví za měsíc, ta je minimálně rok stará :nevim: pravděpodobně víc, ale to ještě pisatelka nebyla zletilá tak mi to nesedí :nevim:

příjít o práci může každý, ale exekuce jenom dokazuje že „něco“ neplatili = neměli peníze ani předtím = nedělat si další dítě :nevim:

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 15.05.13 10:15

Tak co vi víte, třeba je to exe za komunální odpad?! nic nepíše o své rodině (rodičích) třeba je z DD?! taky moc nevím co tim chtěla autorka říct… :think:

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 10:19

@Becky00 na dluh museli zit i kdyz jeji chlap jeste delal a taky mozna jeste necekali druhe mimco. ekxekuci dostanes po delsi dobe. a ze nema praci, hold musi vic hledat a chodit po firmach.taky bych nechtela dite na dluh

 
Aletheia
Kelišová 6212 příspěvků 15.05.13 10:26

@beruska29 právě! taky si myslím že jsou na tom finančně špatně už dlouhou dobu a proto nechápu to dítě. Hlavně jestli je plánované…

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 10:32

@Becky00 to nepise, ale pry prvni v 17 letech planovala. Temto lidem nerozumim, podleme mne neni uplne dospela, kdyz to nechali dojit az k exekuci

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 15.05.13 10:36

No neda se nic delat, pritel se musi otacet kdyz ted ma rodinu. Ty nic nesmuzes v takto pokrocilem stadiu tehotenstvi, ale on at si najdu uplne cokoliv, i kdyby mel delat popelare, cokoliv nez se mu podari najit neco slusneho. Brigady se nabizeji dost. Treba zasobovani v supermarketech, hlidace v obchodnich centrech nebo podobne prace kde schaneji pracovniky neustale. Samozrejme ze takove prace nejsou zrovna cool ale vy si nemuzete vybirat. Nelitujte se, to vam nepomuze. Posilam hodne sily, at to zvladnete.

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 15.05.13 10:44

@Viicky … já se omlouvám - samozřejmě se vším co píšeš souhlasím…ať jde do bezpečnostní agentury - tam berou všechny…ale proč se omlouvám… nemůžu nereagovat - dělat popeláře?! odhoďte předsudky ohledně popelářů - je to tak dobře placené zaměstnání, že se tam bez známosti jen tak nedostane!!! ;)

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 10:48

@Measmille taky jsem slysela ze je to dost dobre placene misto, hold se chlapec musi vic ohanet, aby uzivil rodinu kdyz si ju poridili

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 15.05.13 10:55

Aha, to jsem nevedela. Ale byl to jen priklad :-)

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 15.05.13 11:04

@Viicky:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jo to chce klíd - vim jak si to myslela

@beruska29 … anebo jestli má holčina zaměstnání, tak ať je doma s dětmi on…my to taky tak museli řešit.. muž o práci došel - a zas tak rychle se sehnat nedala - tak sem mazala pracovat já. (co vám budu říkat..na jednu stranu mě to moc mrzelo, ale na druhou stranu se to musí opravdu nějak řešit)

 
Eufrozina
Nováček 1 příspěvek 15.05.13 11:05

Nikdy tu nic nepisu, jen ctu. Vetsinou s pisatelkami soucitim, nebo se raduji, podle toho o čem zrovna píší. Tenhle ale okomentovat musim! Docela me nadzvedl ze zidle a jsem rada, ze evidentne nejen me. Souhlasím s názorem, o tom, že si to někdo vymyslel a ještě ke všemu se snažil o styl psani, ktery nepusobi vubec prirozene! Zajimalo by me, co bylo umyslem… Vysledek je prozatim… „trapnost“

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 15.05.13 11:18

Tak nějak nechápu, o čem tenhle deníček má být? :nevim: O politování? Proč, můžete si za to sami, jen je mi líto těch dětí. Rodiče absolutně bez rozumu :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
A jestli mělo být záměrem „vyvolat“ na miminu sbírku, tak já se přidávám do té, kde se budou vybírat kopance do perdele :cert: :cert: :cert: :cert:

Příspěvek upraven 15.05.13 v 11:19

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 11:28

@Januliiik tak jak píšeš, dětí je mi líto, ale za dluhy si můžou sami.Sami nevzniknou

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 15.05.13 11:45

@beruska29 však jasné, dluhy jim nikdo neuděl a musí je mít pěkně dlouho, exekuci za 2 měsíce určitě nedostali. Totální nezodpovědnost totok :poblion: ve 20ti napíše, že čeká třetí, bydlí „pod mostem“ ale je šťastná maminka :zed: :zed:

 
papaja21  15.05.13 11:50
co toto??

Tak já se řádím do skupiny kopance do prdele :D :D dost mě to pobavilo :potlesk: :potlesk:.Já otěhotněla v 19.letech-neplánovaně, nic jsem neměla, chodila i s břichem do školy, abych jí dodělala, přítel scháněl práci jak mourovatej, byly jsme na tom taky bídně-na potrat bych nikdy nešla. Už je to dávno, ale věř že bude líp. Mě taky nikdo nelitoval, musela jsem se vzchopit a brát to tak jak to je. Začla chodit při mateřské na brigády, ikdyž jsem ještě kojila a šlo to.Sice jsme si nemohly vyskakovat, ale měly jsme to základní :D Takže hodně štěstí. pá :mavam:

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 12:00

@Januliiik tak může klidně dopadnout to je pravda

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 12:06

Papaja21@ obdivuji holky které dokončí školu v požehnaném stavu, mám pár kamarádek, ale plánovat v 17 letech mimčo, nadělat si dluhy-exekuci a čekat druhé mimčo to je fakt dost nezodpovědné

Příspěvek upraven 15.05.13 v 12:08

 
tamata
Extra třída :D 12933 příspěvků 15.05.13 12:20

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 18:37

 
papaja21  15.05.13 12:24

Beruska- mě nic jiného nezbylo, jinak bych měla jen základní školu :(.Nejlepší bylo, když se mě učitel ptal v 6.měsíci, proč nechodím na tělocvik :dance: :lol:.Já soudit slečnu nemůžu, nevím co se stalo, neznám jí. Tak jí jen přeju ať je šťastná že má dvě děti (bohužel já už se snažím 4 roky a nic :( ) at si najde přítel pořádnou práci a má se líp :D pá :*

 
ShadowHunter  15.05.13 12:31

No doporučuji si přečíst „příspěvky“ Mimimamina v jiných diskuzích, opravdu zajímavé :think: hlavně tu o zjištění těhotenství :nevim:

 
tamata
Extra třída :D 12933 příspěvků 15.05.13 12:32

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 18:37

 
ShadowHunter  15.05.13 12:35

@tamata :mrgreen: :mrgreen: to my chlastali višňák po stromem :mrgreen: :mrgreen:

 
papaja21  15.05.13 12:39

Tak to já nevěděla ani co je to sex :oops: :oops: A plánovat dítě s sedmnácti? :zed: to se spokojila se základkou? :nevim: Jestli náhodou není romka -to už bych se asi nedivila ničemu :cert: :cert:

 
tamata
Extra třída :D 12933 příspěvků 15.05.13 12:44

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 18:34

 
ShadowHunter  15.05.13 12:46

Papaja21 Romka není, viz její profil

 
araw
Neúnavná pisatelka 16486 příspěvků 15.05.13 12:59

@VanillaVanilla Pokud by na tom předtím byli dobře a měli peněz dost, tak dneska nejsou v takové mizérii. My bychom přežili víc jak 6 měsíců, ne že bychom po 2 měsících byli v zádeli. když jsou na tom finančně na hraně, nemají si druhé dítě pořizovat a očividně na tom byli blbě, když maj dluhy a nemaj žádné rezervy :roll:

 
tamata
Extra třída :D 12933 příspěvků 15.05.13 13:01

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 18:34

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 15.05.13 13:20

Jj už jsem se koukla -pardon :oops:.

 
Alfhugo
Kecalka 301 příspěvků 15.05.13 13:31

Držím pěsti, aby vše dobře dopadlo!

 
beruska29
Závislačka 3480 příspěvků 15.05.13 13:35

@Semyaza taky jsem se nestacila divit, ale za takovej zpackanej zivot si muzou sami, chudak deti

 
Mimimamina
Stálice 94 příspěvků 15.05.13 14:02

Chtěla jsem se pouze vypsat. Exekuci nemám kvůli sobě, ale to už se řeší. A levnější byt neseženu, ta částka je i s náklady na přestěhování. Omlouvám se všem

 
papaja21
Kecalka 138 příspěvků 15.05.13 14:09

Za co se omlouváš? Je to tvůj život, chtěla si děti tak je máš -ale měla si taky myslet na to jestli je uživíš -já v sedmnácti asi těžko :cert: :cert:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama